post
Avatar

Opublikowane 06.04.2021 12:22 przez

redakcja

Prowadzony przez Dariusza Banasika Radomiak Radom w ostatnich piętnastu meczach I ligi doznał tylko jednej porażki i stał się poważnym kandydatem do awansu. W poniedziałek wielkanocny szkoleniowiec radomskiej drużyny był gościem magazynu Weszłopolscy nadawanego na Kanale Sportowym. Spisaliśmy tę rozmowę. Dużo pytań dotyczyło ewentualnego awansu, ale są także mniej przyjemne wątki, na przykład zimowe transfery obcokrajowców. Zapraszamy. 

Po ostatnich meczach święta w Radomiu chyba w nie najgorszej atmosferze.

Akurat nie jestem z Radomia, ale atmosfera na pewno jest dobra. Wcześniej miałem możliwość mówić w Polsacie, że nie tylko wyniki, ale również styl gry sprawia, że można się cieszyć.

Z czego się pan najbardziej cieszył po spotkaniu z Górnikiem Łęczna? On był chyba najbardziej znamienny, jeśli chodzi o dobrą formę Radomiaka. Może to, że przy wyniku 3:0 pana zespół szukał kolejnych goli i rywal w ogóle nie doszedł do głosu?

Tak, to na pewno cieszy. Wrócę do meczu z Widzewem. Nieźle prezentowaliśmy się w pierwszej połowie, w drugiej nawet mieliśmy przewagę jednego zawodnika i niepotrzebnie się cofnęliśmy. Cały czas sugerowałem zawodnikom, że przy dobrym wyniku nie ma co grać zachowawczo, tylko trzeba grać do przodu. Tak właśnie wyszło z Górnikiem Łęczna. Strzeliliśmy trzy gole, co było najniższym wymiarem kary. Mieliśmy jeszcze sytuacje sam na sam. Cieszę się, że do końca graliśmy ofensywnie. Oby to był sygnał na przyszłość: jeżeli jesteśmy zespołem mocnym w ofensywie, to trzeba ciągle cisnąć rywala.

Co pan powiedział po meczu z Chrobrym Głogów, że zespół wrócił na właściwe tory?

Przegraliśmy z Chrobrym 1:2, natomiast… Nie powiem, że byłem po tym spotkaniu zadowolony, ale patrząc na naszą dyspozycję i statystyki – posiadanie piłki i 21 oddanych strzałów, przy czterech Chrobrego – były pozytywne przesłanki. Miałem wiele pytań, czy jesteśmy dobrze przygotowani, czy na pewno będziemy dobrze grali. Powiedziałem, że spokojnie, martwiłbym się, gdybyśmy źle grali. Przegraliśmy, to jest futbol i takie rzeczy się zdarzają, gdy przeciwnik wygra po 2-3 strzałach, ale jeśli grasz dobrze, na dłuższą metę przełoży się to na wyniki. Przykład można dać także z Ekstraklasy. Raków zaczął chyba od trzech porażek, a potem przyszły zwycięstwa. Można powiedzieć, że podążyliśmy podobną drogą.

Była suszarka po porażce z Chrobrym?

Nie. Były mocniejsze słowa, że jeżeli chcemy walczyć o wyższe cele, to musimy wygrywać, ale atmosfera była dobra. Nie mieliśmy jakichś mega trudnych sytuacji. Dobrze, że potem przyszły mecze z rywalami typu Łęczna czy Miedź, na których nikogo nie trzeba było dodatkowo motywować i stanęliśmy na nogi. Porażka z Chrobrym była pojedynczą wpadką. Wcześniej po raz ostatni przegraliśmy w październiku. Na bodajże 16 meczów mieliśmy jedną przegraną. Trudno byłoby się w takich okolicznościach dziwnie zachowywać po jednym niepowodzeniu i wywierać na piłkarzach dodatkową presję.

Pytanie z grubej rury: brak awansu będzie oznaczał przegrany sezon dla Radomiaka? Czy może jednak stonujemy nastroje i na razie mówimy, że sukcesem będą już baraże?

Sami sobie trochę napompowaliśmy ten balonik. Odkąd pracuję w Radomiu, był awans z II ligi, potem były baraże, potem znowu budowaliśmy zespół od nowa i zajmowaliśmy czwarte miejsce po pierwszej rundzie. Nie ma u nas hasła “Ekstraklasa na siłę, musimy”. My możemy bardzo chcieć i chcemy. To jednak nie jest tak, że jeśli się nie uda, to nagle wszystko się urwie i zawali. Wydaje mi się, że klub jest coraz lepiej zarządzany i budowany. Przychodzą coraz lepsi zawodnicy i coraz więcej ludzi tu pracuje. Widać efekty. Gdybyśmy mieli awansować, to oczywiście lepiej z pierwszego lub drugiego miejsca, bo baraże źle mi się kojarzą po ostatnim roku. Ale gdybyśmy znaleźli się w czołowej szóstce – a myślę, że się znajdziemy – i nie awansowali, to ze strony władz klubu i władz miasta nie będzie tragedii. Takie dostałem zapewnienie. Jesteśmy dopiero drugi rok na tym szczeblu, mamy jeszcze swoje niedociągnięcia, ale całościowo idzie to w dobrym kierunku. Podsumowaniem tego wszystkiego może być fakt, że po rozmowie z zarządem zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu. Widzę, że piłka w Radomiu się rozwija. Wierzę w ten zespół i dalej chcę z nim pracować. Czy to będzie Ekstraklasa, czy I liga – wydaje mi się, że to dobry kierunek.

W razie awansu zamierza pan nadal opierać atak na Karolu Angielskim, który dotychczas pokazywał, że jest dobry na I ligę, ale nie na Ekstraklasę? No i pytanie, czy trochę nie brakuje dla niego zmiennika? Ostatnio w końcówce już trochę opadał z sił.

Odpowiadając na pierwsze pytanie: chciałbym mieć taki problem, żeby po awansie zastanawiać się, co z Karolem Angielskim. Wydaje mi się jednak, że trochę go odbudowaliśmy. To bardzo dobry piłkarz. Trzeba na takich chłopaków stawiać i dać im szansę. Wiem, że był po poważniejszych kontuzjach, w Ekstraklasie się nie przebił, ale nie jest powiedziane, że u nas by nie grał. Przykład Rafała Makowskiego. Poszedł do Śląska Wrocław, tam się za bardzo nie pokazuje, ale gdyby Radomiak awansował, to pewnie Rafał byłby jedną z głównych postaci naszego zespołu. Z Karolem może być podobnie.

Co do drugiego pytania – mieliśmy bardzo dobrego zmiennika w osobie Karola Podlińskiego. Sam podjąłem decyzję o jego transferze. Przyszedł do mnie, powiedział, że chciałby odejść, bo dostał bardzo ciekawą propozycję z Zagłębia Lubin. Wiadomo, że wolelibyśmy, żeby został, ale skoro on sam chciał i dostał kuszącą ofertę, to stwierdziliśmy, że nie można mu kariery blokować. Mamy trzech innych zawodników na “dziewiątkę”: Dominika Sokoła, Roka Sirka i młodego Szymańskiego. Któryś z nich prędzej czy później powinien być dobrym zmiennikiem dla Karola. No i nie zapominajmy, że Patryk Mikita także mógłby występować jako napastnik.

Co się musi stać, żeby Sokół wrócił na właściwe tory? Ostatnio jego kariera wyhamowuje.

Cały czas uważam, że to bardzo dobry napastnik. Był jednak wypożyczony – najpierw do jednego klubu, potem do drugiego. Nie do końca się tam przebił. To nadal młody chłopak, widać, że ma predyspozycje do strzelania goli, natomiast poziom naszego zespołu wyraźnie się podniósł. Gdybyśmy rywalizowali w II lidze albo walczyli w dolnych rejonach I ligi, to pewnie Sokół grałby więcej. W tej chwili zawodnicy, którzy już sporo pograli w Ekstraklasie – typu Radecki, Gąska czy Angielski – przewyższają Dominika. Wierzę w niego, wierzę, że sprosta zadaniu i może się okazać, że prędzej czy później na niego postawię. Na dziś po prostu musi rywalizować.

Jaka jest szansa na pozostanie Damiana Gąski, który ostatnio jest w coraz lepszej formie? Klub ma opcję wykupu, prowadziliście jakieś wstępne rozmowy ze Śląskiem Wrocław?

Zapewne jeszcze takich rozmów nie prowadziliśmy, bo bym o nich wiedział, natomiast jesteśmy bardzo zadowoleni z Damiana. Z końcową oceną poczekajmy, mamy nadal sporo meczów do rozegrania, ale wydaje się, że to kolejny zawodnik, który się u nas odbudował. Klub na pewno zrobi wszystko, żeby go zatrzymać. Jeśli będę miał na to wpływ, również się o to postaram. To jednak piłkarz, który chce grać w Ekstraklasie, tak samo jak wspomniani Radecki z Angielskim. Widzę, że w szatni mocno mobilizują resztę, żeby nie zadowalać się jednym czy drugim zwycięstwem, tylko jedziemy dalej. Jeżeli nie awansujemy, bo taki wariant też trzeba założyć, zobaczymy, co da się tu zrobić.

Ale jest opcja wykupu?

Zawsze jest opcja wykupu. Jeżeli zawodnik dobrze się czuje i jeżeli klub, z którego jest wypożyczony – a układy ze Śląskiem mamy dobre, piłkarze przychodzą w obie strony – to zawsze można się dogadać. Przede wszystkim trzeba rozmawiać z piłkarzem. Musimy trochę poczekać, żeby wyklarowało się, gdzie i o co będziemy grali. Chcemy, żeby były to jak najwyższe cele, ale to jest piłka.

Jest pan zadowolony ze wszystkich zimowych transferów? Zapowiadało się chyba trochę lepiej niż wyszło w praktyce.

Dałbym tym zawodnikom trochę czasu. I liga jest specyficzna, trzeba ją poznać. Gra się w niej trochę inaczej niż na Zachodzie. Uważam, że Raphael Rossi czy Filipe Nascimento mogą wprowadzić jakość i podnieść rywalizację w drużynie. Co do pozostałych, trudno powiedzieć. Do nas trafiają piłkarze, którzy są po różnych kontuzjach, okresach bez gry i innych przejściach. Musimy ich wprowadzić do zespołu, a to nie jest takie proste. Porównując jednak do zeszłego roku, mamy dużo większą rywalizację i sporo obcokrajowców, którzy w decydujących momentach – chociażby w barażach – będą ciągnąć zespół. Pamiętamy, że w tamtym sezonie w barażu z Wartą wypadli nam Mikita i Świdzikowski. Musieliśmy rzeźbić na niektórych pozycjach. Karwot zagrał na środku obrony, Banasiak na boku pomocy, Michalski w środku pola i nie wyglądało to tak, jak powinno. Nie chcemy doprowadzić do powtórki w tym roku. Na pewno liczę na tych zawodników.

Przed ostatnimi meczami więcej obaw czy jednak więcej nadziei?

Ta liga pokazała, że trudno przewidzieć, co się wydarzy. Myślę jednak, że więcej nadziei. Cieszę się, że zespół dobrze gra. Wyniki pokazują, że idziemy w górę tabeli. Chcielibyśmy tę formę podtrzymać i skupiać się na kolejnych meczach. Tak jak mówiłem, nie musimy awansować za wszelką cenę, nikt nie wywiera takiej presji. Nie jesteśmy takim potentatem jak Widzew, ŁKS czy powiedzmy Termalica i Miedź. Znamy swoje miejsce w szeregu, ale mamy też swoje ambicje. Stworzyliśmy bardzo fajny zespół. Zarząd z roku na rok działa coraz lepiej, coraz lepiej się też dogadujemy. Pracuję w Radomiu trzeci rok, zaraz może się okazać, że będą następne dwa lata. Widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

rozmawiali Weszłopolscy

Fot. 400mm.pl

 

redakcja

Opublikowane 06.04.2021 12:22 przez

redakcja

Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Weszło
15.05.2021

Meczycho w Legnicy z kibicami na trybunach. GKS Tychy nadal drugi

W sobotę czeka nas jeszcze wiele spotkań, ale niewykluczone, że bardziej emocjonującego starcia niż to Miedzi Legnica z GKS-em Tychy już nie zobaczymy. To było prawdziwe meczycho, do tego już z kibicami na trybunach. Idealny przepis na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.  Miedź Legnica – GKS Tychy: dreszczowiec na otwarcie dnia Tyszanie odnieśli czwarte z rzędu […]
15.05.2021
Ekstraklasa
15.05.2021

Konczkowski: – Jutro z Wisłą będzie ogień!

– Wiemy jaka jest ranga tego spotkania. Europa jest w grze, ale podchodzimy do tego ze spokojem. Jeszcze parę tygodni kompletnie o tym nie myśleliśmy, bo sytuacja nie była komfortowa. Ale my kroczymy od meczu do meczu, tak samo było w sezonie mistrzowskim. Nasza pozycja się poprawiła i chcemy ten ostatni krok wykonać – mówił […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Wybory w ZZPN – brak drugiej tury, problemy delegatów

Już za niespełna tydzień odbędą się wybory na prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W lokalnym środowisku piłkarskim wzbudzają one bardzo dużo emocji ze względu na różnego rodzaju kontrowersje. Osoby popierające konkurentów obecnie urzędującego prezesa twierdzą, że ordynacja wyborcza i plan sposobu przeprowadzenia walnego zgromadzenia delegatów są skandaliczne. Nie godzą się na brak drugiej tury, pozbawienie […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Bartosz Nowak: W tym sezonie nie grałem nawet na 50 procent swoich możliwości

Bartosz Nowak rok temu zamienił Stal Mielec na Górnika Zabrze i można powiedzieć, że za nim przyzwoity sezon. Rewelacyjny na początku, później bywało różnie, ale całościowo wstydu nie ma (4 gole, 3 asysty, 2 kluczowe podania). Mimo że dla 27-letniego pomocnika był to dopiero drugi sezon w Ekstraklasie, nie jest on zadowolony ani z siebie, […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Najstarsi z najmłodszych, czyli Kuzdra i Janicki!

W kolejnym odcinku serii zatytułowanej Egzamin Dojrzałości, powstającej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Jakub Kuzdra i Robert Janicki z Warty Poznań. Bo raz trzeba dać szansę starszym! Zapraszamy.
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

PRASA: Majdan: Dziwię się, że piłkarze nie zabierają głosu ws. dyskryminacji LGBT

– Nie mówię, by walczyli w obronie konstytucji, ale o ludzkich zachowaniach, o obronie praw człowieka, walce z rasizmem, z homofobią. W 2019 roku zdecydowałem się na udział w kampanii “Sport Przeciw Homofobii”. Wzięli w niej udział również inni sportowcy, ale łączyło nas jedno: wszyscy zakończyli już kariery. Znany polski piłkarz zacytował słowa swojego menedżera, […]
15.05.2021
WeszłoTV
15.05.2021

STAN FUTBOLU. Włodarczyk, Janczyk, Roki, Kowal

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Tym razem sporo będzie w naszym programie wątków pierwszoligowych, bo rywalizacja o awans do Ekstraklasy zaczyna nabierać rumieńców. Ruszamy o 10:00! 
15.05.2021
1 liga
14.05.2021

Arka zgarnia trzy punkty, choć jej występ oglądało się ciężko

Jeżeli chodzi o zespoły celujące w awans do Ekstraklasy, Arka Gdynia w ostatnich tygodniach należy do tych najregularniej punktujących. Dzisiaj żółto-niebiescy pokonali u siebie Resovię 1:0 i jest to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Zwycięstwo, dodajmy, zasłużone, choć na pewno nie zostało osiągnięte z takim spokojem, jakiego by sobie życzył trener Dariusz Marzec. Czwarta minuty […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

PowerPlay. Czy w I lidze dojdzie do roszady na miejscach barażowych?

Cztery na sześć – bardzo przyzwoity wynik nam wyszedł w ubiegłotygodniowym PowerPlayu, zwłaszcza spoglądając na kursy. Weszło jakieś 2,42, weszło 2,15, weszło 2,00. Oczywiście jak zawsze – celujemy w poprawę wyniku, czyli piątkę albo szóstkę. Co sobie przygotowaliśmy na ten tydzień? A znowu m.in. I ligę, bo ostatnio trafiliśmy i Radomiak, i brak zwycięstwa ŁKS-u. […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

TOP 5 najnowszych absurdów w Wiśle Kraków

Wisła Kraków. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. Jeden z najstarszych, najpopularniejszych, posiadających najszerszą bazę kibiców. A jednak, od lat Wisłę regularnie spotykają rozczarowania, zawody i klęski, jakby karma odpłacała im za lata, gdy niepodzielnie dominowali w lidze. Nie ukrywamy, gdy klub został uratowany przed absurdalną sprzedażą kambodżańsko-szwedzkiej ekipie z Hulkiem Hoganem na czele, spodziewaliśmy […]
14.05.2021
Weszło
14.05.2021

Czy Liverpool doczłapie się do Ligi Mistrzów?

– Wszystko jest teraz w naszych rękach – powiedział uśmiechnięty Jurgen Klopp na konferencji prasowej po meczu z Manchesterem United.  Charyzmatyczny niemiecki trener odetchnął z ulgą. To kiepski sezon dla Liverpoolu. Najgorszy za jego kadencji. Wiele rzeczy nie układa się od jego samego początku. Mnożące się kontuzje. Wypalenie po dwóch genialnych kampaniach. Niewystarczająco szeroka kadra. […]
14.05.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
1 miesiąc temu

Bardzo dobry trener. To zaskakujące, jak dobrze odnalazł się w Radomiaku patrząc na to jak kończyły się jego wcześniejsze przygody z trenerką. Kibicom z Siedlec i z Zagłębia na sam dźwięk słowa Banasik zaciskają się pięści 😀

Gniotek
Gniotek
1 miesiąc temu

Bardzo kibicuję Trenerowi! Od czasów Legii II i Victorii 😉 Życzę powodzenia i cierpliwości. Mam nadzieję, że do zobaczenia kiedyś w Legii.

Suche Info
15.05.2021

Ibrahimović nie zagra na Euro!

Zlatan Ibrahimović z powodu kontuzji kolana nie wystąpi na Euro 2020. To duża strata dla Szwedów i dobra informacja dla reprezentacji Polski, która zmierzy się z kadrą Trzech Koron w trzecim meczu Mistrzostw Europy.  Ibra kontuzji doznał w 64. minucie zwycięskiego spotkania Milanu z Juventusem. The Athletic podało, że leciwego gwiazdora czeka przynajmniej sześciotygodniowa rehabilitacja, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Robert Lewandowski WYRÓWNAŁ rekord Gerda Muellera!

Historia napisała się na naszych oczach. Robert Lewandowski strzelił 40. bramkę w tym sezonie, czyli zrównał się z liczbą bramek strzelonych w jednym sezonie przez Gerda Muellera. Niewiarygodne uczucie widzieć coś takiego, choć wszyscy się tego spodziewaliśmy. “Lewy” wykorzystał rzut karny, zrobił to, co zrobić należało. Teraz odliczamy do gola nr 41, który wyniesie Polaka […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Meczycho w Legnicy z kibicami na trybunach. GKS Tychy nadal drugi

W sobotę czeka nas jeszcze wiele spotkań, ale niewykluczone, że bardziej emocjonującego starcia niż to Miedzi Legnica z GKS-em Tychy już nie zobaczymy. To było prawdziwe meczycho, do tego już z kibicami na trybunach. Idealny przepis na przyjemne spędzenie sobotniego popołudnia.  Miedź Legnica – GKS Tychy: dreszczowiec na otwarcie dnia Tyszanie odnieśli czwarte z rzędu […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Mateusz Klich z bramką w meczu Leeds! (WIDEO)

Mateusz Klich strzelił gola po raz pierwszy od grudnia. I to nie byle jakiej urody, bo po ładnym strzale z dystansu. To ogółem trzecie trafienie Mateusza Klicha w Premier League. Wcześniej strzelał gole Liverpoolowi oraz West Hamowi. Pomocnik Leeds dogonił tym samym Jana Bednarka w tabeli najskuteczniejszych Polaków w historii angielskich rozgrywek. Łącznie Mateusz Klich […]
15.05.2021
Ekstraklasa
15.05.2021

Konczkowski: – Jutro z Wisłą będzie ogień!

– Wiemy jaka jest ranga tego spotkania. Europa jest w grze, ale podchodzimy do tego ze spokojem. Jeszcze parę tygodni kompletnie o tym nie myśleliśmy, bo sytuacja nie była komfortowa. Ale my kroczymy od meczu do meczu, tak samo było w sezonie mistrzowskim. Nasza pozycja się poprawiła i chcemy ten ostatni krok wykonać – mówił […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Reca nie pojedzie na EURO! Wykluczyła go kontuzja

Najpierw Krzysztof Piątek, teraz Arkadiusz Reca. Jak napisał Roman Kołtoń, lewy obrońca Crotone nie pojedzie na turniej z powodu kontuzji. Może nie jest to postać pierwszoplanowa dla reprezentacji Polski, ale jednak do pewnego stopnia istotna. Pewniak na EURO 2021, który teraz będzie oglądał je w telewizji. Chodzi o uraz łąkotki, który okazał się poważniejszy, niż […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Skorża o powrocie kibiców: – Może być różnie

W niedzielę po raz pierwszy od ośmiu miesięcy kibice Lecha Poznań pojawią się na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Ci najbardziej zagorzali bojkotują jednak, wyrażają swoje niezadowolenie względem kilku rzeczy. Chodzi przede wszystkim o zwolnienie dyrektora sportowego Tomasza Rząsy, ale też odpalenie z pierwszego zespołu Andrzeja Kasprzaka, trenera od przygotowania fizycznego. A to przecież tylko wierzchołek […]
15.05.2021
Piłka nożna
15.05.2021

Wybory w ZZPN – brak drugiej tury, problemy delegatów

Już za niespełna tydzień odbędą się wybory na prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W lokalnym środowisku piłkarskim wzbudzają one bardzo dużo emocji ze względu na różnego rodzaju kontrowersje. Osoby popierające konkurentów obecnie urzędującego prezesa twierdzą, że ordynacja wyborcza i plan sposobu przeprowadzenia walnego zgromadzenia delegatów są skandaliczne. Nie godzą się na brak drugiej tury, pozbawienie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Antoine Griezmann może odejść z Barcelony

Dziennik “Mundo Deportivo” poinformował, że z Barcelony może odejść aż kilkunastu piłkarzy. Klub musi zbierać pieniądze na to, żeby finansowo się odbudować, więc czystki są jak najbardziej prawdopodobne. W gronie piłkarzy na sprzedaż są choćby Philippe Coutinho, Miralem Pjanić czy Samuel Umtiti. Pewniaki. Dochodzi też kolejne nazwisko, za które Barca mogłaby otrzymać najwięcej pieniędzy. To […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

Bartosz Nowak: W tym sezonie nie grałem nawet na 50 procent swoich możliwości

Bartosz Nowak rok temu zamienił Stal Mielec na Górnika Zabrze i można powiedzieć, że za nim przyzwoity sezon. Rewelacyjny na początku, później bywało różnie, ale całościowo wstydu nie ma (4 gole, 3 asysty, 2 kluczowe podania). Mimo że dla 27-letniego pomocnika był to dopiero drugi sezon w Ekstraklasie, nie jest on zadowolony ani z siebie, […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Hyballa nie pożegnał się z piłkarzami

Skończyła się krótka era Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Wczoraj niemiecki trener został zwolniony, na co zapowiadało się od dłuższego czasu. Psuły się jego relacje z piłkarzami, w szatni było gęsto. No i co, można było się spodziewać, że jak już było źle przed odejściem z Wisły, tak też nie będzie dżentelmeńskich zachowań w trakcie […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Michał Szromnik w Śląsku Wrocław do 2024 roku

Michał Szromnik trafił do Śląska Wrocław w letnim okienku transferowym z pierwszoligowego Chrobrego Głogów. Przez prawie całą rundę jesienną był rezerwowym bramkarzem, potem zagrał kilka świetnych meczów, a za kadencji Jacka Magiery zdaje się, że został numerem jeden. We Wrocławiu są bardzo zadowoleni z jego występów, dlatego niedziwne, że pojawiła się decyzja o nowym kontrakcie. […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Byli niemieccy piłkarze mają różne zdania o biciu rekordu przez “Lewego”

Robert Lewandowski stoi dzisiaj przed wielką okazją. Może strzelić dwa gole w meczu z Freiburgiem i pobić rekord Gerda Muellera. To oczywiście powoduje żywe dyskusje wśród byłych piłkarskich legend w Niemczech, które mają podzielone opinie. Jednym szkoda rekordu, inni mówią: to duch sportu, to musi się wydarzyć. Sepp Maier: Rekordy są po to, by je […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Piątkowski: – Moim celem jest pierwszy skład na EURO

Kamil Piątkowski rozgrywa świetny sezon w Ekstraklasie. Zasłużył na transfer za granicę, najprawdopodobniej pojedzie również na Mistrzostwa Europy z reprezentacją Polski. Na łamach “Przeglądu Sportowego” przyznał, że jego celem jest pierwszy skład. Zdradził też trochę kulis transferu do Red Bulla Salzburg. – Były oferty z Niemiec i Włoch. To nie były jakieś zapytania, ale twarde, […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Najstarsi z najmłodszych, czyli Kuzdra i Janicki!

W kolejnym odcinku serii zatytułowanej Egzamin Dojrzałości, powstającej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Jakub Kuzdra i Robert Janicki z Warty Poznań. Bo raz trzeba dać szansę starszym! Zapraszamy.
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

“Gdyby Lewandowski zrezygnował z rekordu, stałby się nieśmiertelny”

Robert Lewandowski ma ogromną szansę, żeby już dzisiaj pobić legendarny rekord Gerda Muellera. Potrzebny mu jeden gol do wyrównania i 180 minut, żeby tego dokonać. Jeśli nie wydarzy się jakaś katastrofa, polski napastnik zrobi to, co do tego nie ma wątpliwości. No i co, kogoś to może zaboleć. Słyszymy głosy, że w sumie fajniej by […]
15.05.2021
Suche Info
15.05.2021

Znamy komentatorów TVP na finały europejskich pucharów

Coraz większymi krokami zbliżają się finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W związku z tym pojawiało się pytanie, kto skomentuje te mecze. Już wiadomo, że ze stacji TVP wysłane zostanie znane grono ekspertów. Jeden duet, jedna solówka.  Tak więc finał Ligi Mistrzów zostanie skomentowany przez duet Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak. 29 maja, 21:00, Estádio […]
15.05.2021
Weszło
15.05.2021

PRASA: Majdan: Dziwię się, że piłkarze nie zabierają głosu ws. dyskryminacji LGBT

– Nie mówię, by walczyli w obronie konstytucji, ale o ludzkich zachowaniach, o obronie praw człowieka, walce z rasizmem, z homofobią. W 2019 roku zdecydowałem się na udział w kampanii “Sport Przeciw Homofobii”. Wzięli w niej udział również inni sportowcy, ale łączyło nas jedno: wszyscy zakończyli już kariery. Znany polski piłkarz zacytował słowa swojego menedżera, […]
15.05.2021