post
Avatar

Opublikowane 06.04.2021 12:22 przez

redakcja

Prowadzony przez Dariusza Banasika Radomiak Radom w ostatnich piętnastu meczach I ligi doznał tylko jednej porażki i stał się poważnym kandydatem do awansu. W poniedziałek wielkanocny szkoleniowiec radomskiej drużyny był gościem magazynu Weszłopolscy nadawanego na Kanale Sportowym. Spisaliśmy tę rozmowę. Dużo pytań dotyczyło ewentualnego awansu, ale są także mniej przyjemne wątki, na przykład zimowe transfery obcokrajowców. Zapraszamy. 

Po ostatnich meczach święta w Radomiu chyba w nie najgorszej atmosferze.

Akurat nie jestem z Radomia, ale atmosfera na pewno jest dobra. Wcześniej miałem możliwość mówić w Polsacie, że nie tylko wyniki, ale również styl gry sprawia, że można się cieszyć.

Z czego się pan najbardziej cieszył po spotkaniu z Górnikiem Łęczna? On był chyba najbardziej znamienny, jeśli chodzi o dobrą formę Radomiaka. Może to, że przy wyniku 3:0 pana zespół szukał kolejnych goli i rywal w ogóle nie doszedł do głosu?

Tak, to na pewno cieszy. Wrócę do meczu z Widzewem. Nieźle prezentowaliśmy się w pierwszej połowie, w drugiej nawet mieliśmy przewagę jednego zawodnika i niepotrzebnie się cofnęliśmy. Cały czas sugerowałem zawodnikom, że przy dobrym wyniku nie ma co grać zachowawczo, tylko trzeba grać do przodu. Tak właśnie wyszło z Górnikiem Łęczna. Strzeliliśmy trzy gole, co było najniższym wymiarem kary. Mieliśmy jeszcze sytuacje sam na sam. Cieszę się, że do końca graliśmy ofensywnie. Oby to był sygnał na przyszłość: jeżeli jesteśmy zespołem mocnym w ofensywie, to trzeba ciągle cisnąć rywala.

Co pan powiedział po meczu z Chrobrym Głogów, że zespół wrócił na właściwe tory?

Przegraliśmy z Chrobrym 1:2, natomiast… Nie powiem, że byłem po tym spotkaniu zadowolony, ale patrząc na naszą dyspozycję i statystyki – posiadanie piłki i 21 oddanych strzałów, przy czterech Chrobrego – były pozytywne przesłanki. Miałem wiele pytań, czy jesteśmy dobrze przygotowani, czy na pewno będziemy dobrze grali. Powiedziałem, że spokojnie, martwiłbym się, gdybyśmy źle grali. Przegraliśmy, to jest futbol i takie rzeczy się zdarzają, gdy przeciwnik wygra po 2-3 strzałach, ale jeśli grasz dobrze, na dłuższą metę przełoży się to na wyniki. Przykład można dać także z Ekstraklasy. Raków zaczął chyba od trzech porażek, a potem przyszły zwycięstwa. Można powiedzieć, że podążyliśmy podobną drogą.

Była suszarka po porażce z Chrobrym?

Nie. Były mocniejsze słowa, że jeżeli chcemy walczyć o wyższe cele, to musimy wygrywać, ale atmosfera była dobra. Nie mieliśmy jakichś mega trudnych sytuacji. Dobrze, że potem przyszły mecze z rywalami typu Łęczna czy Miedź, na których nikogo nie trzeba było dodatkowo motywować i stanęliśmy na nogi. Porażka z Chrobrym była pojedynczą wpadką. Wcześniej po raz ostatni przegraliśmy w październiku. Na bodajże 16 meczów mieliśmy jedną przegraną. Trudno byłoby się w takich okolicznościach dziwnie zachowywać po jednym niepowodzeniu i wywierać na piłkarzach dodatkową presję.

Pytanie z grubej rury: brak awansu będzie oznaczał przegrany sezon dla Radomiaka? Czy może jednak stonujemy nastroje i na razie mówimy, że sukcesem będą już baraże?

Sami sobie trochę napompowaliśmy ten balonik. Odkąd pracuję w Radomiu, był awans z II ligi, potem były baraże, potem znowu budowaliśmy zespół od nowa i zajmowaliśmy czwarte miejsce po pierwszej rundzie. Nie ma u nas hasła “Ekstraklasa na siłę, musimy”. My możemy bardzo chcieć i chcemy. To jednak nie jest tak, że jeśli się nie uda, to nagle wszystko się urwie i zawali. Wydaje mi się, że klub jest coraz lepiej zarządzany i budowany. Przychodzą coraz lepsi zawodnicy i coraz więcej ludzi tu pracuje. Widać efekty. Gdybyśmy mieli awansować, to oczywiście lepiej z pierwszego lub drugiego miejsca, bo baraże źle mi się kojarzą po ostatnim roku. Ale gdybyśmy znaleźli się w czołowej szóstce – a myślę, że się znajdziemy – i nie awansowali, to ze strony władz klubu i władz miasta nie będzie tragedii. Takie dostałem zapewnienie. Jesteśmy dopiero drugi rok na tym szczeblu, mamy jeszcze swoje niedociągnięcia, ale całościowo idzie to w dobrym kierunku. Podsumowaniem tego wszystkiego może być fakt, że po rozmowie z zarządem zdecydowałem się na przedłużenie kontraktu. Widzę, że piłka w Radomiu się rozwija. Wierzę w ten zespół i dalej chcę z nim pracować. Czy to będzie Ekstraklasa, czy I liga – wydaje mi się, że to dobry kierunek.

W razie awansu zamierza pan nadal opierać atak na Karolu Angielskim, który dotychczas pokazywał, że jest dobry na I ligę, ale nie na Ekstraklasę? No i pytanie, czy trochę nie brakuje dla niego zmiennika? Ostatnio w końcówce już trochę opadał z sił.

Odpowiadając na pierwsze pytanie: chciałbym mieć taki problem, żeby po awansie zastanawiać się, co z Karolem Angielskim. Wydaje mi się jednak, że trochę go odbudowaliśmy. To bardzo dobry piłkarz. Trzeba na takich chłopaków stawiać i dać im szansę. Wiem, że był po poważniejszych kontuzjach, w Ekstraklasie się nie przebił, ale nie jest powiedziane, że u nas by nie grał. Przykład Rafała Makowskiego. Poszedł do Śląska Wrocław, tam się za bardzo nie pokazuje, ale gdyby Radomiak awansował, to pewnie Rafał byłby jedną z głównych postaci naszego zespołu. Z Karolem może być podobnie.

Co do drugiego pytania – mieliśmy bardzo dobrego zmiennika w osobie Karola Podlińskiego. Sam podjąłem decyzję o jego transferze. Przyszedł do mnie, powiedział, że chciałby odejść, bo dostał bardzo ciekawą propozycję z Zagłębia Lubin. Wiadomo, że wolelibyśmy, żeby został, ale skoro on sam chciał i dostał kuszącą ofertę, to stwierdziliśmy, że nie można mu kariery blokować. Mamy trzech innych zawodników na “dziewiątkę”: Dominika Sokoła, Roka Sirka i młodego Szymańskiego. Któryś z nich prędzej czy później powinien być dobrym zmiennikiem dla Karola. No i nie zapominajmy, że Patryk Mikita także mógłby występować jako napastnik.

Co się musi stać, żeby Sokół wrócił na właściwe tory? Ostatnio jego kariera wyhamowuje.

Cały czas uważam, że to bardzo dobry napastnik. Był jednak wypożyczony – najpierw do jednego klubu, potem do drugiego. Nie do końca się tam przebił. To nadal młody chłopak, widać, że ma predyspozycje do strzelania goli, natomiast poziom naszego zespołu wyraźnie się podniósł. Gdybyśmy rywalizowali w II lidze albo walczyli w dolnych rejonach I ligi, to pewnie Sokół grałby więcej. W tej chwili zawodnicy, którzy już sporo pograli w Ekstraklasie – typu Radecki, Gąska czy Angielski – przewyższają Dominika. Wierzę w niego, wierzę, że sprosta zadaniu i może się okazać, że prędzej czy później na niego postawię. Na dziś po prostu musi rywalizować.

Jaka jest szansa na pozostanie Damiana Gąski, który ostatnio jest w coraz lepszej formie? Klub ma opcję wykupu, prowadziliście jakieś wstępne rozmowy ze Śląskiem Wrocław?

Zapewne jeszcze takich rozmów nie prowadziliśmy, bo bym o nich wiedział, natomiast jesteśmy bardzo zadowoleni z Damiana. Z końcową oceną poczekajmy, mamy nadal sporo meczów do rozegrania, ale wydaje się, że to kolejny zawodnik, który się u nas odbudował. Klub na pewno zrobi wszystko, żeby go zatrzymać. Jeśli będę miał na to wpływ, również się o to postaram. To jednak piłkarz, który chce grać w Ekstraklasie, tak samo jak wspomniani Radecki z Angielskim. Widzę, że w szatni mocno mobilizują resztę, żeby nie zadowalać się jednym czy drugim zwycięstwem, tylko jedziemy dalej. Jeżeli nie awansujemy, bo taki wariant też trzeba założyć, zobaczymy, co da się tu zrobić.

Ale jest opcja wykupu?

Zawsze jest opcja wykupu. Jeżeli zawodnik dobrze się czuje i jeżeli klub, z którego jest wypożyczony – a układy ze Śląskiem mamy dobre, piłkarze przychodzą w obie strony – to zawsze można się dogadać. Przede wszystkim trzeba rozmawiać z piłkarzem. Musimy trochę poczekać, żeby wyklarowało się, gdzie i o co będziemy grali. Chcemy, żeby były to jak najwyższe cele, ale to jest piłka.

Jest pan zadowolony ze wszystkich zimowych transferów? Zapowiadało się chyba trochę lepiej niż wyszło w praktyce.

Dałbym tym zawodnikom trochę czasu. I liga jest specyficzna, trzeba ją poznać. Gra się w niej trochę inaczej niż na Zachodzie. Uważam, że Raphael Rossi czy Filipe Nascimento mogą wprowadzić jakość i podnieść rywalizację w drużynie. Co do pozostałych, trudno powiedzieć. Do nas trafiają piłkarze, którzy są po różnych kontuzjach, okresach bez gry i innych przejściach. Musimy ich wprowadzić do zespołu, a to nie jest takie proste. Porównując jednak do zeszłego roku, mamy dużo większą rywalizację i sporo obcokrajowców, którzy w decydujących momentach – chociażby w barażach – będą ciągnąć zespół. Pamiętamy, że w tamtym sezonie w barażu z Wartą wypadli nam Mikita i Świdzikowski. Musieliśmy rzeźbić na niektórych pozycjach. Karwot zagrał na środku obrony, Banasiak na boku pomocy, Michalski w środku pola i nie wyglądało to tak, jak powinno. Nie chcemy doprowadzić do powtórki w tym roku. Na pewno liczę na tych zawodników.

Przed ostatnimi meczami więcej obaw czy jednak więcej nadziei?

Ta liga pokazała, że trudno przewidzieć, co się wydarzy. Myślę jednak, że więcej nadziei. Cieszę się, że zespół dobrze gra. Wyniki pokazują, że idziemy w górę tabeli. Chcielibyśmy tę formę podtrzymać i skupiać się na kolejnych meczach. Tak jak mówiłem, nie musimy awansować za wszelką cenę, nikt nie wywiera takiej presji. Nie jesteśmy takim potentatem jak Widzew, ŁKS czy powiedzmy Termalica i Miedź. Znamy swoje miejsce w szeregu, ale mamy też swoje ambicje. Stworzyliśmy bardzo fajny zespół. Zarząd z roku na rok działa coraz lepiej, coraz lepiej się też dogadujemy. Pracuję w Radomiu trzeci rok, zaraz może się okazać, że będą następne dwa lata. Widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

rozmawiali Weszłopolscy

Fot. 400mm.pl

 

redakcja

Opublikowane 06.04.2021 12:22 przez

redakcja

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
13 dni temu

Bardzo dobry trener. To zaskakujące, jak dobrze odnalazł się w Radomiaku patrząc na to jak kończyły się jego wcześniejsze przygody z trenerką. Kibicom z Siedlec i z Zagłębia na sam dźwięk słowa Banasik zaciskają się pięści 😀

Gniotek
Gniotek
13 dni temu

Bardzo kibicuję Trenerowi! Od czasów Legii II i Victorii 😉 Życzę powodzenia i cierpliwości. Mam nadzieję, że do zobaczenia kiedyś w Legii.

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021