post
Paweł Paczul

Opublikowane 21.01.2021 09:50 przez

Paweł Paczul

– Po wyjeździe na Zachód uważałem się za nie wiadomo jakiego piłkarza. To było podejściu w stylu: to jest tylko przystanek, gram wszystkie mecze w pierwszym składzie, strzelam bramki, biorą mnie do Anglii. To było płytkie. „Okazało się”, że tam jest wysoki poziom i chłopaki potrafią grać w piłkę, pewnie nawet lepiej ode mnie. Gdy nie zagrałem w czwartym-piątym meczu z rzędu, to mental nie był na tyle mocny, by pracować, a wręcz przeciwnie: chodziłem obrażony. Dałem odczuć w klubie, że nie jestem zadowolony – wspomina Seweryn Michalski, czyli nowy nabytek Wieczystej Kraków. Rozmawiamy o tym transferze, ale też o niedawnej rzeczywistości piłkarza w Bełchatowie czy jego wspomnianym pobycie w Belgii. Zapraszamy.

Długo się zastanawiałeś, by – jakkolwiek spojrzeć – zejść cztery ligi niżej?

Na pewno trwało to kilka dobrych dni od momentu pojawienia się tego tematu. Wiadomo, że obecny poziom ligi, w której znajduje się Wieczysta, jest niski, ale nie traktuję tego jako degradację. Wchodzę do fajnego projektu i za chwilę mam nadzieję być na tym samym pierwszoligowym szczeblu.

Nie tak za chwilę.

No, oczywiście, parę lat musi upłynąć. Zakładając, że będziemy robić nakreślone awanse rok po roku, to wieku 30 lat wrócę do pierwszej ligi z Wieczystą.

Byłbyś w stanie uczciwie powiedzieć, że twoją główną motywacją są finanse?

Nie ma co się oszukiwać. Pieniądze odegrały dużą rolę. Mógłbym mówić dużo o tym, jak to wszystko w klubie wygląda dobrze organizacyjnie czy pod względem jakości treningu, bo to prawda, jestem tym mile zaskoczony, ale jasne, że finanse były kluczowe.

Masz plan na to, co będziesz robił po karierze?

Ja przez całą swoją przygodę z piłką staram się rozwijać, inwestować. Niedawno skończyłem studia z zakresu zarządzania organizacją sportową. W międzyczasie dwa lata temu otworzyłem firmę. Prowadzę sale zabaw dla dzieci – jedną w Bełchatowie, drugą w Malborku. Już były pomysły, gdzie trzecia, czwarta, natomiast wiadomo: pandemia zaciągnęła hamulec ręczny. Ale tak, myślę o tym co będzie po karierze. Wiem, że ona jest krótka. Mam rodzinę, dziecko, lada moment urodzi się drugi synek. Więc wybierając Wieczystą, myślałem o tym wszystkim.

Zmierzam do pytania, czy przejście do Wieczystej jest potwierdzeniem myśli: inaczej z piłki już więcej nie zarobię? I skupieniem się na tej drugiej działalności?

Przez ostatnie lata miałem okazję obserwować, jak wiele zmieniło się na poziomie pierwszej ligi. Kluby już nie chcą płacić takich pieniędzy, co wcześniej. Nie mówię o topowych klubach i zawodnikach, tylko o solidnych ligowcach, którzy nie zarabiają dużych pieniędzy. Jestem przekonany, że w pierwszej lidze takich pieniędzy, jakie tutaj mi zostały zaproponowane, nie dostałbym nigdzie. Droga do podobnej pensji mogłaby iść tylko przez Ekstraklasę, ale grałem na zapleczu kilka dobrych lat i wiem, że to nie jest wcale prosta sprawa, by tam trafić i ponownie zaistnieć.

Twój kolega klubowy Jakub Bąk powiedział u nas, że jego transfer nie wynika z braku ambicji. Tylko że myślał o rodzinie.

Czytając ten wywiad Kuby na waszym portalu bardzo mocno się w nim odnalazłem. Mógłbym powiedzieć to, co on. Kopiuj-wklej. Rodzina, dzieci, firmy, inwestycje. To raz. A dwa, jeśli ktoś mówi o braku ambicji, to po prostu nie ma racji. Trudno znaleźć bardziej ambitny klub w Polsce niż Wieczysta. Wiadomo, że poziom rozgrywkowy jest niski, ale cała Polska wie, że on jest niski tymczasowo. Po to przychodzą zawodnicy z wyższych lig, żeby robić awanse i wrócić na poziom, na którym wcześniej byliśmy.

Czyli można powiedzieć, że brakiem ambicji albo egoizmem względem twojej rodziny byłoby pozostanie w Bełchatowie?

Czy egoizmem… Wiadomo, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Gdy wrzuciliśmy sobie na wagę zalety i wady tego transferu, to ciężarek „za” był zdecydowanie cięższy i przeważył. Bełchatów jest moim domem. Wychowywałem się tam, mam kupę dobrych wspomnień, mieszkanie i jak mówiłem prowadzę tam działalność. Wracając do Bełchatowa pół roku temu, nie patrzyłem aż tak bardzo na finanse i byłem świadomy, że przychodzę do drużyny z problemami. Ale traktowałem to jak powrót do domu.

Też mi się wydaje, że było ci łatwiej podjąć tę decyzję, bo w Bełchatowie z finansami bywa różnie. Delikatnie mówiąc.

No tak. Cała Polska o tym wie i trudno coś powiedzieć nowego. Problemy finansowe są ogromne i mam nadzieję, że to się jakoś unormuje. Że ten klub będzie dalej istniał. Znając ten klub od środka, będąc tam, można było myśleć, że nie ma nadziei. Teraz ona wróciła, natomiast na jak długo – nie wiem.

Jesteś z klubem na zero? Pewnie nie.

Nie. Mam jeszcze zaległości.

Będziesz walczył?

Nie zamierzam się przepychać, ale charytatywnie w Bełchatowie nie grałem. Mimo wszystko. Nie zamierzam walczyć, natomiast mam nadzieję, że te zaległości zostaną szybko uregulowane.

Potwierdzisz, że część z nich została uregulowana? Mówił o tym Marcin Węglewski.

Ta część, o której mówił trener, to była dokładnie jedna wypłata. Zaległości zawodników, którzy przyszli w czerwcu, już teraz sięgają rzędu dwóch-trzech miesięcy, a ci z poprzedniego sezonu mają te zaległości zdecydowane większe. Nie wiem, jaki klub ma na to pomysł, jak wyglądają rozmowy, ale zbliża się marzec i czas licencji, czyli kluczowy moment dla GKS-u.

Oceniając zeszłą rundę, możesz być z niej zadowolony, pamiętając o tych wszystkich problemach?

Był taki moment, kiedy nie przegraliśmy sześciu spotkań z rzędu, w pięciu nie straciliśmy bramki. Wówczas dostaliśmy pensje dziewiątego dnia miesiąca. Śmichy-chichy, eldorado. Ale faktycznie, gdy był taki spokój, że nikt o tych zaległościach już tak mocno nie rozmawiał, to zrobiliśmy fajny wynik. Mogliśmy być z siebie dumni. Pod koniec rundy to się rozmyło i kolejne wiadomości, między innymi tej o dymisji prezesa, były lampkami, że dalej coś się złego dzieje. Natomiast patrząc na to wszystko, jak ta drużyna była budowana, można powiedzieć: na kolanie, możemy być zadowoleni.

Nie da się chyba całkowicie wyczyścić głowy i nie myśleć o zaległościach, wychodząc na boisko, prawda?

Na jakimś profesjonalnym poziomie o tym się nie myśli będąc na boisku – przynajmniej ja tak mogę o sobie powiedzieć, że wówczas nie miałem tego w głowie. Ale wracając do szatni, dzień w dzień poruszany był jeden temat. We mnie wkradła się konsternacja, chciałem grać, pomóc, wiedziałem o problemach, natomiast do grudnia dałem sobie czas – albo w jedną stronę, albo w drugą. I zaczęło mi przeszkadzać to, że musieliśmy wałkować jeden temat.

Miałeś inne oferty poza Wieczystą?

Tak. Dwie konkretne oferty z pierwszej ligi, jedna niezdecydowana plus kilka tematów z drugiej ligi. Natomiast te drużyny z zaplecza to były tylko i wyłącznie te, które walczą o utrzymanie.

Jak ogólnie oceniasz swoją karierę, spodziewałeś się więcej? Miałeś przecież ciekawy moment, kiedy wyjechałeś do Belgii.

Myślałem, że ta moja droga będzie inna, a Belgia będzie tylko przystankiem. Zbieg różnych wydarzeń spowodował, że tak się nie stało. Ale nie ma co bić piany i płakać nad rozlanym mlekiem. Było, minęło, etap zamknięty.

Mimo wszystko dopytam: co twoim zdaniem zdecydowało, że wróciłeś z Belgii tak szybko?

Uważam, że sportowo się nie odbiłem, ale mentalnie nie byłem w ogóle przygotowany na ten wyjazd. Poza tym dwukrotnie czy trzykrotnie zmieniali się trenerzy. Ten, który mnie ściągał, znał i lubił, dał zadebiutować, szybko stracił pracę. Nie znałem języka angielskiego, ale rozmawiałem z trenerem i sobie gadaliśmy, ja się w międzyczasie uczyłem, a na boisku jest jeden język. Natomiast mentalnie nie byłem gotowy. Teraz jakbym wyjechał, zwracałbym uwagę na zupełnie inne rzeczy. Zresztą cieszę się z tego, że wiem, że jeśli mój brat miałby okazję wyjazdu, to nauczy się na moich błędach. Rozmawialiśmy o nich.

Mówiąc o mentalności masz na myśli głównie język czy też inne sprawy?

Język to była jedna kwestia, która mnie izolowała od drużyny po odejściu trenera. Poza tym ja po wyjeździe na Zachód uważałem się za nie wiadomo jakiego piłkarza. To było podejściu w stylu: to jest tylko przystanek, gram wszystkie mecze w pierwszym składzie, strzelam bramki, biorą mnie do Anglii. To było płytkie. „Okazało się”, że tam jest wysoki poziom i chłopaki potrafią grać w piłkę, pewnie nawet lepiej ode mnie. Gdy nie zagrałem w czwartym-piątym meczu z rzędu, to mental nie był na tyle mocny, by pracować, a wręcz przeciwnie: chodziłem obrażony. Dałem odczuć w klubie, że nie jestem zadowolony. Zostałem wypożyczony do Jagiellonii na ostatnią chwilę, tuż przed ligą. Po powrocie do Belgii to była już zupełnie nowa drużyna, więc tak naprawdę już tylko czekało się, jak to wszystko zostanie zakończone.

Te twoje błędy zrozumiałeś, gdy znalazłeś się w pierwszej lidze?

Chyba tak. Wracając z Belgii, wydawało się łatwo wrócić do Ekstraklasy. A to nie jest proste. Ci, co są na poziomie naszej elity, powinni to doceniać. Być tam i mieć możliwość pokazania się, to jest duży przywilej. Ja to zbyt późno zrozumiałem.

Brat jest lepszy mentalnie, a dysponuje większym talentem?

Jest bardziej świadomym zawodnikiem w tym momencie. Co do talentu – trudno oceniać. Mogę oceniać się tylko do słów trenerów, którzy nas znają. Można było usłyszeć, że mój brat zrobi większą karierę. Takie było ich zdanie. Dziś już można to potwierdzić, bo ma więcej meczów w Ekstraklasie i mnie przebił.

Gdyby dzisiaj Wieczysta chciała twojego brata, to poleciłbyś mu ten ruch?

Podchwytliwe pytanie!

Oczywiście, że tak!

Poleciłbym mu ten klub, ale na pewno nie w tym wieku, w którym jest.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix

Paweł Paczul

Karierę brutalnie przerwał mu brak talentu. Złośliwi powiedzą, że talentu do dziennikarstwa też nie ma, ale złośliwości na bok. Liga Minus, Quiz, Weszłopolscy, tam możecie go słuchać i oglądać, na Weszlo.Com czytać. Polecamy wszystkie te formy aktywności, nawet oglądanie!

Opublikowane 21.01.2021 09:50 przez

Paweł Paczul

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Weszło
16.06.2021

Czwartek w Weszło.FM!

Borkoś z Monią i Łopatem, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński! Gościem naszego duetu będzie ratownik i kierowca MotoAmbulansu Marcin Borkoś Borkowski – z […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

Legia gotowa na puchary jak reprezentacja Polski na Euro? || Roki wyjaśnia #16

Legia Warszawa poznała pierwszego rywala w walce o Ligę Mistrzów. Pierwszego i być może ostatniego, bo trafienie na norweską ekipę Bodø/Glimt to nie jest uśmiech ze strony losu. Bardziej niepokojące od klasy rywala jest jednak to, co dzieje się w warszawskim obozie. Czesław Michniewicz i Dariusz Mioduski wbijają sobie szpilki w mediach, więc dobrze nie […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [5]: KONIEC MISTRZOSTW, DO WIDZENIA

Zapraszamy na kolejny odcinek STANU EURO. Dziś grillowanie reprezentacji Polski z Kowalem w roli głównej!
15.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Na Nich! – Wspomnienia Kowala (mecze ze Słowakami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, na pierwszy ogień – Słowacja!
13.06.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
4 miesięcy temu

Brat?

Pietruszkin
Pietruszkin
4 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Damian, z Wisły Płock

SmyQ
SmyQ
4 miesięcy temu

“Zmienił się trener, który mnie ściągnął”, “nie znałem angielskiego”, pycha i szukanie winnych wszędzie, ale nie w sobie. Klasyk nad klasyki.

SmyQ
SmyQ (@smyq)
4 miesięcy temu

“Trener, który mnie ściągał, odszedł”, “nie znałem angielskiego”, pycha i szukanie winnych wszędzie, tylko nie w sobie. Klasyk nad klasyki. Podręcznikowy przykład stereotypowego Ekstraklasowca po transferze za granicę.

MrGordon
MrGordon (@mrgordon)
4 miesięcy temu
Reply to  SmyQ

Ale fragmentu o tym, że mentalnie nie dojeżdżał, że uważał się za nie wiadomo kogo i stroił fochy jak nie grał, to już nie widziałeś czy nie zrozumiałeś?

SmyQ
SmyQ (@smyq)
4 miesięcy temu
Reply to  MrGordon

Ja mówię o “tamtym” Michalskim, nie o tym grającym w okręgówce, patrzącym na swoją przeszłość z rozgoryczeniem.

Bob_terrorysta
Bob_terrorysta (@bob_terrorysta)
4 miesięcy temu

Czy ktoś w końcu zajmie się tym Bełchatowem i zakopie ten twór? Ile będzie takich klubów na tym poziomie które nie potrafią płacić na czas?

Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Wychowanek Lecha nowym piłkarzem Warty Poznań

Jak się dowiedzieliśmy, Wiktor Pleśnierowicz (20 l.) zostanie nowym zawodnikiem Warty Poznań. To transfer gotówkowy z Miedzi Legnica. Wiktor nie pasował do modelu gry trenera Łobodzińskiego, a w Warcie pilnie potrzebowali młodzieżowca. Jak słyszymy, to rozwiązanie jest bardzo dobre dla każdej ze stron. Miedź dostaje naprawdę dobre pieniądze, niemałe jak na standardy Warty, a sam […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Josue Pesqueira trafi do Legii Warszawa. Na papierze – świetny transfer

Legia Warszawa pozyska ofensywnego pomocnika Hapoelu Beer-Szewa, Josue Pesqueirę. Ma on 30 lat, w ostatnim sezonie zagrał w 34 meczach. Strzelił 13 goli i 6 asyst, grał w Lidze Europy. Informację o dopiętym transferze podał sam klub poprzez media społecznościowe. Gdy spojrzymy w CV tego zawodnika, od razu da się zauważyć, że to nie jest […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kwaśniewski: – Nasza polska drużyna nie istnieje

Przy okazji meczów reprezentacji Polski głos zabiera wielu ludzi związanych ze sportem. Mniej lub bardziej, tutaj akurat mniej. Proszę państwa, przemówił były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski. Rzecz jasna, grę naszej kadry skrytykował, ale też wykazał się optymizmem. – Naprawdę boję się tego meczu. Nasi grają jak grają, a Hiszpanie zawsze grali w taki sposób, którego […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

“Hazard to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje”

Jose Mourinho opowiedział trochę o współpracy z Edenem Hazardem na łamach TalkSport. Portugalski szkoleniowiec nie ukrywa, że Belg mógłby osiągnąć w swojej karierze zdecydowanie więcej, gdyby nie podejście do piłki. – Prawda o Hazardzie jest taka, że to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje. Można sobie tylko wyobrazić, jaki mógłby być dobry, gdyby jego podejście było […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sergio Busquets wraca do reprezentacji Hiszpanii

Sergio Busquets miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i dołączy do reprezentacji Hiszpanii w Sewilli. Mundo Deportivo podaje jednak, że pomocnik Barcelony nie zagra w meczu z Polską. Celem będzie powrót pomocnika na spotkanie ze Słowacją. Oczywiście istnieje cień szansy, że Busquets pojawi się jutro na boisku. Nie w pierwszym składzie, ale po wejściu […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Hajto: – Pokazywanie odprawy Sousy jest dla mnie żenujące

Tomasz Hajto krytykuje reprezentację Polski. To stały punkt programu, proszę państwa. Nikt się tego nie spodziewał. O co chodzi mu tym razem? Ano choćby o to, że pokazywanie odprawy Paulo Sousy w filmie na kanale “Łączy nas piłka” jest według niego nie na miejscu. – Takie rzeczy załatwia się w drużynie. Tego się nie puszcza […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kolejny zwrot akcji. Tottenham zerwał rozmowy z Gattuso

Tottenham szuka nowego trenera od kwietnia, kiedy postanowił rozstać się z Jose Mourinho. Do końca sezonu drużynę w roli tymczasowego trenera prowadził Ryan Mason, ale było wiadomo, że po Euro 2020 zespół przejmie ktoś inny, już na stałe. Wydawało się, że nowym trenerem Tottenhamu ostatecznie zostanie Paulo Fonseca. Portugalczyk ustalił nawet warunki umowy, wszystko było […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bąk: – Brzęczka “Lewy” już zwolnił. Teraz chce zwolnić Sousę?

Kolejny były reprezentant Polski strzela w Roberta Lewandowskiego. Jacek Bąk twierdzi, że brak w tym piłkarzu genu lidera. Ba, uważa wręcz, że jego zachowania mogą mieć negatywny wpływ na zespół. – Fajnie, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale machaniem rękami nie stworzy nic pozytywnego. Trzeba podejść, skrzyknąć się, pogadać. Jego koledzy chcą […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bereszyński – Nigdy nie czułem tak dobrych relacji w kadrze

Bartosz Bereszyński po Wojciechu Szczęsnym jest kolejnym piłkarzem, który chwali atmosferę panującą na zgrupowaniu reprezentacji Polski podczas Euro 2020. Piłkarz Sampdorii nie ukrywa też, że nie ma ludzi ważnych i ważniejszych, każdy jest równy.  – Nigdy nie czułem takiej relacji między nami na boisku i poza nim. To się przejawia tym, że na każdym treningu […]
18.06.2021