post
Avatar

Opublikowane 15.03.2021 16:52 przez

Kamil Warzocha

35 lat na karku i prawie 300 meczów na poziomie centralnym. Dziewiąty sezon w Chrobrym Głogów i opaska kapitańska. Powiedzieć, że Michał Ilków-Gołąb to ikona głogowian, to jak nic nie powiedzieć. Porozmawialiśmy z nim m.in. o jego przygodach z przeszłości, profesjonalizmie, motywacji, życiowych wartościach i celach na życie po życiu. Wychowanek KS Łoziny podkreśla, że jest na dobrej drodze, żeby zostać piłkarzem. Zaplecze Ekstraklasy i prawie 50 bramek w karierze to dla niego jeszcze za mało.

Kiedy rozmawiamy, właśnie mija twój ósmy rok w Głogowie. Trochę się tam zasiedziałeś.

Nawet nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki nie pojawiła się informacja w klubowych mediach. Te lata mijają bardzo szybko. Tylko że został jeszcze kawał roboty do zrobienia. Kilka celów zespołowych i indywidualnych. Jedziemy dalej!

W 2014 roku w jednym z wywiadów powiedziałeś “Mieszkam tu rok, zżyłem się z miastem”.

O kurczę, to już po roku takie hasła z mojej strony były? Po ośmiu latach mogę to tylko potwierdzić. Zżyłem się z barwami Chrobrego. Trafiłem tu na ambitnych ludzi, dzięki którym klub z roku na rok się rozwijał, a ja wraz z nim. Wszelkie zmiany obserwuję od środka i cieszę się, że jestem tego częścią.

Zawsze byłeś zawodnikiem lubianym przez kibiców. Nie było z tobą historii, która odbiła się negatywnym echem.

Miło mi to słyszeć. Zawsze zależy mi na tym, żeby pozostawiać po sobie dobre wrażenie. Pracuję w końcu na swoje nazwisko. Do swoich obowiązków podchodzę na 100% niezależnie od okoliczności, dlatego jeśli pojawia się w moim kierunku sympatia i docenienie – cieszę się.

Jako piłkarz starszej daty…

Nie chciałbym być oceniany jako stary czy doświadczony zawodnik! Wiek to tylko liczba. Oceniajcie mnie proszę w sposób rzetelny z tego, co pokazuję na boisku. Młody i perspektywiczny już co prawda nie jestem, ale tak się czuję.

Będziemy pamiętać. Chodzi o to, że żyjesz na świecie wystarczająco długo, żeby wiele nowych zjawisk zauważyć.

Wychowywałem się w innych czasach, a dzisiejszy świat tak poszedł do przodu… Młodzi ludzie mają wokół tyle pokus, że bez odpowiedniej świadomości i samozaparcia łatwo zboczyć z właściwej ścieżki. Są też jednak plusy, bo obecna młodzież ma ogromne możliwości do rozwoju. Mógłbym im nawet trochę zazdrościć, bo kiedy byłem w ich wieku, musiałem liczyć się z innymi realiami. Infrastruktura, dostępność do fachowej literatury czy materiałów wideo to rzeczy, o których w latach młodzieńczych nawet nie śmiałbym marzyć. Jednak bez poświęcenia i determinacji w dążeniu do celu nie osiągnie się sukcesu, nawet mając do dyspozycji tak dobre warunki treningowe. Bo jak wytłumaczyć sytuację, w której więcej osiągnąć potrafi zawodnik dorastający w brazylijskiej faweli, niż piłkarz z renomowanej szkółki?

Dochodzi też pokora. Ty podczas przygody w Kaiserslautern chyba jej się nauczyłeś.

Można tak powiedzieć. Ten epizod w Niemczech dał mi wiele w rozwoju sportowym i osobistym. Nauczyłem się tam prawdziwego etosu pracy, który procentuje do dziś. Utwierdziłem się w przekonaniu, że bez ciężkiej harówki nie ma możliwości zrobienia kariery.

Najważniejszy wniosek z takiej przygody?

Jako młody chłopak trzeba sobie uświadamiać, że bez nacisku na samorozwój nie da się zaistnieć. Tysiące godzin treningu, tysiące powtórzeń, regeneracja, dieta… Trzeba się temu wszystkiemu poświęcić na długie lata. Oczywiście nie zawsze się uda, bo to, czy zostaniesz zauważony, nie do końca zależy od ciebie. Warto jednak dawać sobie szansę i wierzyć w siebie. Dużą rolę odgrywa trener, który powinien zawodnika inspirować i wyciskać z niego to co najlepsze. Uważam jednak, że wszystko zaczyna się na poziomie jednostki. Jeśli ktoś ma zdrowe parcie na sukces, sam przed sobą musi postawić ultimatum. Chcesz wejść na topowy poziom? Stwórz plan na siebie i cierpliwie go realizuj.

Od zawsze miałeś taką żyłkę profesjonalisty?

Osobą pracowitą byłem raczej od zawsze. Wiem jednak, że dla wielu kolegów po fachu momentem zwrotnym jest poważna kontuzja. Długa i monotonna rehabilitacja często sprawia, że zawodnik po powrocie do zdrowia spędza więcej czasu w siłowni nad prewencją urazów. Sam zerwałem więzadło krzyżowe i wiem, jak wygląda proces powrotu do pełnej sprawności. Okres rekonwalescencji był czasem, w którym miałem okazję wsłuchać się we własny organizm i usprawnić te rzeczy, które wymagały poprawy. Wyznaję zasadę, że zawsze można się doskonalić niezależnie od wieku, umiejętności czy doświadczenia.

Do jakiej grupy piłkarzy należałeś? Tych, którzy brak talentu musieli nadrabiać pracą? Czy jednak na pewnym etapie się wyróżniałeś?

Swoją przygodę z piłką zaczynałem późno. Dopiero w wieku 17 lat trafiłem do Polaru Wrocław. Nie jestem “produktem” żadnej szkółki. Wiele elementów musiałem przyswajać z dużym opóźnieniem albo ominąłem moment, kiedy coś dało się wyszkolić. Są jednak tego plusy. Choćby dużo większa ilość czasu spędzona na podwórku ze starszymi kolegami. Tak więc nie zakwalifikowałbym się do żadnej z podanych przez ciebie grup. Dla mnie trzeba stworzyć odrębną!

Przed trafieniem do Polaru miałeś inny plan na przyszłość?

W młodej głowie rodzi się mnóstwo pomysłów. Byłem jednak zawsze osobą wysportowaną. W czasach szkolnych miałem masę godzin lekcyjnych do odrobienia, bo jeździłem na wszystkie zawody. Ciągnęło mnie do sportu, a chyba każdy w pewnym momencie swojego dzieciństwa myślał o zostaniu piłkarzem. Wiesz, dalej chciałbym nim zostać! Ciągle do tego dążę.

Miałeś ciekawą drogę. Z biegiem lat od napastnika, przez skrzydłowego stałeś się bocznym obrońcą.

Na początkowych etapach rozwoju zawodnika kreatywna gra przynosi więcej korzyści na przyszłość. W końcu musi jednak nastąpić specjalizacja. Ja zostałem prawym obrońcą bardzo późno, a mogłem zdecydowanie wcześniej. To dla mnie wymarzona pozycja. Czuję się tutaj jak ryba w wodzie.

Gdyby nie tak późno, zostałbyś pewnie następcą Łukasza Piszczka.

Następnie pytanie proszę!

Kiedy patrzysz na zmieniający się świat piłki, widzisz coś, co ci się nie podoba? Możemy zacząć od sędziów.

Myślę, że o takie rzeczy wypadałoby pytać ludzi z autorytetem. Czułbym się trochę głupio, gdybym jako piłkarz pierwszoligowy miał mówić o rzeczach w skali globalnej. Co do sędziów – na pewno starają się wykonywać swój zawód jak najlepiej. Trzeba mieć świadomość, że tak jak zawodnicy mają wahania formy, tak sędziowie również je mają. Wtedy popełniają błędy, ale piłkarze robią to samo.

Dyplomatycznie. Tylko że w waszej lidze wyjątkowo często tę błędy się pojawiają, a za próby jakichkolwiek dyskusji jesteście karani.

Sędziowie mają teraz słuchawki i rzadko kiedy chcą z nami, zawodnikami, rozmawiać. Albo udają, że nas nie słyszą. Tak naprawdę uważam, że ten temat jest częścią widowiska. Oczywiście wszyscy chcielibyśmy, żeby pomyłki zdarzały się jak najrzadziej.

A ty jaki jesteś w życiu prywatnym? Jakie wartości wyznajesz?

Bardzo cenię sobie szczerość. To powinna być podstawa w każdej relacji międzyludzkiej. Poza tym szacunek, który jest zdecydowanie ważniejszy niż pieniądze.

A rodzina?

Rodzina jest najważniejsza. Zawsze mi pomaga i jestem jej za to wdzięczny. Przyznam, że mam duże szczęście, bo wobec moich decyzji o przyszłości rodzina jest na tyle wyrozumiała, że potrafi się podporządkować.

Miałeś taki moment w karierze, kiedy się w jakiś sposób zagubiłeś?

Cóż, może nie tyle zagubiłem, co mam świadomość, że mogłem osiągnąć więcej. I wciąż zresztą mogę. Staram się iść prosto przez życie, dlatego żadnych tąpnięć nigdy nie miałem.

Niczego nie żałujesz?

Mógłbym, ale staram się patrzeć w przód, a niepowodzenia traktować jak lekcje. Staram się ambitnie podchodzić do życia i kariery sportowej. Nikt nie może zabronić mi marzyć. Granie w piłkę daje mi ogrom satysfakcji. Każdy dzień to nowe wyzwanie. Gdzie to mnie zaprowadzi? Życie pokaże. Nie stawiam sobie barier.

Czyli nie odcinasz kuponów. Ciągle jedziesz na ambicji.

Dokładnie. Moją motywacją nie są pieniądze. Gdyby nie chęć rozwoju bez względu na wiek, musiałbym już sobie powiedzieć “dość”. Ale tak nie jest. Dbam o swoje ciało, pracuję nad słabszymi stronami. Chcę, żeby mój organizm zawsze był przygotowany na 100%.

Młody piłkarz w szatni mógłby uznać cię za wzór.

Młodsi chłopcy mogą liczyć na moją pomoc. Wiem, że w młodości siła, ale nie zamierzam oddawać pola do gry bez walki. Taki mam charakter. Mam jednak nadzieję, że będą na mnie naciskać. To będzie korzyść dla mnie i całego zespołu.

Dobrze czułbyś się w roli mentora młodzieży?

Kilka śmiesznych określeń krąży wśród kolegów na mój temat w tym kontekście! Wiesz, klimaty wojskowe. Od majora po generała.

Co dzisiejszy Michał powiedziałby Michałowi sprzed 20 lat?

Powiedziałbym żeby nie zabrakło mu odwagi, bo wygrać można z każdym. I żeby pamiętał o pokorze czy ciężkiej pracy. To taki przepis, którym się posługuję, żeby odnieść sukces. Może się sprawdzi.

Myślałeś już, co będziesz robić w życiu po życiu?

Mam różne pomysły, ale wyznaję zasadę, że dopóki robię jedną rzecz, to z pełnym zaangażowaniem. Na razie cele na boisku, a potem zobaczymy. Nie ukrywam, że bardzo chciałbym zostać w świecie piłki. Zrobiłem licencję trenerską UEFA B, kurs scoutingowy, pasjonuje mnie przygotowanie motoryczne. Jeżeli pojawiłby się ciekawy projekt, w którym mógłbym się realizować i rozwijać, to włożyłbym w to całe serce.

Wtedy odpuścisz sobie prowadzenie a’la piłkarz?

Nie ma mowy. Zobaczymy, jak to będzie z przemianą materii, ale nie chcę widzieć siebie z brzuszkiem za kilkanaście lat. Plan treningowy będzie realizowany, a czy przyniesie efekty – okaże się. Sportowa sylwetka musi być. Siłowni nie odpuszczam, maszyna musi pracować na wysokich obrotach przez cały czas. Wiadomo, że trening to rzecz święta, a reszta to dodatek, ale dla mnie bardzo ważny.

Nie brakuje ci w karierze kropki nad “i” w postaci Ekstraklasy?

Chciałbym jeszcze pewną kropkę nad “i” postawić. Jeśli radość z każdego treningu i meczu ciągle we mnie będą, nie odpuszczę. Póki co czuję się świetnie. Chcę spełniać się, grając w piłkę jeszcze przez długi czas.

Fot. FotoPyk

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 15.03.2021 16:52 przez

Kamil Warzocha

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Nastolatkowie na Euro 2020, na których warto zawiesić oko

Wymienialiśmy już piłkarzy, dla których tegoroczny turniej mistrzostw Europy może być ostatnim w karierze. Teraz czas na tych, którzy dopiero zaczynają swoje przygody z wielkim futbolem na arenie międzynarodowej. W większości składów reprezentacji znajdziemy nastolatków, którzy, jeśli nie teraz, w ciągu kilku najbliższych lat powinni rozkwitnąć na Euro. Do tej kategorii nie pasują zawodnicy już […]
11.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Weszło
10.06.2021

Piłkarze mniej wyeksploatowani sezonem, którzy mogą odpalić na Euro

Kiedy zbliżają się wielkie turnieje dla reprezentacji, każdy z nas próbuje wytypować piłkarzy mogących stać się ich bohaterami. Zagrać świetne zawody, strzelać ważne bramki i ponieść swoje zespoły do osiągnięcia fajnych wyników. W tym kontekście naszą uwagę kradną głównie nazwiska, dla których mistrzostwa Świata lub Europy są szansą na zwieńczenie znakomitego sezonu w klubowych rozgrywkach. […]
10.06.2021
Weszło
05.06.2021

Weterani, którzy zaznają smaku Euro być może po raz ostatni

Jak mawiają – czasu nie oszukasz. To tyczy się szczególnie sportowców, w tym przypadku piłkarzy, którzy muszą mieć świadomość, że własnego terminu ważności nie da się przedłużać w nieskończoność. Istnieją pewne granice, przy których nawet frazes pokroju “wiek to tylko liczba” traci swą magiczną moc. Oczywiście granica granicy nierówna, ot, niektóre z wybitnych jednostek potrafią […]
05.06.2021
Piłka nożna
03.06.2021

Jak powinna wyglądać hierarchia obrońców reprezentacji Polski?

Po pierwszym zgrupowaniu Paulo Sousy wiedzieliśmy tyle, że w linii defensywnej polskiej kadry dojdzie do przetasowań. Że stary ład może zostać naruszony i wraz z pojawieniem się nowej taktyki nie tak łatwo będzie przewidzieć, kto zostanie postacią pierwszoplanową, a kto straci na znaczeniu. Wydawało się, i wciąż zresztą wydaje, że najwięcej na pojawieniu się Portugalczyka […]
03.06.2021
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mariano
Mariano
3 miesięcy temu

Przeczytałem wczorajszy wywiad z Pyrką i ten, i muszę powiedzieć że różnica jest kolosalna. Tam pitu pitu o niczym i w pamięci zostaje tylko że typ nie ogarnął liceum, a tutaj z każdej wypowiedzi bije dojrzałość sc pizwalajaca stwierdzić że po karierze życie tego Pana się zacznie a nie skończy.

Ryba
Ryba
3 miesięcy temu

Bardzo ambitny i waleczny, nogi nie odstawia. Mam nadzieję że pogra jeszcze w Chrobrym , myślę że dałby radę dwa sezony. Później fajnie jakbym został w Chrobrym właśnie jako trener grup młodzieżowych, jest się od kogo uczyć.

SmyQ
SmyQ (@smyq)
3 miesięcy temu

Bardzo miło wspominam występy pana Michała w Gorzowie, jeszcze na pozycji napastnika. Jeden z najlepszych piłkarzy, jacy u nas wtedy grali.

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021