post Avatar

Opublikowane 19.01.2021 09:10 przez

Mateusz Rokuszewski

Wczoraj minął równo rok od programu Stan Futbolu, w trakcie którego trochę poróżniłem się ze Zbigniewem Bońkiem. Jeśli nie pamiętacie – ja postawiłem spory znak zapytania przy słuszności wyboru Jerzego Brzęczka na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, a pan prezes postawił nie mniejszy przy tym, czy w ogóle można mnie nazywać dziennikarzem. Uważam, że to całkiem zabawny zbieg okoliczności, ale wbrew pozorom nie jest mi do śmiechu. Kompletnie. Choć właśnie doszło do zmiany, na którą bardzo mocno czekałem, uważam, że wczorajsze zamieszanie zdradza bardzo smutny obraz polskiej piłki. 

Spokojnie, już podaję powody. Najpierw dwie rzeczy chciałbym wykluczyć.

Pierwsza: oczywiście nie jest tak, że się do Brzęczka przez ostatnie dwanaście miesięcy przekonałem. No zdecydowanie nie, tu nic się nie zmienia – uważam, że Boniek walnął kulą w płot i z byłym już selekcjonerem przy korzystnych wiatrach na Euro wymęczylibyśmy wyjście z grupy z trzeciego miejsca. A po przegranej – pewnie dość gładkiej – w kolejnym meczu wmawiano by nam, że spisaliśmy się dokładnie na miarę naszego potencjału i tyle, trzeba skupić się na Węgrach, z którymi będziemy walczyć o mundialowe baraże.

Druga: nie jest również tak (przynajmniej taką mam nadzieję), że stałem się starym kwękaczem i wiecznym zrzędą, ewentualnie zwykłym cynikiem, który zawsze będzie szukał powodu, by się dosrać. Zadry w sercu również nie noszę, odgryzać się przy każdej okazji nie zamierzam i potrafię docenić to, że kilka rzeczy Bońkowi w PZPN-ie ewidentnie wyszło.

A skoro formalności za nami, to do rzeczy – uważam, że poniedziałkowa decyzja sternika polskiej piłki jest w gruncie rzeczy smutna, bo dobitnie pokazuje to, co pewnie w większości przeczuwaliśmy. Że o strategicznych kwestiach dla całej dyscypliny w naszym kraju decyduje widzimisię jednej, przekonanej o własnej nieomylności osoby. Kaprys – to w tym wypadku słowo-klucz. Tak brzmiał mój zarzut w styczniu zeszłego roku – za Brzęczkiem nie przemawiały praktycznie żadne poważne argumenty, więc jego oparty na intuicji wybór był zwykłą zachcianką Bońka. I tak brzmi mój zarzut również dzisiaj – zwolnienie selekcjonera w takim, dość niespodziewanym momencie i w takim, dość niespodziewanym stylu to nic innego jak kolejna fanaberia tej samej osoby.

Osoby, która już dawno uznała, że reprezentacja to jej własność.

Ba, cała polska piłka.

Obawiam się o nią, gdy widzę, że jest zarządzana w ten sposób. Myślicie, że wybór selekcjonera to taki wyjątek, a przy innych, mniej medialnych, ale też bardzo ważnych kwestiach Zbigniew Boniek kieruje się twardymi danymi, żelazną logiką i racjonalną oceną sytuacji? To trochę tak, jakby dać się naciągnąć na metodę „na wnuczka”, nie mając dzieci – mniej więcej ten sam poziom naiwności.

Niełatwo się na to patrzy, gdy hołduje się czemuś innemu. Ja wierzę w pracę systemową. Wierzę w szczegółowe analizy, badania, raporty. Wierzę w naukę, w statystyki i w całe to „nudziarstwo”, którym chyba w większości gardzą ludzie znający zapach skarpetek w szatni. Innymi słowy – w to, że w futbolu, przy całej jego nieprzewidywalności, pewne rzeczy można zaplanować, konsekwentnie realizować i oczekiwać efektów. To nie są lata 90., w których na gości z „naukowym” podejściem do piłki patrzyło się trochę jak na szarlatanów. To nie jest też pierwsza dekada XXI wieku, którą możemy nazwać czasem pionierów. Zawierzenie specjalistom to dziś nic nadzwyczajnego, ale zamykamy się na to, bo na szczycie władzy mamy osobę, która sama wszystko wie najlepiej. Niemiecki Związek Piłki Nożnej lata temu wysłał swojego człowieka, niejakiego Hansiego Flicka, do Doliny Krzemowej, by ustalił, w jaki sposób nowe technologie mogą wesprzeć ich reprezentację. Między innymi tego typu działanie skończyło się mistrzostwem świata i wydźwignięciem niemieckiej piłki z kryzysu. Zbigniew Boniek to taki typ człowieka, który nikomu nie zabroniłby odbycia takiej podróży, ale głównie dlatego, że nieźle wyglądałaby pijarowo. A potem, przy podejmowaniu kluczowych decyzji, nawet nie zaprosiłby do stołu osoby, która ją odbyła.

Może pewien przykład. Niecały rok minął od momentu, w którym przyklepano powiększenie Ekstraklasy. Enta już reforma została wprowadzona przy sprzeciwie dużej części środowiska, któremu trudno się dziwić. Pamiętam, że Ekstraklasa zamówiła raport, w którym przeanalizowano wszelkie warianty. Sensowny. Jego przesłanie było proste – najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia ligi jest pozostanie przy 16 zespołach. Myślicie, że prezes PZPN-u wziął go pod uwagę? No nie. Zadziałał niczym cesarz, a później co chwilę słuchaliśmy na przykład o tym, że przecież mamy duży kraj. Gdy wieść dotarła do Rosji, nasi wschodni sąsiedzi podobno z miejsca rozpoczęli pracę nad 48-zespołową ekstraklasą…

Pod względem takiego podejścia Boniek naprawdę niewiele różni się od Franciszka Smudy, który miesiące prac nad rozpracowaniem Greków przed Euro 2012 podsumował pobieżnym rzutem oka na plik kartek i słynnym: eee, chuja grają, opierdolimy ich.

Przypomnijcie sobie wywiady prezesa. Krytyka Brzęczka, który poziomem nie dojeżdżał do piłkarzy? Dajmy spokój – przecież prezes jako zawodnik nigdy nie czuł, że wygrał lub przegrał mecz dzięki trenerowi. Dlaczego nie szkolimy kreatywnych graczy? Ano, bo w jego czasach technikę zdobywało się na podwórku, łupiąc od rana do nocy z przerwą na obiad lub nawet nie, a dziś te komputery, konsole, smartfony i tak dalej. A tak poza tym to piłkarz musi mieć charakter, wychować się w biedzie, głodzie i smrodzie, a nie być dowożonym na treningi przez rodziców, którzy w dodatku psują pociechy drogim sprzętem. Dlaczego nie wprowadziliśmy możliwości przeprowadzenia pięciu zmian w meczu, gdy zrobił to niemal cały piłkarski świat? Nie liczyły się głosy trenerów, lekarzy czy specjalistów od przygotowania fizycznego. Liczyło się to, co przeżył Zbigniew Boniek w 1982. Czterdzieści lat temu.

Słyszeliśmy te teorie setki razy. Ale jeśli spróbujesz się w obecności prezesa nie zgodzić, to zostaniesz zakrzyczany lub zdominowany w inny sposób.

Jednocześnie mam wrażenie, że nie zawsze tak było. Poprzednia, w mojej ocenie lepsza kadencja Zbigniewa Bońka, to czasy, w których ego prezesa oczywiście biło po oczach, ale raczej trudno było mówić o pełnej megalomanii. Jeśli macie na półce książkę „Stan Futbolu”, sięgnijcie po nią i przeczytajcie rozdział o Zbigniewie Bońku. Pierwszy, nie trzeba wertować. Najważniejszy moim zdaniem fragment portretu, który wyszedł spod ręki Stana – znającego prezesa być może najlepiej spośród dziennikarzy – brzmi tak:

„Jednego dnia zadał mi pytanie: – Stano? A jak wygram, to kogo wziąć na wiceprezesa ds. zagranicznych? Kojarzysz kogoś?

Na pewno nie zadał tego pytania tylko mnie, ale wielu innym osobom. Boniek tak działa – lubi rzucić hasło i zebrać opinie to z lewa, to z prawa. Wybiera sobie te, które wydają mu się najrozsądniejsze. A gdy zdecyduje się na jedną, będzie jej bronił do upadłego.” 

Nie sposób nie pomyśleć – szczególnie widząc zaskoczenie wczorajszą decyzją również wśród tych, którzy z prezesem są bardzo blisko – że trochę się pozmieniało. Nawet ostatnie zdanie nieco straciło na aktualności. Wczoraj w Kanale Sportowym wyraźnie zasugerowano, że do zwolnienia Jerzego Brzęczka mogło dojść już wcześniej, choćby w listopadzie, ale prezes nie lubi podejmować takich decyzji w momencie, w którym podpowiada mu coś większość. Tylko dlatego poczekał (zmarnował!) półtora miesiąca. No siłą rzeczy postrzegam dziś Bońka nie jako osobę, która zbiera opinie i którąś sobie wybiera. Dla mnie jest apodyktycznym władcą, który zaperza się, gdy widzi stanowisko odmienne od tego, które wynika z jego (nierzadko dziwnych) przekonań.

Oczywiście jest to też kamyk, a może nawet głaz, do naszego dziennikarskiego ogródka. Media – tak całościowo patrząc – przez lata zrobiły niewiele, by wyrwać prezesa z tej bańki. Jasne, pewnie była to misja z góry skazana na niepowodzenie, wszak mówimy o człowieku, który lata temu nawet sam siebie potrafił zrobić selekcjonerem, ale ciągłe utwierdzanie go w przeświadczeniu, że jest nieomylny, z pewnością nie pomogło. Sternik PZPN-u już nawet przestał czekać na opinie: – Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana – powiedział wczoraj Przeglądowi Sportowemu. Sam zdecydował, sam ocenił, można się rozejść!

I być może ten desperacki ruch ze zwolnieniem Brzęczka pół roku przed turniejem wypali. Naprawdę tego nie wykluczam, trochę zwiększyliśmy swoje szanse, futbol czasami lubi takie historie. Liczę na to! Jednocześnie nie potrafię piać z zachwytu. Zbyt mocno wkurza mnie to, że przynajmniej rok straciliśmy tylko dlatego, że ktoś uznał, że jest najmądrzejszy na świecie. Mogliśmy budować na wykręcającym życiówkę Lewandowskim, a teraz nawet nie wiemy, kto za chwilę skrzyknie piłkarzy i postara się ekspresowo coś wdrożyć. Coraz mocniej boję się jednak, że z perspektywy polskiej piłki czasem straconym okaże się nie tylko kadencja Jerzego Brzęczka, ale również – choć momenty były – cała prezesura Zbigniewa Bońka.

***

Na koniec, tak na rozluźnienie, anegdotka, bo mało było o samym Jerzym Brzęczku. Kiedy uświadomiłem sobie, że funkcjonuje on w jakiejś dziwnej bańce, co trochę utrudnia normalne działanie? Ano podczas jednej ze środowiskowych imprez. Późna godzina. Selekcjoner długo okupował parkiet i świetnie się bawił, aż w końcu zebrało mu się na szczere rozmowy z dziennikarzami. No, może inaczej – płomienne monologi w ich kierunku, o braku szacunku i tak dalej. Podczas jednej z takich przemów, kolega nieśmiało zdecydował się zabrać głos.

Ale panie trenerze… – zaczął.

I nie skończył, bo wtrąciła się oburzona małżonka trenera, która przysłuchiwała się kiełkującej wymianie zdań.

No przepraszam bardzo! Chyba PANIE SELEKCJONERZE!

Na szczęście były.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 19.01.2021 09:10 przez

Mateusz Rokuszewski

Liczba komentarzy: 107
Subscribe
Powiadom o
guest
107 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
1 miesiąc temu

Wnioski? Dwa lata kompletnie zmarnowane. Brawo rudy. Oby tak dalej.

alapw
alapw
1 miesiąc temu

weź pan ten mikrofon

piniu
piniu
1 miesiąc temu

Lewandowski jak Ibrahimovic kopnac w dupe i zapomniec !!!! Budowac reprezentacje a ten nich sobie strzela strzela strzela….Taki jednowymiarowy grajek,krol bundesligi ktory nigdy nic nie osiagnie przy jego znaczacym wplywie. Nastrzelac Wolsfburgowi to jego sufit!!!!!

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Kto wybrał Nawałkę? Kto nosił go na rękach po ME, obdarzał łaską i chwalił Bońka, że w końcu po latach betonu i leśnych dziadków ogarnął polską piłkę? Tak zapytam nieśmiało 😉

Jurek
Jurek
1 miesiąc temu

Bonialdo na bank nas zaskoczy. Negatywnie.

SmyQ
SmyQ
1 miesiąc temu

#niemoje

comment_1599246009W2IfgC9FBdk4ymjdeYktA1.jpg
ben
ben
1 miesiąc temu

Boniek to taki ładny i nowoczesny, ale jednak leśny dziadek, typowy baron, tylko, że zamiast swojego województwa ma całą piłkarską Polskę do dyspozycji. Najgorsze jest to, ze nowy selekcjoner koniecznie musi być Włochem, żeby Boniek mógł się z nim dogadać… czyli od razu zawężamy sobie pole do paru nazwisk, bo baron tak zdecydował i już

mageoth
mageoth
1 miesiąc temu

Roki król weszło jak lew król dżungli

Prdl
Prdl
1 miesiąc temu
Reply to  mageoth

Lwy nie występują w dżunglach, tylko na sawannach

Krzysztopór
Krzysztopór
1 miesiąc temu
Reply to  mageoth

* król sawanny

Miszcz Joda
Miszcz Joda
1 miesiąc temu

„Wczoraj minął równo rok od programu Stan Futbolu, w trakcie którego TROCHĘ PORÓŻNIŁEM się ze Zbigniewem Bońkiem.”

gga4a1D.gif
mageoth
mageoth
1 miesiąc temu

Roki król weszło jak lew król

ben
ben
1 miesiąc temu

Boniek to taki ładny i nowoczesny, ale jednak leśny dziadek, typowy baron, tylko, że zamiast swojego województwa ma całą piłkarską Polskę do dyspozycji. Najgorsze jest to, ze nowy selekcjoner koniecznie musi być Włochem, żeby Boniek mógł się z nim dogadać… czyli od razu zawężamy sobie pole do paru nazwisk, bo baron tak zdecydował i już

ben
ben
1 miesiąc temu

Boniek to taki ładny i nowoczesny, ale jednak leśny dziadek, typowy baron, tylko, że zamiast swojego województwa ma całą piłkarską Polskę do dyspozycji. Najgorsze jest to, ze nowy selekcjoner koniecznie musi być Włochem, żeby Boniek mógł się z nim dogadać… czyli od razu zawężamy sobie pole do paru nazwisk, bo baron tak zdecydował i już

Sziszi
Sziszi
1 miesiąc temu

Rrrrruda okazała się być blondynąąą

zico
zico
1 miesiąc temu

Wybór Brzęczka , błąd, do którego się przyznał zwalniając go. Cała reszta tekstu to zemsta człowieka za słowa prawdy w swoim kierunku, który ego ma jeszcze wyższe od Bońka, a nie znaczy NIC. Ktoś mu kiedyś zrobił krzywdę, powiedział że zna się na piłce, tak w to uwierzył że jest najmądrzejszym , wszechwiedzącym omnibusem. Dyskusja z nim nie ma szans, nerwy i spowodowane tym przerywanie oponentom są karykaturalne. Człowieku , wyluzuj, więcej pokory, nie można już Ciebie słuchać, program z Twoim udziałem to ciągłe przerywanie innym wypowiadającym się, zanudzanie argumentami o Twojej nieomylności. Jak nie wyluzujesz i nie znormalniejesz, za rok już nie będzie Ciebie w mediach, a merytorycznie czasami masz coś ciekawego do powiedzenia. To zapamiętaj, a nie to że rok temu Boniek się z Tobą nie zgodził … kogo to obchodzi ?

ociz
ociz
1 miesiąc temu
Reply to  zico

Możesz rozwinąć swój jakze zaangazowany komentarz?
1. Jakie były ‚słowa prawdy’ Bonka do Rokuszewskiego?
2. Jakie zachowania Rokuszewskiego znamionują jego bardzo wysokie ego?
3. Uważasz, że Rokuszewski nie zna się na piłce? Jak zatem zdefiniujesz stan rzeczy ‚ktoś zna się na piłce’ ?

Zapraszam do dyskusji 😉

zico
zico
1 miesiąc temu
Reply to  ociz

Proszę bardzo.
1. Boniek poddał w wątpliwość, czy Rokuszewski jest dziennikarzem. Przypominam, zadał to pytanie rok temu. Dla mnie pytanie, szczególnie wówczas, jak najbardziej zasadne. w podtekście podważył jeszcze jego status , stąd zadra która go trzyma okazało się do dzisiaj .
2. Zbiór zachowań : ciągłe przerywanie osobą z którymi dyskutuje a które pozwalają sobie mieć inne zdanie od niego, nerwowe ( psychopatyczne wręcz) reakcję jeśli ktoś ma inne zdanie lub się z nim nie zgadza.
3. Nie, nie uważam że się nie zna, napisałem że merytorycznie nierzadko ma rację i się z nim zgadzam, ale daleko mu do Paczula że o Kowalu nie wspomnę, oni są zdecydowanie lepsi ( nie mówię o wykuciu na pamięć składu zespołu X z 1992 roku ale o fachowości i trafności ocen i spostrzeżeń).

cizo
cizo
1 miesiąc temu
Reply to  zico

podziwiam, ze Ci się chciało 😀
1. Zarzucenie naczelnemu redaktorowi dużego poczytnego portalu, który na codzień wykonuje pracę dziennikarza nazywasz słowami prawdy? Ja to nazwę bezpodstawną wycieczką personalną oznavzajacą brak argumentów w dyskusji.
2. Ogladam wszystkie stany futbolu, kadry i ligi minus jak również inne programy publicystyczne – przerywanie zdarza się wszędzie. Włącz sobie kawę na ławę dla porównania i możemy wrócić do rozmowy o tym elemencie dyskusji. Załóżmy nawet, ze Roki przerywa częściej niż inni – to raczej kwestia kultury prowadzenia rozmowy niż ego. Przerywanie nie jest dowodem wystarczającym na posiadanie wybujałego ego. Jeżeli chodzi o nerwowe (wręcz psychopatyczne XD) reakcje – poproszę przykład, bo nie bardzo sobie przypominam.
3. Kowala i Paczula cenie, ale uważam jednocześnie, ze ich główne cechy to tworzenie atmosfery, humor, folklor, a Rokuszewski, Białek odpowiadają za merytoryke. Nie pokuszę się na porównanie, bo każdemu znajdę wiele trafnych i nietrafnych teorii i analiz, ale teoria, ze Rokuszewskiemu daleko do Kowala to jest totalne oderwanie od rzeczywistości

cizo
cizo
1 miesiąc temu
Reply to  cizo

w 1. oczywiście zarzucenie mu, ze nie jest żadnym dziennikarzem, korekta*

Stt
Stt
1 miesiąc temu
Reply to  zico

Brawo zico !! W 100% się zgadzam. Widać że artykuł pisany przez kogoś kto nie znosi Bońka,mało obiektywny bo chociaż Boniek popełnił błedy to zrobil też dużo dobrego, chociażby zatrudnił Nawałke. A autor dziecinne wypociny, atakuje bez sensu,zero dystansu do siebie…

zico
zico
1 miesiąc temu
Reply to  Stt

Stawiam że Roki widzi się już w jakimś nowym układzie. Mam przeczucie że Stan ( a zna się na mediach, co by nie powiedzieć) już mu zasugerował że przekracza linię występując szczególnie na żywo. Przecież laicy , tacy jak ja, to widzą że staję się po prostu nieznośny i trudny do strawienia. Stąd atak Rokiego na człowieka Stana ( przecież on pierwszy dodzwonił się do prezesa i z nim rozmawiał), wie że jest zagrożony i podkręcił aby zewnętrzy powód rozstania był dla ogółu „oczywisty”.

zico
zico
1 miesiąc temu
Reply to  zico

… i na koniec. Fragment o słowach małżonki i monologu trenera na imprezie, jak to jest atakowany. Potwierdza jedno, trenerem musi być człowiek z zagranicy. Każdego z naszych trenerów ta funkcja po prostu przerasta. Gówno widzieli , gówno znaczyli, wariują bo dostali bilet życia , czytaj-kilka milionów złotych. I jak to prowincjonalni ludzie, wariują wraz ze swymi rodzinami, jacy są wyjątkowi i najmądrzejsi. Nikt się nie zna tylko oni, a krytyka jest niesprawiedliwa i podszyta zawiścią, bo przecież nie merytoryczna. Rozwalił zespół, z każdym kolejnym meczem( nie przypadkowo pierwszy był najlepszy) graliśmy coraz większe gówno. Rozczarowanie narastało, wśród kibiców ale też wśród piłkarzy ( Lewy!), odpowiedzią selekcjonera ( jak życzyła sobie małżonka) było : jesteście słabi, z najlepszymi nie mamy szans, gracie w Championship a tacy austryiacy to Bundesliga ! Kadencja Brzęczka to była wszechogarniająca żenada. Dopóki pokolenie Lewego, Krychy nie będzie chciało zająć się trenerką, tak to będzie u nas wyglądało.

realhustler
realhustler
1 miesiąc temu
Reply to  zico

ale ty jestes pierdolniety zico xD

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  zico

Gdybyście się jeszcze kiedyś zastanawiali jacy ludzie wierzą w płaską ziemię, chemtrailsy i rządy jaszczuroludzi, to już nie musicie. Ludzie tacy jak zico i jego drugie konto, Stt.

piniu
piniu
1 miesiąc temu
Reply to  zico

mnie obraza czytanie o takich bucach

psychiatra-zica
psychiatra-zica
1 miesiąc temu
Reply to  zico

To to już w ogóle jest dopasowywanie faktów do jakiejś wydumanej teorii XD
Czy Stan uważa, ze Roki przekracza linie – a może by go po prostu nie zapraszał do stanu futbolu?
Nawet laicy widza, ze Roki staje się nieznośny – no sadzac po komentarzach i reakcjach na nie tu, na fb i tt jest wręcz przeciwnie, czyż nie?
Boniek jako ‚człowiek Stana’ – XD

Fakty są takie: po starciu Roki-Boniek ten pierwszy zebrał super reakcje. Jest od tego czasu stałym bywalcem tego programu, ma kilka innych ostrych dyskusji i wciąż jest zapraszany. To świadczy o jego wysokich notowaniach u Stana

ben
ben
1 miesiąc temu

Boniek to taki ładny i nowoczesny, ale jednak leśny dziadek, typowy baron, tylko, że zamiast swojego województwa ma całą piłkarską Polskę do dyspozycji. Najgorsze jest to, ze nowy selekcjoner koniecznie musi być Włochem, żeby Boniek mógł się z nim dogadać… czyli od razu zawężamy sobie pole do paru nazwisk, bo baron tak zdecydował i już

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

To Ty Roki nie wiedziałeś? Wszyscy znają Zbyszka, jak coś powie, to robi i nie przetlumaczysz, taki jest Zibi, prezes tysiąclecia. Takie gadanie jak o starym wujku-pierniku uprawiają nasze gwiazdy dziennikarstwa.

Juri
Juri
1 miesiąc temu

huj tam. Brzęczek nie był taki najgorszy. Co miał wygrać wygrał, miał fajne mecze jak z Finlandią, wygrana z Austrią w Wiedniu czy remis z Włochami. Awansował na euro. Nie miał tysiąca spotkań towarzyskich jak Nawałka który do meczu z Niemcami bił się w gównie męcząc się z Litwą. A wszyscy spuścili się nad Lewandowskim bo ten 5 sekund się nie odzywał. Tak na dobrą sprawę Brzęczek powinien postawić sprawę jasno, albo on, albo ja, i wyjebać Lewego z tej drużyny. Bo dopóki w tej drużynie jest Lewandowski, żaden polski trener nie może na dobrą sprawę prowadzić narodowej drużyny. Chyba że Skorża by to udźwignął . A jeżeli faktycznie będzie ten Giaompali który został zwolniony z Torino czyli drużyny na 18stym miejscu w tabeli…szanujmy się ludzie

Kaligiula
Kaligiula
1 miesiąc temu
Reply to  Juri

Miał dwie ligi narodów w których wynik nie miał znaczenia. Przez 1.5 roku nie zrobił żadnego progresu. Ot raz na pół roku zdarzył sie dobry mecz z izraelem czy finlandią (kurwa finlanią. Ich nawet polskie kluby przechodzą w pucharach!). Poza tym męczenie buły a z lepszymi przeciwnikami grzeczne ustawianie się w kącik proszenie o najniższy wymiar kary

abc8
abc8
1 miesiąc temu
Reply to  Kaligiula

„kurwa finlanią”
No patrz, a repry Finlandii zaledwie 2 miesiące temu nie potrafili ograć mistrzowie świata Francuzi, czy nasi rywale na Euro Szwedzi 🙂

Stanislav Levy
Stanislav Levy (@stanislav-levy)
1 miesiąc temu

Roki, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.

Radek
Radek
1 miesiąc temu

Macie błąd przed tekstem.

Opublikowano
Mateusz Rokuszewski

a powinno być

Opublikowano
Pan Mateusz Rokoszewski

Radek
Radek
1 miesiąc temu

Rokuszewski*

Jurek Kukułka
Jurek Kukułka
1 miesiąc temu
Reply to  Radek

nie ma to jak wytykać komuś błędy

Artur Fortuna
Artur Fortuna
1 miesiąc temu

Boniek to taki sam gamoń jak Lato. Demencja starcza

Napirek
Napirek (@napirek)
1 miesiąc temu

Jerzy B. musiał być ekstremalnie beznadziejny skoro taki macho jak Boniek przyznał się do błędu. No ale brawo za to, przynajmniej będzie komu kibicować na Euro, wcześniej nie dało się tego oglądać. Każdy mecz to było trzymanie kciuków za przeciwnika aby naszych zlali i wreszcie tego Brzęczka wypierdolili. Nowy selekcjoner jest na tym samym etapie budowy drużyny co Jerzy, punkt zero. A przynajmniej może piłkarze uwierzą, że mogą coś ugrać, może wystarczy chociaż na te kilka meczów żeby były jakieś emocje. Stawiam na Allegriego, jakiś czas bez roboty, w zimowym okienku już wszystko zostało rozdane (PSG), nigdzie indziej zmian raczej nie będzie więc why not, kontrakt na pół roku, zawsze jakaś przygoda. A to pewnie dobry kumpel Zbigniewa.

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Roki, zupełnie niepotrzebna ta skromność na początku. Przez pewien czas można było się łudzić, że coś z tego będzie, potem zostawała już przysłowiowa schadenfreude i „a nie mówiłem?”. Boniek robi za specjalistę i eksperta, ale nie umie uzasadnić swoich decyzji, świetnie go wtedy podpusciłeś i maski opadły. Problemem jest Boniek, Brzęczek to tylko symptom.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Chyba bardziej się zgodzić nie mogę. 100% a nawet 1000% racji. Ja przypomnę że Pan prezes lubił też opowiadać historie, że spojrzał nakdydatowi głęboko w oczy i coś tam dostrzegł itd…Nawałka pomimo w=jakichś tam wyników był złym selekcjonerem i tak samo jest z Brzęczkiem. Ale inaczej być nie mogło bo Boniek nie wybiera najlepszego z kandydatów! On wybiera człowieka, którego najbardziej chciał by widzieć selekcjonerem odnoszącym sukcesy! To jest wielka różnica. On chciałby żeby Nawałka, Brzęczek byli świetnymi selekcjonerami, więc trzeba dac im szanse bo jak się nie da to nie będą. A czy się nadają? byli najlepszymi kandydatami? Nie ma to znaczenia.

Boniek może sobie tak zarządzać restauracją w Rzymie. Zgrana ekipa robi atmosfere i jest fajnie. Może sobie zaglądać kelnerkom głęboko w oczy i dochodzić do jakich chce wniosków…ale ten gość zarządza naszą piłką, a robi to tak jak mu się podoba.

Boniek jest najsłabszym ogniwem tej reprezentacji i trzyma go tylko to, że przed nim był cwaniak z aurą SLD/komuny i po nim to się cieszymy że jest ktokolwiek kto gwarantuje jakiś spokój, ale chyba już czas żeby Pana Dyzmę zacząć oceniać i zacząć od niego wymagać czegokolwiek więcej niż picu.

printbartek6
printbartek6
1 miesiąc temu

Cieszmy się tekstami Rokiego , niedługo przyjdzie wypowiedzenie :), z powodu pandemii i cięcia etatów oficjalnie oczywiście :D.

ROKI MISTZR!!! zaorał rudego

kibic_L
kibic_L
1 miesiąc temu
Reply to  printbartek6

Nie sadze. Stano nie jest idiota by zwalniac kogos takiego jak Rokuszewski. Obawial bym sie raczej, ze ktos w koncu go podkupi bo gosc potrafi przycisnac niejednego kozaka. Pamietam zeszloroczny Stan Futbolu z naszym megalomanem, ktory pewnie dalej mysli, ze jest lepszy od Lewego. Oby jak najmniej tego typu ludzi w Polskiej pilce.

Alex Legia
Alex Legia
1 miesiąc temu

Obstawiam Vincenzo Montelle, młody zna języki, napastnik, wiec będzie grał ofensywnie, ma nazwisko, z Romy i tani, słowem pasuje rudemu lisowi, żadnego porządnego trenera nie będzie, bo ta zmiana, to nie jest po to, zeby było lepiej , tylko zeby rudy lis mógł sie przyj… do piłkarzy, ze żaden trener im nie pasuje

Tomas Myla - Bajern Mynśen
Tomas Myla - Bajern Mynśen
1 miesiąc temu

Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana – powiedział wczoraj Przeglądowi Sportowemu. Sam zdecydował, sam ocenił, można się rozejść!
I wszystko w temacie

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Kaprys to dopiero będzie

Rozbawiony
Rozbawiony
1 miesiąc temu

„Pod względem takiego podejścia Boniek naprawdę niewiele różni się od Franciszka Smudy, który miesiące prac nad rozpracowaniem Greków przed Euro 2012 podsumował pobieżnym rzutem oka na plik kartek i słynnym: eee, chuja grają, opierdolimy ich.”
Szach i mat 🙂

Jurek ogórek
Jurek ogórek
1 miesiąc temu

no i dużo w tym racji ja tam się nie znam ale podobno finansowo to PZPN za czasów bonka wygląda świetnie w porównaniu do tego co było. ..coś tam gościu potrafi ugrać

Boban
Boban
1 miesiąc temu
Reply to  Jurek ogórek

Skoro tak to niech sypnie kasą na jakiegoś grubasa na ławce tak żeby nawet Lewy miał szacunek i mógł się czegoś nauczyć

Stefan
Stefan
1 miesiąc temu

Boniek nie jest najlepszy i popełnił kilka błędów – zatrudnienie Brzęczka to największy- ale i tak jest o niebo lepszy niż Lato. Owszem, spóźnił się z decyzją o zwolnieniu Brzęczka i to nie 2 miesiące – już wcześniej byly mecze tragiczne – już po Słowenii powinien polecieć gdzie Oblak bardziej się spocił udzielając wywiadów a przecież u nas jeden z najlepszych napastników i piłkarze grający na codzień w co najmniej średnich zespołach europejskich. Pomysłu żadnego na ta reprezentacje nie widziałem i bylo tylko gorzej… Forowanie Recy kosztem Rybusa, Krychowiak bez formy ale nazwisko gra wedlug Brzęczka, brak określinej jedynki na bramce. można długo wyliczać.
A co do Bońka to przy swoich błedach i tak dużo zrobił jako prezes i oceni go na lekki plus. Widać że autor nie przepada za Bońkiem, a wręcz go nie znosi i ciężko to się czyta… Artykuły powinien być bardziej obiektywny. Boniek chce zatrudnić Włocha lub obcokrajowca nie dlatego że zna wloski i się dogada tylko dlatego że nie ma obecnie odpowiedniego polskiego kandyta. Z calym szacunkiem ale Michniewicz takim nie jest – za wysokie progi, w Legii nic nie pokazal jeszcze. Po Brzęczku wystarczy eksperymentów.

tomasz
tomasz
1 miesiąc temu

Zastąpią polskiego przebierańca jakimś włoskim, albo niemieckim przebierańcem. Tu potrzeba trenera przez duże Te. Każda inna zamiana na niemieckiego lub włoskiego Brzęczka nie ma sensu i będzie kompromitacją Bońka. Dobry trener z dużym nazwiskiem i jest szansa na uratowanie EURO. Już pomijając fakt, że zwolniono Brzęczka za późno.

Jay
Jay
1 miesiąc temu

Roku jak ja Cię szanuję

Miś
Miś
1 miesiąc temu

Argumenty wczoraj na kanale sportowym o tym że Boniek nie lubi zwalniać ludzi przed świętami….no szanujmy się, albo sie kogoś zwalnia albo nie. Boniek ewidentnie chce błyszczeć i iść pod prąd…bo jakby zwolnił wtedy kiedy chciała tego opinia publiczna to nie było by tego że PREZES zwolnił tylko kibice. Wydawał się być rozsądnym gościem ale wyszedł z niego zwykły megalomania z prześnietym ego…

Kaligiula
Kaligiula
1 miesiąc temu

A ile Ty Rokuszewski treningów widziałeś żeby krytykować Pana Selekcjonera? Ja nie wiem ale żałosny dziennikarz z Ciebie. Idź sobie krytykować leśnodorskiego albo kucharskiego ale nie naszego Bońka wielkiego prezesa i świętą osobe.

loFranio
loFranio
1 miesiąc temu

No i dlatego Roki, wy macie tą swoją tą, tą taką weszło… Wy wszedzie wchodzicie…

Fago
Fago
1 miesiąc temu

Ten Roki taki mądry w temacie reprezentacji a w klasie A za krótki się okazał. Jakoś jego wiedza o piłce nie pomogła. Artykuł o niczym, jakiś pisarzyk stwierdza… A nie mówiłem?

WislakZWiednia
WislakZWiednia
1 miesiąc temu

ta oburzona małżonka to pani Domagalik?

igor91
igor91
1 miesiąc temu

Moim zdaniem Boniek potwierdza jedną rzecz – władza może dosłownie każdemu uderzyć do głowy. Mam podobny przykład u siebie w mieście – mamy prezydenta drugą kadencję z rzędu i tak jak podczas pierwszej kadencji zrobił szereg dobrych działań, które sprawiły, że na luzie wygrał reelekcję, a samo miasto zaczęło wychodzić na prostą, tak podczas obecnej kadencji już skupił się na sobie i upychaniu znajomych po stołkach, a wiele spraw w mieście leży odłogiem. Boniek też po Lacie wydawał się być rycerzem na białym koniu i tak jak posprzątał wiele trupów w PZPN, tak w pewnym momencie ta buta i arogancja trochę za bardzo wyszła na wierzch

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

A ja uważam ze sztuka jest przyznać się do błędu i w porę go naprawić . Popieram Panie Prezesie

Maciek vel Maciek
Maciek vel Maciek
1 miesiąc temu

Boniek jest apodyktycznym, upartym baronem? Nowość, nie wiedziałem. Najbardziej mnie wkurzają dziennikarze, którzy liżą tyłek prezesowi. Doskonale to widać na tt gdzie mi. Kołtoń jeszcze niedawno zatwardzało bronił Brzęczka, a teraz mówi, że jak to słusznie go zwolniono. Tak jakby niektórzy nie mieli własnego rozumu i sumienia, a polegali tylko na tym co prezes powie

Olala
Olala (@olala)
1 miesiąc temu

Kołtoń powie wszystko, o co go poproszą. Nawet w Robercie Lewandowskim po latach dostrzegł talent.

Zig
Zig
1 miesiąc temu

Czytając to miałem w głowie głos Rokiego, który orze kolejnego pajaca w SF.
A tak swoją drogą, to historia Bońka pokazuje, że czasem lepsze jest zło poznane. Wiadomo, że PZPN to twierdza leśnych dziadków i nawet jeśli struktury krajowe są od nich wolne, to siedzą oni w wojewódzkich oddziałach. Jednak – lepszy leśny dziad niż Boniek, któremu się ubzdurało, że jest Carem, a PZPN to jego kniaziowie. Oczyma wyobraźni widzę taką scenę. Jest koniec kolejnego Stanu Futbolu, wszyscy mają się już rozejść i Roki mówi do Bońka
Roki: jedną rzecz chcę powiedzieć przed rozstaniem! Nie jesteś Prezesem….
Boniek: a kim?
Roki: CAREM!

marko gaccio
marko gaccio
1 miesiąc temu

Teks uderzający w Bońka na Weszło…? Roki chyba może już po mału odkurzać CV’kę

Kimoslaw
Kimoslaw
1 miesiąc temu

W końcu jakiś normalny głos. Brzęczek Brzeczkiem ale sam on się nie wybrał. Pan Rokuszewski jak wytrawny pięściarz punktuje prezesa Bońka. Jak tak może być, że tylko jeden koleś wybiera i odwołuje sobie selekcjonerów według swojego widzimisię. Przykre jest również to, że wszyscy o tym wiedzą (szczególności duże ryby dziennikarskie) a nikt nawet tematu nie poruszy bo podpadnie prezesowi i stracą jakieś profity. Smutne to trochę. Może kolejny prezes PZPN będzie otwarty na głosy ekspertów(oczywiście nie dziennikarzy), otoczy się ludźmi z których zdaniem się będzie liczył. Panie Boniek trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny niepokonanym. Pozdrawiam

Łukasz
Łukasz
1 miesiąc temu

Roki, dawno nic nie czytałem od Ciebie, pisz częściej!!!!!!! 🙂

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

Prezes tak jak cała nasza piłka, opiera się na prowizorce.

marcinw13
marcinw13
1 miesiąc temu

Co my mamy z tymi trenerami-selekcjonerami? Odcięty od rzeczywistości Piechniczek, miernota Apostel, gawędziarz Wójcik, Engel z manią wielkości, Smuda wyciągnięty kompletnie z dupy i po zbyt wielu flaszkach, Nawałka i te jego poronione schematy, a teraz to beztalencie z porażką wbudowaną w geny.

I nikt nawet nie pomyślał, żeby spróbować Kasperczaka. Albo chociaż przyzwoitego zagranicznego trenera jak Beenhaker, który z naszych przeciętnych kopaczy zrobił swego czasu przyzwoitą ekipę, która opędzlowała Portugalczyków w eliminacjach.

Czemu cały czas musimy siedzieć w tej selekcjonerskiej cebulandii? Kolejni selekcjonerzy są wybierani nie, bo faktycznie coś potrafią, tylko znają kogo trzeba i piją z kim trzeba.

To kto następny? Czesio Michniewicz z pijarem robionym mu przez usłużnych pseudo-dziennikarzy sportowych? A może Probierz, mistrz żenujących eurowpierdoli i lag w pole karne?

Weźcie tam w końcu zatrudnijcie kogoś normalnego, kto się zna na piłce a nie na pitoleniu głupot na konferencjach i dzwonieniu do właściwych ludzi.

Warszawiak
Warszawiak
1 miesiąc temu
Reply to  marcinw13

Pełna zgoda co do H. Kasperczaka (w swoim czasie). Może finansowo się nie spinało (lata 80-90)?
Ale kto był choć dobrym piłkarzem po Bońku, żeby obecnie miał autorytet? Paru bramkarzy mieliśmy klasowych, ale oni niezwykle rzadko idą do trenerki, i jakoś tak nie do końca mają w porządku z głową 😉
Polska szkoła trenerska to jeszcze większa porażka, niż polska liga :-(((
Była szansa wychować np. J. Magierę, ale nie po ciosie w jaja od Mioduskiego.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Wypierdolic to trzeba bonka – tylko kto ma jaja to wykonac. boniek to dyletant.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Wypierdolic to trzeba bonka – tylko kto ma jaja to wykonac. boniek to dyletant.

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
1 miesiąc temu

Wypierdolic to trzeba bonka – tylko kto ma jaja to wykonac. boniek to dyletant.

Dalismy malpie (albo raczej orangutanowi[zbieznosc koloru wlosow nieprzypadkowa])w rece karabin(polska pilke). Teraz ponosimy tego konsekwencje. Malpa robi co jej sie podoba za nasze pieniadze.

piernik
piernik
1 miesiąc temu

POLSKA MYŚL SZKOLENIOWA TO KATASTROFA, POWINIEN BYĆ ZAKAZ ZATRUDNIANIA POLSKICH TRENERÓW NA SZCZEBLU CENTRALNYM

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

I to jest najgorsze, że jak każdy odetchnął wczoraj z ulgą, to jednocześnie zapomniał, że nowego selekcjonera namaści ten sam Boniek. I teraz rajcowanie się, że może Favre, może Spaletti albo Rangnick. Tymczasem Zbyszek dopina warunki kontraktu i zaraz dojebie takiego selekcjonera, że wam się w żołądkach zakręci. Najważniejsze, że będzie „na nos”, na intuicję i z charakterystyczną Bońkową pompą (czyt. nikt się takiego nazwiska nie spodziewał).

taka prawda
taka prawda
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Czyli ktoś w stylu Stokowiec albo jakiś noname z 2 ligi włoskiej xDD

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Wszystko prawda ale wiecie co? Moglibyście raz obrać jakieś „stanowisko” od początku do końca. Lubie wasz portal a jesteście dokładnie tacy, jak autor tego tekstu opisuje w drugim akapicie – wieczne zrzędy.

Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Derby w Madrycie i Manchesterze. Będą niespodzianki?

Niedziela pod znakiem derbów na Starym Kontynencie. W Anglii o dominację w mieście powalczą Manchester City oraz Manchester United. Natomiast na Półwyspie Iberyjskim o berło w Madrycie będą rywalizować Atletico oraz Real. Co przewidujemy w tych spotkaniach? Na co warto postawić? Przygotowaliśmy dla was kilka podpowiedzi, które mogą uczynić waszą niedzielę nieco przyjemniejszą. Manchester City […]
07.03.2021