post

Opublikowane 26.10.2020 12:30 przez

redakcja

– Napastnik żyje z goli, a cztery bramki udało mi się strzelić, ale to nie jest najważniejsze. Wygrywamy mecze. Nie było tak, że nie wykorzystywałem okazji, a my przegrywaliśmy albo remisowaliśmy, więc tak, jestem zadowolony. O to mi od początku chodziło. Inna sprawa, że to jeszcze nie koniec. Wprost przeciwnie. Jestem na początku drogi. Nic jeszcze w Częstochowie nie osiągnąłem. Musze być skoncentrowany. Wiem, że będę miał dużo sytuacji, na czterech bramkach się nie skończy. Raków gra tak, że w każdym meczu będę miał kilka dobrych sytuacji na strzelenie gola. Pozostaje tylko zachowywać zimną krew – mówił napastnik Rakowa Częstochowa, Vladislavs Gutkovskis, na antenie WeszłoFM. Zapraszamy na tekstowy zapis tej rozmowy. 

Gdzie tkwi klucz do zwycięstw Rakowa Częstochowa?

Klucz nie został wynaleziony ani w ostatniej kolejce, ani w przedostatniej, ani latem. Mamy go od kilku lat. Raków ma swój styl. Trener Papszun ma swoje wymagania. Nic się nie zmienia. Idziemy do przodu, wszyscy w jednym kierunku. Wszystko układa się planowo, są wyniki, jest dobrze.

Jesteś zaskoczony aż tak dobrym początkiem sezonu?

Trochę tak, trudno, żebym nie był. Oglądałem Raków jeszcze w poprzednim sezonie, potem uważniej śledziłem jego poczynania, kiedy dowiedziałem się, że będę w nim grał. Wiedziałem, że będzie dobrze. Już podczas okresu przygotowawczego, pełnego taktyki, można było zauważyć pewne powtarzalności, pewne schematy, które teraz owocują.

Ze Stalą Mielec zabrakło wam trochę koncentracji w końcówce? Z 2:0 mogło się zrobić 2:2. 

Ze Stalą Mielec nie zagraliśmy tak, jak chcieliśmy, stąd nerwówka. Nie zrealizowaliśmy założeń, które stawialiśmy sobie w czasie tygodnia, ale takie mecze też są potrzebne. Trudno, żeby zawsze było tak, że gramy pięknie, że strzelamy po kilka goli i wygrywamy wysoko, nie dając rywalom żadnych szans. Słabsze mecze, rozgrywane w gorszym stylu, też trzeba umieć wygrywać. Przetrzymaliśmy końcówkę. Mamy trzy punkty. To najważniejsze.

Ivi Lopez tak samo wykonuje wolne na treningach?

Kiedy przychodził, było widać, że to ma, że potrafi uderzyć. Teraz tylko to potwierdził. Co za gol!

Czyli nie byłeś zaskoczony?

Byłem, nie powiem, przecież strzelał ze sporej odległości. Ale jak strzelił, to pomyślałem sobie, że przecież już to gdzieś widziałem, nie muszę być aż tak zszokowany.

Grałeś kiedyś z lepszym piłkarzem niż David Tijanić?

Chyba nie grałem.

O proszę. 

Ale nie tylko David Tijanić. W Rakowie jest mnóstwo świetnych piłkarzy. Jestem tak zadowolony, i w sumie trochę zaskoczony, że mam wokół siebie aż tyle jakości. Pomocnicy grają pod napastnika, kreują dużo sytuacji, mam ułatwione zadanie.

Unikalna taktyka jest waszą przewagą nad rywalami? Czy może przygotowanie fizyczne? Z czego to się wszystko bierze? 

Przygotowanie fizyczne chyba nie, nawet na pewno nie. Obóz przygotowawczy trwał zaledwie dziesięć dni. Trenowaliśmy głównie taktykę. Oczywiście było bardzo ciężko, pracowaliśmy nad schematami po dwie godziny na sesję, więc tu dopatrywałbym się naszej przewagi. Znamy wymagania Marka Papszuna. Każdy wie, gdzie ma być ustawiony, jaka ma być jego rola na boisku. Wczoraj tak też straciliśmy bramkę. Zabrakło mi trzech metrów, nie dobiegłem, nie zamknąłem przestrzeni ich środkowemu pomocnikowi i dalej się potoczyło. Gdybym zajął dobrą pozycję, to nie doszłoby do tej całej sytuacji.

Łatwo było ci się dostosować do systemu Rakowa?

Marek Papszun zwraca dużą uwagę na to, żeby każdy wykonywał na boisku wszystkie swoje zadania. Nie ma wolnych elektronów, nie ma wolnych strzelców. Każdy ma swoją rolę. Muszę cały czas obserwować dziesiątki, które grają za mną. Nie może być tak, że napastnik gra tylko po to, żeby strzelać bramki. One muszą być, od tego uciec się nie da, ale moja gra nie ogranicza się tylko do wykańczania akcji. Zamykam środek. Zaczynam pressing. Przeszkadzam obrońcom w rozegraniu.

Papszun jest zamordystą? Ma opinię impulsywnego. 

Różne były sytuacje.

W piłce czasami potrzeba trochę nerwów i emocji. 

Dokładnie.

Ale chyba całkiem fajnie się wkomponowałeś w zespół. Jesteś zadowolony ze swojego początku w Częstochowie?

Napastnik żyje z goli, a cztery bramki udało mi się strzelić, ale to nie jest najważniejsze. Wygrywamy mecze. Nie było tak, że nie wykorzystywałem okazji, a my przegrywaliśmy albo remisowaliśmy, więc tak, jestem zadowolony. O to mi od początku chodziło. Inna sprawa, że to jeszcze nie koniec. Wprost przeciwnie. Jestem na początku drogi. Nic jeszcze w Częstochowie nie osiągnąłem. Musze być skoncentrowany. Wiem, że będę miał dużo sytuacji, na czterech bramkach się nie skończy. Raków gra tak, że w każdym meczu będę miał kilka dobrych sytuacji na strzelnie gola. Pozostaje tylko zachowywać zimną krew.

Który z dotychczasowych meczów tego sezonu był dla was najtrudniejszy?

Myślę, że mecz z Cracovią.

Dlaczego akurat ten?

Za szybko strzeliliśmy dwie bramki, a kiedy Cracovia strzelił gola kontaktowego, to w nasze poczynania wdarła się niezdrowa nerwowość. Staraliśmy się utrzymać wynik. Wtedy się nie udało, Pasy wyrównały. To też sztuka, żeby umiejętnie się bronić, nie dawać przeciwnikowi możliwości na strzelenie gola w doliczonym czasie gry. Czy wyciągnęliśmy wnioski? Chyba tak, skoro ze Stalą wygraliśmy, mimo problemów w końcówce.

Lubisz grać w Bełchatowie?

Lubię. Kiedy przychodziłem do Rakowa, to nawet nie myślałem o tym, że będziemy grać w Bełchatowie, a nie w Częstochowie. Nie robiło mi to żadnej różnicy. Może też dlatego, że wcześniej nie zdążyłem zagrać na częstochowskim stadionie. Tu kibice Rakowa, tam kibice Rakowa. Zobaczymy, jak będzie, kiedy zostanie oddany do ligowego użytku stadion Rakowa.

W Pucharze Polski zagracie z Termalicą. Dla ciebie to będzie specjalny mecz. W końcu to twój były klub, z którym pewnie masz dużo wspomnień.

Dużo, dużo. Fajne miejsce, fajna drużyna, fajny trener. Mariusz Lewandowski stworzył zespół. Grają w piłkę. Punktują w I lidze. Szykuje się ciekawy mecz.

Uśmiechnąłeś się po losowaniu?

Akurat jechaliśmy drużyną autokarem i jak się dowiedzieliśmy, to wszyscy nam mnie spojrzeli i od razu wymagali analizy! Pośmialiśmy się, ale właściwie to, na kogo nie trafilibyśmy, to okazywałoby się, że to była drużyna któregoś z chłopaków. Taka już jest piłka. Zawsze ktoś, skądś przyszedł.

Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, europejskie puchary. Coraz częściej o tym myślicie?

Na razie nie, nie przeżywamy tego, nie grzejemy na siłę tematu. Jesteśmy na początku drogi, na początku sezonu. Fenomenalnie byłoby, gdyby do końca już szło nam świetnie, tak jak idzie teraz, ale zostało jeszcze tyle meczów, tyle kolejek, że trudno cokolwiek przewidywać. Nie latamy w chmurach. Stąpamy twardo po ziemi. Ale tak, nie da się ukryć, że chciałbym wygrać coś fajnego z Rakowem.

Kibice mają prawo oczekiwać od was miejsca w czołówce?

Jeszcze za wcześnie, żeby wymagać od nas tak dużo, ale już w zimie, po połowie sezonu, jak najbardziej, będzie można pewnych rzeczy wymagać. Zaczną się oczekiwania, obliczenia, analizy.

Wszystkie tematy wokół Rakowa były przyjemne, ale żeby nie było tak kolorowo, to muszę spytać o reprezentację Łotwy. Kiepsko wam idzie. Remis z Maltą, porażka z Maltą. Co się dzieje?

Ciężko mi to skomentować. Nie wiem, jak to nazwać, brakuje nam stabilizacji. Zmiany na ławce trenerskiej, zmiany w federacji, zmiany prezesów. Nie da się zwalać wszystko na to, że nie możemy w spokoju pracować, że cały czas są rotacje, ale na pewno w jakiś sposób to na nas wpływa. Inna sprawa, że tak już jest, że przede wszystkim musimy wymagać od siebie. Dla kadry mogę zrobić wszystko. Oddać wszystko. Czego nam brakuje? Może trochę ognia w szatni. Nie chodzi o jakość piłkarską. Na mecze musimy wychodzić jak w ogień, jak na wojnę. Pokazywać wszystko, co mamy, co umiemy.

Czujesz dużą frustrację? Na pewno chciałbyś osiągać większe sukcesy z kadrą. 

Oczywiście. Chłopaki z klubu też widzą wyniki. Trzeba się tłumaczyć. Przyjeżdżasz, mówisz, że przegrałeś z Maltą i od razu są pytania, co się dzieje, dlaczego tak i tym podobne. To frustrujące.

Mówisz o walce, ale u ciebie to chyba czasami idzie w niezdrowym kierunku. Głośno było o tym, jak odwinąłeś się jednemu z przeciwników w meczu z Andorą.

Dużo osób widziało tylko ten urywek, a jakby ktoś zobaczył, jak zachowywali się piłkarze Andory, kiedy sędzia nie patrzył, to też można byłoby się srogo zdziwić. Ale to już jest za mną. Nie chcę o tym gadać.

Odcięło ci trochę prąd. 

Pojedyncza sytuacja. Nie chciałbym powtórki, ale zobaczymy!

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Tak powinny wyglądać przemeblowania w gabinetach

Powodów marności polskiego futbolu klubowego jest bez liku. Wyliczanki, wyszczególnienia, wskazywanie palcami winnych mija się z celem. Zbyt to złożone i zbyt skomplikowane. Na pewno jednak wysoko na liście najpoważniejszych błędów popełnianych przez ekstraklasowe, pierwszoligowe i drugoligowe organizacje był i często dalej jest brak zrozumienia i poszanowania dla roli dyrektora sportowego. Bez nich trudno o klarowną […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

To już odpowiednia pora na transfer Szysza?

Patryk Szysz tak jak był w gazie wiosną 20/21, tak pozostaje w nim jesienią 21/22. W ostatnim meczu strzelił dwie bramki, czyli licząc tylko ten rok, ma ich dziewięć w lidze. Nigdy na ekstraklasowym poziomie nie był w takiej formie. To co, czas na wyjazd? Patrząc z jego perspektywy – jak najbardziej. Zagłębie nie wygląda […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

WESZŁOPOLSCY OD 12:00 – PACZUL, ROKI, SMYK, JANCZYK I SŁAWIŃSKI

Zapraszamy na podsumowanie 2. kolejki Ekstraklasy, a także otwarcia pierwszej ligi. Weszłopolscy w składzie Paczul, Roki, Smyk, Janczyk, Sławiński.
03.08.2021
Brama dnia
03.08.2021

Douglas daje nadzieję, Sorloth ją odbiera | BRAMA DNIA

Wczoraj w „Bramie dnia” zatriumfował Didier Drogba. Dzisiaj o palmę pierwszeństwa powalczą natomiast Alexander Sorloth oraz Barry Douglas. Ten pierwszy gol – co tu dużo mówić – to bolesne wspomnienie dla kibiców polskiej piłki, zwłaszcza Arki Gdynia. Ten drugi ma natomiast słodko-gorzki smak dla sympatyków Lecha Poznań. Do głosowania zapraszamy wraz z naszymi partnerami z […]
03.08.2021
Ekstraklasa
02.08.2021

W Ekstraklasie ostro jak w oktagonie. Sypią się czerwone kartki

To jeszcze Ekstraklasa czy już gala MMA? Początek sezonu przyniósł nam kilka niespodzianek, rozczarowań i parę w sumie całkiem niezłych spotkań. Przede wszystkim szokuje jednak liczba czerwonych kartek, jakie zdążyli już obejrzeć nasi ligowcy. Osiem czerwonych kartek w 2. kolejce Ekstraklasy W pierwszej kolejce było jeszcze spokojnie – sędziowie ani razu nie zostali zmuszeni do […]
02.08.2021
Weszło
02.08.2021

Oddaj fartucha – kto po wielkiej imprezie przestawał być potrzebny reprezentacji?

Za dwa tygodnie Paulo Sousa roześle pierwsze po EURO 2020 powołania, ogłaszając kadrę na eliminacyjne mecze z Albanią, San Marino i Anglią. Jak mocno zmieni się zestawienie reprezentacji Polski po przegranych finałach ME i czy przed którymś z podopiecznych portugalski selekcjoner drzwi do kadry zamknie na dobre? W XXI wieku po takich imprezach zawsze zdarzali […]
02.08.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SEBOL
SEBOL
9 miesięcy temu

No i fajnie,że Raków daje tematy dziennikarzom do zarabiania pieniędzy, ale w okolicach 15-20 kolejki to się skończy,i będzie zdziwienie i brak zachwytów, a może i zwolnienie Papszuna (max po sezonie). I w kolejnym inna drużyna „wystrzeli” z formą, jak w zeszłym Wisła Płock czy Pogoń,bo w Polsce drużyny nie są dobre na stałe, mają formę okresowo,i zdobywają to 'chałupniczymi' sposobami,czyli bez przygotowania i przypadkiem…

antypis
antypis
9 miesięcy temu
Reply to  SEBOL

Kolejny legijny gość z kompleksami.Kiedy wy zrozumiecie,że nikt już z wami się nie liczy.To wybujale ego znudziło już każdego.Nie ma czegoś takiego jak Legia i dalej nic,zrozumcie to w końcu i zdejmijcie różowe okulary.Rakow może zostać mistrzem,bo po prostu są obecnie najlepsi,a wirus szaleje i mozna przerwać rozgrywki w każdej chwili!

Gadol
Gadol (@gadol)
9 miesięcy temu
Reply to  SEBOL

Zwolnienie Papszuna? Buahahaha. Prędzej połowy składu w razie nagłego zjazdu formy.

abc
abc
9 miesięcy temu

Niestety ale klątwa weszło działa i tylko czekać gdy Raków zaliczy srogi zjazd w dół tabeli.

Suche Info
03.08.2021

Kibice Legii zaatakowani w Zagrzebiu?

Niepokojące nagrania napływają z Chorwacji. Legia Warszawa jutro zmierzy się z Dinamem Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Dla wielu kibiców mecz jednak już się zaczął, ale z pewnością nie o taką rozrywkę chodziło.  Na nagraniach umieszczonych w social mediach widać pochód pseudokibiców Dinama – grupy Bad Blue Boys. Mężczyźni są uzbrojeni w prowizoryczne […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Premier League nie będzie uznawało minimalnych spalonych

Premier League kolejny raz wychodzi przed szereg. Tym razem Anglicy mają zamiar promować grę ofensywną – od sezonu 2021/22, sędziowie mają nie uznawać minimalnych spalonych.  Tym samym podjęto decyzję o zmianach w funkcjonowaniu VAR-u w najważniejszej lidze Wielkiej Brytanii. System będzie rysował dwie linie – grubszą dla zawodników atakujących oraz cieńszą dla obrońców. W ten […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Gwiazda Liverpoolu przedłużyła kontrakt z klubem

Jak podaje Liverpool, Fabinho przedłużył kontrakt z ekipą z Anfield. Brazylijczyk podpisał nową umowę, która utrzyma go w klubie do 2026 roku.  Defensywny pomocnik trafił na Anfield trzy lata temu i z miejsca stał się jednym z kluczowych zawodników dla projektu Jurgena Kloppa. Jego kontuzje oznaczały obniżkę jakości gry The Reds, zaś powroty były niezwykle […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Dwóch Polaków w kadrze Napoli na mecz z Wisłą Kraków

Już jutro Wisła Kraków zagra z Napoli w meczu, który ma uczcić 115-letnią rocznicę powstania klubu ze stolicy Małopolski. W składzie ekipy z Włoch nie zabrakło kilku gwiazd, w tym dwóch Polaków.  Pierwszy – rzecz oczywista – to Piotr Zieliński. Jednakże poza pomocnikiem, nad Wisłę przyleci także Hubert Idasiak, który w tym sezonie ma pełnić […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Poznaliśmy nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego

Trzech zawodników zostało nominowanych do nagrody Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Jednym z wyróżnionych – kolejny już raz – został Kacper Kozłowski.  Przedstawiciel Pogoni Szczecin strzelił w minionym miesiącu jednego gola. Zaliczył doskonałe wejście podczas starcia z Górnikiem Zabrze, zaliczając imponujące trafienie. 17-year-old Kacper Kozłowski doing this within a minute of coming on for Pogoń […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joe Hart wzmocnił Celtic

Celtic informuje o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Od dziś barwy szkockiego klubu będą reprezentowali Joe Hart oraz James McCarthy.  Obaj piłkarze podpisali długoterminowe kontrakty. Bramkarz – który ostatnio reprezentował Tottenham – zobowiązał się grać dla Celticu przez trzy kolejne lata. Pomocnik zaś zawarł czteroletnią umowę, po tym jak zakończył swoją przygodę w Crystal Palace. Joe Hart […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Joshua Zirkzee wypożyczony do ligi belgijskiej

Jak podaje Bayern Monachium, Joshua Zirkzee przeniósł się na wypożyczenie do ligi belgijskiej. Napastnik monachijczyków zasilił tamtejszy Anderlecht. To drugie wypożyczenie z rzędu, na które udał się młody Holender. W rundzie wiosennej sezonu 2020/21, reprezentował on barwy włoskiej Parmy. Niestety, w związku z kontuzją kolana, 20-latek zagrał tam tylko cztery spotkania. Teraz, rzecz jasna, Zirkzee […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Michniewicz: – Żaden polski klub nie ma prawa przymierzać się do jedenastki Dinama

Już jutro Legia Warszawa zmierzy się z Dinamo Zagrzeb w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów UEFA. Głos przed spotkaniem zabrał Czesław Michniewicz.  – Dinamo to świetny zespół i myślę, że żaden polski klub nawet nie ma prawa się przymierzać do piłkarzy pierwszego składu, pod kątem transferów. To są transfery nierealne. Ci zawodnicy odchodzą stąd najczęściej […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Piłkarze Premier League będą klękać przed meczami

Jak podaje Premier League, piłkarze w dalszym ciągu będą klękać przed rozpoczęciem ligowych spotkań. Wszystko w ramach akcji #NoRoomForRacism.  Ponadto, zawodnicy wszystkich klubów będą nosili stosowne naszywki na meczowych koszulkach. Do akcji przyłączą się także sędziowie, którzy również wykonają wspomniany gest tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jak podkreśla liga, taka decyzja została podjęta przez wszystkich zawodników. […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Milan Dimun odszedł z Cracovii

Milan Dimun nie jest już piłkarzem Cracovii. Defensywny pomocnik przeniósł się na rodzimą Słowacje, gdzie będzie bronił barw obecnie dziewiątej ekipy tamtejszej ekstraklasy.  24-latek zasilił bowiem Dunajską Stredę, która brała też udział w eliminacjach do Ligi Konferencji. Słowacy przegrali jednak z Partizanem Belgrad – 0:1 i 0:2. Tym samym Milan Dium zakończył swoją spektakularną przygodę […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Jan-Krzysztof Duda pokonał samego Magnusa Carlsena

Na osłodę po porażce siatkarzy – Jan-Krzysztof Duda dokonał rzeczy niezwykłej w świecie szachowym. Polak ograł Magnusa Carlsena.  Dwa poprzednie pojedynki zakończyły się remisami. W związku z tym trzeba było rozegrać rozstrzygającą partię, która zadecydowała o awansie do finału Pucharu Świata w Soczi. Ta okazała się zwycięska dla Dudy, który już jutro zasiądzie do szachowej […]
03.08.2021
Kierunek Tokio
03.08.2021

Znowu odpadamy w ćwierćfinale… Polska-Francja 2:3

Przecież było tak dobrze. Prowadziliśmy nie tylko na tablicy wyników – my po prostu dyktowaliśmy warunki gry. Awans był o krok, a w półfinale Argentyna, która męczyła się z Włochami. Tymi samymi, z którymi my gładko wygraliśmy. I znowu w ryj. Ponownie w cholernym ćwierćfinale. Zamiast Polaków grających o medale, dziś zobaczyliśmy łzy Bartosza Kurka […]
03.08.2021
Ekstraklasa
03.08.2021

Muci, Szysz, Kozłowski… Najładniejsze gole po dwóch kolejkach Ekstraklasy

Kompromitujące kiksy napastników, absurdalne obcinki obrońców, jedna czerwona kartka za drugą? Jasne, można początek sezonu 2021/22 w Ekstraklasie oceniać przez pryzmat wszelkiego rodzaju wpadek i pomyłek. Wiecie, że sami lubimy się pośmiać z naszych ligowców. Trzeba jednak przyznać, że dwie pierwsze kolejki ligowych zmagań przyniosły nie tylko materiał do kpin, ale i do zachwytu. W […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

STAN IGRZYSK OD 17:10. WIELKA WŁODARCZYK, KLĘSKA SIATKARZY

03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Trener Dinama Zagrzeb: – Przed nami wymagający mecz

Na przedmeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Dinama Zagrzeb, Damir Krznar, podkreślił, jak ważny sprawdzianem będzie jutrzejsze starcie z Legią Warszawa. Stwierdził, że jego zespół czeka trudne spotkanie.  – Przed nami wymagający mecz, być może najważniejszy w tej części kwalifikacji. Mecz, który jeśli wszystko pójdzie dobrze, zaprowadzi nas do play-offów i tym samym zostanie zrealizowany nasz podstawowy […]
03.08.2021
Weszło
03.08.2021

Danielak: – Widzew ma ogromny potencjał. Wysoko stawiamy sobie poprzeczkę

Gościem programu „Weszłopolscy” był Karol Danielak, od niedawna zawodnik Widzewa Łódź. Opowiedział o swojej roli w nowym zespole i odczuciach związanych z aktualnym sezonem. Jaki cel postawiła sobie szatnia łódzkiej drużyny? Czy brak awansu uzna za rozczarowanie? Dlaczego trudno będzie mu powtórzyć indywidualne osiągnięcie sprzed dwóch lat? Afera z obcokrajowcami w szatni Podbeskidzia Bielsko-Biała – […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich

W piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio dojdzie do meczu Brazylia – Hiszpania. Obaj faworyci mieli spore problemy w półfinałach. Brazylia – Hiszpania w piłkarskim finale Igrzysk Olimpijskich Canarinhos przez 90 minut czasu zasadniczego i 30 minut dogrywki nie potrafili znaleźć sposobu na defensywę reprezentacji Meksyku. Doszło do serii rzutów karnych i w nich już […]
03.08.2021
Suche Info
03.08.2021

Krychowiak zdradza kulisy transferu podczas dyskusji z fanami na Facebooku

Grzegorz Krychowiak jest już oficjalnie piłkarzem FK Krasnodar, do którego przyszedł z Lokomotiwu Moskwa. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny post dla kibiców stołecznego klubu, a potem bardzo aktywnie udzielał się w komentarzach. W komunikacie reprezentant Polski przyznał wprost, że gdyby to od niego nie zależało, nie zmieniałby teraz otoczenia. „Decyzja o transferze została podjęta za […]
03.08.2021