Leeds United straciło kilkadziesiąt milionów przez pandemię

redakcja

Autor:redakcja

04 kwietnia 2021, 11:19 • 1 min czytania

Reklama
Leeds United straciło kilkadziesiąt milionów przez pandemię

Jak wykazały obliczenia, których dokonał Kieran Maguire, Leeds United straciło w poprzednim sezonie ponad 60 milionów funtów. To sytuacja niebagatelna, wszak podopieczni Marcelo Bielsy awansowali do Premier League. 

Reklama

Maguire podaje, iż całość strat Leeds United wyniosła 120 milionów funtów. Większość z tych wydatków ma swoje podłoże w przeprowadzonych transferach, wysokich – jak na standardy Championship – tygodniówkach oraz braku regularnych przychodów z dni meczowych.

Szkody udało się zniwelować do 64 milionów funtów, poprzez awans do Premier League oraz odejścia zawodników. Jednakże najwięcej Leeds zarobiło z tytułu merchandisingu – ponad 15 milionów funtów.

Zwycięstwo nad Sheffield United przybliżyło ich jednak do kolejnego zastrzyku gotówki. Utrzymanie beniaminka w Premier League uruchomi specjalny bonus w wysokości 35 milionów funtów.

Fot.Newspix

Reklama

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank