post
Avatar

Opublikowane 22.01.2021 12:38 przez

redakcja

Pamiętacie „aferę kroplówkową”, do jakiej doszło w Pogoni Siedlce? Zaistniała „dobra okazja”, by o niej przypomnieć. Sześciu piłkarzy zamieszanych w przyjmowanie niedozwolonych wlewów dostało po tyłku najmocniej, jak tylko się dało. Tomasz Margol, Marcin Kozłowski, Piotr Smołuch, Kacper Falon, Aya Diouf oraz Sebastian Krawczyk zostali w ostatnich dniach ukarani czterema latami bezwzględnej dyskwalifikacji. To maksymalna kara, jaką można było dostać za niedozwolone infuzje. Wcześniej usankcjonowany czteroletnim wykluczeniem (z dwuletnim zawieszeniem) został Artur Balicki.

Skąd aż tak wysokie wyroki? Jakie są argumenty POLADY? Jaki wpływ na wyrok miała światowa organizacja? Co na swoją obronę mają piłkarze?

„Tu nie ma co trenować, tu trzeba wlewać”

Sprawa pokryła się kurzem na kilka miesięcy, zawodnicy odbyli już swoje pierwotne kary, więc spieszymy z przypomnieniem i nakreśleniem całego tła (szeroko opisywaliśmy je TUTAJ i TUTAJ). Po raz pierwszy o aferze napisaliśmy w październiku 2019 roku, więc – jeśli możemy posłużyć się niskich lotów parafrazą – trochę kroplówek w wenflonach od tamtego czasu upłynęło. Daniel Purzycki, ówczesny szkoleniowiec Pogoni Siedlce, ordynował wówczas swoim piłkarzom wspomagacze w postaci kroplówek. Nie znajdywały się w nich niedozwolone substancje. Mimo to proceder był nielegalny. Prawo dopingowe zabrania dożylnych wlewów większych niż 100 ml na 12 godzin jakichkolwiek płynów, ze względu na fakt, iż…

 • mogą one wspomagać szybszą regenerację organizmu i poprawiać wydolność (a więc mieć działanie dopingowe),
 • istnieje zagrożenie, że są używane do wypłukania niedozwolonych substancji (a więc mogą tuszować faktyczny doping).

Sprawa jest oczywista i jasno określona przez przepisy. O procederze zaczęło być głośno, gdy do siedleckiego klubu wdarli się mundurowi. Zawodnicy, którzy mieli infuzje inspirowane przez Purzyckiego, zrozumieli wtedy, że są w dużych tarapatach. Groziła im czteroletnia dyskwalifikacja. Po usłyszeniu wyroku pierwszej instancji odetchnęli z ulgą – skończyło się na dwuletniej dyskwalifikacji w zawieszeniu na 18 miesięcy dla każdego z nich. Odbyli półroczny odpoczynek od piłki, a później – po odwieszeniu kary – niektórzy wrócili do zawodowego uprawniania sportu. Ich drogi potoczyły się różnie:

 • Kacper Falon przeniósł się do Olimpii Elbląg (II liga),
 • Artur Balicki związał się z Garbarnią Kraków (II liga),
 • Aya Diouf został piłkarzem hiszpańskiej Ponferradiny B,
 • Piotr Smołuch broni barw Apisu Jędrzychowice (IV liga).

Pozostała trójka wciąż reprezentuje Pogoń Siedlce. Choć w tym przypadku możemy już zacząć używać czas przeszły.

Co zmieniło się od pierwszego wyroku?

Cała siódemka miała prawo do odwołania się od orzeczenia pierwszej instancji. Ich nieszczęście polega na tym, że nie tylko oni mieli tę możliwość.

Światowa Agencja Antydopingowa zgłosiła szereg zastrzeżeń w kontekście tego orzeczenia. Przedstawiciele WADA złożyli odwołanie do Panelu Dyscyplinarnego II instancji, które to Panel miał obowiązek rozpatrzeć. Wczoraj dowiedzieliśmy się o rozstrzygnięciu, o tym jak Panel Dyscyplinarny podszedł do argumentów przedstawianych przez zawodników, ich pełnomocników i światową agencję. Panel uznał, że argumenty przedstawiane przez WADA są zasadne. Zdecydowano, żeby podnieść karę do czterech lat bezwzględnej dyskwalifikacji i nie przyznawać nawet częściowego zawieszenia kary – opowiada nam Michał Rynkowski, dyrektor POLADA, polskiej organizacji antydopingowej. A więc okoliczności łagodzące, jakimi kierowały się polskie organy, nie miały znaczenia dla światowej organizacji. To jej lobby i argumentacja wygrała.

Co dla zawodników oznacza czteroletnia dyskwalifikacja wymierzona przez drugą instancję?

 • zakaz zawodowego uprawiania piłki nożnej przez cztery lata,
 • wykluczenie z jakiejkolwiek działalności w strukturach rozgrywek pod PZPN-em i każdym innym związkiem sportowym,
 • brak drogi odwoławczej od tego wyroku.

A więc wszystkie „ofiary” kroplówek Purzyckiego znalazły się… no, sami wiecie gdzie. W niezbyt ciekawym położeniu.

Argument pierwszy – brak pomocy przy śledztwie

Najpierw przedstawimy sprawę z perspektywy POLADY. Z perspektywy polskiej organizacji antydopingowej, decydujące przy zwiększeniu kary były dwie kwestie. Pierwsza – nieudzielenie przez zawodników znaczącej pomocy przy śledztwie.

Czym jest „znacząca pomoc przy śledztwie”? Oddajmy głos Michałowi Rynkowskiemu z POLADA: – Udzielenie znaczącej pomocy polega głównie na tym, że dany zawodnik decydując się na współpracę przedstawia konkretne informacje na temat naruszenia przepisów antydopingowych przez inne osoby. Jeden z siedmiu zawodników był gotowy do podejmowania współpracy. Pozostała szóstka, w ocenie WADA i ocenie Panelu Dyscyplinarnego, wyczekiwała na to, co się stanie. Obserwowali i kalkulowali. W końcu podjęli decyzję o współpracy, ale to była zbyt późna decyzja. POLADA już wtedy dysponowała wiedzą o udziale innych osób w podaniu zabronionej infuzji.

A więc – mówiąc krótko – według POLADY, sześciu ukaranych piłkarzy nie chciało mówić wszystkiego, czekając na to, jak rozwinie się sytuacja. Zdecydował się na to natomiast Artur Balicki, którego położenie było specyficzne – był wówczas tylko wypożyczony z Wisły Kraków, gdzie w wieku 20 lat miał się ogrywać. Gdy polskie organy miały już pełną wiedzę na temat pozostałej szóstki, ta zaczęła być chętna do udzielania konkretnych wyjaśnień. Lecz wtedy – z perspektywy organizacji antydopingowych – nie miały one charakteru okoliczności łagodzącej. Zaznaczmy – mówimy ciągle o wersji polskiego organu.

Argument drugi – udowodnienie celowości

Od początku śledztwa, największą wątpliwość budziło to, czy zawodników Pogoni Siedlce można uznać za ofiary całego procederu, czy jednak za współwinnych. Moralnie mogą czuć się ofiarami – to nie oni wpadli na pomysł niedozwolonych infuzji, po prostu wykonywali polecenia trenera. Jak sami mówią – nawet nie wiedzieli, że robią coś nielegalnego. W świetle postępowania nie było to jednak zbyt mocnym argumentem. WADA walczyła o to, by uznać celowość grupy piłkarzy.

Jednym z argumentów WADA był fakt, że zawodnicy zgodzili się świadomie na przyjmowanie infuzji. Można w tej sytuacji mówić o działaniu celowym, które jest poświadczone na piśmie – informuje nas Michał Rynkowski. I dodaje: – Nie mogę udzielać szczegółowych informacji, bo wciąż trwa postępowanie wobec trenera. Trener niewątpliwie odgrywał istotną rolę w tym procederze. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Mimo że to II liga, mowa jest o zawodnikach, którzy uprawiają sport zawodowo. Przepisy jasno wskazują, że w takich przypadkach ich obowiązkiem jest znajomość przepisów, przestrzeganie ich, współpraca z organami antydopingowymi.

Kluczowa jest w tym przypadku ocena, czym w świetle wykroczeń dopingowych jest celowość. W dużym uproszczeniu, argumenty WADA można zamknąć w haśle „jeśli nikt ci tego nie wlał do żyły, jesteś winny”. To mniej więcej tak, jakby szef firmy transportowej zalecił swoim kierowcom, by jeździli po autostradach z niedozwoloną prędkością i łamali zalecenia dotyczące ilości snu. Gdy takiego kierowcę złapie policja, punkty karne idą wyłącznie na jego konto. Tłumaczenie „szef kazał” nie ma w oczach funkcjonariuszy żadnej wartości, skoro kierowca ma wolny wybór i sam decyduje, czy dostosować się do zaleceń.

Podobnie orzekają organy antydopingowe – zakładają, że zawodowy sportowiec zna przepisy i jest świadomy, co można, a czego nie, więc argument „szef kazał” obowiązuje wtedy, gdy tenże szef środkami bezpośredniego przymusu doprowadza do przyjęcia niedozwolonych substancji.

A propos, wobec Daniela Purzyckiego nadal toczy się postępowanie. – Trenerowi grozi do czterech lat dyskwalifikacji. Wydaje się, że to postępowanie dąży do szybkiego zakończenia – informuje nas Michał Rynkowski.

„Skandal i pokazówka”

Wszystko, co do tej pory napisaliśmy, to wersja jednej strony. Oddajmy głos piłkarzom, którzy są rozgoryczeni czteroletnią dyskwalifikacją. Dla nich oznacza ona w zasadzie koniec kariery w piłce. Rozmawialiśmy z Piotrem Smołuchem (obecnie Apis Jędrzychowice), który był wówczas kapitanem Pogoni.

Piotr Smołuch: – To jest skandal i pokazówka. Od początku współpracowaliśmy z POLADA. Tłumaczyliśmy kto nam kazał zrobić wlewy, jak to wyglądało. Od razu o wszystkim mówiliśmy. Od samego początku byliśmy na każde ich wezwanie. Dlatego pierwszy wyrok z ich strony to pół roku. Ale WADA zrobiła z nich pośmiewisko i dała nam cztery lata. Nie wiem jak wygląda między nimi ta współpraca. Aktualnie według jednego podmiotu współpracowaliśmy, według drugiego nie współpracowaliśmy. Podkreślę ponownie: od razu się zgłosiliśmy, że jesteśmy chętni do pomocy. Byliśmy na prokuraturze, na policji. Składaliśmy zeznania. Robili nam na komisariacie testy antydopingowe i nic na nich nie wyszło, żadne niedozwolone środki. POLADA dostała wszelkie informacje. Zbieraliśmy materiały razem z prokuraturą, żeby mieli wszystko, jak najwięcej dowodów. Powiedzieli, że tak będzie lepiej dla wszystkich.

To skąd pana zdaniem taka ich opinia, że nie współpracowaliście?

Nie mam pojęcia, te ich tłumaczenia były dość mocno rozmyte, żenujące momentami. My na każdy argument odpowiadaliśmy konkretami. Kiedy przyjechaliśmy, kiedy zadzwoniliśmy. Mówiliśmy jak było. Ale nie słuchali argumentów, były podśmiechujki. Przed ogłoszeniem wyroku słyszeliśmy, gdzie możemy się odwoływać, czyli że ta sprawa jest wyłącznie na pokaz.

Na czym polegały podśmiechujki?

W trakcie kiedy tłumaczyliśmy czy my, czy nasz adwokat, panel nas nie słuchał. Takie można było odebrać wrażenie – sprawa ze względu na pandemię toczyła się online, na kamerkach, ale widać było, że nie ma zaangażowania w słuchanie. Pojawiały się uśmiechy na twarzach osób w panelu. My byliśmy przygotowani merytorycznie, na wszystko odpowiadaliśmy, ale nic to nie dało. Można było odebrać wrażenie, że osoby z panelu korespondują między sobą, bo jedna pani coś pisała na laptopie i się śmiała, a za chwilę było widać, że druga się śmieje.

Jaki planuje pan kolejny krok?

Będziemy się odwoływać. Walczyć. Do samego końca. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jest tragedia. Ja zacząłem już inną pracę, poza piłką, bo niestety spodziewałem się, że będą chcieli zrobić taki pokaz.

Czy to nie jest ostateczna decyzja, bez odwołań?

Możliwość odwołania jest, ale wydaje mi się, że maksymalnie mogą nam skrócić do dwóch lat, nic z tego więcej raczej nie będzie.

Czym się pan teraz zajmuje?

Pracuję w branży finansowo-ubezpieczeniowej.

Marzy pan jeszcze o piłce czy już się zraził?

Nie no, całe życie marzyłem, żeby grać. Pasja z dzieciństwa, która wciąż ze mną jest. W momencie, kiedy dostałem zawieszenie, byłem kapitanem zespołu. Miałem dobrą rundę. Wszystko szło w lepszą stronę. Bardziej spodziewałbym się transferu wyżej, bo takie były notowania.

Gdy patrzy pan wstecz, co pana najbardziej dotyka, oburza?

Najbardziej oburza mnie, że tylko my ponosimy konsekwencje, gdy są twarde argumenty, że to odbyło się na zlecenie trenera Purzyckiego. On jeszcze powiedział, że ma to w dupie, bo się wybieli. Słyszała to cała drużyna. Są zeznania dwudziestu chłopaków, że to decyzja trenera. Oburza mnie też, że pielęgniarka, która podawała nam witaminy w niedozwolony sposób, dostała ofertę z POLADY. No przepraszam, to tak jakbym ja zabił człowieka, zadzwonił na policję, a oni powiedzieli “świetnie, że dzwonisz, mamy dla ciebie etat”. Pielęgniarka powiedziała w TVN24, że to zrobiła, bo inaczej ktoś inny i tak by to zrobił, a potem zgłosiła aferę i jak w nagrodę dostała pracę. W TVN24 pielęgniarka powiedziała, że wiedziała, że to jest niedozwolone, a mimo to nam podała wlewy. Nie mogła wtedy powiedzieć: chłopaki, wiecie, że to jest niedozwolone? Przecież ja wtedy wstaję z fotela, wychodzę i koniec. To jest absurdalne.

Co pan z perspektywy myśli o trenerze Purzyckim?

Nie będę przeklinać, nie wypada. No dramat. Jak ktoś nam coś zlecał, to teraz powinien wyjść przed szereg, powiedzieć jak było. Tak zachowałby się mężczyzna. Jego zachowanie jest skandaliczne, dramatyczne.

Zniszczył panu karierę?

Tak, razem z pielęgniarką, byli świadomi tego, co robią. I powtórzę: najgorsze jest to, że zniszczył, zrobił źle, a jeszcze po wszystkim w oczy mówił, że on się wybieli. I tak się właśnie dzieje.

Wróćmy jeszcze do tamtego feralnego zdarzenia: jak dokładnie wyglądał przykaz trenera Purzyckiego?

Przyszedł i poinformował, że pomiędzy treningami – nie pamiętam czy to był wtorek czy środa – ze względu na słabe wyniki wydolnościowe dostaniemy kroplówki witaminowe. Zostawił listę, gdzie i o której. Stawiliśmy się tam, gdzie pobierano nam krew. Znaliśmy to miejsce. Pielęgniarki te same, co zawsze. Wszystko to samo, co zawsze. Nic nie wzbudzało podejrzeń. Nikt nie sądził, że coś może być nie tak. My zostaliśmy w siedem osób tylko dlatego, że nie było więcej miejsc siedzących w pomieszczeniu. Dowiedzieliśmy się, że coś może być nie tak, jak dostaliśmy pisma z POLADY o zawieszeniu.

Czyli, uściślając: nic nie wiedzieliście, że możecie właśnie przekraczać przepisy?

Nie. Wszystko, co wzięliśmy, było dozwolone. Same witaminy. Żadnych zakazanych substancji. Glukoza i witamina c. Ale infuzja dożylna powyżej 100ml jest zabroniona w odstępie mniejszym niż 12 godzin. Czyli jakbym wypił litr witamin – nie ma problemu. Ale jakbym wlał dożylnie nawet zwykłą wodę, to również dostałbym cztery lata. Dowiedziałem się tego po fakcie, z pisma. Jak sędziowie coś zmieniają, przyjeżdżają co rundę o tym poinformować. POLADY nie było nigdy. Nigdy nie było żadnych szkoleń, pogadanek. Do tego chciałem podkreślić: na komisariacie mieliśmy robione testy antydopingowe i nie wyszły żadne substancje zakazane.

Gdyby się okazało, że pan już nie wróci na boisko, to co wtedy?

Próbuję o tym nie myśleć, bo mam dwumiesięczną córeczkę, mam żonę, muszę w trybie ekspresowym rozpocząć życie po życiu, żeby o nie zadbać. Skupiam się na czymś innym, bo rozgoryczenie jest potężne. Ktoś musiał pokazać, jaki jest silny i jak bardzo na pokaz nas ukaże, gdzie w innych przypadkach dopingu w sporcie za dużo poważniejsze zajście zawodnicy dostają maksymalnie zawieszenie na dwa lata.

redakcja

Opublikowane 22.01.2021 12:38 przez

redakcja

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
12.05.2021

Czwartek z Weszło FM: finał Pucharu Niemiec, Bitwa o Anglię i Czarna eLka

W zagranicznych ligach czas na ostatnie rozstrzygnięcia. Trzymamy rękę na pulsie, więc wieczorem w radiu sporo relacji na żywo, a wcześniej? Między innymi „„Pierwszy raz Gapka i Paczula”, #KiedyśToByło czy „Czarna eLka”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie Monikę Wądołowską i Kamila Gapińskiego. Spory o dobór muzyki […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Prasówka
12.05.2021

PRASA. Tomczyk: Cel Rakowa na puchary? Wygrać Ligę Konferencji

Środowa prasa to ligowa rzeczywistość w najlepszym wydaniu. Mamy raporty z 1. i 2. ligi, a także sporo wieści z reprezentacji Polski i Ekstraklasy. W tym drugim temacie dominuje Raków Częstochowa. W “Super Expressie” dyrektor sportowy klubu zapowiada walkę o wygraną w… europejskich pucharach. – W każdym spotkaniu będziemy walczyć o zwycięstwo. Tak było do […]
12.05.2021
Primera Division
12.05.2021

Szalony mecz w Walencji! Barcelona wypisuje się z walki o tytuł?

Barcelona miała w dzisiejszym meczu wszystkie karty w ręku. Prowadziła dwiema bramkami. Tłamsiła swoich rywali. Może ich nie deklasowała, ale naprawdę miała zdecydowaną przewagę zarówno na tablicy wyników, jak i – po prostu – na boisku. I chyba właśnie to podopiecznych Ronalda Koemana zgubiło. Uznali, że zwycięstwo trzymają już w garści. Tymczasem Levante wcale nie […]
12.05.2021
Weszło
11.05.2021

Takie Napoli i takiego Zielińskiego chce się oglądać!

Nawet trudno tutaj wybrać, kto jest najbardziej efektownym piłkarzem spotkania. Może Osimhen, ze swoją siłą, przebojowością, wykorzystywaniem warunków? Wypracował setkę dla Di Lorenzo, był kluczowy przy dwójkowej akcji z Zielińskim, miał dwie własne okazje. A może właśnie Zieliński? Gol wprawdzie do pustaka, ale i ładna, przemyślana asysta przy trafieniu Ruiza, do tego tunele, zwody, przyjęcia, […]
11.05.2021
Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lol
Lol
3 miesięcy temu

Praktyka znana od czasow Fryzjera – nonejmy z wioch dostaja wyroki a Extraklasa sie bawi dalej 😉

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Dokładnie, taki Świt Nowy Dwór jeszcze barażu ze Szczakowianka dobrze nie skończył a już kary były powszechnie znane.
A w ekstraklasie jak widać smordki nawet po 15 latach jeszcze wychodzą, a wcześniej była cicho sza. Duży może więcej.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu
Reply to  Lol

Kroplówki praktykowane są absolutnie we wszystkich klubach. Tylko niektórzy robią to dyskretniej i nie dają złapać się za rękę.

shemekh
shemekh (@shemekh)
3 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Ja myślę, że kluby E-sy mają kroplówki po 95ml. Zawodnik ma ładowane raz dziennie lub jak mocniej potrzebuje to dwa o 8 i 20, żeby zachować ten limit 100ml/12h i tyle. Pewnie robią wszystko legalnie, bo jakby taką karę miał dostać zawodnik, która ma pieniądze, to by klub i trenera pociągnął w odpowiedzialność ze sobą.

Miro
Miro
3 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Oczywiście, w latach dziewięćdziesiątych tak było już, wiem, sam dostawałem parę razy..

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu
3 miesięcy temu

Trzeba było kupować mecze, dostalibyście tylko 500k i -5 punktów kary, na głowę to tylko 72k i niecały punkt 😉

dyrygent
dyrygent
3 miesięcy temu
Reply to  Janusz Futbolu

A gdyby sprzedawali zamiast kupować, to jeszcze by na tym w sumie zarobili. Prosta arytmetyka, poszło w eter, wszyscy już wiedzą.

Artur
Artur
3 miesięcy temu

A jakie kary dla tych co reklamuja szczepionke? Tez powinni ich rozliczyc jak nieskorumpowana wladza dojdzie do wladzy.
Nie mowiac juz o Holownaiach czy innych gogusiach z lewicy ktorzy postuluja przymusowe szczepienia, ich trzeba bedzie utylizowac

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 miesięcy temu
Reply to  Artur

Troll czy to wrodzone?

Artur
Artur
3 miesięcy temu

Oplacona szczekaczka czy wrodzone?

Poznanski raper Peja
Poznanski raper Peja
3 miesięcy temu

zacznijmy od tego ze kpina jest zeby sportowcow przyjmujacych wlewy z WITAMINAMI traktowac na rowni z tymi, ktorzy stosuja chociabzy sterydy. jebac WADE – nieudacznikow i mistrzow pokazowek, ktorzy nie sa w stanie wykazac sie zadna skutecznoscia na wyzszych szczeblach wiec skasowali kariere grupie pilkarzykow

Jan
Jan
3 miesięcy temu

Mnie zastanawia co pogoń Siedlce robi jeszcze w 2 lidze? To powinna być natychmiastowa degradacja. Dostali śmieszne -6 pkt, które jeszcze zmniejszono do -3 pkt(sic!!)

puzon
puzon
3 miesięcy temu

Skandal. Dla sportowców to kara dożywocia. WADA i POLADA nie ma wyników, więc zaistnieli. A najgorsze w tym jest fakt, że spotrowcy pozostali sami, bez żadnej pomocy ☹️

Jan
Jan
3 miesięcy temu

Ja to się zastanawiam co Pogoń Siedlce robi jeszcze 2 lidze, to powinna być natychmiastowa degradacja. Śmieszne -6 pkt, które i tak zmniejszono do -3 pkt (sic!!)

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu

Nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania. Tylko tyle i aż tyle.
W każdym związku sportowym podpisując zgłoszenie zawodnika do rozgrywek, składa on podpis pod tym, że będzie przestrzegał przepisów i regulaminów. A że ich nikt nie czyta? No cóż…

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Prawdę powiedział, a walicie minusy. Tak bardzo boli, że ignorancja nie popłaca?

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji (@hulk-hogan-ze-szwecji)
3 miesięcy temu

Czyli ukarali klub karnymi punktami, ale jak zwykle cierpią na tym nie Ci co powinni gdyż punkty powinny dotyczyć poprzedniego sezonu kiedy to doping przyniósł korzyśc, a co za tym idzie:

 • Pogoń spadła by do 3 ligi
 • Ktoś tam by się utrzymał (nie pamiętam kto – Siarka Tarnobrzeg?)
 • Zawodnicy, którzy przyszli do Pogoni muszą grać z 6 punktową stratą – jakby spadli to by do niej nie przyszli

Zamiast ukarać lekarza klubowego i trenera to karani są piłkarze, którzy pewnie nie byli w pełni świadomi, że dostają za dużo witamin. Podkreślę WITAMIN, a nie jakichś sterydów.

Jak za chwile ktoś odkryje, że wypicie po meczu 2 litrów wody wspomaga regenerację bardziej niż wypicie pół litra wody, to powstaną tygodniowe limity w piciu wody dla piłkarzy?

Last edited 3 miesięcy temu by Hulk Hogan ze Szwecji
Stefan
Stefan
3 miesięcy temu

W przypadku profesjonalnych piłkarzy ewentualna nieświadomość byłaby zawiniona. To nie przypadek, w którym przyłapują kompletnego amatora na picia napoju mlecznego, tylko bądź co bądź sprawa zawodowych piłkarzy.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu
Reply to  Stefan

Cenzura jakaś? Gdzie mój komentarz?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
3 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

O tu ^^^^^^^^^^^^^

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu

Nie o ten komentarz chodzi…

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu

Gdyby karano lekarzy, a nie zawodników, to każdy klub zatrudniałby jakiegoś ukrainskiego lekarza, który za dobrą kasę miałby w nosie jakąśtam ewentualną dyskwalifikację od pracy w sporcie, więc proceder kręciłby się w najlepsze.

Krzych
Krzych
3 miesięcy temu

Stal Stalowa Wola 46 punktów w lidze nie Siarka

rubendias
rubendias
3 miesięcy temu

Szkoda chlopakow, ale moze znajda sobie inna droge w zyciu i zajma sie czyms pozytecznym. Z kopania sie po czole w takich ligach niczego dobrego nie ma. Ponferradina B, Apis Jedrzychowice, Pogon Siedlce, to wszystko sa peryferia wielkiej pilki. Zamiast w druzynach pograja z kolegami na orliku, kariera Jamie Vardy im umowmy sie szczerze nie grozila. Oby za 4 lata wstali i powiedzieli k** dobrze, ze nas zawiesili, mam wlasna droge w zyciu, weekend z dupeczkami, zamiast kopania sie po czole w Zambrowie, czy Wysokim Mazowieckim co im bardzo grozilo

GRZEGORZ
GRZEGORZ
3 miesięcy temu

Kto płacił za wlewki? Polada czy Pogoń?

mokoczo
mokoczo
3 miesięcy temu

Jak czytam to co bredzą te piłkarzyki, to śmiać mi się chce. Ktoś im robi zastrzyki a oni myślą, że nutella z nich płynie. ja wiem, że piłkarze to często są idioci, odrealnieni od świata, nie pracujący ale że aż tak?? W Polsce zarobki stają na głowie. Zobaczcie w Szwecji, czy Australii hydraulik zarabia przynajmniej tyle co pierwszoligowy piłkarz. A u nas to jakaś kompromitacja. Jeszcze, żeby jakaś jakość szła za tym, ale no pozostawię to bez komentarza (Cementarnica, Irtysz, Fylkir, Stjarnan, Levadia). Tacy grajkowie z 1 ligi to poza treningami powinni zapieprzać na magazynach bo w normalnym kraju nie zasługiwaliby na takie prace. To jest chore ze taki Birkir Saevarsson gra w Valurze, gdzie zarabia 2 tys Euro, ale ma druga prace (na Islandii zarabia sie sporo), gdzie ma powiedzmy 6 tys Euro i z tego wzgledu nie chce opuszczac kraju, bo MA DOBRĄ prace, dodatkowo gra na Mundialu, prezentuje wysoki pilkarski poziom, a u nas jakies chlopki z 3 ligi czy cos bo nawet nie wiem ktory to poziom mowia ze to koniec swiata ze ich zdyskwalifikowali . Nie robmy z tego tragedii, panowie do roboty, powrot do normalnego zycia. A ktos tutaj o jakichs bukmacherach wspomnial. Fakt ze sa na bet365 o niczym nie swiadczy, bo zeby obstawic tam mecze a wlasciwie ustawic i zarobic dobre pieniadze trzeba miec leb na karku i jaja ze stali. Wiekszosc tych grajkow to polmozgi ktorym podajac doping mysla ze dostaja czekolade, laza po roksach zamiast trenowac, auta z leasingu i torby na ramie. Powodzenia w nowej pracy

dyrygent
dyrygent
3 miesięcy temu
Reply to  mokoczo

Probówałeś chociaż czytać artykuł (nie pytam, czy zrozumiałeś, bo widzę, że nie), czy tylko standardowo cię dupa boli, że zasuwasz za minimalną, gdy ktoś się lepiej ustawił w życiu?

mex
mex
3 miesięcy temu
Reply to  dyrygent

Może napisał o czymś innym ,nie do końca do tematu. Ale nie bądź już tak surowy trochę merytorycznej prawdy napisał.

Szarak
Szarak
3 miesięcy temu
Reply to  mokoczo

Ciekawe jak Ty zarabiasz? Widzę, że brak jakiegokolwiek zrozumienia i jedynie co potrafimy to obrazić innych? Kto Cię wyzywa od bezmózgów? Człowieku, masz pasje? Chyba nie masz… nie rozumiesz co to znaczy poświęcić całe swoje życie jednej rzeczy, nie rozumiesz jaka to tragedia dla kogoś, dla kogo to jedyna rzecz, którą potrafi dobrze robić ? Której oddał całe dzieciństwo ? Relacje rodzinne, bo wczesnie opuścił dom? Wiesz ile zarabiali, ile pracowali na to? Nieee, żyjesz w swojej klateczce i myślisz ze pozjadałeś wszelkie rozumy. Może Ciebie niech zdyskwalifikują za gówno do kopania rowów – utrzymaj rodzinę, bo taki ktoś ma kaprys, by zrobić pokazówkę. Powodzenia w życiu i niech ta bańka kiedyś pęknie

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
3 miesięcy temu
Reply to  mokoczo

Jesteś rozgoryczony. Rozumiem ciebie. Wszyscy powinni dostawać równo bo mają
takie same ……. itd.
Ale już to przerabialiśmy i nie wyszło. Może wszyscy mamy takie same żołądki (lipa)
ale mózg w głowach inny. Każdy jest kowalem własnego losu, choć niektórzy mają wydatną pomoc zewnętrzną .
Świata nie zmienisz. Jak płaci ktoś ,to dlaczego nie brać?
W Polsce dopiero teraz zarobki są w miarę normalne, za komuny to dopiero były jaja zarobkowe. Jesteś młodym człowiekiem, pewnie na utrzymaniu mamy,
Jak zaczniesz pracować samodzielnie wtedy zrozumiesz.

tolep
tolep (@tolep)
3 miesięcy temu

NALEŻY. ZAKOŃCZYĆ. WALKĘ. Z. DOPINGIEM.

Arek
Arek
3 miesięcy temu

wszystkie te komunistyczne, pasożytnicze organizacje pełne zwykłych debili jak różne wady, who itp. to wrzody na świecie.

Stanisław Krzysztowski
Stanisław Krzysztowski
3 miesięcy temu

Ten frajer Purzycki powinien być persona non grata w polskiej piłce

Kotkomonium
Kotkomonium
3 miesięcy temu

*ukarze

Suche Info
12.05.2021

Marcelo pokłócił się z Zidanem

Marcelo nie znalazł się w kadrze meczowej Realu Madryt na spotkanie z Granadą. Powodem nie jest jednak kontuzja, lecz kwestie dyscyplinarne. To kara ze strony Zinedine’a Zidane’a. Doświadczony Brazylijczyk pokłócił się ze szkoleniowcem podczas jednego z treningów. Według doniesień portalu goal.com, Marcelo pozwolił sobie w obecności drużyny zakwestionować pomysły taktyczne Zizou na grę w defensywie. […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Legia nie przedłuży umowy z Vesoviciem

Jak poinformował Adam Dawidziuk z portalu legia.net, Legia Warszawa nie przedłuży umowy z Marko Vesoviciem. Niespełna 30-letni reprezentant Czarnogóry trafił do warszawskiego klubu zimą 2018 roku. W sumie rozegrał w jego barwach 81 meczów, notując 3 gole i 14 asyst. Wywalczył z Legią dwa tytuły mistrza Polski, a także puchar kraju. Swój zdecydowanie najlepszy czas […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Czwartek z Weszło FM: finał Pucharu Niemiec, Bitwa o Anglię i Czarna eLka

W zagranicznych ligach czas na ostatnie rozstrzygnięcia. Trzymamy rękę na pulsie, więc wieczorem w radiu sporo relacji na żywo, a wcześniej? Między innymi „„Pierwszy raz Gapka i Paczula”, #KiedyśToByło czy „Czarna eLka”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – Dwójka bez Sternika – o poranku usłyszycie Monikę Wądołowską i Kamila Gapińskiego. Spory o dobór muzyki […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Paweł Gil jednym z sędziów finału Ligi Mistrzów

Jak poinformowała UEFA, Paweł Gil będzie jednym z asystentów VAR podczas finału Ligi Mistrzów. Polak dołączy tym samym do hiszpańskiej obsady sędziowskiej, która 29 maja poprowadzi starcie Manchesteru City z Chelsea. Dla niespełna 45-letniego Gila to kolejne wyróżnienie, ponieważ niedawno sędziował on jako arbiter główny finał Pucharu Polski. Teraz weźmie udział w wydarzeniu znacznie większym, […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany w Portugalii?

Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiają się spekulacje, jakoby UEFA planowała przenieść finał Ligi Mistrzów ze Stambułu do innego miasta. Według informatorów Associated Press, chodzi o Porto. Początkowo najwięcej mówiło się o Wembley, co ma sens o tyle, że w starciu decydującym o losach uszatego pucharu zmierzą się dwa angielskie zespoły – Manchester City […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Kto wylądował w jedenastce sezonu? || Roki wyjaśnia #11

Za chwilę zakończenie rozgrywek w Ekstraklasie, więc pora powoli podsumować te wygibasy. W kolejnym odcinku swojego vloga Mateusz Rokuszewski wybiera jedenastkę sezonu 2020/21. Nie zgadzasz się z jego wyborem? Napisz w komentarzu na YT, jakiej zmiany byś dokonał i uargumentuj swój wybór. Autor najtrafniejszej podmianki zgarnie nagrodę. 
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

UEFA wszczyna dochodzenie. Surowe kary dla Realu, Barcelony i Juventusu?

Zgodnie z zapowiedziami, UEFA ma zamiar surowo i przykładnie ukarać kluby, które nie porzuciły uczestnictwa w projekcie Superligi. Są to Real Madryt, FC Barcelona i Juventus. Superliga narobiła sporo zamieszania w świecie futbolu, choć summa summarum istniała tylko przez kilkadziesiąt godzin. Angielskie kluby pod naciskiem kibiców, polityków i europejskiej federacji wycofały się z projektu, za […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

“Kazimierz Kmiecik stanął w obronie Boguskiego, którego Hyballa wyzywał”

– Kazimierz Kmiecik stanął w obronie Rafała Boguskiego, który był przez Hyballę wyzywany. Niech się kibice o tym wreszcie dowiedzą – powiedział Bartosz Karcz z “Gazety Krakowskiej” w programie “Tego Słuchaj Wiślaku” na antenie Weszło FM. Peter Hyballa niemal na sto procent po sezonie przestanie być trenerem Wisły Kraków. Nie jest już żadną tajemnicą, że […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Steffen Baumgart nowym szkoleniowcem FC Koln

Jak poinformowało FC Koln, Steffen Baumgart będzie trenerem pierwszego zespołu od następnego sezonu. Niemiecki szkoleniowiec zakończy swoją przygodę z Paderborn i przeniesie się na RheinEnergieStadion.  49-letni szkoleniowiec pracuje w Paderborn od 2017 roku. Wcześniej prowadził FC Magdeburg oraz Berliner AK 07, ale to w klubie z Westfalii osiągał największe sukcesy. Już w pierwszym sezonie wywalczył […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Obrońca opuści Southampton. Zaskakująca decyzja klubu Premier League

Jak oficjalnie poinformowało Southampton, Ryan Bertrand opuści klub wraz z końcem sezonu. Umowa wiążąca lewego obrońcę ze Świętymi wygasa w czerwcu i nie zostanie przedłużona. Bertrand od wielu lat strzegł lewej flanki obecnego klubu Jana Bednarka. Na początku trafił tam jedynie na wypożyczenie z Chelsea, ale po bardzo dobrym początku sezonu 2014/15 został wykupiony przez […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Derby County musi zapłacić byłemu zawodnikowi. Wyrzucili go za udział w jeździe po pijaku

Kibice Derby County nie marzą o niczym innym niż wakacje. Ich klub ma za sobą jedne z najgorszych miesięcy, a złych informacji tylko przybywa. The Sun informuje, że będą musieli zapłacić kilka milionów funtów zawodnikowi, którego wyrzucili z klubu.  Richard Keogh był zawodnikiem The Rams w latach 2012-2019, a także kapitanem klubu przez kilkanaście miesięcy. […]
12.05.2021
Bundesliga
12.05.2021

Hertha Berlin, czyli jak oczekiwania rozminęły się z rzeczywistością

Berlin w tym sezonie przypomina odrobinę Poznań. Po jednej stronie mamy Union, który napisał piękną historię przez moment ocierając się nawet o strefę pucharową – a dla ponad 50-letniego klubu byłby to dopiero drugi sezon w międzynarodowych rozgrywkach. Union ze wschodniej części Berlina, ukryty latami za żelazną kurtyną, bez możliwości uczciwego rywalizowania z Herthą, w […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody młodzieżowca sezonu PKO Banku Polskiego Ekstraklasy

W 2019 roku wygrał Patryk Dziczek. Przed rokiem Michał Karbownik. A kto zostanie najlepszym młodzieżowcem tego sezonu PKO Ekstraklasy? Tego dowiemy się już 17 maja podczas Gali Ekstraklasy. Póki co poznaliśmy nazwiska trzech piłkarzy, którzy powalczą o to miano.  Wyróżnienia powędrowały do Szczecina, Częstochowy oraz Krakowa. Trójkę nominowanych do ostatniej fazy plebiscytu tworzą bowiem: Karol […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

„Moja nominacja do obrońców sezonu jest trochę na wyrost”

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Podbeskidzie mistrzem pierwszych metrów, ale najgorsze na finiszu

Jeśli Podbeskidzie wygra w ostatniej kolejce z Legią, a Stal nie zdobędzie punktu ze Śląskiem, dojdzie co cudu. Oto bowiem “Górale” utrzymają się w Ekstraklasie w cudownych okolicznościach, choć, patrząc na całokształt sezonu, raczej niezasłużenie. Głupio gubione punkty, miano najgorszej ekipy wyjazdowej w lidze, najbardziej dziurawa defensywa. Takie aspekty sprawiają, że na myśl o takim […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Mikel Arteta: Wojciech Szczęsny nie wróci do Arsenalu

We włoskiej prasie nie brakowało informacji na temat możliwego transferu Wojciecha Szczęsnego. Obecny bramkarz Juventusu miałby opuścić Turyn i wrócić do Anglii. Spekulowano, że jego nowym-starym klubem zostanie Arsenal. Głos w sprawie takiego ruchu zabrał aktualny szkoleniowiec londyńskiej ekipy – Mikel Arteta – który zaprzeczył medialnym doniesieniom. Hiszpan podkreślił, że nie może rozmawiać o indywidualnościach […]
12.05.2021
Suche Info
12.05.2021

Virgil van Dijk nie pojedzie na Euro 2021

Mimo wielomiesięcznej kontuzji, wciąż istniał temat wyjazdu Virgila van Dijka na zbliżające się Euro. Reprezentacja Holandii nie chciała pozwolić sobie na stratę tak ważnego piłkarza. W opozycji pozostawał Liverpool, który wolał, by obrońca skupił się na rehabilitacji. Teraz wszystko jest już jasne.  Jednym zdaniem – van Dijk na Mistrzostwa Europy nie pojedzie. Potwierdził to sam […]
12.05.2021