post
Avatar

Opublikowane 07.01.2021 09:00 przez

Piotr Stolarczyk

“Gdzie znajdę takiego, względnie dobrego? Gdzie znajdę taniego?”. Tym razem nie nikt nie poszukuje starego Słowaka, a nowego prezesa klubu. Grająca w klasie okręgowej Pogoń Oleśnica postanowiła znaleźć odpowiedniego sternika klubu, umieszczając ogłoszenie w klubowych social mediach. No i okej. Mamy przecież już trzecią dekadę XXI wieku. Czasy wyłącznego umieszczania ofert pracy w lokalnych gazetach dawno minęły. Natomiast naszą uwagę przyciągnęła lista wymagań wobec kandydatów oraz kwota wynagrodzenia. Minimalna pensja w połączeniu z oczekiwaniami tworzą iście groteskową mieszankę.

W sumie to przyzwyczailiśmy się do tego, że działacze w niższych ligach prześcigają się w coraz to bardziej „kreatywnych” pomysłach. Wcale nie tak dawno Flota Świnoujście poszukiwała zawodnika poprzez Powiatowy Urząd Pracy. Proponowali prawie 1600 zł na rękę. Część pensji miał pokryć klub. Coś tam dorzucić chciał pośredniak. Business is business. Wilk syty i Manchester City. Niewielkie ekipy z niższych lig muszą sobie jakoś radzić. Jednak włodarze Pogoni Oleśnica wskoczyli na wyższy poziom od kolegów po fachu z Wyspy Unzam. Wystosowali taką liczbę oczekiwań w stosunku do potencjalnego nowego prezesa, że tylko brakowało, aby w zakresie obowiązków znajdowała się obsługa wózków widłowych albo znajomość kosmicznych urządzeń NASA. I to wszystko za minimum 350 zł miesięcznie.

Jasne, zarządzanie klubem, nawet znajdującym się w okręgówce, to nie jest robota stróża – praca mała i wypłata nieduża. Ba, różnica jest taka, że w większości przypadków w porównaniu do sklepowego ochroniarza, prezesi w niższych ligach działają charytatywnie. Prezesowanie polega na czymś więcej niż patrzeniu w monitoring i oglądaniu seriali w czasie pracy. Potrzeba osoby kompetentnej. Jednak zestawienie zajęć nowego włodarza oleśnickiej drużyny w stosunku do oferowanej pensji – zapewne w drodze negocjacji będzie opiewać na kwotę zdecydowanie większą niż te nieco ponad trzy stówy – delikatnie rzecz ujmując, wypada już śmiesznie.

To już nie chodzi o skalę trudności zadań, bo wbrew pozorom, osoby piastujące to stanowisko muszą choćby w minimalnym stopniu kumać czaczę w tych tematach. Ale sumując wszystkie punkty z wymaganiami, wychodzi na to, że do tej skromnej pensyjki, powinni dokupić wygodne łóżko. Zapewne przyszły generalny zarządca od natłoku pracy zmuszony będzie spać w klubowej siedzibie. Przypominamy: pracy prezesa zespołu z klasy okręgowej.

Mało tego – obecny prezes stwierdził w swoim poście na facebooku, że to i tak nie wszystkie obowiązki. Fragment:

*

W związku z medialnym zamieszaniem wokół Pogoni Oleśnica, postanowiliśmy zadać kilka pytań Bartłomiejowi Pileckiemu, członkowi klubu, odpowiedzialnemu między innymi za kontakt z mediami.

Zapewne nie spodziewaliście się, że ogłoszenie odbije się aż tak szerokim echem?

No nie. Liczba negatywnych i prześmiewczych komentarzy w naszą stronę była dość duża. Zapewne ze względu na wymienioną na samym końcu ogłoszenia kwotę minimalnego wynagrodzenia, unormowanego rozporządzeniem Rady Ministrów. Tylko podkreśliliśmy, że podlega ona negocjacji. Wiele osób po prostu nie przeczytało oferty z dostatecznym zrozumieniem. Stąd tyle zamieszania. Chociaż poniekąd osiągnęliśmy zamierzony cel. Spłynęło do nas wiele ciekawych CV.

Natomiast nie zmienia to faktu, że troszkę groteskowo wyglądają takie poszukiwania przyszłego prezesa na poziomie klasy okręgowej. Z reguły w niższych ligach pełnią tę funkcję lokalni pasjonaci, którzy nierzadko dokładają do „interesu”.

Prezes w swoim ostatnim poście na Facebooku odnoszącym się do tej sytuacji wskazał, że jeśli ktoś od nas z miasta chcę się podjąć tego wyzwania i będzie posiadał odpowiednie możliwości oraz kwalifikacje, to w żadnym wypadku nie będzie miał zamkniętej drogi. My zaś oferujemy możliwość wynagrodzenia, bo jednak wiąże się to z ogromem pracy. Gdy ktoś zdecyduje się pracować w ramach wolontariatu, to będzie tylko i wyłącznie jego decyzja.

To szukacie kogoś taniego i względnie dobrego? Czy jak trafi się jakaś świetna CV-ka, to delikatnie naciągniecie budżet?

To pytanie raczej powinno być skierowane do prezesa.

Z powodu wypalenia ma zamiar zrezygnować z piastowanej funkcji?

Prezes objął klub prawie 7 lat temu: w 2014 roku. To pasjonat, który także zainwestował wiele własnych środków w klub. Gdy obejmował stery – ja również wraz z nim przyszedłem do Pogoni – drużyna znajdowała się w bardzo nieciekawym położeniu finansowym. On nie chcę odejść całkowicie. Zresztą dalej będzie właścicielem spółki. Natomiast pragnę podkreślić, że u nas w klubie decyzje podejmowane są w drodze konsensu, a nie jednoosobowych działań.

Dużo roboty mieliście na samym początku?

W 2010 roku drużyna zmuszona była wycofać się z ligi. Rok później reaktywowano klub. Niestety w sezonie 2013/14 pojawiły się dość duże kłopoty. Jeszcze obecny prezes oraz kilka innych osób poskładało na nowo te klocki. Zmieniliśmy formę prawną. Nie jesteśmy zwykłym stowarzyszeniem, a spółką z o.o. o charakterze non profit. Mamy obecnie kilku sponsorów, a z miasta otrzymujemy około 110 tysięcy złotych dotacji. Największym naszym sukcesem jest to, że PZPN przyznał nam srebrną gwiazdkę certyfikacji klubowej akademii.

Skoro nie przelewa się u was, to po co chcecie obciążyć budżet Przecież sam pan wspomniał, że wysokość pensji nowego prezesa zostanie ustalona po negocjacjach, a nikt za frytki raczej nie przyjdzie harować w klubie. Wszak lista wymaganych obowiązków jest długa niczym rolka papieru toaletowego.

A widzi pan, jakbyśmy nie wskazali zakresu obowiązków, to zaraz byłyby do nas pretensje, że nie wiadomo, czego stricte oczekujemy. Dzięki konkretnie wymienionym zadaniom kandydaci wiedzą, co może ich czekać w tej pracy. Niektórzy myślą, że sterowanie klubem w okręgówce, to tylko wydawanie poleceń i przyjście raz w tygodniu na mecz. Otóż nie. A co do obciążenia budżetu. Mogę powiedzieć, że obecnie mamy określony pewien maksymalny pułap pensji i gdybyśmy nie mieli na to środków, to na pewno nie byłoby naboru i całej akcji. Klub jest stabilny finansowo.

*

Z początku nie było łatwo skontaktować się z prezesem, ale ostatecznie uzyskaliśmy odpowiedź na nurtujące nas pytanie odnoszące się do poszukiwań względnie dobrego następcy.

Budżet naciągamy co roku, więc nie ma to żadnego znaczenia (śmiech). A tak poważnie to szukamy ludzi kompetentnych, którzy będą mogli przejąć chociaż część obowiązków. Kij ma też drugi koniec. Jak ktoś ma świetne CV, to na pewno będzie potrafił nie tylko pozyskać dodatkowe środki na rozwój klubu, ale także zadbać o swoje wynagrodzenie. Wszystko to kwestia negocjacji i podejście – tłumaczy Michał Krej, prezes Pogoni Oleśnica.

Dodał także: – Cała akcja już ma niebywale pozytywny odzew. Przede wszystkim zauważono, jak olbrzymi zakres obowiązków i odpowiedzialności mają osoby działające na co dzień w sporcie. Spłynęły też oferty. W tym co najmniej dwie są bardzo ciekawe i na pewno będziemy z tymi osobami kontaktować. Kilka jest interesujących, ale nie wiem, czy uda komuś pogodzić miejsce zamieszkania w Warszawie z pracą w Oleśnicy. Będziemy rozmawiać. Jeśli się okaże, że ta osoba ma na to swój pomysł, nie wykluczmy żadnej opcji. Cała nasza działalność w polskiej piłce to często ostra jazda bez trzymanki. Czasem warto podjąć ryzyko.

*

Nasi rozmówcy słusznie zwrócili uwagę na to, że wielu osobom wydaje się, iż stanowisko prezesa klubu to sielanka, a tak naprawdę to trudna i żmudna praca. Często niedoceniania przez lokalnych kibiców, którzy wiecznie marudzą, że oni, by to, tamto, siamto inaczej lub lepiej zrobili. Coraz rzadziej ludzie decydują się na piłkarską działalność pro bono publico. Jest to związane z dużym stresem i rzeczywiście ogromem pracy. I dobrze, że klub z Oleśnicy proponuje jakiekolwiek wynagrodzenie. Poszukuje niekonwencjonalnych rozwiązań. Polska piłka na szczeblu nizinnym, wręcz skażona jest stereotypowymi działaczami, którzy dalej żyją w epoce – jakoś to się załatwi, Władziu.

foto: facebook – Pogoń Oleśnica

Piotr Stolarczyk

Opublikowane 07.01.2021 09:00 przez

Piotr Stolarczyk

Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
07.04.2021

Milionowe nakłady i słabe efekty. Polonia Warszawa rozczarowuje

Niedługo minie rok od momentu, gdy Grégoire Nitot został właścicielem Polonii Warszawa. Klub znajdował się wówczas w ogromnym kryzysie, zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym. Potrzebował gruntownych zmian na wielu płaszczyznach. Latem dokonano rewolucji kadrowej. Sprowadzono zawodników, którzy do niedawna występowali w wyższych ligach. Na papierze kadra wyglądała na naprawdę mocną. Kibice i działacze […]
07.04.2021
Weszło
18.03.2021

Wielka księga korona-absurdów niższych lig. Część trzecia

Jeszcze na dobre nie wystartowały rundy rewanżowe w niższych ligach, a działacze, piłkarze i trenerzy już zastanawiali się, kiedy nastąpi zamrożenie rozgrywek z udziałem klubów amatorskich. Wszystko zmierzało w kierunku takiego rozwiązania i było to kwestią czasu, aż w końcu z góry pójdzie sygnał: stop, chwilowo nie ma grania. W teorii najbliższe trzy kolejki od […]
18.03.2021
Suche Info
08.03.2021

Niższe ligi w województwie pomorskim zawieszone. Inne związki również podejmą taką decyzję?

Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że od 13 marca wszystkie rozgrywki pod jego patronatem – od IV ligi do B-klasy – zostają zawieszone do odwołania. Decyzja jest związana z rządowymi obostrzeniami, które niebawem mają zostać wprowadzone na terenie całego województwa. Tym samym potwierdziło się to, o czym spekulowano od kilku […]
08.03.2021
Weszło
29.01.2021

Wielka księga korona-absurdów niższych lig. Część druga

Kilka miesięcy temu poruszyliśmy sprawę absurdów niższych lig w związku z rzekomym brakiem udziału publiczności oraz przekładaniem meczów. Ostatecznie jakoś udało się w stanie permanentnej prowizorki dograć te ostatnie kolejki. A trzeba przyznać, że w pewnym momencie było już bardzo blisko kolejnego zamrożenia rozgrywek. Jednak nowy rok, to nowe problemy i nowe absurdy. Kluby amatorskie […]
29.01.2021
Weszło
07.01.2021

Chcesz zostać prezesem klubu? Jeśli umiesz negocjować, może dostaniesz więcej niż 350 zł

“Gdzie znajdę takiego, względnie dobrego? Gdzie znajdę taniego?”. Tym razem nie nikt nie poszukuje starego Słowaka, a nowego prezesa klubu. Grająca w klasie okręgowej Pogoń Oleśnica postanowiła znaleźć odpowiedniego sternika klubu, umieszczając ogłoszenie w klubowych social mediach. No i okej. Mamy przecież już trzecią dekadę XXI wieku. Czasy wyłącznego umieszczania ofert pracy w lokalnych gazetach […]
07.01.2021
Weszło
30.11.2020

72 lata na karku i dalej sędziuje. Niezwykły przypadek Czesława Sroki

Pietraszyn. Powiat raciborski. Mecz niższej ligi. Na zdjęciu Czesław Sroka uśmiecha się promiennie. Ubrany jest w sędziowski strój. Czapka, rękawiczki, w końcu listopad, jest zimno. Stoi przy linii, trzyma chorągiewkę. Nic dziwnego? Tak, gdyby nie fakt, że urodził się w 1948 roku i ma 72 lata. I tak, wiemy, że boiska niższych lig to folklorystyczny […]
30.11.2020
Weszło
16.04.2021

“Pan Przesmycki nie wykorzystał swojej szansy, by siedzieć cicho”

Jarosław Rynkiewicz, były sędzia piłkarski, w poprzednim tygodniu wygrał proces sądowy ze Zbigniewem Przesmyckim. Wymiar sprawiedliwości uznał, że wszystko to, co powiedział w wywiadzie dla “WP Sportowe Fakty” było prawdą. Skrytykował wówczas system oceniania sędziów w Polsce, a także otwarcie przyznał, że w wyniku praktyk stosowanych przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN był zmuszony zrezygnować z […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Kamil Biliński zawstydza napastników Pogoni

To nic odkrywczego, że Pogoń ma w tym sezonie problem ze strzelaniem bramek, a jedną z głównych przyczyn tego jest słaba dyspozycja napastników. Jeśli spojrzymy na tabelę, to nie jest aż tak wielki kłopot dla “Portowców”. Żelazna defensywa i dobra organizacja gry w zupełności wystarcza do zajmowania miejsca na podium. Jednak przy okazji meczu z […]
16.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyczyny niepowodzenia Bayernu. Chwilowy kryzys czy głębszy problem?

Do pewnego momentu Hansiemu Flickowi wszystko układało się znakomicie. Jego zespół z rozmachem zgarniał kolejne trofea. Bayern był znakomicie funkcjonującą maszyną, w której praktycznie nie było wadliwych elementów. Jednak w tym sezonie na horyzoncie pojawiło się wiele problemów. Ogromne natężenie meczów, a co za tym idzie słabsza dyspozycja wielu graczy, zwłaszcza formacji obronnej. Kontuzje kluczowych […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Choć PSG prosiło się o kłopoty, melduje się w półfinale

Zapowiadało się przednio. No i nie zawiedliśmy się. To był kawał dobrego futbolu. Choć gdyby paryżanie byli bardziej skuteczni, to już w pierwszej połowie skończyłyby się emocje. Ale na całe szczęście spotkanie do samego końca trzymało nas w napięciu. Może i nie zobaczyliśmy wielu bramek. Tylko że to nie jest aż tak bardzo istotne. Kolejny […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Salihamidzić kontra świat. O konflikcie trawiącym Bayern

Dyrektor sportowy Bayernu, Hasan Salihamidzić, znajduje się ostatnio pod ostrzałem niemieckich mediów. Co rusz wychodzą tylko nowe smaczki jego konfliktu z Hansim Flickiem. Lista zarzutów jest długa. Przespane dwa ostatnie okienka transferowe. Niezrozumiałe “wzmocnienia”. Próba podważenia kompetencji pierwszego szkoleniowca. Szereg problemów w relacjach interpersonalnych. Najwyższe władze Bayernu muszą gasić pożar, który w dużej mierze wzniecił […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Piotr Stokowiec odrestaurował Lechię?

Po fatalnym początku noworocznych zmagań niewiele wskazywało na to, że Piotr Stokowiec będzie w stanie dać swojej ekipie pozytywny impuls. Lechia od dłuższego czasu nie mogła ustabilizować formy, prezentowana przez nią gra męczyła oczy. Popadała w coraz większy marazm. Z kolei sam szkoleniowiec z dużą pewnością siebie wygłaszał hasła, że dźwignie zespół z kryzysu. I […]
13.04.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jako tako
Jako tako
3 miesięcy temu

Ogłoszenie jest bo musi być, a kwotą ma odstraszyć potencjalnych chętnych. Z braku laku później zatrudni się siostrzeńca żeby sprawdził się w zarządzaniu sportem za marne 8k. Kto zna realia spółek samorządowych ten się w cyrku nie śmieje

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
3 miesięcy temu
Reply to  Jako tako

Tak jest w każdej dziedzinie życia, nie tylko w sporcie. O rozpisywaniu przetargów/konkursów na stanowisko itp. pod konkretną firmę/osobę, nie wspominając.
Polacy często nie potrafią wypełnić PIT-a albo wyliczyć sobie odsetek od kapitału, ale za to w kombinowaniu i obchodzeniu prawa są akurat mistrzami.

Los-bandidos
Los-bandidos
3 miesięcy temu
Reply to  Jako tako

Pogoń Oleśnica jest spółką samorządową?

vinnie9
vinnie9 (@vinnie9)
3 miesięcy temu

Prezes Pogoni nazywa się Michał Krej- warto poprawić…
Ed- dzięki 🙂

Pawelp
Pawelp
3 miesięcy temu

Ta lista to nie jest nic nadzwyczajnego. Połowa tych punktów to przerost formy nad treścią. Proces licencyjny w klubach od IV ligi w dół to wypełnienie formularza do związku i przygotowanie boiska do odbioru i tyle. Sam działam w klubie na szczeblu okręgówki jako skarbnik od 12 lat. Przy dobrym zarządzie te obowiązki się dzieli. W swojej gestii mam punkty 1, 3-6. Osoba, która pełni funkcje sekretarza klubu zajmuje się punktami 2, 8, 10. Jeszcze dwa lata temu byliśmy czynnymi zawodnikami. Zaopatrzenie w sprzęt sportowy jest realizowane przez któregoś członka zarządu po zgłoszeniu zapotrzebowania przez trenerów. Badania lekarskie są w gestii kierownika zespołu. Prezes pełni funkcje przedstawiciela klubu w rozmowach w gminie, przy transferach, sponsorami itd. oraz jest przede wszystkim organizatorem – zebranie raz na dwa tygodnie – rozdzielenie zadań członkom klubu – kto załatwia transport na mecz wyjazdowy, kto przygotowuje obiekt do meczu (koszenie, walcowanie, malowanie linii itd.), kto zajmuje się otoczką meczową (bilety, afisze itd.). Na takim szczeblu działają przede wszystkim pasjonaci i robią to społecznie. Ta lista to jest podstawa działalności. Cała sztuka polega na znalezieniu 6-8 osób, które chcą działać w klubie. Przy dobrej organizacji to każdy członek zarządu przeznacza średnio 2-3 godziny tygodniowo nie licząc dnia meczowego.

Michał
Michał
3 miesięcy temu
Reply to  Pawelp

No tak, ale tutaj jest 8 drużyn młodzieżowych, więc poziom rośnie 🙂 Masa roboty, bo klimatu do pomocy nie ma za bardzo w okolicy. Wiem co mówię jako były niespełniony zawodnik drużyny.

Kik
Kik
3 miesięcy temu

Rozumiem, że w amatorskich klubach, gdzie kopia piłkę dla przyjemności, a nie kasy, prezes powinien zarobić milion.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu

Co to za rozporządzenie Rady Ministrów mówiące o 350 złotych wynagrodzenia? Coś przeoczyłem w naszym pięknym kraju?

Foo
Foo
3 miesięcy temu
Reply to  Tralalala

Płaca minimalna, Pogoń oferuje 1/8 etatu więc 350 * 8 = 2800.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu
Reply to  Foo

dziękuję.

Marek
Marek
3 miesięcy temu

Napisaliście w artykule, że brakuje wymagania o umiejętność pracy wózkiem widłowym. No to ja poza wymaganymi przez nich wszystkimi punktami mam i to.

MartaBizneswoman
MartaBizneswoman
3 miesięcy temu
Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021