post
Krzysztof Stanowski

Opublikowane 15.03.2021 19:42 przez

Krzysztof Stanowski

Napiszcie o Bońku! – oznaczają nas ludzie na Twitterze. – Napiszcie o Mikrotelu! – apelują. Zadzwoniliśmy więc do Zbigniewa Bońka. Jak twierdzi, to jedyny wywiad, jakiego udzieli na ten temat.

Na Twitterze udaje pan, że nie ma żadnej sprawy. A chyba trzeba się odnieść do sprawy Mikrotelu i zeznań pańskiego brata.

Nie muszę się tłumaczyć z prostej przyczyny: bo nie ma żadnej afery. Od 20 lat nie mam nic wspólnego z firmą Mikrotel, ale widzę, że od pół roku ona, no i ja, zaczęliśmy komuś doskwierać. To sztuczne tworzenie problemu, w celu zdyskredytowania mnie i związku. Wie pan, czym jest Mikrotel? Małą firemką, która zajmuje się rozkładaniem band sponsorskich czy jakichś stelaży, ścianek sponsorskich na meczach. Normalna, chociaż ciężka praca.

Małą firemką, którą pan założył.

Nie tak. Rzeczywiście założyłem Mikrotel, ale w zupełnie innym celu. W 1998 miała to być firma, która zajmowałaby się telefonią komórkową, stąd taka nazwa. Miałem wspólnika, bardzo bogatego człowieka z Włoch. Przygotowywaliśmy biznes, niestety mój biznesowy partner uległ poważnemu wypadkowi i podupadł na zdrowiu. Stało się jasne, że z planów nici. I zostałem z pustą, niedziałającą spółką. W tym czasie mój brat już zajmował się rozkładaniem reklam na meczach koszykówki, siatkówki czy żużla. To były trochę dzikie czasy, ale w końcu trzeba było tę działalność odpowiednio od strony prawnej poprowadzić. I wtedy za darmo przekazałem mu spółkę Mikrotel. Bo zamknąć spółkę jest trudniej niż ją komuś przekazać, a założenie nowej też trochę kosztuje. Dlatego powiedziałem mu:

Weź sobie moją spółkę, bo mnie do niczego nie jest potrzebna…

Od 2001 roku brat prowadzi działalność pod tą nazwą. Nikogo nie oszukuje, nie robi lewych interesów, niczym nie handluje. Świadczy usługi.

Teraz sprawa zrobiła się głośna.

Nie zrobiła się głośna, tylko ją niektórzy nagłaśniają. Wie pan, co mnie boli? Mój brat ma 67 lat, jest chory na Parkinsona. To normalny, szczery facet. Mógł w sądzie odmówić składania zeznań z uwagi na to, że jest moim bratem, ale chciał wszystko powiedzieć na tyle, na ile potrafi i pamięta. Nikt nikogo nie przygotowywał do zeznań, nikt nie tworzyć jakichś taktyk sądowych. Po prostu poszedł i powiedział: to pamiętam, a tego nie pamiętam. Pierwszy raz w życiu był w sądzie, a niektórzy myślą, że wejdzie i zrobi przedstawienie. Widziałem, że był zestresowany, zdrowie mu nie pomaga, ale nie powiedział niczego nadzwyczajnego. Że czegoś nie pamiętał? Panie redaktorze, ile lat temu się poznaliśmy? Pamięta pan na pewno, w jakich okolicznościach? Też pan wielu rzeczy sprzed 20 lat nie pamięta. Ale jak ktoś chce zrobić z tego spektakl, to zrobi.

Chciałem zaznaczyć jedną rzecz: to nie jest proces przeciwko mnie, to nie jest proces przeciwko Mikrotelowi, to nie jest proces przeciwko mojemu bratu. To jest proces, który ja wytoczyłem dziennikarzowi za kłamstwa, jakie pisał na mój temat. Jestem ciekaw, jak będzie zachowywał się po ogłoszeniu wyroku. Już kiedyś inny dziennikarz ciągle mnie opluwał, ale po wyroku – a miał mnie przeprosić i jeszcze zapłacić pieniądze – zapadł się pod ziemię.

Czy PZPN powinien pracować z firmą brata prezesa PZPN-u?

Fajne pytanie. Mój brat jeszcze przed 2000 rokiem pracował z różnymi klubami czy instytucjami. W 2001 roku jego partnerem został SportFive. Wtedy to była firma, która miała prawa do meczów pucharowych praktycznie wszystkich polskich klubów. Potrzebowali podwykonawcę, który porozkłada bandy, często były podwójne transmisje (kamery z dwóch stron boiska), generalnie zrobi czarną robotę. Jest całkiem możliwe, że wtedy powiedziałem komuś z tej firmy:

Słuchajcie, jakbyście potrzebowali, to mój brat się tym zajmuje, solidny, uczciwy, punktualny człowiek…

Ale czy tak było, to nawet nie jestem pewny. I co się potem wydarzyło… W 2002 roku Zbigniew Boniek znika z polskiej piłki. 2003 rok – Bońka nie ma, Mikrotel rozkłada bandy reklamowe dla SportFive. 2004 rok – Bońka nie ma, Mikrotel rozkłada bandy reklamowe dla SportFive. 2005 rok – Bońka nie ma, Mikrotel rozkłada bandy reklamowe dla SportFive. 2006 rok – Bońka nie ma, Mikrotel rozkłada bandy reklamowe dla SportFive. 2007 rok – Bońka nie ma, Mikrotel rozkłada bandy reklamowe dla SportFive. 2008 rok – Bońka nie ma, Mikrotel rozkłada bandy reklamowe… 2009, 2010, 2011.

I w 2012 roku zostałem prezesem. I co? Ja wtedy miałem iść do brata i powiedzieć mu: – Słuchaj, ja wiem, że zajmujesz się tym od kilkunastu lat, wiem, że robiłeś to w czasach prezesa Listkiewicza i w czasach prezesa Laty, wiem, że nikt niczego ci nie zarzucał, że jesteś tani i solidny, ale teraz musisz zmienić kontrahentów, a najlepiej to rozwiąż firmę i zwolnij tych 3-4 ludzi, których zatrudniasz… Tak miałem zrobić? Zabronić bratu świadczyć usług czy wiązać się z firmami współpracującymi ze związkiem, żeby… No właśnie, żeby co? Naprawdę nie wiem. Nikt tu nie wyprowadza pieniędzy, nikt nie narzuca jakichś nierynkowych sum. Po prostu mała firma od 20 lat działa. Działała przed Zbigniewem Bońkiem i mam nadzieję, że będzie działała po Zbigniewie Bońku. Bo jak ogląda się te wszystkie mecze CLJ, futsalu… Ktoś musi przyjechać i to wszystko rozstawić, a potem zebrać i zawieźć do magazynu.

A może ktoś mógłby to zrobić taniej?

Wie pan co, może ta nasza rozmowa jednak nie ma sensu? Czy ktoś zarzucił, że usługi są źle wyceniane? Nigdzie nie trafiłem na coś takiego. Nie zauważyłem, by ktoś powiedział, że Boniek płaci za dużo. Widzę, że problem jest, że w ogóle mój brat istnieje. Za prezesa Listkiewicza to nie był problem, za Laty to nie był problem, tylko teraz jest to problem. Przykro mi, ale jeśli ktoś oczekuje ode mnie, że w imię dobrego samopoczucia jakiegoś dziennikarza będę niszczył swoją rodzinę, to znaczy, że mnie nie zna. Ja rodzinie zawsze będę pomagał, ale jedynie w taki sposób, jaki jest zgodny z prawem i etyczny. „Zmień pracę, bo ja mam swoje ambicje i chcę mieć święty spokój” – tak miałem powiedzieć? Przepraszam, nie.

Czy gdyby to nie była firma brata Zbigniewa Bońka, to też byłoby dla niej miejsce?

Proszę pana… Jak wszedłem w 2012 roku, to zastałem umowę ze SportFive taką, że musiałem ją wywrócić do góry nogami. Wtedy prawa marketingowe i telewizyjne były sprzedane na wiele lat w przód, pieniądze trafiały do SportFive, a nie do PZPN i to SportFive wypłacał prowizję związkowi. My to wszystko odwróciliśmy, co nie było proste, bo musieliśmy posiłkować się z zagraniczną, dużą firmą. Ale udało się: to PZPN przejął kontrolę nad swoimi umowami, to PZPN zaczął wypłacać prowizję za przyniesienie sponsora, zamiast czekać na prowizję od pośrednika. Stawki też się zmieniły.

Mieliśmy wtedy przez dwa lata mocno na pieńku. I wie pan jaka dziwna sprawa? Mieliśmy na pieńku, ale SportfFive mojego brata nie pogonił z rozstawiania band na meczach. Pewnie dlatego, że brat robił to dobrze, na czas i tanio. Czy pan naprawdę myśli, że SportFive będzie trzymało jakiegoś drobnego podwykonawcę, bo jest ode mnie? Przez 20 lat? Nawet jak się pokłóciliśmy? To absurd. Tego rodzaju firm, jak Mikrotel, z uwagę na skalę działalności, współpracuje ze związkiem – lub z naszym partnerem – około dwudziestu. Dwudziestu! W 2019 roku PZPN zorganizował ponad 200 wydarzeń, które wymagały obsługi brandingowej. Mamy tak wielu sponsorów, tak szybko rośnie skala naszej działalności, że my nie tylko podwykonawców nie gonimy, tylko angażujemy kolejnych.

A nie miał pan wrażenia, że odkąd został prezesem, to przez tę sprawę siedzi nie tyle co na małej bombie, co na małym granacie?

Nie, zero takiego wrażenia. Jak się chce, to z każdego można zrobić barana, manipulować, napuszczać. Ani bomba, ani granat. Jest taki okres, że wiele osób chce obsmarować Zbigniewa Bońka, bo się trochę znudził, bo zaraz odchodzi… Mnie jest tylko żal mojego brata, który nigdy nie pchał się przed kamerę, jest skromnym, pokornym facetem od ciężkiej pracy, teraz schorowanym. I się na niego wskakuje bez powodu, powtarzam – bez powodu. To jest haniebne. Niech pan podkreśli: haniebne.

Pan dostrzega, że to haniebne, inni twierdzą, że jednak mamy konflikt interesów.

Ci „inni” to jakieś grono osób w mediach społecznościowych, którym prawda nie jest potrzebna do szczęścia, bo liczy się show. Ktoś coś napisze, ktoś da lajki i już wielkie zamieszanie. A tu nawet żadnej sprawy nie ma. To znaczy jest taka, że wytoczyłem sprawę osobie, która pisze moim zdaniem nieprawdę i pewnie pod koniec czerwca dowiemy się, co o tym sądzi wymiar sprawiedliwości. Ja się 20 lat temu cieszyłem, że mój brat robi coś związanego ze sportem i wiąże koniec z końcem, bo nie mówimy o żadnych wielkich zarobkach. I dzisiaj też się cieszę, że to robi, chociaż ostatnio go pytałem, czy aby ma na to wszystko jeszcze siłę. Powiem panu jeszcze coś – czego nauczyłem się w biznesie. Że trzeba szanować podwykonawców. Tych, którzy nie nawalają, dostarczają, dowożą, terminowo, pokornie i rzetelnie. Dzięki mocnym podwykonawcom, mocne są większe firmy. Ale nie wszyscy to rozumieją… Czytam, że knebluję dziennikarzy…

Podobno sam mam kaganiec. Napisałbym o panu coś złego, ale mi pan zabronił i nie mogę.

Są dziennikarze, których znam od lat i są też tacy, których… też znam od lat, ale mają taki pomysł na swoją karierę, by we mnie uderzać. W porządku. Budują swoją markę w byciu na kontrze. Niech tak będzie. Ale jak ktoś chce we mnie uderzyć, to niech znajdzie coś naprawdę logicznego, zamiast czepiać się uczciwych ludzi. To jest jedyny wywiad na ten temat. Nie chcę więcej o tym mówić z jednego powodu: teraz przemówi sąd i wyda wyrok. Czekam na to.

Rozmawiał KRZYSZTOF STANOWSKI

Fot. 400mm.pl

Krzysztof Stanowski

Założyciel Weszło, dziennikarz sportowy od 1997 roku.

Opublikowane 15.03.2021 19:42 przez

Krzysztof Stanowski

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021

Alan Andersz gościem Krzysztofa Stanowskiego!

W dzisiejszym “Hejt Parku” na Kanale Sportowym gościem Krzysztofa Stanowskiego będzie Alan Andersz. Co słychać u zdolnego aktora? Co słychać u człowieka, który w ostatnich dniach koordynował gigantyczną akcję podpisywania dedykacji pod książkami Wojciecha Kowalczyka, Grzegorza Szamotulskiego i Andrzeja Iwana? Zapraszamy w imieniu Kanału Sportowego!
02.04.2021
Kanał Sportowy
02.04.2021

Stanowisko: Co z tym Paulo Sousą?

Trzy mecze, 270 minut, sporo przetestowanych zawodników, rozwiązań taktycznych, możliwości. Jak ocenić pierwszy etap pracy Paulo Sousy? Temat podejmuje w swoim najświeższym “Stanowisku” Krzysztof Stanowski. Zapraszamy na Kanał Sportowy! Fot.FotoPyK
02.04.2021
Weszło
01.04.2021

Ma 38 lat, a w branży jest dinozaurem. To on założył nowego bukmachera

Marcin Szpalerski ma 38 lat, ale w polskiej bukmacherce online jest “dinozaurem”. Jak się zakłada firmę bukmacherką i jak wyróżnić się na tle silnej konkurencji. Zapraszamy na rozmowę z człowiekiem, który na zakładach zjadł zęby, a teraz postanowił wystartować z własnym projektem. Skąd nazwa Fuksiarz? Wszyscy mają w nazwie słowo „bet”, my chcieliśmy się odróżnić. […]
01.04.2021
Weszło
15.03.2021

Boniek o sprawie Mikrotelu: – Sztuczne tworzenie problemu

Napiszcie o Bońku! – oznaczają nas ludzie na Twitterze. – Napiszcie o Mikrotelu! – apelują. Zadzwoniliśmy więc do Zbigniewa Bońka. Jak twierdzi, to jedyny wywiad, jakiego udzieli na ten temat. Na Twitterze udaje pan, że nie ma żadnej sprawy. A chyba trzeba się odnieść do sprawy Mikrotelu i zeznań pańskiego brata. Nie muszę się tłumaczyć […]
15.03.2021
Weszło
26.02.2021

Tylko u nas: epilog książki “Spalony”

W nowym wydaniu książki „Spalony” znaleźć można jeden nowy rozdział. A przynajmniej takie były obietnice – oczywiście jak to w życiu, nic z tych obietnic nie wyszło, bo… jednak będą dwa nowe rozdziały. Jeden z nich, króciutki, napisany dzisiaj i obejmujący to, co wydarzyło się już po zamknięciu książki, postanowiliśmy zamieścić już teraz. Będzie on […]
26.02.2021
Weszło
20.01.2021

Klauzula „anty-Włochy” wstrzymuje Milika

Arkadiusz Milik wciąż czeka na finalizację przejścia do Olympique Marsylia. Z klubem już się porozumiał, ale cały transfer wstrzymuje oczywiście Napoli. Kwota transferu nie jest problemem, więc co nim jest? Napoli chciałoby skonstruować transakcję w ten sposób, że Milik miałby zostać wypożyczony z Napoli do Olympique na pół roku z przymusowym wykupem przez francuski klub […]
20.01.2021
Liczba komentarzy: 121
Subscribe
Powiadom o
guest
121 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tralalala
Tralalala (@tralalala)
1 miesiąc temu

Aaaa OK, skoro Zibi mówi, że nie ma tematu, to nie ma tematu. Proszę się rozejść.

tete
tete
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

Z drugiej strony ciężko się do czegoś przyczepić – konflikt interesów jest bez dwóch zdań – ale jak nie ma zawyżonych cen, wszystko jest robione ok, to moim zdaniem nie ma problemu. Porównaj to do drugiego, ostatnio medialnego, prezesa i jak tam kroją to jest niebo a ziemia.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

Przecież powiedział, że o tym, czy jest temat czy nie, zdecyduje sąd. Czytać nie umiesz?

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu
Reply to  Damiano_L

ale wcześniej mówi że o “sztucznie tworzeniu problemu” czytać nie umiesz?

Ziomal Stary
Ziomal Stary
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala

Kazdy ma opinione i to jest jak najbardziej w porzadku. Jak dla mnie powiedzial bardzo sensownie i mam wrazenie ze mowi szczerze i slychac ze jest tego bardzo pewny. Boniek zniknal ze sceny Polskiej pilki na dekade a firma brata istniala i miala sie dobrze wydajac uslugi tym samym kontrahentom. Boniek wrocil i zapewne wiedzial o firmie i zdawal sobie sprawe z potencjalnej burzy ale stwierdzil ze nie ma tak naprawde z czego tej zadymy robic skoro wszystko sie zgadza bo dzialalnosc jest mala i rzetelna (pod kazdym katem, rowniez finansowym) a bratu pod gorke nie chcial robic. Nie wiem, moze sie kompletnie myle i Bonie kreci. Poprostu wydaje mi sie ze Boniek, i ja go w tym popieram, mowi… moj brat jest zwyklm, ciezko pracujacy facetem ktory za darmo nic nie dostal. Odpierd*** sie od niego i jego skromnej firmy.

piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  Tralalala
piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  piniu
Wędka
Wędka
1 miesiąc temu

Przecież jasne jak słońce, że jest konflikt interesów. Przecież mógł rozkładać te bandy wszędzie tylko nie w piłce nożnej. Przecież wiadomo, że prezes ma networking i kasowanie brata prezesa jest równoznaczne z kasowaniem prezesa. A on silny i wpływowy. Ten który skasuje taki układ będzie miał problem później. Wszędzie tylko przekręty, układy. Za dużo pięknych frazesów a jak mówisz sprawdzam to: liga do dupy, repra bez lewandowskiego do dupy, szkolenie do dupy, szkolenie tych trenerów do dupy, Szkolicie ich w ogóle jak zarządzać grupą? Jak wpływać na motywację i rozwój czy kupujecie im książke jedno minutowy manager? Frazesy i pier..nieo szepenie. Takie to Warszawsko – europejskie. Tak czy siak dużo zdrowia dla brata.

kopinavave
kopinavave
1 miesiąc temu
Reply to  Wędka

Brat ma się dobrze.

Michał
Michał
1 miesiąc temu
Reply to  Wędka

I tego szmego, masz okazję zarobić i mówisz? Yyy nie na piłce nie będę tego robił bo nie wypada?

Już widzę jak bys tak zrobił

wedka
wedka
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

wiadomo, że to wypłynie, masz 100 mln pl to po co Ci 101 mln pl z przekrętu? przecież oni są kasiasci. To pokazuje malostkowosc. Boniek nie jest knunrem inteligebcji, in jest intekugentny, on to przewidział że wyjdzie. Oni tam czują się bezkarni, i zachłanni jak sędziowie u pana przesm..

wedka
wedka
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

przecież boni jest bystry, więc to przewidział, tylko zachłanność i pewność siebie. Jest kasiasty, to po co mu do majątku powiedzmy 50 mln pln dodatkowe 5 mln? Nawet Maserati możne wziąć w leasing nie trzeba gotówką 🙂

Edek
Edek
1 miesiąc temu
Reply to  Wędka

No przecież firma nazywa się Mikrotel, mikro interesy mikro firmy, żeby brat miał za co żyć. Nie wie o co cała awantura…

Taiczo
Taiczo
1 miesiąc temu

Co to za paszkwil??? Chcieliście tym czymś wybielić rudego??? Afera jest i tym razem rudy sobie nie zamiecie tego pod dywan.

Imię
Imię
1 miesiąc temu
Reply to  Taiczo

Strasznie dęta ta afera bym powiedział, skoro rudy tak łatwo ją wyjaśnił.

pamiętaj
pamiętaj
1 miesiąc temu

Jak cię złapią za rękę, mów, że nie twoja ręka.

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Brawo, brawo!!!!

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

To jeszcze ze Sportfive robił interesy, aha.

Ejo
Ejo
1 miesiąc temu

Jajka bońka przez weszło wylizane, można gasić światło

Wujek dobra rada
Wujek dobra rada
1 miesiąc temu

Obecnie, najskuteczniejszą linią obrony jest pójście w stronę “sprawy politycznej” za którą stoją rządzący krajem. Wszyscy, którzy nie trawią PiS będą z urzędu wybielać nawet największego złodzieja, dlatego teraz każdy krętacz obiera taką, a nie inną linię obrony.

Roki
Roki
1 miesiąc temu

Dokładnie. Świetne spostrzeżenie.

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu

Gdzie tu indagowany wspomniał o politycznej sprawie? Nigdzie.

AmberMozart
AmberMozart
1 miesiąc temu

dobrze, że PiS nigdy nie nazwał wycieku swoich afer sprawą polityczną, daj nam boze więcej takich uczciwych ludzi 🙂

Bubul
Bubul
1 miesiąc temu

Prezes Daniel Boniek pozdrawia prezesa Zbigniewa Obajtka

Mar
Mar
1 miesiąc temu

Panie Krzysztofie, smakowało?

Pan Zygmunt
Pan Zygmunt
1 miesiąc temu
Reply to  Mar

wzięte po same kule z przyduszaniem, ksysiu ledwo łapie oddech

Mariano
Mariano
1 miesiąc temu

Raz nie skłamał mówiąc Wie pan co, może ta nasza rozmowa jednak nie ma sensu? Reszta to typowa bońkobuta.

Sobieslaw
Sobieslaw
1 miesiąc temu

Dla mnie Boniek mówi rozsądnie – choć niestety w normalnym biznesowym świecie to jest klasyczny konflikt interesów. Ale po co tworzyć te fikcje ze Panowie są na „Panie Prssesie” i „Panie Redaktorze”. Samo to niestety tworzy wrażenie ze artykuł ma pomoc a nie wyjsnic

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu
Reply to  Sobieslaw

Konflikt interesów? Raczej interesiku. Skala mikro. Tymczasem Obajtki, Banasie mają się wyśmienicie.

ŁuKaSz
ŁuKaSz
1 miesiąc temu
Reply to  Sobieslaw

Konflikt interesów byłby gdyby Mikrotel realizował zlecenia PZPN. Ta firma realizuje zlecenia SportFive od 2001 roku jak rozumiem do dziś. Robili to na 10 lat przed prezesurą Bońka i trudno oczekiwać, żeby SportFive spławili podwykonawcę bo… No właśnie co? Bo im odpoerdoliło i na siłę mają znaleźć kogoś nowego kto się tym zajmie? To jest rozkładanie banerów, milionów na tym nie upierdzielisz wiec afera chyba jednak od czapy. Gdyby to był biznes na wyłączność i przetarg wygrał by Mikrotel to można byłoby badać temat.

Mam takie przemyślenie jak czytam te komentarze, że chyba tęsknicie za Lato na stołku prezesa albo chcielibyście innego leśnego dziadka z głębin PZPN. Nie zapominajcie, że Boniek to jedyny prezes PZPN który regularnie gości u cenionych dziennikarzy i w każdej rozmowie jest w stanie logicznie tłumaczyć swoje decyzje, prowadzić dialog o tym jak jest i do czego dąży. Nie pamiętam żeby wcześniejsi mieli odwagę to robić.

Generalnie aferę można zrobić ze wszystkiego gdy tylko wyceluje się w kogoś na świeczniku, tutaj natomiast trafiło na kogoś kto potrafi i chce bronić swojego imienia. Ciekawe czy usłyszymy o wyroku.

hds
hds
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

Jeden glos rozsadku w tym morzu hejtu i idiotyzmow.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

Brawo. W końcu jakiś rozsądny komentarz na Weszło. Prawdziwy unikat.

Radek
Radek
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

Przeczytałem wszystko uważnie i brzmi sensownie. Nie widzę konfliktu interesów a raczej polskie piekiełko.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

“w każdej rozmowie jest w stanie logicznie tłumaczyć swoje decyzje, prowadzić dialog o tym jak jest i do czego dąży.”

Ze wszystkim się zgadzam, tylko nie z tym. Boniek zwykle zahukuje rozmówców, z którymi się nie zgadza, sprowadza kontrargumenty do absurdu, zamiast się do nich odnosić.

Mario
Mario
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

On jest leśnym dziadkiem. Sorry ale gość kłamie. Mówi co innego robi co innego. Sędziów nazywa że, są top w Europie a potem błędy mimo varu a rudy na to nic, zero reakcji.

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Pooglądaj Premier League to zatęsknisz za sędziami z ekstraklasy. VAR w stylu „co poeta miał na mysli”. A głos Łukasza dokładnie oddał moje odczucia. Wytłumaczył logicznie. Brat jest jednym z 20 podwykonawców i robi to od 20 lat. Jakiś dziennikarzyna zrobił aferę z dupy. Rozumiem jednak, ze w tych czasach niektórych może to boleć. Może „nowi” nie mogą się wbić w ten rozrastający się interes i mogą mieć poczucie istnienia układu? Tylko kogo ma wybierać w przetargach PZPN? Młode Wilki czy partnerów, z którymi współpracują owocnie od lat? To wąska branża. Do czego chcecie porównać stawki?
Komentarze nawet pod artykułem z dupy, kolejnej „aferze korupcyjnej”, ujawniają komu jeszcze w tym kraju wali cebulą z ryja. Jad się leje… Polska w mikroskali.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Skoro zatrudniają nowych podwykonawców to wyglada na to ze nowi mogą się dostać.
Tu chyba chodziło komus o tano rozgłos i clickbait ;(

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

“głosie rozsądku” a wiesz od którego roku Boniek jest w zarządzie PZPNu?

Booo
Booo
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

10/10. Część komentujących chyba nie pamięta już Laty. Tam dochodziło do korupcji, łamano prawo i nikt nic z tym nie zrobił do tej pory. Tutaj jest normalny biznes działający od ponad 20 lat opłacany że Sport Five, a nie z PZPN. W dodatku oba podmioty miały że sobą na pieńku, więc to Sport Five mógł zakończyć współpracę z mikrotel. A tego nie zrobił. Na ile był to element negocjacyjny – nie wiem. Ale korupcji czy nieprawidłowości nie widać.
Dla mnie sprawa byłaby do zbadania, gdyby Mikrotel zaczął dostawać większe pieniądze na przetargu na wyłączność. I to od 2012.
Podsumowując: gównoburza.

Ams
Ams
1 miesiąc temu
Reply to  Booo

Jak mogą pamiętać Lato, jak mieli po 10 lat?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

Wlasnie chciałem tu wejsc i zapytac czy tylko ja uwazam ze wszystko sie w wypowiedzi Bońka trzyma kupy ale ciesze sie ze ktos tez tak mysli.
A Ci co widza spisek to widac ze na biznesie sie znaja jak swinia na fizyce kwantowej.
Typ robi dobra robote w dobrej cenie to dostaje zlecenia. Jakby chujowo robil, to by go dawno wyjebali z interesu

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

1999-2002 Zbigniew Boniek był v-ce prezesem PZPN d/s marketingu

Ernest
Ernest
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

Chcą tam Pana Richarda Czarneckiego widocznie.

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  ŁuKaSz

Umowę zawarto w czasie, gdy Boniek został wiceprezesem PZPN ds. marketingu. I nie jest wcale wykluczone, czy polecenie usług przez wiceprezesa nie otworzyło firmie dostępu. Z drugiej strony tak jak piszesz – realizuje zlecenia zewnętrznego podmiotu, a nie sądzę, żeby niewielka bądź co bądź skala działalności miała być kartą przetargową przy mowach ze SportFive. Nawet jeśli Boniek kiedyś tam pomógł bratu, to raczej utrzymał się dzięki własnej pracy, nie dzięki koneksjom.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Dokładnie. Mozliwe a nawet prawdopodobne że pomógł zacząć współpracę.
Ale nikt by z tą firmą dziś nie pracował jakby robiła źle albo miała nierynkowe ceny.

Kurwa Frankowska z Torunia
Kurwa Frankowska z Torunia
1 miesiąc temu

A jaki dziennikarz sportowy niby w Bońka uderza? Papa Basałaj wszystkich za ryje od początku jego kadencji trzyma.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Jacek Kmiecik podobno. Zabawne jest, że w tym chujowym kraju możesz wygrać proces o pomówienia, koleś dostaje grzywnę i obowiązek przeprosin, a mimo to tego nie robi. I wszyscy zadowoleni. Przypominam, że wyrok ten zapadł jakoś w grudniu 2017 – więc widać jak kaczyści “naprawiają” sądownictwo w Polsce.

Phoenix(L)k
Phoenix(L)k
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

próbowali… ale były protesty i Bruksela tupnęła nogą, wiec reformy stanęły…

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Phoenix(L)k

Jesli to sarkazm to dosc dziwny, jeśli szczerze to dobrze jebniety jesteś

Ams
Ams
1 miesiąc temu

Tuzimek swego czasu regularnie.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu

Jest gdzieś podsumowanie tego o co, gdzie, kiedy i dlaczego to wszystko się dzieje? Jakiś tekst nie będący opisem jednej ze stron?

RadekNiejadek
RadekNiejadek (@radekniejadek)
1 miesiąc temu

Nooooooooooo! To jak już Stano zaczynasz noc oczyszczenia! 😀

Ostatnio napisaliście piękny reportaż o patologii kiedy klub piłkarski jest sponsorowany z pieniędzy gminy. Był tam nawet piękny wywiad z wójtem(?) Stężycy.

Teraz fajnie jakbyście napisali o patologii jaką jest sponsorowanie 4 ligowego klubu przez Orlen, aby prezes Orlen kupił apartament w korzystnej cenie. To podobnej skali patologia.

Przecież nie jesteś Stano pieskiem na usługach władzy co? Celowo nie pomijasz w swoich tweet’ach tego co odpierdalają Ci którzy pozwolili Ci się tak upaść na kontraktach z SSP?

Leny
Leny
1 miesiąc temu
Reply to  RadekNiejadek

“Teraz fajnie jakbyście napisali o patologii jaką jest sponsorowanie 4 ligowego klubu przez Orlen, aby prezes Orlen kupił apartament w korzystnej cenie. To podobnej skali patologia.”
Napisali. Rozejrzyj sie.
To nie patologia, to lokalny patriotyzm.
Ty tego nie zrozumiesz bo zostałes mentalnie przecwelony przez lewacko-brukselska propagandę. Żal…
Obajtek ma tyle floty że mógłby kupić cały ten apartamentowiec, włącz czasem myslenie-to nie boli, lemingu 🙂

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Leny

To czemu więc nie kupił całego apartamentowca, tylko jedno mieszkanie i to za pół ceny?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Inni chętniej kupią jak usłyszą że pan Obajtek tam mieszka… Taki marketing.
Jak z Lewandowskim.

Leny
Leny
1 miesiąc temu
Reply to  RadekNiejadek

sponsoring grup młodzieżowych nazywasz patologią?
a no tak…przeciez ty juz nie Polak tylko Europejczyk herbu Tecza….

RadekNiejadek
RadekNiejadek (@radekniejadek)
1 miesiąc temu

A teraz wyobraźcie sobie koledzy weszlaki co by się działo, gdyby LATO był umoczony w tą aferę…

tygrys
tygrys
1 miesiąc temu
Reply to  RadekNiejadek

Tylko weź dokładnie opisz, jaka afera i jakie umaczanie?

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  RadekNiejadek

Jaką aferę? Twoja matka dajmy na przykład jest od 20 lat sprzątaczką w spółdzielni mieszkaniowej, Ty zostajesz prezesem, co robisz? Wypiepzrasz ją na ryj? Chociaż zbiera same pochwały, jest rzetelna, punktualna i dokładna?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

Betonowi nie wytlumaczysz. Mentalność Kalego

układ zamknięty
układ zamknięty
1 miesiąc temu

PZPNowsko – dziennikarska republika kolesiów

Leny
Leny
1 miesiąc temu

Jakiś mało przekonujące te tłumaczenia Prezesa…

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu

Czy Boniek nie powinien być jak żona Cezara ? Aaa i jeszcze pierdoły że od 2003 do 2012 nie działał w PZPN… Skoro w 2008 kandydował na prezesa… I te pierdoły jak zwykle że nie wiedział i takie tam, a przecież był w PZPN odpowiedzialny za marketing… Tylko wydaje się po tym wywiadzie że Krzysio ten od Barcy chce się przypodobać Prezesowi bo ostatnio podpadł. Ten kraj to jedna wielka sieć połączeń i chyba nie ma nikogo bez skazy….

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  Rafał

“Nie ma nikogo bez skazy”, więc i Ty nie jesteś! Dlatego tacy i ja i Ty powinni być ostatnimi ludźmi, którzy będą ferować wyroki!
Jak widać przeczysz sam sobie, bo wyrok już wydałeś!
A to już jest hipokryzja w czystej postaci. I tak ma 90% tutaj komentujących!

Rafał
Rafał
1 miesiąc temu
Reply to  Kamil

Ja napisałem chyba… Ale jak widać Ty jesteś jednym z Tych którzy wyrywają coś z kontekstu. Jeszcze pomijając tą “aferę” to czy PZPN poszedł do przodu czy jest tylko lepiej opakowany? Odpowiedź sobie sam o stan naszej piłki i szkolenia młodzieży…

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

Ja na jego miejscu pier**olnołbym to polskie piekiełko. Italia to piękny kraj, normalniejsi ludzie.

wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek

“Włosi w ostatnich latach ponownie stali się narodem emigrantów. Tylko w 2019 roku ojczyznę opuściło 400 tys. Włochów. W większości są to ludzie młodzi poniżej 35 roku życia, których pogrążony w kryzysie demograficznym kraj najbardziej dziś potrzebuje
Z raportu wynika, że młodzi Włosi, którzy wyjeżdżają za granicę, są cenieni za swą kreatywność, entuzjazm i wykształcenie. Do emigracji pociąga ich lepsze wynagrodzenie, a także możliwość rozwoju. Za granicą są gotowi przyjąć stanowisko poniżej swych kwalifikacji, wiedząc, że w przeciwieństwie do swej ojczyzny mają możliwość awansu. Kraje, do których najchętniej emigrują młodzi Włosi to Malta, Portugalia, Irlandia, Norwegia i Finlandia”.

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

Mieszkałem w Italii 13 lat. Mam trochę inną perspektywę. Wróciłem do kraju z powodów wyższej konieczności. Ale dostrzegam różnicę pomiędzy mentalnością ludzi tu i tam. Pozdrawiam

to_ja
to_ja
1 miesiąc temu
Reply to  Wojtek

ale tam by takiego hajsu nie miał

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
1 miesiąc temu

Po same pomidory

Lolek
Lolek
1 miesiąc temu

Stanowski ojebał kabla koncertowo

gość
gość
1 miesiąc temu
Reply to  Lolek

Co to znaczy ojebał kabla? Zrobił loda/laskę?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  gość

Powinniscie wprowadzic filtr wiekowy, nastolatki out

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  Lolek

Teraz Twoja kolej, żeby komuś to zrobić! W końcu może się zamkniesz!

Pele
Pele
1 miesiąc temu
Reply to  Lolek

Na bezdechu…

Puchatek
Puchatek
1 miesiąc temu

Nie wnikam czy rudy dał bratu zarobić czy nie. Byłoby to złe, ale mamy w polskiej piłce poważniejsze problemy.

Można to odnotować, niech sąd sprawdzi czy coś jest na rzeczy, ale czym się tu podniecać?

Jakub
Jakub
1 miesiąc temu

serio weszlo??? nic o marvinie haglerze???? pojebalo was lekko???

stanoooskiiiii!!!

printbartek6
printbartek6
1 miesiąc temu

Rudy głupek. Bóg myślący, że może nawet prawo zmieniać:

“według ustawy o sporcie “członek zarządu polskiego związku sportowego nie może być osobą najbliższą (…) dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu na rzecz polskiego związku sportowego usług, dostaw lub robót budowlanych, w tym usług sponsoringu finansowego lub rzeczowego”.

Czyli automatycznie, kiedy zostaje prezesem w 2012, brat ( osoba najbliższa) nie może swiadczyć usług dla PZPN czyli m.in dla meczów reprezentacji

Bartz
Bartz
1 miesiąc temu
Reply to  printbartek6

Tyle, że Mikrotel działa dla Sportfive, nie dla Pzpn.

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Bartz

@Bartz, kiedy można przyjebać w Bońka, fakty stają się nieistotnymi szczegółami.

printbartek6
printbartek6
1 miesiąc temu
Reply to  Damiano_L

“w okresie od sierpnia 2017 do września 2018 firma współpracowała z PZPN bezpośrednio, a potem już wykonywała zlecenia SportFive” – taki istotny szczegół

Artur
Artur
1 miesiąc temu
Reply to  printbartek6

Tyle, żeś się naprodukował a wyszło żeś sam jest głupek.

printbartek6
printbartek6
1 miesiąc temu
Reply to  Artur

Jeżeli dla Ciebie to jest “naprodukowanie” to współczuje Twojej żonie

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  printbartek6

Wyszedłeś na głupka i się bez sensu odszczekujesz. Ciekawe czy jak ci babki mówią, że masz za małego, to też jesteś taki wygadany?

Printbartek6
Printbartek6
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

Tutaj tak mówisz, a tak Ciebie bolalo

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  printbartek6

Po pierwsze Mikrotel to spółka a nie działalność, po drugie nie kupije od pzpn tylko od sportfive.
Poza tym pewnie masz racje

shav0
shav0 (@shav0)
1 miesiąc temu

Tak jest w każdej branży jak ktoś dłużej w niej działa że pojawia się rodzina, znajomi itd. Nie jest to dobre ale powiedzmy sobie szczerze że polska piłka ma większe problemy niż to kto bandy rozstawia. Nawet jeśli uznamy to za przekręt to jest to skala mikro. Od lat wiadomo że Placzyński i Boniek są zblatowani więc cóż …

piniu
piniu
1 miesiąc temu

na twicie K.Grenia sa zeznania brata prezesa przed sadem. KABARET !!!

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Nie wiem czemu ale kiedyś firma Sportfive kojarzyła mi się z p. Boninio i Placzynskim.. Podobnie chyba Go&Goal.. To też coś Boninio miał ale nie pamietam.. Ale od ich działalności zakodowali Ligę.. Żużel itp itd.. Ale p. Stano to niewygodnych pytań raczej nie zada.. A szkoda.. Bo szacun miałby u wielu.. W sensie spytałem prezia o to i tamto i mnie zlał.. Coś nie kaman..o wejściu ABW do PZPN też żaden gimba pismak nic nie naskrobał.. Czyli o swoich dobrze albo wcale?

Damiano_L
Damiano_L
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

To znaczy jakie konkretnie pytanie miał zadać? Dlaczego zakodowali żużel?

Sebastian Warzecha
Sebastian Warzecha
1 miesiąc temu

To niech przedstawia ile to jest to “tanio” dla brata i 3ech współpracowników. Bo coś wątpię

Wielbuond
Wielbuond
1 miesiąc temu

A może ktoś mógłby to zrobić taniej?”. Panie Stanowski ale z Pana kurwa. Takie pytanie? Człowieka który spalił kilkadziesiąt mostów i informatorów? Byleby weszło działało?

Nie lubię prezesa Rudego. Za podejście do kobiecego futbolu go szczerze nienawidzę. Mam wiedzę większą niż Bartnik. Ale faktury nie kłamią. A robota dobrze wykonana. Sam jestem na MMP kobiet ( tak przez was wyśmiewanych ) do lat 18, 16 i 14. Chłopaki przyjeżdżają, robią ciężką robotę. Zapierdalają. Pan, panie Stanowski, kiedy ostatnio zapierdalał fizycznie? Bo ja piszę dla kobiecego portalu a w wolnej chwili jeżdżę na mecze kobiet i walczę z hasłami “baby do garów”. Rudy jest huj nie trener. Ale jako prezes wyciągnął związek z długów Dzurowicza, Listkiewicza i Laty. Pan się zastanowi, Panie Stanowski, nad zadawaniem takich pytań.

printbartek6
printbartek6
1 miesiąc temu
Reply to  Wielbuond

To oni istnieją !! Fani kobiecej piłki nożnej!! Nie ma i nie będzie piłki nożnej kobiet tam gdzie tego tacy jak TY chcą ! Bo nie ma tam pieniędzy, a pieniędzy nie ma bo nie ma kibiców a jak nie ma kibiców to nie ma TV i sponsorów i żaden prezes tego nie zmieni!! Wbijcie sobie jemu podobni to do głowy !

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  printbartek6

Pieniądze nie biorą się w tej branży znikąd. Odpowiednia otoczka marketingowa nie zrewolucjonizuje rynku, ale wizerunek może poprawić.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Stefan

O czym Ty chcesz rozmawiac z betonem z trybun. Ja tez nie widze nic ciekawego w ogladaniu pilki noznej kobiet. Ale tak jak mowisz, troche promocji, ladne opakowanie i kibice sie znajda (jak sie znajduja do ogladania ekstraklasy to tym bardziej sie znajda dla fajnych dupeczek)

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Bujda do 2002 był dyrem marketingiwym w pzpn i nagle w 2001 roku brat zaczął współpraciwac z PZPN

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Mario

Oki, więc Zibi poszedł do Placzyńskiego i zakomunikował mu, że jeśli SportFive chce kontrakt, to musi zlecić usługi jego bratu. Tak, to się trzyma kupy.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
1 miesiąc temu

Najważniejsze pytanie czy PZPN robi biznesy z firmą brata? Jeśli nie, to nie ma żadnego tematu.

Retyn
Retyn
1 miesiąc temu

Wszedłem tu, żeby nadawać na Rudego, ale… No tu naprawdę nie dzieje się nic strasznego. Zarzuty są absurdalne. Przypomnę, że nie na zakazu współpracy firm, których właściciele są prezesami/znajomymi/krewnymi. Boniek ma rację w tym, że musielibyśmy odciąć się od wszystkich naszych kontaktów, żeby nie zostać posadzonymi o kolesiotswo czy nepotyzm.
I jeszcze te komentarze pełne oburzenia… W kraju, w którym 3/4 ludzi znajduje pracę dzięki rodzinie i znajomym. I nic nie ma w tym złego 🙂

Lato, nie Grzegorz
Lato, nie Grzegorz
1 miesiąc temu

Absurdalna afera wpisująca się już chyba w kampnię wyboru nowego Prezesa PZPN! Jak czasami Boniek mnie drażni manią swojej wyższości nad wszystkimi wokół, tak tutaj wypowiada się konkretnie i rzeczowo! Brat Prezesa nie ma podpisanej umowy na świadczenie usług z PZPN tylko z firmą Sportfive, a że ta ma prawa do transmisji piłkarskich to siłą rzeczy pojawia się na stadionach piłkarskich! Firma Mikrotel współpracowała ze Sportfive za Prezesów Listkiewicza i Laty i nikomu to nie przeszkadzała! Niestety wygląda na to jakby ktoś chciał dopiec Bońkowi, aby popierany przez niego kandydat przepadł w wyborach na Prezesa związku! Nic gorszego dla polskiej piłki nie mogłoby sie stać. Chyba wielu zapomniało jak wygądął PZPN za poprzedniego Prezesa???

Booo
Booo
1 miesiąc temu

Tutaj Zibi ma rację. Konfliktu interesów nie widzę. Tak by mogło być, gdyby od 2012 firma brata Bońka nagle zaczęła dostawać kontrakty, w dodatku po zawyżonych cenach.
To nie jest przypadek Obajtka (i generalnie PiS).

dyrygent
dyrygent
1 miesiąc temu

Gość przez znajomości poleca swojego brata do niewielkiego biznesu. Po 10+ latach wraca do PZPN-u jako selekcjoner i co, ma wywalić rodzonego brata na pysk? “Bo widzisz brachu, ktoś się kiedyś za ileś lat na fejsbuku może przyczepić, więc wypad, szukaj pracy gdzie indziej.” Ilu z was by to zrobiło, jestem ciekaw.

Problem jest tylko wtedy, jeśli brat Zibiego bierze nieadekwatne do wykonywanej pracy wynagrodzenie, i tyle. Pamiętajcie, merytokracja to bajeczka dla grzecznych dzieci, opowiadana im, żeby pozostały grzeczne na całe życie, na tym pięknym, cywilizowanym Zachodzie też.

dyrygent
dyrygent
1 miesiąc temu
Reply to  dyrygent

“jako prezes” miało być; tak to jest, jak się edytuje kilka razy tekst, ale czyta się po publikacji, a nie przed.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

A który dziennikarz taki “odważny”?

Pele
Pele
1 miesiąc temu

Boniek powiedział jedną ważną rzecz ” zawsze pomaga dla rodziny ” czy Wy dla swojej byście nie pomogli jeżeli to zgodne z prawem ?

Miro Juro
Miro Juro
1 miesiąc temu

Gdyby Boniek został prezesem i wtedy zatrudnił brata to średnio. Ale skoro brat działał długo, długo przed Bońka prezesurą, to dla mnie nie ma tematu. Chronologia.

dashdas
dashdas
1 miesiąc temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest na dziś kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Bardzo szybko zatęsknicie za Bońkiem i jego “aferami”. Co więcej mówię wam jak Boniek odejdzie sędziowie nie przestaną popełniać błędów, kluby nadal będą ściągać starych Słowaków, a mistrz Polski będzie przegrywał z mistrzem Finlandii. Ale wiem winny nadal będzie Boniek, bo on jest jak Tusk…

Donald matole
Donald matole
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

tusk to chyba twój tary, skoro go bronisz, innego powodu nie widzę

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Jasne. Lato i Listkiewicz mogli odpowiadać za stan polskiej piłki, ale Rudy już nie. Ale jak kadra gdzieś awansuje, to już nie ma problemu żeby część zasług przypisać sobie.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

Lato wyprowadzal miliony przez Sportfive i chciał kolejne przy budowie na.bagnach nowej siedziby PZPN a Ty chcesz w ogole potownywac tych dwoch typow?!
Jakbys biznesmena Palikota chciał porownac ciulem Kaczyńskim. Jedyne co ich łączy to że są znani i że byli politykami

Przemek
Przemek
1 miesiąc temu

Ma racje… ta poprawność polityczna już jest męcząca…

RMcz
RMcz
1 miesiąc temu

Ja tu nie widzę jakiegoś mega przekrętu. Szkoda się tą sprawą zajmować.

Artur Fortuna
Artur Fortuna
1 miesiąc temu

On serio myśli że jak przepisał spółkę na brata to sąd i prokuratura na to nie wpadną?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu
Reply to  Artur Fortuna

Jak przepisal 20 lat temu to faktycznie musiał długofalowy przekret planowac. A obroty mediatel pewnie max kilka milionow rocznie, czyli ze 100 000 rocznie profitu na czysto.
Faktycznie kokosy w chhuj.
A rzad wyplaca kolegom z partii 20mln rocznie za dzialanie w zarzadzie nieistniejacej elektrownii ostroleka i jest git.
Tyle ze tamta kasa idzie z naszych kieszeni a Bońkowi bratu płaci prywatna firma

dashdassgds
dashdassgds
1 miesiąc temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest na dziś kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

vincent
vincent
1 miesiąc temu

Jest całkiem możliwe, że wtedy powiedziałem komuś z tej firmy:

– Słuchajcie, jakbyście potrzebowali, to mój brat się tym zajmuje, solidny, uczciwy, punktualny człowiek…. No wlaśnie.

Król twittera rudy
Król twittera rudy
1 miesiąc temu

To jest sztuczne tworzenie problemu.

Jak balowałem u Jaruzela to też było sztuczne tworzenie problemu.

Jak pisałem, że debile wybierają prezydenta, a przecież nie mają wykształcenia, a ja mam! AWF korespondencyjnie, to też było tworzenie problemu.

Ja jestem czyściutki.

Siromacha
Siromacha
1 miesiąc temu

Według mnie można mówić tu o potencjalnym konflikcie interesów.

Wbrew temy co sugeruje Pan prezes, jego działanie w tym przypadku nie musiało być być zero-jedynkowe (poproś brata o zakończenie kontraktu albo nie rób nic). I raczej nie powinny to być rodzinne ustalenia braćmi Bońkami, tylko raczej odpowiednie wyjaśnienie sprawy między prezesem i PZPN.

W świecie biznesu firmy ustalają własne regulacje dotyczące niezależności kadry zarządzającej i sposobu, w jaki konflikty interesów są rozwiązywane. Na miejscu P. Bońka zgłosiłbym fakt powiązań z bratem zawczasu w PZPN, żeby odsunąć w cień wszelkie wątpliwości. A jeżeli związek nie ma odpowiednich procedur do analizy i rozpatrywania tego typu sytuacji – no cóż, to już może być kamyczek do ogródka prezesa, który zrobił przecież wiele, by unowocześnić organizację PZPN.

Karim
Karim
1 miesiąc temu

“(…) nie mówimy o żadnych wielkich zarobkach”. Ciekawe, ciekawe, bo brat przed sądem zeznał, że firma w 2018 roku osiągnęła 268 tyś. PLN ZYSKU. Całkiem nieźle jak na firmę zatrudniającą 3-4 osoby (“(…) 3-4 ludzi, których zatrudniasz…”).

Koniec z tym rozkładam banery!!!

Karim
Karim
1 miesiąc temu

“(…) brat robił to dobrze, na czas i tanio” “(…) drobnego podwykonawcę” Ciekawe, ciekawe, bo brat przed sądem zeznał, że w 2018 roku firma osiągnęła ZYSK 268 tyś. PLN. Całkiem nieźle jak na 3-4 osobową firmę ((…) rozwiąż firmę i zwolnij tych 3-4 ludzi, których zatrudniasz…”).

Koniec z tym!- powiedział uderzając pięścią w stół -Rozkładam bandy reklamowe. W tym biznesie jest przyszłość.

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021