post Jakub Białek

Opublikowane 13.10.2020 13:28 przez

Jakub Białek

Jak podchodzi do porażki z Serbią? Dlaczego jest wygranym lockdownu? Co poprawił w swojej grze? Czemu nie robi na nim wrażenia gra z PSG? Jak będzie wspominał trenera Michniewicza? I gdzie by dziś był, gdyby nie przepis o młodzieżowcu? Marcin Ryszka porozmawiał na WeszłoFM z Patrykiem Klimalą. Zapraszamy.

Jak atmosfera w drużynie przed meczem z Bułgarią? Podejrzewam, że nie najlepsza, ta porażka w Serbii trochę komplikuje sytuację w grupie.

Generalnie atmosfera mimo wszystko jest OK. Nie jesteśmy zdołowani tym meczem. Traktujemy to jako potknięcie, błąd, który nie powinien się wydarzyć na naszej drodze po awans. Mamy teraz robotę do wykonania. Każdy wie, co ma robić i jestem przekonany, że będziemy się dziś cieszyć. A za miesiąc dokończymy naszą pracę i pojedziemy na mistrzostwa. Z drugiego miejsca, ale ten cel będzie dopięty.

Siedząc na trybunach miałeś trochę żal, że może niepotrzebna była ta żółta kartka w meczu z Rosją? W Serbii nie mogłeś pomóc kolegom na boisku.

Może nie w trakcie meczu, ale potem myślałem o tym, że te moje kartki były głupie. Nie dostawałem ich za sytuacje stykowe, wynikały one z moich błędów. Taki jest sport. Następnym razem będę wiedział, by tego nie robić. Zabrakło dużo osób z pierwszego składu, ale mamy na tyle dobrych zawodników, że ten mecz powinniśmy wygrać. Mimo wszystko uważam, że mieliśmy swoje sytuacje. Brakło nam trochę szczęścia, im to szczęście dopisywało. Taka jest piłka – raz szczęście jest, raz nie. Wróciliśmy po porażce do Gdańska i szykujemy się na Bułgarię.

Przewija się w szatni temat tego, że wasi kumple, którzy ominęli kadrę U-21, są już w reprezentacji? Ty sam opuściłeś Ekstraklasę za fajne pieniądze, pewnie chcesz w Celtiku się pokazać i iść jeszcze w górę. Generalnie ruszyło się w Ekstraklasie, co widać chociażby po transferze Kuby Modera.

W Lechu mają taki, nie wiem jak to nazwać, styl bycia, że zawsze stawiają na młodych. Zawsze ich za to bardzo szanowałem. W innych klubach w Polsce mało kto wpuszcza młodych na boisko i w nich inwestuje. Gdyby nie było przepisu o młodzieżowcu, może grałbym już w Ekstraklasie, ale raczej nie zacząłbym grać tak szybko. Byłbym w teorii za młody na Jagiellonię. Przepis mi pomógł i pomaga bardzo dużej liczbie zawodników.

Wy jako młode chłopaki na pewno nie czujecie się gorsi od starych Słowaków czy innych wynalazków, które przyjeżdżają do Ekstraklasy.

No tak, zdecydowanie. Powiem szczerze, nawet na moim przykładzie na początku pierwszego sezonu z młodzieżowcem. Teoretycznie miałem grać. A przyszedł Mudrinski, który był, moim zdaniem, słabszym zawodnikiem ode mnie i grał.

Grał to za dużo powiedziane!

Jak mówisz. Przyszedł zawodnik, który nie powinien znaleźć się moim zdaniem w Jagiellonii, ale znalazł się, grał, strzelił jedną bramkę. Później wskoczyłem po jego kontuzji i nie oddałem placu. Ale to prawda, że często kluby ściągają, jak powiedziałeś, Słowaków, Serbów czy kogokolwiek. Ja się zupełnie z tym nie zgadzam, że polscy młodzi chłopcy są słabsi. Przeciwnie – jak da się im zaufanie i trochę więcej grania, to na przykładzie Puchacza, Jóźwiaka, Modera czy nawet moim widać, że warto.

Jak będziesz wspominał współpracę z Czesławem Michniewiczem? To szkoleniowiec, który idzie mocno we wszystkie trendy trenerskie, iPady z odprawami są owiane legendą.

Do końca miałem nadzieję, że może ta sytuacja się wyklaruje i trener Michniewicz poprowadzi nas na mistrzostwach. On na to najbardziej zasłużył bez względu na to, kto będzie następnym trenerem. Podjął taką decyzję wraz z prezesem Bońkiem, że to będzie ostatni mecz trenera. Dla trenera to dobra decyzja. Nie jest to łatwo prowadzić dwa zespoły. A wiemy, że trener jest ambitny i lubi włożyć serce w swoją pracę, raczej nie przyjmuje półśrodków. Takie jest po prostu życie. Piłkarze odchodzą, trenerzy też. Od siebie życzę trenerowi jak najlepiej, żeby wygrał mistrzostwo z Legią i żeby piął się jak najwyżej. Jak się pracowało? Bardzo dobrze. Nawet jak na początku przyjeżdżałem, ale nie grałem, nadawaliśmy zawsze na tych samych falach.

Trochę potrafi was podpompować.

Tak. Od trenera nigdy nie usłyszałem negatywnych słów, takich, powiedzmy, chamskich. Zawsze jak coś było nie tak, ubierał to w żart. Trzeba mieć wyczucie w piłce nożnej. Wszyscy wiedzą, że trener Michniewicz je ma.

Latają drony na treningach Michniewicza, czy to przesada?

Lata jeden. Ten sztab, który teraz analizuje i nagrywa filmy z drona, włącznie z analizami na tablety – mało kto z trenerów robi taką robotę, jak trenerzy u nas w reprezentacji.

Koronawirus sparaliżował cały świat, ale wydaje się, że ty jesteś trochę wygranym tej sytuacji. Początkowo miałeś duże ciężary, by się załapać do Celtiku. Zmieniłeś się, trochę masy mięśniowej przybyło, chyba jest większe zaufanie do ciebie.

Okres, gdy siedzieliśmy w domach, przepracowaliśmy na pewno ciężko. To był moment, w którym szala się przeważyła na moje dobro. Nie grałem, nie wiadomo jakby się to skończyło, jeślibym wrócił i nie trenował jak trenowałem. Przez czas kwarantanny przytyłem cztery kilogramy. Okres był przepracowany, to było widać na boisku i teraz dostaję szanse – jak nie w pierwszym składzie, to 30-25 minut w meczu. Jestem zadowolony. Trener powiedział mi, że ma na mnie konkretny plan i ten plan jest wdrażany w życie.

Nie wychodziłeś z siłowni? Pracowałeś z trenerami Celtiku czy na własną rękę próbowałeś nadrobić zaległości?

Nigdy nie pracowałem sam, zawsze ktoś trzymał rękę nade mną i kontrolował, jak to przebiega, z jakimi skutkami, jak się czuję. Mój trener od przygotowania motorycznego to wszystko kontrolował. Nie było tak, że pracowałem bez głowy i nie wychodziłem z siłowni. Kiedy była robota, była robota. A kiedy trzeba było odpocząć, odpoczywałem.

Pierwsze dni w Celtiku były dużym zderzeniem się z rzeczywistością?

Zderzeniem z rzeczywistością może nie. Miałem największe problemy z tym, że nie potrafiłem się porozumiewać. To odciskało najbardziej piętno na moich relacjach z chłopakami. Ktoś rozmawiał, ja nie wiedziałem o czym. Nawet, jeśli chciałem porozmawiać, to nie rozumiałem. Praca z językiem przez cały lockdown włącznie z pracą fizyczną przełożyły się na to, że teraz wygląda to jak wygląda.

Pojechałeś tam od razu z kimś bliskim? Czy byłeś w pierwszych dniach sam?

Przez pierwsze dwa tygodnie byłem sam. Mieszkałem w hotelu. Nie mogliśmy znaleźć mieszkania, potrzebowaliśmy z narzeczoną domu, bo mamy dużego psa i chcieliśmy mieć dom z ogrodem, żeby mógł sobie polatać. Gdy dom się znalazł, narzeczona po dwóch tygodniach doleciała. I tak sobie mieszkamy.

Pies pomagał w treningach podczas lockdownu czy nie lubi grać w piłkę?

Pies lubi biegać, ale w piłkę raczej nigdy z nim nie grałem.

Stricte piłkarsko – w którym elemencie gry poprawiłeś się najbardziej, od kiedy opuściłeś Ekstraklasę?

Najbardziej zwracali mi uwagę na przyjęcie kierunkowe. Myślę, że to poprawiłem najbardziej. A także grę tyłem do bramki. Pracujemy nad tymi aspektami od siedmiu miesięcy. Czy ja w ogrodzie sam podczas kwarantanny, czy na treningach, cały czas to doszkalamy.

Scott Brown to fajny kolega w szatni?

Tak. Czasami się śmieję, że Brown ma taki przełącznik, który przełącza sobie na boisku, gdzie jest zupełnie innym człowiekiem niż w szatni. W szatni jest ciepły, miły i przyjazny. A na boisku, wiemy, słynie z twardej gry. Szanuję go za to, jakim jest człowiekiem na boisku i poza nim.

Jakaś zjebka czasami jest?

Jest taki stereotyp, że ten stary to lider i on musi krzyczeć, wrzeszczeć. A jest wręcz przeciwnie. On jest takim liderem, który wspiera i podpowiada. Nawet jak jest zły, próbuje coś wytłumaczyć. Lider w stu procentach. Ale w żadnym stopniu nie krzyczy, nie ubliża. Bardzo dobrze się czujemy z tym, że mamy takiego zawodnika.

Poziom ligi szkockiej dużo wyższy niż Ekstraklasy?

Myślę, że tak. Na pewno jest dużo gry fizycznej, w kontakcie. Pod tym kątem na pewno jest duża przepaść. A z perspektywy piłkarskiej myślę, że bez problemu mógłbym znaleźć w Ekstraklasie zawodnika, który odnalazłby się w słabszych klubach ligi szkockiej.

Gdyby ktoś ci 1,5 roku temu powiedział, że będziesz grał na Neymara i zagrasz przeciwko PSG, co byś sobie pomyślał? I jak wspominasz ten mecz?

Powiedziałbym, że OK. Zawsze do tego dążyłem i dążę dalej, żeby grać z takimi zespołami. Pracuję po to, żeby mierzyć się z takimi zawodnikami. Jak wychodziłem, był respekt, ale na boisku jesteśmy równi bez względu na to, kto jak się nazywa. Tak do tego podchodzę.

Jesteś ósmym Polakiem, który występuje w Celtiku. Pamiętają tych poprzednich Polaków? Słowo na „k” jest wciąż kojarzone?

Śmieją się, że od Polaków zawsze padało to słowo. Wspominają najlepiej Artura. Maćka Żurawskiego też bardzo dobrze. Co by nie mówić, nastrzelał bramek i grał bardzo dobre mecze. Gdy przychodziłem tutaj, z ciekawości sprawdziłem, jakie miał statystyki. I są one naprawdę dobre. Artur, jak Artur – robił na każdym meczu show i z tego go zapamiętali.

Za parę lat będą wspominać Patryka Klimalę?

Oby tak było.

A przed meczem z Bułgarią czego ci życzyć?

Po prostu – powodzenia. Myślę, że razem z chłopakami na boisku udowodnimy, że to był przypadek i awansujemy na te mistrzostwa, będziemy cieszyć się ze zwycięstw na mistrzostwach.

Rozmawiał MARCIN RYSZKA

Fot. FotoPyK

Opublikowane 13.10.2020 13:28 przez

Jakub Białek

Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fiut w twych ustach
fiut w twych ustach
4 miesięcy temu

jak widać istnieje recepta, na sukces

baran
baran (@baran)
4 miesięcy temu

Dziękuję prezesowi Bońkowi, że pomimo poczatkowych wątpliwości, doprowadził do obowizaku gry z młodzieżowcem w ekstraklasie. Dzieki temu nie musimy sie juz martwić o następców Lewandowskiego. Jeden już praktycznie to nam się ujawnił i jego talent może teraz być doszlifowywany przez trenerów reprezentacji młodzieżowej. Poproszę tylko o cofnięcie decyzji o rezygnacji trenera z funkcji selekcjonera. Niech rzuca ten warzawski klub i dalej pracuje dla dobra polskiej pilki.

Moher
Moher
4 miesięcy temu
Reply to  baran

Ja pójdę dalej.Powinien być przepis o 2 młodych w składzie.Dzieki sprzedaży ich wiele klubów utrzymuje się na powierzchni i zarabia na nich miliony.Co do obcokrajowcow też ograniczyc ich obecność w lidze,bo zanizaja poziom.Przychodza puchary i pseudo mistrz,zakala ligi jest gwalcony na kilka batow przez Sparte,Dundelange,Omonie,Karabach,Europę,Astane…

WhiteStarPower
WhiteStarPower
4 miesięcy temu

Liga szkocka jest najlepszym dowodem na bezużyteczność rankingu UEFA jako poziomu LIGI. Jeszcze 3-4 sezony temu Szkocja była k 23 miejsca za naszymi plecami, Celtic im robił jakieś punkty, reszta odpadała w 1-2 rundzie kwalifikacji, w zasadzie z każdym tak jak u nas często bywało. W zasadzie jedni Rangersi wrócili z dupy do Europy i teraz Szkocja jest 13 i ciśnie pod top10. Czy naprawde ktoś normalny oglądał mecz typu Motherwell- Kilmarnock albo Dundee – St. Mirren i zachwyca się poziomem ligi szkockiej? Czy naprawdę ktoś normalny twierdzi, że poziom LIGI szkockiej poprawił się dwu, trzukrotnie przez 4 sezony? Zostawiam waszej inteligencji te pytania do następnego artykulu wielkich ekspertów Dziekanowskich, Listkiewiczów, Dudków czy Engelów o tym która liga jest silniejsza po rankingu UEFA

Piter Pałker
Piter Pałker
4 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Z ciekawości – ile meczów ligi szkockiej poza Celtami i Rangers ostatnio obejrzałeś? Mówię oczywiście o pełnych, a nie o skrótach.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
4 miesięcy temu
Reply to  Piter Pałker

tylko ww 2 z tamtymi średniakami. Obronisz teze z komentarza o wzroście poziomu o 100-200% w 4 sezony czy tak tylko pytasz?

Piter Pałker
Piter Pałker
4 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Ależ ja nie muszę bronić żadnej tezy, ponieważ ty ją sobie wymyśliłeś i wziąłeś ją z czapy. Kto niby twierdzi, że taka teza zachodzi? Włożyłeś ją w czyjeś usta i twierdzisz, że nie zachodzi. Świetnie. Poproszę jakiś link do źródła, kto i kiedy tak powiedział. Jak zostało policzone, że jakaś liga zwiększyła poziom o 100%-200% na podstawie tego, że awansowała o ileś miejsc w rankingu UEFA? Czy to oznacza, że jak Anglia awansuje z 2 miejsca na 1, to znaczy, że poziom tam wzrósł o 100%? Bez jaj. Rada ode mnie – kiedy podajesz jakąś liczbę, miej w zanadrzu również wzór, jak ją policzyłeś.

Zapytam inaczej – na jakiej podstawie stwierdzasz, że szkocka liga NIE JEST lepsza od polskiej, skoro polskie zespoły nieeksportowe nigdy nie grały ze szkockimi nieeksportowymi? Wiesz, że od prawie 10 lat tylko dwa polskie zespoły weszły do fazy grupowej LE/LM (Wisła w 2011 roku to już średniowiecze)? To zupełnie jak w Szkocji. Ja ci powiem, na jakiej podstawie mogę sądzić, że jest lepsza – bo tak twierdzi chociażby wyżej Klimala, który gra tam na co dzień i ma porównanie z boiska jednej i drugiej.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
4 miesięcy temu
Reply to  Piter Pałker

„Zapytam inaczej – na jakiej podstawie stwierdzasz, że szkocka liga NIE JEST lepsza od polskiej”

A ta teza to skąd? Z mojego komentarza? Proszę o ten fragment gdzie twierdze, że liga polska jest lepsza od szkockiej. Ewentualnie link do Instytutu Badań i Analiz z Dupy

Tak, moje % są tak samo na oko jak wypowiedzi ekspertów o tym, że liga Lichtensteinu nas goni, podczas gdy Lichtenstein nawet nie ma ligi i wystawia do pucharów drużynę z ligi szwajcarskiej. Chcesz linki?

gornik
gornik
4 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Liga szkocka jest lepsza 5 klas.

Wiktory
Wiktory
4 miesięcy temu

Margot to Ty?

Baba Ali
Baba Ali (@baba-ali)
4 miesięcy temu

Dlaczego usuwane są komentarze?

Sekwana
Sekwana
4 miesięcy temu
Reply to  Baba Ali

Popatrz w lustro i masz odp

Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg
Aleksandar Wymowkovic - genialny strateg
4 miesięcy temu

Poziom ligi szkockiej nie jest wyzszy – poziom Celtiku i Rangers jest wyzszy bo sa to kluby bogatsze nawet od Legii. Kadra Celtiku jest warta 102 mln euro, a kadra Rangers 61. Legia jest warta 35 mln. Celtic na takiego leszcza jak klimala wydal 4 mln euro. Zadnego klubu w Polsce nie stac po prostu na taki transfer i za 5 lat tez nie bedzie stac.

Sumo-malaha
Sumo-malaha
4 miesięcy temu

No to Pan Klimala (który kilka lat temu brał udział w pokonaniu „mojej” drużyny i nie daruję mu tego ;-)) nie zapunktował u red. Stanowskiego. Przypomnę okres, gdy wprowadzano ten przepis i całe weszlo krytykowało go na wszystkie możliwe sposoby (wg mnie redakcja stosowała zabieg pod interesy agentów piłkarskich sprowadzających szrot). A tutaj p. Klimala go chwali… No tak nie może być, p. Ryszka, chyba dostanie Pan po głowie…

Weszło
25.02.2021

Ogromne męki Milanu, Slavia wykopała Leicester, fart Olympiakosu

Kiedy wicelider Serie A do awansu w dwumeczu z Crveną Zvezdą Belgrad potrzebował rzutu karnego i fury szczęścia, to mamy prawo mówić o kompromitacji. Co więcej, Rossoneri w obydwu spotkaniach przez długi czas grali w przewadze jednego zawodnika. I co? I mimo to nie potrafili Serbom zagrozić. W rewanżu na San Siro o wynik drżeli dosłownie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Sousa ma kolejny problem. Grosicki już na pewno nigdzie się nie ruszy

– Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaje – napisał dziś Kamil Grosicki na Twitterze. Wszystkie furtki są zamknięte. Czy pomocnikowi przejdzie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Zieliński kręci sezon życia, grad bramek w Anglii i Szkocji, norweska niespodzianka

Który to już raz w tym sezonie mówimy, że Piotr Zieliński staje na wysokości zadania? No, przynajmniej kilka razy w ostatnich miesiącach tak się zdarzyło. Jasne, dla samego Napoli ten wieczór nie był zbyt szczęśliwy, ale polski pomocnik może być ze swojej postawy zadowolony. To samo może czuć kilka ekip, które zdobyły już awans do […]
25.02.2021
Weszło FM
25.02.2021

Piątek w Weszło.FM! Co na naszej antenie?

Piątek rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a skończymy „Hyde Parkiem”. W ciągu dnia dużo piłki, żużla i innych sportów! Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Adam Kotleszka i Michał Łopaciński. Nie zabraknie humoru, horoskopów i zapowiedzi meczów Ekstraklasy. 10-11:30: „Dwóch Zgryźliwych Tetryków” Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz jak co tydzień w […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

QUIZ: 3 NA 1! CZY ROKI OGOLI KOWALA, OLKIEGO I BIAŁKA, KTÓRZY ZAGRAJĄ W JEDNEJ DRUŻYNIE?

Dzisiaj wyjątkowy Quiz. Quiz, którego nie powinien wygrać Roki, bo będzie się mierzył z trzema przeciwnikami: Kowalem, Olkim i Białkiem. Ale czy nie wygra? To już naprawdę trudno przewidzieć. A może łatwo… Zapraszamy od 19:30! 
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Odpalamy szklaną kulę. Wróżby przed powrotem pierwszej ligi

Pierwsza liga wróciła zaległymi meczami w ostatni weekend, choć jeszcze nie wszystko zostało nadrobione. Niektórzy z pierwszoligowców już ponad dwa tygodnie temu mieli okazję, by zaprezentować się w Pucharze Polski. Inaugurujący rozgrywki mecz miał zostać rozegrany z Niepołomicach, choć jego gospodarzem jest Resovia, a ostatecznie piłkarze zagrają w Rzeszowie na sztucznej murawie. Czy wszyscy nadążają? […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Pozwólcie, że wrócę do historii. Bo co to by był za cykl felietonów coczwartkowych, gdybym nie rzucił wam czasem w twarz jakimiś zakurzonymi archiwaliami. W czasach, gdy piłka nożna to był jeden mecz Ligi Mistrzów na czternastocalowym Sanyo, strona 201 w Telegazecie i, jak się udało wyżebrać u rodziców, jakaś „Piłka Nożna”, istniał piłkarz imieniem […]
25.02.2021
Anglia
25.02.2021

Poznajcie Brentford. Ekipę, która w końcu jest gotowa na Premier League

Na dobrą sprawę poważnie spróbowali dwa razy. Rok temu, gdy zajęli miejsce numer trzy i w sezonie 2014/15, gdy udało się finiszować na pozycji piątej. Poza tym średnio – a to byli jedenaści, a to dziewiąci. A jednak przez cały ten czas, który minął od awansu Brentford do Championship, kiełkuje myśl, że to projekt obliczony […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Zoran Arsenić w Rakowie – ruch mało szałowy, ale zrozumiały

Zoran Arsenić w Rakowie Częstochowa to jeden z ciekawszych ruchów kadrowych klubów Ekstraklasy w ostatnim dniu zimowego okienka. Czy to w takim razie pokazuje, jak nudny był na naszym podwórku finisz transferowy? Trochę tak. I choć powrót Arsenicia do polskiej ligi nawet minimalnie nie zwiększył u nas poziomu ekscytacji, to z perspektywy drużyny Marka Papszuna […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Powrót Napoli, Arsenal za burtą? Szukamy niespodzianek i okazji w Lidze Europy

Liga Europy powoli staje się coraz bardziej konkretna. Dziś poznamy zespoły, które przejdą do kolejnej rundy, więc stawka rośnie, bo to nie tylko prestiż, ale i spore pieniądze. Najciekawsze spotkania? Wybraliśmy dla was cztery mecze, na które warto zwrócić uwagę. A przede wszystkim – w których możemy znaleźć szansę na ogranie bukmacherów. Sprawdźcie nasze typy […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Sędziowie wcale nie są karani za podejście do monitora

„Przegląd Sportowy” na dzisiejszej okładce bije w oczy tytułem o absurdzie VAR-u. Tekst z „PS” kreuje obraz rzeczywistości, w której sędziowie mogą się bać podejścia do monitora, bo to obniży ich notę w arkuszu obserwatora. I jeśli faktycznie by tak było, to mielibyśmy problem i nazywanie tego „absurdem VAR” byłby uzasadnione. Problem w tym, że […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Stan kadry na miesiąc przed debiutem Paulo Sousy? No tak średnio, byśmy powiedzieli

Za miesiąc dojdzie do pierwszego meczu reprezentacji Polski z Paulo Sousą jako selekcjonerem. Portugalczyk na wejściu starał się zarażać optymizmem i pozytywnym myśleniem, ale ostatnio otrzymywał kilka sygnałów mogących jego zapał nieco ostudzić, przynajmniej w zaciszu gabinetu, gdy nikt nie widzi. Czy faktycznie są podstawy, by uważać, że nowy selekcjoner już na starcie ma w […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Co się działo w polskim deadline day? Podsumowanie

Okno transferowe w Polsce zostało zamknięte. Nie będziemy was czarować – nie siedzieliśmy wczoraj wbici w fotel, odświeżając napływające newsy. Daleko nam do emocji, jakie ostatni dzień okienka wywołuje chociażby w Anglii. Co nie oznacza, że nie doszło do żadnych ciekawych ruchów. Poniżej podsumowujemy w szybkiej pigułce wszystko, co wydarzyło się wczoraj. Uros Radaković -> […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

PRASA. Sędziowie są karani za poprawianie decyzji przez VAR. „To absurd”

– Oglądając mecze ekstraklasy, czasami można mieć wrażenie, że sędziowie główni niezbyt ochoczo biegają przed monitory VAR, aby sprawdzić, czy ich boiskowa decyzja była słuszna. W przeszłości zdarzało się tak nawet przy kontrowersyjnych sytuacjach, przy których interwencja technologii wydawała się oczywistością. Porozmawialiśmy z kilkoma arbitrami, obserwatorami i zapytaliśmy – dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

W Sparcie Praga zawalał, gdzie indziej się sprawdzał. Uros Radaković w Wiśle Kraków

Wisła Kraków w ostatnim dniu zimowego okna transferowego pozyskała nowego stopera. Tym samym dołączyła do mniejszościowego grona klubów Ekstraklasy, które wykonały jeszcze jakieś przychodzące ruchy kadrowe. Do końca sezonu ze Sparty Praga wypożyczony został Serb Uros Radaković.  „Biała Gwiazda” idzie zatem czeskim śladem we wzmacnianiu tej pozycji. Wyciągnięcie Michala Frydrycha ze Slavii Praga okazało się […]
25.02.2021
Hiszpania
25.02.2021

Upokorzenie Seamana, moment chwały Nayima. Jak Real Saragossa podbijał Europę

Real Saragossa po 26 kolejkach hiszpańskiej LaLiga2 zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli. Wszystko wskazuje zatem na to, że Los Maños – zamiast myśleć o powrocie do elity – będą się musieli porządnie postarać, by nie zlecieć na trzeci poziom ligowy. Ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej Real grał w sezonie 2012/13. Ostatni raz miejsce w […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Napoli, Milan, może Arsenal… Kto wyleci dziś z Ligi Europy?

Znamy pierwszego uczestnika 1/8 finału Ligi Europy. Tottenham Hotspur rozbił w dwumeczu austriacki Wolfsberger AC aż 8:1 i już jest pewny udziału w kolejnej fazie rozgrywek. Jednak wiele dużych firm rywalizujących w tym sezonie o europejski puchar pocieszenia takiego luksusu jak „Koguty” na razie nie ma. Rewanżowe starcia z ich udziałem wcale nie zapowiadają się […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Czwartek w WeszłoFM: Echa Ligi Mistrzów, zajawka derbów Poznania, a wieczorem Liga Europy

W czwartek na naszej antenie dominować będzie piłka! Dzień rozpoczniemy od „Dwójki bez sternika”, a zakończymy Hyde Parkiem! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: „Dwójka bez sternika” O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Nie zabraknie ciekawych anegdot, zapowiedzi Ligi Europy i wyjątkowych gości, którzy opowiedzą nam o dyscyplinie sportu zwanej… […]
25.02.2021