post
Damian Smyk

Opublikowane 07.04.2021 18:28 przez

Damian Smyk

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem. Mogliście o tym nie słyszeć, bo sprawa nie była jakoś nośna w mediach. Natomiast uważamy, że warto o tym napisać. Bo sąd niejako przyznał, że Przesmyckiego można krytykować. I słowa Rynkiewicza “pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie są nieprawdą.

Kim jest w ogóle Jarosław Rynkiewicz? Ci kibice, którzy mają pamięć do nazwisk i śledzili Ekstraklasę, mogą kojarzyć go z kilkunastu poprowadzonych meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Ot, jeden z sędziów, którzy z setek/tysięcy arbitrów dobili na szczyt tej piramidy. Rynkiewicz jednak szybko z Ekstraklasy zniknął.

Nie dlatego, że sędziował źle. Nie odwalał cyrków, nie popełniał jakichś wielkich baboli. Normalnie sędziował – może raz czy drugi gwizdnął faul, którego pewnie gwizdnąć nie powinien. Ale to nie tak, że sędziował na tyle słabo, by z Ekstraklasy zniknąć. Ale zniknął. Decyzją Przesmyckiego.

To znaczy: teoretycznie w Ekstraklasie działa system “triple-checking”. Czyli sędziego ocenia obserwator na meczu, obserwator przed telewizorem i sam sędzia w arkuszu samooceny. Brzmi sensownie, prawda? Problem w tym, że kryteria dotyczące prawidłowości decyzji i tak ustala przewodniczący Kolegium Sędziów. Czyli na końcu tego systemu i tak jest pan Przesmycki.

Rynkiewicz spadł z Ekstraklasy i wypisał się z sędziowania. Nie chciał uczestniczyć w tym systemie. I przejechał się po przewodniczącym KS w wywiadzie dla Sportowych Faktów. Jest tam kilka mocnych fragmentów:

– Po swoich kardynalnych błędach, bo tak to zostało ocenione przez Przesmyckiego i zaprezentowane innym sędziom, dwukrotnie zwróciłem się do niego pisemnie, aby powiedział mi, jaka jest wykładnia konkretnej sytuacji. Doszło bowiem do absurdu: obserwacja boiskowa mojego meczu w Gdyni i obserwacja telewizyjna mówiły o jednej decyzji coś zupełnie innego. Zwróciłem się z prośbą o wyjaśnienie, która interpretacja była słuszna i jakie mam podejmować decyzje w przyszłości. Odpowiedzi nie dostałem do dzisiaj, chociaż na każdym szkoleniu pan przewodniczący zaręcza, że odpowiada wszystkim. Problemem jest również to, że sędziowie zawodowi wystawiający oceny młodszym arbitrom podczas obserwacji telewizyjnych, też są zależni od tej jednej osoby. To jest wielki problem. Wiem, że niestety muszą lawirować, aby nie skrzywdzić młodszych kolegów, a jednocześnie nie podpaść przewodniczącemu. Wiedzą przecież, jaki jest mściwy.

(…)

– Skończył pan sędziować w tak młodym wieku przez Zbigniewa Przesmyckiego?

– Miał na to największy wpływ. Przecież równie dobrze mogłem dalej sędziować, ale odebrano mi radość z gwizdania. Po odejściu ze szczebla centralnego jeszcze przez rok prowadziłem mecze w okręgu, na poziomie 4.ligi. Sam czułem, że to koniec. Zacząłem już to robić beznamiętnie, coraz trudniej było mi się zmobilizować. Odszedłem na dobre zostawiając miejsce młodszym.

(…)

Po tym co powiedziałem, spodziewam się, że w niedługim czasie pan Przesmycki rozpocznie kampanię oczerniania mnie. Jestem na to gotowy. Lepiej dla polskiego sędziowania byłoby jednak gdyby skupił się na profesjonalnym zarządzaniu, bo na razie mamy chaos, co skutkuje chociażby takimi “sukcesami” jak przekazanie blisko miliona złotych z funduszu sędziów na konto prywatnej fundacji, w której pan przewodniczący i jeszcze dwie osoby prywatne mają, poprzez statut, dożywotnio zapewnione wpływy.

Całość do przeczytania – TUTAJ. Nie chcemy cytować więcej, żeby nie okradać z pracy dziennikarza, który wykonał dobrą robotę.

No i jak przewidział Rynkiewicz – Przesmycki nie pozostał dłużny. Pozwał go. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Łodzi. I sąd ten pozew przewodniczącego odrzucił. Stwierdził bowiem, że Rynkiewicz miał prawo do oceny swojego byłego szefa. Nie stwierdził nadużyć, nie stwierdził również tego, by Rynkiewicz miał w którymkolwiek fragmencie wywiadu mówić nieprawdę.

Przesmycki odwołał się do Sądu Apelacyjnego. I znów sprawę przegrał. Organy prawne znów stwierdziły, że Rynkiewicz nie poświadczał nieprawdy, działał w interesie społecznym i nawet, jeśli wypowiadał się mocno i krytycznie, to miał do tego prawo. Zwłaszcza, że w swojej krytyce był najnormalniej w świecie logiczny.

I gdyby to była kolejna sprawa sądowa, która nie ma znaczenia dla polskiej piłki, to nawet nie zajmowalibyśmy sobie nią głowy. Natomiast wydaje nam się, że znaczenie ma. Otóż drugi sąd uznał, że Przesmyckiego można krytykować. Że w stwierdzeniu “pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie ma kłamstwa.

To może być krok milowy w burzeniu jednej z najbardziej skostniały struktur w PZPN-ie. Zwłaszcza, że Rynkiewicz nie zamierza kończyć na wygraniu drugiej sprawy sądowej. Jak napisał na Twitterze – chce odwołania Przesmyckiego z jego funkcji. – Zamierzam złożyć wniosek do Zarządu PZPN o odwołanie pana Przesmyckiego z funkcji przewodniczącego Kolegium Sędziów. Prawomocny Wyrok, Uzasadnienie Sądu, dowody i zeznania świadków, których oba Sądy uznały za wiarygodnych – to aż nadto, by podjąć odpowiednie decyzje w tej sprawie – pisze.

Będziemy śledzić sprawę. Bo choć nie jest może najbardziej efektowna, nikt nie przerzuca się wyzwiskami w mediach, to może prowadzić do czegoś ważnego – czyli do skruszenia betonu w Kolegium Sędziów.

fot. FotoPyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 07.04.2021 18:28 przez

Damian Smyk

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga i superhajs. Jak ma wyglądać podział pieniędzy w Superlidze?

3,5 miliarda euro mają mieć do podziału kluby założycielskie Superligi. Za sam udział w fazie grupowej przykładowa Barcelona ma zgarnąć 180 milionów euro. Czyli o około 50 milionów euro więcej niż Bayern Monachium za triumf w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. O jakich pieniądzach mówimy w kontekście Superligi? Oczywiście na dziś to dopiero plany Superligi i przecieki, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga. Walka o wpływy dopiero się zaczęła. Co dalej z ligami krajowymi?

O północy gruchnęła informacja o tym, że super-kluby zakładają sobie Superligę. Niedziela zapowiadała, że topowe europejskie marki będą chciały postraszyć UEFA lekkim liściem, a nagle na europejską federacje spadł potężny sierpowy. Jesteśmy świadkami wypowiedzenia wojny. A o co tak naprawdę będzie toczyła się ta walka? O tym czym jest Superliga napisaliśmy większy tekst, więc nie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Michniewicz wyleciał, bo sędzia techniczny chciał być gwiazdą kolejki

Mówi się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. No, jest to powiedzenie durne, ale coś w tym jest, że trudno być spokojnym, gdy na swojej drodze spotykasz nadgorliwego człowieka. Służbistę – jeszcze do przeżycia. Ale nadgorliwca – przekichane. Niestety dla siebie Czesław Michniewicz spotkał nadgorliwego sędziego technicznego i to przez jego zachowanie i sugestię wyleciał […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Liczba komentarzy: 39
Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LilianGarcia
LilianGarcia
12 dni temu

Jechać z tą komunistyczną łajzą. Prezes tysiąclecia oczywiście problemu nie zauważył.

hdfashsa
hdfashsa
11 dni temu
Reply to  LilianGarcia

https://typowanieako.blogspot.com/ – Znowu trafili ! wczoraj 112 kurs kuponu i skan maja na blogu! polecam bo zarobilem z nimi 10 tys na tym kuponie wczoraj . Na dzis maja kolejny!

Olala
Olala
10 dni temu
Reply to  hdfashsa

Spiehdalaj

LindaH
LindaH
11 dni temu
Reply to  LilianGarcia

Google pays for every Person every hour online working from home job. I have received $ 23K in this month easily and I earns every weeks $ 5K to 8 $ K on the internet. Every Person join this and working easily by open just open this website and follow instructions Click This Website OPEN HERE… .. http://www.Works32.com

Panos
Panos
12 dni temu

Przesmycki WON!

CM711
CM711
12 dni temu

Panie Rynkiewicz popieram walkę i też uważam, że Przesmycki już dawno powinien zniknąć ze struktur ale dopóki jest Boniek i jego przydupasy, to nic się nie zmieni. Rudy go nie wyjebie.

Xmazda
Xmazda
12 dni temu
Reply to  CM711

Z ciekawośći, kto za Bońka?

qdlaty81
qdlaty81
12 dni temu
Reply to  Xmazda

Kaziu Greń podobno. Akurat mu się karencja po aferze biletowej z 2012 konczy a to przecież zawsze byl swoj chlop

Konrad
Konrad
12 dni temu
Reply to  qdlaty81

Albo Kręcina

Krzys
Krzys
12 dni temu
Reply to  Xmazda

Tomaszewski Jan

cezar
cezar
11 dni temu
Reply to  Xmazda

najlepiej ktoś z poza układu, na poziomie Mioduskiego.
Nawet Leśny byłby niezły choć obawiam się, że on by szybko z misiami w układy wszedł.

Miki
Miki
12 dni temu

Jeszcze niech orzecze, ze Duda debil i jest git

Bahahahaha
Bahahahaha
12 dni temu
Reply to  Miki

Ssij jaja

adrian
adrian
11 dni temu
Reply to  Miki

Koleżko za takie wpisy jest prokurator. Nawet ostatnio jednego faceta skazali. Niech Cię nie zmyli anonimowość tego forum. Dla chcącego prokuratora odkopać kto ty jesteś to jest trochę roboty, ale też nie jest to coś niemożliwego

Szewczyk Dratewka
Szewczyk Dratewka
12 dni temu

Zgolił wąsa i myśli, że jest Fifa Uefa rafa:)

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
12 dni temu

Przesmycki sprawia wrażenie jednego z ostatnich bastionów starego betonu w PZPNie pozostawionego jako strażnika jakiejś starej szafy wypełnionej trupami lat słusznie w polskiej piłce minionych. Pytanie czy PZPN i nasza piłka są gotowe aby rozciąć wrzód i ubrudzić się w całej jego zawartości.

Placzul
Placzul
12 dni temu

To już nie tylko niektóre awanse są podejrzane (jak myća0 ale też spatki. ciekawe czy Pan Przesmycki robi to bezinteresownie?

Misquamacus
Misquamacus (@misquamacus)
12 dni temu
Reply to  Placzul

A co to są “spatki” :D?

Sapph
Sapph
11 dni temu
Reply to  Misquamacus

Zlody

Fly
Fly
12 dni temu

Odrzucił czy oddalił?
Bo jeśli odrzucił to znaczy, że merytorycznie sąd nic nie powiedział

tete
tete
12 dni temu
Reply to  Fly

Mają w redakcji Pielę, który chyba studiuje (albo studiował?) prawo to taką podstawę powinien im ogarnąć. Z samej argumentacji użytej w artykule można wywnioskować, że powództwo zostało oddalone. Sam zainteresowany mówi zresztą o wniosku o odwołaniu przesmyckiego po prawomocnym wyroku – a przy odrzuceniu, jak pewnie wiesz – mamy postanowienie.

hehehe
hehehe
12 dni temu

Przesmycki… ot zwykły komuch jakich wielu w organizacjach zaczynających się na Polski Związek…

Mayox
Mayox
12 dni temu

Był już kiedyś wprowadzony prokurator do PZPN, który miał te korupcyjne szambo rozwalic… no ale oczywiście misie z PZPN zaczęli grać znana karta ze wywala nas z Euro itd.
Spocony Janek wtedy mówił ze trudno, trzeba ewentualnie te eliminacje i jeden turniej poświecić ale jeśli wymiękniemy to polska piłka będzie tonąc przez najbliższe kilkadziesiąt lat… Czy mial racje to juz niech kazdy sam oceni patrzac na to co sie odstawia

adrian
adrian
11 dni temu
Reply to  Mayox

Ale co taki prokurator im zrobi? W najgorszym razie parę osób dostanie zawiasy i cyrk będzie się kręcił dalej. Polska to jest taki januszowo-boomerski betonowy kraj, w drugim szeregu czekają już kolejne zastępy leśnych dziadków, które jeszcze nie były przy korycie i dla których to będzie ukoronowanie kariery. Propozycji systemowego rozwiązania problemu sędziów nie ma

JanekDzbanek
JanekDzbanek
12 dni temu

Czas ten beton skruszyć – arogancki i niemiły do tego!Wieczne gadanie o sędziów w Europie a na rodzimej ziemi skandalicznie niski poziom mimo Var!

wstydpl
wstydpl
12 dni temu

Shieeet… zawsze myslałem, że ten na zdjęciu to Złotek, ale siara….

Kloss
Kloss
12 dni temu

11 Czerwca 1995 roku. Mecz Stal Stalowa Wola – Olimpia Poznan 2:2. Do dzisiaj sie zastanawiam co tam sie odwalilo.

Andi
Andi
12 dni temu

Prezes Boniek któremu podobno tak bardzo zależy na polskiej piłce mógłby rozgonić ten zgniły beton jednym podpisem.

janusz
janusz
12 dni temu

dziękuję redakcji Weszło za zdjęcie pana Przesmyckiego do artykułu.
jest cudowne

Mattia
Mattia
12 dni temu

Z opisu uzasadnienia sądu wynika, że sąd nie odrzucił pozwu, lecz oddalił powództwo, a to zasadnicza różnica, bo odrzucenie pozwu w uproszczeniu oznacza, że sprawa z przyczyn formalnych nie nadaje się w ogóle do sądu i nie jest merytorycznie rozpatrywana.

Cycol
Cycol
12 dni temu

Patrzcie na jego ryj, wypasiona świnia jak stalin i do tego gnębi sędziów ktorzy mu nie pasują.

Pawel
Pawel
12 dni temu
Laguna
Laguna
11 dni temu

Przesmyckiego i tak nie bedzie w czerwcu po wyborach, Na szczeblu centralnym jest jeszcze niezle, Beton to jest na poziomie 3 i 4 ligi. Dziadki lesne do potegi i nic sie nie liczy jak uklady, setki talentow sedziowskich przepadaja tylko przez uklady, bycie dobrym nie wystarczy, zawsze awansuje gosc z ukladu.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
11 dni temu
Reply to  Laguna

Bardzo trafny wpis i zgodny z prawdą.
W tzw . OZPNach króluje dalej beton. Tu nie dotarło czyszczenie skorumpowanych sędziów, tu dalej “działają” dawni towarzysze, milicjanci, ORMO, ZOMO, emerytowani wojskowi. Można dorobić do SB-eckiej emerytury a wszyscy grają “europejczyków”. Tego gówna nie ruszy nikt, bo wprowadzają swoje dzieci , wnuki i dalej rządzą.
Jest demokracja.

Pawko
Pawko
11 dni temu
Reply to  Laguna

Dlatego między innymi zrezygnowałem z sędziowania – nie żebym był jakims talentem, który posędziowałby finał ligi mistrzów, ale widac było, ze bez układów bede się bawił w jakichś A klasach przez 10 lat, bo do awansu wyżej co roku znajdzie się jakiś znajomy znajomego, syn szwagra itp. A na coś takiego szkoda zdrowia i nerwów.

Cezary K.
Cezary K.
11 dni temu

Przesmycki i Stefański OUT !

Pawełek Krwaczyk
Pawełek Krwaczyk
11 dni temu

W CZASACH GRY BOŃKA W WIDZEWIE, SKARBNIKIEM ŁÓDŹKIEGO KLUBU BYŁ…OJCIEC PRZESMYCKIEGO
RESZTĘ PROSZĘ SOBIE DOPOWIEDZIEĆ

byly sedzia.
byly sedzia.
11 dni temu

Przesmycki przez Ciebie bo na Pana nie zasługujesz już wielu dobrych sędziów pokończyło kariery w III-trzecich i II-drugich ligach. Taki macie tam system awansów, że nigdy nic nie wiadomo. Wielkie tajemnice z not i ocen, wielkie tajemnice z rankingów sędziów. Ludzie się starają inwestują w siebie, poświęcają rodzinę, przyjaciół, weekendy, urlopy walczą o awans a potem taki ananas Myć robi awans z III ligi do ekstraklasy w niecałe dwa lata! to tak jakby mi ktoś dał w ryj. Ananasów tam macie na pęczki przykłady: młody Listkiewicz, młody Boniek niby tylko liniowi ale na głównych byli za słabi to ich tam upchali. Oczywiście sami sobie zapracowali i sa bezkonkurencyjni jak wszyscy w ekstraklasie. Jedna wielka zbita klita układów. Bomba to za mało, żeby było sprawiedliwe.
Przykładów bezmyślności i głupoty ocen sędziów są setki. Np. sędziujesz mecz wszyscy zadowoleni, zero kontrowersji, masz szacunek u zawodników, nie dajesz głupich żółtych kartek zbyt pochopnie, podejmujesz dobre decyzje, po meczu każdy każdemu dziękuje za mecz, w prasie cisza o sędziach i nota 7,8 bo obserwator stwierdził, że mecz łatwy do prowadzenia. Potem podobny mecz sędziuje goguś do awansu jeszcze dobrze meczu nie zaczął i już błędne decyzje kupa żóltych kartek, wyzwiska, nerwówka i co po meczu dostaje? nota 8,3 powód? według obserwatora bardzo trudne zawody do prowadzenia, liczne faule, przepychanki, itd… i kto awansuje? czyli według ich systemu oceniania, sędzia powinien sam robić nerwówke, żeby zawody nie były łatwe do prowadzenia bo wtedy dostanie niższą ocene i note.
Ja już w tym grajdołku już nie jestem na szczęście od 5 lat. teraz mam spokój i weekendy wolne 🙂

Olala
Olala
10 dni temu

Ego Przesmyckiego jest jak dupa mojej sąsiadki. Niemierzalne.

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021