Górnik Łęczna wychodzi z kryzysu. Pewna wygrana z Chrobrym Głogów

01 kwietnia 2021, 19:34 • 2 min czytania 4 komentarze

Górnik Łęczna w weekend przegrał z Radomiakiem Radom 0:3, co było dla łęcznian drugą porażką z rzędu. Ekipa Kamila Kieresia wpadła w mały kryzys, jednak święta spędzi w dobrych humorach. Beniaminek wygrał bowiem z Chrobrym Głogów 3:0, dzięki czemu przerwę wielkanocną spędzi na pozycji wicelidera rozgrywek.

Na bramki w Łęcznej przyszło nam trochę poczekać, jednak przewaga Górnika Łęczna była widoczna od początku. Po zmianie stron gospodarze zaczęli zamieniać ją na bramki w swoim stylu. Po wrzucie z autu i dośrodkowaniu w pole karne najlepiej zachował się Bartosz Śpiączka, który przymierzył głową i zdobył swojego dziewiątego gola w sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. To rozwiązało worek z bramkami, bo w końcówce Górnik podwyższył prowadzenie. Michał Goliński wpisał się na listę strzelców, a przy tym golu niezbyt dobrze zachowała się obrona ekipy z Głogowa. W końcu wynik ustalili rezerwowi – Michał Mak, który w Radomiu zszedł z boiska jeszcze w pierwszej połowie, a dziś zaczął mecz na ławce, dograł w pole karne, gdzie znalazł się Bartłomiej Kukułowicz.

Na dziś Górnik ma cztery punkty straty do Bruk-Bet Termaliki i trzy punkty przewagi nad GKS-em Tychy. Problem w tym, że „Słonie”, tak jak i czwarty ŁKS, mają jeszcze zaległy mecz do rozegrania. 10 kwietnia łęcznianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.

Górnik Łęczna – Chrobry Głogów 3:0