Adam Buksa zaczął strzelanie w MLS

18 kwietnia 2021, 08:24 • 1 min czytania 0 komentarzy

W pierwszym meczu nowego sezonu MLS, Chicago Fire podjęło New England Revolution. W spotkaniu wzięło udział dwóch Polaków – Przemysław Frankowski i Adam Buksa.

Jednakże tylko jeden z nich opuszczał plac gry z podniesioną głową. Gospodarze prowadzili już 2:0, po tym jak w pierwszym kwadransie piłkę do siatki wpakował Robert Berić, a następnie Luka Stojanović. Przy żadnym z trafień nie asystował skrzydłowy reprezentacji Polski.

Chicago Fire nie udało się jednak dowieźć prowadzenia nawet do końca pierwszej połowy. Już w czternastej minucie swój licznik bramkowy w tym sezonie MLS otworzył Adam Buksa. Napastnik wykorzystał podanie z rzutu rożnego, a następnie skierował piłkę głową w kierunku bezradnego Bobby’ego Shuttlewortha.

Decydujące trafienie w meczu zaliczył kolejny zawodnik New England Revolution – Gustavo Bou. Gol Argentyńczyka zapewnił obu klubom podział punktów.