Loska: „Odleciałem. Przekonałem się, jak to jest, gdy zaczynasz bujać w obłokach”

Opublikowane 28.11.2020 11:02 przez

redakcja

13 meczów, 34 punkty, ledwie sześć bramek straconych. Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma się czym chwalić. Wygląda na to, że tym razem rzeczywiście chce wrócić do Ekstraklasy, a nie tylko o tym mówić i odgrywać rolę faworyta. Natomiast Tomasz Loska zaznacza: spokojnie, pokora. Bo on wie, że z wysokiego konia można dość boleśnie spaść. Zapraszamy na rozmowę z bramkarzem lidera pierwszej ligi.

Masz wrażenie, że wyszedłeś z zakrętu swojej kariery? Bo on jednak był.

Tak, był, ale nie myślę, że z niego wyszedłem. Po prostu chcę dalej pokornie robić swoje. Wtedy nauczyłem się na swoich błędach i nie chcę znowu wejść w takie poczucie, że jestem mega mocny i nie do ruszenia. Wiem, że to może szybko odejść, a czar prysnąć. Na własnej skórze się przekonałem jak to jest, gdy człowiek zaczyna bujać w obłokach.

Rozumiem, że odleciałeś po sezonie 17/18?

Tak. Byłem pewny siebie, sądziłem, że poradzę sobie ze wszystkim. Boisko to szybko zweryfikowało. Teraz wiem jak do tego podchodzić przede wszystkim od strony mentalnej. Na pewno moje podejście jest inne.

To była sodówka?

Trochę tak. Może nie typowa, bo nie byłem innym człowiekiem, ale wówczas moje myślenie się zmieniło. Nastawienie do ludzi i treningu nie było najlepsze.

Pamiętam jak w Weszłopolskich mówiłeś, że chcesz spróbować swoich sił za granicą. Jakbym ci powiedział, że za dwa lata będziesz w Niecieczy, to pewnie byś mnie wyśmiał.

Pewnie by tak było. Wtedy bym cię wyśmiał, a teraz jestem w Niecieczy i jestem tutaj szczęśliwy, bo dostaje swoje szanse. Tak się życie potoczyło, ale mam nadzieję, że za chwilkę będę mógł wrócić do Ekstraklasy i pokazać swoją pokorniejszą twarz.

Kiedy zrozumiałeś, że zawaliłeś?

W rundzie jesiennej 18/19 jeszcze grałem, dwa pierwsze mecze były fajne – byłem zawodnikiem kolejki, w drugim spotkaniu też dosyć nieźle zagrałem, ale przyszedł kryzys. Zrobiłem błąd, drużyna też słabo grała, nie punktowaliśmy i zaczął się kryzys rozgrywany w głowie. Nie mieliśmy pewności siebie, sytuacja się odwróciła o 180 stopni, mieliśmy wielu młodych chłopaków i trudno nam było sobie z tym poradzić.

Gdy przyszedł Chudy, to trochę go zlekceważyłeś?

Nie. Natomiast byłem na tyle pewny siebie, że mówiłem: fajnie, w końcu będzie ktoś do rywalizacji i super. Ale nie zlekceważyłem go. Tyle że przyszedł i właściwie od początku nie miałem szans.

To znaczy nie było szans sportowych czy inne względy decydowały?

Sportowo nie mogłem udowodnić, że chce powalczyć, bo nie miałem możliwości, by się pokazać.

Twój żal do Górnika wciąż istnieje?

Nie. Żal mógłbym mieć – ale nie mam – tylko do siebie, że podejmowałem różne dziwne i niekoniecznie słuszne decyzje. Do klubu żalu nie mam, zawdzięczam mu najwięcej w swoim życiu i dalej mu mocno kibicuję.

Przykład takiej dziwnej decyzji?

To, że nie zdecydowałem się na wyjazd i słuchałem innych głosów.

Były konkretne oferty na stole?

Były konkretne zapytania – czy chce wyjechać, czy mają dogadywać szczegóły z Górnikiem. Także coś było. Wszystko zależało ode mnie, gdybym się zdecydował, tematy by ruszyły.

To czemu nie wyjechałeś, mówiłeś, że chciałeś.

Serducho do Górnika. Zawodnicy odchodzili z klubu, byliśmy po dobrym sezonie. Przeszła mi przez głowę myśl, że jak zagramy jeszcze jedną dobrą rundę, to będę miał lepsze oferty, czas dla Górnika na moje odejście też będzie korzystniejszy, a ja będę bardziej ukształtowanym piłkarzem. Potoczyło się jednak inaczej.

Jakie to były ligi?

Francuska, włoska – Serie A, Serie B.

Potem, gdy miałeś problemy z nadmierną pewnością siebie, pracowałeś z psychologiem czy sam do wszystkiego doszedłeś?

Sam. Spokorniałem przez to, że nie grałem. Musiałem mocno trenować, pokazywać, że chcę, że mi zależy i się nie poddaję. Głowa się wzmacniała, twardo stąpałem po ziemi i jak przyszła szansa w Niecieczy, to na początku nie było łatwo, jednak zacząłem grać dobrze i mam nadzieję, że jak najdłużej to będzie trwało.

Uważasz, że ten remis z Puszczą paradoksalnie się wam przyda, trochę lodu na głowę?

Tak myślę. Jest to dla nas lekcja pokory. Też ta liga zawsze była nieprzewidywalna, trzeba spokojnie podchodzić do sprawy, bo pierwszy może przegrać z ostatnim i nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać. Dlatego trzeba iść dalej bez nerwów. Dopisujemy sobie punkt, jasne, to mało, ale on może być ważny. Poza tym Puszcza punktuje z czubem tabeli, więc mają jakiś sposób na tę górę.

Tak czy tak zaliczacie świetny start w pierwszej lidze, sądziłeś, że będzie aż tak dobrze?

Był niedosyt po barażach. Całą wiosnę goniliśmy, żeby tam wystąpić, to się udało, ale w nich już nic nie osiągnęliśmy. Dobrze przepracowaliśmy letnie przygotowania, chcieliśmy mocno ruszyć. Na początku mieliśmy trudno, bo graliśmy z zespołami, które teraz są na dole – Sandecja, Bełchatów, Sosnowiec – a wtedy miały inne nastawienie. Wygrywaliśmy różnicą jednej, maksymalnie dwóch bramek, ale byliśmy konsekwentni. I dzięki tej konsekwencji udało się nazbierać tyle punktów.

Zgodzisz się, że waszym głównym atutem jest gra w obronie? Ty masz dziewięć czystych kont.

Tak, mamy bardzo dobre liczby. Dobrze gramy w obronie, bo mamy naprawdę porządnych zawodników. Z lewej młody Grabowski, młodzieżowiec, na środku ograny Putiwcew, potem też doświadczony De Amo, dalej Grzybek i Wasielewski, którzy się zmieniają, ale obaj grają na wysokim poziomie. To są wszystko mocne punkty. Ja mam teraz za sobą dwa mecze – z Widzewem i Puszczą – gdzie nie miałem celnego strzału. Chłopacy się dobrze przesuwają, asekurują, co przynosi efekty.

Możesz się poczuć jak Marcin Najman pod Jasną Górą – ludzie, tu nikogo nie ma!

Haha, tak, ale muszę być czujny. Jak zaśpię, to ma prawo mi się przytrafić błąd. W kolejnym spotkaniu może przyjść jedno uderzenie i jak nie będę skoncentrowany, to mogę się obsrać.

Już w końcówce sezonu poprzedniego sezonu dobrze wyglądaliście w tyłach.

Tak. Cały czas to doskonaliliśmy. Chcieliśmy jak najmniej tracić w defensywie, a z przodu zawsze coś wpadnie.

Z ręką na sercu – widzisz w Bruk-Becie faworyta do awansu?

Chciałbym tak powiedzieć, ale nie powiem. Zaraz będzie zima, nowe przygotowania i na wiosnę karty mogą się inaczej ułożyć. Trzeba być pokornym. Poza tym trudno mówić, że jesteśmy głównym faworytem, bo na przykład Łęczna wygrała z ŁKS-em, ma do nas sześć punktów, to są ledwo dwa mecze. Trzeba pracować, żeby tej przewagi nie roztrwonić.

Czujesz w klubie ciśnienie na awans?

Domyślam się i czuję, że pani prezes i cały zarząd oczekują powrotu do Ekstraklasy. Każdy z nas ma wielkie sportowe ambicje i o to chodzi, by znowu grać w elicie.

Okrzepłeś w Niecieczy, trudno było ci się na początku przestawić? Słychać, że to specyficzne miejsce.

Taka opinia krążyła. Na początku trudno było mi przyzwyczaić do tej zmiany. W Górniku na meczach było wielu kibiców, tutaj jest mniejszy i kameralny stadion, choć nowoczesny. Tak więc początek był trudny, ale potem spokojnie wszystko się ułożyło, tym bardziej że przyszedł koronawirus i graliśmy bez kibiców.

Widzisz duże różnice między trenerem Lewandowskim a trenerem Broszem?

Tak. Troszkę inaczej pracują. Treningi na tym poziomie są podobne, ale kontakt z zawodnikiem jest inny. Trener Lewandowski inaczej do tego podchodzi, też nie ma tak dużego sztabu, w Górniku część informacji była przekazywana przez asystentów. Trener Lewandowski jest bardziej bezpośredni, bo dużo bierze na swoją głowę.

Czuję, że bardziej pasuje ci taki kontakt.

Tam też było dobrze, nie mówię, że nie. Ale tutaj mam czystą głowę i czuje większe zaufanie, co mi bardzo pomaga.

A jaki jest jego warsztat taktyczny?

Moim zdaniem bardzo duży. Uczula nas na pewne rzeczy na odprawach i potem to się przekłada na mecze. Dobrze podchodzi do analiz, a my jesteśmy poukładani taktycznie. Tracimy mało bramek, jak mówiliśmy.

Bruk-Bet wygrałby z Górnikiem?

Mam nadzieję, że tak.

Ale wygrałby, czy masz nadzieję?

Spokojnie byśmy powalczyli. Gralibyśmy to, co chcemy grać i nie oddalibyśmy pola Górnikowi.

Z drugiej strony mieliście mecz z Ekstraklasą w Pucharze Polski i Raków dość spokojnie wygrał.

No tak. Prowadzili grę, byli dobrzy fizycznie i poukładani taktycznie. Było widać, że przeanalizowali nas bardzo celnie i ciężko nam było wszystko to, co chcieliśmy, realizować. Natomiast każdy z nas miał poczucie, że zawiedliśmy indywidualnie. Gdyby wszyscy wyglądali lepiej, ten wynik byłby korzystniejszy, mimo że 0:2 to żaden gwałt.

No właśnie – mam wrażenie, że bardzo poprawnie funkcjonujecie jako maszyna. Z Widzewem schodzi Putiwcew, ale nic się nie dzieje, Widzew dalej jest bezradny.

To już był drugi taki mecz. Z Łęczną De Amo dostał czerwoną kartkę, a wygraliśmy 2:1. Poradziliśmy sobie. Teraz ten mecz z Widzewem. Ćwiczymy na treningach różne warianty i jesteśmy przygotowani na wiele ewentualności. Poza tym mamy dobrą atmosferę i to się przekłada, że na boisku jesteśmy jedną rodziną.

To jeszcze raz – za pół roku widzimy się w Ekstraklasie?

Tak.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix

Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

PRASA. Kręcina: Przydałby się „młodszy Gmoch”. Myślę tu o Engelu lub Janasie

W piątkowej prasie mamy przede wszystkim tematy związane z nowym selekcjonerem. Część wydaje się już nieaktualna.  PRZEGLĄD SPORTOWY „PS” prezentuje materiały o Szewczence, traktując go jako głównego kandydata do posady selekcjonera, ale my już wiemy, że nic z tego nie będzie i Cezary Kulesza wraca do opcji polskich. Nowy pomocnik Rakowa Częstochowa Szymon Czyż opowiada […]
28.01.2022
Anglia
27.01.2022

Na co liczą kluby Premier League w ostatnich dniach okienka?

Wiemy jak to bywa z okienkami transferowymi – wiele hałasu, by wszystko rozegrało się w ostatnich możliwych godzinach. Mimo że zbliżamy się już do końca okresu przeprowadzania transferów, w Premier League wciąż wiele historii nie dobrnęło do swojego zakończenia. Przed kilkoma klubami czas na najważniejsze decyzje, które mogą zadecydować o ich losach do zakończenia sezonu. […]
27.01.2022
Serie A
27.01.2022

Skała w kadrze, problemy w klubie. Czas się martwić o Glika?

Kamil Glik wielkimi krokami zbliża się do 34. urodzin. Oczywiście w realiach współczesnego futbolu to jeszcze nie jest znak, że czas na emeryturę. Dość powiedzieć, że stoper reprezentacji Polski jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego, wycenionego ponoć niedawno przez Bayern Monachium na 60 milionów euro. No ale nie wszyscy zawodnicy mogą się przecież starzeć aż tak godnie […]
27.01.2022
Brama dnia
27.01.2022

Nicolas Gillet kontra Pedro Obiang | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejny odcinek „Bramy dnia”, jak zawsze współtworzony z partnerami z Gatigo. NICOLAS GILLET VS O. LYON (27.01.2001) Dzisiaj proponujemy efektowne trafienie z rzutu wolnego autorstwa Nicolasa Gilleta…  PEDRO OBIANG VS PESCARA (27.01.2013) … i ładny strzał Pedro Obianga zza pola karnego.  Głosujcie! *** CYKL “BRAMA DNIA” WSPÓŁTWORZYMY Z FIRMĄ GATIGO – […]
27.01.2022
Prasówka
27.01.2022

PRASA. Piechniczek: Nawałka został potraktowany niepoważnie

Antoni Piechniczek o sprawach selekcjonerskich, Karol Świderski o swoim odejściu do USA, ciekawy tekst o piłce w Auschwitz. Czwartkowa prasa jest dziś całkiem interesująca. PRZEGLĄD SPORTOWY Rozmowa z Karolem Świderskim po podpisaniu kontraktu z Charlotte FC. Trudno było się rozstać z PAOK? Oj, bardzo. Nie ukrywam, że polały się łzy, gdy żegnałem się z trenerem […]
27.01.2022
Liczba komentarzy: 3
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Thiago
Thiago
1 rok temu

Z tego co pamiętam to w innym wywiadzie mówił, że ta oferta z Francji pochodziła z FC Nantes i że żałuje, że wtedy się nie zdecydował na wyjazd.

kopinavave
kopinavave(@kopinavave)
1 rok temu

Cały Śląsk to niestety ale babę z chłopem można pomylić. Wielkie oczy, wystające kości trochę słabe to jest. Byłem na wielu konferencjach i naprawdę cały czas na oriencie. Tym bardziej że biją i one i oni. Scary

Patryk
Patryk
1 rok temu

Mnie też się wydaje, że w innym wywiadzie mocniej podkreślał rozczarowanie postawą Górnika ;). Nie wiem, może to kwestia okrzepnięcia. Dwie uwagi:

– Tomek, kurwa jesteś pierwszym piłkarzem od kilku lat, który się przyznał do sodówki!
– Paweł! Super dociskasz rozmówców, nie dajesz się zbijać pół słówkami. Twój styl rozmowy chyba najbardziej przypomina „stare Weszło”- choć to oczywiście nieosiągalny dziś poziom pojazdów 🙂

Dobra robota Panowie!

Tomek, za rok widzimy się w Zabrzu w ekstraklasie, ino Górnik, szacun pozostaje!

Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Ishak nadrabia zaległości i walczy z czasem

Od tego, czy Mikael Ishak będzie w stanie szybko wrócić do gry może wiele zależeć w kontekście losów Lecha Poznań w drugiej części sezonu. Na razie szwedzki napastnik próbuje nadrobić stracony czas. Ishak miał ostatnio problemy zdrowotne, dlatego na obóz w Belek dotarł z opóźnieniem, a potem i tak trenował indywidualnie. W Turcji nie wystąpił […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Były piłkarz Schalke i FC Koeln na celowniku Lechii

Zdaniem Transfermarkt.ch Lechia Gdańsk może sprowadzić do siebie Christiana Clemensa. 30-letni skrzydłowy w pierwszej części sezonu pozostawał bezrobotny po wygaśnięciu umowy z SV Darmstadt. Wiosną ubiegłego roku piłkarz ten rozegrał 14 meczów w 2. Bundeslidze (1 gol, 4 asysty). Za ostatnie dwa i pół roku była to jedyna runda, w której Niemiec w miarę regularnie […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Jagiellonia szuka stopera, jest dwóch kandydatów

Sytuacja kadrowa Jagiellonii jeśli chodzi o środkowych obrońców wygląda fatalnie, dlatego klub chce w tym okienku sprowadzić nowego piłkarza na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Dani Suarez-Krystian Nowak. O zainteresowaniu Hiszpanem znanym z Górnika Zabrze informują Sportowe Fakty. Dani Suarez dał się zapamiętać jako zawodnik dość przeciętny w samej defensywie, ale […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Fenomenalne trafienie Angela di Marii [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny (bez Leo Messiego) wygrała na wyjeździe z Chile w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Angel di Maria kolejne raz przypomniał, że ma smykałkę do spektakularnych bramek. Spójrzcie tylko:  To 22 trafienie piłkarza PSG dla Albicelestes. Jak dotąd rozegrał on w kadrze 118 spotkań. Argentyńczycy plasują się na drugim miejscu w […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Zatrudnienie selekcjonera jest jak życie – nie udaje się | Dwaj zgryźliwi tetrycy #58

Program realizowany we współpracy z PKO Bankiem Polskim. www.pkobp.pl/oficjalna-karta-ekstraklasy 0:00 ANEGDOTA O SZARŻY JANA TOMASZEWSKIEGO Z RĘCZNIKIEM 2:56 U KUBY STABILNIE – ZAPALENIE SPOJÓWEK 4:25 NIEZWYKŁY TANDEM – JOANNA LICHOCKA I WOJCIECH KOWALCZYK 4:55 O PRZEMARSZACH WSZELAKICH ROSYJSKICH WOJSK 7:01 POLSKA MIĘDZY NIEMCAMI I ROSJĄ NAWET NA GONDWANIE 8:02 NAWAŁKA HEIST MOVIE – COŚ POSZŁO […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Reprezentant Polski w Atletico Madryt?

Jak informują dziennikarze „The Sun”, Matty Cash może latem wylądować w Atletico Madryt. Według brytyjskiego brukowca Los Colchoneros są gotowi zapłacić za reprezentanta Polski nawet 40 milionów funtów. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, […]
28.01.2022