Eliminacje MŚ: Węgry – Polska. Fatalne zachowanie Polaków przy golu Węgrów

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

25 marca 2021, 21:40 • 1 min czytania 21 komentarzy

Ledwie sześć minut potrzebowali Węgrzy, by zdobyć bramkę w meczu z Polską. Po pierwszej połowie Polacy przegrywają 0:1 w debiucie Paulo Sousy w roli selekcjonera. Jak biało-czerwoni dali sobie strzelić gola?

Źle zaczęły się te eliminacje do Mistrzostw Świata dla Polski. Już po sześciu minutach było 1:0 dla Węgier. Akcja bramkowa rozpoczęła się od straty Polaków pod polem karnym rywali. Rywale Polaków wyszli z błyskawiczną kontrą – Attila Fiola zagrał prostopadłe podanie do Rolanda Sallaia, a ten strzałem przy bliższym słupku dał gospodarzom prowadzenie.

Eliminacje MŚ: Węgry – Polska. Jak padł gol?

Kto popełnił błąd w tej sytuacji? Problemem wydaje się ustawienie obrony. Jan Bednarek obracał się zbyt wolno, zostawił za dużo wolnej przestrzeni za swoimi plecami. Zasadne wydaje się też pytanie – czy Wojciech Szczęsny powinien wyjść z bramki? Wszak Sallai biegł sam dość długo, nabiegał z prawej flanki. Golkiper Juventusu odsłonił też bliższy słupek.

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.