post
Avatar

Opublikowane 03.03.2021 17:41 przez

Szymon Janczyk

Seth Jahn to weteran wojenny z Afganistanu i Iraku. Ma za sobą 11 lat służby Jako żołnierz jednostek specjalnych amerykańskiej armii został poważnie ranny podczas misji, jednak ten fakt go nie załamał. Wręcz przeciwnie. Jahn został sportowcem, dostał się do paraolimpijskiej kadry piłkarskiej USA, której zresztą był kapitanem. W Stanach Zjednoczonych pracował na opinię człowieka, dla którego nie ma barier nie do przejścia. I pewnie budowałby swoją karierę dalej, gdyby nie fakt, że sprzeciwił się zniesieniu uchwały nakazującej sportowcom stać na baczność podczas hymnu państwowego. To efekt działań zwolenników ruchu Black Lives Matters, którzy chcieli klękać przed meczami na znak protestu.

Jeśli przyjrzycie się historii Setha Jahna, możecie być w dużym szoku. Gość nie tylko spędził blisko dekadę na misjach w jednym z najniebezpieczniejszych regionów świata. Jahn był tak oddany służbie, że kiedy w 2010 roku został ciężko ranny, bo w trakcie walk jego pojazd stoczył się z nasypu, nie porzucił wojska i ponownie naraził swoje życie. Cztery lata po tamtym wypadku znów został ranny podczas misji – tym razem trafił go odłamek rakiety. Wtedy Jahn postawił na sport. Ale nie na bierki czy darta. Nadal było mu mało adrenaliny. Krótka lista osiągnięć Setha w “życiu po życiu”.

  • wspiął się na dwie z najwyższych gór świata
  • walczył zawodowo w Muay Thai i MMA
  • poprowadził bolid F1

Ewidentnie mamy tu do czynienia z absolutnym freakiem. Nic więc dziwnego, że Seth Jahn zyskał szacunek wśród kolegów i został członkiem U.S. Soccer Athletes’ Council. Czyli czegoś w rodzaju związku piłkarzy. Paraolimpijczyk był w nim aż do minionego weekendu, kiedy rada spotkała się, żeby przedyskutować pewne zmiany.

Policy 604-1 – Rapinoe chciała klękania przed meczami

Jakie? Uchylenie uchwały “Policy 604-1”, o co zabiegała reprezentantka USA Megan Rapinoe. Krótki wyciąg z niej wytłumaczy, o co chodzi. – Wszystkie osoby reprezentujące narodową reprezentację powinni stać na baczność podczas odgrywania narodowego hymnu oraz podczas każdego wydarzenia, w którego trakcie reprezentują narodową federację – czytamy w teście uchwały. Takie postawienie sprawy decydowało o tym, że kto przed meczem kadry USA chciał uklęknąć w ramach solidarności z ruchem “Black Lives Matters” nie mógł robić tego tak swobodnie, jak podczas spotkań ligowych. Albo inaczej – nie mógł robić tego wcale.

Podczas niedawnego głosowania rada przegłosowała propozycję Rapinoe i spółki. 71% głosów za uchyleniem wystarczyło, teraz klękać można. Sprawiło to jednak, że Seth Jahn przerwał milczenie i głośno wyraził swoje zdanie. Niekoniecznie zgodne ze zdaniem większości.

 Pewnie się narażę tym, co powiem, ale biorąc pod uwagę ewolucję naszej “progresywnej kultury”, w której wszystko obraża wszystkich, nie przejmuje się tym, że chce skorzystać z mojego prawa do zastosowania pierwszej poprawki. Reprezentuję rasę mieszaną, najbardziej prześladowaną w historii Ameryki – Rdzennych Mieszkańców, a konkretniej klan Aniwaya Cherokee. Skoro wszyscy tak dbamy o politykę przynależności, to chciałbym to podkreślić – zaczął swoje siedmiominutowe wystąpienie.

 Wprowadzenie polityki do sportu to najgorsza możliwa rzecz. Pracujemy w branży rozrywki. Sport to ostatnia sprawa, która może zjednoczyć nasz naród. Dlaczego w ogóle klękamy przed meczami? Z tego co rozumiem, chodzi o dwa problemy, z którymi zmaga się czarna społeczność. Policyjna brutalność i niewolnictwo. Spójrzmy więc na fakty – kontynuował weteran wojenny i zaczął wspomniane fakty wyliczać. Co na przykład?

  • Według statystyk FBI za 95% przypadków śmierci wśród czarnej społeczności odpowiadają osoby czarnoskóre
  • Organy ścigania odpowiadają za 3,7% przypadków, z czego 3,2% to uzasadnione użycie siły
  • 0,5% przypadków dotyczy tragicznych wypadków, co można uznać za statystyczną anomalię

Jahn: “Rasizm dotyczy każdej rasy”

Weteran wojenny sam był zresztą byłym pracownikiem organów ścigania. – Pracowałem tam u boku czarnych, brązowych, białych, żółtych i czerwonych. Nie widziałem nawet jednego przypadku nieuzasadnionego użycia siły. Ale nie twierdzę, że skoro tego nie widziałem, to takie rzeczy nie mają miejsca. Ważne, żeby zająć się tymi przypadkami. Ćwiczyć krytyczne myślenie. Zganić narrację mediów, które popierają podziały, wykorzystując nasze emocje. Sam mierzyłem się z dyskryminacją. Dorastałem w Miami, dwukrotnie byłem w szpitalu. Ostrzelano mój samochód, ostrzelano mój dom, kiedy byłem w środku z moim małym kuzynem, bo byliśmy “zbyt jaśni” w tej części miasta. Rasizm dotyczy każdej rasy – mówił Seth Jahn.

Paraolimpijczyk poruszył też kwestię niewolnictwa. – Ciągle słyszę, że zbudowaliśmy ten kraj na plecach niewolników. Niewolników miało zaledwie 8% społeczeństwa. Każdej rasie w historii to się przytrafiło. Przecież jeszcze w XX wieku w Ameryce niewolnikami byli Azjaci. Żyłem w Afryce przez dwa i pół roku. Mogłem tam sobie kupić niewolnika za 500 czy 800 dolarów. Gdzie wtedy byli wojownicy o sprawiedliwość i media? USA jest jedynym krajem, który walczył z niewolnictwem. 400 tysięcy osób zginęło pod tą samą flagą, którą reprezentujemy, żeby znieść niewolnictwo. Ich poświęcenie jest krzywdzone za każdym razem, kiedy czyjeś kolano dotyka ziemi.

 Byłem częściowo sparaliżowany, bo walczyłem o “ludzi każdego koloru” na tym świecie. Po co chcecie klękać? Co tym reprezentujecie? Co chcecie przekazać? Nie macie lepszego pomysłu na przekazanie światu waszego niezadowolenia? Nie chcę wam niczego zabraniać. Klęczcie do woli, ale nie kiedy reprezentujecie cały naród, bo to wasze zdanie, a nie flagi, którą reprezentujecie. Każda firma zastrzega sobie prawo do tego, że nie podziela poglądów jej pracowników i może się odciąć od ich słów, jeśli nie przemawiają w jej imieniu. Dlaczego my nie możemy postąpić tak samo? Rozmawiałem z wieloma sportowcami. Wielu z nich nie zgadza się na ten gest, ale boją się odezwać, bo wiedzą, że zostaną skarceni. Ja się nie boję. Zjednoczeni stoimy, podzieleni klęczymy – zakończył 38-latek.

Seth Jahn wyrzucony z USSF

Przemowa Setha Jahna poniosła się po świecie, jednak werdyktu rady nie zmieniła. A on sam skończył tak, jak się spodziewał. Prezydent USSF Cindy Parlow Cone stwierdziła, że nikt nie lekceważy w ten sposób flagi ani kraju. Ale to było najłagodniejsze stwierdzenie. Na weterana wojennego wylała się fala krytyki.

  • Oguchi Onyewu: jako Afroamerykanin uważam jego słowa, poglądy i dezinformacje, którą sieje za niebezpieczną. Nie ma na świecie miejsca na  taką dyskryminację.
  • Becky Sauerbrunn: Jahn ma prawo do własnego zdania, ale nie ma prawa do własnych faktów i używania ich w celu siania dezinformacji.

To głosy piłkarza i piłkarki. Był jeszcze głos całej społeczności, czyli rady USSF. Seth Jahn został z niej usunięty (głosami 2/3 członków), a jej członkowie wydali wspólne oświadczenie. – Seth Jahn naruszył zakaz nękania na tle rasowym. Rada sportowców nie toleruje tego typu języka i uważa, że jest on niezgodny z członkostwem w radzie. Rada rozumie, że każda osoba ma prawo do własnej opinii. Istnieją jednak pewne opinie, które wykraczają poza sferę tego, co jest właściwe i dopuszczalne. Chcemy jednoznacznie potępić oświadczenie pana Jahna – czytamy w komunikacie USSF.

I w ten oto sposób paraolimpijczyk został wyklęty. Jahn próbował się jeszcze bronić. Powiedział, że nie przeprosi za swoje słowa i uważa, że nikogo nie skrzywdził. Że zamiast zajmować się niewolnictwem sprzed setek lat, lepiej wykorzystać siłę społeczności do zwrócenia uwagi na to, że niewolnictwo dalej istnieje w innych miejscach świata i tam trzeba z nim walczyć. Ale w jego sprawie wyrok został już wydany. Do rady nie wróci, z grą w kadrze narodowej też może mieć problemy.

Sportowcy chcą działać, nie klękać

Przypadek Setha Jahna nie jest pierwszym, w którym sportowcy sprzeciwiają się klękaniu na znak protestu. Niedawno piłkarze Brentford wspólnie stwierdzili, że są lepsze sposoby na okazanie złości wobec systemu. Wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że zamiast klękać, będą realnie działać w celu zapobiegania rasizmowi. Przykładem takiego działania popisali się niedawno afrykańscy piłkarze, którzy protestowali przeciwko brutalności SARS – nigeryjskiego oddziału policji. Tam też zaczęło się od gestów, koszulek i hasztagów. Ale skończyło się na pokojowych (naprawdę pokojowych) protestach, w których wziął udział jeden z zawodników, który specjalnie dla wyjścia na ulice zrezygnował z dobrego kontraktu na Bliskim Wschodzie. Taki gest i apele do ONZ sprawiły, że Nigeria się ugięła.

Czy Seth Jahn też postawi na motto nie czyny, a nie słowa – tudzież gesty? Taki ma plan. W rozmowie z “FOX News” zdradził, że chce zająć się realną walką z nierównościami. Także z dyskryminacją konserwatystów “wszelkiego koloru”, których głos jest traktowany tak, jak potraktowano jego w USSF.

SZYMON JANCZYK

fot. YouTube

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 03.03.2021 17:41 przez

Szymon Janczyk

Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

Czar Brosza pryska. W Zabrzu liczą na byłych selekcjonerów?

Cztery zwycięstwa z rzędu, pięć meczów bez porażki. Ogranie Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, awans w Pucharze Polski. Początek w wykonaniu Górnika Zabrze zwiastował, że to może być ten sezon, w którym zabrzanie zrobią krok do przodu. Nawet po 12. kolejce wciąż byli na podium rozgrywek, więc optymizm jak najbardziej był wskazany. Ale od tamtej […]
16.04.2021
1 liga
16.04.2021

Zero pośpiechu. Korona po miesiącu ogłosiła nazwisko nowego trenera

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Korona Kielce ogłosiła nazwisko następcy zwolnionego w kuriozalnych okolicznościach Macieja Bartoszka. Trochę to trwało, bo Kamil Kuzera prowadził spadkowicza z Ekstraklasy przez 36 dni. A przecież początkowo nie było pomysłu, żeby sezon kończył trener tymczasowy. W końcu jednak Dominik Nowak został zaprezentowany oficjalnie, więc w weekend zadebiutuje w nowej roli […]
16.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liczba komentarzy: 60
Subscribe
Powiadom o
guest
60 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
tomek
1 miesiąc temu

i to jest rasizm, prawdziwy rasizm, prawdziwa nietolerancja i prawdziwy zamordyzm jaki panuje w świecie zachodnim

RandomGuy
RandomGuy
1 miesiąc temu

“If you’re not with me, then you’re my enemy” ~ Anakin Skywalker, Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów

Szlayer
Szlayer
1 miesiąc temu
Reply to  RandomGuy

Wcześniej i w realu bolszewicy – “kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam.” Matematycznie – system zerojedynkowy.

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu

No, to mamy jasność, w hierarchii współczesnej policji myśli niepełnosprawny stoi niżej niż Black Lives Matter

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

zresztą, po zastanowieniu, to nie dziwi, biorąc pod uwagę, że policja myśli popiera eutanazję niepełnosprawnych w fazie prenatalnej

Wujek
Wujek
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Co ty pierdolisz człowieku … BLM jest ruchem rasistowskim a niepełnosprawny tak samo jak każdy inny ma prawo do życia.

tyomteuszek
tyomteuszek
1 miesiąc temu
Reply to  Wujek

wytłumacz to strajkowi julek to oskarza cie o rasizm , faszyzm , nazizm i inny izm

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu
Reply to  Wujek

a gdzie napisałem, że nie ma? Opisałem sytuację we współczesnym nowoczesnym świecie

Rudy Wloch
Rudy Wloch
1 miesiąc temu

Zmierzch imperium. John Bagot Glubb się nie mylił.

warsiawa nie moja stolica
warsiawa nie moja stolica
1 miesiąc temu
Reply to  Rudy Wloch

Dziwisz się?
Popatrz kogo postawili na szczycie w departamencie zdrowia!
Sąd nie przyjmuje niepoprawnych politycznie wniosków.
Wpierdalaja się w życie człowieka.
Narzucają swoje „normy”
Cenzura i autocenzura powszechna!
Polowanie na czarownice wszędzie tam, gdzie nie po ich myśli!
Kłamstwo to prawda a prawda to kłamstwo!
…….

Anis
Anis
1 miesiąc temu

Symbol tych czasów, komuś kto jest czarny, nie możesz powiedzieć że jest czarny. Przyjdzie taki moment że jeśli powiesz do dwumetrowego gościa: “Stary, ale Ty jesteś wysoki”, to wyrzucą Cię z pracy bo gościu stwierdzi że nie powinno się oceniać człowieka po wzroście.

Mr Joda
Mr Joda
1 miesiąc temu
Reply to  Anis

Od kiedy stwierdzenie faktu to opinia.
To, że powiesz że jest noc to fakt albo nieprawda. Innych opcji nie ma.

Wujek
Wujek
1 miesiąc temu
Reply to  Mr Joda

tak się może wydawać ale lewica myśli „inaczej”

Leon
Leon
1 miesiąc temu
Reply to  Mr Joda

Nie dostrzegasz tego, że takimi słowami dyskryminujesz dzień?
Jak ci nie wstyd.

Morfeusz
Morfeusz
1 miesiąc temu

1984

tyomteuszek
tyomteuszek
1 miesiąc temu

blm kroczy razem z marksem , antifa feministkami , juz od dawna dziala cenzura poprawnsci politycznej zwalniani z pracy za poglady nie dośc lewackie .Imperium sie chwieje a rozwali je 5 kolumna koń trojanski który sami sprowadzili .ale głupi ci amerykanie

Wujek
Wujek
1 miesiąc temu
Reply to  tyomteuszek

Nie Amerykanie a demokraci

Jojo Rebe
Jojo Rebe
1 miesiąc temu

Od kiedy black to synonim nigger? Pojebało się im we łbach kompletnie. Smoła zamiast mózgu.

Mr Joda
Mr Joda
1 miesiąc temu

K..a upadły kraj. Tego się nie da naprawić bez kolejnej Civil War.
Szturm na Kapitol już był, pytanie co następne?

PS. Rozumiem, że te środowisko nie będzie podawać ręki ksenofobowi i jawnemu rasiście Bidenowi.

tyomteuszek
tyomteuszek
1 miesiąc temu
Reply to  Mr Joda

Biden to w ogóle extrem lubi wachać kobiece włosy ,ale feministkom nie przeszkadzałby nawet gwałciciel czy szef zatoki swin byleby wygrał z Trumpem .Tak to juz jest z feministkami i lewakami z nienawiśći gotowi podćiąć gałąz na której siedza gdyby na tej samej gałęzi siedzieli katolicy lub biali .
Lewactwo to choroba .

chomik
chomik
1 miesiąc temu
Reply to  tyomteuszek

ciężka wyleczalna grubym kijem

tyomteuszek
tyomteuszek
1 miesiąc temu

białe jest białe czarne jest czarne czyli to co napisałem to rasizm ?, slave nazwa wzięła sie sprzedawnych w niewolę słowian skupywanych przez zydów a nastepnie sprzedawanych arabom .
Czyli wszyscy słowianie powinni zaskarżyć Izrael o ogromne odszkodowanie i arabusów również

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  tyomteuszek

no widzisz, jest dokladnie odwrotnie. ustawa 447

Pietrek
Pietrek
1 miesiąc temu
Reply to  tyomteuszek

Z tym slave to straszna bzdura jest. Sugerujesz ze zydzi i arabowie rozmawiali po angielsku oraz ze jezyk ten byl powszechny na kontynentalnej czesci Europy? Powodzenia.

Erwin
Erwin
1 miesiąc temu

Pewnie prawak a jako taki to pewnie popiera pedofilię kleru. Won!

JC
JC (@jc)
1 miesiąc temu
Reply to  Erwin

to pedofilię innych już mozna popierać?

tyomteuszek
tyomteuszek
1 miesiąc temu
Reply to  JC

w Holandii istnieje partia poparcia pedofili nazwa partia to na rzecz miłosci blizniego .
W Francji pedofilia była tolerowana wsród elit .Więc lewactwo wspiera pedofilie , zatoka swin klub celebrytów pedofilów z trójmiasta , a z kolei warszawka ma dworzec

Erwin
Erwin
1 miesiąc temu
Reply to  JC

nie można żadnej. Prawaki tym się różnią od ludzi że popierają pedofilię swoich. Zresztą prawaki to w zasadzie bolszewiki czyli w sumie lewaki.

kami(L)
kami(L)
1 miesiąc temu
Reply to  JC

lewa strona twierdzi że pedofilia to orientacja seksualna, co trzeba akceptować i szanować

Pietrucha
Pietrucha
1 miesiąc temu
Reply to  kami(L)

Jeśli ktoś w Polsce usprawiedliwia pedofilię, a przynajmniej nic nie robi żeby jej zapobiegać, to raczej strona prawa, spójrz na Rzecznika Praw Dziecka, bijącego brawo Rydzykowi, który tłumaczy księdza pedofila. Trzymaj się chłopie faktów, a nie zasłyszanych głupot, nikt nie wzywa do akceptacji i szanowania sqrwieli, co biorą się za dzieci, gdzie ty qrwa żyjesz? Posłuchaj ludzi co mówią czy lewych czy prawych, a nie TV która mówi co mówią, nie dając dojść do głosu mówiącym.
A tak wracając do tematu – brawo dla Pana Jahna, powiedział po prostu prawdę, ale niewygodną dla ruchu BLM, który jest bzdurą. W Polsce policja ma na koncie “białe” ofiary, najgłośniejszy Igor Stachowiak, i co mamy założyć ruch WLM (W od white).
I uważam, że mam poglądy raczej lewicowe, tzn. niech każdy robi co chce, jeśli tym nie krzywdzi innych.

nick dick
nick dick
1 miesiąc temu

Big tits matters

Last edited 1 miesiąc temu by nick dick
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Skoro ameryka jest wolnym krajem – to kazdemu wolno nie klekac. Koniec konfliktu.

Szabanow
Szabanow
1 miesiąc temu

Fatalnie napisany jest ten artykuł- Policy 604-1 została zniesiona, a nakaz klękania jest wymyślony przez autora, więc to co mówisz jak najbardziej się zgadza.

Kolega Stana
Kolega Stana
1 miesiąc temu

Typowe lewactwo i rzekoma tolerancja ‘możesz mieć swoje zdanie, ale…’
Lewacka ideologia to rak współczesnego świata.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
1 miesiąc temu

Trudno się dziwić, bo jeśli gość wygłasza totalne kłamstwa(które zostały już opisane w internecie) w swoim przemówieniu… Chłop z historii to miał chyba marne stopnie :D.

niewiemktotokotleszka
niewiemktotokotleszka
1 miesiąc temu

Po pierwsze jest wielka roznica miedzy nie popieraniem tego ruchu, a sprzeciwianiem sie jemu. Pamietajmy, ze teraz picie wody moze byc teraz objawem rasizmu. Zalezy od kontekstu. W UK prezenter zostal zwolniony z pracy, bo uwazajac, ze te trendy sa same w sobie objawem agresji, ale odpowiadal na nie agresywnie. Podobnie z covid-19, niektorzy nie wierza, a niektorzy z nich nie daja innym zyc, zeby sami dokonali wyboru. Rowniez poswiecenie jednego bialego czlowieka dla gruntownego obnizenia przypadkow rasistowksich wzgledem innych ras chyba kazdy sie zgodzi, ze jest dopuzczalne.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
1 miesiąc temu

dzięki za tekst Szymon, ale ‘tudzież’ oznacza ‘oraz’, a nie ‘albo’

tyomteuszek
tyomteuszek
1 miesiąc temu

oscary nagrody moga być przyznawane tylko aktorom czarnym , lezbijkom lub gejom lub tym którzy czuja sie troche facetem troche laska bo to zależy od nastroju (co jest opłacalne w tym momencie ) to moze aby sport był uczciwy i bez rasizmu powinni wygrywac tylko czarni a nagrody najlepszych powinni zdobywac przedstawiciele tylko czarnych .Ronaldo lub Messi co roku zdobywaja nagrode najlepszych pilkarzy na swiecie to chyba spisek białych katolików ?

prezeskotleszka
prezeskotleszka
1 miesiąc temu
Reply to  tyomteuszek

Ze czlapak Messi dostal a nie Van Dijk to chyba musial miec jakas tasme na kogos, bo zeby jego gral dalo sie ogladac to lepiej najpierw nagrac, a pozniej obejrzec na fast forward.

Mat
Mat
1 miesiąc temu

Wow. Weszło lubi widzę rasizm i debilizm. Gratki

fakty po faktach
fakty po faktach
1 miesiąc temu
Reply to  Mat

rozwiniesz myśl nasz mędrcze z komentarzy? weszło go nie pochwaliło, dało fragmenty życiorysu i fragmenty wypowiedzi, która również nie była nacechowana rasistowsko, a jeśli chodzi o przytoczony przez Ciebie debilizm – była racjonalna, w dużej mierze oparta o statystykę. Ty jesteś z tych co matulę na wigilii poucza, żeby na murzynka mówić ciasto czekoladowe?

KrisTwardek
KrisTwardek
1 miesiąc temu

Bardzo lubię redaktora Janczyka i jego teksty, aczkolwiek tutaj wyszło to bardzo źle. Cały artykuł pod tezę. Wymyślone fakty(np. nakaz klękania), wybiórcze przedstawienie sprawy oraz przed wszystkim brak przedstawienia dlaczego faktycznie Jahn został odwołany(decyzją 2/3 rady) z funkcji.

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu
Reply to  KrisTwardek

a Hitler został wybrany większością ponad 90 procent Niemców

Mr Joda
Mr Joda
1 miesiąc temu
Reply to  KrisTwardek

Kolejny “nawrócony”.
Wywalono go politycznie. Żadna jego teza nie została obalona, a jego “dane” faktycznie pochodzą ze strony FBI, są historycznie sprawdzalne (istotnie tylko ok. 5% obywateli posiadało niewolników, co ciekawe ok.3% z posiadaczy było czarnymi), a jego logika w sprawie nie wpieprzania polityki do sportu jest jak najbardziej stosowna.
Lepiej poczytaj stanowisko wyjaśniające dlaczego go wywalono. Bełkotu się nie da czytać (logicznie się kupy nie trzyma).

fakty po faktach
fakty po faktach
1 miesiąc temu

to mówicie, że w stanach nie można przytaczać danych statystycznych. fajne te stany.

raveone
raveone
1 miesiąc temu

… a co “białoskórzy, żółtoskórzy, czerwonoskórzy itd.” (prócz czarnoskórych) nie mają znaczenia?????????????????

No prosze cie
No prosze cie
1 miesiąc temu
Reply to  raveone

Nie w USA czy lewackiej europie. Tu nie mozesz powiedziec, ze wolisz Trumpa bo by Ci oczy wyjedli. Oczywiscie mowie o tych jasnie oswieconych, walczacych o wolnosc slowa i prawa BLM i LGBT

Ciro
Ciro
1 miesiąc temu

Tolerancja działa wtedy gdy obustronna… Ci co go wywalili zwykle lizydupy a ten chlop to kozak prawdziwy

Tony556
Tony556
1 miesiąc temu

doczekaliśmy czasów w których zaćpany kryminalista flojd znaczy w swoim kraju znacznie więcej niż weteran wojenny. zmierzamy we właściwym kierunku!

KrzychuGks
KrzychuGks (@krzychugks)
1 miesiąc temu

Jak pisałem co prawda nie na tym portalu, że jeszcze wszyscy zatesknią za trumpem, to bluzgi leciały, ludzie nie słuchajcie co mówią w tv, ani TVP czy tvn,większość mediów amerykańskich jest w rękach jego przeciwników, wystarczy powiedzieć sprawdzam, trump zero wojen, skupienie na poprawie losu swojego kraju, czysty pragmatyzm, Biden już zaczyna konflikty u Arabów, przykład tweetera, jak można zbanować prezydenta?, słabe tłumaczenia,swiat zwariował…

warsiawa nie moja stolica
warsiawa nie moja stolica
1 miesiąc temu

Brawo
Jebac bidena

makak
makak
1 miesiąc temu

Jeden normalny.

Vukowpierdol
Vukowpierdol
1 miesiąc temu

Black lives batter.

Enrico Palazzo
Enrico Palazzo
1 miesiąc temu

Barry WHITE life mattered.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
1 miesiąc temu

Kolejny przykład, że to całe BLM to jakiś lewacki, skrajnie zamordystyczny ruch.

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu

Usłyszeli głos rozsądku i wiadomo jak się to potoczyło. Nagle wszyscy dostali szału…

Poprawność wyklucza mówienie prawdy. Bo prawda jest dla wielu niewygodna.
Przepraszam, że jestem heteroseksualnym mężczyzną rasy białej. Winnym całego zła tego świata.

I żeby nie było. Nie mam nic do mniejszości. Mam za to dużo do “poprawnego” idiotyzmu i całego tego szajsu, którym próbuje się wywołać poczucie winy. Nie wiadomo w sumie za co.

Adek
Adek
1 miesiąc temu
Reply to  Gmoch

Nieskromnie powiem że już dawno pisałem o tym problemie tutaj w komentarzach na Weszło, pod niektórymi artykułami nawiązującymi do zamieszek w USA czy też pod artykułem którego autor nazwał mnie foliarzem.. Pisałem o BLM i Antifie jako o największym zagrożeniu dla całej ludzkości. Pisałem o komunie która wraca wielkimi krokami i już ją niedługo, chcąc nie chcąc będziemy musieli przyjąc pod swój dach. Oststnią szansą na powstrzymanie tej zarazy były oststnie wybory w USA ale niestety manipulacja i oszustwo wzięło górę. Pisałem o tym już dużo wcześniej ale wtedy część z Was traktowała mnie jak kosmitę z innej planety. Powyższy artykuł o byłym żołnierzu amerykańskim, którego potraktowano jak najbardziej podle jest kwintesencją tego czego będziemy świadkami już niedługo. To bedzie stalinizm w trochę zmienionej postaci a skutki tego ustroju odczują niestety najbardziej nasze dzieci. Zacznie się wszystko od rezygnacji obecnego prezydenta USA na rzecz wice pani Harris. To bedzie początek nowej ery. żłej ery.
Cieszę się jedynie że powyższe komentarze są w wiekszości głosem rozsądku tych którzy je piszą. Dobrze ze sa jeszcze ludzie którzy dostrzegają problem i widzą jakie spustoszenie moga spowodować lewackie ideologie i organizacje ( BLM, Antifa LGBT itp. ).
Dzięki takim komentarzom i wpisom jest jeszcze nadzieja że nie skończymy w takich paskudnych czasach w jakich przyszło żyć naszym dziadkom i rodzicom.

Bolo76
Bolo76
1 miesiąc temu

Następny kwiatek zza Oceanu. Jak podaje portal GBH News, szkoły publiczne w Bostonie (USA) zawiesiły specjalny program dla wybitnych uczniów klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych. Powód? Obawy dotyczące równości – zbyt wiele osób zakwalifikowanych do programu to dzieci rasy białej lub Azjaci. https://wpolityce.pl/swiat/541153-kuriozalna-decyzja-szkol-w-bostonie-uderza-w-uczniow

Qwerty
Qwerty
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze. A ten człowiek nie ma nic wspólnego z Czirokezami, po prostu jak wielu Amerykanów wpisał to sobie, bo to takie “fancy”.

Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kamil Glik strzela drugiego gola dla Benevento

Mimo że Benevento uległo Lazio w meczu ligowym, na listę strzelców wpisał się nasz reprezentant. Przy wyniku 2:4 strzelił gola w 85. minucie, co dało jakiekolwiek nadzieje jego kolegom na zdobycie chociaż jednego punktu. Okazało się, że nic z tego. W samej końcówce Immobile dokończył dzieła, Benevento przegrało 3:5. Kamil Glik ma jednak bramkę na […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Na kłopoty… Malinowski! Atalanta lepsza od Juventusu

Coraz gorzej wygląda sytuacja Juventusu we włoskiej ekstraklasie. Dzisiaj piłkarze “Starej Damy” – bez Cristiano Ronaldo w składzie – przegrali na wyjeździe 0:1 z Atalantą w ramach 31. kolejki Serie A. Przegrali, dodajmy, zasłużenie, bo zawodnikom Gian Piero Gasperiniego udało się w wydatny sposób obnażyć wiele słabości w grze mistrzów Włoch. Atalanta – Juventus. Dobre […]
18.04.2021