post
Avatar

Opublikowane 13.03.2021 08:31 przez

redakcja

Czy Stal Mielec ma wiosną pecha? Ile sytuacji zmarnowali w ostatnich meczach? Czy myśli o prowadzeniu większego klubu? Jaka będzie jego przyszłość po ewentualnym spadku Stali? Dlaczego nie jest do końca zadowolony z ostatniego okienka transferowego? Co przeszkadza mu w graniu w styczniu? Te i inne kwestie poruszył Paweł Paczul z trenerem Stali Mielec – Leszkiem Ojrzyńskim. 

Czy mecz z Podbeskidziem to najważniejsze spotkanie dla Stali Mielec w całym sezonie?

To się dopiero okaże. Moje drużyny były już w trudniejszych sytuacjach – w Arce Gdynia i Wiśle Płock do ostatnich kolejek ważyły się losy utrzymania. Tutaj jest jeszcze dużo meczów do końca. Oczywiście, to spotkanie jest bardzo ważne, walczymy z bezpośrednim rywalem, obie drużyny będą chciały wygrać.

Pytam, bo jeśli Podbeskidzie wygra, sytuacja zrobi się jeszcze bardziej skomplikowana.

Zrobi się, o ile takie coś się stanie. Wtedy będziemy się zastanawiać, ale wciąż pozostanie dziewięć kolejek i ewentualne cztery punkty. Wszystko można nadrobić, ale wiadomo, że będzie to bardzo ciężkie zadanie. Tylko ja nie lubię gdybania. Z wiarą podchodzę do każdego meczu i mam nadzieję, że wygramy. Natomiast zawsze trzeba podjąć się wyzwania, które stawia przed nami życie.

Uważa pan, że Stal Mielec wiosną ma pecha?

Każde z tych spotkań mogliśmy wygrać, a nawet powinniśmy wygrać większość. W ostatnich kolejkach mieliśmy najwięcej celnych strzałów ze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Nasze akcje wyglądają bardzo dobrze, brakowało finalizacji. Przeciwnicy wykorzystali też nasze gapiostwo w obronie, przez co musieliśmy gonić wynik z Wisłą Płock i Lechią Gdańsk. Tak samo w ostatnim meczu z Piastem Gliwice – były co najmniej trzy dobre okazje na podwyższenie prowadzenia, czego nie zrobiliśmy i skończyło się tragicznie.

Takie mecze, w których wynik jest na styku, ale ostatecznie się nie udaje, pewnie trochę burzą pewność siebie zawodników.

Od początku wiedzieliśmy, że będziemy walczyć o utrzymanie. Piłka nożna to piękny sport, niebywale cieszysz się, gdy uda ci się wygrać w ostatniej akcji meczu, albo gdy jesteś drużyną słabszą. Ale przeciwko takiej Lechii Gdańsk oddaliśmy 10 strzałów, mieliśmy sześć świetnych okazji, byliśmy od nich lepsi. Podobnie w Zabrzu, gdzie mieliśmy karnego na 2:0. W tym roku zbieramy cięgi, ale mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna. To samo z charakterem – dostaliśmy ciosy, ale walczymy dalej, wstaniemy. Mam nadzieję, że obronimy Ekstraklasę.

To jest to frycowe, które często płacą beniaminkowie, przegrywając mecze na styku?

Nie wiem, czy frycowe. Czasami może skutkować brak doświadczenia, chłodnej głowy. Z drugiej strony taka Warta Poznań pokazuje żelazną defensywę, jeden-dwa strzały przekładają to na bramkę i zdobywają punkty. Ja nie lubię szukać wymówek – po prostu musimy się poprawić i wyjść z trudnej sytuacji.

Byłoby łatwiej, gdyby miał pan skutecznego napastnika? Podbeskidzie ma Bilińskiego.

Każda drużyna, która ma skutecznego napastnika, ma łatwiej. Jasne, często nie zrobią samemu akcji, ale przecież u nas sytuacje są bardzo klarowne, stuprocentowe, dwustuprocentowe, a nie potrafimy ich wykorzystać. Mam nadzieję, że się to odmieni już z Podbeskidziem. Mieliśmy pewne ruchy w okienku transferowym, ale część nie wyszła.

Był pan zadowolony z okienka transferowego? Czy jednak można było więcej wyciągnąć?

Chcieliśmy więcej, ale się nie udało.

Kwestie finansowe, czy coś więcej?

Przede wszystkim finansowe.

Coś się zmieniło w Stali? Gdy wchodził pan do zespołu, udało się wywalczyć świetne wyniki – remis z Lechem, wygrana na Legii, teraz takich konkretów brakuje.

Brakuje wyników. Z Lechią mogło być 4:1, z Wisłą Płock podobnie. Takie przykłady można mnożyć – Piast, Górnik, gdzie poza karnym zmarnowaliśmy jeszcze strzał głową z piątego metra. Gdyby udało się wygrać, byłoby całkiem inaczej. Wiemy, że powinniśmy triumfować, tak samo wiedzą to eksperci i kibice. Gdybyśmy zgarnęli komplet punktów w większości tych meczów, bylibyśmy rewelacją rozgrywek, a tak jesteśmy jedną z najgorszych drużyn. Istnieje bardzo cienka granica, my jesteśmy póki co po tej drugiej stronie.

Może trzeba zrobić jakiś trening strzelecki.

No niby można, ale musiałbym położyć bramkarza i kazać im go pokonać, bo właśnie takie sytuacje marnujemy. Ale grając w normalnym meczu, dochodzi presja wyniku, losów drużyny, kamer. Żaden trening nie odzwierciedli tego, co dzieje się w trakcie spotkania. Kwestie mentalne są bardzo ważne. Oczywiście pracujemy nad tym, żeby to odmienić. O tyle dobrze, że my faktycznie mamy te sytuacje. Gdybyśmy nic nie kreowali, byłby większy problem.

Oczekuje pan więcej od chociażby Forsella? Spadał w ostatnich sezonach dwa razy, ale grał na tyle dobrze, że jego drużyny przynajmniej nie zajmowały ostatniego miejsca.

Bardzo na niego liczę. Zresztą – z Lechią Gdańsk zagrał bardzo dobre spotkanie, miał kilka celnych strzałów, ale na drodze stanął Kuciak. Takie mecze ciężko regularnie powtarzać, ale mam nadzieję, że tak się stanie. Stawka będzie rosła z każdą kolejką. Teraz czeka nas spotkanie o sześć punktów.

Pamiętam, gdy za czasów pracy w Arce, potrafił pan bardzo otwarcie mówić o wielu rzeczach. W Stali jest komfort, czy czegoś brakuje?

Tutaj też mówiłem otwarcie, pod tym względem się nie zmieniam. Jak wróciliśmy z Turcji, to nie mieliśmy gdzie trenować ze względów pogodowych. Ba! Odwołane zostało jedno spotkanie, bo nawet główna płyta nie była przygotowana do meczu. Przekładało się to też na naszą prezencję w meczach. Oczywiście w Ekstraklasie połowa drużyn boryka się z takimi problemami. My mam o tyle utrudnioną sytuację, że nasze boisko treningowe nie jest zadaszone, a w styczniu leje, wieje, pada. W takich warunkach pewnych rzeczy nie da się przećwiczyć.

Szkoda, że nasza piłka tak wygląda, bo chcemy grać od początku roku, a połowa drużyn nie ma żadnego komfortu pracy, podgrzewania, balonów. A musimy sobie jakoś dawać z tym radę. W Gdyni było podobnie, wszak tam od lat pokutuje twierdzenie, że Arce nie wychodzi wiosna. Za moich czasów musieliśmy tułać się po Trójmieście w poszukiwaniu miejsca do gry.

Prezes Jacek Klimek powiedział, że Stal Mielec ma 56 osób na kontraktach przy pierwszej drużynie. Zna pan wszystkich z nazwiska?

Nie, nie pracuję w księgowości, to nie moja działka. Zajmuję się tymi ludźmi, których mam w szatni. O nich się martwię, troszczę, czy im płacą, czy nie. To mnie interesuje, a nie ktoś, kto był Stalowcem przed tym, jak objąłem drużynę. Nie mogę patrzeć na nich, bo nie za to mi płacą.

A płacą?

Tak, klub nie ma problemu z terminowością.

Wraz z nowym prezesem jest plan na to, jak sprofesjonalizować zespół?

Plan zawsze jest, ale wszystko jest uzależnione od pozostania w Ekstraklasie. Jeśli uda się to dopiąć, klub będzie się rozwijał.

Gdyby nie udało się utrzymać, zostanie pan w Stali?

Nie. Mam tak skonstruowaną umowę, że jeśli uda się nie spaść, to zostaje ona automatycznie przedłużona. Jeśli natomiast coś nie wypali, to sam podchodzę do tego w krytyczny sposób. Może moja postawa zawiodła i nie ma po prostu sensu. Ale też nie powinienem być tak kategoryczny, bo coraz więcej jest przykładów trenerów, którzy zostają z drużyną po spadku.

Trochę pan jednak ryzykuje, bo gdyby – odpukać – nie udało się Stali pozostać w Ekstraklasie, pana pozycja na rynku by była nieco słabsza. A przecież już zastanawiano się, czy to nie jest odpowiedni moment, by dać panu zespół, który walczy o coś więcej.

Zawsze ryzykuję. Albo idę do drużyn, które mają najmniejszy budżet, albo najgorszy moment w sezonie. To przecież mój szósty klub w Ekstraklasie i to, czy ktoś da mi szansę, czy nie, to już nie jest moja działka, nie zaprzątam sobie tym głowy. Jeśli ktoś popatrzy na to, ile kreuje Stal Mielec w ostatnich meczach, to okaże się, że więcej niż Legia Warszawa. A przecież nie mam zawodników na tak wysokich kontraktach – pół drużyny zarabia łącznie tyle, co jeden zawodnik Legii. Po prostu wykonuje swoją pracę, zawierzam i tak mijają miesiące, dni, lata. Ja sam staję się bardziej doświadczony i mam różne przemyślenia.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot.FotoPyk

redakcja

Opublikowane 13.03.2021 08:31 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Brama dnia
21.06.2021

Kto piękniej skarcił bramkarza – Rebić czy Ronaldinho?

Kiedy bramkarz popełnia błąd, którego następstwem jest gol, na ogół nie mamy do czynienia z trafieniem przedniej urody. Ot, jakieś dobicie z bliska do pustaka albo coś w tym rodzaju. Bywa jednak i tak, że pomyłka golkipera prowadzi do naprawdę efektownej bramki. I właśnie takie propozycje przygotowaliśmy dla was w dzisiejszej “Bramie dnia” wraz z […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

KIEDY BUDZISZ SIĘ OBOK TURCJI, CZARNEGO KONIA EURO || STAN EURO

Wasza ulubiona telewizja śniadaniowa znów nadaje. W dzisiejszym odcinku Leszek Milewski, Jakub Olkiewicz, Piotr Stolarczyk (debiut!) i Paweł Paczul pokażą, jak wybrać idealne pomidory do szakszuki, uczulą was na modowe pułapki, które niosą za sobą upały, a także omówią występ reprezentacji Turcji na Euro. Zaproszonko.
21.06.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xzq
xzq
3 miesięcy temu

Polska piłka w pigułce. “Pół druzyny zarabia tyle co jeden zawodnik Legii” a i tak ten zespół był w stanie pokonać tą Legię. Ostatnie 2 lata trochę bardziej pokazały to że w bogatych klubach ekstraklasy przepłaca się zdecydowanie. Przykładem dobrego zarządzania klubem jest Raków, Piast i w tym sezonie Warta która od takiej Cracovii budżet o wiele mniejszy a wyniki o wiele lepsze.

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu
Reply to  xzq

Legia remisowała z Realem, a też cała drużyna nie zarobiła tyle co Ronaldo…

Ismael
Ismael
3 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Raczej dostała srogi oklep…

gejz
gejz
3 miesięcy temu
Reply to  xzq

ja pierdolę jaki populizm. A Real i Bayern odpadły w pucharze z drużynami z niższych lig i o czym to świadczy?

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  gejz

Że są chujowe?

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Dokładnie tak. Holstein Kiel jest lepsze od Bayernu.

Estragon
Estragon
3 miesięcy temu

Ojrzyński od lat odcina kupony od nie wiadomo jakiego sukcesu.
Nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca
Przereklamowany trener wykreowany przez media
Niedługo to mu sie kluby skończą do pracy w tej Ekstraklapie.

Maslany
Maslany
3 miesięcy temu
Reply to  Estragon

Niby przereklamowany, ale jak od chłopa zawsze oczekują utrzymania i zawsze staje na wysokości zadania, to nie jest tak źle. Zresztą, ta Stal faktycznie dużo sytuacji kreuje, aż dziwne jak na Ojrzynskiego.

Yao
Yao
3 miesięcy temu
Reply to  Estragon

Korona ?! Podbeskidzie ? Arka , wygranie PP ? To nic ? 🙂 Gość bierze słabe drużyny, a że zarządy mają nielogiczne wymagania to i potem są zwolnienia.. Jedynie gdzie się spalił to Górnik … 😉

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  Yao

Ciekawe jak by się sprawdził jakby dostał klub gdzie miałby sztab z prawdziwego zdarzenia a sam zajmowal sie taktyką i motywacją. Bo patrząc z boku to wydaje się być w tych dwóch aspektach bardzo dobry. Byłby w związku z tym ciekawym kandydatem na selekcjonera

Kikk
Kikk
3 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Nie selekcjonera, a sortera i nie piłkarzy, a jabłek.

Stanislav Levy
Stanislav Levy
3 miesięcy temu

Przecież Ojrzyński NIGDY nie nauczy jakiejkolwiek drużyny grać w piłkę, u niego to jest tylko nauka kopania przeciwnika bo to jedyny pomysł Ojrzyńskiego od 10 lat.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  Stanislav Levy

Wygranie PP czymś takim jak Arka chyba wymagało jakiegoś grania

Stanislav Levy
Stanislav Levy
3 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

HAHAAHAH, NO WIELKI SUKCES RAZ NA 10 LAT, NAPRAWDE JEST TO ŚWIETNY WYZNACZNIK KUNSZTU, A NIE FARTA BO NIE TRAKTUJĄ POWAŻNIE TEGO PUCHARU PASZTETOWEJ

Kikk
Kikk
3 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Chyba prowadził Arke tylko w finale, bo wczesniej był ktoś inny.

janusz
janusz
3 miesięcy temu

niestety.
Pan Leszek Ojrzyński identycznie zapowiadał, gdy walczył z Arką o utrzymanie w ekstraklasie.
Również twierdził, ze w razie spadku nie zostanie w klubie.
Dopiero, gdy skomentowano to zachowanie jako demotywujące zaczął się wycofywać i chrzanić, że poczeka na rozmowy z włazami i właścicielami klubu, że chce poznać projekt na czas po ewentualnym spadku i inne ble-ble.
Tymczasem po raz drugi pan Ojrzyński pokazuje swoje oblicze.
Nie faceta, który walczy, który zaciska zęby i jest z drużyną – a oblicze konformisty.
i co?
liczy, ze znajdzie się po spadku następny chętny który Mu zawierzy.
Trenerze-niech pan utrzyma drużynę, niech się pan na tym koncentruje, a nie na dywagowaniu co będzie po spadku.
Bo to jest słabe.
Wstyd.
I po takim ględzeniu- dziwiłbym się , gdyby Panu po spadku ktoś zaufał.
I jeszcze jedno- kiepsko panu ‘idzie” ta prawa w Mielcu. W Podbeskidziu trener Kasperczyk osiąga wiele, w Warcie-trener Tworek – bardzo dużo.
Nie sądzę, by mieli lepszych piłkarzy.
Chociaż pomysł z transferem Kolewa był po prostu głupi. ten gościu nie umie grać w piłkę

Kikk
Kikk
3 miesięcy temu

Ogladałem Stal Cracovia – nawet w 1 lidze starajasie grać pilką, a w tym meczu laga z jednej strony, laga z drugiej. Z Górnikiem prowadząć rozpaczliwe wybijanie piłki z pola karnego, bez żadnej taktyki. Z Płockiem to Płock odpuścił już granie, przy 2:0, mysleli że już wygrali, a ten opowiada że powinni wszystko wygrać. Było Korzyma brać, był wolny w zimie, mozna by uprawiać ulubiona dyscyplinę sportu, laga na Korzyma.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  Kikk

Witam ekstraklasowego masochistę. Cały stal cracovia obejrzałeś? Na trzeźwo?

Ultras Stal
Ultras Stal
3 miesięcy temu

Myślę że problemem w Stali może być gra 3 stoperami która nie jest efektywna w chwili bronienia kontrataku (drugi gol stracony z Piastem i m. in. spuźniony wahadłowy Getinger) a także budowaniu ataku pozycyjnego. Takie ustawienie może się tylko sprawdzić w meczu z mocno ofensywnym przeciwnikiem na wyjeździe (Legia, Lech) dla utrzymywania korzystnego wyniku grając mocno w 5 obrońców. 3 stoperów nic nie daje z drużynami przeciętnymi bo wszystkie drużyny grają 1 napastnikiem! Problem Ojrzyńskiego to jego pomysł z którym nie zetknął się będąc długi czas w Anglii. W Premier League nikt nie gra na 3 stoperów poza małymi nietrafionymi eksperymentami drużyn z dna tabeli bądź drużyn zaniepokojonych potencjalną możliwością spadku (np Southampton). Dlatego nie rozumię tego systemu. W ustawieniu 4-3-3 bądź 4-2-3-1 każdy wie co ma robić na boisku, za co jest odpowiedzialny, bo uczył się tego od małego. Natomiast w 5-3-2 wahadłowi muszą biegać ciągle na całej długości boiska w defensywie i ofensywie, do tego pomocnicy muszą biegać praktycznie na całej długości i szerokości boiska m.in. dla wsparcia wahadłowych w poczynaniach defensywnych i ofensywnych. Trener Marzec wcześniej stworzył fajny samograj który chętnie i skutecznie się oglądało, to samo jest z Wartą teraz i to działa w formacji 4-2-3-1! Ogólnie to myślę że Ojrzyński powinien zostać nawet w przypadku spadku ale musi się mocno zastanowić nad swoim sposobem gry bo wciskając kolejnego stopera nie zniwelujesz pewnych niedociągnięć a bramki nadal będą tracone.

Kikk
Kikk
3 miesięcy temu
Reply to  Ultras Stal

Na wahadle daja obrońców i jest kicha, bo od wahadeł uzależniona jest gra ofensywna. Z 5 w obronie jest więcej możliwości taktycznych, tylko trzeba mieć zawodników co potrafią.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  Kikk

Do każdej taktyki trzeba miec zawodnikow co potrafią…
M.in. dlatego w ległej nie sprawdził się Novikovas. Po prostu nigdy nie nadawl się do grania w ataku pozycyjnym w lepiej zorganizowanej drużynie.
Niestety w Polsce nie ma klubu ktory kupuje zawodnikow do koncepcji trenera, tylko raczej po zatrudnieniu trenera a tuz przed rozpoczęciem rozgrywek lub w przerwie zimowej klub sprzedaje trenerowi najważniejszych pilkarzy nadal oczekujac ze trener zrobi wynik ustalony w trakcie negocjacji przed sezonem. Bryluje w tym Kulesza z Jagiellonii ktory potrafil zima sprzedac wszystkich trzech napastnikow i potem sie wkurwiac ze trener osiagnal gorszy wynik niz sezon wczesniej.
Dlatego tez nie ma specjalnie sensu branie trenerow z eklapy do reprezentacji, zaden z nich nigdy nie mial okazji wymyslic taktyki i dostac do niej wykonawcow, tylko zwykle musiał łatać na bieżąco tym co było licząc na to ze mu z nienacka klub nie sprzeda kluczowych ogniw

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu
Reply to  Ultras Stal

Lepsze wrogiem dobrego. Nie chcieli Marca to będą mieli spadek.
Szczerze mówiąc to po takim potraktowaniu trenera ktory wywalczył awans to zasłużyli zleciec na ryj

Ultras Stal
Ultras Stal
3 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Kibice nie odpowiadają za zmianę trenera czy zarządu. Wszyscy byli zdziwieni. Nie jesteśmy Barceloną gdzie przy wyborze sternika klubu decydują kibice. A tak poza tym tego prezesa już nie ma, więc mamy nowe rozdanie i boisko zweryfikuje.

Acardo
Acardo
3 miesięcy temu

Dobry przykład z tym Forsselem. Może niech się przewraca i pajacuje jak Luquinias, będę wolne, karne, czerwone kartki. A na pewno weszło zrobi lincz medialny na jakimś sędzim.

Kuba Buba
Kuba Buba
3 miesięcy temu

Widać że już mu ręce opadają jak widzi takie sytuacje jak Jankowskiego ostatnio .. przecież za niego nie wejdzie na boisko

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
3 miesięcy temu

“to, czy ktoś da mi szansę, czy nie, to już nie jest moja działka”
Idiota czy co? Wydaje mi się że każdemu zależy na tym żeby podnosić swoją pozycję zawodową i że dokładnie to jest “jego działka”

Thiago
Thiago (@thiago)
3 miesięcy temu

Alez mnie to wkurza to narzekanie na brak boisk treningowych i choćby jednego pod balonem. Kluby tyle kasy dostają od tv, tyle kasy wydają na zagraniczny szrot. Zamiast wydać kase na jednego takiego piłkarza, przysłowiowego “starego słowaka” to lepiej zainwestować w tkai balon lub boisko podgrzewany. Zostanie taka inwestycja na lata. Może warto by to uregulować i narzucić klubom w ramach licencji inwestycje w takie rzeczy? Np 10% kasy z praw telewizyjnych ma iśc na poprawę infrakturktury treningowej.

Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Bereszyński: – Byłem wkurzony za pretensje o bramkę Skriniara

Na pewno kojarzycie słynną, niestety, scenkę z meczu przeciwko Słowacji. Bereszyński tłumaczy coś Lewandowskiemu, ten się obraca z miną – “weź mi już nie pierdziel, zawaliłeś”. Teraz obrońca odniósł się do całej sytuacji w rozmowie z FootTruckiem. Bereszyński stwierdził: – Bramka Skriniara… Ja go miałem kryć indywidualnie cały mecz. Nie kryłem go na jeden stały […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wzruszające pożegnanie Pandewa

Goran Pandew skończył reprezentacyjną karierę i został godnie pożegnany. Tak przed meczem, kiedy dostał pamiątkową koszulkę od Holendrów, jak i po meczu, kiedy bili mu brawo wszyscy. Zobaczcie: Goran Pandew kończy ostatni w karierze mecz w barwach Macedonii #MKD, żegnany nie tylko przed kolegów z drużyny, ale i rywali, a nawet legendy holenderskiej piłki #NED […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

W Widzewie jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem klub ma nowego prezesa – został nim Mateusz Dróżdż. To postać znana w świecie futbolu. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej w Górniku Polkowice, a wcześniej też był prezesem, tyle że w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Oficjalnie stanowisko prezesa Dróżdż obejmie jutro. Strona Widzewa charakteryzuje: Współpracował z wieloma […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Szczepański na testach w Lechii

Lechia nie ma za dużo pieniędzy, więc musi kombinować, jak się wzmocnić i jednocześnie dużo nie wydać. Dlatego bierze na testy Miłosza Szczepańskiego. Nie tylko te medyczne, ale i sportowe. Najwyraźniej Piotr Stokowiec chce sprawdzić, czy Szczepański może mu się przydać, bo gdańszczan po prostu nie stać na pudło. Szczepański niewątpliwie ma talent, natomiast jego […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Tottenham odrzuca ofertę City za Kane’a. Na stole było 100 milionów!

Harry Kane to jeden z bardziej łakomych kąsków transferowych tego okienka. Napastnik chce zdobywać tytuły, a w Tottenhamie jak wiadomo będzie o to trudno. Fabrizio Romano podaje, że Manchester City chce snajpera u siebie i złożył oficjalną ofertę. Ta jednak została odrzucona. A Obywatele naprawdę zagrali grubo, bo wrzucili – według informacji dziennikarza – 100 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Chrobry Głogów pozyskał napastnika z Holandii

Działacze Chrobrego Głogów zaczynają letnie okienko transferowe. Jak udało nam się ustalić, na Dolny Śląsk trafi 24-letni napastnik rodem z Holandii. To Dennis van der Heijden, który w młodości grał w akademii Feyenoordu Rotterdam czy ADO Den Haag. Ostatnio natomiast występował w 2. lidze holenderskiej. 24-latek ma dziś podpisać dwuletni kontrakt z Chrobrym. Przechodzi do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zrelak na dłużej w Warcie Poznań

Adam Zrelak nie zaimponował wiosną w barwach Warty Poznań, ale “Zieloni” nadal wiążą z nim poważne plany. Zawodnik podpisał nowy kontrakt, ważny do czerwca 2023 roku.  Zrelak zimą przyszedł do Warty z FC Nuernberg, gdzie męczyły go poważne kontuzje. Motywacji mu nie brakowało, bo walczył o miejsce w reprezentacji Słowacji na Euro 2020. Zdążył wystąpić […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wstęp na mecze mundialu w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani poinformował, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata mecze z wysokości trybun będą mogli oglądać wyłącznie kibice zaszczepieni na koronawirusa.  Tłumaczy to rzecz jasna względami bezpieczeństwa. Al Thani dodał, że jego państwo zakupi na czas mundialu milion szczepionek, aby w razie czego na miejscu mogły się zaszczepić […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Sensacyjny transfer Calhanoglu: przejdzie z Milanu do Interu

Hakan Calhanoglu liże rany po nieudanym EURO z reprezentacją Turcji, ale osłodzi to sobie zmianą barw klubowych. Miasta nie zmieni, ponieważ wydaje się przesądzone, że przejdzie z Milanu do Interu! Informacje o praktycznie dopiętym transferze podają już wszyscy czołowi włoscy dziennikarze specjalizujący się w newsach – na czele z Fabrizio Romano i Gianluką Di Marzio. […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Maciej Kędziorek asystentem Skorży w Lechu Poznań

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Będzie pełnił funkcję asystenta Macieja Skorży. – Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Rafał Boguski piłkarzem Puszczy Niepołomice

Rafał Boguski po wielu, wielu latach pożegnał się z Wisłą Kraków, ale kariery kończyć nie zamierza. Doświadczony pomocnik będzie teraz walczył ku chwale Puszczy Niepołomice. 37-letni piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Przejście do Puszczy zapewne byłoby podyktowane względami rodzinnymi. Boguski nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie i nie musi wywracać swojego życia do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Trzech zawodników odchodzi z GKS-u Tychy

Szymon Lewicki, Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski nie będą już piłkarzami GKS-u Tychy. Dwaj pierwsi odchodzą po wygaśnięciu kontraktów, a Norkowski wraca do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony. Lewicki w ostatnim sezonie I ligi rozegrał 27 meczów i strzelił siedem goli. Moneta w 32 spotkaniach zdobył jedną bramkę. Norkowski pojawił się na boisku 21 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zmiany w ŁKS-ie: Kibu Vicuna nowym trenerem, Arkadiusz Malarz odchodzi

Kibu Vicuna został nowym trenerem ŁKS-u. Hiszpan podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. – Szukaliśmy trenera, który będzie kontynuował naszą filozofię, obecną już w Akademii ŁKS i pierwszym zespole. Ważne było również to, że po tych wszystkich ostatnich doświadczeniach nie zamierzamy zrezygnować z obecnego sztabu i dlatego potrzebowaliśmy szkoleniowca z doświadczeniem […]
21.06.2021