post
Damian Smyk

Opublikowane 14.11.2020 14:22 przez

Damian Smyk

Fabryka Futbolu była menadżerskim królem polowania w poprzednim oknie transferowym. Jakub Moder pobił rekord transferowy Ekstraklasy, Karol Linetty trafił do Torino, Robert Gumny do Augsburga, a Kamil Jóźwiak do Derby. Żadna inna agencja tego okienka nie “przyniosła” do klubów takiej kasy. A zainteresowanie było też innymi piłkarzami FF – Janem Bednarkiem czy Tymoteuszem Puchaczem.

Z Tomaszem Magdziarzem z Fabryki Futbolu rozmawiamy o niewyparzonym języku Puchacza, powodach nieregularnej gry Piątka, potencjale Bednarka, kulisach transferu Modera czy o tym, dlaczego Magdziarz nie chce być właścicielem klubu. – Życie właściciela klubu nie jest wcale takie łatwe, zaufaj mi. Wykładasz własne pieniądze, a później słyszysz, że jesteś skurwysynem. Mi to jest niepotrzebne, by ktoś skandował, że Magdziarz jest taki i owaki. Serio, nie potrzebuję tego. Realizuję się jako agent, jestem szczęśliwym człowiekiem, mam swoje inne biznesy – mówi.

Ostatniego dnia okienka odpaliłeś sobie cygaro?

Nie. Może niektórym się wydaje, że agenci pracują tylko w trakcie okna transferowego, ale u nas jest tak, że dzień zakończenia okienka letniego jest też dniem początku pracy nad okienkiem zimowym. Trzeba też pamiętać, że nasza praca nie polega tylko na doprowadzeniu do transferu. Transfer czy podpisanie nowego, lepszego kontraktu z klubem przez zawodnika to już sam finał naszej wspólnej codziennej pracy. Tak, wszystko się kończy tym podpisem, ale przecież poza okienkami też pracujemy nad tym, by nasi piłkarze się rozwijali.

Ale takiego ostatniego dnia okienka jeszcze nie miałeś. Rekord transferowy, godziny do zamknięcia okna, wylot z Moderem do Niemiec…

Generalnie ja nie jestem fanem załatwiania tych rzeczy na ostatnio chwilę. Dużo stresu. My też jesteśmy ludźmi. Ja lubię działać w warunkach stresowych – na torze wyścigowym na przykład. Ale tutaj wiem, że nie wszystko zależy ode mnie. Ktoś się spóźni z faksem, będzie coś nie tak z samolotem i tak dalej…

POLSKA WYGRA Z WŁOCHAMI? KURS: 5,65 W EWINNER!
Jak wyglądał ten ostatni dzień transferowy? To były tylko formalności – badania, fotka i tyle?

Pracowaliśmy nad tych transferem już dłuższy czas, ale wszystko przyspieszyło w ostatnim tygodniu okna. Wtedy wiedzieliśmy już, że ten transfer dojdzie do skutku, bo Brighton przystało na kluczowy warunek Lecha i zawodnika.

Czyli?

Że Kuba Moder zostanie jeszcze w Lechu. Tego dotyczyła główna i właściwie jedna wątpliwość Lecha. Brighton chciało go od razu, a Lech nawet mimo tych wielkich kwot mówił “nie ma szans, odrzucamy”. Ten warunek był kluczowy – gdy Anglicy zgodzili się na zawarcie w umowie wypożyczenia powrotnego do Poznania, to wiedzieliśmy już, że Kuba może się pakować. Lechowi i Kubie zależało, żeby piłkarz zagrał w pucharach i pomógł zespołowi. Wcześniej odszedł Gumny i Jóźwiak, więc intencje klubu był zrozumiałe. Kuba jest w Poznaniu, Brighton ma tę opcję skrócenia wypożyczenia już zimą.

Jeśli w styczniu pójdziesz na mecz Modera, to na Bułgarską czy do Brighton?

We will see. (uśmiech)

Pamiętam, że gdy sprzedawaliście Jana Bednarka do Southampton, to oni na miejscu przedstawili wam całą prezentację z planem na tego zawodnika, jak go obserwowali, bo im się podoba, co nie. Z Moderem i Brighton było podobnie?

Tutaj było o takie rzeczy dużo trudniej z prozaicznego względu – kwarantanna. Gdy dopinaliśmy ten transfer, to w Wielkiej Brytanii była już czternastodniowa kwarantanna po przyjeździe. Angielski związek piłkarski pozwoliłby Kubie przylecieć, przejść badania i wrócić do Polski, ale nie chcieliśmy się na to zgodzić. A gdybyśmy my polecieli z Kubą, to zostalibyśmy w Anglii na dwa tygodnie. Patowa sytuacja. Ostatecznie rozegraliśmy to tak, że do testów i podpisania kontraktu doszło w Niemczech. Ale to okienko było dziwne właśnie przez takie względy. Co do prezentacji – Brighton ma bardzo dokładnie prześwietlonego Kubę. Wiedzą doskonale jakie ma atuty, gdzie ma jeszcze deficyty, jak się zachowuje, co robi na co dzień.

Dzwonią i pytają “jak zdrowie, nasz piłkarzu”?

Może nie tak, ale dzwonią regularnie. Duże wrażenie zrobiło to, że właściwie od momentu transferu mają Częsty kontakt z Kubą. Pytają co je, jak trenuje, jak trenuje dodatkowo. Chcą też, by zaczął już pracować trochę pod kątem wyjazdu do Brighton. To nie jest tak, że Moder jest zostawiony sam sobie i przypomną o nim sobie dopiero wtedy, gdy będzie miał się stawić w Brighton. Nie – kupiliśmy cię za dobre pieniądze, myślimy o tobie, wiążemy z tobą nadzieje. Kolejny klub z Anglii pokazał nam trochę takiego innego świata w podejściu do piłkarza.

A kiedy powiedzieliście Moderowi, że temat Brighton jest bardzo poważny? On właściwie do końca wydawał się tym wszystkim kompletnie nieporuszony.

I tak miało być. Do samego końca wiedział niewiele. Mówiliśmy mu, że jakieś tam zainteresowanie jest, ale bez konkretów, że oferta nie jest jeszcze złożona. Nie było potrzebne pompowanie mu głowy – walczył z Lechem o awans do fazy grupowej, był ważnym elementem tego zespołu i nie chcieliśmy mu mieszać w myślach. Przecież każdemu by to trochę namieszało. Kuba jest fajny, odpowiedzialnym chłopakiem, ale gdyby usłyszał “Premier League, rekord Ekstraklasy, gigantyczne pieniądze”, to by trochę na pewno go poruszyło. Dlatego dopiero na ostatniej prostej powiedzieliśmy mu co i jak. Był pozytywnie zszokowany, bo marzył o grze w Premier League.

Od zawsze dość mocno zwracaliście uwagę nie tylko na te kwoty transferowe, ale i na kluby, do których trafiają wasi piłkarze. Sprawdzaliście środowisko, szanse na grę, perspektywy na danej pozycji. W przypadku Modera pewnie jeszcze za wcześnie na oceny, ale w przypadku Gumnego, Linettego i Jóźwiaka jesteś zadowolony z tego, gdzie udało się ich ulokować?

Tak. Oczywiście widzimy, że na przykład Torino póki co nie punktuje za dobrze w Serie A, ale to jest świetny projekt dla Karola. Trafił do trenera, który bardzo go ceni i wie że Karol to piłkarz któremu może zaufać. Linetty gra wszystko, co może. A wyniki przyjdą, bo widzimy jak Torino gra i że tracą ostatnio takie głupie bramki w końcówkach, przez to brakuje tych punktów. A sam Karol wrócił do kadry, zrobił kolejny krok. To jest taki mój synek, on się bardzo rozwinął jako piłkarz i jako człowiek. Zmężniał. Ojcostwo go zmieniło. To jest inny facet niż ten, którego pamiętasz z wyjazdu z Lecha. Nadal skromny, ale zdecydowanie dojrzalszy.

Ale sporo osób twierdziło, że co to za awans sportowy – z ligowego średniaka do ligowego średniaka.

Jeśli ktoś się nie orientuje we włoskiej piłce, to tak może na to spojrzeć. Ale Torino to naprawdę fajny projekt. Z Sampdorią było różnie – gdy mieli przez jeden czy dwa sezony kilku świetnych piłkarzy, to nawet kręcili się przy pucharach. W Turynie chcą być trochę ponad to. Plan, trener Giampaolo, perspektywy dla Karola – to wszystko tam się spinało przy transferze. Poza tym to też nowy bodziec dla Linettego. Czasami trzeba coś zmienić żeby dalej się rozwijać. Linetty wsiadł do pociągu, który chce się rozpędzić i dojechać do europejskich pucharów.

Kamień z serca spadł, gdy Linetty wreszcie zagrał dobry mecz w kadrze?

Wiesz, mi ciągle to się nie składało. Karol był liderem swojej drużyny w Serie A, grał dobrze, a w reprezentacji nie dostawał szans. Dodawałem sobie dwa do dwóch i wychodziło mi ciągle to, że taki Linetty to musi być podstawowym piłkarzem tej reprezentacji.

Jego przeciwnicy powiedzą – okej, gra w klubie grą w klubie, ale gdy dostawał szansę w kadrze, to zawodził.

Kiedy dostał ostatnią szansę w reprezentacji w meczu o stawkę? Nie mówimy o tych ostatnich tygodniach.

Pewnie z Włochami na początku kadencji Brzęczka. 45 minut obok Góralskiego i Szymańskiego.

No właśnie. A od tego meczu minęły dużo czasu. Więc tak, jeśli pytasz, czy kamień spadł z serca, gdy zobaczyłem, że w biało-czerwonej koszulce gra dobrze, to tak – spadł. Upewniłem się, że nie byłem w błędzie. Ja mu strasznie kibicuję – nawet jako fan, nie jako agent. Sto meczów w Serie A, uznana marka we Włoszech. Wydaje mi się, że on zasłużył na prawdziwą szanse, a nie tylko na epizody. Ale Karol się zmienił. Teraz ma taki pazurek

Okej. Jóźwiak i Derby?

Nie wiem jakim cudem oni mają póki co tylko tyle punktów. W większości meczach byli po prostu lepsi. Zresztą Kamil też mówi – mamy tyle sytuacji, a nie wpada. Ale dźwigną się, nie takie historie widziało Championship. To jest też liga dla Kamila, oczywiście na ten moment w karierze. Jest silnym punktem drużyny. Liga dynamiczna, z wieloma pojedynkami. Kamil jest bardzo zadowolony póki co z tego, co tam zastał i też – jak tak sobie rozmawiamy po meczach – ma ogromny niedosyt punktowy. Ale pod jego walory motoryczne trafił idealnie. Jego też tam uwielbiają. W każdym meczu dostaje wysokie noty. Championship to nie jest jego ostatnie słowo.

Musiałeś go przekonywać, że to czas na transfer? Z tego co słyszałem, to chciał zostać, bo świetnie czuł się w tym zespole. Widział szanse na ugranie czegoś z Lechem.

Tak, on dobrze tu się czuł, ale wiedział też, że to czas na kolejny krok. Tu byliśmy zgodni. Zresztą on też widział, że wchodzi powoli na inną półkę. Zagrał w kadrze, dobrze tam wyglądał, w Ekstraklasie się wybijał ponad pewien poziom. On sam przyznawał, że to jest już czas, gdy trzeba stawiać sobie nowe wyzwania.

Dalej – Gumny i Augsburg?

Wreszcie ma tę swoją Bundesligę. Wymarzył ją sobie.. W jego przypadku proces adaptacji do zespołu przebiegał trochę inaczej, więc na swoją prawdziwą szanse w lidze musiał poczekać. Ale ma już asystę, ma już za sobą debiut. Trochę na jego nieszczęście jego rywal o miejsce w składzie zdążył już pograć przed jego przyjściem, później trafił do jedenastki kolejki. Ale o Roberta jestem spokojny. Znamy podejście Augsburga do niego, wiemy że bardzo nas niego liczą.

I co słyszeliście?

Gumny? Top, top, top. Pod każdym względem.

Zdziwiłbym się, gdyby powiedzieli “a co za żużel tu przywieźliście”.

Oni nie mieliby interesu, by nam ściemniać. Tak samo Derby, które jest zachwycone “Józiem”. Oni są ich piłkarzami i gdyby coś nie grało, to by nam powiedzieli. Okej, może to wyglądać tak, że Derby nie ma punktów, Torino nie punktuje za dobrze, a Gumny nie gra regularnie. Natomiast jesteśmy miesiąc czy dwa miesiące po tych transferach, a dostajemy sam pozytywny feedback o naszych piłkarzach prosto z ich klubów. Więc jestem przekonany, że będzie tylko lepiej. My wiemy jak to wygląda. Z Jankiem Bednarkiem wiedzieliśmy doskonale jaki jest plan na niego – nie grał od początku, bo musiał się nauczyć pewnych rzeczy. I gdy wszyscy dookoła narzekali, że Bednarek pojechał do Anglii i przepadł, to byliśmy spokojni, bo przecież rozmawialiśmy z klubem, z piłkarzem i zdawaliśmy sobie sprawę, że taki po prostu jest plan. Dzisiaj Janek jest liderem Southampton.

Z Piątkiem też musicie być cierpliwi? Przypuszczam, że mieliście dużo wątpliwości tego lata co do tego, czy przejście do Herthy było dobrym ruchem.

Nie mieliśmy za dużo wątpliwości. Krzysiek musi być teraz cierpliwy – nie chcieliśmy ciągle mu zmieniać środowiska, tego było za dużo. Poza tym wierzymy, że Hertha ma przyszłość. Teraz sytuacja jest taka, że Krzysiek ma za rywala Cordobę. Ściągnięto go latem, bo trener chciał grać na dwóch napastników, ale ta Hertha nie odpaliła za dobrze, więc wrócili do gry z jednym napastnikiem. I Piątek czeka na swoje szanse. Krzychu zna sytuację – nie jest tak, że odrzucili go na bok i niech tam sobie teraz trenuje. Rozmawia z trenerem, czeka na swoje szanse. A jak słyszę, że Piątek się skończył, to mi ręce opadają. Facet strzelał jak karabin w Cracovii, później w Genui, w Milanie strzelił w rok dziewiętnaście goli, miał dobry okres i nagle “się skończył”? Tak może powiedzieć tylko osoba, która nie zna się na piłce. To zawodnik, który jeśli będzie grał, to gwarantuje około 20 goli w sezonie. W kadrze Polski zagrał czternaście meczów, strzelił siedem goli. Średnio gol na dwa mecze. Mało?

Ale nie marudził wam latem, żebyście poszukali mu klubu, gdzie będzie mógł grać?

Nie. To nie jest ten typ człowieka, który chodzi za tobą, szarpie cię za rękaw i mówi “znajdźcie mi inny klub”. Ma dodatkowe treningi, pracuje poza zajęciami w klubie, analizuje, rozmawia z trenerem. Chce by gotowy na to, że gdy dostanie szansę, to będzie w świetnej formie i będzie strzelał gole. To tylko kwestia czasu.

REMIS POLSKI Z WŁOCHAMI? KURS: 3,70 W TOTALBET!
Szans ma jednak mało. Gdy wchodzi na boisko, to rzadko dostaje piłkę.

No i to jest problemem, bo Krzysiek to egzekutor. Ja wiem, że łatwo powiedzieć “niech mu tworzą sytuację”, ale przecież Piątek to nie jest typ dryblera, to klasyczna dziewiątka, Hertha to wiedziała. To nie jest typ napastnika który sam sobie kreuje sytuacje. On żyje z podań, I gdy je dostanie, to piłki nie zmarnuje. Strzelił już gola w meczu z Augsburgiem, zaraz później z Ukrainą i wcale nie jestem tym zaskoczony.

Wiosną usadził go Ibisević, który chyba lepiej pasował do tego, co grała Hertha.

Sam nie wiem, dlaczego Piątek nie grał. Nawet nie porównywałbym ich do siebie. Piątek to topowy napastnik, a z Ibiseviciem Hertha nie przedłużyła kontraktu.

Ibisević był walczakiem, rozbijał rywali. Piątek z kolei grał głównie w polu karnym. Choć próbuje znaleźć w pamięci stuprocentową sytuację zmarnowaną przez Piątka i…

I nie znajdziesz, bo ich prawie nie ma. Koledzy mało tych szans mu kreują. Trochę boli mnie to, że stracił szybko miejsce w składzie. Pierwszy mecz – wyjściowy skład, asysta, bardzo aktywny. Bum, ląduje na ławce. Hertha nie wygrywa. Ale Krzysiek nie chodzi nerwowy. Pracuje i czeka na swoją okazję. To mądry chłopak, gryzie go brak gry, ale nie jest marudą. Chce być gotowy, gdy ta szansa przyjdzie.

Był latem temat odejścia Jana Bednarka z Southampton?

Tak.

W obrębie ligi?

Nie. Bardzo dobra liga, bardzo dobry klub, bardzo dobra oferta. Ale Southampton nawet nie podjęło rozmów.

Dlaczego?

Bo mają na niego plan. Usłyszeliśmy w klubie “Janek jest nie na sprzedaż”. Pracujemy nad nowym kontraktem.

Jaki to plan Southampton?

Że ma być liderem drużyny, ma ciągnąć zespół w górę tabeli Premier League, a jeśli ktoś będzie chciał go pozyskać,  to tylko topowy klub za olbrzymie pieniądze. On jest w niesamowitym gazie. Znakomite statystyki, kibice zachwyceni, w klubie cmokają. To jest chłopak z innej bajki pod względem profesjonalizmu. U nas są sami piłkarze, którzy chcą trenować poza zajęciami w klubie i którzy mają ciśnienie na samodoskonalenie. Ale Janek jest… Naprawdę, nie poznałem piłkarza z taką obsesją własnego rozwoju i dążenia do perfekcji. Przykłada uwagę do absolutnie każdego detalu. Więc gdy słyszę od Southampton, że to jest facet, który zaraz będzie gotowy do gry w najlepszych klubach w Anglii, to nie zaprzeczam. Bo po prostu wiem, że tak będzie.

A musisz czasami hamować wypowiedzi Tymoteusza Puchacza?

Nie. Jego nie wolno hamować. Nie wolno! Czasami ktoś może tak sobie posłuchać Tymka i źle go ocenić. Ale wystarczy go poznać. Zobaczyć jaki to dobry dzieciak, jak dobre serce ma. Wypytaj jego znajomych – to najlepszy przyjaciel, jakiego możesz sobie znaleźć. Jeśli jesteś po jego stronie, to skoczy za tobą w ogień i będzie się o ciebie bił. Nie mówimy nawet o tym, że to bardzo dobry piłkarz. To też kapitalny człowiek. Usiądziesz z nim przy jednym stole, pogadasz, to przekonasz się, że on ma serce na dłoni. Taki jest i jeśli chciałbym mu powiedzieć “Tymo, ale musisz przyhamować z tymi wypowiedziami”, to zmieniałbym człowieka, którego uwielbiam. On jest… No jest po prostu zajebisty, nie mam innego słowa.

Też myślisz, że Mainz by dostało w trąbę od Lecha?

No, to jest “Puszka”. Rozmawiałem z nim o tym, bo jednak wypowiadał się na temat klubu, z którym też latem negocjowaliśmy. On nie do końca miał to na myśli. Albo inaczej – mógł pewnie powiedzieć to dookoła. Ale jest już taki bezpośredni i tyle. Dzisiaj gra w Lechu, więc za Lecha da się pokroić i gdyby przyjechało tu Mainz, to wypruwałby sobie żyły dla Lecha. A gdyby poszedł do Mainz i udzielał tam wywiadu, to by mówił, że przyjechałby Liverpool i mogliby dostać w trąbę. On dla swojej drużyny oddaje wszystko i bardzo wierzy w swój zespół. Dzisiaj gra w Lechu, więc z tym Lechem mógłby walczyć z całym światem.

Trochę spalił wam trochę rozmowy z Mainz tą wypowiedzią?

Nie wiem, pewnie nie. Bo każdy chciałby mieć takiego Puchacza u siebie. Tu nie chodziło konkretnie o to Mainz. Gdyby chciała go Borussia Dortmund, to powiedziałby, że BVB też mogłoby dostać w trąbę.

Temat odejścia Puchacza był realny?

W kontekście zainteresowania – tak. Ale znaliśmy stanowisko Lecha. My też myślimy podobnie. Przyda mu się doświadczenie które zdobywa grając w Lidze Europy. Z każdym tygodniem się rozwija i jak odejdzie z Lecha, to będzie ważnym ogniwem w nowym klubie. Jestem przekonany że to ostatni sezon Tymka w Lechu.

Jeszcze do niedawna część kibiców uważała, że wasze relacje z Lechem są niezdrowe. Że macie za dużo piłkarzy, co przekłada się na jakąś tam władze w klubie. Po “przyniesieniu” do klubu prawie 20 milionów euro w jednym okienku trochę te głosy ucichły.

Ja nadal nie rozumiem tych zarzutów wobec nas. Mamy dobre relacje z Lechem, to prawda. Część z nas kibicuje Lechowi, cieszymy się z ich zwycięstw. Ale to sfera prywatna. A biznesowo po prostu dobrze dogadujemy się z ludźmi, którzy zarządzają tym klubem. Jak w każdym biznesie relacje też są ważne. Poza tym – czy ktoś na tych dobrych relacjach źle wyszedł? Nie chodzimy z piłkarzami na imprezy czy na drinka, wręcz przeciwnie, staramy się z nimi dodatkowo pracować w różnych aspektach, aby spełnili swoje marzenia o grze na najwyższym poziomie. Jak do tej pory dobrze nam to wychodzi. Nasi piłkarze są ważnymi piłkarzami w swoich drużynach w topowych ligach Europy.

Mocno rywalizujecie z branżą dziennikarską o Łukasza Trałkę po karierze?

On będzie świetnym agentem. Dobry człowiek. Inteligentny. Rozumie biznes, potrafi rozmawiać z ludźmi. Ma olbrzymie doświadczenie. Z zewnątrz może czasami ktoś może go źle odbierać. Ale usiądziesz z nimi na kwadrans przy stole, porozmawiasz i kompletnie zmieniasz sposób patrzenia na tego faceta.

Widzisz go w Fabryce Futbolu jako menadżera?

Nie że “widzę”. On u nas będzie. Po prostu. A że wasza branża też widzi w nim potencjał, że zna się na piłce i potrafi ciekawie o niej mówić, to mnie nie dziwi i będę go w tym wspierał. Może być znakomitym ekspertem, ale równocześnie pracować jako agent.

Czasami mam wrażenie, że wypowiada się nie jak piłkarz. Ucieka od banalnych “musimy wyciągnąć wnioski” czy “liczy się każdy kolejny mecz”.

Wiesz, piłkarze też się zmieniają. To nowe pokolenie to już inna bajka. Wiem, że stereotyp piłkarza jest jaki jest. Natomiast środowisko się zmienia, i Łukasz jest tego przykładem. Poczekaj – czy my mamy jakiegoś gościa, który nie pasuje do w agencji?

(Magdziarz rozgląda się po klubowych koszulkach rozwieszonych w biurze)

No nie. Bednarek, Piątek, Bereszyński, Kędziora, Jagiełło, Jóźwiak, Linetty., Gumny, Klimala.. No nie ma. Nie widzę takiego. Zresztą – chciałbyś pracować z kimś, kto jest złym człowiekiem? Kto odfrunął, jest niesympatycznym gościem i czujesz do niego awersję?

Niezbyt.

No ja też nie chcę. Tu nie ma pół zawodnika, o którym mógłbym powiedzieć “jest trudny w obyciu, źle mi się z nim rozmawia”. Nie chciałbym pracować z ludźmi zadufanymi w sobie, którzy idą na takiej negatywnej bujance. Jak widzę, że ktoś ma niepoukładane w głowie i nie chce iść naszą ścieżką, to nie nawiązujemy współpracy. Jako agencja dajemy wszystkie narzędzia do rozwoju, ale po drugiej stronie też musi być pełen profesjonalizm. Może dlatego tak dobrze współpracuje nam się z każdym z tych gości? Między agentem a piłkarzem musi być dobre flow. Później w grę wchodzą duże pieniądze, musi być obustronne zaufanie, wtedy to działa.

Jarosław Kołakowski przejął wpływy w Arce Gdynia. Tobie kiedykolwiek przez myśl przeszło, by też jako Fabryka Futbolu albo ty sam zostać właścicielem jakiegoś klub w Polsce?

Kiedyś może tak. Mogliśmy to dwa lub trzy razy zrobić. Ale świadomie zrezygnowaliśmy. Życie właściciela klubu nie jest wcale takie łatwe, zaufaj mi. Wykładasz własne pieniądze, a później słyszysz, że jesteś skurwysynem. Mi to jest niepotrzebne, by ktoś skandował, że Magdziarz jest taki i owaki. Serio, nie potrzebuję tego. Realizuję się jako agent, jestem szczęśliwym człowiekiem, mam swoje inne biznesy. Kocham piłkę, jestem blisko niej, ale nie chciałbym być właścicielem klubu. Patrzę na Piotra Rutkowskiego i wiem, że za Lecha dałby się pokroić , stracił na Lechu mnóstwo zdrowia. Stres się odkłada w tobie. Szanuję właścicieli klubów, spoczywa na nich wielka odpowiedzialność.

WŁOSI POKONAJĄ POLSKĘ? KURS: 1,68 W TOTOLOTKU!
Bez Rutkowskich nie byłoby pewnie Lecha w tym miejscu, ale też druga strona tego medalu jest taka, że pewnie z tym potencjałem klubu i swoich pieniędzy mogli osiągnąć do tej pory więcej.

Ale kto się nie myli, kto nie popełnia błędów? Wiele lat Lech był budowany, by być w tym miejscu, gdzie jest teraz. Że gra w Europie, że jego piłkarze szturmują kadrę. To nie jest tak, że nagle to zadziałało i jest super. Rutkowscy pracowali na to latami. Ponad dekadę. Myślę że już niebawem przekuje się to na trofea, bo to w futbolu jest najważniejsze. Oprócz młodych wychowanków z akademii, do klubu zaczną wracać wychowankowie którzy po powrocie z europejskich wojaży. Z przyjemnością będą wracać do klubu, który ich wyszkolił i promował. Cieszę się rozwojem i sukcesami naszych zawodników, pracuję z nimi na co dzień, ciągle jestem w futbolu i sprawia mi to przyjemność. Bycie właścicielem klubu? Nie, nie… Więcej stresu i ciosów w łeb niż radości i satysfakcji.

rozmawiał DAMIAN SMYK

fot. Fabryka Futbolu/Instagram

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 14.11.2020 14:22 przez

Damian Smyk

Weszło
15.04.2021

Phil Foden. Symbol cierpliwości, który zdjął klątwę Guardioli

Właśnie mijają dwa lata od pierwszego gola Fodena w Premier League. Wszystko, co wydarzyło się do tej pory, jest w dużej mierze zasługą Pepa Guardioli. To on wówczas powiedział, że tego piłkarza nie sprzeda nawet za pół miliarda euro. Nadał mu łatkę “nietykalny”. Nie pozwolił wysyłać go na wypożyczenie do Parmy, trzymał blisko siebie i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Prasówka
14.04.2021

PRASA. Skorża nie poprowadził Lecha z Legią, bo przeciągały się rozmowy

– To nie tak, że nie chciałem poprowadzić drużyny w meczu z Legią. Rozmowy rozpoczęliśmy po odejściu Darka Żurawia i one długo trwały. Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Najmniej kontrowersyjna kolejka w tym sezonie – aż trudno było się pomylić

Bywają takie kolejki, gdy wrzucamy sobie w folder ze stop-klatkami dziesięć sytuacji i orientujemy się, że nawet nie jesteśmy w połowie przeanalizowanych meczów. Ale 24. seria gier była bodaj najspokojniejsza pod tym względem w całym sezonie. Być może nawet w kilku ostatnich latach. Gdybyśmy się uparli, to nie przyglądalibyśmy się szerzej żadnej sytuacji. Niemniej coś […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Skorża: Miałem trudną rozmowę z Puchaczem. To nie powinno mieć miejsca

– Z ogromną radością wracam do polskiej piłki, do wielkiego klubu. Lech to klub klasy premium. To duże wyróżnienie. Ponadto wracam w znane mi rejony, wiele wspólnie tu przeżyliśmy. Cieszę się na myśl współpracy z wieloma osobami, które tu zastałem. Dzisiaj pierwszy raz mogłem spotkać się z drużyną. I pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Widzę […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Teraz Wisłę Płock przejmie Bartoszek, a po sezonie Brzęczek

– Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, o ekstraklasowy byt powalczy z Wisłą Bartoszek, ostatnio pracujący w I-ligowej Koronie. Gdyby Nafciarzom udałoby się zostać w elicie na kolejny sezon, drużynę ma przejąć Brzęczek. (…)Według naszych informacji obie strony są już po pierwszych rozmowach i były selekcjoner podejmie się wyzwania pod dwoma warunkami – Nafciarze muszą […]
13.04.2021
Weszło
12.04.2021

Radosław Sobolewski zwolniony z Wisły Płock

No nie jest to dobry poniedziałek dla trenerów Ekstraklasy. Najpierw Stal Mielec pożegnała Leszka Ojrzyńskiego, a teraz doszły do nas kolejne informacje. Radosław Sobolewski nie jest już szkoleniowcem Wisły Płock. Jeszcze w zeszłym tygodniu mówił, że po sezonie opuści “Nafciarzy”, a tu władze klubu przyspieszyły mu pakowanie się z Płocka. Wiemy, że dla samego Sobolewskiego […]
12.04.2021
Liczba komentarzy: 48
Subscribe
Powiadom o
guest
48 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
miloz
miloz
5 miesięcy temu

A kiedy Bednarek z Magdziarzem skoczą sobie do gardeł o kilka milionów i będą się tytułować per: k…………?

pkvern
pkvern (@pkvern)
5 miesięcy temu

Szkoda, że nie padło pytanie o Bereszyńskiego. Mam wrażenie, że strasznie się zasiedział w Sampdorii.

Rozmaryn
Rozmaryn
5 miesięcy temu
Reply to  pkvern

Masz racje, nie rozwija się już w Sampie zmiana otoczenia mogła by pozytywnie na niego wpłynąć.

hds
hds
5 miesięcy temu
Reply to  pkvern

Bereszynskiego obdarli w Sampdorii z najwiekszego atutu, jakim byly jego wejscia ofensywne. W jednym z wywiadow wspominal, ze trener zakazywal mu wrecz, przekraczania linii srodkowej i podlaczania sie do akcji ofensywnych. “Projekt” Samprdria nie zostal chyba szczegolowo przeanalizowany i dopasowny do potencjalu pilkarza.

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu
Reply to  pkvern

To prawda, ale on w porownaniu z Linettym mial dobre pol sezonu, 3 mecze w reprezentacji moze i musialby zrobic duzy krok do tylu. Moze lepiej poczekac na forme w obecnym klubie? Wrocil Rybus i Reca. Dla niego lepiej byc wyborem nr 2 na prawej obronie niz 3 na lewej.

walt
walt
5 miesięcy temu
Reply to  pkvern

Rozmowa jest o gwiazdach Lecha a nie jakimś legijnym pachole

Mateusz Borek
Mateusz Borek
5 miesięcy temu

To kurwa śmieszne bylo ?

Adam
Adam
5 miesięcy temu

Trochę rzygam tęczą po przeczytaniu.

Jesieniarz
Jesieniarz
5 miesięcy temu
Reply to  Adam

Ech to takie polskie. Fabryka Futbolu to jedna z najlepszych rzeczy która zdarzyła się polskiej piłce w ostatnich latach. Ja rzygam opowieściami o upadłych karierach, alkoholu i przekrętach.

Ten co szczuł kibiców Warty na Lecha
Ten co szczuł kibiców Warty na Lecha
5 miesięcy temu

No proszę proszę a Szeliga pisał że kwota za Modera zawyżona o 25% przez Rutka ;)))))

KanielOutis
KanielOutis
5 miesięcy temu

Najwięksi tutaj komentujący idioci – w tym ty – kłócą się o kwoty transferowe, kiedy już nie mają o co. Nagle wielcy biznesmeni. Ten lepszy od tamtego, bo bańkę więcej za niego dali. Ludzie, kurwa, niech ci nasi tam nie zginą – to jest najważniejsze.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
5 miesięcy temu
Reply to  KanielOutis

 kanieloutis
Masz rację, w punkt !

Mario
Mario
5 miesięcy temu

Nad wszyskimi jego piłkarzami cmokają z zachwytu, są zachwyceni, zawodnicy z innej bajki.
Kluby twierdzą, że im prawdziwe skarby dostarcza.
Są już największymi gwiazdami swoich drużyn lub za chwilę się nimi staną.

Artur
Artur
5 miesięcy temu

To oni przynoszą pieniądze do Lecha? Każdego z wymienionych piłkarzy sprzedałby nawet Irek Jeleń. Kwotę transferową negocjuje klub, manager kontrakt zawodnika i.. swoją prowizję. Linettiego też prawie do Legii wsadzili co cyferki się zgadzały.

Kibole to zakała narodu
Kibole to zakała narodu
5 miesięcy temu
Reply to  Artur

jedynymi który mówią o Linettym w Legii są bajkopisarz Leśny i jego klika.

to_ja
to_ja
5 miesięcy temu

i sam Linetty ale kto by się to go pytał

KowaL
KowaL
5 miesięcy temu

Pamiętam jak swego czasu piłkarze Akademii Lecha mieli z góry narzucone, ze jak chcą mieć managera to muszą wybierać wśród 2 agencji, w tym oczywiście Fabryki Farmazonu, nadal tak jest?

jak żyć? nie wiem, ale jak grać ...
jak żyć? nie wiem, ale jak grać ...
5 miesięcy temu

Moderowi dedykuję kawałek The Sums 41 – Still Waiting,
zwłaszcza początek z menedżerem – instruującym, jak grać

Still_Waiting.jpg
WhiteStarPower
WhiteStarPower
5 miesięcy temu

To i Fat Lip zawsze beda klasyka 🙂 kopę lat ale fajnie ze ktos pamięta te kawałki jeszcze

jak żyć? nie wiem, ale jak grać ...
jak żyć? nie wiem, ale jak grać ...
5 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

smutne realia podpisywania kontraktu

Michał
Michał
5 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

To ja dorzucę jeszcze In to deep

Waffen77
Waffen77
5 miesięcy temu

Co on pierdoli?? Same gwiazdy… a że wyniki i gole się nie zgadzają? Tym gorzej dla nich.

Albert
Albert
5 miesięcy temu

Dobrze że nowe pokolenie ma szanse podpisywać umowy z zagranicznymi agentami (np. Marchwiński) bo Ci polscy to jak nie Osuch, to Kucharski czy następny Magdziarz, z nimi zawsze tylko kwestią czasu pozostaje kiedy się skompromitują.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
5 miesięcy temu
Reply to  Albert

Albo Profus.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
5 miesięcy temu

Tlumacze ostatnia odpowiedz:
Duzo wiecej hajsu i duzo mniej jebania mają agenci

albert
albert
5 miesięcy temu

Kiedy w końcu jakiś dziennikarz opisze że w FF pracują ludzie prawnie skazani za korupcje w polskiej piłce?

Litości...
Litości...
5 miesięcy temu

“na ostatnio chwilę”
litości…

Traw
Traw
5 miesięcy temu

Streszcze wywiad:
Wszystko jest super, każdy nasz ruch był świetny, nasi piłkarze są rewelacyjni. Niczego bym w życiu nie zmienił.
Smyk po wywiadzie wstał z kolan grzecznie się ukłonił i wyszedl

Erci
Erci
5 miesięcy temu

Smyk tak klepał w quizach Nejmana, że sam zaczął kropki i przecinki po spacji robić…

Gepetto
Gepetto
5 miesięcy temu

Mamy najlepszych piłkarzy, sami pracusie, dzięki nam rozwijają się wyśmienicie a Bednarka jak sprzedawaliśmy do Southampton to lecieliśmy rejsowym samolotem i żal nam było na biznes klasę nawet, za to mamy odstrzelone biuro za prowizje z tego transferu.

mateuszd
mateuszd
5 miesięcy temu
Reply to  Gepetto

Ale wiesz, że na takich trasach biznes klasa niewiele się rozni od ekonomicznej, a często jej nawet po prostu nie ma?

Lolo
Lolo
5 miesięcy temu
Reply to  mateuszd

Powiedz to Piekarskiemu który byle jaki transfer do Rosji lata wynajętymi samolotami xD

egon
egon
4 miesięcy temu
Reply to  Lolo

Typowe myślenie bidoka, trzeba się pokazać.

Jesteśmy Waszą Stolicą
Jesteśmy Waszą Stolicą
5 miesięcy temu

W skrócie, poza Piątkiem, żerujemy na dobrym szkoleniu Lecha (ale to dzięki nam są pracowici bo nie pijemy z nimi drinków) a jak jeszcze nie szło dobrze sprzedać wychowanka Lecha zagranicę to z uśmiechem na twarzy wieźliśmy Bereszyńskiego do Warszawy

davefox
davefox
5 miesięcy temu

Gdyby Bednarek zmienił managera na uznanego na rynku UK to już dawno grałby w lepszym klubie

Pytanko na śniadanko
Pytanko na śniadanko
5 miesięcy temu

Wszystko pięknie…
A kiedy przyjdzie czas na to, aby kibic Lecha też miał z tego pożytek i odrobinę radosci, a nie musiał przezywać prawie co tydzień tego co z Legią.

ducatti
ducatti
5 miesięcy temu

1. Rok temu Piątek nie grał ale Hertha nie przedłużyła umowy z Ibisevicem 2. W tym roku Piątek nie gra bo kupili Cordobe, mieli grać 2 napastnikami ale grają jednym 3. Piątek w Cracovii strzelał jak maszyna – chyba karne. Prawda jest taka, że gdyby Piątek miał managera na euopejskim poziomie to dalej grałby w Milanie.

Lolo
Lolo
5 miesięcy temu

Dlaczego Madgdiarz tak nienawidzi sie z Reisem?

Hrzehorz
Hrzehorz
5 miesięcy temu

Dlaczego w wywiadzie nie ma ani słowa i pytania o Patryka Klimalę, który został sprzedany na wieczne siedzenie przy: Odsonne Edouard, Albianie Ajeti czy Leighu Griffiths? Czym tutaj kierowano się poza skasowaniu prowizji od transferu?

Michał Mat
Michał Mat
5 miesięcy temu

Jaki słodziutki wywiad.. . A co z waszymi podopiecznymi takimi jak: Miłosz Przybecki, Maciej Gostomski, Tymoteusz Klupś, Patryk Szysz, Adam Stachowiak, Jakub Serafin i wielu wielu innych? Czy z nimi też pracujecie w innych aspektach?

NoNamE
NoNamE
5 miesięcy temu
Reply to  Michał Mat

dokładnie.bo można pomyśleć że mają tylko tych co wymienił i same kurwa perelki nie mówiąc jacy wspaniali ludzie .tylko cmokac

Jesieniarz
Jesieniarz
5 miesięcy temu
Reply to  NoNamE

Jednak ratio transferowych hitów do flopow jest dosyć wysokie. Ale dobrze że są tu w sekcji komentarzy glosy najwyraźniej branżowe bo dla mnie, jesieniarza, ze stolicy ich “stajnia” po prostu too wrażenie

Michal
Michal
5 miesięcy temu

Tomasz tylko tak dalej nic sie nie zmieniłeś kibicuję tobie i czekam jak pod twoje skrzydło oddam mojego syna pozdrawiam tabor

Gatito83
Gatito83
5 miesięcy temu

Transfer Gumnego to akt desperacji i braku wyczucia kiedy transfer zrobić z korzyścią dla zawodnika

Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu

Cały wywiad gość gada głupoty! Znam ta agencje to są ludzie z tamtej epoki. Nie grają czysto, bo na sile i po chamsku chcą podbierać zawodników z innych agencji. Jednym słowem 0 kultury biznesowej bliżej im to gości stojących pod PEWEXEM niż profesjonalnej agencji piłkarskiej 🙂

abram
abram
5 miesięcy temu
Reply to  Tomasz

A czego innego mozna sie spodziewac po handlarzu uzywanych samochodow

Bravo
Bravo
5 miesięcy temu

Co za stek bzdur. Puchacz dosłownie powiedział, że do Mainz nie pójdzie bo to jest słaby klub który dostałby w trąbę w Poznaniu.
Już widzę jak mówi to samo jakby usłyszał, że Borussia się nim interesuje. Nie chodzi wcale o jego wielkie serce do Lecha tylko o to, że wg niego Mainz jest za słabe żeby tam iść.

Artur
Artur
1 miesiąc temu

no to chyba cena troche spadla ostatnio

Weszło
15.04.2021

Phil Foden. Symbol cierpliwości, który zdjął klątwę Guardioli

Właśnie mijają dwa lata od pierwszego gola Fodena w Premier League. Wszystko, co wydarzyło się do tej pory, jest w dużej mierze zasługą Pepa Guardioli. To on wówczas powiedział, że tego piłkarza nie sprzeda nawet za pół miliarda euro. Nadał mu łatkę “nietykalny”. Nie pozwolił wysyłać go na wypożyczenie do Parmy, trzymał blisko siebie i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Raków to już rodzina. Gramy najlepszą piłkę w Polsce

– Uważam, że u nas gra najlepszy piłkarz tej ligi. Zawsze w to wierzę. Nie powiem kto, ale każdy może sobie kogoś wybrać. Raków gra najlepszą piłkę w lidze, roi się u nas od osobowości i piłkarskiej jakości. Tworzymy na tyle zgraną drużynę, że staliśmy się rodziną, a o rodzinie mówi się tylko najcieplej i […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Jak Real wyszedł z kryzysu?

14 stycznia Real przegrywa Superpuchar z Athletikiem Bilbao. Sześć dni później kompromituje się w Pucharze Króla z Alcoyano. Z kolei 30 stycznia przychodzi wstydliwa porażka z Levante u siebie. Kryzys jak nic. Pojawiają się głosy, że może dać sobie z tym Zidanem spokój, że to już nie to, co kiedyś i potrzeba tutaj rzetelniejszego fachowca. […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Władze Bayernu kontaktowały się z Nagelsmannem

W ostatnich tygodniach tematem numer jeden w niemieckich mediach sportowych jest konflikt pomiędzy Hansi Flickiem i Hasanem Salihamidziciem. Eksperci twierdzą, że ich dalsza współpraca jest niemożliwa, a obecny szkoleniowiec Bayernu po mistrzostwach Europy najprawdopodobniej zastąpi Joachima Loewa. Działacze “Die Roten” już rozpoczęli poszukiwania nowego trenera. Według portalu sport1.de odbyły się pierwsze negocjacje ze sternikiem RB […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

La Gazzetta: Przyjście Donnarummy oznacza pożegnanie Szczęsnego

Największy włoski dziennik sportowy poinformował, że agent Gianluigiego Donnarummy, Mino Raiola, rzekomo spotkał się z działaczami turyńskiego klubu w celu negocjacji transferu bramkarza Milanu. Co to oznacza dla Wojciecha Szczęsnego? Czy polski golkiper jest bliski kłopotów? Fabiana Della Valle z “La Gazzetta dello Sport” częściowo ujawniła kulisy rozmów transferowych i wskazała, że na tę chwilę […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Krychowiak: – Część zawodników była zadowolona. Ale nic nie zdobyliśmy!

W rozmowie z tvpsport.pl Grzegorz Krychowiak odniósł się do ostatniego meczu eliminacyjnego z Anglią. Nie ukrywał swojego rozczarowania porażką na Wembley. Stwierdził, że naszej reprezentacji będzie dużo trudniej zakwalifikować się do mistrzostw świata. Ponadto opowiedział o jego planach na przyszłość w kontekście gry dla Lokomotivu Moskwa. 78-krotny reprezentant Polski skomentował odczucia części zespołu po spotkaniu […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Górnik Łęczna przedłużył umowę z Kamilem Kieresiem

Działacze klubu z Lubelszczyzny postanowili już teraz przedłużyć kontrakt z 46-letnim szkoleniowcem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 r. Ponadto na taki sam krok zdecydowali się w przypadku umów pozostałych członków sztabu szkoleniowego: Sergiusza Prusaka i Andrzeja Orszulaka. Kamil Kiereś jest trenerem Górnika od początku lipca 2019 r. W poprzednim sezonie wywalczył awans do […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejne odwołane mecze 1. ligi

Koronawirus nie oszczędza ostatnio pierwszoligowych drużyn. Wczoraj nie obyła się rywalizacja pomiędzy Koroną Kielce a Bruk-Betem Nieciecza. A już dziś wiadomo, że w najbliższy weekend również nie zostaną rozegrane wszystkie zaplanowane spotkania.  Mecz GKS Jastrzębie – Miedź Legnica pierwotnie miał odbyć się jutro o godzinie 17.00. Według “Sport” w zespole gości pojawiły przypadki zakażeń wśród […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kicker: Lewandowski wróci na boisko 24 kwietnia

Ostatnimi czasy co chwilę pojawiają się różne spekulacje na temat daty powrotu polskiego napastnika. Powstały różne twierdzenia, ale do tej pory żadne nie zostało oficjalnie potwierdzone.  Mówiło się o tym, że istnieje duża szansa na to, by Lewandowski wystąpił w najbliższą sobotę – w meczu z VFL Wolfsburg. Niemieccy dziennikarze uważają, że będzie pauzować jeszcze […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gol Przybyłki w Lidze Mistrzów CONCACAF [WIDEO]

Wczoraj z europejskiej Ligi Mistrzów odpadł zespół Łukasza Piszczka. We wtorek z marzeniami o końcowym triumfie pożegnał Bayern Roberta Lewandowskiego. Za to po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego z awansu do następnej rundy może cieszyć Kacper Przybyłko. Ponadto swój występ przeciwko kostarykańskiemu Deportivo Saprissa okrasił bramką. Philadelphia Union bardzo pewnie przypieczętowała awans do ćwierćfinału tamtejszej Ligi […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Guardiola: Pracujesz przez 10 miesięcy i jesteś oceniany za ten jeden mecz

Pep Guardiola wczoraj wreszcie dopiął swego – awansował z Manchesterem City do półfinału Ligi Mistrzów. Z zespołem The Citizens udało mu się to dopiero za piątym podejściem. Szkoleniowiec “Obywateli” w rozmowie z mediami nie krył szczęścia, ale wzięła go także refleksja na temat trudów rywalizacji w tych rozgrywkach. Wskazał także, w jaki sposób będzie świętować […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Valverde grał z okropnym obrzękiem (FOTO)

Federico Valverde rozegrał 90 minut przeciwko Liverpoolowi. Real zagrał na zero z tyłu, a sam Hiszpan miał zadanie najtrudniejsze z możliwych – grał na Sadio Mane, najmocniejsze ofensywne działo Jurgena Kloppa. Sam jest przecież środkowym pomocnikiem, musiał łatać dziurę na prawej stronie. Co w tym niecodziennego? Ano to, o czym dowiedzieliśmy się dopiero po spotkaniu. […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Solidność to za mało na półfinał Ligi Mistrzów

Jeśli przegrywasz pierwszy mecz 1:3 na poziomie ¼ Ligi Mistrzów, to nie wystarczy, że w rewanżu jesteś dobry. Musisz być bardzo dobry. Może nawet znakomity. Skuteczny, bezlitosny, pewny z przodu, pewny w tyłach. Zagrać nie na 100 procent, ale na trochę więcej. Rywal nie urwał się z choinki. I czy Liverpool był dziś dobry? Tak. […]
14.04.2021
Suche Info
14.04.2021

Piszczek żegna się z Ligą Mistrzów. Bilans: 54 mecze

Borussia Dortmund odpadła z Ligi Mistrzów. Co to oznacza dla Łukasza Piszczka? Ano to, że prawdopodobnie już nigdy nie zagra w Lidze Mistrzów. Polak zapowiedział odejście z BVB po sezonie. I trochę szkoda, że Piszczek nie dostał dziś choćby symbolicznego wejścia, podczas którego mógłby pożegnać się z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami piłkarskimi. BVB przecież była już poza burtą w […]
14.04.2021