post

Opublikowane 26.02.2021 14:34 przez

Paweł Paczul

Łukasz Trałka mówił u nas: –  Chętnie klikniesz w tekst, że Trałka zwolnił trenera. A w ten, że Trałka to fajny chłopak, nikt nie wejdzie. No to sprawdźmy, bo przed derbami Poznania wybraliśmy kilka mgnień z życia Łukasza Trałki, które były i są kluczowe w jego karierze, ale też pokazują go w pozytywnym świetle. Zapraszamy.

LIDER

On był zawsze liderem w szatni i na boisku. Był w Lechu tyle lat, że każdy go z nim wiązał. Myślałeś o „dzisiejszym Lechu”, to mówiłeś o Łukaszu. Zawsze na niego spadała największa odpowiedzialność za porażki, przynajmniej tak można było to odczuć będąc w środku. Uważam, że miał zdecydowanie największy posłuch w szatni. Nawet w tym sezonie, gdy nie miał już opaski kapitana. To nic nie zmieniło. Każdy wiedział, że „Trała” jest kapitanem i tyle, opaska nic tu nie zmieniała. On po prostu ma osobowość kapitana, lidera – mówi Kamil Jóźwiak, który wchodził do szatni Lecha, gdy Trałka był kapitanem.

Daniel Gołębiewski: – Pamiętam, że jak pojechałem na kadrę i zacząłem mieć więcej do powiedzenia, to szybko sprowadził mnie na ziemię. Powiedział: „Widzisz, więcej gadasz i od raz u mniej grasz”. Takim był liderem, który nie musiał krzyczeć, puszczać wiązanki, tylko w krótkich zdaniach wyjaśnić komuś kilka kwestii.

Jóźwiak: – W takim codziennym kontakcie to super gość. Wiem, że na zewnątrz może wyglądało to inaczej, ale on jest naprawdę fajnym kolegą. Do nas, młodych wchodzących do drużyny, zawsze podchodził z pomocną dłonią. Podpowiedział coś, wprowadził, nakierował. Wiadomo, opieprzyć potrafił. Ale nie po to, by się wyżyć, tylko w dobrej wierze. Jak cię za coś ochrzanił na treningu, to później wytłumaczył już na spokojnie w szatni co i jak.

ODBICIE

Trałka spędził w Lechii tylko rok, przyszedł na wiosnę ostatniego sezonu gdańszczan w pierwszej lidze, odszedł po jesieni w Ekstraklasie. Ale można się zastanowić, czy gdyby nie ten okres, znalibyśmy dzisiaj Trałkę takim, jakim jest, czyli śrubującym swój imponujący wynik meczów w Ekstraklasie. Albo przynajmniej można powiedzieć: to właśnie z Gdańska wypłynął na szersze wody naszej ligowej młócki. W Pogoni nie grał tak dużo, ŁKS to jednak epizod. A w Lechii zapracował na transfer do mającej wówczas spore ambicje Polonii, to z Lechii dostał pierwsze powołanie do reprezentacji Polski.

Natomiast jego przejście tutaj mogło nie być wcale takie oczywiste. Andrzej Rybski wspomina: – Przyszedł do nas w przerwie zimowej na testy. Wiadomo, jak wtedy jest – brakuje jeszcze ogrania, wybiegania, kondycji. No i trzeba przyznać, że Łukasz nie wyglądał na tych testach najlepiej, można się było zastanawiać, czy zostanie. Ale został, więc może te testy było tylko umowne, a decyzja o jego przejściu do Lechii zapadła wcześniej.

Dariusz Kubicki, wówczas trener Lechii: – Tak naprawdę testowaliśmy go tylko 45 minut. Znałem go, gdy pracowałem jeszcze w Łęcznej, chciałem tam ściągnąć, ale na przeszkodzie stały jakieś sprawy formalne. Dlatego właściwie miałem zamiar go pokazać tylko w sparingu, ale do podpisania tego kontraktu z Łukaszem byłem przekonany.

Może więc Trałka potrzebował chwili, by okrzepnąć, ale jak już wszedł do zespołu, to na dobre. W pierwszej lidze tylko raz – w pierwszej kolejce – wszedł z ławki, potem już nie opuszczał galowego ustawienia. Bo też zwycięskiego składu się nie zmienia. Lechia na wiosnę przegrała tylko trzy mecze, jeden zremisowała, resztę kończyła zwycięsko i pewnie awansowała do Ekstraklasy.

A tam pokazał się z nieco innej strony, niż znaliśmy go z Lecha, bo teraz w Warcie trochę do tych „tradycji” nawiązuje. Otóż w gdańskich czasach Trałka zapowiadał się na pomocnika box to box, który jest nie tylko od przecinania czy rozpoczynania akcji od tyłu, ale chętnie włącza się do ofensywy, niekoniecznie jedynie przy stałych fragmentach. Był taki mecz z Polonią Warszawa, koszmarnie słaby z perspektywy kibica biało-zielonych. Ekipa Zielińskiego w zasadzie nie istniała z przodu, modliła się o 0:0, dwukrotnie wybijając piłkę z linii bramkowej. Jedynym, który chciał wówczas coś zdziałać z przodu, był właśnie Trałka – potrafił wziąć piłkę, wpaść w pole karne i uderzyć dość groźnie, jak na warunki tamtego meczu dla Lechii. Kto wie, być może wówczas wpadł w oko stołecznym.

Kończył tamtą rundę z dwiema bramki i dwiema asystami, a przecież dopiero ostatni sezon za czasów Lecha, przyniósł mu choć trochę ciekawsze liczby w ofensywie.

Trzeba też wiedzieć, że powołania do reprezentacji nie były w tamtych czasach dla zawodników Lechii oczywistością. Ba, po prostu w ogóle ich nie było. Przed Trałką, który na zgrupowanie w 2008 roku, ostatnim lechistą był Marek Ługowski – powołany w 1987 roku. Pomocnik mówił w sport.pl: – O powołaniu dowiedziałem się z internetu. Dopiero później oficjalnie poinformował mnie o tym kierownik drużyny. Gazety już wcześniej rozpisywały się o tym, kto może zostać powołany. Moje nazwisko padało w tych spekulacjach i – mówiąc szczerze – liczyłem, że trafię do kadry. Ale od razu powiedziałem sobie, że nie chodzi tylko o to, by zdobyć powołanie. Skoro je już dostałem, to muszę się pokazać z jak najlepszej strony. I z takim nastawieniem jechałem do Turcji. Chciałem, by Leo Beenhakker mnie zapamiętał, żebym na dłużej został w kadrze.

O abstrakcji tamtej sytuacji niech wiele powie fakt, że Trałka z radością zapatrywał się na treningi z Mariuszem Lewandowskim, którego – jak mówił – widział tylko w telewizji i był bardzo ciekaw, jak to będzie spotkać tak uznanego w naszych warunkach pomocnika na boisku.

Kaczmarek: – Trałka miał być kolejnym piłkarzem do rywalizacji w środku pola, ale w tamtym czasie to była bardzo dobrze obsadzona pozycja w kadrze. Zacementowana przez duet Sobolewski-Lewandowski, dalej był jeszcze choćby Rafał Murawski. Natomiast Leo cenił Trałkę i chciał mu dać szansę. Twierdził, że Łukasz jest piranią i gdy dopadnie do rywala, to mu nie odpuści. Miał tylko problem z wymową jego imienia, więc nazywał go „Tralala”.

Ostatecznie – jak wiemy – Trałka reprezentacji nie zbawił. Jego licznik zatrzymał się na siedmiu meczach, ani razu jednak nie wystąpił w meczu o punkty. Natomiast, kończąc wątek gdański, i ona dała mu sporo, i on jej. Krótki, ale udany związek. To Trałka strzelił pierwszą bramkę dla Lechii po powrocie do Ekstraklasy.

AUTOKAR

Być może punktem zwrotnym w jego przygodzie z Lechem była afera autokarowa. Zespół wyjeżdżał na mecz, odjeżdżający autokar żegnali kibice, ktoś poklepał w karoserię. Trałka wypalił pod nosem: – Nie wal w ten autokar, pało jedna.

Pewnie nikt by na to nie zwrócił uwagi. Tak jak nie zwraca się uwagi na to, gdy ktoś za oknem nabluzga na innego kierowcę, gdy ten wyjedzie mu z podporządkowanej. Pech chciał, że ten odjazd spod stadionu nagrał Nicki Bille. Duńczyk wrzucił to do sieci, ktoś wychwycił „pałę jedną” z tła, dopisał do głosu Trałki. I poszło. W drodze do Warszawy Trałka odbierał sms-y i telefony o tym, jaka burza rozpoczęła się w internecie.

Od tego czasu był już wrogiem publicznym. Było go za co ochrzanić – nie za grę, ale za ten nieszczęsny cytat z autokaru. Przez kilka lat właściwie trudno byłoby znaleźć w internecie tekst, post czy zdjęcie z Trałką, pod którym nie było komentarzy typu „Pałka” czy „nie wal w ten autokar”.

Głupio wyszło. Każdy miał wówczas Łukasza za jakiegoś chama, który nie szanuje kibiców. A on z wieloma kibicami miał bardzo dobry kontakt, potrafił z nimi szczerze pogadać w sklepie czy gdzieś na mieście. A to była sytuacja tego typu, że przeklniesz w aucie, ktoś to osadzi w kontekście i afera gotowa – mówi Tomasz Magdziarz.

Po tym finale Trałka miał dziwną sytuację na mieście. Wyszedł ze starszym synem na rower, wyjechał kawałek przed mieszkanie. Kątem oka zauważył, że obok biegnie jakiś gość. Wielki, mocno zbudowany, mięsień na mięśniu. Z wyglądu – kawał zabijaki. Od razu ruszył do Trałki. – Co wy odpierdalacie? Ja wiem, że można przegrać raz, dwa czy trzy, ale wam się, kurwa, nie chce. A ludzie zapierdalają, mało zarabiają, a wam za 50 koła miesięcznie się nie chce – wyjechał na grubo. Trałka był zdezorientowany, przecież obok stał syn, nie wiadomo co robić. Ale pogadał z tamtym gościem. Wyjaśnił, nie zgodził się z pewnymi rzeczami, z pewnymi już tak. Na koniec z tamtym pakerem zbił piątkę, pożegnali się ze zrozumieniem obu stronu.

Jóźwiak: – Nigdy nie narzekał na to, że utarło się, że to on jest zawsze winny tego, że wpadaliśmy w dołek czy że przegraliśmy. Przynajmniej ja nie kojarzę, żeby chodził i marudził, że „Trałka zawsze winny”. Myślę, że on po prostu wiedział jak działa świat. I że skoro jest tu długo, był kapitanem, to ludzie będą na niego wskazywać palcem.

Wreszcie przyszedł moment rozstania. Wygasała mu umowa, presja kibiców na nieprzedłużanie tej umowy była duża. Został wrzucony na listę niechcianych. Ta najpierw wyszła do mediów, dopiero później została przekazana szatni. Trałka po siedmiu latach odszedł po cichu. Bez pożegnania, bez antyramy.

Magdziarz: – Czy było mu przykro, że tak to pożegnanie wyglądało? Pewnie musiałbyś jego samego zapytać. Ale wydaje mi się, że czuł, że to powinno wyglądać inaczej. Nawet z antyramą, koszulką, jakimś podziękowaniem. Ilu zawodników w ostatnich latach zagrało w tym klubie tyle meczów, co Łukasz? Mówię to nie jako jego agent, ale też po prostu jaki kibic tego klubu.

Trałka miał na stole kilka ofert. Między innymi z Wisły Kraków, również z Widzewa Łódź. Były zdecydowanie lepsze pod kątem finansowym od propozycji Warty. Ale Trałka uznał, że nie chce na rok przenosić całej rodziny do Krakowa czy Łodzi. Poszedł na trening Warty, ale bez przekonania. Zobaczył treningi, poznał szatnię, poczuł klimat „swojskiej bandy”. – I od razu powiedział, że podpisujemy umowę w Warcie, że on chce tam być – zdradza Magdziarz. – Zadecydowało kilka czynników. Bliskość rodziny i fakt, że nie musieli ruszać się z Poznania. Fajny projekt sportowy, dobry trener, kapitalna atmosfera w szatni. Ale też presja. Łukasz w Lechu był pod ciągłym ciśnieniem. W Warcie w I lidze tego ciśnienia nie było. Odpowiadało mu to na tym etapie kariery.

Trałka myślał jeszcze, by przed Wartą ruszyć poza Polskę, ale oferty, które miał, nie były tak atrakcyjne, by wyprowadzać się poza granice po raz pierwszy w życiu. To zresztą też jest ciekawy wątek – facet, który ocierał się przez moment o kadrę i który był podstawowym piłkarzem czołowej drużyny Ekstraklasy nigdy z tej ligi nie wyjechał. Po części dlatego, że nie chciał, nie czuł potrzeby spróbowania się w innej lidze, zwłaszcza już po trzydziestce. Ale i dlatego, że Lech w pewnym momencie nie chciał go puścić. W sezonie 2014/15 do Kolejorza przyszła oferta z Turcji. Klub oferował 600 tysięcy euro. Ale poznaniacy od razu tamtą propozycję odrzucili.

SYMPATIA PREZESA

– Do dzisiaj nie wiem jak to zrobił – śmieje się Daniel Gołąbiewski.

– Łukasz był powoływany do reprezentacji, a prezes lubił się otaczać akurat taki zawodnikami, bo poza Trałką miał dobry kontakt z Adrianem Mierzejewskim – mówi Marek Sokołowski.

Chodzi oczywiście o prezesa Józefa Wojciechowskiego, który – wiadomo – miał dość specyficzne podejście do ludzi. Do Grzegorza Bonina potrafił się zwrócić sympatycznymi słowami: „Ty chuju, tyle siana ci płacę, a ty chuja grasz”. Do Bońka zadzwonić przed końcem spotkania i stwierdzić: „Zibi, bierz tego Caniego i wypieprzaj mi z nim”.

Ale Trałkę lubił. Zabrał nawet go i wspomnianego Mierzejewskiego na starcie Barcelony z Realem. Trałka w „Przeglądzie Sportowym” opowiadał: – Prywatny samolot. Sushi, szampany, na pokładzie było wszystko. Rozsiedliśmy się z „Mierzejem” wygodnie w fotelach, prezes Wojciechowski miał swoją lożę, za drzwiami była jego sypialnia. Gdybym był sam, pewnie byłoby dziwnie. Ale z „Mierzejem” czuliśmy się rewelacyjnie. Apartamenty nad samym morzem, po meczu poszliśmy na kolację. Kelnerka pytała, co podać, odpowiadał: wszystko. Było grubo. Zostawił tam równowartość dobrego samochodu.

A przez to Trałka co jakiś czas, nawet niechcący potrafił u prezesa cokolwiek załatwić. Słynna jest anegdota, kiedy Wojciechowski wezwał pomocnika do siebie, bo zarzucano mu w prasie, że płaci wejściówki nawet za przegrany mecz.

– Trała, piszą wszędzie, że te wejściówki są takie, trzeba to zmienić. Nie może być za przegrany mecz! No jak!

– No tak, prezesie, jaki ma prezes pomysł?

– Ile jest meczów w miesiącu?

– Cztery.

– Ile tam masz tej wejściówki?

– Cztery tysiące.

– Cztery razy cztery, ile to jest?

– 16…

– Dopisz mu tam do kontraktu na stałe, a wejściówki skasuj!

Ciekawa jest też sama historia o przejściu Trałki do Polonii, dużo mówi o tamtejszej organizacji.

Opowiada Tomek Osowski z Gazety Wyborczej: – Lechia początkowo chciała za Trałkę 500 tysięcy złotych, ale ostatecznie przystała na 300 tysięcy i Krzysztofa Bąka w ramach rozliczenia. Uznawano, że to są dość podobni piłkarze, no i Bąk trochę w Lechii pograł. W każdym razie, gdy Trałka jechał do Belek, gdzie obie drużyny miały zgrupowanie, nie wiedział do którego zespołu powinien się udać. Do Lechii czy Polonii. Transfer był jeszcze przeciągany. Nie chcę tutaj pompować swojej roli, natomiast w pewnym momencie udało mi się ustalić, że umowę między klubami przyklepano. Trałka siedział na lotnisku, zastanawiał się, gdzie jechać, akurat do niego zadzwoniłem. No i przekazałem, że raczej powinien szykować się na poznanie nowych kolegów.

KARCIARZ

Lubię pokera i gram już parę lat. Szachy, przynajmniej dla mnie, są lekko nudne. Wiem, że trzeba przy nich dużo myśleć i może dlatego bardziej wolę pokera – mówił Trałka w Tvn24.pl. Można powiedzieć, że jest zapalonym karciarzem, bo grywa czy to w autokarze, czy na obozach, czy przed komputerem.

Rybski wspomina: – Dużo czasu spędziliśmy przy kartach, byliśmy, by tak rzec, w grupie rozrywkowo-karcianej. Z Maćkiem Rogalskim, z Piotrkiem Wiśniewskim. Przez to też odbieram Łukasza pozytywnie, bo jednak sporo chwil na tym zeszło. Ale nie graliśmy wtedy w pokera, tylko w kierki, które gdzieś się zatraciły w piłkarskim świecie. Szkoda, ale zmieniają się trendy. Graliśmy z pasją, dużą radością i zaangażowaniem. Troszeczkę zeszytów zapisaliśmy – chyba do dzisiaj Maciej Rogalski je trzyma. Piękne czasy. Stawki zabawowe, rekreacja. Podróże z Gdańska do przykładowego Wodzisławia przy kartach szybciej mijały, myślę, że osoby, które patrzyły w okno, miały dłuższą podróż. Łukasz denerwował się, gdy przegrywał, był nerwuskiem.

Marek Sokołowski: – W Polonii graliśmy w kierki i pokera. Z Łukaszem i Adrianem Mierzejewskim. Stawki były, ale nie jakieś duże, raczej nikt tam nie myślał o większym hazardzie. Trudno powiedzieć, czy Łukasz najczęściej wygrywał, ale raczej nie, bo jakby nas kosił, to nie byłoby żadną przyjemnością siadać z nim do stołu!

DŁUGOWIECZNY

Trałka ma obecnie 391 spotkań w Ekstraklasie, pod tym względem zajmuje szóste miejsce w historii Ekstraklasy. Pierwszego Surmy już nie dogoni (523), drugiego Malinowskiego też już chyba nie (447), ale podium jest jak najbardziej w jego zasięgu. Łukasz Madej i Arkadiusz Głowacki mają na liczniku 417 meczów. Jeśli Warta zostanie w Ekstraklasie, a na to się zanosi, Trałka nie skończy kariery – chyba nie ma powodów – to już po pierwszej rundzie rozgrywek 21/22 może mieć na szyi brązowy medal.

Z czego wynika ta długowieczność? Trałkę raczej omijają kontuzje. Odkąd z Lechią wszedł do Ekstraklasy, nie było sezonu, by zagrał mniej niż 20 spotkań. A trzeba powiedzieć, że na takiego twardziela się nie zapowiadał. Kubicki wspomina, że na wspomnianych „testach” w Lechii od razu złapał uraz, z kolei Artur Bugaj ma inną historię z Pogoni Szczecin. – Graliśmy spotkanie, wygrywaliśmy je wysoko, nawet w końcówce Łukasz wyszedł sam na sam. Biegnie na tego bramkarza, biegnie i nagle… Pada. Złapały go skurcze. Potem śmialiśmy się z niego, że upolował go jakiś snajper, było sporo szydery.

Daniel Gołębiewski z kolei widzi to tak: – Łukaszowi pomaga to, że jest dobry technicznie. Potrafi przyjąć piłkę, nie musi ciągle za nią latać, więc nie robi niepotrzebnych metrów. Jest też inteligentny. Wie, kiedy się podłączyć, nie robi tego bez sensu, gdy widać, że z akcji nic nie będzie. On dostrzega przestrzenie, które mogą się pojawić, gdy na przykład ktoś urwie się na skrzydle. Wtedy podejdzie wyżej i skorzysta ze swojej szansy, jak w niedawnym meczu z Zagłębiem. Poza tym futbol się zmienia. Teraz zawodnik z jego pozycji wchodzi między stoperów, rozgrywa, co też pomaga w bardziej ekonomiczny graniu. A jak wspomniałem, Łukasz z techniką i podaniem nie ma problemów.

Trałka dostosował się też do nowych trendów – poszedł na treningi indywidualne poza klubem. Nie na siłownię, nie na dodatkowe zajęcia piłkarskie. Ale na treningi z koordynacji, pracy nad mięśniami głębokimi, zwinnością. Trafił do zespołu Luta Criativa, który dzisiaj ma pod swoimi skrzydłami wielu reprezentantów Polski.

– Pamiętam, że był pierwszy piłkarzem, z którym pracowaliśmy indywidualnie. Ja się wówczas piłką nie interesowałem wcale. Przyszedł facet, który trzy razy tylko mógł się podciągnąć na drążku. Ewidentnie było widać, że jest nieroztrenowany. Nie chodzi mi o umiejętności piłkarskie, ale taką ogólną sprawność – opowiada Piotr „Gatuno” Kurek: – Nie znałem go. Dopiero po treningu ktoś do mnie powiedział „ty wiesz, kto to jest? To jest kapitan Lecha”.

Trałka chodził na zajęcia regularnie. Spodobało mu się, widział progres. Był zwinniejszy, szybszy, lepiej kontrolował własne ciało. Dosłownie poczuł się młodziej. Na zajęcia przyprowadził cały zastęp lechitów – Jóźwiaka, Puchacza, Gajosa, Kędziorę, Gumnego, kilku obcokrajowców.

– Można powiedzieć, że pomógł nam biznesowo, bo nagle zaczęliśmy zajmować się połową Lecha, a chłopacy nakręcali zawodników z innych drużyn, reprezentantów Polski – śmieje się Kurek.

Może to przypadek, a może to właśnie te dodatkowe zajęcia pomogły Trałce w następnym sezonie. Wykręcił wówczas swoje najlepsze liczby w klasyfikacji kanadyjskiej w ciągu tych wszystkich lat w Lechu.

– On sam mówił, że czuje się lepiej. I jest też fajnym przykładem na to, że w okolicach trzydziestki czy już po trzydziestce można poprawić pewne elementy w motoryce sportowca – zaznacza Kurek.

Trałka chodził też na boks u tej samej ekipy. Zapewnia też, że po karierze chciałby dołożyć więcej treningów sztuk walki. Nie dlatego, że chce zająć się tym profesjonalnie. Ale po prostu dla siebie, dla samorozwoju. Po karierze ma inne plany. Jest ustawiony biznesowo, inwestował w nieruchomości. Zaczął pracę jako dziennikarz w „Kanale Sportowym”. Ciągnie go też do menadżerki. – To nie jest pytanie „czy Trała będzie menadżerem?”, tylko „kiedy będzie menadżerem?”. On ma świetne oko do piłkarzy, potrafi rozmawiać z młodymi. Dwadzieścia lat gra w piłkę, przeżył to wszystko na własnej skórze. Ma też zdolność do zjednywania sobie ludzi. Myślę, że będzie bardzo dobrym agentem. A praca dziennikarza? Nie widzę problemu w tym, by robił to obok menadżerki. Widzę, że się w tym odnajduje, że czuje do tego pasję, więc jeśli skończy już z grą w piłkę, to dlaczego miałby się nie realizować w kilku branżach? – pyta Magdziarz.

Czy skończy karierę po tym sezonie? Wciąż się zastanawia. Tak samo, jak zastanawiał się zeszłego lata. Dopiero po awansie do Ekstraklasy podjął decyzję o tym, że pogra w Warcie jeszcze przez kolejny rok. Ale on sam widzi, że póki zdrowie mu dopisuje, to wciąż może pomóc zespołowi na poziomie ekstraklasowym. Ciągnie go menadżerka, ciągnie go dziennikarstwo, ale chce jeszcze nacieszyć się piłką.

A jeśli ma tak grać, tak jak teraz, to szkoda byłoby takiego ligowego wyjadacza żegnać.

PAWEŁ PACZUL

DAMIAN SMYK

Fot. FotoPyk, 400mm.pl, Newspix

Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
#WeszłoFuksem
11.08.2021

Osiem tysięcy w kieszeni na połączeniu portugalsko-francusko-polskim

Coraz częściej przy robieniu cyklu „Weszło Fuksem” wychodzi z nas klasyczny janusz. Czujemy wręcz, jak rośnie nam nos, czerwienieją poliki i z jakąś taką większą estymą zerkamy na białe podkoszulki… Trudno nie zazdrościć ludziom, którzy trafiają takie kupony. A co dzisiaj mamy w „Weszło Fuksem”? Ostatnie niedobitki z Igrzysk w Tokio, sporo trafionych meczów tenisowych, […]
11.08.2021
#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Live
18.09.2021

LIVE: Kaczmarek obiecał, że kibice będa chcieli wracać na stadion. Sprawdzamy!

Witamy w tę piękną sobotę z Ekstraklasą! Będzie się działo dużo, bo gramy aż cztery mecze i mamy nadzieję, że będzie się działo pięknie. Ale czy może być inaczej z Ekstraklasą? Zapraszamy na LIVE! Fot. 400mm.pl
18.09.2021
Weszło
17.09.2021

Legia musi grać o awans z tej grupy

Zawsze gadacie, że jestem pesymistą – a raczej to wy chcielibyście widzieć wszystko w różowych barwach, kiedy polski futbol jest szary – ale dobrze, dzisiaj będzie bardziej optymistycznie. Oczywiście przeczytam, że to pompowanie Michniewicza, ale cóż, dla niektórych osób z komentarzy nie ma ratunku. W każdym razie: trzeba sobie powiedzieć jasno. Legia teraz powinna walczyć […]
17.09.2021
Weszło
16.09.2021

Slavia wygrywa z Unionem, Tottenham remisuje z Rennes. Pierwsza kolejka Ligi Konferencji za nami

Nie musimy się emocjonować Ligą Konferencji, skoro – na razie – nie mamy tam drużyny, a mamy piętro wyżej, ale to nie znaczy, że nie warto do tych nowych rozgrywek zajrzeć. Wiadomo, to ledwie europejska trzecia liga, natomiast jest to ciekawe pomieszanie pewnego folkloru, bo jest zespół z Gibraltaru czy Estonii, z mocniejszym futbolem, reprezentowanym […]
16.09.2021
Weszło
16.09.2021

„To, co robi Michniewicz, jest nie do osiągnięcia dla jakiegokolwiek innego trenera”

– Nie wydawało mi się, że jest aż tak dobrym strategiem. Nie widziałem u niego aż tak dobrego warsztatu. Miał niezłe wyniki, jak z reprezentacją młodzieżową, ale nie widziałem w nim większej jakości i najwyraźniej się pomyliłem. Teraz widzę, że jest bardzo dobrze zorganizowany, dobrze analizuje, wyciąga odpowiednie wnioski i odpowiednio ustawia drużynę. Trzeba powiedzieć, […]
16.09.2021
Weszło
15.09.2021

Cenna umiejętność upychania meczów kolanem

Polskie kluby rzadko są stawiane w roli faworytów, którzy muszą rywalowi wcisnąć dwie-trzy bramki i pojechać do domu. Może gdzieś w pierwszych rundach, kiedy wszyscy poważni są jeszcze na urlopach, ale i to coraz rzadziej. Jesteśmy w takiej pozycji, że kolejne mecze musimy czasem upchnąć kolanem – planem, cwaniactwem, też szczęściem. I Legia to robi, […]
15.09.2021
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
6 miesięcy temu

Pytanie do kibiców Lecha, całkowicie na poważnie.
Jak, już z pewnej perspektywy czasu, wspominacie Łukasza Trałkę?
Zasłużony zawodnik?
Klubowa legenda?
A może jednak….
Piłkarz za słaby na klub z takimi ambicjami?
Symbol nijakości drużyny?
Koleś nazywający kibica „pałą jebaną?”
Nie doszukujcie się proszę w tym pytaniu drugiego dna, bo go nie ma. Jestem zwyczajnie ciekaw, bo Trałka spędził w klubie wiele lat i wiele w nim przeżył i na plus i na minus.
Rozstanie odbyło się w średniej atmosferze, chyba z obu stron był niesmak, więc teraz zastanawiam się, co o tym wszystkim myślicie, gdy opadł kurz.

Fidel
Fidel
6 miesięcy temu

Nie jestem fanem Lecha więc się wypowiem. To właśnie Łukasz był odpowiedzialny za styl gry i zajmowane przez Lecha lokaty w tabeli. Teraz gdy go nie ma kibice mogą wreszcie cieszyć oczy piękną grą i szykować na celebrowanie majstra… a nie czekaj.

Pabloto
Pabloto
6 miesięcy temu

Moim zdaniem błędem było pozbycie się go tak szybko. Ciężko powiedzieć czy gdyby został w Lechu miałby taki wystrzał formy, równie dobrze mógłby nie grać, mógłby szybciej skończyć karierę ale patrząc na gówniana sytuacje w środku Lecha podczas kontuzji lub użeranie się z Muharem to jednak Tralka by się przydał. A już nawet pomijając aspekt sportowy, jeśli dobrze działał na zawodników mógłby wspierać charakterem w szatni.

Goleadorr
Goleadorr
6 miesięcy temu

Symbol epoki rozczarowań, kozioł ofiarny po porażkach. Po jego odejściu okazało się że to nie on był problemem. Chociaż z drugiej strony nie dowiemy się jaki był jego wpływ na szatnię.

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Zawodnik zasłużony, ale na pewno nie legenda. Obrywało mu się bardziej niż zasłużył, bo był kapitanem. Dobrze że odszedł, choć sportowo mógłby się jeszcze przydać. Dobrze, bo choć zaangażowania nie można mu odmówić, to mam wrażenie, że brakowało mu głodu sukcesów sportowych. Tak jak zresztą minimalistom z zarządu. Oni zakażają nim trenerów i zawodników. PS: Antyramę powinien dostać, ale to zarzut do zarządu.

lechita
lechita
6 miesięcy temu

ogolnie wspominam go jako solidnego zawodnika i lidera zespolu. mial jeden zloty sezon, wiekszosc czasu trzymal wysoki poziom, moze ostatni okres slabszy przez forme fizyczna i brak regularnej gry.

eugeniuszsmietana
eugeniuszsmietana
6 miesięcy temu

Nie jestem kibicem Lecha, ale uważam, że mimo wszystko dobrze że odszedł. Zawsze mi się kojarzył z zawodnikiem grającym na alibi, z leceniem po prostu w chuja. A trochę szkoda, bo to całkiem niezły kopacz jak na takiego „stałego bywalca”.

Niemniej nie sądzę, że kibice Lecha mają o nim dobre zdanie. Coś tam dla tego klubu zrobił, ale też był trochę symbolem przeciętności w czasie, gdy klub z Poznania faktycznie mógł coś znów wygrać.

Trochę nieoczywisty i trudny do jednoznacznej oceny. Wszak i dzisiaj by się przydał Lechowi, sezon temu też, bo lepszy od Muhara jest pomimo wieku. Niemniej nie zdziwię się, jeśli kibice Lecha nie będą lubić Trałki mimo tylu lat zagranych. Bo sam to zauważyłem, że się tam rozpanoszył, stał się panem nietykalnym i sam lubował się w graniu na alibi. Taki typowy grajek typu – jak nic nie zaryzykuję to nic nie zepsuję i można się tak latami ciułać i przedłużać kontrakty. A kibiców Lecha dość jasno określił. Ja osobiście gdybym był kibicem tego klubu to bym go nie lubił. Bo w sumie mnie obraził, bo jest symbolem przeciętności, nijakości i grania na alibi. Bo po prostu jest lepszym zawodnikiem niż realnie grał.

Pan Kuna
Pan Kuna
6 miesięcy temu

Bardzo zasłużony zawodnik, Muhar czy Kallstrom mogą mu buty sznurować, prawda jest taka że w beznadziejnych momentach brał grę na siebie chociaż niekoniecznie miał na to umiejętności, a w teorii byli zawodnicy którzy mieli to robić za niego, to Jevtic, Gajos czy Majewski powinni być krytykowani, na legendę za mało sukcesów ale dla mnie razem z Szymkiem Pawłowskim i Linettym byli architektami ostatniego tytułu, a ten tekst z „pałą” – też bym tak powiedział, pewnie gorzej, szkoda że tak lekko się go pozbyli, dużo zrobił dla klubu, zawsze będę go szanował.

ebe ebe
ebe ebe
6 miesięcy temu

Dla mnie trochę za mało na legendę, ale na pewno bardzo zasłużony zawodnik. W czasach kiedy piłkarze średnio spędzają w jednym klubie na oko tak z 3 sezony, to jego staż w Lechu trzeba szanować. Nigdy nie miałem mu za złe „pały”. Pewnie nie jeden piłkarz kiedyś coś nagadał na kibiców, Trałka miał tylko pecha, że to wyciekło. Pamiętam, że w sezonie mistrzowskim to nawet mówiło się o ponownym powołaniu do repry dla niego, kasował wszystko i wszędzie i ludzie go za to uwielbiali. Później przy dołkach formy i akcji autobusowej, ten jego styl „przecinaka” zaczął być uważany za spowalnianie gry i unikanie odpowiedzialności. Jak to mówią łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Podsumowując – ja szacunek dla Trały będę miał zawsze za mistrzostwo, za tyle meczów i formę sportową, a o pałowaniu pamiętać nie mam zamiaru.

hfdsetwgdsavxfsazgdsfas
hfdsetwgdsavxfsazgdsfas
6 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Na dzis juz kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

Persona non grata od Paryża po Dakar
Persona non grata od Paryża po Dakar
6 miesięcy temu

Trałka Trałka co z ciebie wyrośnie

Urkides
Urkides (@urkides)
6 miesięcy temu

Obiecujący tytuł. Można z tego zrobić cały cykl, pod tytułem „20 mgnień Trałki”.

nikita
nikita (@nikita)
6 miesięcy temu

391 spotkań w Esa i ani jednej czerwonej kartki, grając na takiej pozycji. Niezależnie czy się go lubi czy nie, jest to jednak jakiś fenomen.

Jasio
Jasio
6 miesięcy temu
Reply to  nikita

Jadnak należy pamiętać, że ta statystyka jest trochę zafałszowana, bo był moment, gdy Trałka się zagotował, a Szymon Marciniak nie dał mu ewidentnej czerwonej kartki.

Tomek
Tomek
6 miesięcy temu
Reply to  nikita

105 żółtych kartek, to jest jeszcze lepsze. Tyle spotkań zakończył z upomnieniem, bez wykluczenia. Co 4 mecz musiał się pilnować, żeby nie wylecieć za 2 żółte

Lukasz
Lukasz
6 miesięcy temu

Wiem, że to egoistyczne, ale gość kojarzy mi się tylko i wyłącznie z trałkowaniem i z typowym polskim kopaczek, który niczego poza polskim podwórkiem nie osiągnął

Piotrek
Piotrek
6 miesięcy temu

Solidny piłkarz, który do tej pory mógłby grać w Lechu.
Na odejściu Trały z pewnością skorzystał Modziu, kto wie czy nie grałby do dzisiaj w Lechu II i to chyba jest jedyny pozytyw pozbycia się Łukasza z Lecha.

Serie A
19.09.2021

Juventus rozsiada się w strefie spadkowej. Szczęsny tym razem w roli ratownika

Ostatnio wspominaliśmy, że Salernitana w całej swojej historii ma mniej meczów w Serie A niż jej nowy piłkarz, Franck Ribery, występów w Lidze Mistrzów. Beniaminek rozgrywek grał we włoskiej ekstraklasie przez zaledwie dwa sezony, teraz zaczął trzeci. Co to ma do rzeczy, skoro mówimy o meczu Juventusu z Milanem? Ano to, że Salernitana jest także […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Messi zagubiony w Parku Książąt

Powiecie, że porównywanie początków Leo Messiego i Cristiano Ronaldo w nowych klubach jest nie do końca fair. Bo Portugalczyk, który jadł chleb z kilku piłkarskich pieców, wraca do domu, a Argentyńczyk po raz pierwszy opuścił swój. Bo nieco inaczej wyglądały ostatnie tygodnie czy też miesiące w przypadku obu panów i nowy piłkarz Manchesteru United jest lepiej […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Duet Vinicius-Benzema uciszył Mestalla!

Ktoś mógłby powiedzieć, że Real nie zasłużył na komplet punktów. Ale to teza, której raczej nie dałoby się obronić. Valencia wyglądała dobrze, momentami nawet bardzo. Miała swoje okazje, potrafiła prowadzić grę i również dobrze bronić. Przecież do 86. minuty Real właściwie nie miał stuprocentowej sytuacji, defensywa Nietoperzy funkcjonowała jak należy. Ale na samym końcu zadecydowała […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Tworek: Powiedzieliśmy sobie, że to będzie cholernie ciężki sezon

– Powiedzieliśmy sobie w szatni, że zdajemy sobie sprawę z tego, że to będzie dla nas cholernie ciężki sezon i takie mecze będziemy grali co tydzień. Wynik będzie się kręcił wokół 0:1, 1:1, 1:0. Musimy zrobić wszystko, żebyśmy to my zdobywali tę jedną bramkę i mogli się wybronić, by móc potem cieszyć się szatni – […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Sensacyjne plany transferowe Barcelony. Jednak znajdą się pieniądze?

„Mundo Deportivo” w obszernym tekście o planach transferowych Barcelony donosi, że ta latem przyszłego roku znajdzie jednak fundusze na okazały budżet transferowy. Katalończycy – mimo spory długów – mają sięgnąć po kogoś z trio Paul Pogba, Erling Haaland lub Dani Olmo. Hiszpańscy dziennikarze w wyjaśnianiu kwestii „skąd Barca weźmie na to kasę?” powołuje się na […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Trener Legii: Graliśmy wolniej niż zwykle. Głowy były zajęte czymś innym

– Rzeczywiście, zagraliśmy wolniej niż zazwyczaj. Ale powtarzam, że w momencie, kiedy głowa jest zajęta czymś innym, to trudno też o większe zaangażowanie – stwierdził Alessio De Petrillo, który dziś zastąpił Czesława Michniewicza na ławce trenerskiej w meczu z Górnikiem Łęczna. De Petrillo zastąpił Michniewicza, który jest zawieszony za czerwoną kartkę obejrzaną przed tygodniem w […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Na kłopoty… Baranowski

Legia Warszawa miała prawo stęsknić się za gładkimi zwycięstwami w meczach ligowych. Za takimi, przy których trzeba się trochę napocić – oczywiście też, bowiem mistrz Polski po raz ostatni w Ekstraklasie w triumfował, gdy na ulicach rządziły jeszcze zwiewne sukienki i szorty. Ale, tak w ogóle, taka przekonująca wygrana, która nie pozostawia złudzeń co tego, […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Liga Minus – czy to jest ten sezon dla Lecha?

Żyjemy, bawimy się, tańczymy, gadamy. Liga Minus w topowym składzie: – Leszek Milewski – Przemysław Michalak – Maciej Wąsowski Prowadzi Paweł Paczul, który – nie wiadomo z jakiej racji i po co w ogóle, jak zawsze – kryje się pod pseudonimem Grzegorz Jugosłowianin. Zapraszamy o 22:00. 
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Sebastian Szymański w formie – kolejna asysta Polaka [WIDEO]

Drugą asystę w tym sezonie zaliczył Sebastian Szymański. Tym razem polski pomocnik popisał się podaniem do Arsena Zakharyana przy golu na 1:0 w starciu z Soczi. To piąty punkt Szymańskiego w klasyfikacji kanadyjskiej na początku sezonu Premier Ligi. Polak w każdym dotychczasowym meczu grał od pierwszej minuty – strzelił trzy gole (z FK Ufa, Achmatem […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Chelsea zdecydowanie lepsza w derbach Londynu

To był mecz do jednej bramki. Chelsea górowała nad Tottenhamem przez całe spotkanie i zasłużenie zgarnęła trzy punkty. Zespół Thomasa Tuchela wrócił na pozycję lidera – jest na czele ligi wespół z Liverpoolem, który ma identyczną liczbę punktów i bilans bramkowy. Chelsea była faworytem tego starcia i nie pozostawiła wątpliwości co do tego, że ona […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Mariusz Złotek zakończył karierę sędziowską

Mecz Legii Warszawa z Górnikiem Łęczna był ostatnim poprowadzonym spotkaniem przez Mariusza Złotka. Przed pierwszym gwizdkiem tego starcia Złotek dostał pamiątkową paterę. Sędziowaniem zajmował się przez 25 lat. Złotek przygodę z sędziowaniem rozpoczął w 1996 roku. Żeby unaocznić jak długo sędziował, to wystarczy powiedzieć, że grający dziś w jego ostatnim meczu Marcel Wędrychowski urodził się […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Polacy zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Europy w amp futbolu!

Gol Jakuba Kożucha przesądził o zwycięstwie biało-czerwonych w starciu o brązowy medal Mistrzostw Europy w amp futbolu. Polacy pokonali reprezentację Rosji 1:0, choć rywale do końca próbowali odrobić straty. Wczoraj biało-czerwoni po zaciętym starciu przegrali w półfinale z Hiszpanią 1:2. Choć po meczu polały się łzy, to dzisiaj stanęli na wysokości zadania. Spotkanie z Rosjanami […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Polak chce grać w reprezentacji Wysp Owczych

Michał Przybylski, były piłkarz m.in. Widzewa Łódź, stara się o farerski paszport. Chciałby zagrać w reprezentacji Wysp Owczych. Ale najpierw musi poczekać na decyzję duńskiej administracji. – Czekam na obywatelstwo i powołanie. Bardzo bym tego chciał – mówi w rozmowie z TVP Sport. Przybylski urodził się w Świnoujściu, ale już w młodości razem z ojcem […]
19.09.2021
Weszło
19.09.2021

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: zaginęła Warta Poznań

Nie spodziewaliśmy się fajerwerków po starciu Górnika z Wartą, bo obie ekipy mają swoje problemy i nie przekonują na początku sezonu. Trudno wierzyć, że odegrają w tym roku jakieś znaczące role. I cóż… ekstraklasowa logika nie zrobiła tym razem fikołka, obejrzeliśmy słaby mecz, o którym wypada zapomnieć dość szybko (nie będzie to trudne). Natomiast oddajmy […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Kuriozalna sytuacja w Premier League. Wszedł na karnego i go zmarnował

Anglia, zmiana na rzut karny, pudło. Coś nam to podpowiada, prawda? Oczywiście, że finał Mistrzostw Europy, w którym Jadon Sancho i Marcus Rashford wpuszczeni na boisko na rzuty karne w serii jedenastek marnowali swoje szanse. Dzisiaj coś podobnego wywinął Mark Noble. West Ham w 95. minucie meczu z Manchesterem United mógł doprowadzić do wyrównania. Sędzia […]
19.09.2021
Inne sporty
19.09.2021

Robert Kubica mistrzem Europy!

To dobry czas dla Roberta Kubicy. Polak miał niedawno okazję wrócić do Formuły 1, biorąc udział w dwóch wyścigach pod nieobecność Kimiego Raikkonena. Wtedy jednak, co naturalne, okupował miejsca przy końcu stawki. Dzisiaj natomiast może cieszyć się ze zwycięstwa. Zespół Polaka, ORLEN Team WRT, został mistrzem prestiżowej serii European Le Mans Series 2021! Już wczorajsze […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Legenda Romy wróci do Serie A? Tym razem w roli trenera

Daniele de Rossi może wkrótce znów zaistnieć w Serie A. Były piłkarz AS Romy jest jednym z kandydatów do objęcia zespołu Bolonii, gdyby klub zwolnił Sinisę Mihajlovicia. Serb jest na gorącym krześle po tym, jak jego zespół odpadł z Pucharu Włoch po starciu z drugoligowcem. Mihajlović pokonał nowotwór i wrócił do pracy z Bolonią. I […]
19.09.2021
Suche Info
19.09.2021

Rooney: Sytuacja Derby jest przerażająca. Czekają nas trudne dni

– Następne dni będą trudne. Niektórzy pracownicy stracą pracę. Mają kredyty, rachunki do zapłacenia. To przerażające – mówi Wayne Rooney, trener Derby. Klub Kamila Jóźwiaka i Krystiana Bielika jest w poważnych tarapatach finansowych. Do Derby wejdą „administratorzy”, którzy mają naprostować sytuację finansową zespołu Championship. Problemy z płynnością finansową ciągną się za Derby już od kilku […]
19.09.2021