„Maradona był pozostawiony samemu sobie”. Jego lekarze poniosą konsekwencje?

redakcja

Autor:redakcja

01 maja 2021, 13:06 • 1 min czytania

Reklama
„Maradona był pozostawiony samemu sobie”. Jego lekarze poniosą konsekwencje?

Czy lekarze popełnili błędy przy leczeniu Diego Maradony? Takie zarzuty stawiają eksperci powołani przez argentyńską prokuraturę w 70-stronicowym raporcie, który zawiera szczegółową analizę leczenia Boskiego Diego.

Reklama

„Postępowanie zespołu medycznego było nieodpowiednie, wadliwe i nierozważne. Pacjent został pozostawiony samemu sobie” – cytuje argentyńska gazeta „La Nacion”. Z raportu bije jasny przekaz – nie wiadomo, czy Maradona przeżyłby, gdyby znalazł się w innych rękach. Stwierdzono jednak, że przy innym personelu medycznym miałby większe szanse na przeżycie.

Postępowanie toczy się wobec co najmniej siedmiu osób, które opiekowały się Diego. Należy do nich między innymi prywatny lekarz Argentyńczyka – Leopoldo Luque, także jego psychiatra Agustina Cosachov i kilka pielęgniarek. W raporcie można przeczytać, że po operacji mózgu Maradona sam wypisał się ze szpitala i odmówił opieki mimo komplikacji przy powrocie do zdrowia. Medykom zarzuca się, że po operacji Diego nie był monitorowany, źle przebiegała jego rehabilitacja, nie miał wsparcia psychologicznego.

Czy personel medyczny poniesie konsekwencje? Zapowiada się, że tak. Maradona zmarł 25 listopada 2020 roku.

Fot. newspix.pl

Reklama

Najnowsze

Reklama
Mundial 2026

Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Jan Broda
0
Widmo „hańby w Kansas City”. Kuriozalna sytuacja w grupie J

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank