post Avatar

Opublikowane 27.11.2020 10:20 przez

Szymon Janczyk

Szymon Grabowski po raz drugi w ciągu dwóch miesięcy został zwolniony z Resovii. Zarząd klubu ponownie potraktował go niezbyt elegancko, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Szkoleniowiec zorganizował spotkanie online z dziennikarzami, na którym opowiedział o kulisach pracy w rzeszowskim klubie i relacjach z zarządem po powrocie na stanowisko. Dlaczego celem dla beniaminka miał być awans do Ekstraklasy? Ile razy spotkał się z prezesem klubu? Jak wyglądał proces transferowy? Prezentujemy stanowisko trenera.

Nie chciałbym, żeby było tak, że Grabowski zwołał media i żali się na to, jak mu było źle. Biorę wyniki na siebie. Chciałem tylko skupić się na kilku rzeczach, z którymi się nie zgadzam i z którymi nie będę się zgadzał. Zaufałem ludziom, którzy nie spełnili tego, o czym rozmawialiśmy. Przede wszystkim jest to prezes Jan Bieńkowski, który w momencie, w którym tworzyliśmy kadrę na pierwszą ligę, oznajmił mi po wcześniejszej dyskusji, że będziemy walczyć ze składem, który mamy. W zimę siądziemy i zastanowimy się co robić dalej. Powiedział mi wtedy: ja ci ściągnę zawodników. Zaufałem mu do tego stopnia, że byłem przekonany, że tak po prostu będzie.

Liczyłem się z krytyką, bo nie spodziewałem się wielkiego wyniku. Pod koniec drugiej ligi mieliśmy problem z wygrywaniem meczów i zdawałem sobie sprawę, że jeśli się nie wzmocnimy, te rzeczy będą się powtarzać. Drużyna, która zajęła piąte miejsce w lidze, bez odpowiednich wzmocnień, nie mogła seryjnie wygrywać. Żałuję, że nie uwierzyłem ludziom, którzy dłużej siedzą w piłce na pierwszoligowym poziomie, którzy mówili mi, że tę drużynę trzeba wzmocnić. Myślałem, że obronię się przed krytyką na przestrzeni całego sezonu.

Obietnice zarządu i sponsorów

Druga sytuacja, która pokazała mi, że nie wszystkim można ufać, to zapewnienie sponsorów, którzy obiecali mi w obliczu mojego powrotu do Resovii, że ludzi, którzy teraz rządzą, za chwilę nie będzie. Miałem mieć ich wsparcie, rada sponsorów miała wybrać pełnomocnika, który będzie zarządzał sekcją. Nie mam pretensji do kibiców, którzy chcieli wiele rzeczy robić. Nie będę jednak zdania, że kibice powinni kogoś zwalniać, czy wywozić na taczkach. Mam pretensje do sponsorów, szczególnie do jednego, do którego jakiś czas temu dzwoniłem i powiedziałem mu, że czuję się oszukany. Gdyby takich zapewnień ze strony sponsorów nie było, nie powróciłbym do pracy trenerskiej w Resovii.

RESOVIA WYGRA Z KORONĄ? KURS 3.80 W TOTALBET!

Wiedziałem, że po powrocie będę miał pod górkę, jeśli wynik nie będzie taki, jakby sobie życzyli ludzie. Na spotkaniu, na którym zostałem przywrócony, zarząd zgodził się na wszystkie moje postulaty. Dostałem też obietnicę od prezesa, że będziemy się spotykali co tydzień i dyskutowali o wynikach, o tym dlaczego trenujemy tak, a nie inaczej. Miało to wyglądać, tak jak to prezes powiedział, jak w każdym normalnym europejskim klubie. Jednym z moich wniosków było to, że do wyjazdu na ŁKS zawodnicy muszą się spotkać z prezesem i ustalić regulamin, który nie był ustalony. Do meczu z ŁKS-em prezes się z drużyną nie spotkał.

Kontakt z prezesem? Tylko mailowo

Od tamtego momentu, nie licząc dnia wczorajszego, miałem z prezesem kontakt trzykrotnie. Dwa razy do niego zadzwoniłem, trzeci raz osobiście, po sparingu z Garbarnią Kraków, gdy po raz pierwszy zobaczyłem prezesa. Podbiegłem po meczu, gdy już wsiadał do auta i spytałem, dlaczego nie respektuje naszych postanowień. Prezes nie rozumiał, dlaczego miałby to zrobić, więc powiedziałem mu, że dlatego, że to obiecał. To było 17 października, a dzień później otrzymał maila od wiceprezesa, pana Leszka Ochaba, w którym poinformował mnie, że spotkanie zawodników z zarządem odbędzie się 19 października, a mnie poinformował o tym, że „w celu usprawnienia komunikacji sprawy mam zgłaszać drogą elektroniczną”. Przystałem na to, bo co miałem zrobić?

26 października, gdy kończyła się runda i musiałem planować zimę, chciałem wiedzieć, czy mogę pojechać na obóz, czy zrobić dochodzeniowy, kto ma rozmawiać z zawodnikami i menedżerami – sprawy organizacyjne, zadzwoniłem do sponsorów, którzy zobowiązali się do tego, że będzie jakiś przedstawiciel. Powiedziałem im o moich obawach, że już jesteśmy spóźnieni, że jeśli będziemy czekali do 1 stycznia, aż nowy człowiek zacznie rządzić, to będzie za późno. W odpowiedzi usłyszałem, że odbędzie się spotkanie, w którym miałem uczestniczyć ja i dwóch sponsorów. Do takiego spotkania nie doszło. 28 października dostałem kolejnego maila od pana Ochaba. Myślę, że było to spowodowane tym, że dotarło do nich, że pytam się sponsorów o plany. Zacytuję pytania, które mi zadano, bo to ważne w kontekście tego, jak to wszystko wyglądało.

Przeczytaj także:
Lista pytań od zarządu do trenera:

1.  Jaki cel stawia sobie pan w sezonie 2020/2021?
2. Jaką przewiduje pan zdobycz punktową po rundzie jesiennej, a jaką na koniec sezonu?
3. Jaka pana zdaniem powinna być najmniejsza liczba punktów konieczna do utrzymania się w lidze?
4. Jak ocenia pan transfery dokonane w 2020 roku, włączając rundę wiosenną?
5. Którzy zawodnicy sprowadzeni w 2020 roku zrobili największy postęp sportowy i podnieśli poziom drużyny?
6. Których zawodników powinniśmy wystawić listę transferową, a z którymi nie przedłużać umów na sezon 2021/2022? Menedżerowie chcą już przedłużać kontrakty, które kończą się 30 czerwca 2021 roku.
7. Na jakich pozycjach potrzebne są panu wzmocnienia na rundę wiosenną?
8. W przypadku zawieszenia rozgrywek, jaki pan ma pomysł na utrzymanie drużyny w formie sportowej i jak zarząd może panu w tym pomóc.

Proszę o pisemną odpowiedź w terminie do 7 dni.

Ogólnie – cyrk. Chciałem odpowiedźieć na te pytania, ale chciałem się spotkać. Odpowiadając na każdego maila, pisałem, żebyśmy się spotkali wraz z radą sponsorów, wszystko ustalić, podyskutować. Otrzymałem odpowiedź, że najpierw muszę odpowiedzieć na te pytania, żeby mogli się przygotować do spotkania.

Apel o dymisję prezesa

To było takie przeciąganie liny, potem zwalali winę na pandemię, nie chcieli się spotkać na zoomie, w formie online. Odpowiedziałem w terminie, oczywiście zdawkowo, bo jakie miały być, skoro pytają mnie o cel, a to oni powinni go przede mną postawić. Przed drużyną nie postawiono żadnego celu, do momentu, kiedy rękami kierownika Stanisława Mandeli zawiesili w szatni regulamin, w którym jeden z punktów mówił o celu dla drużyny. Celem był awans do Ekstraklasy. Teraz to już jest pozmieniane, bo zaingerowałem w tej sprawie, ale tak było.

KORONA – RESOVIA NA REMIS? KURS 3.60 W TOTOLOTKU!

Chcę jeszcze zauważyć, że punkt ósmy dotyczy zawieszenia rozgrywek, a maila dostałem osiem dni po tym, jak trafiliśmy na kwarantannę. Wtedy zaczęli się interesować tym, czy drużyna czegoś potrzebuje. Wcześniej interesował się tym tylko Adrian Rudawski, wiceprezes i Stanisław Mandela – kierownik drużyny. Ten mail był spowodowany tym, że to ja zrobiłem krok do przodu i zapytałem sponsorów, jaki jest plan na drużynę. Pomijam już fakt, że zadawałem mailowo pytania prezesowi, tak jak chciał. Nie odpisał na nie, a jak się potem dowiedziałem, on w ogóle tego maila nie obsługuje. W punkcie ósmym rozwinąłem się trochę bardziej, napisałem, jak wyglądały moje kontakty z prezesem, co mogłem robić, czego nie.

W ostatnim akapicie oficjalnie zaapelowałem do Jana Bieńkowskiego o podanie się do dymisji. Wiedziałem, że wychodzę przed szereg, ale wiedziałem też, że dłużej tak działać nie można. Oczekiwałem jakiejś reakcji ze strony rady sponsorów. Od strony zarządu na nic nie liczyłem, bo tak jak powiedziałem wczoraj prezesowi – to jest zarząd papierowy. Nie było żadnej odpowiedzi ze strony sponsorów, więc zdawałem sobie sprawę, że jeśli wynik mnie nie obroni, to moje dni są policzone. Nie myliłem się, dostawałem już jasne sygnały z Polski, że prezesi szukają nowego trenera.

Szanse powrotu na stanowisko i ultimatum od zarządu

Pojawiły się informacje, że zarząd podjął decyzję o zwolnieniu w sposób niezgodny z prawem, o co trener został zapytany podczas spotkania.

Powiem szczerze, że nie wiem, jak to wygląda od strony prawnej, ale nie mam chęci już o nic walczyć. To, co mnie spotkało, było bolesne i gdybym wiedział, że tak się stanie, to bym nie wrócił. Tym razem forma była nieco lepsza, bo prezes chociaż miał odwagę przyjść i wręczyć mi wypowiedzenie.

Kiedy przyszedłem, nie zgodziłem się na żadne ultimatum, więc oficjalnie takiego czegoś nie było. Ale pewnie tak sobie myśleli, że pokażemy wszystkim, że nie zdobędzie nawet tych sześciu punktów. Teraz to wszystko układa się w całość, mój awans trochę popsuł im plany, bo docierały do mnie głosy, że chcieli się mnie pozbyć już wcześniej.

Jak wyglądały transfery Resovii?

Odkąd tutaj jestem, nie było czegoś takiego, że nie wiedziałem o jakimś transferze. Był jeden przypadek, gdy nie zgodziłem się na jeden transfer, a został podpisany kontrakt, jednak po moim wecie został on rozwiązany. Co do wspomnianego artykułu, zarzucono mi, że nie broniłem wtedy prezesa, a ja nie wiedziałem, o co chodzi. Brałem udział w każdym transferze, w tym także. W momencie kiedy zawodnik szedł podpisać umowę, dowiedział się, że jej nie podpisze. Wcześniej rozmawiałem z prezesem i powiedziałem mu, że jeśli to będzie transfer, który zamknie nam drogę do innych ruchów, to ja się pod tym nie podpisuję. Prezes w takim razie nie podpisał tego kontraktu, ale to idzie też na moje barki. Ale nie do końca miałem wpływ na to, co dzieje się z pozostałymi transferami.

KORONA WYGRA Z RESOVIĄ? KURS 1.95 W SUPERBET!

Nie miałem np. wpływu na los Szymona Kalińca, zakomunikowano mi, że tego zawodnika w Resovii nie będzie. Prezes powiedział, że w zamian za to kupi mi innych piłkarzy, a potem słyszałem, że to ja z Kalińca zrezygnowałem. Z zawodnikami, których na daną chwilę nie widziałem, nikt nie rozmawiał, zostawili to tak, jak jest. To było nieeleganckie. Zwróćcie zresztą uwagę, jak to zostało rozegrane ze mną. Jest komunikat o nowym trenerze, a dopiero na końcu podziękowanie dla mnie, jednym zdaniem. Szymonowi Kalińcowi przedstawiono, że to ja jestem ten zły, a prezes dobrze wiedział, że nie zadecydowały o tym sprawy sportowe. Mnie powiedział, że Szymon chciał zarabiać bardzo dużo i nie będzie z nim rozmawiał.

Wręczenie kwiatów trenerowi po powrocie

Poczułem niesmak po pierwszym zwolnieniu, mówiłem o tym w momencie, kiedy wręczano mi kwiaty. Ale to nie zarząd mi je wręczał, traktowałem te osoby jako przedstawicieli kibiców. Pani Agnieszka zrezygnowała z obecności w zarządzie zaraz po moim zwolnieniu. Zarząd na pewno się nie cieszył i nie traktował mojego powrotu jako coś fajnego. Ten zarząd, tak jak mówiłem, był papierowy. Nie miał pojęcia o tym, jak ma wyglądać sekcja, to było jedno wielkie rozdawanie stanowisk.

Chciałbym zaapelować do ludzi związanych z Resovią. Jeśli nic się nie zmieni ze stadionem, z infrastrukturą, to jesteśmy świadkami powolnego umierania klubu. Za chwilę nie będziemy mieli gdzie grać, trenować. Po wywiadzie w „Przeglądzie Sportowym” zarzucali mi, że powiedziałem, że 30 lat temu otoczka była lepsza. Kto wejdzie na Resovię, ten widzi, jak to wygląda. Jeżeli nie masz domu, nikt się z tobą nie liczy. Nie masz szans przyciągać nowych kibiców i chciałbym, żeby to wybrzmiało. Jesteśmy mamieni wizjami, że za moment wrócimy na nas stadion. Nie wrócimy, a gdyby nie kibice, nie byłoby nas nawet w drugiej lidze. Jeśli nie zaczniemy czegoś robić to będzie za późno.

Fot. Newspix

Opublikowane 27.11.2020 10:20 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 12
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Toomii
Toomii

Nowy prezes przyszedł na gotowe tuż przed barażami o 1 ligę i psuje ten klub od środka. Dwa awanse w ciągu 3 lat to zasługa poprzedniej ekipy.

Marcin
Marcin

Gawédziarz wie , æe poza Resoviá hooy, doopa, i kamieni kupa, wiec ryczy….

pioter
pioter

Ten Bieńkowski to prawdopodobnie marionetka w rękach kogoś u góry (jeden ze sponsorów? magistrat?). Facet z zupełnie innej epoki, który takimi działaniami rozwali ten klub. Komuś tam brakuje trzeźwego spokojnego myślenia, żeby tym racjonalnie zarządzać. A póki nie pojawi się jakiś bardzo bogaty wujek, to trzeba umieć gospodarować skromnymi środkami najrozsądniej jak się da i przy tym mądrze, z kulturą zarządzać ludźmi, żeby koniec końców budować porządny wizerunek klubu.

A co do stadionu to trzeba lobbować w mieście, ale proste to nie będzie, bo trzeba na to około 100 milionów zł wyłożyć, a miasto jest jednym z bardziej zadłużonych w Polsce (bodajże w top10). Notabene Stal też ma prymitywny stadion z torem żużlowym, na którym postawiono jedną względnie współczesną, ale kiepską trybunę, która bez lóż biznesowych nie będzie w stanie generować jakichś zysków. Rzeszowowi przydałby się nowy czysto piłkarski stadion, do wspólnego użytkowania przez Resovię i Stal. Tyle że dzisiaj władze, a tym bardziej kibice jednego i drugiego klubu raczej do takiego projektu nie dojrzały. A z kolei na dwa nowe oddzielne stadiony (nawet o mniejszej wielkości) miasto się nie zgodzi, bo nie będzie go na to stać.
A jeśli taki jeden większy piłkarski stadion miałby nie zostać wybudowany, to chociaż powinny się znaleźć pieniądze dla Resovii na modernizację i powiększenie swojego obiektu. W myśl zasady że skoro Stal dostała trochę kapusty na swój obiekt, to uczciwość i równość wymaga żeby trochę się jej dostało również na stadion przy Wyspiańskiego. Tylko do tego trzeba umieć lobbować w mieście, poprzez rozmowy jakichś wpływowych ludzi, a na razie wychodzi to kiepskawo.

perko
perko

jaka marionetka baranie?
jaki papierowy zarząd?
a kto decyduje o wyborze prezesa?

SKAD WY SIĘ BIERZECIE?
rozczaruję cię – prezesa nie wybierają kibicie, niestety…
Grabowski tak myślał…. hahahahaha

Odpowiem: o wyborze prezesa decyduje właściciel, lub ten kto wyklada kasę czyli sponsor. I jak się właścicielowi będzie podobać to zmieni prezesa. Bo on jest wykonawcą, egzekytywą właścicieli / sponsorów.
Proste, jasne i czytelne.

gdfsggdsasdsagsdhdgdagdssgssgas
gdfsggdsasdsagsdhdgdagdssgssgas

https://betnicetypy.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 600 i zdjęcie kuponu mają na blogu! polecam bo zarobiłem razem z nimi na tym kuponie. Mają juz kolejny kupon na jutro z kursem miedzy 500-1000!

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz

Jako kibic Widzewa, chętnie widziałbym go na ławce trenerskiej u nas jeśli zarząd postanowi zwolnić Dobiego na koniec rundy ( a biorąc pod uwagę naszą obecną formę to jest to całkiem prawdopodobne), chociaż pewnie kibice wszystkich I ligowych klubów którym obecnie nie idzie chcieliby go widzieć u siebie. Mimo wszystko jestem pewien że prędzej czy później zobaczymy pana Grabowskiego w Ekstraklasie, bo to na prawdę utalentowany trener

Dariusz
Dariusz

To jest dobra decyzja !
Mroczkowski ma duze doswiadczenie trenerskie i organizacyjne. To jest inna liga trenerska.

Sandecja Widzew Rakow. To sa firmy. Ten gosc przychodzi do naszego klubu i trzeba to wykorzystac, trzeba czerpac z jego doswiadczenia. To dobrze ze sie zgodzil przyjechac do nas na podkarpacie.

Jest Ojrzynski, teraz przyjechal Mroczkowski. Zycie trenera . Nikt nie ma dozywotnio funkcji.

Mroczkowski ma doswiadczenie wielolenie, gotowy notes z pilkarzami ! Ma autorytet, zrobil awans z Sandecja do ekstraklasy. Bedzie mial powazanie w szatni.

Grabowski z calym szacunkiem ( dzieki za wszystko) nie mial doswiadczenia w I lidze !!!!, uczyl sie, nie mial notesu z pilkarzami, dopiero sie mocno uczyl, zabralo by mu to 2 lata. …

Klub nie ma czasu musi sie rozwiac i wmacniac. Teraz, juz.
Tu trzeba wzmocnien na juz. Bedxie mogl przygotowac w zimie druzyne.

Grabowski niech zbiera doswiadczenie moze wroci w przyszlosci… bez emocji na chlodno. Nir ma sie co obrazac, Smuda wiele razy eracal do widzewa i wisly… to jest zawodowy futbol.

Taki los trenera, nikt nie jest dozywotnio. To futbol zawodowy, nie przedszkole.

Resovia ma 115 lat , miala kilkudziesieciu trenerow, to sztafeta. Najwazniejsze dobro klubu.

Druzyna moze tylko zyskac, dla chlopakow praca z tak doswiadczonym trenerem to wielka sprawa, oni sa za to wdzieczni, beda go sluchac. Beda.mieli szacunek. Wiedxa kim jest i ci zrobil. Przy nim sie rozwina i to jest najwazniejsze. Druzyna zyska.

Podkreslam jako kibic Resovii: to byla dobra decyjzja o zatrudnieniu doswiadczonego Mroczkowskiego !

Perko
Perko

Sponsorxy daja kase i to oni decyduja. Zgodzili sie na zatrudnienie znacznie bardzirj doswiadczonego trenera, rozwazna decyzja. Licza na wiecej a Grabowski tego nie gwarantoeal.

Teraz biega po gazetach i sie zali jak w przedszkolu. To jest parodia, smieszne, facet sie kompromituje, zaden powazny klub go nie zatrudni po tym curku..

Kompromitujesz sie facet.

Prezes cie oszukal?
Sponsor cie oszukal?
To uwazaj na zone… !

Przestan pajacowac i szukaj normalnej roboty bo zona tez odejdzie…

Ochlon, ogarnij sie dzieciaku!

Realista
Realista

Widac, ze ten i poprzedni komentarz ta sama osoba pisał 🙂 Pan Bieńkowski nie zrobił nic. Mam takie pytanie, dlaczego został zmieniony poprzedni zarzad?

Rysiek
Rysiek

Ponieważ Pan Zając ma swoje grzeszki na sumieniu/koncie 😉

Perko
Perko

Grabowski gdzie teraz pracujesz? Pelno ofert dostajesz? Czas pokaze czy byles na tyle dobry czy sie wylansowales na Resovii.

Zobaczymy za 2 lata …. czy 1 czy 3 liga… hahahaha

PS pilnuj zony ! W koncu wszyscy cie oszukuja biedaku…hahahaha

perko
perko

Człowieku posłuchaj siebie:

– zarząd stracił zaufanie do trenera
– sponsorzy stracili zaufanie do trenera
– (ps czas na żonę … ?)

To na co ty k… liczyleś???
To nie 4 liga gdzie zatrudniają kibice za czapkę gruszek.

To profesjonalna Fortuna I liga, liczy się gruba kasa a decydują sponsorzy, ci ktorzy wykladaja własna kasę. Dają kasę, muszę mieć 100 proc. zaufanie, hello !

Ty tego nie ogarnąłeś bo nigdy w tej lidze nie grałeś… dopiero nauczyles sie twardych realiow dzieciaku… kasa misiu kasa… widać że przedszkolak z ciebie.

Załatwili sobie lepszego, bardziej doswiadczonego trenera z kontaktami, notesem piłkarzy, ktory zrobił awans do ekstraklasy z Sandecją. świeże spojrzenie, też się przydaje.

Porównaj swoje CV do CV Mroczkowskiego. On trenował u Benhakkera, Widzew i Raków.
Klub na tym lepiej wyjdzie, jedna pensja trenera a przychodzi gość z doświadczeniem z Ekstraklasy. Po co komuś trener z 2 ligi…

Ty sie o Resovie nie martw, ma 115 lat i miała kilkudziesieciu trenerów. Byles jednym z nich. Tyle. Koniec kropka. Sztafeta. Misja zakończona.

Niestety tutaj nie ma funkcji dożywotnich, pracowałeś 3 lata to sporo, idz teraz na rynek trenerski to cie rynek zweryfikuje.
Takich jak ty są setki… pogadaj z Szydełko…

Biorę doświadczonego Mroczkowskiego ! i popieram decyzje zarządu !
Dobra, racjonalna decyzja prezesa !
na chłodno.

Weszło Extra
19.01.2021

Płatek: Jest bardzo mało jakościowych Polaków

– Mam mnóstwo bardzo dobrych zawodników na liście. Mogę z nimi wypić tylko kawę, albo spotkać się z ich agentami towarzysko i mówić, że „super byłoby, gdyby zagrali w Górniku”. Potem albo nie jesteśmy w stanie zapewnić danemu zawodnikowi pensji, albo nie jesteśmy w stanie go w ogóle pozyskać. Mam wydać zero, wziąć zawodnika z […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Kądzior zaczyna walkę o powrót do kadry. W Turcji wcale nie będzie mu łatwo

Liczyliśmy, że będzie inaczej. Że nie zadziała iberyjska klątwa i Damian Kądzior nie podzieli losów Ebiego Smolarka, Cezarego Wilka, Dariusza Dudki czy Bartłomieja Pawłowskiego. Miał na to papiery. Tak ładny był, amerykański, aż chciałoby się rzucić klasykiem z Samych Swoich, bo faktycznie 28-letni pomocnik, wchodząc do drużyny Eibaru, wcale nie stał na straconej pozycji. Ale […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Lubański: Lewandowski jako kapitan powinien teraz zabrać głos na temat zwolnienia Brzęczka

Włodzimierz Lubański twierdzi, że zwolnienie Brzęczka jest nieeleganckie, ale powinno być konsultowane z piłkarzami i jeśli się tak nie stało, to był błąd. Z kolei Robert Lewandowski powinien obecnie zabrać głos na temat obecnej sytuacji w reprezentacji. Można się z tym zgadzać, można się nie zgadzać, ale byłego wybitnego piłkarza zawsze warto posłuchać. Zapraszamy. Jak […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Rodgers kontra Lampard, ciekawa wojenka w Bundeslidze. Co obstawić we wtorek?

Co słychać w futbolowy wtorek? Dzieje się zaskakująco sporo. Mamy ciekawe mecze Polaków, hit w Anglii i kilka nieobliczalnych starć na niemieckiej ziemi. My skupimy się konkretnie na dwóch wydarzeniach: meczu Leicester z Chelsea i Bayeru Leverkusen z Borussią Dortmund. Oferty są zacne, warto spojrzeć i przemyśleć. Leicester – Chelsea Ostatnie mecze Leicester (liga): ZZRRZ […]
19.01.2021
Blogi i felietony
19.01.2021

Banaszewski: Byłem rozczarowany, że zostałem kozłem ofiarnym w Arce

Choć ma ledwie ćwierć wieku na karku, na koncie ma już blisko 250 występów na szczeblu centralnym w Polsce. Ale Maksymilana Banaszewskiego to nie zadowala, bo jego jedyne dotychczas podejście do Ekstraklasy zakończyło się porażką. Jak trudno odbudować się po czymś, na co pracowało się przez lata, ale nie wyszło? Czy jego kariera wyglądałaby inaczej, […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

QUIZ. Ile wiesz o kadencji Jerzego Brzęczka w reprezentacji Polski?

Wspaniała przygoda Jerzego Brzęczka z reprezentacją Polski dobiegła końca. Łzy smutku zdążyły już wyschnąć po wczorajszych informacjach, czas na odrobinę relaksu. Dlatego proponujemy wam quiz – 25 pytań na temat tej kadencji. Pytamy o konkrety, liczby, ale i rzeczy lekkie, nieco pozapiłkarskie. Pochwalcie się wynikiem w komentarzach. Dla najlepszych mamy nagrody – nic, absolutnie nic […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Od pomocnika kucharza do boiska z Kompanym. Poznajcie Artura Kopyta

– Rok temu o tej porze byłem w Belfaście, trenując na poziomie Grassroots. A teraz jestem na tym samym boisku z Vincentem Kompanym i Craigiem Bellamym – Artur Kopyt po wyjeździe do Irlandii Północnej zaczynał od kasy w sklepie spożywczym i pracy pomocnika kucharza. Dzisiaj jest zawodowcem w sztabie belgijskiego Saint-Gilloise, pewnie zmierzającego do elity […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

STAN KADRY: KONIEC REPEENTACJI. ŻEGNAMY PANA TRENERA-SELEKCJONERA

Była repeentacja, nie ma repeentacji. Pan trener selekcjoner Jurek Brzęczek zostanie dziś pożegnany przez wyjątkowy orszak żałobny. Mateusz Rokuszewski. Wojciech Kowalczyk. Paweł Paczul. Jakub Białek. Będą performersy, będą mocne opinie, będą miażdżące fakty. Zapraszamy od 12.00 na Stan Kadry!
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Favre, Nawałka, De Biasi… Czyje akcje stoją najwyżej?

Ach, giełda nazwisk. To kochamy najbardziej. Za każdym razem, kiedy tylko pojawi się gdzieś wakat, zawsze, gdy zwolni się jakiś stołek, rusza cała karuzela potencjalnych następców. Mniej lub bardziej realnych, czasami wyjętych z kosmosu, ale – jak wiadomo – w każdej plotce jest ziarno prawdy. Dlatego rzuciliśmy okiem, jak szanse na zajęcie miejsca na ławce […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO: SZERPOWIE, POLSCY HIMALAIŚCI I MIŁOŚĆ

– Zobaczcie, jak ten Covid nam wszystko pozmieniał. Siedzą sobie ci Szerpowie w Himalajach, nie mają za kim tobołów nosić. To stwierdzili: co będziemy tak siedzieć, chodźcie, sami wejdziemy. Weszli. I tak się skończyła historia polskich himalaistów, którzy od lat próbowali to zrobić – mówi Krzysztof Stanowski w kolejnym odcinku „Dziennikarskiego Zera”. Dziś poza Szerpami będzie też […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Od kaprysu do kaprysu

Wczoraj minął równo rok od programu Stan Futbolu, w trakcie którego trochę poróżniłem się ze Zbigniewem Bońkiem. Jeśli nie pamiętacie – ja postawiłem spory znak zapytania przy słuszności wyboru Jerzego Brzęczka na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski, a pan prezes postawił nie mniejszy przy tym, czy w ogóle można mnie nazywać dziennikarzem. Uważam, że to całkiem […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

Arkadiusz Milik, czyli w poszukiwaniu straconego czasu

W Ekstraklasie debiutował jako siedemnastolatek. Pierwszy występ w seniorskiej reprezentacji Polski zaliczył jako osiemnastolatek. Kariera Arkadiusza Milika rozpoczęła się tak szybko i tak efektownie (choć pamiętamy, że początki w Górniku miał trudne), że ona nie mogła potoczyć się źle. Ale dziś 26-letni napastnik patrząc wstecz widzi stracony czas. Trudno znaleźć zawodnika w tym wieku i […]
19.01.2021
Weszło
19.01.2021

„Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Brzęczka, to jest ona dobra”

Chyba nie zaskoczymy was mówiąc, że tematem numer jeden jest dzisiaj rozstanie z Jerzym Brzęczkiem. Kulisy, opinie, sonda nazwisk, komentarze… Prasa aż się od tego ugina. W „PS” mamy komentarze prezesa oraz piłkarzy. – Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana – twierdzi Boniek. – Temat zwolnienia w ogóle nie […]
19.01.2021
Weszło
18.01.2021

Piąty dublet Zlatana w sezonie, Milan wciąż liderem Serie A

Bramka w siedmiu kolejnych meczach. Tyle razy Zlatan Ibrahimović trafiał do siatki Cagliari. Zaczynał ponad dekadę temu w Interze Mediolan, dwa lata później strzelał dla Milanu, aż w końcu, gdy wrócił do Lombardii, przypomniał sobie o starym zwyczaju. Dzisiaj zapakował Sardyńczykom dwie sztuki i zapewnił Rossonerim trzy punkty. Sebastian Walukiewicz powinien się cieszyć, że nie było go […]
18.01.2021
Weszło FM
18.01.2021

Wtorek w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, poszukiwanie następcy Brzęczka

Nie zdziwicie się pewnie, że we wtorek na naszej antenie wciąż dominować będzie temat selekcjonera piłkarskiej reprezentacji, ale wieczorem będziemy kibicować naszym szczypiornistom na mundialu. Szczegóły poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – w porannej audycji Moniki Wądołowskiej i Michała Łopacińskiego sporo o zwolnieniu selekcjonera Jerzego Brzęczka i ewentualnym następcy. Czy kierunek włoski […]
18.01.2021
Kanał Sportowy
18.01.2021

Hejt Park (anty)szczepionkowy – dr Michał Sutkowski i Krzysztof Stanowski

W poniedziałkowym Hejt Parku dr Michał Sutkowski (prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych) i Krzysztof Stanowski​ będą odpowiadali na pytania od widzów Kanału Sportowego i słuchaczy Weszło FM! Zapraszamy na szczepionkowe QiA​, poruszymy wszystkie możliwe wątki!  
18.01.2021
Weszło
18.01.2021

Pięciu największych wygranych i przegranych za kadencji Jerzego Brzęczka

„Umarł król, niech żyje król!”. Każdy nowy władca na swoim dworze zaprowadza porządki według własnej wizji. Tak samo jest w przypadku nowych selekcjonerów. Nierzadko na pokaz, czasem chwilowo, jednak generalnie zawsze następują roszady personalne wśród sztabu trenerskiego i piłkarzy. Jerzy Brzęczek nie okazał się rewolucjonistą. Można wręcz powiedzieć, że był kimś w rodzaju namiestnika Adama […]
18.01.2021
Weszło
18.01.2021

Kowal: – Brzęczka trzeba było zwolnić w listopadzie. Najpóźniej

Tak, Jerzy Brzęczek nie nadaje się na selekcjonera reprezentacji Polski. Nie ma doświadczenia. Nie ma odpowiedniego warsztatu. Nie przedstawił żadnego pomysłu na kadrę. Nie trzyma presji. Gada głupoty. Sam napisałem, że bredzi. To wszystko prawda i trudno z tym dyskutować. Ale czy można powiedzieć – tak, to dobry moment na jego zwolnienie? Tu już mam […]
18.01.2021