Antonio Percassi, czyli odwaga pójścia pod prąd

Opublikowane 24.02.2021 00:51 przez

Michał Kołkowski

Nasze ostatnie dokonania są stratosferyczne – stwierdził Antonio Percassi, prezydent Atalanty, gdy drużyna po raz drugi z rzędu uplasowała się na trzecim miejscu w Serie A, wypracowując sobie tym samym następną okazję do pokazania się w Lidze Mistrzów. Z jednej strony 68-letni Włoch chciał w ten sposób podkreślić, jak niesamowite są rezultaty jego klubu w ostatnich latach. Z drugiej zaś przypomnieć, że nawet jeśli kibice pomału przyzwyczajają się do oglądania Atalanty w walce o najwyższe cele we włoskiej ekstraklasie, to ona cały czas jest zespołem wykręcającym wyniki grubo ponad stan. Nie dysponuje bowiem potencjałem finansowym porównywalnym z Milanem czy Romą, nie wspominając nawet o Interze albo Juventusie. La Dea, chcąc utrzymać miejsce w topie, musi zatem kombinować, przewidywać i zaskakiwać.

Najlepsza jedenastka w historii Ligi Mistrzów

Tak się jednak składa, ze wspomniany Percassi to wybitny fachowiec w dziedzinie kombinowania, przewidywania i zaskakiwania. I dlatego to jego Atalanta uchodzi od paru lat za ekipę wyznaczającą taktyczne, transferowe i szkoleniowe trendy w Serie A, a nie na przykład wszechmocne Juve.

PIŁKARSKIE POCZĄTKI

Futbol w życiu Antonio Percassiego był obecny, chciałoby się powiedzieć, od zawsze. Włoch przyszedł na świat 9 czerwca 1953 roku w małej i niezwykle malowniczej miejscowości Clusone, położonej w Lombardii i oddalonej o jakieś 40 kilometrów od Bergamo i 90 kilometrów od Mediolanu.

Już jako nastolatek zaczął treningi w szkółce Atalanty, która w powojennych Włoszech ustabilizowała pozycję solidnego ligowego średniaka w Serie A. La Dea („Bogini”) w najwyższej klasie rozgrywkowej występowała regularnie w latach 1945-1969 z zaledwie jednym sezonem przerwy (1958/59) na wizytę w drugiej lidze. Oczywiście klub z Bergamo nie mógł w żadnym wypadku równać się z takimi piłkarskimi potęgami jak Inter Mediolan czy AC Milan – Nerazzurri w latach 1964-1965 sięgnęli po dwa Puchary Europy, Rossoneri najlepszym klubem Starego Kontynentu zostali zaś w roku 1963 – no ale perspektywa gry w Atalancie także była kusząca dla początkującego zawodnika. Tym bardziej, jeśli pochodził on właśnie z Clusone.

REAL MADRYT POKONA ATALANTĘ? KURS: 2,92 W TOTOLOTKU!

Percassi piłkę kochał, choć nie można rzec, by był wielkim talentem. Perełką. W juniorskich zespołach Atalanty grał jako defensor i chwalono go na ogół za twardość, nieustępliwość i dobrą postawę w pojedynkach powietrznych. Atutów typowo technicznych raczej nie posiadał. Pewnie dlatego trochę potrwało, nim na stałe przebił się do pierwszego zespołu. Zadebiutował w nim jeszcze jako nastolatek, fakt, ale istotną rolę w Atalancie zaczął odgrywać dopiero kilka lat później. Gdy klub coraz częściej lądował na zapleczu Serie A i z coraz większymi kłopotami usiłował wracać na najwyższe piętro.

Antonio Percassi

W 1977 roku Percassi – wówczas 24-letni – w ramach wymiany za Ezio Bertuzzo trafił do Ceseny. Co w sumie dość dobitnie pokazuje, że za wiele sobie po nim już w Bergamo nie obiecywano. Włoch w nowym klubie wystąpił tylko dwukrotnie, po czym zakończył piłkarską karierę.

Skoncentrował się na biznesie. Już wcześniej zaczął zresztą działać na rynku sprzedaży detalicznej, podejmując współpracę z grupą Benetton, zajmującą się przede wszystkim handlem odzieżą i obuwiem. Pod swoje skrzydła wziął Percassiego sam Luciano Benetton – założyciel tego całego tekstylnego interesu. Oczywiście nie jest tak, że wybrał wychowanka Atalanty dlatego, że ten zaimponował mu swoją postawą na piłkarskim boisku. Starsi bracia Percassiego w latach 60. ubiegłego stulecia rozwinęli znacznych rozmiarów spółkę zajmującą się obrotem nieruchomościami i to właśnie za ich sprawą Antonio wkradł się w łaski Benettona. Szybko udowadniając, że w pełni zasłużył na zaufanie. Potem współpracę z Włochem zaczęli podejmować przedstawiciele innych wielkich marek odzieżowych, takich jak Nike, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Gucci czy Ralph Lauren.

„Inni piłkarze nie zastanawiali się nad tym, co ich czeka po zawieszeniu butów na kołku. Ja wręcz przeciwnie. Nie mogłem przestać myśleć o tym, co się stanie, gdy skończą się pieniądze z futbolu. Kręcił mnie handel. Witryny sklepowe, reklamy. Czułem, że mogę się w tym sprawdzić. Chciałem zarabiać duże pieniądze”

Antonio Percassi

Na początku XXI wieku Percassi związał się natomiast z hiszpańską grupą Inditex, otwierając włoskie galerie handlowe między innymi dla sieci sklepów Zara. Z kolei przed kilkoma laty włoski przedsiębiorca umożliwił Starbucksowi postawienie pierwszego lokalu na włoskiej ziemi. – To wyjątkowe wyzwanie – przyznał właściciel Atalanty. – Italia to kraj kawy i kraj kawiarni, ale jesteśmy pewni, że Włosi są gotowi na nowe doświadczenia.

Cały Percassi. Zawsze w awangardzie.

KLUCZOWY EPIZOD

Naturalnie Percassi nie ogranicza się tylko do współpracy z istniejącymi już wcześniej markami. Choć niewątpliwie jest specjalistą, jeżeli chodzi o przecieranie szlaków dla globalnych potęg, które z takich czy innych względów nie potrafiły się wcześniej odpowiednio wypromować na Półwyspie Apenińskim. Mowa nie tylko o Starbucksie, ale na przykład produktach spod szyldu LEGO.

Na przestrzeni kilku dekad swojej biznesowej działalności Włoch uruchomił także mnóstwo własnych brandów. Większością z nich bezpośrednio zarządzają obecnie jego synowie, a sam Antonio zajmuje się koordynowaniem całego holdingu, na który składają się w tej chwili między innymi:

 • klub piłkarski wraz z towarzyszącymi mu działalnościami
 • firma produkująca kosmetyki i perfumy
 • restauracje i bary szybkiej obsługi
 • sklepy z odzieżowe w najbardziej prestiżowych lokacjach włoskich miast
 • galerie handlowe, biurowce

A to i tak nie wszystko.

Wartość całego tego imperium przekracza miliard euro. Co rzecz jasna stawia Percassiego w gronie najzamożniejszych właścicieli klubów we Włoszech. Oczywiście trudno tutaj o jakieś wyjątkowo precyzyjne dane, zwłaszcza w dobie pandemii, lecz szacuje się, że majętniejsi od szefa Atalanty są obecnie w Serie A jedynie ludzie zawiadujący Interem, Fiorentiną, Juventusem, Bolonią, Romą, Parmą, Milanem, Sassuolo i być może także Brescią.

Antonio Percassi

Rozkwit kariery biznesowej oczywiście nie sprawił, że Percassi zapomniał, po pierwsze, o swojej piłkarskiej zajawce, a po drugie – o lokalnym patriotyzmie, z którego jest szeroko znany. W 1990 roku Włoch powrócił do ukochanej Atalanty. Tym razem w roli prezydenta.

La Dea przeżywała wówczas dość ciekawy okres.

Generalnie klub z Bergamo nigdy nie słynął z kolekcjonowania trofeów. Dość powiedzieć, że do dziś jedynym pucharem wywalczonym przez Atalantę jest nagroda za zwycięstwo w Coppa Italia w 1963 roku. Od dawna zdawano sobie w Bergamo sprawę, że wysforowanie się na pozycję krajowego potentata w Italii jest niemalże niewykonalne, jeśli za miedzą w Lombardii ma się dwie kontynentalne superpotęgi z Mediolanu. Dlatego podstawową satysfakcją Atalanty od zawsze było promowanie gwiazd. To z tego klubu wywodzili się tacy piłkarze jak Gaetano Scirea (mistrz świata z 1982 roku, jeden z najlepszych defensorów w dziejach futbolu), Angelo Domenghini (zdobywca Pucharu Europy), Pietro Fanna (pięciokrotny mistrz Italii), Adelio Moro, Giovanni Vavassori czy Pierluigi Pizzaballa. Wszyscy z wymienionych swe największe sukcesy odnosili po wyprowadzce z Bergamo, zazwyczaj do Interu, Juventusu albo Milanu bądź Romy, ale jednocześnie pracowali na prestiż szkółki Atalanty.

Na początku lat 80. klub mocno podupadł. Stoczył się nawet do trzeciej ligi – wprawdzie tylko na chwilę, lecz było to bolesne doświadczenie. Druga połowa dekady przyniosła jednak Atalancie kolejny wzlot. Drużyna wciąż miała kłopoty z ustabilizowaniem formy, uchodziła za klub jo-jo, no ale w 1987 roku dotarła do finału Pucharu Włoch, a w 1989 zajęła świetne, szóste miejsce w szalenie wówczas mocno obsadzonej Serie A. Wielką gwiazdą La Dei był wówczas Glenn Peter Stromberg, etatowy reprezentant Szwecji, co tylko potwierdza powszechnie znany fakt, że wówczas właściwie każdy klub włoskiej ekstraklasy mógł sobie pozwolić na zatrudnienie piłkarza z topowej półki.

W Bergamo grali także Cesare Prandelli, Fabrizio Ferron, Daniele Fortunato czy Robert Prytz.

W 1988 roku drugoligowa wówczas Atalanta dotarła do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharów. Tam poległa w starciu z późniejszymi triumfatorami rozgrywek, ekipą KV Mechelen

Latem 1990 roku w wypadku samochodowym zginął prezydent Atalanty, ledwie 40-letni Cesare Bortolotti. Właśnie wtedy do akcji wkroczył Percassi, już wówczas dość zamożny, choć oczywiście dysponujący znacznie mniejszym zapleczem finansowym niż obecnie.

PRZEMYŚLANE INWESTYCJE

Ideą nowego właściciela klubu było przede wszystkim rozbudowanie akademii. Co stanowiło na początku lat 90. podejście dość nietypowe we włoskich realiach. Powszechnie uważano, że w Italii jest tylko jedna droga do sukcesu. Droga usłana banknotami. Ale Percassi nie miał zamiaru kupować sukcesów, zresztą naturalnie nie byłoby go stać, by rzucić wyzwanie Silvio Berlusconiemu czy Gianniemi Agnellemu. Dlatego poszukał innej ścieżki.

Ruszył pod prąd, ignorując obowiązujące w lidze trendy. To z jego inicjatywy do Atalanty trafił Fermo „Mino” Favini, specjalista w dziedzinie szkolenia młodzieży i skautingu talentów. Fachowiec odpowiedzialny za bezprecedensowe sukcesy Como w kreowaniu gwiazd. Za sprawą Faviniego mały klubik z Lombardii zaczął uchodzić wręcz za kopalnię uzdolnionych zawodników. Wyruszyli stamtąd w świat Pietro Vierchowod, Luca Fusi, Roberto Galia, Marco Simone, Francesco Pedone, Diego De Ascentis, Gianfranco Matteoli czy też Gianluca Zambrotta. A pewnie można by było wyliczyć dwa razy tyle nazwisk, gdyby brać pod uwagę również piłkarzy, których Como wyszkoliło po prostu na własny użytek. Percassi – sam będący wszakże wychowankiem Atalanty – miał nadzieję, że za sprawą Faviniego to właśnie drużyna z Bergamo stanie się lokalną potęgą szkoleniowo-skautingową. Jak dawniej.

I nie pomylił się. Już w 1993 roku La Dea wywalczyła młodzieżowe mistrzostwo kraju. Choć dla Faviniego tego rodzaju sukcesy nigdy nie odgrywały większej roli, miały raczej wymiar symboliczny. Ważniejsze było, że w klubie udało się wychować lub wypromować takich gości jak Domenico Morfeo, Alessio Tacchinardi, Massimo Donati, Luciano Zauri czy Pierluigi Orlandini.

„Lubimy w Atalancie sposób, w jaki Ajax Amsterdam obchodzi się z młodymi piłkarzami. Nie obchodzą ich wyniki, są zainteresowani tylko tym, by nauczyć swoich chłopców, jak grać w piłkę”

Mino Favini

Gwiazd w Bergamo także nie brakowało. Największą na początku lat 90. był naturalnie Claudio Caniggia, wielka postać reprezentacji Argentyny. Przez Atalantę przemknęli także Paolo Montero, Alemao czy Franck Sauzee. Percassi miał również całkiem niezłego nosa do trenerów – w sezonie 1992/93 drużynę do niezłego, siódmego miejsca w Serie A poprowadził nie kto inny, tylko Marcello Lippi, który niedługo później – już po przeprowadzce do Juventusu – wyrósł na jednego z najlepszych, a być może nawet na najlepszego szkoleniowca Starego Kontynentu.

Antonio Percassi i Marcello Lippi (1992)

W 1994 roku La Dea zanotowała wszakże kolejny spadek z ligi, a Percassi postanowił sprzedać klub. Drużynę przejął z jego rąk Ivan Ruggeri, mniejszościowy udziałowiec Atalanty od drugiej polowy lat 70. Problem w tym, że Ruggeriego także spotkała tragedia. Zimą 2008 roku 64-latek doznał wylewu, po którym już się nie pozbierał – resztę życia spędził przykuty do łóżka, w stanie bliskim wegetacji. Wymusiło to kolejną zmianę właścicielską. I raz jeszcze na stanowisko prezydenta wkroczył Percassi. Bogatszy o doświadczenia sprzed lat.

No i tak po prostu, finansowo.

Pisaliśmy na Weszło: „Antonio Percassi jest odpowiedzialny za stworzenie wartego około 10 milionów euro ośrodka treningowego. Na jego terenie znajduje się 40 dormitoriów, pokoje do masaży i regeneracji. Nowoczesne siłownie, baseny, obiekty biurowe. Naturalnie do tego dochodzą cztery wypielęgnowane boiska. A to wszystko dostępne jest wyłącznie dla drużyn młodzieżowych Atalanty, U-17 i młodszych.

Jednak infrastruktura to tylko jeden z elementów większego planu. La Dea jest największym klubem w regionie, lecz nie zamyka się na pozostałe. Przeciwnie, aktywnie współpracuje z mniejszymi ośrodkami i drużynami. Organizuje dla nich szkolenia, wspiera je finansowo. W zamian dostaje jako pierwsza informację o tym, że w okolicy pojawił się ciekawy młody zawodnik. Pełna symbioza. Między innymi z Piacenzą, Ascoli, Avellino. Dla Atalanty taka współpraca jest kluczowa, ponieważ cała akademia oparta jest głównie o piłkarzy z regionu. Powody są dwa; po pierwsze, chłopcy z regionu marzą o grze w Atalancie. Znają język, łatwiej się adaptują. Po drugie, skauting lokalny jest znacznie tańszy od wyszukiwania piłkarzy po całym świecie. Co nie znaczy oczywiście, że talentami spoza Włoch zupełnie się w Bergamo. nie interesują. Franck Kessie to najlepszy przykład”.

REMIS ATALANTY Z REALEM MADRYT? KURS: 3,75 W TOTOLOTKU!

To dość ciekawy paradoks – jako biznesmen, Percassi jak cytrynę od dekad wyciska procesy związane z szeroko pojętą globalizacją. Tymczasem jako piłkarski działacz skupia się na rozwoju regionalnym, czyniąc regularne, lecz powolne postępy w zakresie światowego skautingu. – Klub piłkarski nie może przerwać nici łączącej go z kibicami – uważa Percassi. – Do rozwoju niezbędni są wychowankowie. Pozwalają nam zachować tożsamość.

Transfery Atalanty mówią same za siebie:
 • 2014/15 – sprzedani m.in. Giacomo Bonaventura, Andrea Consigli, Simone Colombi
 • 2015/16 – Alberto Grassi, Daniele Baselli, Alberto Grassi, Davide Zappacosta
 • 2016/17 – Mattia Caldara, Marten de Roon, Davide Brivio
 • 2017/18 – Alessandro Bastoni, Andrea Conti, Roberto Gagliardini, Franck Kessie
 • 2019/20 – Bryan Cristante, Andrea Petagna, Dejan Kulusevski
 • 2020/21 – Timothy Castagne, Amad Diallo, Gianluca Mancini

La Dea najczęściej zarabia na Włochach.

W 2016 roku posadę pierwszego trenera klubu przejął Gian Piero Gasperini. A reszta, chciałoby sir powiedzieć pompatycznie, jest już historią. Do sukcesów w zakresie szkolenia i wyłapywania talentów, doszły triumfy pierwszego zespołu. Atalanta wyrosła nie tylko na lokalną potęgę – o czym Percassi zawsze marzył, wysyłając noworodkom z Bergamo klubowe koszulki i czarno-granatową butelkę mleka – ale również na wielką firmę w skali całego Starego Kontynentu. O czym właściciel klubu zapewne marzyć nie śmiał, a na pewno nie zakładał, że może się to wydarzyć aż tak prędko.

No i nie mógł podejrzewać, jak istotne staną się sukcesy Atalanty dla mieszkańców Bergamo w dobie pandemii koronawirusa, które w sposób szczególny dotknęła Lombardię. Zresztą także za sprawą historycznego starcia La Dei z Valencią w 1/8 finału Champions League.

CO DALEJ?

Jak na razie sezon 2020/21 układa się Atalancie dość burzliwie.

La Dea weszła w rozgrywki w swoim stylu – trzema zwycięskimi starciami, w których zdobyła aż trzynaście goli. Demolka za demolką, kapitalnie się to oglądało. Jednak później nie było aż tak kolorowo. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zanotowali kilka brzydkich potknięć w Serie A, zimnym prysznicem okazała się także klęska 0:5 w konfrontacji z Liverpoolem w fazie grupowej Champions League. Na pewno nie pomogły zespołowi kłopoty osobiste Josipa Ilicicia, który dopiero po kilkunastu kolejkach Serie A złapał wiatr w żagle i zaczął zachwycać jak dawniej. Paru innych ważnych dla Atalanty piłkarzy również zmagało się z kryzysem formy, albo po prostu kłopotami zdrowotnymi. Tak czy owak, wszystko wskazuje na to, że najtrudniejsze momenty drużyna – podobnie jak wspomniany Słoweniec – pozostawiła już za sobą. Od początku grudnia 2020 roku ekipa z Bergamo przegrała tylko jeden mecz ligowy (1:3 u siebie z Lazio). Pokonała w tym okresie między innymi Romę, Milan, Napoli, Fiorentinę czy Sassuolo.

Atalanta 4:2 Napoli (23. kolejka Serie A 2920/21)

No i zespół Gasperiniego udowodnił przy okazji pełną gotowość do skutecznej rywalizacji na kilku frontach. 9 grudnia pokonał na wyjeździe Ajax, pieczętując tym samym awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, a 10 lutego 2021 La Dea awansowała do finału Coppa Italia. To być może jest nawet bardziej imponujące niż ligowe sukcesy, gdy ekipa o tak ograniczonym potencjale finansowym w porównaniu do głównych konkurentów potrafi pokazać się z dobrej strony we wszystkich rozgrywkach, w jakich bierze udział. A przecież Atalanta od 12. kolejki Serie A radzi sobie bez dotychczasowego kapitana i gwiazdora, Alejandro „Papu” Gomeza, który poróżnił się ze szkoleniowcem, stracił miejsce w kadrze meczowej i odszedł do Sevilli.

Percassi – właściciel znany z cierpliwości – próbował wcielić się w rolę mediatora.

Początkowo zapewniał:

„Musimy wszyscy ze sobą przede wszystkim rozmawiać. Jak w każdej rodzinie, spory są częścią codzienności. Czy Gasperini i Gomez będą w stanie ze sobą dalej pracować? Wierzę, że tak właśnie będzie”

Antonio Percassi

Mimo to, porozumienia nie udało się osiągnąć. Gasperini jak na razie jest w Atalancie postacią nietykalną, dlatego klub pożegnał Gomeza, choć 32-letni Argentyńczyk niewątpliwie zapracował na status legendy na Gewiss Stadium. – Nigdy nie zrezygnuję z Gasperiniego – przyznał prezydent Atalanty. – Tutaj nie chodzi tylko o niego, ale całą strukturę klubu, którą zbudowaliśmy wokół jego myśli taktycznej. Nie możemy tego zniszczyć.

Można więc zakładać, że Atalanta będzie po prostu robiła swoje. Spokojnie krocząc ścieżką obraną przed laty. Nawet jeżeli nie przełoży się to na kolejne przygody w Champions League. W Bergamo rozumieją bowiem, co to znaczy cieszyć się chwilą, a jednocześnie akceptują, że okres sukcesów nie będzie trwał wiecznie. – O czym myślałem w 2010 roku, powracając na stanowisko prezydenta Atalanty? Żeby awansować do Serie A. Potem moim podstawowym celem było utrzymanie się w lidze. I to się nie zmienia – zapewniał Percassi latem 2020 roku. Tuż po tym, gdy Atalanta stoczyła pasjonujący bój z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. – Naszym podstawowym celem zawsze będzie utrzymanie. Nawet biorąc pod uwagę, że ostatnimi czasy nasze wyniki przekraczają wszelkie wyobrażenia. Od czterech lat jesteśmy w europejskich rozgrywkach, staliśmy się rozpoznawalną marką. To powód do dumy dla mieszkańców Bergamo i dla nas samych, lecz nie dajemy się ponieść euforii.

ATALANTA WYGRA Z REALEM? KURS: 2,32 W TOTOLOTKU!

Dzisiaj La Dea zmierzy się z Realem Madryt i nie jest w tej konfrontacji bez szans. Co jednak najważniejsze – nie ma nic do stracenia. Kluby pokroju „Królewskich” są uzależnione od sukcesów na krajowym i europejskim podwórku. Dla Atalanty sukcesem samym w sobie jest możliwość zmierzenia się z podopiecznymi Zinedine’a Zidane’a. Trudno o bardziej komfortowe okoliczności do sprawiania wielkich niespodzianek.

Lewandowski czy Raul, Kroos czy Xavi?
Najlepsza jedenastka w historii Ligi Mistrzów wg Weszło

fot. NewsPix.pl

La Liga
27.01.2022

Jak Real Madryt tracił gole w styczniu? Dość łatwo

Nowy rok i nowy Real Madryt? Właściwie nowy rok i problemy przewlekłe, które zaczęły wychodzić na pierwszy plan i kłuć w oczy. Królewscy nie byli w tym sezonie nieomylni. Przytrafiało im się sporo chwil zawahania i dekoncentracji podczas bronienia dostępu do bramki. Jakość w połączeniu z odrobiną szczęścia zamiatała problemy pod dywan. Upchali pod nim […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

Bailly, coś ty wymyślił w karnych? Egipt gra dalej!

Wybrzeże Kości Słoniowej trafiło z formą na Puchar Narodów Afryki, co wcale nie było takie oczywiste. Iworyjczycy w eliminacjach do mundialu musieli ustąpić miejsca Kamerunowi, również przez wstydliwy remis z Mozambikiem. Ale już na samym afrykańskim turnieju? Spokojnie wyszli z grupy, wyrzucili z zawodów Algierię, nie dając im większych szans w ostatnim meczu grupowym. Do […]
26.01.2022
Felietony i blogi
26.01.2022

Ośmiu menedżerów straciło już pracę w Premier League

Praca w Premier League nie należy w tym sezonie do najbardziej stabilnych. Z tygodnia na tydzień przekonują się o tym kolejni menedżerowie, którzy tracą zatrudnienie w swoich klubach. Dwa dni temu z pracą pożegnał się Claudio Ranieri, który był już ósmym menedżerem zwolnionym w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Mało tego, był drugim szkoleniowcem w samym […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

Najważniejsza runda Marchwińskiego. Pech napastników szczęściem 20-latka?

Filip Marchwiński od lat jest uznawany za wielki talent. W Ekstraklasie mimo młodego wieku rozegrał już ponad 70 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ale można zapytać – skoro 70 rozegranych, to ile dobrych? Efekty gry Marchwińskiego póki co nie dojeżdżają do poziomu jego talentu, ale być może okoliczności sprawią, że wychowanek Kolejorza dostanie w […]
26.01.2022
1 liga
26.01.2022

Widzew remisuje z Unionem Berlin! „Nikt nie miał tak mocnego sparingpartnera”

Żaden polski klub nie miał zimą tak ciekawego sparingpartnera jak… pierwszoligowiec. Widzew Łódź zmierzył się dziś z Unionem Berlin. O klasie tego rywala nikogo nie trzeba przekonywać – to czwarta drużyna Bundesligi (rewelacja rozgrywek), która po bardzo udanym poprzednim sezonie (Union miał bronić się przed spadkiem, a dotarł do Ligi Konferencji) wskoczyła na jeszcze wyższy […]
26.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Weszło
04.12.2021

Zieliński znów strzelił w hicie, Napoli znów przegrało

Ostatnie mecze Napoli generują więcej emocji niż niejeden film akcji. Dwa tygodnie temu podopieczni Spalettiego stworzyli z meczu piłkarskiego dzieło sztuki razem z piłkarzami Interu, tym razem wzięli sobie do pary Atalantę. Problem jest tylko taki, że żadne z tych spotkań nie dostarczyło im ani jednego punktu.  NAPOLI – ATALANTA 2:3. BEZBARWNI GOSPODARZE Gdy spojrzymy […]
04.12.2021
Weszło
01.11.2021

Miłość to za mało. Jak Latające Osły spadły w przepaść

Ciepły majowy dzień, tak typowy dla miasta, jakim jest Werona. Kończy się 38. kolejka Serie B, piłkarze Chievo schodzą z murawy uśmiechnięci, mają ku temu powody, w końcu wygrali 3:0 z Ascoli Calcio i zajęli przyzwoite ósme miejsce w ligowej tabeli. Pewnie gdyby nie pandemia i związane z nią restrykcje, zostaliby na boisku dłużej, by […]
01.11.2021
Serie A
02.10.2021

Stara Dama nabiera rumieńców

Trudno kochać ten Juventus. W tym wydaniu, na tym etapie sezonu i w tym momencie swojej historii nie jest to najbardziej ekscytująca drużynie w Europie. Ba, na Półwyspie Apenińskim, we Włoszech, w samym Serie A, spokojnie można wskazać parę zespołów, które aktualnie wzbudzają większe emocje niż Juve. Stara Dama ostrożnie szuka swojej tożsamości, leniwie reorganizuje […]
02.10.2021
Włochy
04.09.2021

Jakub Kiwior: Spezia to dobre miejsce, żeby zaistnieć w Serie A

Jakub Kiwior obrał dość nietypową drogę rozwoju i dziś może triumfować. W 2016 roku wyjechał z GKS-u Tychy do juniorów Anderlechtu, a seniorskie granie rozpoczynał w słowackim słabeuszu FK Zeleziarne Podbrezova, z którym spadł z ligi. Tam jednak wypatrzył go MSK Żylina, z którego kilka dni temu kupiła go włoska Spezia. Kiwior w wieku dwudziestu […]
04.09.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
La Liga
27.01.2022

Jak Real Madryt tracił gole w styczniu? Dość łatwo

Nowy rok i nowy Real Madryt? Właściwie nowy rok i problemy przewlekłe, które zaczęły wychodzić na pierwszy plan i kłuć w oczy. Królewscy nie byli w tym sezonie nieomylni. Przytrafiało im się sporo chwil zawahania i dekoncentracji podczas bronienia dostępu do bramki. Jakość w połączeniu z odrobiną szczęścia zamiatała problemy pod dywan. Upchali pod nim […]
27.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

Bailly, coś ty wymyślił w karnych? Egipt gra dalej!

Wybrzeże Kości Słoniowej trafiło z formą na Puchar Narodów Afryki, co wcale nie było takie oczywiste. Iworyjczycy w eliminacjach do mundialu musieli ustąpić miejsca Kamerunowi, również przez wstydliwy remis z Mozambikiem. Ale już na samym afrykańskim turnieju? Spokojnie wyszli z grupy, wyrzucili z zawodów Algierię, nie dając im większych szans w ostatnim meczu grupowym. Do […]
26.01.2022
Felietony i blogi
26.01.2022

Ośmiu menedżerów straciło już pracę w Premier League

Praca w Premier League nie należy w tym sezonie do najbardziej stabilnych. Z tygodnia na tydzień przekonują się o tym kolejni menedżerowie, którzy tracą zatrudnienie w swoich klubach. Dwa dni temu z pracą pożegnał się Claudio Ranieri, który był już ósmym menedżerem zwolnionym w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Mało tego, był drugim szkoleniowcem w samym […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

Najważniejsza runda Marchwińskiego. Pech napastników szczęściem 20-latka?

Filip Marchwiński od lat jest uznawany za wielki talent. W Ekstraklasie mimo młodego wieku rozegrał już ponad 70 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ale można zapytać – skoro 70 rozegranych, to ile dobrych? Efekty gry Marchwińskiego póki co nie dojeżdżają do poziomu jego talentu, ale być może okoliczności sprawią, że wychowanek Kolejorza dostanie w […]
26.01.2022
1 liga
26.01.2022

Widzew remisuje z Unionem Berlin! „Nikt nie miał tak mocnego sparingpartnera”

Żaden polski klub nie miał zimą tak ciekawego sparingpartnera jak… pierwszoligowiec. Widzew Łódź zmierzył się dziś z Unionem Berlin. O klasie tego rywala nikogo nie trzeba przekonywać – to czwarta drużyna Bundesligi (rewelacja rozgrywek), która po bardzo udanym poprzednim sezonie (Union miał bronić się przed spadkiem, a dotarł do Ligi Konferencji) wskoczyła na jeszcze wyższy […]
26.01.2022
Włochy
27.02.2021

Na Juventus nie da się patrzeć

Ależ ten Juventus jest w tym sezonie słaby. Miewa „Stara Dama” oczywiście przebłyski lepszej gry, zdarza jej się wygrać od czasu do czasu ważny mecz. Jak gdyby sugerując, że już za chwilkę wszystko wróci na właściwe tory i Juve znów będzie wielkie. Ale nie jest. Podopieczni Andrei Pirlo prezentują futbol okropny. Obrzydliwy. Dzisiejszy mecz z […]
27.02.2021
Włochy
24.02.2021

Antonio Percassi, czyli odwaga pójścia pod prąd

– Nasze ostatnie dokonania są stratosferyczne – stwierdził Antonio Percassi, prezydent Atalanty, gdy drużyna po raz drugi z rzędu uplasowała się na trzecim miejscu w Serie A, wypracowując sobie tym samym następną okazję do pokazania się w Lidze Mistrzów. Z jednej strony 68-letni Włoch chciał w ten sposób podkreślić, jak niesamowite są rezultaty jego klubu […]
24.02.2021
Włochy
24.01.2021

Fiorentina 1998/99. Eksplozja, kontuzja, karnawał i niespełnione marzenie o scudetto

7 lutego 1999 roku. Fiorentina, prowadząca w Serie A po dziewiętnastu ligowych kolejkach, podejmuje przed własną publicznością Milan. Drugi w tabeli włoskiej ekstraklasy. Spotkanie kończy się bezbramkowym remisem. Czyli  w miarę przyzwoitym rezultatem, patrząc z perspektywy ekipy z Florencji. Mimo to, gospodarze z murawy zeszli z minami tak nachmurzonymi, jak gdyby dopiero co przerżnęli 0:5. […]
24.01.2021
Weszło
22.01.2021

Między Turynem a Dortmundem. Paulo Sousa i jego dwa lata na szczycie

Ottmar Hitzfeld nie posiadał się z dumy, komentując sensacyjne zwycięstwo Borussii Dortmund nad Juventusem w finale Ligi Mistrzów z 1997 roku. – Zwyciężyliśmy z drużyną złożoną z niesamowitych piłkarzy. Z drużyną, która od dwóch lat była praktycznie niepokonana w Europie. Sprawiliśmy wielką niespodziankę – zachwycał się niemiecki szkoleniowiec. Rzecz jasna triumf w Champions League miał […]
22.01.2021
Włochy
15.01.2021

Zaczynał w Romie, pokochał Lazio. Pięć mgnień Angelo Peruzziego

Trzeba przyznać, że Angelo Peruzzi już na pierwszy rzut oka wyglądał jak bramkarz. Konkretnie – bramkarz, który w weekendy stoi przy wejściu do nocnego lokalu we Władysławowie i pilnuje, by nikt nie wnosił do środka wódki, kupionej po taniości w okolicznym sklepie monopolowym. Krępy, nabity mięśniami, potrafiący odstraszyć napastnika z pola bramkowego samym spojrzeniem. No […]
15.01.2021
Włochy
02.12.2020

Gianni Agnelli – ostatni król Włoch

Gianni Agnelli, swego czasu najbogatszy i najpotężniejszy człowiek we Włoszech, był uzależniony od adrenaliny. Nieustannie kusił los, mawiając: – Są różne sposoby, by umrzeć. Śmierć w wypadku nie wydaje mi się wcale najgorsza. Uwielbiał wyskakiwać ze swojego prywatnego śmigłowca wprost do morza, szokując tłumy gapiów. Po stokach narciarskich śmigał w takim tempie, jak gdyby był […]
02.12.2020
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adrian
Adrian
11 miesięcy temu

Trzymam za nich kciuki dzisiaj!!! Oj smutna będzie mina Ramosa któremu co pozostanie do machanie rękami do sędziego za pewne po tym jak nie nadąży za Zapatą złapie go za koszulkę w trakcie wyprzedzania i jeszcze będzie miał pretensje. Dawać Atalanta jak teraz nie wygracie z tak słabym bezpłciowym Realem to ja nie wiem.

Kazzzam
Kazzzam
11 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Tyle spuszczania na klawiaturę a wystarczyło sprawdzić, że Ramos o kilku tygodni jest kontuzjowany i nie zagra dzis

Enzo
Enzo
11 miesięcy temu
Reply to  Adrian

I co tam panie „internetowy ekspert”?

Artur
Artur
11 miesięcy temu

No i dziekuje Weszlo za kolejna kase kolejny pompowany klub w dupe warto was czytac i stawiac odwrotnie. Oby tak dalej

Suche Info
27.01.2022

Dziesięć milionów za Sloninę?

Fabrizio Romano donosi, że kluby Premier League wyrażają zainteresowanie Gabrielem Sloniną, za którego byłyby w stanie zapłacić nawet dziesięć milionów euro.  MLS to European leagues transfers now hotting up. After Paredes set to join Wolfsburg and talks still on for Turner to Arsenal, next one to move in the next days could be talented goalkeeper […]
27.01.2022
La Liga
27.01.2022

Jak Real Madryt tracił gole w styczniu? Dość łatwo

Nowy rok i nowy Real Madryt? Właściwie nowy rok i problemy przewlekłe, które zaczęły wychodzić na pierwszy plan i kłuć w oczy. Królewscy nie byli w tym sezonie nieomylni. Przytrafiało im się sporo chwil zawahania i dekoncentracji podczas bronienia dostępu do bramki. Jakość w połączeniu z odrobiną szczęścia zamiatała problemy pod dywan. Upchali pod nim […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Podolski: – Są zapytania z innych krajów

Kontrakt Lukasa Podolskiego z Górnikiem Zabrze wygasa 30 czerwca 2022 roku. Władze klubu twierdzą, że prolongowanie umowy to kwestia kolejnych rozmów, ale sam piłkarz podkreśla, że to jeszcze nie takie pewne, jak mogłoby się wydawać.  – Czy zostanę na dłużej? Jest taka możliwość. Są też zapytania z innych krajów, drużyny się interesują, jak to wygląda […]
27.01.2022
Suche Info
27.01.2022

Ranieri chce poprowadzić reprezentację Polski

W swojej długości serial „Jak PZPN wybiera selekcjonera?” niedługo przebije tasiemcowe telewizyjne telenowele. Mnogość nazwisk, plotek i medialnych zdarzeń w tej sadze jest wprost nieprawdopodobna. Teraz okazuje się, że chęć poprowadzenia reprezentacji Polski wyraża Claudio Ranieri.  Wirtualna Polska informuje, że 70-letni doświadczony włoski trener, który właśnie został zwolniony z angielskiego Watfordu, jednak nie planuje udać się […]
27.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Wszołek przeszedł testy. W czwartek prezentacja w Legii

Paweł Wszołek dziś przechodził testy medyczne przed półrocznym wypożyczeniem z niemieckiego Unionu Berlin do Legii Warszawa. Dla prawego skrzydłowego lub wahadłowego, to powrót po zaledwie półrocznej nieudanej przygodzie w Bundeslidze. Ustaliliśmy, że 29-latek będzie wypożyczony tylko do 30 czerwca 2022 roku. W umowie między klubami nie ma wpisanej kwoty wykupu. Wszołek zawodnikiem Unionu został 1 […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Szewczenko dogadał się z Kuleszą i chce rozwiązać umowę z Genoą

Kolejny odcinek serialu: „Jak PZPN wybiera selekcjonera?”. Jakub Seweryn ze sport.pl donosi, że Andrij Szewczenko porozumiał się z prezesem Cezarym Kuleszą w sprawie warunków swojej umowy. Ukraiński trener próbuje teraz rozwiązać kontrakt z włoską Genoą. W tym klubie 45-latek pracował do 15 stycznia. Gra toczy się teraz o spore pieniądze. „Szewa” w klubie z Seria […]
26.01.2022
Australian Open
26.01.2022

Wielka moc, college, agonia i półfinał Australian Open. Poznajcie rywalkę Igi Świątek

Danielle Collins nigdy nie była uważana za ogromny talent. Owszem, na korcie prezentowała się dobrze od najmłodszych lat, ale nie została nastoletnią gwiazdą. Zamiast tego poszła do college’u, a na zawodowstwo przeszła dopiero mając 23 lata. Kilka kolejnych sezonów zajęło jej przebicie się na najwyższy poziom, a potem i tak spowolniły ją dwie bardzo bolesne […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

OFICJALNIE: Karol Świderski na trzy lata w Charlotte FC

Transfer napastnika reprezentacji Polski z greckiego PAOK-u Saloniki został właśnie oficjalnie potwierdzony. 25-latek został też pierwszym w historii nowego klubu MLS tzw. „designated player”. Dzięki temu jego zarobki będą sporo wyższe od większości klubowych kolegów. Władze amerykańskiej ligi pozwalają, żeby każda drużyna mogła mieć maksymalnie trzech zawodników o takim statusie. Świderski podpisał umowę do 31 […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

Bailly, coś ty wymyślił w karnych? Egipt gra dalej!

Wybrzeże Kości Słoniowej trafiło z formą na Puchar Narodów Afryki, co wcale nie było takie oczywiste. Iworyjczycy w eliminacjach do mundialu musieli ustąpić miejsca Kamerunowi, również przez wstydliwy remis z Mozambikiem. Ale już na samym afrykańskim turnieju? Spokojnie wyszli z grupy, wyrzucili z zawodów Algierię, nie dając im większych szans w ostatnim meczu grupowym. Do […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Legia szykuje zaskakujący transfer z II ligi

Legia Warszawa jest bliska pozyskania Ramila Mustafajewa ze Stali Rzeszów – informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Tym samym zawodnikiem interesowała się również Lechia Gdańsk. Mustafajew to 18-lateni Rosjanin. Od dawna mieszka w Polsce i stara się o obywatelstwo naszego kraju. Jeżeli je dostanie, będzie miał status młodzieżowca. Nastolatek najczęściej występuje jako prawy obrońca. Urodzony […]
26.01.2022
Felietony i blogi
26.01.2022

Ośmiu menedżerów straciło już pracę w Premier League

Praca w Premier League nie należy w tym sezonie do najbardziej stabilnych. Z tygodnia na tydzień przekonują się o tym kolejni menedżerowie, którzy tracą zatrudnienie w swoich klubach. Dwa dni temu z pracą pożegnał się Claudio Ranieri, który był już ósmym menedżerem zwolnionym w tym sezonie angielskiej ekstraklasy. Mało tego, był drugim szkoleniowcem w samym […]
26.01.2022
Weszło
26.01.2022

Najważniejsza runda Marchwińskiego. Pech napastników szczęściem 20-latka?

Filip Marchwiński od lat jest uznawany za wielki talent. W Ekstraklasie mimo młodego wieku rozegrał już ponad 70 spotkań w pierwszej drużynie Lecha Poznań. Ale można zapytać – skoro 70 rozegranych, to ile dobrych? Efekty gry Marchwińskiego póki co nie dojeżdżają do poziomu jego talentu, ale być może okoliczności sprawią, że wychowanek Kolejorza dostanie w […]
26.01.2022
1 liga
26.01.2022

Widzew remisuje z Unionem Berlin! „Nikt nie miał tak mocnego sparingpartnera”

Żaden polski klub nie miał zimą tak ciekawego sparingpartnera jak… pierwszoligowiec. Widzew Łódź zmierzył się dziś z Unionem Berlin. O klasie tego rywala nikogo nie trzeba przekonywać – to czwarta drużyna Bundesligi (rewelacja rozgrywek), która po bardzo udanym poprzednim sezonie (Union miał bronić się przed spadkiem, a dotarł do Ligi Konferencji) wskoczyła na jeszcze wyższy […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

IFFHS wybrało najsilniejszą ligę świata w 2021 roku. Wybór może szokować

Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu – to musi być grono znakomitych fachowców. Nie do końca wiadomo jakie wzory i równania wpływają na ich rankingi, ale od 1991 roku są one publikowane. IFFHS (z ang. International Federation of Football History & Statistics) zdecydowało, że w 2021 roku najmocniejsza na całym globie była liga… brazylijska. To […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Tureckie media: Basaksehir złożył Legii ofertę za Emreliego

Serial z Mahirem Emrelim chcącym odejść z Legii Warszawa, nadal nie znalazł swojego szczęśliwego końca. Napastnikiem interesują się kluby tureckie. Tamtejsze media podawały, że Azera chętnie chciałyby ściągnąć do siebie Sivasspor i Basaksehir. Ten drugi klub teraz wysłał ponoć do mistrzów Polski oficjalną ofertę. Azerski napastnik po tym jak miał zostać uderzony przez kibiców w […]
26.01.2022
Inne sporty
26.01.2022

Były trener Świątek: Zmęczenie? W półfinałach stawia się wszystko na jedną kartę

– Widzimy, że publiczność jej pomaga. Z taką energią, którą od niej dostaje, będzie starała się tłumić w sobie psychiczne i fizyczne zmęczenie. W półfinale takich zawodów jak Australian Open już się nie kalkuluje, czy starczy sił, czy nie starczy. Stawia się wszystko na jedną kartę – mówi nam Michał Kaznowski, były trener Igi Świątek, […]
26.01.2022
Felietony i blogi
26.01.2022

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Kompletnie nie dziwi mnie przeciąganie terminu wyboru nowego selekcjonera, zwłaszcza, że przecież najmocniejsze ligi ciągle grają, a co za tym idzie – niektóre drużyny ciągle przegrywają. Stąd już tylko krok do: „niektóre kluby ciągle zwalniają trenerów o przyzwoitym warsztacie i CV”. Na początku trochę szydziłem, że skoro zwolniono Beniteza, to teraz całą rekrutację trzeba przeprowadzić […]
26.01.2022
Suche Info
26.01.2022

Kontrowersyjne słowa prezydenta FIFA w sprawie mundialu co dwa lata

Prezydent FIFA Gianni Infantino nadal nie porzucił pomysłu dotyczącego organizacji piłkarskich mistrzostwa świata co dwa lata. Lobbując za zmianą częstotliwości rozgrywania mundialów szef światowej federacji w Radzie Europy odniósł się do… migracji przez Morze Śródziemne. Powoli zaczyna być to gra bez żadnych zahamowań. FIFA co cztery lata srogo zarabia na organizowanych przez siebie mistrzostwach globu. […]
26.01.2022