Skandal w meczu młodzieżówki. Polak opluty przez rywala

26 marca 2021, 15:09 • 2 min czytania 8 komentarzy

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała 7:0 w towarzyskim meczu z drużyną Saudi Future Falcons, czyli akademią saudyjskiego ministerstwa sportu w Hiszpanii. Hattrickiem w tym spotkaniu popisał się piłkarz Pogoni Szczecin, Adrian Benedyczak. Wysoką wygraną biało-czerwonych przykrył jednak pewien skandaliczny incydent. Jak informuje 90minut.pl, w końcówce spotkania Saeed Al-Mutairi wyleciał z boiska za oplucie Dawida Kocyły.

Nasza młodzieżówka nie miała żadnych problemów z ograniem niżej notowanego rywala. Już w 7. minucie gry wynik otworzył strzałem z dystansu Maciej Żurawski, któremu piłkę dogrywał Bartosz Białek. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Sebastian Walukiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Praszelika z rzutu rożnego. Już po zmianie stron Adrian Benedyczak położył bramkarza po prostopadłej piłce od Kacpra Smolińskiego, trafiając do siatki po raz trzeci. 10 minut później Daniel Szelągowski dośrodkował w pole karne, golkiper rywali wypuścił piłkę z rąk, a wykorzystał to Krzysztof Kubica.

Kolejna bramka? Znów Szelągowski zagrał w „szesnastkę” Saudyjczyków, jednak tym razem po ziemi. Na listę strzelców wpisał się natomiast Filip Marchwiński. W końcówce spotkania hattricka skompletował Benedyczak, który najpierw wykorzystał rzut karny po faulu na Szelągowskim, a potem wykończył dośrodkowanie pomocnika Rakowa precyzyjnym strzałem głową.

29 marca reprezentacja Polski U-21 zagra z Austrią.

Arabia Saudyjska – Polska 0:7

Żurawski 7′, Walukiewicz 45′, Benedyczak 57′, 80′, 90′, Kubica 68′, Marchiwński 70′

Skład Polski U-21 w meczu z Arabią Saudyjską

I połowa: Miszta – Kamiński, Kruk, Walukiewicz, Kiwior, Karbownik – Żurawski, Bogusz, Praszelik – Szymczak, Białek

II połowa: Dziekoński – Szelągowski, Kubica, Paluszek, Nawrocki, Grabowski – Marchwiński, Biegański (78′ Pleśnierowicz), Smoliński (78′ Łęgowski), Benedyczak, Kocyła

Polska U-21 – Arabia Saudyjska U-20 7:0 – bramki, wideo