post
Avatar

Opublikowane 18.04.2021 13:15 przez

Kamil Warzocha

– Czas najwyższy, żeby udowodnić, że jestem w stanie wskoczyć na poziom Ekstraklasy. W przeszłości nie wykorzystałem tego czasu tak, jak powinienem. Nie chodzi o to, że się nie przykładałem, bo zawsze mam profesjonalne podejście. Mam wrażenie, że zabrakło mi wcześniej wspomnianego zaufania ze strony trenerów. To mogło zaważyć o tym, dlaczego się odbiłem, ale przyszłość powinna być zdecydowanie lepsza – mówi Jakub Łukowski, piłkarz Korony Kielce. O epizodzie w Ekstraklasie, transferze z Miedzi Legnica, Koronie Kielce, trenerach, problemach z zaufaniem, o sobie. Zapraszamy.

Jak myślisz, u ilu trenerów zdążyłeś już zagrać w piłce klubowej? Strzelaj.

Sześciu.

Szesnastu.

Oj, mocno przestrzeliłem. W sumie sporo ich było. W samym Płocku miałem sześciu w ciągu trzech sezonów. No i w Miedzi trzech w jednym, tak więc działo się w tej kwestii.

Słyszę po twoim głosie, że to nie jest powód do dumy.

Zdecydowanie nie. Jako piłkarz nie lubię częstych zmian wśród trenerów. Tym bardziej, gdy do któregoś się przywiązujesz i zdobywasz jego zaufanie. To rzutuje później na całą współpracę, lepiej się gra. To tak jak z zawodnikami – zgrywamy się, kiedy trzon kadry pozostaje taki sam. Ale taki jest już zawód trenera w Polsce. Musimy być tego świadomi.

Byłeś zaskoczony zwolnieniem trenera Bartoszka? To on dał zielone światło przy twoim transferze, ale długo sobie z nim nie popracowałeś.

Z trenerem Bartoszkiem rozmawialiśmy o transferze już zdecydowanie wcześniej, ale trochę pokomplikowały się rozmowy Miedzi z Koroną. Na szczęście udało się wszystko dopiąć mimo poślizgu. Tak, byłem zaskoczony. Trener widział mnie w swojej koncepcji, a zdążyłem dla niego zagrać tak naprawdę dwa mecze. Niefajna sytuacja. Czas jednak pokazał, że przejęcie zespołu przez trenera Kuzerę wywarło dobry wpływ na zespół. Wyniki mamy świetne [rozmowa odbyła się dwa dni przed pojawieniem się trenera Nowaka].

Co się zmieniło?

Aż tak wiele nie zdążyłem zobaczyć, ale na pewno zmieniła się taktyka. Za kadencji trenera Bartoszka chłopcy zmienili w okresie zimowych przygotowań ustawienie na 1-3-5-2. Trener Kuzera wrócił do formacji czwórką obrońców. Reszta wygląda podobnie. Nie ma mowy o tym, że ktoś nie angażował się u trenera Bartoszka, grał na jego zwolnienie. Nikt z tygodnia na tydzień nie stał się lepszym piłkarzem, zresztą to niemożliwe. Myślę, że zadecydowała taktyka. Dobrze się w niej czujemy.

Jeszcze przed transferem rozmawialiśmy z trenerem Bartoszkiem, że mógłbym zagrać na każdej z ofensywnych pozycji, nawet na wahadle. Nie ma co jednak ukrywać – najlepiej czuję się na skrzydle, gdzie zacząłem notować liczby. Wywalczyłem też rzut karny, więc wydaje mi się, że wygląda to obiecująco. Najważniejsze, żeby bramki i asysty dawały punkty. Jeśli przegrywamy, to nie ma sensu.

Myślę, że znalazłoby się kilku lepszych wahadłowych niż Jakub Łukowski.

Jak najbardziej! W swoim życiu dwa razy zagrałem na wahadle i to w sparingach, a poza tym trzy razy na boku obrony.

Co usłyszałeś ze strony klubu, kiedy podpisywałeś kontrakt? Hasło typu “Korona walczy o awans w tym sezonie” było?

Nie było takich deklaracji. Nie rozmawialiśmy o celach, a najbliższych meczach, w których trzeba jak najlepiej punktować. Zresztą w 1. lidze większość zespołów może powiedzieć, że chce awansować. Wystarczy kilka świetnych meczów i nagle klub z połowy stawki ma ambicje ekstraklasowe. Jako Korona na pewno chcielibyśmy wrócić na najwyższy szczebel, ale trzeba pamiętać, że ten klub był w dużej przebudowie. Odbyła się zmiana właścicieli, było sporo transferów w obrębie kadry latem czy zimą. Takie sezony nie są łatwe. Historia pokazuje również, że rzadko kiedy udaje się komuś wrócić do Ekstraklasy tuż po spadku.

Ty już takie próby powrotu przeżywałeś. Znasz tę presję, która potrafi być bardzo niezdrowa.

Przeżywam coś takiego po raz trzeci. W poprzednim sezonie z Miedzią, wcześniej z Zawiszą. W obu przypadkach się oczywiście nie udało. To co, może do trzech razy sztuka?

Nie jest to niemożliwe. Ale powiedz, dlaczego Korona Kielce? Słyszałem, że to nie była jedyna oferta.

Zimowy okres przygotowawczy zacząłem z Miedzią, później zostałem przesunięty do drugiego zespołu. Dostawałem sygnały, że będę musiał zmienić klub. W szczegóły nie chcę cię wdawać, nie chcę wywlekać tego na światło dziennie. Jeśli chodzi o Koronę, rozmawialiśmy już na początku okienka, ale nie mogliśmy dogadać się z Miedzią przy rozwiązaniu mojego kontraktu. Moim zdaniem trudniej o transfer zimą, mimo że niektórzy uważają inaczej. To dało się we znaki. Szczególnie teraz, gdy budżety klubów są ograniczone. Miałem większe zainteresowanie, ale nie zgadzały się kwestie finansowe.

Takie rzeczy wyciekają z gabinetów. Dostałeś komunikat, że nie pasujesz do wizji trenera Skrobacza charakterologicznie. Jak zareagowałeś? Wcześniej byłeś jednak ważnym piłkarzem Miedzi.

Żadnych kłótni nie było, ale byłem niezadowolony. W poprzednim sezonie czułem się w klubie naprawdę świetnie. Za kadencji trenera Nowaka to był chyba mój najlepszy okres w karierze. Można powiedzieć, że byłem jedną z wiodących postaci, choć oczywiście minusem był fakt, że nie udało się awansować. Po to mnie ściągnęli w Legnicy na finiszu letniego okienka, żebym pomógł przy powrocie do Ekstraklasy. Cel nie został osiągnięty, to trochę zamazywało moje liczby. W obecnym sezonie straciłem pewność siebie, zacząłem grać mniej. Forma spadła, szykowało się rozstanie. Zrobiliśmy to po dżentelmeńsku. Wiadomo, że mogłem zostać w Miedzi na kontrakcie przez kolejne półtora roku, żeby zbierać pensję. Ale jestem w takim wieku, że nie mógłbym sobie na coś takiego pozwolić. No i pieniądze nie były najważniejsze, po prostu chciałem grać w piłkę.

Krążyły o tobie opinie, że nie grasz na miarę swoich możliwości, kiedy nie masz pełnego zaufania trenera. Potrzebujesz wrażenia, że ktoś na ciebie stawia.

Możliwe, że tak jest. Jeśli mam zaufanie ze strony trenera, czuję większy luz na boisku. Myślę, że to widać. Wielu zawodników tak ma. Nie lubi, kiedy jeden-dwa słabsze mecze oznaczają pójście na ławkę. Oczywiście na zaufanie trzeba sobie zasłużyć, co chyba udało mi się zrobić w Koronie. Takim wyjątkiem był jeden okres w Olimpii Grudziądz, kiedy raz z trenerem były gorsze relacje, raz lepsze. Mimo to grałem dobrze.

Nie brzmisz jak konfliktowy człowiek.

Tak, taki jestem również prywatnie. Spokojny człowiek. Cóż, nie wykluczam, że to może mi czasami przeszkadzać. Staram się unikać konfliktów, nie chodzę też za trenerami i nie pytam, dlaczego nie gram. Co innego spytać i dowiedzieć się, co można poprawić, żeby zmienić swoja sytuację. To jest w porządku. Ale słowa typu “Ja potrafię dać więcej niż ten czy ten” nie są w moim stylu.

Nie obroniłeś się na poziomie Ekstraklasy w młodszym wieku. Teraz masz wiele do udowodnienia w 1. lidze.

Patrząc wstecz, zgadzam się w 100%. Czas najwyższy, żeby udowodnić, że jestem w stanie wskoczyć na poziom Ekstraklasy. W przeszłości nie wykorzystałem tego czasu tak, jak powinienem. Nie chodzi o to, że się nie przykładałem, bo zawsze mam profesjonalne podejście. Mam wrażenie, że zabrakło mi wcześniej wspomnianego zaufania ze strony trenerów. To mogło zaważyć o tym, dlaczego się odbiłem. Byłem rezerwowym, w pierwszym składzie wybiegłem tylko kilka razy.

Nigdy nie zabrakło ci profesjonalizmu?

Nigdy. Kogo byś nie spytał, myślę, że odpowiedziałby tak samo. Jeżeli ktoś miałby mi coś do zarzucenia, myślę, że zostałbym o tym poinformowany. Z wieloma już rozmawiałem i każdy chwalił mnie za przykładanie się do pracy. Ale wiadomo – liczy się to, jak wyglądasz w trakcie meczu. W nich, na poziomie Ekstraklasy, nie pokazywałem wszystkiego, co potrafię.

Nie myślałeś o tym, żeby popracować nad pewnością siebie?

Myślałem. To mankament, nad którym pracuję. Z roku na rok jestem też coraz bardziej świadomym zawodnikiem, więc przyszłość powinna być zdecydowanie lepsza. Gdybym cofnął się te kilka lat z obecną głową, myślę, że z okresu w Wiśle Płock wyciągnąłbym więcej. Do niektórych rzeczy podszedłbym inaczej.

Na przestrzeni lat musiałeś zmienić się jako człowiek.

Dojrzałem życiowo. W pierwszych latach dorosłości człowiek uczy się wielu rzeczy i wyciąga wnioski. Mam nadzieję, że ja podszedłem do tego właściwie. Że efekty będą widoczne w mojej karierze.

Miałeś kiedykolwiek sodówkę?

Nie sądzę. Ten efekt mnie ominął.

Po sezonie 2019/2020 (siedem goli, osiem asyst) miałeś możliwość przejścia do jakiegoś klubu Ekstraklasy?

Były rozmowy, ale nie wiem, na jakim etapie. Dochodziły mnie takie wieści od agenta. Nie jestem jednak typem zawodnika, który dzwoni do po kilku dobrych meczach z pytaniem, czy ktoś jest mną zainteresowany. Poza tym miałem kontrakt z Miedzią, byłem w dobrym miejscu.

Swego czasu byłeś w gronie nazwisk, które uznawaliśmy za warte uwagi w kontekście gry na wyższym szczeblu.

Miło jest być docenianym w ten sposób. Co prawda nie udało się tego zrealizować, ale myślę, że jeszcze wrócę do Ekstraklasy. Oby z Koroną.

Żałujesz jakiejś decyzji w swojej karierze?

Nie żałuję niczego, bo czasu nie cofnę. W życiu bywa tak, że czasami podejmuje się decyzje 50/50. Ja miałem takich kilka, jeśli chodzi o wybór klubu. Cieszę się z miejsca, w którym jestem. Dopisuje mi zdrowie, mogę grać w piłkę bez przeszkód. Nie wiadomo, co dałaby mi inna decyzja w jakimś momencie kariery. Może skończyłbym gorzej? Kto wie.

Miałeś chyba tylko jedna poważną kontuzję?

Tak, złamanie. Akurat w momencie, gdy strzeliłem dwie pierwsze bramki w Ekstraklasie. Pierwszy skład u trenera Vicuny, pechowa kontuzja w 90. minucie meczu, która wykluczała mnie na dwa miesiące. Wróciłem dopiero na koniec rundy jesiennej. Miałem jeszcze nieprzyjemne zdarzenie w czasach Zawiszy Bydgoszcz. Wtedy potrąciła mnie jakaś pani na ulicy. Miałem pęknięte wyrostki w kręgosłupie. To nie było przyjemne. Byłem wyłączony z gry na pewien czas, to był mój ostatni sezon przed przejściem do Płocka. Coś takiego w jakiś stopniu zahamowało mój rozwój. Poszedłem na wypożyczenie do Olimpii, bo czułem, że nie jestem gotowy.

Potrafiłbyś ocenić trenera negatywnie?

Nie, nie jestem takim człowiekiem. Nigdy nie wiadomo, na kogo trafi się w przyszłości. Poza tym karta może się odwrócić i ktoś niemile przeze mnie widziany stanie się nagle świetnym trenerem. Nie mam czarnej listy. Mam nadzieję, że trenerzy też i Łukowskiego tam nie zapisują! Zresztą nawet jeśli u kogoś nie grasz, to i tak czegoś możesz się nauczyć. Nigdy nie wychodzisz z jakiejś współpracy bez nowych wniosków.

Miałeś dwóch trenerów z zagranicy. Kibu Vicunę poznaliśmy dość dobrze, ale Jorge Paixao, który długo w Zawiszy nie zabawił, już niekoniecznie.

Dał mi zadebiutować w Ekstraklasie, a chwilę później został zwolniony. To nie pierwsza taka sytuacja w moim życiu. Nie wiem, może przynoszę jakąś klątwę! Wtedy byłem młodym zawodnikiem, ale z tego, co pamiętam, za jego kadencji mieliśmy do czynienia z zupełnie innym etosem pracy. Dużo małych gierek, bardzo wysoka intensywność. Nie było łatwo. Pod tym względem trener Paixao się wyróżniał.

Wróćmy jeszcze do trenera Bartoszka. Patrzę na wasze CV i widzę, że nie możecie się złapać.

Tak, taka sytuacja jak w Koronie miała miejsce kiedyś w Zawiszy. Teraz trener Bartoszek wylądował w Wiśle Płock, gdzie już byłem. To co, powtórzę: może do trzech razy sztuka? Oczywiście zgrywam się, ale coś w tym jest. Może kiedyś w końcu spotkamy się w klubie, gdzie będzie nam dane popracować trochę dłużej. To dobry trener.

Uważasz, że do tej pory mogłeś w swojej karierze osiągnąć zdecydowanie więcej?

Tak. Teraz muszę robić wszystko, żeby za kilkanaście lat zawiesić buty na kołku z myślą, że jestem z siebie zadowolony. Moim najbliższym celem jest Ekstraklasa. Muszę się samodoskonalić, pokazywać najlepszą wersję siebie. Z wiekiem coraz lepiej dostrzega się własne niedoskonałości, jest na czym pracować. Kiedyś tak nie było, zdarzało mi się nie słuchać fachowych opinii starszych ludzi i myśleć, że przecież robię coś najlepiej. To zła droga.

Do niedoskonałości zaliczasz rzuty wolne?

Między innymi. Tak.

Miałeś masę prób w Miedzi Legnica, ale, jeśli mnie pamięć nie myli, żadnego gola.

Zawsze czegoś brakowało, ale dużo nad tym pracuję. Choćby w Wiśle Płock zostawaliśmy często po treningach z Dominikiem Furmanem. Było się od kogo uczyć, choć kiedyś w wywiadzie powiedział, że strzelam lepiej od niego! Mam nadzieję, że w końcu wpadnie. W ostatnim meczu uderzyłem w poprzeczkę, następna próba będzie udana. Do końca tego sezonu ustrzelę minimum jedną sztukę.

Fot. Newspix (główne), FotoPyk

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 18.04.2021 13:15 przez

Kamil Warzocha

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Lederman: W Barcelonie miałem przyszłość, ale dostałem policzek od losu

– Kiedy miałem 10 lat, chodziłem do szkółki Barcelony w LA. Pewnego dnia pojechaliśmy do Hiszpanii, żeby zagrać kilka meczów towarzyskich z zespołami La Masii. Pokonaliśmy swój rocznik 4:1, ja zagrałem bardzo dobrze, zanotowałem gola i asystę. Po meczu zostałem zaproszony na testy. Niestety byłem jednym z dziesięciu zawodników, którzy w młodym wieku zostali sprowadzeni […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Piszczu, gdybyś tak mógł jeszcze zagrać ten jeden sezon…

Co prawda Łukasz Piszczek jeszcze nie zagrał ostatniego meczu dla Borussii Dortmund, ostatniego słowa nie powiedział, ale wczoraj zdobył z nią ostatnie trofeum. Zagrał w ostatnim finale w swojej profesjonalnej karierze, to już pewne. Na naszych oczach kończy się pewna epoka, trzeba się z tym pogodzić. Szkoda, bo wydaje się, że były reprezentant Polski mógłby […]
14.05.2021
Weszło
12.05.2021

Hertha bliżej utrzymania, Piątek z kontuzją

Wielka ulga, ale i wielkie obawy. Tak można najkrócej podsumować dzisiejsze starcie Herthy Berlin, która pojechała do Gelsenkirchen, by uczynić ważny krok na drodze do utrzymania. Ulga – bo choć momentami pachniało sensacją, to ostatecznie stołeczni piłkarze zdobyli arcyważne 3 punkty. Obawy – bo niestety, ale Krzysztof Piątek opuścił boisko przed czasem, z powodu kontuzji. Może […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
29 dni temu

Bawi mnie gadanie o odbiciu od ekstraklasy i nagłym powrocie. Jeżeli piłkarz rozgrywajac 19 spotkań i na 19 spotkań ma porażajace 2 bramki i 2 asysty to chyba też można powiedzieć że odbija się od 1 ligi, czyż nie ?

Kikk
Kikk
29 dni temu

Jeszcze troche i odbije sie od 1 ligi.

Suche Info
17.05.2021

Listkiewicz: wśród powołanych brakuje mi Adriana Mierzejewskiego

– To może zabrzmieć jak herezja, ale dla mnie błędem jest, że od kilku lat nie jest powoływany Adrian Mierzejewski. Moim zdaniem, po Robercie Lewandowskim, to drugi najlepszy piłkarz w naszym kraju. Obserwuję jego mecze i to gracz kompletny. Dziwię się, że nie jest obserwowany tylko dlatego, że występuje w Chinach czy krajach arabskich. Nie […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Puchacz ocenił sezon Lecha: Była piz*a

Lubimy szczere wywiady polskich piłkarzy. Grzegorz Skwara, Radosław Majdan, Jacek Wiśniewski – każda z tych rozmów przeszła do historii. Nawet jednozdaniowe podsumowanie rozgrywek w wykonaniu Cezarego Wilka wspominamy po latach. W Poznaniu zapewne też będą wspominać to, jak sezon 2020/2021 podsumował jeden z ważniejszych piłkarzy “Kolejorza”. Tymoteusz Puchacz powiedział wprost: była pizda. Tylko tyle i […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Paulo Sousa odsłonił karty. Kadra Polski na Euro ogłoszona!

Mamy to. Paulo Sousa ogłosił właśnie szeroką kadrę reprezentacji Polski, która pojedzie na najbliższe zgrupowanie. Rozpocznie się ono 24 maja w Opalenicy, zaś na początku czerwca Biało-Czerwoni zagrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z Rosją we Wrocławiu, drugi z Islandią w Poznaniu.  Część nazwisk poznaliśmy już wcześniej. Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił bowiem nietypową akcję marketingową, […]
17.05.2021