El. do MŚ 2022: Anglia-Polska 2:1 – była szansa na remis, ale Anglia wygrała zasłużenie

31 marca 2021, 22:37 • 2 min czytania 14 komentarzy

Reprezentacja Polski przegrała 1:2 z Anglią w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Była szansa na remis, ale Anglia okazała się lepsza i zasłużenie wygrała mecz na Wembley. Polakom brakło w tym meczu jakości, bramkę strzelili po jedynej klarownej sytuacji bramkowej.

Przebieg meczu Anglia – Polska 2:1 (1:0)

Mecz rozpoczął się dosyć spokojnie, od wzajemnego badania stron. Niestety Anglicy przeszli do czynów, podczas gdy Polacy nie potrafili wyjść spod pressingu. W 17. minucie Michał Helik sfaulował w polu karnym Raheema Sterlinga, a Harry Kane zamienił jedenastkę na gola. Anglicy byli w pierwszej połowie zespołem dużo lepszym, swoje szanse mieli jeszcze Sterling, Foden, próbował z dystansu Kane. Polacy nie oddali w tej części meczu ani jednego strzału, nawet niecelnego. Dla porównania: San Marino do przerwy zdołało takowy oddać w pierwszej połowie meczu z Anglikami przed kilkoma dniami.

W drugiej połowie na placu boju pojawił się Arkadiusz Milik. Początkowo zabłysnął tylko żółtą kartką. Ale ostatecznie zaliczył asystę. Choć zdecydowanie zasługi bramkowe trzeba przypisać Jakubowi Moderowi. Anglia rozgrywała piłkę, Moder przycisnął Stonesa, wymusił stratę, odegrał z Milikiem i pewnie wykończył. Stworzył bramkę z niczego, a była to nasza jedyna dogodna okazja w tym meczu.

Anglicy nie mieli za wiele z gry w drugiej połowie. Graliśmy pewniej w defensywie. Szczególnie po strzeleniu bramki Polacy się ożywili i wydawało się, że może pokuszą się jeszcze o bramkę. Niestety, po kornerze do siatki trafił Maguire. Anglicy wygrali zasłużenie, choć mogliśmy w tym meczu pokusić się o remis.

Anglia – Polska 2:1 (1:0)