„Granie z Rangers na remis nie ma większego sensu. Trzeba ich usadzić”

Opublikowane 29.10.2020 14:26 przez

Jan Mazurek

Cała ofensywa jest na dobrym, europejskim poziomie. Ryan Kent, Ianis Hagi – bardzo dynamiczni zawodnicy. Alfredo Morelos – najskuteczniejszy zawodnik Rangers, wyrobił sobie tam pozycję gwiazdy, nawet mimo swojej czupurności, bo nagminnie łapie kartki, nieobliczalny facet, trudny do sklasyfikowania. Najbardziej obawiałbym się jednak boków obrony. Z prawej strony James Tavernier. Specyficzny boczny obrońca. Parędziesiąt strzelonych goli, parędziesiąt asyst. Chłopak, który skupia się na ciągłym ataku. Z drugiej strony Borna Barisić, który na szczęście może z Lechem nie wystąpić, bo ma swoje problemy ze zdrowiem. Trzeba się obawiać skrzydeł i skutecznego Morelosa – mówił Jacek Zieliński na antenie Weszło FM. Zapraszamy na wersję tekstową tej rozmowy. 

Panie trenerze, nie zagra Pedro Tiba, nie zagra Djordje Crnomarković, nie zagra Jakub Kamiński. Osłabiony jest Lech. 

Sytuacja jest specyficzna i trudna. Czasy nie są łatwe. Borykamy się z pandemią. Występują kontuzje przeciążeniowe. To wielkie osłabienia Lecha. Przede wszystkim brak Pedro Tiby. Jego absencja będzie widoczna. Pokazał to już weekendowy mecz z Cracovią. Bez Portugalczyka życie wygląda zupełnie inaczej.

Jest w Ekstraklasie zawodnik z lepszym przeglądem pola niż Pedro Tiba?

To jeden z lepszych, jeżeli nie najlepszy obcokrajowiec na naszych boiskach. Od dłuższego czasu prezentuje równy poziom. Ciągnie poznańską lokomotywę. Duży skok jakościowy zrobił przy nim Kuba Moder, ale to zawodnik o zupełnie innych parametrach. I to właśnie Moder będzie musiał wziąć na siebie odpowiedzialność za dyrygowanie poczynaniami Lecha.

Lech sprawi niespodziankę i nie przegra w Glasgow? Kurs 2,88 w SuperBet! 

Jaki środek pola pan sobie wyobraża? 

Niby jest opcja z ustawieniem Karlo Muhara w środku, ale może być też tak, że jedyną szóstką będzie Jakub Moder, a przed nim ustawi się Filipa Marchwińskiego i Daniego Ramireza. Zobaczymy, jak trener Żuraw to ustawi, jak to ułoży. Lecha czeka ciężkie zadanie. Rangers są rozpędzeni. Mają w tym roku wielkie szanse na mistrzostwo Szkocji. Ostatnie szesnaście spotkań bez porażki. Nie tracą bramek. Dominują w ofensywie. Mimo że to zespół z ligi szkockiej, to wcale nie grają topornej wyspiarskiej piłki. Dużo po ziemi, wykorzystując szybkość skrzydłowych i bardzo ofensywnych bocznych obrońców.

Ciężkie zadanie, ale Lech do tej pory potrafił sprężyć się na takie mecze, potrafił zagrać na dobrym poziomie. Jestem przekonany, że Kolejorz zagra dobre spotkanie. Natomiast myślę, że skala trudności może być podobna do meczu z Benficą.

Lech więcej straci na absencji Tiby czy Kamińskiego?

Jakub Kamiński jest w dobrej dyspozycji. Nieprzypadkowo dostał powołanie do reprezentacji. Ale jeśli Sykora będzie zdrowy, to Lech sobie ze skrzydłami poradzi. Można ustawić jego i Puchacza na bokach, co zneutralizuje brak Kamińskiego, gorzej to wygląda przy braku Tiby. Szkoda, że podstawowi zawodnicy wypadają na takie spotkanie. Miejmy tylko nadzieje, że drużyna Lecha jest tak rozpędzona i tak ograna, że da sobie radę.

RANGERS – WYGRANA I WIĘCEJ ROŻNYCH. KURS 2.00 W TOTALBET!

Stevena Gerrarda pamiętamy jako wybitnego piłkarza Liverpoolu, ale jak się okazuje, trenerem też jest niczego sobie. 

Zrobił dobry krok idąc do ligi szkockiej. Nieoczywisty ruch, bo to rozgrywki wyszydzane w Anglii, traktowane lekceważąco, nieco z góry, ale jemu to bardzo posłużyło. Rangersi, pod jego przywództwem, zrobili ogromny skok jakościowy. Niesamowicie się rozwinęli. Gerrard terminował w akademii Liverpoolu i jego wychowankiem jest Trent-Alexander Arnold. To robi wrażenie. Topowy zawodnik. Gerrard zna się na trenerce, czuje to i jestem przekonany, że prędzej czy później, ale na Anfield Road wróci.

W Rangers też jest parę mocnych nazwisk. Kogo Lech powinien obawiać się najbardziej?

Cała ofensywa jest na dobrym, europejskim poziomie. Ryan Kent, Ianis Hagi – bardzo dynamiczni zawodnicy. Alfredo Morelos – najskuteczniejszy zawodnik Rangers, wyrobił sobie tam pozycję gwiazdy, nawet mimo swojej czupurności, bo nagminnie łapie kartki, nieobliczalny facet, trudny do sklasyfikowania. Najbardziej obawiałbym się jednak boków obrony. Z prawej strony James Tavernier. Specyficzny boczny obrońca. Parędziesiąt strzelonych goli, parędziesiąt asyst. Chłopak, który skupia się na ciągłym ataku. Z drugiej strony Borna Barisić, który na szczęście może z Lechem nie wystąpić, bo ma swoje problemy ze zdrowiem.

Trzeba się obawiać skrzydeł i skutecznego Morelosa.

Co Lech musi poprawić względem przegranego meczu z Benfiką, żeby chociaż powalczyć z Rangers?

Przede wszystkim koncentrację w grze obronnej. Topowe zespoły w Lidze Europy nie wybaczają błędów. A już na pewno nie wybaczają takich błędów, jakie Lech popełniał z Benfiką. Inna sprawa, że wraca Satka, który jest liderem defensywy. Jest też Rogne. Duet stoperów będzie wyglądał lepiej. Poza tym Czerwiński, Puchacz, Kravets. Defensywa będzie bardziej stabilna. Poza tym trzeba będzie bezlitośnie wykorzystywać wszystkie błędy w defensywie Rangersów. Lech już z Benficą stworzył sobie parę świetnych okazji, dwie wykorzystał, ale teraz tych sytuacji może aż tylu nie być, dlatego skuteczność Ishaka i Ramireza będą kluczowe dla losów tego spotkania.

Jeśli Thomas Rogne wskoczy w miejsce Djordje Crnomarković, to Lech na tym straci czy na tym zyska?

Rogne dawno nie widzieliśmy na boisku. Długo pauzował. Trudno powiedzieć, jaka jest jego dyspozycja, jaki jest jego szlif typowo piłkarski. Może mu brakować ogrania.

Z Charleroi wszedł na końcówkę i dał radę. 

Chłopak z parametrami na piłkę typowo brytyjską.

Grał w Celticu.

Dokładnie, ale Rangers brytyjskiej piłki nie grają. Jest to solidny stoper. W parze z Satką grali wielokrotnie i dawali sobie radę, więc powinno być dobrze.

Wyobraża pan sobie, że Lech do końca swojej przygody w Lidze Europy będzie grał ofensywną piłkę?

Lech zbudował sobie fajną, ofensywną tożsamość, opartą na dobrej grze chłopaków z akademii Lecha. To się nie zmieni. Oczywiście, może Dariusz Żuraw delikatnie zmodyfikuje taktykę, pomysł na jakiś konkretny mecz, ale generalnie dalej będzie to futbol na tak, futbol otwarty, futbol dynamiczny i nowoczesny. To jest ważna sprawa. Okopanie, się granie z Rangers na remis, nie ma większego sensu. Ich trzeba czasami usadzić, posadzić, uziemić, pokazać im, że wcale nie będzie im tak łatwo. Myślę, że tak zagra Lech.

Porażka z Jagiellonią i remis z Cracovią to powody do niepokoju?

Jako trener Lecha przeżywałem mecze ligowe zaraz po fajnych występach w europejskich pucharach. Zaraz po Juve, zaraz po City, zaraz po Salzburgu. Raz, że trudno było przestawić się na poletko ligowe. Dwa, że wszyscy, którzy w Lidze Europy grają w dłuższym wymiarze czasowym, w lidze odczuwają zmęczenie, dlatego też te spotkania w Ekstraklasie wyglądały nieco topornie, nieco siermiężnie. Dlatego spodziewam się innego Lecha niż w meczach ligowych, choć przy tak wąskiej kadrze, w perspektywie nieco dłuższej, Lech może mieć w lidze realne problemy.

Brakuje trochę zmiennika dla Ishaka. 

Po odejściu Gytkjaera, Ishak pokazuje duże umiejętności. To klasowy napastnik. O niego jestem spokojny. Ale, tak, ze zmiennikami jest problem. I Kaczarawa, i Awwad to ludzie z ławki, nie poziom Ishaka, wchodząc nie zastępują go jeden do jednego. Muszą wdrożyć się w schematy Lecha, bo na razie brakuje im ogrania, pewności. Trzeba dać im trochę czasu. Ale Ishak to pełnoprawny następca Gytkjaera. Lech ma szczęście do napastników, do dziewiątek.

Ishak jest też niezłym asystentem. 

Piłkarz niesamowicie wartościowy. Jeden z faworytów do tytułu króla strzelców Ekstraklasy.

Nie jest to przesadnie kontrowersyjna opinia. 

Nie jest i nie miała nawet takowa być.

JAMES TAVERNIER STRZELI GOLA – KURS 3.46 W EWINNER!

A jak wygląda kwestia walki o mistrzostwo? 

Za wcześnie jeszcze, żeby mówić, że Lechowi ucieka mistrzostwo. Pamiętajmy, że Lech ma bardzo młody zespół, oni dalej się uczą piłki. To jeszcze melodia przyszłości, a godzenie gry w europejskich pucharach z ligą, jeszcze do tego w okresie pandemicznym, to nic łatwego, nic prostego. Wiecie, ja to przeżywałem dziesięć lat temu. Dla mnie nie skończyło się dobrze. Trzymam kciuki za chłopaków i trenera Dariusza Żurawia.

Jakim trener jest Dariusz Żuraw? Nie było takie oczywiste, że wprowadzi Lecha do Ligi Europy. 

W Lechu zawsze są wysokie oczekiwania, co do pracy trenera, zawsze i to nie dziwi. Trener Dariusz Żuraw dał radę. W Lechu zaczynał poważne trenerskie szlify. Fajnie w to wszedł. Połączył zawodników z dobrego zagranicznego skautingu z ultra-zdolną młodzieżą z akademii. Mieszanka wypaliła. Trzeba trzymać za niego kciuki, żeby dawał sobie radę, a wszystkim wokół starczyło cierpliwości. Ten zespół rośnie. Nie mówimy jeszcze o teamie, który zawojuje Europę, ale jest to zaczyn pod dobrą ekipę, która w przyszłym roku może zaprezentować się w Europie jeszcze lepiej.

Jakiego wyniku spodziewać się po meczu z Rangers?

Zwycięstwo Rangers dzieliłoby tę grupę na dwie drużyny, które po wieczorze pewnie będą miały sześć punktów i dwa zespoły, które miałyby po zero oczek. Wtedy będzie praktycznie pozamiatane. Liczę, że Lech da radę i wyjedzie z Glasgow z remisem, który utrzyma go w grze o drugą pozycję.

ROZMAWIALI WOJCIECH PIELA I MAJA STRZELCZYK

Fot. Newspix.pl

Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Weszło
09.12.2021

Bez żenady, ale i bez powodów do wielkiego optymizmu. Oceny Legii za mecz ze Spartakiem

Legia Warszawa w tym meczu grała dobrze przez jakieś 20 minut. Pierwszych dziesięć i dziesięć ostatnich. Wtedy można było naprawdę dostrzec coś pozytywnego – a to pressing, a to strzał w poprzeczkę, a to wywalczony rzut karny, a to groźne centry, a to element strzału z dystansu. Problem w tym, że to wszystko za mało, […]
09.12.2021
Live
09.12.2021

LIVE: Legia przegrała po błędzie Nawrockiego, Pekhart zmarnował karnego

Legia Warszawa w Ekstraklasie przeżywa największy kryzys od kilku dekad, ale nadal może napisać fajną historię w grupie Ligi Europy. Jeżeli pokona dziś Spartaka Moskwa, będzie na wiosnę w 1/16 finału tych rozgrywek. Zadanie trudne, patrząc na sytuację w lidze wydające się wręcz niewykonalne, ale mimo wszystko to goście mają więcej do stracenia. Śledźcie ten […]
09.12.2021
Liga Europy
25.11.2021

Degrengolada trwa – Legia gładko przegrywa z Leicester

Porażka 1:3 na wyjeździe z Leicester City? Jeśli ktoś nie oglądał spotkania, mógłby pomyśleć, że w sumie to nie było tak źle. Legii Warszawa udało się strzelić bramkę znacznie potężniejszemu przeciwnikowi, może nawet napędzić mu trochę strachu… Ale to tylko pozory. W rzeczywistości mecz wyglądał tak, że dopóki „Lisom” – w sumie nie najwyżej dysponowanym […]
25.11.2021
Piłka nożna
25.11.2021

Czy Legia pomoże Leicester zwolnić Brendana Rodgersa?

Zawsze są dwie strony jednego piłkarskiego widowiska, bo zawsze w sprawę zaangażowane są dwa zespoły. Dzisiaj, w przypadku meczu Ligi Europy Legii z Leicester, nie jest inaczej. Polski klub ma swoje problemy, ma ich całą masę, ale przedstawiciele Premier League również nie są w najbardziej komfortowej sytuacji. Dość powiedzieć, że kolejna wpadka może sprokurować zmiany […]
25.11.2021
Liga Europy
04.11.2021

Jak sfaulować na karnego przewrotką? Pokazuje i objaśnia Josue

Sezon 2021/22 w wykonaniu Legii Warszawa pełen jest niespodzianek i wydarzeń trudnych do wytłumaczenia w logiczny sposób. Dlatego zawsze kiedy zdarzy nam się pomyśleć, że „Wojskowi” niczym nas już nie zaskoczą, oni wyskakują z kolejnym absurdalnym wyczynem. No bo powiedzcie szczerze – ile razy zdarzyło wam się widzieć faul na karnego dokonany… przewrotką? Panie Josue, […]
04.11.2021
Liga Europy
04.11.2021

Wpadka goni wpadkę – Rosjanie przestali się liczyć w pucharach

Rubin Kazań zbiera w łeb od Rakowa Częstochowa, Spartak Moskwa przegrywa pierwszy mecz z Legią Warszawa. To my jesteśmy tacy mocni, czy Rosjanie tacy słabi? Medal, jak to zwykle bywa, ma dwie strony – triumfy polskich klubów wypada doceniać, zwłaszcza po latach pucharowej nędzy, ale prawda jest taka, że przedstawiciele rosyjskiej ekstraklasy coraz częściej zbierają […]
04.11.2021
Weszło
25.01.2022

Wciąż nic nie wiemy o Nicoli Zalewskim

Minuta z Empoli, dwie minuty z Bodo/Glimt, cztery minuty z Lecce, pięć minut z Venezią, osiem minut z Lazio i dwadzieścia minut z Zorią Ługańsk – łącznie przez trzydzieści dziewięć minut plus doliczone czasy gry mogliśmy oglądać w tym sezonie Nicolę Zalewskiego w barwach Romy. Dorobek? Zero goli, zero asyst. Ciekawsze liczby? Średnio osiem kontaktów […]
25.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Weszło
22.01.2022

Duch Fergie Time wciąż unosi się nad Old Trafford

Od czasu do czasu realizator transmisji wyszukiwał Sir Alexa Fergusona w gąszczu innych widzów tego wątpliwej jakości spotkania na Old Trafford. Legendarny trener Manchesteru United nie wyglądał na specjalnie rozanielonego. I trudno mu się dziwić, bo Czerwone Diabły okrutnie męczyły bułę, a na domiar złego West Ham wcale nie podkręcał tempa. Zanosiło się na nudny […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Życie w czerni i bieli. Fotograficzne powołanie Ernesto Valverde

Życie jest kolorowe, ale zdjęcia muszą być czarno-białe, mawia Ernesto Valverde i obserwuje swoje otoczenie. Krople deszczu spływające po przedniej szybie autokaru, białe kaski policjantów i wyczekujący draki kibice. Tył czyjejś głowy, deska rozdzielcza, flagi na wietrze, dym rac i agresywna euforia greckich kiboli. Młodzi ludzie i setka telefonów. Azjaci błagający o autografy. Smutny facet […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Weszło
18.01.2022

Lot Mew i sprawa oddalających się marzeń o mistrzostwie Chelsea

Premier League to tak bezlitosne rozgrywki, że nie masz prawa marzyć o mistrzostwie Anglii, jeśli w trzynastu ostatnich kolejkach tracisz dwadzieścia punktów, a podczas grudniowo-styczniowej kumulacji mroźnych zimowych bojów notujesz aż pięć remisów w siedmiu starciach. A Chelsea właśnie pozwoliła sobie na grzech tego kalibru. W konsekwencji Thomas Tuchel i spółka już wiedzą, że dogonienie […]
18.01.2022
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dawid
Dawid
1 rok temu

Widzę, że ostatnio burza w internecie o to że Lech gra ładnie ale pkt brak. I oczywiście chwalenie za 2:4 w cymbał. I zgodze się z kibicami Z Wawy i całej reszty które cisną bekę „i cyk do gabloty” hehe bo najważniejsze w piłce są zwycięstwa a nie ładna gra. Huj w ładna grę jeśli potem jest 4 msc w grupie albo 5 w lidze i w cymbał od Zagłębia. I nie zgodzę się z kibicami z Poznania że „32 liga Europy to nie wykładnik” i „tylko w Legii podniecają się MP”. Huja prawda bo wszyscy wiedza że w Lechu za majstra dadzą się pokroić a po 2 żeby zagrać w el LM to trzeba ta jebana gownolige wygrać bo za piękna grę w eliminacjach się nie gra. Tylko że to wszystko nue jest takie czarno-białe. Bo my, kibice Lecha też mamy swoje racje. Bo wkoncu fajnie się tego Lecha ogląda. Bo wkoncu Lech na swój styl. Bo wkoncu Lecha ciągną wychowankowie a nie Janicki z Vuja. Brak wyników? Myślę że one przyjdą, bo historia pokazuje że drużyny które uparcie trzymają się swojego stylu wkoncu osiągają wyniki. Potwierdza to chociażby LE bo założę się że w stylu ala Probierz Lech by odpadł już z Cypryjczykami. W lidze jest ciężko bo drużyny z Lechem grają 10 w obronie i o ile PSG czy Bayern z takimi drużynami sobie radzą o tyle w polskiej lidze nie ma aż takiej przepaści w umiejętnościach pomiędzy piłkarzami i jest o to zwyczajnie trudniej. Ale wkoncu w Lechu jest jakiś pomysł, cierpliwość i brak nerwowych ruchów a to musi zaprocentować. No, nie musi, ale kibic musi i chce w to wierzyc.

Rys
Rys
1 rok temu

Zgodze się, że wychwalanie pod niebiosa za finezyjną grę to znaczna przesada. Wychwalajcie jak pacną taką Benfike czy Rangersów bez tego bedzie zawsze to porównywanie do Valarengow czy innych Mołdawii. Przeba pojechać do Glasgow, pojechać po Rangersach i przyjechać do domu. Szkoci na pewno nie postawią autobusu w bramce jak to robią praktycznie wszystkie krajowe drużyny. Ważne żeby nie przegrać meczu w szatni.

Felietony i blogi
28.01.2022

Pierwsza liga, czyli wieczne wakacje

Już za tydzień rozgrywki wznawia Ekstraklasa i fajnie, bo ile można typować nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Mam wrażenie, że niektórzy wymieniają losowe nazwiska i czekają, aż w końcu trafią – natomiast zmartwię was, tych trenerów na świecie trochę jest, nie mówiliście jeszcze na przykład o Janie Żurku. Może Jan Żurek właśnie? Kto wie. Ale ja […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Lechia sprowadzi 19-krotnego reprezentanta Holandii

Dwieście osiemnaście meczów w Eredivisie, trzydzieści jeden spotkań w Premier League, dziewiętnaście występów w reprezentacji Holandii. PSV Eindhoven, SC Heerenveen, Swansea City, Feyenoord Rotterdam, Twente Enschede. Luciano Narsingh ma trzydzieści jeden lat i może pochwalić się naprawdę sympatycznym CV, a niewykluczone, że niedługo obejrzymy go na boiskach Ekstraklasy… Sebastian Staszewski z Interii informuje, że Lechia rozmawia […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Mateusz Praszelik wyrusza za granicę. Jak chciał, tak zrobił

O Mateuszu Praszeliku mówiło się od dawna, że jest jednym z kandydatów do wyjazdu z Ekstraklasy. Mimo że w najwyższej lidze nie zabawił aż tak długo, zdążył pokazać, że ma papiery na lepsze granie. Ba, w wywiadzie z nami powiedział nawet, że chce wyjechać w lepsze miejsce już w 2022 roku. – Nie będę ukrywał, że […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

L’Equipe: Milik zostanie w Marsylii

Powoli rozjaśnia się najbliższa przyszłość Arkadiusza Milika. L’Equipe informuje, że napastnik reprezentacji Polski nie opuścił tej zimy Marsylii. Milik przeżywa trudne chwile w Ligue 1. Wiosną ubiegłego roku wyrósł na gwiazdę całej ligi, latem doznał jednak kontuzji, a po powrocie nie może dojść do formy. Więc, kiedy już wydawało się, że wszystko, co najgorsze ma […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Praszelik przejdzie do Hellasu Verona

Śląsk Wrocław ostatnio pozyskał dwóch potencjalnie ważnych piłkarzy (Dennis Jastrzembski, Daniel Leo Gretarsson), ale teraz traci zawodnika, który jesienią grał pierwsze skrzypce. Więcej niż jedną nogą w Hellasie Verona jest Mateusz Praszelik.  Jak poinformował „Przegląd Sportowy” (pierwszy o Veronie napisał portal Transfery.info), pomocnik, który wciąż znajduje się w wieku młodzieżowca, odejdzie za 2 mln euro. […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Wszołek: Union grał ustawieniem bez nominalnych skrzydłowych

Paweł Wszołek wrócił do Legii Warszawa na półroczne wypożyczenie z Unionu Berlin. Piłkarz nie ukrywał swojego zadowolenia z ponownego dołączenia do ekipy z Łazienkowskiej.   – Mam nadzieję, że na boisku uda mi się potwierdzić swoją jakość. Na pewno zobaczycie charakter, bo będę dawał z siebie wszystko. Wierzę, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Michał Janota po zabiegu ablacji serca

Pomocnik Podbeskidzia, Michał Janota przeszedł zabieg ablacji, polegający na leczeniu arytmii serca. Jak czytamy na oficjalnej stronie bielskiego klubu, jest to zabieg mało inwazyjny. W przeszłości musieli mu się poddać m.in. Mateusz Szwoch, Jarosław Niezgoda i Arvydas Novikovas. Janotę czeka teraz miesięczna przerwa od treningów. – Jestem pełen optymizmu przed rehabilitacją. Przez najbliższy miesiąc będę […]
28.01.2022
Tenis
28.01.2022

Australian Open – jaki to był turniej w wykonaniu Igi Świątek?

Iga Świątek zakończyła udział w Australian Open na półfinale rozgrywek. Dla Polki to najlepszy wynik w karierze, jaki osiągnęła grając w Melbourne. Na wielkoszlemowych kortach lepiej poradziła sobie tylko raz, kiedy dwa lata temu triumfowała w Roland Garros. Z jednej strony, trudno nie traktować jej wyniku w kategoriach sporego osiągnięcia. Jednak po meczu z Danielle […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Stoper Pogoni po operacji, teraz miesiąc przerwy

Stoper Pogoni Szczecin, Konstantinos Triantafyllopulos przeszedł zabieg naprawy uszkodzonej łąkotki w stawie kolanowym. Kontuzji doznał podczas przygotowań w Turcji.  Dr Bartosz Paprota poinformował na oficjalnej stronie „Portowców”, że przewidywany czas powrotu do gry greckiego obrońcy wynosi około miesiąca. Absencja Kostasa to szansa na wywalczenie miejsca w składzie dla Mariusza Malca, który jesienią rozegrał zaledwie cztery […]
28.01.2022
Inne sporty
28.01.2022

Drugi czy dwudziesty pierwszy? Miedwiediew oraz Nadal zagrają o wielkoszlemowy tytuł

Rafael Nadal miał dwa dni odpoczynku po wyczerpującym, pięciosetowym pojedynku z Denisem Shapovalovem. I wykorzystał je znakomicie – bo w półfinale Australian Open pewnie ograł Matteo Berrettiniego (6:3, 6:2, 3:6, 6:3). O wielkoszlemowy tytuł Hiszpan zagra z Daniiłem Miedwiediewem – który pokonał Stefanosa Tsitsipasa (7:6, 4:6, 6:4, 6:1) i jest na najlepszej drodze, żeby za […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Bartosz Kopacz nowym kapitanem Zagłębia Lubin

Bartosz Kopacz w tym okienku wrócił do Zagłębia Lubin, które zapłaciło za niego Lechii Gdańsk 1,2 mln zł. Nowy-stary piłkarz „Miedziowych” od razu ma odgrywać bardzo ważną rolę nie tylko na boisku, ale również w szatni. Piotr Stokowiec w wywiadzie dla oficjalnej telewizji klubowej zapowiedział, że Kopacz będzie kapitanem jego drużyny w rundzie wiosennej.  – […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Z Championship do Ekstraklasy. Kim jest nowy obrońca Śląska?

Śląsk Wrocław w ostatnich dniach przeprowadził dwa ciekawe transfery. Pokazał swoim kibicom, że ambicje na osiągnięcie czegoś więcej niż środek tabeli w Ekstraklasie jednak są i że pion sportowy dostrzega problemy trapiące drużynę. Jednym z nich na przestrzeni rundy jesiennej był na pewno brak odpowiedniej jakości na skrzydłach, który w jakimś stopniu ma zostać rozwiązany […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Ishak nadrabia zaległości i walczy z czasem

Od tego, czy Mikael Ishak będzie w stanie szybko wrócić do gry może wiele zależeć w kontekście losów Lecha Poznań w drugiej części sezonu. Na razie szwedzki napastnik próbuje nadrobić stracony czas. Ishak miał ostatnio problemy zdrowotne, dlatego na obóz w Belek dotarł z opóźnieniem, a potem i tak trenował indywidualnie. W Turcji nie wystąpił […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Były piłkarz Schalke i FC Koeln na celowniku Lechii

Zdaniem Transfermarkt.ch Lechia Gdańsk może sprowadzić do siebie Christiana Clemensa. 30-letni skrzydłowy w pierwszej części sezonu pozostawał bezrobotny po wygaśnięciu umowy z SV Darmstadt. Wiosną ubiegłego roku piłkarz ten rozegrał 14 meczów w 2. Bundeslidze (1 gol, 4 asysty). Za ostatnie dwa i pół roku była to jedyna runda, w której Niemiec w miarę regularnie […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Jagiellonia szuka stopera, jest dwóch kandydatów

Sytuacja kadrowa Jagiellonii jeśli chodzi o środkowych obrońców wygląda fatalnie, dlatego klub chce w tym okienku sprowadzić nowego piłkarza na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Dani Suarez-Krystian Nowak. O zainteresowaniu Hiszpanem znanym z Górnika Zabrze informują Sportowe Fakty. Dani Suarez dał się zapamiętać jako zawodnik dość przeciętny w samej defensywie, ale […]
28.01.2022
Weszło
28.01.2022

Argentyńczycy przetestowali chilijską gościnność. Nie polecają

Podobno w miłości i na wojnie wszystko wolno. Nieco inaczej jest w futbolu, choć i tam zdarzają się nietypowe sytuacje, na podstawie których można by nakręcić piłkarskie Alternatywy 4. Utrudnianie życia rywalom na murawie jest rzeczą normalną, wręcz wskazaną jeśli myśli się poważnie o wygraniu meczu lub trofeum. Uprzykrzanie życia poza boiskiem jest już przejawem […]
28.01.2022
Suche Info
28.01.2022

Fenomenalne trafienie Angela di Marii [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny (bez Leo Messiego) wygrała na wyjeździe z Chile w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Angel di Maria kolejne raz przypomniał, że ma smykałkę do spektakularnych bramek. Spójrzcie tylko:  To 22 trafienie piłkarza PSG dla Albicelestes. Jak dotąd rozegrał on w kadrze 118 spotkań. Argentyńczycy plasują się na drugim miejscu w […]
28.01.2022
Brama dnia
28.01.2022

Filippo Inzaghi w roli głównej | BRAMA DNIA

Trzy gole i asysta. Filippo Inzaghi dwadzieścia jeden lat temu absolutnie zdominował starcie Juventusu z Vicenzą i to on będzie bohaterem dzisiejszej „Bramy dnia”. A to oznacza, że przyjdzie wam wskazać najbrzydszą, a nie najpiękniejszą bramkę! 1. Filippo Inzaghi vs Vicenza (28.01.2001) Dwóch obrońców? Fraszka. Inzaghi tak ich zaczarował, że sami wyeliminowali się z akcji. […]
28.01.2022