post Jakub Olkiewicz

Opublikowane 21.10.2020 10:21 przez

Jakub Olkiewicz

Nie chcę zapeszać, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie dołączyłem do grona ozdrowieńców. Jutro kończy się moja kwarantanna związana z koronawirusem, po kaszlu, gorączce, utracie smaku i węchu, pozytywnym teście i znowu kaszlu nie ma już właściwie śladu. Jednocześnie kończy się kwarantanna mojej żony i obu synów, którzy również przeszli przez zakażenie – między innymi spędzając sześć długich dni w łódzkim szpitalu zakaźnym. 

O ile przy pierwszej fali nie znałem właściwie nikogo, kto zetknął się z chorobą, teraz dopisuję kolejne nazwiska do coraz dłuższej listy. Swoje przeżycia opisała choćby Iza Koprowiak z Przeglądu Sportowego czy Adam Kotleszka, mój kolega z Weszło. Chłop, którego mam niemal za wzór dbania o swój organizm. Gdy byliśmy na wyjeździe integracyjnym w Żelechowie, Adaś w przerwach między rozdaniami pokera robił kolejne serie podciągania na drewnianej belce podtrzymującej naszą imprezownię nad jeziorem.

I właśnie Adam, wysportowany, zadbany, zwracający uwagę na dietę, stroniący od używek, pisze na Twitterze: „śpię po 15 godzin na dobę i po zrobieniu herbaty czuje się jakbym przebiegł maraton”.

Mnie na szczęście nie poskładało aż tak mocno, ale żona musiała prosić pielęgniarki o pomoc przy synku, bo sama nie mogła utrzymać się na nogach.

Czy przeraziło mnie to, jak wygląda sama choroba, jej przebieg i objawy? Nie. W lutym wylądowaliśmy na zakaźnym po raz pierwszy, wtedy mojego młodszego syna złapało zapalenie płuc wywołane wirusem RSV. Saturacja wahała mu się przez parę dni, w szpitalu leżał pod tlenem i owszem – już wtedy oddział chorób zakaźnych powiększał się o łóżka z innych części szpitala, bo chorych było więcej niż miejsc. Teraz na szczęście u synów sytuacja ograniczyła się do ostrego kaszlu i gorączki. Najgorsze były 2-3 dni, gdy do kaszlu, osłabienia, bólu mięśni, kataru, braku smaku i węchu niemal u wszystkich w mieszkaniu doszła gorączka, oczywiście jak przy każdej infekcji – połączona ze skrajnym niewyspaniem, bo ktoś musi w nocy dać dzieciom leki.

To wszystko jednak rzeczy, które już w miarę znaliśmy. Zaskoczyła nas zaraźliwość tego cholerstwa.

Jako ludzie wyjątkowo przezorni podzieliliśmy urodziny naszego syna, moi rodzice w ogóle nie przyszli, bo byli przeziębieni. Babcia odwiedziła nas jednego dnia, drudzy rodzice i chrzestny – drugiego. Długo biliśmy się z myślami, czy 5 osób jednocześnie to nie za dużo – zwłaszcza, że prawie cała ekipa ma jakieś choroby współistniejące. Zaryzykowaliśmy i cieszymy się, że chociaż babcię udało się oszczędzić. Na dziewięć osób obecnych tego dnia u nas, osiem skończyło z objawami, pięć z pozytywnymi wynikami testów, dwie w szpitalu.

Jeśli ktoś uważa, że to zwykła grypa – oczywiście go nie przekonam. Ale TAKIEJ grypy sam nigdy nie widziałem. Zresztą, my to my. Ale w Pogoni w jednym czasie dość ciężko przez chorobę przechodziło dziesięciu piłkarzy jednocześnie. A to wszystko działo się przy kilku tysiącach zachorowań tygodniowo. W ubiegłym tygodniu prawie sięgnęliśmy 50 tysięcy zachorowań w 7 dni.

Czy działa system? Oczywiście, że system nie działa i nie może działać, nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego. Pierwsze objawy wystąpiły u nas we wtorek, lekarze rodzinni mówili wprost – dopóki nie będzie czterech różnych objawów, nie ma podstaw, by zlecić wykonanie testu. Jako panikarze na szczęście od razu zatrzymaliśmy synka w domu, chociaż przedszkole i tak zostało zamknięte po jego pozytywnym wyniku. Żona z synem wylądowali w szpitalu w czwartek, wieczorem otrzymali pozytywny wynik po wymazie, który wykonano im na izbie przyjęć oddziału zakaźnego. Ja i drugi syn zostaliśmy w domu, bez węchu, smaku i z kaszlem. Za to bez decyzji o kwarantannie i bez skierowania na testy.

W piątek zawiesiły się systemy skierowań, trzech różnych lekarzy próbowało nas wklepać w system i nie dało rady. W teorii cały czwartek, piątek i sobotę mogliśmy sobie śmigać po mieście. Sanepid odezwał się w sobotę późnym wieczorem. Zwracam na to uwagę, bo sanepid chyba nigdy w swojej historii nie pracował w sobotnie wieczory, tam zdaje się też już wszystkie ręce są na pokładzie. Dostaliśmy skierowania na testy, do mnie miała przyjechać karetka wymazowa, syna miałem zawieźć do mobilnego punktu pobrań. Kwarantanna? No niby tak, ale przecież trzeba jakoś te testy zrobić. Niech pan jedzie, tylko ostrożnie.

Pani z karetki okazała się na tyle miła, że sama wysępiła zmianę dyspozycji dla mojego syna, pobrała wymaz od nas obu w niedzielę. Wyniki dostaliśmy we środę, oba pozytywne, telefonicznie.

Pan zna swoje wyniki z niedzieli?
– A skąd mam znać?
– [głębokie znaczące westchnienie]

System jest totalnie zatkany i nie widzę tutaj specjalnie osób, które można wskazać palcem – o, to oni są winni. W sanepidzie jest za mało ludzi. W szpitalach jest za mało ludzi. Żonie musiałem dowieźć termometr i czajnik, bo nawet takich rzeczy zaczyna brakować. Tempo jest takie, że 10-dniowa kwarantanna babci, z którą widzieliśmy się 1 października, miała zostać nałożona 12 października. Jeśli ktoś powie, że to wszystko przez to, że do szpitali bierze się ludzi z przeziębieniem… No nie. Kaszel do wymiotów, słanianie się na nogach, porażający ból w klatce piersiowej to nie jest przeziębienie. A nawet takich ludzi lekarze starają się postawić na nogi teleporadami, tak długo, jak to tylko możliwe.

I tu moim zdaniem jest sedno całej sytuacji.

Możemy lamentować, są powody. Do sanepidu nie mogłem się dodzwonić dwa dni, na skierowanie na wymaz czekałem pięć dni od objawów, na wynik kolejne 3 dni. Przez pewien czas cztery osoby z tego samego mieszkania miały cztery różne daty zakończenia kwarantanny, nikt nie poinstruował nas, jak pozytywni pacjenci szpitala mają się przedostać do miejsca odbywania kwarantanny („no raczej nie tramwajem”). Ale co to da? Fakty są takie, że większość z nas – młodych, w miarę silnych – jakoś sobie poradzi, nawet bez interwencji lekarzy. Nie jest to miła choroba, pewnie część osób – z otyłością, z astmą, z innymi schorzeniami – może solidnie przetyrać, jak pokazują niektóre przypadki, nawet zabić.

Natomiast obrażanie się na rzeczywistość nie ma sensu. Widzisz u siebie objawy – zostań w domu, jeśli to możliwe, razem z domownikami. Lekarze nie zawsze mogą pomóc, ale akurat od zwolnień nie uciekają, wręcz przeciwnie – cała ochrona zdrowia prosi, by wreszcie skończyć z polskim kultem zapierdalania do roboty z 39-stopniową gorączką i kaszlem, bo „coś mnie trochę rozkłada”. To nie jest czas na bohaterskie prężenie się, że mnie to nic nie złamie. No nie złamie, pocierpisz pięć dni, wypijesz gripex, jakoś pójdzie. Ale w tramwaju możesz zarazić pasażerów jadących do onkologa. Do diabetologa. Do kardiologa.

Jak już musisz zrobić urodziny, to serdecznie polecam nasz sposób, dzięki któremu babci oszczędziliśmy na pewno stresu, a najpewniej też gorączki i kaszlu w wersji najbardziej optymistycznej. Jak już musisz łazić 30 minut po sklepie w poszukiwaniu wędliny twojego życia, załóż maseczkę. Tak, wiem, ona przepuszcza wirusy, za to nie przepuszcza szalenie nieforemnych i monstrualnie dużych cząsteczek tlenu, powodując grzybicę mózgu i skrajne niedotlenienie dwunastnicy. Ale jak kaszlniesz, to może akurat twoja ślina spocznie na kawałku bawełny, a nie czyimś policzku. Lekarz mi to powiedział, taki, którego mocno cenię, bo poza latami studiów i praktyki w medycynie obejrzał też trzy filmy na YouTube, dzięki czemu posiadł wiedzę obu stron maseczkowego sporu. Z tego miejsca zresztą dziękuję wszystkim na pierwszej linii, bo niosą ogromny ciężar.

Mam wrażenie, że jesteśmy w stanie jako ludzie, jako społeczeństwo, w miarę skutecznie walczyć z wirusem bez zabijania gospodarki i bez ogromnych ofiar wśród najbardziej narażonych grup. Naszą bronią może i powinien być zdrowy rozsądek. Nie wydaje się, by to było szczególnie obciążające – w miarę możliwości izolacja starszych, w miarę możliwości ostrożność, w miarę możliwości ograniczenie rozprzestrzeniania w momencie wystąpienia pierwszych objawów, czy choćby podejrzenia choroby u siebie. Maseczki. Dezynfekcja. Dystans.

Nawet jeśli nie wierzysz w pandemię, nawet jeśli uważasz, że szpitale trzymają przeziębionych. Spróbuj chociaż ograniczyć te przeziębienia, bo inaczej miejsca w szpitalu, a raczej lekarzy w szpitalu może zabraknąć nawet dla ludzi z wypadkami. A w wypadki chyba wierzymy wszyscy, nie tylko ci, którzy w nich uczestniczyli.

Opublikowane 21.10.2020 10:21 przez

Jakub Olkiewicz

Liczba komentarzy: 133
Subscribe
Powiadom o
guest
133 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
4 miesięcy temu

W punkt.. A i tak znajdą się dekle co twierdzą że Ziemia jest płaska a Covid to sPiSek cyklistów Sorosa i jeszcze coś tam..

psitas2
psitas2
4 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Najlepsze, że ci sami ludzie co teraz mówią „e mniej niebezpiecznie niż grypa”, jeszcze rok temu płakali nad szczepionkami, które są kilkaset razy mniej niebezpieczne niż grypa. Ale nie martw się, zaraz się zlecą szury, zaspamują i zaminusują wszystko, jak pod każdym artykułem o koronawirusie na weszło.

ocotutajchodzi
ocotutajchodzi
4 miesięcy temu
Reply to  psitas2

Mnie to rozpierdziela, że w styczniu, gdy zagrożenie było iluzoryczne a liczba osób na kwarantannie mniejsza niż 10, w większości Ci sami kretyni krzyczeli że w Wuhan ludzie umierają na ulicy, człowiek stoi, stoi i nagle upada, umiera i go już nie ma, i to takie zjadliwe że to broń biologiczna. Pamiętam jakiś łańcuszek ochoczo przekazywany w tych środowiskach teraz uparcie negujących tego wirusa, że jakaś dziewczynka niby pisała pamiętnik. Najpierw była kartka z niego, opisująca jak to się boi, bo tata ma gorączkę i kaszle, potem kolejna za 3 dni że taty już nie ma, bo się udusił, błagał o śmierć, a teraz mama kaszle i ma gorączkę i za 7 dni że mama umarła i musi się zajmować 7 letnim bratem (a miała z 13) lat, bo nikt się nimi nie interesuje, bo taki chaos, ale czuje że ma gorączkę i kaszle, i że nie chce umierać, i że zabierzcie mnie z tego piekła, no i było potem że to był niby ostatni wpis, więc ten no, wicie rozumicie, umarła.

Wtedy za stwierdzenie – starajmy się żyć normalnie, ale zróbmy wszystko żeby zaoszczędzić sobie i innym przechodzenia tego syfu, więc dystans społeczny, maski, dezenfekcja i rękawiczki było się atakowanym, że chce się pozabijać wszystkich, i że jest się mordercą, który nie liczy się z zagrożeniem wirusa który jest w 90% wspólny z HIV/AIDS i Ebolą.

Tymczasem dziś stosując te same zasady jest się nazywanym covidowym panikarzem, apele dziennikarzy oczywiście są nic nie warte, bo oni są zmanipulowani, a oni maja wiedzę z źródeł niewygodnych (czytaj: niewiarygodnych).

A najzabawniejsze jest to, że jak pojawi się już pewna i bezpieczna szczepionka, i będziemy mogli tego gówna się pozbyć dokumentnie, to pojawią się grona zwyczajnych morderców, którzy będą mówić że się nie zaszczepią bo autyzm, czipy przez 5g, gumowy kręgosłup, czy co tam jeszcze im się uroi, dzięki czemu bedziemy się babrać w tym łajnie o wiele dłużej niż moglibyśmy, gdyby wszyscy poszli się zaszczepić. A spróbujcie tylko wprowadzić przymus, to husaria facebooczka i twitterka dopiero się oburzy.

FRENK
FRENK
4 miesięcy temu
Reply to  ocotutajchodzi

Albo jestes ciezko yebniety albo covodoza mozg ci wyzarła do reszty. Zasadz sobie szczepionke ,w doope wklej chipa ,na paszcze załóż se maske z bawełny ,na to drugą azbestową ,na łeb duze wiadro .Pod to słoma suszona i nie zapomnij uszczelnic wszystkiego smalcem. Aha …ponoc wirus straszliwy i zmutowany uszami tyz atakuje wiec polecam dwa kapsle od browarów do uszu.Na nogi obowiazkowo pletwy.. Tak spokojnie mozesz wyjsc na miasto… Nie zapomnij tyz se uszczelnic okien smołą bo wiesz .. Roznie moze byc

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

Jak takiś kozak, to idź do najbliższego szpitala, lub depeesu, pomóż jako choćby salowy pół dnia tym przeziębionym i zagrypionym, i na podstawie tego doświadczenia napisz merytoryczny post. Oczywiście maska i odzież ochronna to zbędne obciążenie dla Ciebie i budżetu placówki. Powiedz konkretnie, kto Cię wali w bambuko? Państwo, rząd, media, służba zdrowia, kościół, czy cały świat?

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  nieobiektywny

Kto popadnie.Frenk powiedz mam rację.

PanZygmunt
PanZygmunt
4 miesięcy temu
Reply to  nieobiektywny

Debilu wypluty przez anusa. Ile razy można pisać że tam przyjęć ot tak NIE MA. Powielasz durne teksty. Masz raka mózgu czy co??

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

Widzę wyraźnie że męczysz się muszac tyle słów wystukac na klawiaturze.
Co prawda wiele krwi do małego mózgu organizm nie musi pompowac ale proponuje nie wstawać od klawiaturki bo zakręci Ci się w główce jak Twój maly w loniakach.I zrobisz sobie kuku!
Ten prosty i pelen bledow bełkot
Uwierz trudno wyłapać jakiś sens w tym zlepku Twoich myśli.
Sugeruje to ukończenie szkoły przysposobienia do zawodu bez wyroznienia lub osobę po ciężkim wylewie.
Tak czy siak ch,uj z Toba

666
666
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

FRENK, zamknij mordę

Rudy zlodziej
Rudy zlodziej
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

@frenk w samo sedno!!!!!

ocotutajchodzi
ocotutajchodzi
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

A mogę zastąpić smalec margaryną, bo nie mam? xDDDD

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  ocotutajchodzi

Zgodnie z tą grafiką człowiek pochodzi od neandertalczyka. Widać, że jej autor ma bardzo dużą wiedzę o świecie.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  ocotutajchodzi

Sto na sto, jednak co z tego, skoro duża część społeczeństwa się nie zaszczepi, bo nie, albo że to im bardziej zaszkodzi, a dla chętnych nie starczy kasy na refundację i ich po prostu nie będzie stać.

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Jakim deklem trzeba byc zeby uwierzyc ta twoja Pandemie gdzie od marca do wrzesnia zmarlo na nia od 1-2 osob dziennie. Przy szacunkowej liczbie zmarlych dziennie ok 1200 osob. . Jakim deklem trzeba byc zeby wywalac ze szpitali 100 osob powaznie chorych zeby zrobic miejsce dla 3 ciezko bezobjawowych kovidowcow? No jakim ?

AmberMozart
AmberMozart
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

masz dobry kalendarz jak od marca minęło w nim milion dni

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Rety, ktoś zmarszczył Freda

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Jakim deklem trzeba być, by nie zauważyć zapełnienia i niewydolności służby zdrowia w czasie corocznych epidemii grypy, a tym co się dzieje teraz. Pewnie szpitale same sobie srają w kaszę kładąc na ojom każdego z kaszlem. I wogle cały świat się uwziął na ,rozsądnie myślących”
Ps: Zarażonych koronawirusem nie umiera dziennie 2-3 osoby, tylko grubo ponad setkę . Pewnie część z nich i tak była u kresu swojej drogi, ale na pewno części ta zaraza tą drogę skróciła.

dyneck
dyneck (@dyneck)
4 miesięcy temu

Trzy lata temu mój kolega złapał wirusa od swojego chrześniaka, po tygodniu zaraził mnie. Czułem się chu….o jak nigdy, kilka dni wyjętych z życia. Nie nagrywałem o tym filmików ani nie pisałem elaboratów na fejsa bo po co.
Świat też się nie zatrzymał. Po prostu dorośli przechodzą grypy/przeziębienia ciężej niż dzieci.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  dyneck

Co trzeba mieć z głową, żeby zarzucać felietoniście to, że pisze felietony?

prawda to
prawda to
4 miesięcy temu

Co trzeba mieć z głową, żeby zarzucać głupiemu to, że pisze głupoty?

dyneck
dyneck (@dyneck)
4 miesięcy temu

Co trzeba mieć z głową żeby pisać komentarz do komentarza, którego się nie zrozumiało. Napisałem wyraźnie, że nie pisałem elaboratów na fejsie więc piję do tych wszystkich koronacelebrytów, którzy opisują swoje przeżycia z wyprawy do kibla. Jeśli Olkiewicz wrzucał jakieś posty to piję też do niego, a tak w ogóle to jest(był?) portal o piłce więc felietony powinny być w temacie.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  dyneck

dynecku, uściślijmy jedno: nie pisałeś elaboratów bo nikogo twoje przygody nie interesują. to jest ta różnica między tobą, a red. Olkiewiczem.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  dyneck

I jak zapewne pamiętasz, trzy lata temu, ta grypa/ przeziębienie rozłożyła służbę zdrowia nie tylko w Polsce ( co można było przewidzieć), ale i na całym świecie. Zapewne profilaktyka tak poszła do przodu, że każdego kaszlącego z podwyższoną temperaturą wprowadza się w śpiączkę i podłącza do respiratora.

danek.michalowski@gmail.com
[email protected] (@danek-michalowskigmail-com)
4 miesięcy temu

Mądry felieton. Polecam antymaseczkowcom, antykowidowcom i płaskoziemcom. Co Wam szkodzi założyć tę meseczkę albo przyłbicę?

Fred
Fred
4 miesięcy temu

Zaloz se mieciu na dynie co chcesz ,twoja sprawa. Karton ,wiaderko ,abazur ,slome ,eternit ale nie mow innym co maja robic

FB_IMG_1603131057133.jpg
FB_IMG_1602275108777.jpg
FB_IMG_1601364134607.jpg
Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Fredziu, musisz się pogodzić z tym, że jak robisz coś nierozsądnego to inni będą ci to wypominać. Funkcjonujesz w społeczeństwie, nie jesteś wolnym elektronem. Dziwisz się, że ludzie oczekują od ciebie, żebyś nie jeździł 150 km/h po zabudowanym?

FRENK
FRENK
4 miesięcy temu

Wyłącz tv włacz myslenie bo widze ze dynka wyprana niezle . Medialny teror widze sie sprawdza .Artykuł nie jest o jezdzie w terenie zabudowanym tylko o kovidozie .Dopoki bedą funkcjonowac takie wynalazki ,dobrze przeprane to kovidoza nie skonczy sie nigdy. A jak kogos z twojej rodziny ciezko chorego wyp.. ze szpitala bo wlasnie lezy tam 3 kovidowców bezobjawowych to przejrzysz na oczy

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

„Artykuł nie jest o jezdzie w terenie zabudowanym tylko o kovidozie” – wyobraź sobie, że to wiem, użyłem takiego porównania, żeby było ci łatwiej zrozumieć, przy czym popełniłem błąd – ty nic nie jesteś w stanie zrozumieć. Fredziu – rzeczywistość jest taka, że miejsce w szpitalach się kończy. Właśnie przez chorobę, której wg ciebie nie ma.

Fred
Fred
4 miesięcy temu

A kto ci powiedzial ze sie koncza ? Niestety wiekszosc ludzi to glupki i dlatego tak latwo im kity wciskac W tv slyszales ? Hehe Niezle wyprana bania

FB_IMG_1602760420078.jpg
Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Problem z fanatykami jest taki, że na jakimś etapie przestają widzieć to, co jest obserwowalne i policzalne. No i mają problem z logicznym myśleniem. Jeżeli zbiór miejsc w szpitalach jest ograniczony, a hospitalizowanych przybywa, to miejsca się muszą kończyć. Matematyka.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Weź zbierz Sobie podobnych i walcie na szpitalne izby przyjęć zrobić porządek. Zróbcie konkretną segregację i wywalajcie tych symulantów z byle kaszlem. Szpitale dla zawałowców, a grypowicze do chaty. Tylko nie żądać mi od szpitala żadnego zabezpieczenia, bo od kataru przecież się nie umiera.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

Wielka szkoda że Ty je masz zamknięte i to szczelnie.
Ty na świat się gapisz dlatego nie widzisz w nim piękna.Otoczony jesteś slepcami takimi jak Ty a i tak masz ich głęboko w dupie jak oni Ciebie zresztą.
Ale zasmuce Cię są takie miejsca gdzie człowiek nie gardzi drugim ma szacunek do zasad,przestrzega prawa i chce Cię poznać zanim oceni kim jesteś.Te miejsca są piękne też A może głównie dzięki ludziom otwartym i przyjaźnie nastawionym do życia wogole.
Pamiętaj że człowiek zawsze jest wartoscia nadrzedna i kroczyc winien przed narodem.Nigdy odwrotnie!!!
Tak niewiele musisz zrobić a tak wiele Cię to kosztuje golodupcu.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

FRENK: wszystkie stacje tv, radio, gazety drukowane i 3/4 internetu kłamią, bo to mainstrim. Rząd i generalnie cały świat sra sobie w kaszę. Lekarze i generalnie służba zdrowia też sobie to wymyślili dla własnej przyjemności. Tylko trole nie wyściubiający nosa zza monitora mają swoją rację. Dopóki nie zabębnią zębami o parapet oddziału zamkniętego, gdzie znajdzie się ktoś ich bliski.

Tom
Tom
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

do szpitali nie przyjmują bezobjawowych, nie przyjmują nawet też tych z poważnymi objawami: dużym kaszlem, wysoką gorączką itd, przyjmują dopiero tych, którzy maja kłopoty z oddychaniem i się zaczynaja dusić

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Zapewne jesteś takim troglodytą, że nawet jak zwyczajnie kichasz, to nie osłaniasz ust dłonią.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Wszystko co Mieciowi oferuje Fred!!
Pasuje mi do dobytku zula mieszkającego w opuszczonej altanie dzialkowej lub w po peegierowskim pustostanie.
Dobranoc szujko

Tom87
Tom87
4 miesięcy temu

A ja ci polecam używać mózgu. Skoro Ty lubisz jak politycy robią z Ciebie idiotę, raz mówiąc, że wygraliśmy z wirusem itp, po czym później pieprzą co innego, to już Twój problem. Ludzie ciężko chorzy mają problemy z dostaniem się do lekarza bo właśnie tacy jak Ty mają zjebany łeb na punkcie wirusa. Poza tym gównem dla Was już żadne choroby nie istnieją.

Penguin
Penguin (@ardentis)
4 miesięcy temu
Reply to  Tom87

Niestety, ale moim zdaniem teleporady cofają medycynę do poziomu epoki kamienia łupanego. Sam po swoim przykładzie to czuję, problem krążeniowy do wyleczenia przez losowe leki bez badań, za to na słowo przez słuchawkę.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Penguin

Teleporady to strzelenie sobie w stopę. Jak kogoś zaczęło łamać, szedł do lekarza, dostawał piguły i zaczynał się kurować. Teraz dzwonisz,dostajesz prykaz by odezwać się jak cię zupełnie rozłoży, dostaniesz wtedy skierowanie na wymaz i jak będzie dodatni, być może gdzieś cię upchną na oddziale. Ale gwarancji nie ma. Podobno zapobiegać, taniej niż leczyć, ale chyba coś u nas się odmieniło.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  Tom87

Chlopczyku gdybym sugerował się tym co nakazuje Jarosław Kaczyński byłbym zapewne przekonany że to spisek wymierzony przeciwko prawdziwym Polakom i czekał z usmieszkiem na setki trupów na ulicy.
Jedno mnie bawi u was jelopy ta troska o tych którzy umierają bo nie ma miejsc w szpitalach.Hipokryci!!

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Tom87

Tak właśnie Tomu jest. Tv ,,publiczna ” i jej podobne głoszą ich wyznawcom dogmaty. Przecież u nas nic wielkiego się nie dzieje. Popatrzcie na Zachód. Tam dopiero jest armagedon. U nas to pikuś, a nawet mimo przeciwności gospodarka dalej się rozwija.

Stah
Stah
4 miesięcy temu

Dzięki, Kuba, za ten głos!

Cieszę się, że wszyscy w Twoim domu już są zdrowi, życzę Wam, żeby tak pozostało jak najdłużej!

kibic
kibic
4 miesięcy temu

Wygladasz na slaby okaz to fakt- jakis taki niemrawy jak Boris z UK. Kotleszka wcale nie lepiej.

Pozdr.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  kibic

Piszesz jak słaby okaz, taki nie za bardzo rozgarnięty w rzeczywistości. Wypadałoby na chwilę zagościć w realu.

Bałuty Welcome to
Bałuty Welcome to
4 miesięcy temu

Kuba, brawo za bardzo nie popularne (szczególnie w grupach kibiców), ale niestety prawdziwe ocenienie siły tego wirusa, a w szczególności jego zaraźliwości.

Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

zawsze zastanawiało mnie co mają w głowie ci którzy wypisują teksty : ” to zwykła grypa ” albo ” załóż sobie maseczkę jak chcesz ale nie mów innym co mają robić ”
piszę te słowa jako kolega jednej pani stomatolog która na początku epidemii przyjmowała pacjentkę ( jak się okazało na drugi dzień : covid plus i pełnoobjawową )
i może właśnie dzięki użyciu maski i przyłbicy nie zachorowała

Fred
Fred
4 miesięcy temu

O teraz juz celebryty sie mnoza ciezko zainfekowane.. Dal nam przyklad niejaki Malysz jak zwyciezac mamy

Jam
Jam
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

no widzisz a wczoraj „Boczek” z Kiepskich nawet wziął i umarł złośliwie, żeby podbić nastroje strachu.

bratRudego
bratRudego
4 miesięcy temu
Reply to  Jam

śp. Boczek nie zmarl na covid….. codziennie ludzie umieraja i nie zmienimy tego

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

I całkiem sporo 30sto, 40sto, 50cioletnich nauczycieli i medyków, którzy zeszli tylko dlatego, że nie byli wysportowani.

zawodnik
zawodnik
4 miesięcy temu

Tak a propos przezorności: ciągle mnie zastanawia jak to jest, że chory Adam Kotleszka, chory Jakub Olkiewicz, chory Paweł Paczul, a poza nimi w weszło i kanale sportowym żadnej kwarantanny? programy się odbywają, różni goście normalnie przychodzą do studia, do quizu wpadli nawet goście z przeglądu sportowego, gdzie w przeglądzie Iza Koprowiak ma covid.

zawodnik
zawodnik
4 miesięcy temu
Reply to  zawodnik

Rozumiem, może pewne rzeczy nie są takie jak się wydają na pierwszy rzut oka, ale np. organizowanie w tym czasie quizu z gośćmi z przeglądu było moim zdaniem dość lekkomyślne

FRENK
FRENK
4 miesięcy temu

Zenujaca propaganda kovidozy panie Olkiewicz. Coraz mniej ludzi daje sie nabierac na tą szopke na szczescie wiec trza selebrytów namowic na swoje pandemiczne przezycia Proponuje zajac sie tymi co są NAPRAWDE powaznie chorzy , na raka ,choroby kardiologiczne ,cukrzyce ,tudziez tymi ,ktorym poprzekładano ratujace zycie operacje onkologiczne ,kardiologiczne bo w szpitalach musza byc miejsca dla takich OLKIEWICZÓW i innych bezobjawowych pandemicznych . Zenada

Penguin
Penguin (@ardentis)
4 miesięcy temu
Reply to  FRENK

Poprzekładane operacje to w zdecydowanej większości wina nie mediów, tylko wieloletniej skrajnej głupoty i nieodpowiedzialności osób na stołkach („rządzącymi” nie wypada nazwać). Od stycznia czasu ogrom, każdy wiedział że jak nie epidemia, to na pewno chociaż panika wybuchnie i co zrobili? Nic, tak jak ich poprzednicy od X lat zwijając służbę zdrowia. Korea Południowa, takie państwo na pierwszej linii ognia – tam nie trzeba było koślawych lockdownów, przekładania operacji, bo opieka medyczna była przygotowana na „co by było gdyby”, od procedur przez sprzęt aż po wytyczne (nie zakazy) dla ludzkości. Ciekawostka: służba zdrowia w Korei Płd. trenowała scenariusz nagłej epidemii na nie dalej niż rok przed pojawieniem się covidu. Tak o, dla przetestowania procedur – albo gdyby Kimowi coś odwaliło. I Koreańczycy nie ograniczyli swojego życia, nie zamykali się w domach, biznes i szpitale idą normalnym tempem. Tak wygląda państwo, gdzie politykom zależy.

coffeecat
coffeecat
4 miesięcy temu
Reply to  Penguin

Korea Południowa przechodzi takie scenariusze cyklicznie, bo jest na pierwszej linii różnych epidemii od dawna + mają różnorakie sekty religijne którym czasem szajba bije w efekcie mają procedury i środki. To nie tylko politykom tam zależy ale – przede wszystkim – obywatelom, którzy działają tak jak Kuba opisał – odpowiedzialnie za innych.
Niewielu jest tam takich wolnomyślicieli jak Frenk/Fred więc jedyny problem mieli przez jedną z sekt religijnych, której członkowie się zarażali rytualnie.

Na marginesie, to częste wspomninanie wolności (i tego, jak niby maseczka ogranicza tę wolność). Żyjąc w cywilizowanym społeczeństwie, masz prawa, np prawo do wolności ale i obowiązki. Te prawa wynikają z obowiązków. O czym zdają się wolnomyśliciele (od powoli) zapominać od tego dobrobytu. Za długo żyjemy w dobrobycie.

qdlaty81
qdlaty81
4 miesięcy temu
Reply to  Penguin

są kraje w których zwyczajowo rządzą najbogatsi biznesmeni (ktoś pomyślał że coś tam muszą wiedzieć i umieć żeby się dorobić) i…o dziwo te kraje znakomicie prosperują.
Są też kraje jak Polska, w której nie wolno Ci być przedsiębiorcą jak chcesz być posłem/ ministrem / … Także rządzą krajem dyletanci, partyjniacy, mierni ale wierni itd. Tzw. politycy z zawodu.
Dopóki to się nie zmieni to nie spodziewajmy się dobrego zarządzania krajem przez ludzi którzy w życiu nie zarządzali (często nawet swoim życiem bo tym zarządzał szef partii).

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Penguin

Nie żebym się czepiał, ale kraje Azji płd-wschodniej miały doświadczenia z podobnymi problemami kilka, kilkanaście lat wcześniej.

Jan
Jan
4 miesięcy temu

„Jako ludzie wyjątkowo przezorni podzieliliśmy urodziny naszego syna”

ja prd wyjątkowo przezorni? Ja się z nikim z rodziny nie widziałem od marca poza żoną – jak mam siebie nazwać? Ultrasterylny?

józek
józek
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

*ultradebil

Michał
Michał
4 miesięcy temu
Reply to  Jan

Ty tak na serio?

DZIERZAN
DZIERZAN (@dzierzan)
4 miesięcy temu

Patrząc na niektóre komentarze to…. straszny ten Świat, straszni ludzie. Jezu jak mi źle…….

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  DZIERZAN

Czuć smutek w każdej pojedynczej literce.Na pocieszenie trzeba wierzyć że słońce jeszcze zaświeci nad tym ciemnogrodem! Obym tego doświadczył choć przez chwilę.

igor91
igor91
4 miesięcy temu

Naszym problemem jako społeczeństwa jest brak empatii, i to nie do całego społeczeństwa, ale nawet do najbliższych (najlepszy przykład w tekście – urodziny dziecka, cała ekipa ma objawy, ale c**j – impreza musi być, potem się będziemy modlić, żeby babcia nie umarła). Stwierdzenie „mądry Polak po szkodzie” jest dalej na czasie – ludzie, którzy powątpiewali w pandemię, a później albo sami ciężko przechodzili zakażenie, albo byli świadkami, jak ktoś bliski niemal dusi się na ich oczach, dopiero wtedy zmieniali swoje zdanie o 180 stopni. Oczywiście, są tacy idioci, którzy nawet po takich przejściach nie będą uważać, ale tu mam nadzieję, że selekcja naturalna zrobi swoje i takie jednostki same się wyeliminują.

Owszem, wirus ma niską śmiertelność, ale problemem jest zaraźliwość, a to już stanowi szerszy problem, bo zaraz COVIDowcy dołączą do innych chorych i trzeba będzie podejmować decyzje, kogo odłączamy, a kogo próbujemy ratować, bo żaden, nawet najlepiej rozwinięty kraj na świecie, nie da rady, jeżeli znaczna część społeczeństwa zacznie chorować. Nie zabijesz siebie czy rodziny? OK, ale wyślesz do szpitala dziesiątki innych osób, które być może wyprą ze szpitala twoją chorą na raka babcię, bo lekarz podejmie decyzje, że jakiegoś młodego ratujemy, a babcię nie. Sytuacja z początku roku z Lombardii pokazuje, że to nie jest żadne science-fiction.

Ogólnie mam wrażenie, że ludzie słysząc hasło „pandemia” czy „epidemia” mają wyobrażenia właśnie jak z jakiegoś filmu o apokalipsie zombie – że na ulicach będą leżały trupy, wokół których będą gromadzić się sępy, kruki czy inne ptactwo, a ludzie będą krwawić z oczu i słaniać się na nogach. Jakoś nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić epidemii rodem z filmu „Kod Da Vinci”, czyli przykładowe wpuszczenie trucizny do wody, którą sobie potem nieświadomie pijemy, powoli się zabijając.

Tak samo nigdy nie rozumiałem, nie rozumiem i uważam za totalną głupotę przytoczone w tekście kozaczenie i chodzenie do pracy z tą przykładową 39-stopniową gorączką. Sam po swoim organizmie widzę różnicę, gdy biorę wolne – leczenie trwa dużo szybciej, organizm lepiej odpoczywa. Oczywiście, zanim rzuci się na mnie horda rodziców dzieci – zdaję sobie sprawę, że tak jak u Kuby, nie zawsze jest możliwość skorzystania z 7-8h nieprzerwanego snu. Ale to tym bardziej zostań w domu i nie narażaj chociaż innych, jak swoje zdrowie masz w dupie.

igor91
igor91
4 miesięcy temu

OK, rozumiem, ale nie można było sobie w ogóle tego odpuścić, a nie bawić się w jakieś rozbijanie imprez? W okresie świąt wielkanocnych, czyli na początku pandemii, w rodzinie też nie mieliśmy żadnych objawów, nawet nie znaliśmy nikogo, kto byłby chociaż na kwarantannie (w sumie tak jak u ciebie, jak piszesz na początku tekstu), a jednak odpuściliśmy sobie świąteczne zjazdy i szczęśliwie jak do tej pory nikt nie zachorował. Życzenia urodzinowe rodzicom też złożyłem telefonicznie, mimo, że zawsze do nich jeździłem.

Niestety, ale jest to okres trudny psychicznie i uważam, że przetrwają go osoby, które będą potrafiły sobie pewnych rzeczy odmówić, a nie ci, którzy nie zachorują. Ja nie potrzebuję do tego premiera, którzy ustawą będzie mi dyktował, gdzie mogę chodzić w maseczce, a gdzie nie, bo mam na tyle zdrowego rozsądku, żeby wiedzieć, na co mogę sobie pozwolić, a na co nie.

Trwaniu w tym rozsądki życzę sobie, tobie Jakubie i generalnie nam wszystkim

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  igor91

Abstrahując od wypowiedzi naszych ,,władz” przed wyborami, to cały świat wrzucił na luz po wiosennej fali. Taki wentyl, oddyszka, choć wiadomo, że druga fala nadejdzie. Tylko nie wiadomo było jak szybko i z jaką siłą.

Zeevi23
Zeevi23
4 miesięcy temu
Reply to  igor91

Rozumiem że ,, gdy biore wolne” oznacza że wybiera Pan urlop ? W Polsce nie bierze się L4, proszę sobie to zapamiętać. Chorować można.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
4 miesięcy temu

Czytam te niektóre komentarze i na serio – Jesteście debilami ale na szczęście najsłabsze jednostki dotknie selekcja naturalna. Śpiewajcie sobie dalej o tej koronaściemie 😉 ja sobie jakoś poradzę.

qdlaty81
qdlaty81
4 miesięcy temu
Reply to  Marekkk

Natura to wie od dawna i właśnie zaczęła tworzyć narzędzia do eliminacji głównego wirusa na planecie – LUDZI

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Marekkk

Ja też mam , może płonną nadzieję, że kiedyś naturalna selekcja dotknie także imbecyli.

Penguin
Penguin (@ardentis)
4 miesięcy temu

Takie zdanie z tekstu tu wkleję:
„cała ochrona zdrowia prosi, by wreszcie skończyć z polskim kultem zapierdalania do roboty z 39-stopniową gorączką i kaszlem, bo <>”.

Wypisz, wymaluj pół narodu. Ale chwileczkę – czy to nie jest te pół narodu, które zasuwa w różnej maści januszeksach na umowach zlecenie? Ci, którzy co dwa dni słyszą teksty o kolejce Ukraińców na twoje miejsce? Ci ruszający na budowy, bo przecież bez jednego dnia w firmie kierownik dojdzie do wniosku, że ekipa dała sobie bez niego radę i może on jest tam zbędny? Ci ruszający do zajęć z fałszywym poczuciem obowiązku, bo „bez nich firma upadnie i w ogóle ma zapieprz, a jeszcze Julka wzięła L4 wcześniej a inna Kinga wolne i co ty sobie myślisz zostawiać nas z tyloma zleceniami”?

Polacy są bardzo pracowitym narodem, ale mam wrażenie, że aż na skraju niewolnictwa. Praca, zarobek, utrzymanie siebie czy rodziny jest priorytetową rzeczą. Ale zdrowie jeszcze bardziej. Każdy może wylądować na L4. Jeśli chorujesz, a musisz iść do pracy, bo szef drogą orzecznika z ZUS-u nie uznaje choroby póki człowiek ma otwarte choć jedno oko – jesteś niewolnikiem. Jeśli chorujesz, a „musisz iść do pracy”, bo szef źle odbierze wieść o chorobie – została w tobie zasiana mentalność niewolnika.

Szkoda, że mentalność niewolnika to też wynik presji społecznej. „Hipochondryku”, „nie narzekaj, inni mają gorzej”, „to nie choroba”, „co sobie ktoś pomyśli”. Parę lat temu w innej pracy typek wziął L4, miał uporczywy kaszel i cyk – od razu stado, w tym przypadku głównie kobiety w wieku pokwitania stanowiące trzon załogi, obsmarowały gościa w swoim gronie od symulantów, udawaczy i ludzi nieodpowiedzialnych. A typek wylądował z zapaleniem płuc i wrócił do pracy dwa tygodnie później.

Niby XXI wiek, a prawo do opieki medycznej w chwilach zachorowania i postrzeganie jego wykorzystania jak ze średniowiecza.

DamianO
DamianO
4 miesięcy temu

Panie Jakubie po co chciał Pan zrobić test na SARS-COV-2 mając jeszcze objawy choroby? Przecież może Pan wyzdrowieć; a jednocześnie nadal być nosicielem SARS-COV-2. I w momencie wyzdrowienia jest sens zrobić test; jeśli nie chce się przypadkiem zarazić innych; ale po co wcześniej?

Bo co daje test w trakcie, gdy ma się objawy? Czy lekarze stosują inny sposób leczenia; gdy wiedzą, że ktoś ma wirusa SARS-COV-2 i jest chory na COVID-19? Jeśli sposób leczenia się nie zmienia; to po co przejmować się w trakcie choroby testem?

I po co zajmować się bezsensownością terminów zakończenia kwarantanny dla mieszkańców tego samego domu? Samemu można nałożyć sobie kwarantannę. Tylko ze względów prawnych warto nie kończyć kwarantanny wcześniej, niż do terminu do jakiego zostało nałożona.

Nie chcę się czepiać, ale...
Nie chcę się czepiać, ale... (@xxc)
4 miesięcy temu
Reply to  DamianO

Strzelam, że chciał wiedzieć, czy informować o tym inne osoby z którymi miał kontakt.

ziutek
ziutek
4 miesięcy temu

„Jako ludzie wyjątkowo przezorni podzieliliśmy urodziny naszego syna…”
I to pisze człowiek, który podobno rozumie powagę sytuacji. Samemu sobie proszę dziękować za przygody. Właśnie przez takich „wyjątkowo przezornych” prawdziwków w szpitalach wygląda tak jak wygląda. Bo urodziny trzeba wyprawić, choćby po trupach…

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  ziutek

Setka! Jestem świadomy jaka jest chujnia, przestrzegam wszystkich, ale jak tylko deczko sobie pofolguję może się uda. Tak jak mój kolega cukrzyk. Po zaleceniu przez diabetyka dość rygorystycznej diety, zamiast trzech łyżeczek, zaczął sypać dwie.

waldemar
waldemar
4 miesięcy temu

Bardzo dobry artykuł. Niestety tych mądrych kibiców nie przekona. Ich nawet nie przekonuje to, że sami zamykają stadiony. Jeszcze trochę ich mądrości i liga zostanie zawieszona.

Fred
Fred
4 miesięcy temu

Wszystkim dzbanom ,covidiotom , z wyprana dynia przez media ,roznych Olkiewiczow,Malyszow cudownie ozdrowialych Szumowskich polecam serdecznie najnowszy model. A tak a propos panie Olkiewicz jak zes pan tak cudownie ozdrowial to moze ta kultowa szczepionka jest zbedna ?

FB_IMG_1603277287359.jpg
AmberMozart
AmberMozart
4 miesięcy temu

Olkiewicz – moja rodzina chorowała, zwłaszcza syn ciężko to znosił
komentujące debilosceptycy – nie byłeś chory chuju, MY wiemy lepiej

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  AmberMozart

Kazdy blaznie byl chory ,dzieci tez Tylko nie kazdy robil ze swojej choroby medialna szopke

FB_IMG_1602233902409.jpg
Marekkk
Marekkk (@marekkk)
4 miesięcy temu

Spokojnie z każdym dniem liczba antycovidowców będzie drastycznie spadać 😉

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  Marekkk

Wiaderko na dynie prosze mi tu zaraz zalozyc bo zlapiesz koronapierdolca przez neta

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu

Też już podawałem przykład z wypadkami śmiertelnym na drodze.Szczesliwie nigdy nie znałem ani osobiście ani z widzenia osoby która by uczestniczyła w takim.Mam 39 lat i mieszkam w D.G na 10tys.osiedlu zna się osób w ch,uj. Czy to oznacza że na drodze nie giną ludzie?!!
Niestety nie tylko słyszałem ale też uczestniczyłem w trzech potrzebach moich 2 kumpli i 1 znajomego którzy odebrali sobie w swoich pokojach życie. Powiesili się na klamkach.!!!!!!!
Czy to oznacza że ktoś zaniza lub ukrywa przypadki samobójstw przez powieszenie.Oczywiscie że nie ale to świadczy tylko o losowosci tych zdarzeń!!!
POMYSLCIE PROSZE O TYM I nawet jeżeli nie wierzycie w jego zasieg i zagrożenia które wywołuje,zalozcie te maski.By raz że nie żałować jak się komuś coś stanie a dwa uszanować obawy tych którzy wierzą i boją się zwyczajnie o najbliższych i przyjaciół.
Nic się nie stanie jeśli maseczki jedni założą dla beki a drudzy dla ogólnego bezpieczeństwa.
To niewielkie poświęcenie będzie odebrane jako wynik zachowania obywatelskiego i oznaka dorosłości.

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Zaloz maske

FB_IMG_1599149973497.jpg
Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Idz robic z siebie durnia gdzie indziej. Kolejny dzban z wypranym przez oglupiale media mozgiem

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

I pomyśleć że jesteś ofiarą powstałą dzięki sklejonej stronie w kalendarzyku.chichot losu wracaj do swego bigosu.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Niestety u pewnego odsetka społeczeństwa nie ma co liczyć na obywatelską postawę, czy nawet znamiona dorosłości. Tak jak generalnie jestem przeciwko opresyjnym metodom, tak wobec niektórych, w szczególnych okolicznościach, ,,pała, gaz i ciasne drzwi”, to jedyny, acz ostateczny argument. I to, wbrew wszystkiemu, dla dobra ogółu.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  nieobiektywny

Rozumiem Cię doskonale.Jak dotrzeć do człowieka jeśli On nigdy nie zmienia zdania nawet w obliczu faktów naukowych.A sam swoje zasady o których mówi że ma depta gdy mu to na rękę.I wisienka na debilu…”wskazesz że sam nie stosuje się do zasad swoich to się wyprze bezczelnie w obliczu dowodow wszystkiego jeba,niutki!!

amebus
amebus
4 miesięcy temu

Nie orientujecie się kiedy wchodzi w życie ustawa o ostatecznym odstrzale szurów i prawaków?

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  amebus

I

FB_IMG_1598263709109.jpg
nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Fred, jak się domyślam to twoje zdjęcie w odzieży chroniącej przeciw 5G. W tym temacie pewnie masz podobnie radykalne poglądy.

PanZygmunt
PanZygmunt
4 miesięcy temu
Reply to  amebus

gdyby nie te prawaki to dzis na poniedzialek mowilbys montag lub poniedzielnik

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  PanZygmunt

A reszta Polaków nie brała udziału w walce o niepodległość!!!???
Kraj 6 lat w wojnie caly rozjeba,ny!
A ten mi tu będzie pierdol,il że to prawica,
Do momentu decyzji co z Polska, i czy wogole będzie istnieć.? Nas nikt nie pytał o nic i nie dopuścił byśmy wygłosili Nasze rację!!! To żołnierze Wojska Polskiego i wszyscy obywatele czujacy się Polakami różnych ras i wyznań walczyli dla Polski i o Polskę.
Po decyzji że Polska owszem ale nie jako wolną i suwerenna lecz jako kraj zalezny calkowicie od Moskwy!!!! ANI lewa ani prawa strona nie decydowała o Polsce Ludowej.
A Ty historia przeszła zostaw historyka a zajmij się historia dzisiejsza i co ważniejsze przyszłą tego kraju.
To ma być cel i kierunek Polakow-przyszlosc historii kraju na to mamy jakiś mały ale jednak wpływ!!!
Bo zycie przeszloscia i wiecznym jej przypominaniem ,nic konkretnego nie przynosi.!!
PRÓCZ ULUDY TYLKO I ZATRACENIA.

JaToTylkoJa
JaToTylkoJa
4 miesięcy temu
Reply to  amebus

Mokre sny lewackich „naprawiaczy świata”

Fred
Fred
4 miesięcy temu

Olkiewicz skoncz juz z tym zalosnym kovidomarketingiem . Nie jest ci tak po prostu wstyd? W szpitalach leza ludzie powaznie chorzy ,po zawalach na raka inni nie moga sie dostac do szpitali na zaplanowane zabiegi i z tego tytulu umieraja bo rak nie czeka i sie w mediach nie uzalaja a ty z siebie robisz publicznie blazna za pieniadze bo pare razy zakaszlales ? Nosz kurwa. Brak slow…

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Tak Twoim językiem.
TYS JEST ZDROWO PIERDOLNIE,Y,
P.S mam nadzieję że się nie rozmnozyles jeszcze.
Poddaje się wasektomii tak dla pewności.
Co Ty byś tym istotą przekazał
Gorliwa, niepochamowana ,zasciankowa nienawiść do wszystkiego co nie poznane,ograniczylbys tym samym ich świat do swojego maluczkiego miejsca w którym przyszło Ci spać i srac!

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Brakuje miejsc, bo takim troglodytom jak ty nie honor zakryć mordy, nawet wśród bezpośredniej bliskości osób, które to robią w obawie o swoje i nawet podobnych tobie debili zdrowie. A najgorsze, że nie chcesz uszanować obaw innych z chorych pobudek: nie, bo nie, gówno mnie obchodzą inni, moja racja jest najmojsza.

Piotrek
Piotrek
4 miesięcy temu

Zastanawiam się, czy w tej całej anemicznej sytuacji są jeszcze ludzie niezdecydowani. W sensie – albo są Ci, którzy stosują się do zaleceń (maseczki, izolacja itd.), albo tacy, którzy nieświadomie się do nich nie stosują lub stosują nieprawidłowo (wystające nochale), albo tacy, którzy świadomie kontestują zalecenia, nazywajmy ich jak chcemy (ja mam na to takie pięcioliterowe słowo na „d”). Ludzi w śpiączce, nie wyłażących z piwnic, totalnie nieogarniających wydarzeń ostatnich miesięcy nie biorę pod uwagę – margines.

Zatem autorze – do której grupy adresujesz swój felieton? Pierwsza – oni są zdecydowani i wiedzą, jak postępować. Druga? Oni w miarę czują, co jest na rzeczy (chcą uniknąć mandatu), ale potrzebują wyjaśnienia, jak „działa” maseczka, a o tym jest tylko jedno zdanie, rozbuduj wątek:) Trzecia? Oni też są zdecydowani i sądząc po wpisach niejakiego „Fred”, mocno się radykalizują. Także ich postawy nie zmienisz Ty, nie zmienię ja, może zmieni zakażenie wirusem, może nie.

To samo pytanie kieruję do najaktywniejszego komentatora tutaj, w/w „Fred”. Do kogo to piszesz? Nie przekonasz nikogo spoza swojej grupy. Nie w formie wulgarnych komentarzy. A „swoich” przecież nie musisz przekonywać 🙂 Poza tym – chłopie, jeśli to takie niegroźne czy wyolbrzymione to spoko luz – nic specjalnego Ci nie grozi, jeśli inni będą chodzić w maseczkach, nie napinaj się, żyj sobie dalej i spokojnie z poczuciem wyższości nad innymi.

Piotrek
Piotrek
4 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

pandemicznej*

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Twoja grupa misiu malinowy niedlugo bedzie sie przemieszczac z czipem w doopsku

Piotrek
Piotrek
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Jeśli już, to borówkowy, wolę borówki 😛

Eksperyment zakończony pomyślnie. Trzy minuty wystarczyły, żeby twój umysł wyprodukował powyższy, jakże merytoryczny komentarz. Żyj sobie błogo dalej. Nikomu nie przeszkadzasz, niczyjego światopoglądu nie zmienisz, na nic nie masz wpływu.

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Doskonaly przyklad czuba z wyprana przez media dynia. Przez takich dzbanow lykajacych propagande jak karp powietrze na Wigilie ta szopka ma prawo sie krecic. Malo mnie misiu twoj swiatopoglat interesuje.

FB_IMG_1597928779433.jpg
Piotrek
Piotrek
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Przecież twoje plemię ma jakieś swoje argumenty, publikacje, filmiki. Weź się wysil, podaj jakieś źródło, rozwesel mnie jeszcze trochę. Albo jakiś inspirujący cytat z Ivana Komarenki czy Violi Kołakowskiej. Nikt bardziej rozpoznawalny w Polsce raczej się do was nie przyłączył, więc mogą być oni.

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Twoim zrodlem misiu malinowy jest zapewne telewizor. No coz Zastanawiam sie jakim trzeba byc matolem zeby w dobie niezaleznych mediow czerpac z niego informacje ? No jakim ? Bo jak wszyscy covidioci wiedza cala prawda i tylko prawda wyplywa z niego i z wyborczej. Powiedzieli ze mamy PANDEMIE to jest PANDEMIA. Dziennie od marca do wrzesnia umiera na korona pierdolca 1-2 osoby przy 1200 calosciowo ale covidiota zalizy se 8 masek i wiadro na leb bo hula pandemia

Piotrek
Piotrek
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Ależ kochaniutki, ja nie mam telewizora 😛 Wyborczej nie czytam, nawet sport.pl rzadko, bo słabe są te ich artykuły. Rządu wybitnie nie trawię, mieli całe wakacje, żeby przygotować się na jesień. Sami w końcu wiosną mówili (minister Szumowski), że druga fala nastąpi. I co? I kupa, wybory, przepychanki w koalicji, aborcja i ubój zwierząt. I teraz się mówi, że plany są opracowywane. Ich tylko w bułce tartej obtoczyć i na patelnię, byłby z tych pulpetów jakiś pożytek 🙂

Czym są niezależne media (trochę filozoficznie zabrzmiało 😛 )? Każde medium jest od czegoś, a właściwie kogoś, zależne. Nawet Weszło 😀 Nie oszukuj się, nie ma mediów niezależnych w twoim rozumieniu. Ja nie mam takich złudzeń. Z całym szacunkiem dla felietonisty, którego darzę sympatią – kto by chciał wciągać red. Olkiewicza w jakiś spisek, Billa Gatesa, masonów i inne mistyfikacje? No sorry, ale to się kupy nie trzyma.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  Piotrek

Słyszałem że red.Olkiewicza zwerbowal do Spisku-Pisku niejaki renifer RUDOLF pseud.operacyjny tego agenta tajnych służb SAN SALWADOR-u to czerwononosy. A haslo do kontaktu to czerwononosy je kokosy pierdo,li kota taka robota.A w te 2 wieze to ja nie wierze! Tak mi powiedział Prezes AMEN

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

A ty Fredziu to pewnie w żaden ekran nie patrzysz, niczego nie czytasz. Ot tak gdzieś usłyszałeś o jakiejś ,,niby zarazie” i społecznie zacząłeś krucjatę ,,gówno prawda”, cały świat się na nas uwziął.

Pietrucha
Pietrucha
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

Czy mógłbyś powiedzieć z jakiego źródła Ty, Fred czerpiesz informacje?

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
4 miesięcy temu
Reply to  Fred

A Twoja konfidenci bez czipa.

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Dla ciebie tez cos mam prosiaczku

FB_IMG_1594967547290.jpg
Pitbulinho
Pitbulinho (@pitbulinho)
4 miesięcy temu

Wow, szacunek za tak racjonalne podejście do sprawy. Oby więcej ludzi z tego typu myśleniem 🙂

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
4 miesięcy temu

Tak pół żartem pół serio to też bym chciał się w końcu wyspać… I to nawet nie te 15 godzin, a książkowe 8…

Weteryniasz
Weteryniasz
4 miesięcy temu

W grudniu będzie więcej zarażonych niż mieszkańców!

Luas
Luas
4 miesięcy temu

To jest jak z jazdą samochodem po polskich drogach, możesz mieć wypadek, możesz mieć wypadek śmiertelny, a możesz nie mieć wcale. Czytaj możesz być Tomkiem. H, babą na pasach, ale możesz też być Zlatanem, Pogbą czy Neymarem, którym nic koronawirus nie zrobił. Samochód w dodatku zatruwa środowisko, więc może zbanujmy wszystkie auta albo stosujmy jakieś obostrzenia, jedźmy maks 30km/h.

3maj
3maj (@3maj)
4 miesięcy temu
Reply to  Luas

Ale jak już jeździsz tym autem to jednak na oponach, anie na samych felgach, masz sprawne hamulce i wycieraczkę. Niektórzy wariaci to nawet zapinają pasy i mają auta z poduszkami i ABS

ocotutajchodzi
ocotutajchodzi
4 miesięcy temu

Fred, robisz dużo szumu, ale zauważ jedno. To Ty odpisujesz na każdy wpis. Jeżeli ktoś ma cel, w pisaniu tych rzeczy, to tylko Ty. Pozostali sprawdzą (a czasem i nie) czy ktoś mu odpisał, raz, może dwa. To Ty zwyczajnie szkodzisz, pisząc te głupoty, o czym doskonale wiesz. Ty jeden, przeciwko całemu światu. Jest to groteskowe. Nie masz żadnego sojusznika, i każde utworzone prze Ciebie multikonto tego nie zakłamie. Jesteś malutką istotką, która w godzinach pracy rozsiewa swoje spiskowe teorie, co oznacza że albo kompensujesz sobie brak tejże, albo właśnie rozsiewanie tych bredni jest Twoją pracą. Najzabawniejsze jest jednak to, że Ty to doskonale wiesz. Zdajesz sobie sprawę z swojej beznadziejności, z zajadłości, i nienawiści którą ukrywasz pod płaszczykiem misji zbawiania świata. Zdajesz sobie sprawę, że walcząc o normalny świat, sam przestałeś być normalny.

Zachowując się tak, jesteś złym człowiekiem, po prostu.

3maj
3maj (@3maj)
4 miesięcy temu
Reply to  ocotutajchodzi

Daj spokój. Zawodówki też są na zdalnym więc siedzi w domu gamoń i się nudzi. Dzisiaj został „gwiazdą” weszło, więc kisiel w majtach

Fred
Fred
4 miesięcy temu
Reply to  ocotutajchodzi

Mysle ze cos mocno uwiera cie w dynie. Kaganiec ci sie obsunal. ?

3maj
3maj (@3maj)
4 miesięcy temu

Dobry wpis. Może z tą przezornością urodzinową nie wyszło za dobrze, bo jeśli byliście nosicielami to co za różnica czy podzieliliście gości czy nie?

System nie działa. Jest pełen sprzeczności i niedorzeczności, które sa pożywką dla pożytecznych idiotów jak troll Fred czy Frenk

Niejasne są też działania wirusa. Tzn trudno dostrzec logikę dlaczego jedni przechodzą lekko, a inni w bardzo dramatyczny sposób. Nie ma logiki, bo choroba potrafi sponiewierać młodych, zdrowych, a np mieszkający w jednym domu inny członek rodziny (starszy lub z problemami zdrowotnymi) przechodzi łagodniej lub wręcz bezobjawowo (tak było wśród znajomych).

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu

Zdrowia dla Ciebie i rodziny

Michał
Michał
4 miesięcy temu

Nawet tutaj paranoja covidowa. Przyjmijcie jeszcze tylko szczepionkę i umierajcie, albo traćcie wolność, bo chyba jednak na nic lepszego nie zasługujecie.

nieobiektywny
nieobiektywny (@nieobiektywny)
4 miesięcy temu
Reply to  Michał

Komuś z twoich znajomych też przy okazji wszczepili czipa?

Enen
Enen
4 miesięcy temu

imo urodzin to lepiej w ogóle nie urządzać. Po co ryzykować?

Yasiu
Yasiu
4 miesięcy temu

Zdrówka dla Ciebie i rodzinki!

P.S. Przydałoby się pobanować adresy paru troglodytów z komentarzy.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
4 miesięcy temu

Zadziwiające jest jedno – cała ta agresja „włączających myślenie” wobec „covidowców”. Normalny człowiek nie będzie marnował całego dnia, żeby lżyć, wyzywać i „nawracać” tych którzy myślą inaczej i stosują się do zaleceń (a bez zaleceń też pewnie pilnowaliby siebie i innych).

Odnoszę wrażenie, że atakują tutaj przede wszystkim płatne trole na usługach grup, którym na rękę jest szerzenie dezinformacji i jeszcze większe dzielenie społeczeństwa.

„Naród wspaniały tylko ludzie kurwy”.

Farmaceutka
Farmaceutka
4 miesięcy temu

Bardzo dobrze napisane. Dziękuję, cieszę się że są jeszcze ludzie, którzy nie myślą tylko o sobie to mi doda siły w pracy, mam nadzieję, że anty-covidowcy zaczną zmieniać zdanie po takich świadectwach. pozdrawiam i życzę dużo zdrowia

trebor
trebor
4 miesięcy temu

No panie autor, Pan ozdrowieńcem niestety jeszcze nie jest.Pana jeszcze „trzyma”. Tekst pełen mrożących krew w żyłach szczegółów a niemalże na koniec jakże cenna i szczera rada. Jak musicie zrobić urodziny to szczerze polecam nasz sposób. Noo, na dziewięć osób tylko osiem skończyło z objawami a pięć okazało się pozytywnych, ha,ha,ha. Dziękujemy!! Myślałem że jedynym wnioskiem i radą jaka mogłaby przyjść do głowy to, nie róbcie żadnych imprez, odpuście sobie na jakiś czas. No ale babcia wyszła z tego bez szwanku więc generalnie luzik. Boże chroń nas przed takimi „autorami” dzieł poczytnych.

Enrico Pallazzo
Enrico Pallazzo
4 miesięcy temu

1) Przydała by się odmiana wirusa kosząca milenialsów jak zboże. Generalnie gimbus złapany na łamaniu przepisów antykowidowych powinien być batożony. Spieprzone pokolenie…

2) Od powyższych i marginesu nie wierzącego groźniejszsi są ci którzy czekają na dom po babci czy spadek po stryju ze Szwajcarii. To źli ludzie:)

Bartosz
Bartosz
4 miesięcy temu

Ile rząd zapłacił za tą gadzinówkę łódzki c**u?

od warszawy po wodzislaw
od warszawy po wodzislaw
4 miesięcy temu
Reply to  Bartosz

Więcej znaków, więc płacą więcej niż tobie Moskwa płaci za te wysrywy nic nie wnoszące.

Mateusz
Mateusz
4 miesięcy temu

Szurią jest wiara, że osoby z pozytywnymi testami to to samo co osoby nosiciele, a i to samo co osoby chore.

Jarek
Jarek
4 miesięcy temu

Teraz widać na co poszły te 2mld zl

Artur
Artur
4 miesięcy temu

Ile zaplacil Soros i Gates za opublikowanie materialu sponsorowanego ?Tekst dostaliscie gotowy czy musieliscie wyslic te bajeczke?

Weszło
04.03.2021

Kazimierz Górski? Był dobrym trenerem i miał szczęście. „Hadaj… nic nie gadaj”

Zapraszamy na kolejny odcinek z serii „HADAJ… NIC NIE GADAJ!”. Dzisiaj w programie m.in. o trenerze Kazimierzu Górskim, bramkarzu Jagi Xavierze Dziekońskim i Kacprze Kostorzu. Jedziemy. 
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Albo kreują i nie strzelają, albo nie kreują wcale. Ofensywa, największy problem Stali

30 strzałów i zero bramek. Tak, jeśli ktoś oglądał mecz Stali Mielec z Lechią Gdańsk, może stwierdzić, że skuteczność ekipy Leszka Ojrzyńskiego była powodem do niepokoju. Zwłaszcza że nie był to pojedynczy wyskok, odstępstwo od normy. Ekipa z Podkarpacia jest na ostatnim miejscu w lidze nie tylko dlatego, że ma jedno spotkanie mniej na koncie. […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Klopp zabroni piłkarzom wyjazdu na reprezentację

Jurgen Klopp zapowiedział, że nie pozwoli niektórym graczom na wyjazd na zgrupowanie reprezentacji. – To czas, kiedy nie da się wszystkich uszczęśliwić. Zawodnikom płacą kluby. Musimy mieć najwyższy priorytet – mówi niemiecki szkoleniowiec. W Anglii zostaną więc zapewne Brazylijczycy (Alisson, Fabinho i Roberto Firmino) oraz Portugalczyk (Diogo Jota). Powrót z tych krajów do Wielkiej Brytanii […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Losowanie Pucharu Polski. Probierz kontra Papszun, Piast jedzie do Gdyni

No to polosowane. W obecności i z udziałem selekcjonera Paulo Sousy los przydzielił się do siebie półfinalistów Pucharu Polski, którzy powalczą o awans dalej. Do kogo uśmiechnęło się szczęście? Cracovia podejmie u siebie Raków Częstochowa, a do Gdyni na mecz z Arką wybierze się Piast Gliwice.  Co o tym sądzić? Spójrzmy może najpierw na drogi, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Mecz Liverpool – Lipsk znów w Budapeszcie

UEFA poinformowała oficjalnie, że mecz 1/8 Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a RB Lipsk znów odbędzie się na neutralnym terenie. A konkretnie – na Puskas Arenie w Budapeszcie. Czyli dokładnie tam, gdzie doszło do pierwszego starcia pomiędzy oboma drużynami. Powodem takiego pomysłu jest oczywiście koronawirus, który mocno ogranicza możliwości przemieszczania się. Pierwszy mecz został storpedowany przez […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kwiatkowski na derby Łodzi. Obsada sędziowska na Ekstraklasę i I ligę

PZPN opublikował obsadę sędziowską na weekend. Cieszą się kibice Legii – ich meczu nie będzie sędziował tym razem Bartosz Frankowski. W obsadzie znalazł się Damian Kos – arbiter na ogół pierwszoligowy, który ma posędziowany jeden mecz na poziomie Ekstraklasy. Derby Łodzi, mecz o dużym ciężarze gatunkowym, weźmie na swoje barki doświadczony Tomasz Kwiatkowski. Ekstraklasa: Wisła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Laporta zamierza ściągnąć do Barcelony Augero

W Barcelonie zrobił się kosmiczny burdel organizacyjny. Powstały ogromne długi, klub stracił tożsamość i pozycję na arenie międzynarodowej, a Josep Maria Bartomeu, były prezydent klubu, został zatrzymany. Wkrótce odbędą się wybory nowego prezydenta. Faworytem jest Joan Laporta, który zamierza ściągnąć na Camp Nou Sergio Aguero. To jedna z obietnic, którą chce kupić sobie zaufanie socios […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kolejny konkurent Majeckiego? Nübel na celowniku AS Monaco

Szok i niedowierzanie – Alexander Nübel jest niezadowolony z liczby minut, które dostał w Bayernie Monachium. Jak informuje „Kicker”, możliwe jest jego wypożyczenie do AS Monaco w następnym oknie transferowym. A to oznaczałoby jeszcze większe kłopoty Radosława Majeckiego. Transfer Nübela od samego początku wydawał się naiwny, by nie użyć mocniejszych słów. Wyróżniający się bramkarz Schalke […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Hyballa: – Czasem celowo tworzę konflikt!

Z Peterem Hyballą ciężko się nudzić. Jego projekt póki co wypala doskonale, a on sam w ciekawy sposób wypowiada się w mediach. W rozmowie ze „Sportowymi Faktami” szkoleniowiec Wisły opowiada o relacjach z piłkarzami. Twierdzi, że czasem celowo wywołuje konflikty. – Powtarzam piłkarzom: w dobrej relacji mają prawo czasem występować konflikty. Jak wszyscy za bardzo […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Bomba transferowa w słowackiej lidze. Hamsik wraca do Slovana?

Wygląda na to, że na Słowacji dojdzie do prawdziwej bomby transferowej. Marek Hamsik jest bliski powrotu do… Slovana Bratysława. Powód tego nieoczywistego ruchu? Tak jak i w przypadku wielu innych słowackich zawodników – chęć wyjazdu na Euro. Podobną drogą podążyli chociażby Miroslav Stoch i Adam Zrelak, którzy przyjęli oferty z polskiej ekstraklasy, żeby jak najbardziej […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Ładny gest: Badia podnosi Szabanowa

Były w meczu Legii z Piastem złe emocje, znów pojawiły się kontrowersje sędziowskie, znów oglądaliśmy kolejną odsłonę serialu „Polowanie na Luquinhasa”. Ale był i bardzo fajny, normalny, pozytywny ludzki gest. Gerard Badia podnoszący Artema Szabanowa z boiska. Czy Ukrainiec mógł czuć się podłamany? Oczywiście, że tak. Zaliczył całkiem niezłe wejście do nowego klubu, został obdarzony […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Tylko PSG stać na Alabę?

David Alaba wciąż nie podpisał kontraktu z nowym klubem. Jak informuje świetnie zorientowany niemiecki „Bild” – tylko PSG stać na pokrycie jego oczekiwań finansowych. Czy to oznacza, że Alaba przeniesie się do Paryża? Bardzo możliwe. Zwłaszcza, że z Bayernu odszedł głównie dlatego, że ten nie był w stanie zgodzić się na wygórowane gaże, jakie proponował […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Z ławki Jagi do reprezentacji Łotwy

Notowania Pavelsa Steinborsa mocno spadły w Jagiellonii, gdzie na stałe przykleił się do ławki rezerwowych. Wciąż są mocne jednak w jego rodzinnych stronach – bramkarz dostał kolejne powołanie do reprezentacji Łotwy. I ta sytuacja wcale nas nie dziwi, bo przecież mówimy o zawodniku, który został wybrany w tym kraju piłkarzem roku, a w kadrze narodowej […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Michniewicz nie obwinia Szabanowa

Legia Warszawa odpadła wczoraj z Pucharu Polski po głupiej wpadce Artema Szabanowa. Czesław Michniewicz w spokojnym tonie wypowiedział się o swoim obrońcy podczas pomeczowej konferencji prasowej. – Grał poprawne zawody, a jeden błąd rzutuje na to, że przegraliśmy to spotkanie. Na pewno nie chciał wybijać na oślep tej piłki. Artem chciał odegrać ją do Mateusza […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Puchar Niemiec. Holstein Kiel pisze piękną historię

Drużyna Thomasa Dahne i Mikkela Kirkeskova, Holstein Kiel, była na ustach całego świata po wyeliminowaniu Bayernu Monachium z pucharu Niemiec. Kilończycy poszli za ciosem i wczoraj przyklepali awans do półfinału tego turnieju. Zadanie mieli ułatwione – po tym jak w 1/8 wyeliminowali SV Darmstadt, w ćwierćfinale starli się z drużyną Rot Weiss Essen, występującej na […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Jacek Bąk: Brzęczka zwolnili piłkarze

W czwartkowej prasie szału nie ma. Jest rozmowa z Jackiem Bąkiem o reprezentacji i rozmowa z węgierskim dziennikarzem przed meczem obu drużyn w eliminacjach. Jest kilka raportów z Ekstraklasy i niższych lig. I to w zasadzie tyle.  PRZEGLĄD SPORTOWY Jacek Bąk uważa, że to piłkarze zwolnili Jerzego Brzęczka i ma o to do nich trochę […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Rafał Wolski wraca do treningów

Rafał Wolski wrócił do treningów z pełnym obciążeniem – informuje „Przegląd Sportowy”. Wisła Płock może zostać więc solidnie wzmocniona na koniec sezonu. Można dziś się zastanawiać, w którym miejscu byłby Wolski, gdyby nie kontuzje. W maju ubiegłego roku zerwał więzadła po raz trzeci w swojej karierze. Choć zdarzają się piłkarze, którzy wracają po takich kontuzjach […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

„Puchar to przygoda, najważniejsza jest liga”. Raport z Chojnic po meczu Chojniczanka – Cracovia

Co dla klubu z Ekstraklasy może znaczyć zwycięstwo w Pucharze Polski z drugoligowcem? Teoretycznie niewiele. Cracovia pokonując wczoraj na wyjeździe 3:0 Chojniczankę, po prostu zrobiła to, co do niej należało. Była murowanym faworytem, wygrała. Nie ma tu żadnej wielkiej filozofii. A jednak można było odnieść wrażenie, że dla „Pasów” ten triumf – przekonujący, w pełni […]
04.03.2021