post
Damian Smyk

Opublikowane 05.10.2020 09:22 przez

Damian Smyk

Jakub Moder dziś podpisze kontrakt z Brighton. Anglicy zapłacą za niego jedenaście milionów euro, ale na rok wypożyczą go do Kolejorza. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl – dzisiaj też dojdzie do skutku na tych samych zasadach transfer Michała Karbownika do Brighton. Ale za połowę mniejszą kwotę. Wiele osób zachodzi w głowę – czy Karbownik jest dwukrotnie słabszy od lechity? Nie w tym rzecz. Na to, że Moder zostanie sprzedany dwukrotnie drożej wpłynęło wiele czynników.

Generalnie można ująć sprawę tak – Lech rozegrał ten transfer po mistrzowsku. Jasne, trzeba Kolejorzowi oddać to, że kilka lat temu wyszukał go w Warcie, wyszkolił, zainwestował w niego, ale to jest oczywiste. Chodzi tu jednak o poprowadzenie go przez ostatnich kilka miesięcy. Etap chowania go na ławce rezerwowych i wystawiania jego kosztem Karlo Muhara pomijamy, bo to w przypadku tego transferu mało istotne. Rozłóżmy te dwa transfery – Modera i Karbownika – na czynniki pierwsze. I spróbujmy odpowiedzieć na pytanie – dlaczego lechita odejdzie za sumę dwukrotnie większą od legionisty?

Pozycja negocjacyjna Lecha była wymarzona

Lech Poznań tego lata mógł stawiać zaporowe warunki za piłkarzy, których sprzedawać nie musiał. Właściwie już w czerwcu pisaliśmy o tym, że numerem jeden do odejścia jest Kamil Jóźwiak. Nie dlatego, że w Poznaniu mieli go dość – nic z tych rzeczy. Po prostu i klub, i piłkarz, i jego agencja menadżerska doszli do porozumienia, że to już czas najwyższy, by Jóźwiak zrobił następny krok w swojej karierze. Wobec tego Kolejorz wiedział, że skrzydłowy w jakimś stopniu zabezpieczy budżet na kolejny sezon. Do tego doszła nie do końca planowana sprzedaż Roberta Gumnego do Augsburga. Te dwa transfery sprawiły, że Lech był już latem zarobiony – siedem milionów euro było rozplanowane w budżecie, około 30 milionów złotych to już połowa rocznego budżetu lechitów.

Za tę kasę można spokojnie żyć, dołożyłby do tego Lech kasę z praw telewizyjnych, z wpływów sponsorskich, z biletów i karnetów, to rok przeżyłby bez zaciskania pasa. Jak w tej internetowej paście – zero potrzeb. Dlatego przy Bułgarskiej sukcesywnie odrzucano oferty za Tymoteusza Puchacza (choć mógł odejść drożej niż Jóźwiak), dlatego też odrzucano wszystkie zaloty do Jakuba Kamińskiego (choć mógł odejść drożej niż Puchacz). Ale przede wszystkim ustalono bardzo wysoką kwotę bólu za Modera. Innymi słowy – Lech każdemu zainteresowanemu klubowi mówił „bez dziesięciu milionów euro nie podchodźcie”.

I to nie była tylko czcza gierka na podbicie ceny, ale realna postawa. Mało tego – Lech nawet cieszyłby się, gdyby oferta na taką kasę nie przyszła, bo nikt nie stawałby przed dylematem „odrzucić czy jednak pobić ten cholerny rekord Ekstraklasy?”. Ponadto w czwartek stało się jasne, że Kolejorz zarobi grube miliony euro na grze w fazie grupowej Ligi Europy. Znów – zero potrzeb, budżet zapewniony, spokój na cały rok, powtarzam „budżet zapewniony”.

Pozycja negocjacyjna Legii słabła

Tymczasem pozycja negocjacyjna Legii w rozmowach o Karbowniku słabła z tygodnia na tydzień. Jeszcze późną wiosną mistrzowie kraju mogli stawiać wysokie warunki w rozmowach z potencjalnymi nabywcami. To oni mieli karty w rękach – o Karbownika pytało pół Europy, on sam spisywał się świetnie. Ponadto legioniści mogli grać kartą występu w eliminacjach do Ligi Mistrzów, majaczącą gdzieś na horyzoncie kasą z fazy grupowej Ligi Europy. Generalnie jeszcze wtedy słowa „możemy poczekać ze sprzedażą Karbownika, nie mamy na to parcia” brzmiała wiarygodnie.

Ale nie wtedy, gdy Legia Warszawa odpadła z Ligi Mistrzów. I też nie wtedy, gdy Karabach prał ją w Warszawie. Legia miała już wówczas napompowaną kadrę, niespinający się budżet (Legia zapisuje w planowanych przychodach udział w fazie grupowej europejskich pucharów) i piłkarza, który zjechał z formą. W rozmowach z klubami dyrektor sportowy Legii mógł robić groźną minę, ale realnych argumentów za pompowaniem ceny Karbownika nie miał żadnych. Zawsze mógł usłyszeć „słuchajcie, nie prężcie muskułów, tylko opuszczajcie wymagania, bo czym zepniecie budżet na nowy sezon?”.

Kluby zagraniczne nie są ślepe i głuche. Mają swoje źródła, potrafią liczyć, ich dyrektorzy techniczni czy finansowi są często po kursach negocjacyjnych. Im trudno nawinąć makaron na uszy. Legia ze swoją pozycją negocjacyjną nie była w stanie dłużej trzymać potencjalnej ceny za Karbownika tak wysoko, jak jeszcze wiosną.

Forma Modera rosła, Karbownika spadała

Michał Karbownik miał spektakularne wejście do Ekstraklasy. To nie podlega żadnej wątpliwości. I nawet najbardziej cięci na Legię kibice muszą to przyznać. Chłopak wjechał do ligi znikąd, wrzucono go na lewą obronę i z tym swoim świetnym ciągiem na bramkę notował asysty oraz kluczowe podania. Czy wiosnę miał słabą? Nie. Grał nieźle. Choć w rundzie finałowej był już wyraźnie zmęczony sezonem. Nieco osłabł, choć trudno powiedzieć, by był kulą u nogi w warszawskiej drużynie.

Moder jesienią był czternastym-piętnastym piłkarzem w Lechu. Dopiero w 2020 roku dowiedzieliśmy się co to jest za chłopak. Rok temu raz grał w rezerwach, raz w seniorskiej drużynie. Dzisiaj? Mówimy tu o piłkarzu, który tylko w tym roku strzelił siedem goli i zaliczył siedem asyst. Grając jako cofnięty pomocnik, nie żadna dziesiątka. I też przed pandemią nie był podstawowym piłkarzem Kolejorza.

Do tego dorzucił debiut w kadrze, bardzo dobrą formę w europejskich pucharach. Przede wszystkim rozwijał się z miesiąca na miesiąc. Poprawił motorykę, siłę, teraz dokłada do tego odbiory i przechwyty. Bardzo szybko wyszedł z ram piłkarza, który straszył głównie bombami z dystansu. Ma przerzut (asysta do Kamińskiego z Wisłą Płock), drybling, jest obunożny.

Skauci nie są ślepi. Widzieli, że Moder się rozwija i to błyskawicznie. To też windowało cenę. Zainteresowane kluby mogły rozumować tak – „cholera, a jeśli nie kupimy go teraz, to za pół roku trzeba będzie wyłożyć jeszcze dwójkę-trójkę baniek więcej”. Karbownik z kolei swoją grą ceny nie windował. Początek tego sezonu ma po prostu średni.

Niesprecyzowana pozycja Karbownika

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Legia pogmatwała sprawę rzucaniem Karbownika po pozycjach. W tym sezonie zdążył już zagrać: na lewej obronie, na prawej obronie i w środku pola. Z jednej strony to sygnał, że chłopak jest wszechstronny. Ale z drugiej w głowach skautów kiełkowała myśl – a może wystawiają go jako zapchajdziurę? W gruncie rzeczy tak trochę było. Choć to nie klasyczna zapchajdziura spod znaku „e, brakuje nam piłkarzy, niech tam zagra, ktoś musi”, a raczej „Karbo musi grać, mamy akurat lukę, poradzi sobie”.

Natomiast w ogólnym rozrachunku Legia korzystała z niego niewłaściwie. Po prostu nie dawała mu okazji do tego, by pokazał pełnię możliwości. Rzucany z pozycji na pozycję był coraz bardziej rozregulowany. I grał nieco gorzej. A jeśli grał gorzej, to nie pracował na cenę.

Moder? Cały czas ta sama pozycja, ciągle w tym samym otoczeniu Tiby i Ramireza. Co weekend wychodził na boisko i grał to samo. Czytelny sygnał – gra, bo jest dobry. Jest dobry, więc gra. Każdy kolejny mecz potwierdzał, że w jego dobrej formie nie ma przypadku. To nie był skrzydłowy, który wskakuje na konia młodości i sunie na fantazji pod bramkę. To był coraz dojrzalszy piłkarz krzepnący w roli lidera środka pola.

Succes story buduje kolejne transfery Lecha Poznań

Niezwykle ważnym, choć często niedocenianym aspektem transferowym, jest marka. Tak samo, jak za torebkę z logiem Louis Vitton płaci się więcej, bo ma na sobie znany znaczek, tak samo często płaci się więcej za piłkarzy, bo pochodzą z tej konkretnej akademii/klubu. Czasami wyśmiewany jest gabinet prezesów Lecha – w tle wiszą koszulki Linettego w Sampdorii, Kownackiego też w Sampdorii, Bednarka w Southampton, Kędziory w Dynamie Kijów i tak dalej. Ale to buduje wiarygodność.

Lech krok po kroku buduje sobie w Europie markę. Wciąż daleko mu do statusu – dajmy na to – Dinama Zagrzeb. Wciąż Lech nie sprzedaje piłkarzy za 20 baniek euro. Ale powoli sprzedaje coraz drożej. Sprzedał Linettego za cztery bańki? Okej, Linetty sprawdził się w Serie A, więc Bednarek szedł do Anglii z opinią, że Lech potrafi wychowywać. Zatem poszedł już za sześć milionów. I tak jak Linetty zapracował na lepszą cenę za Bednarka, tak Bednarek zapracował na lepszą cenę za Modera. A zaraz Moder może zapracować na lepszą cenę za Kamińskiego czy Puchacza.

Tak działa ten rynek. Lech powoli buduje swoje succes story. Dlatego nie chce rzucać swoich klejnotów rodowych byle gdzie. Tu też rola menadżerów, z którymi współpracuje. Bo i Linetty, i Bednarek, i teraz Moder są związani z Fabryką Futbolu. Agencją, która ogromną wagę przykłada do tego, by ich piłkarze trafiali do klubów, gdzie mogą się rozwijać i promować dalej. Dla Tomasza Magdziarza i spółki taki Linetty czy Moder to prawie jak chrześniacy, o których trzeba dbać jak o rodzinę.

Legia succes story wciąż nie ma. Wolski? Przepadł na Zachodzie, wrócił do Polski, teraz jest w Wiśle Płock. Furman? Nie zagrzał miejsca we Francji i Włoszech. Borysiuk czy Łukasik? Nie ma o czym gadać. Szymański? Póki co nie wziął szturmem Rosji, choć tu są jakieś widoki, że będzie dobrze. Majecki w Monaco jest za krótko. Od odejścia Fabiańskiego minęła już ponad dekada.

Być może Majecki i Karbownik zapracują na to, by i Legia w przyszłości sprzedawała swoich wychowanków drożej. Ale to póki co „być może” i „w przyszłości”. Lech już to ma. Dlatego dziś zarabia więcej.

Czyli Legia spieprzyła sprawę, a Lech rozegrał to genialnie?

Takie postawienie sprawy byłoby dużym uproszczeniem, ale… coś w tym jest. Jeszcze w sierpniu Karbownik był droższy. Nie od Modera, ale od samego siebie teraz. Natomiast Legia skiepściła sprawę przede wszystkim na boisku. Czym? Tym, że nie zgarnęła kasy z pucharów i że uzależniła się od sprzedaży swojego piłkarza. Legia była na musiku finansowym. A na rynku już jest tak, że gdy ktoś czegoś chce, to kontrahent tą kartą gra. Gdy na rynku nie było maseczek, to ceny poszły w górę, prawda? Analogicznie było w tym przypadku. Legia potrzebowała pieniędzy na już i nie mogła silić się w negocjacjach na przeciąganie struny.

A Lech miał komfort. Sprzedał dobrze Jóźwiaka i Gumnego, nic nie musiał. Mógł pozwolić na sukcesywne odrzucanie ofert za Modera, podbił stawkę wejściem do pucharów, sprawdził swojego piłkarza w boju. Do ostatnich dni okienek Lech na każde zapytanie mógł mówić „dycha, albo i więcej. Nie? No to nie, nara”. I ostatecznie wynegocjował znakomite warunki.

Bo Lech zjadł ciasteczko i ma ciasteczko. Czyli – ma jedenaście baniek euro, ma Modera na pół roku lub rok, ma bonusy na przyszłość. Czy można było to rozegrać lepiej? Chyba nie.

Czy Legia mogła rozegrać transfer Karbownika lepiej? Zdecydowanie tak.

fot. FotoPyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 05.10.2020 09:22 przez

Damian Smyk

Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Juranović-Mladenović. Duet, który zapisze się w historii Ekstraklasy

Kto nie zna filmowych klasyków – ręka w górę. No, chyba nie jest was zbyt wielu, dlatego nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że duet Juranović-Mladenović jest niczym Batman i Robin. Albo jak Sherlock Holmes z doktorem Watsonem czy Samuel L. Jackson z Johnem Travoltą w „Pulp Fiction”. Do wyboru, do koloru. No bo kto by […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta Poznań, czyli za mniej można też dobrze kupić

Wiele osób przed sezonem twierdziło, że Warta Poznań kadrowo wygląda najsłabiej w lidze. I w sumie tym tezom się nie dziwiliśmy, bo zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem było tam niewielu. Ale „Zieloni” potrafili rozsądnie uzupełnić braki i dorzucić na kilku pozycjach nieco jakości. Dzisiaj widzimy, że nawet z najmniejszym budżetem w lidze można przeprowadzić rozsądne transfery. […]
10.04.2021
Ekstraklasa
09.04.2021

Mecz dobry. Ale szkoda, że napastnicy nie dojechali

Gdyby w tym meczu wystąpili napastnicy, to obejrzelibyśmy dzisiaj z pięć, może sześć goli przy Reymonta. Ale nie wystąpili. Natomiast i bez tego oglądaliśmy naprawdę przyjemny dla oka meczyk. Dużo bezpośredniego grania, konterki, świetni Kun i Cebula… Ostatecznie jednak to Raków był górą. I Raków spokojnie może celować jeszcze w wicemistrzostwo. A Wisła? Cóż, wbrew […]
09.04.2021
Prasówka
09.04.2021

Boniek: Tylko najlepsi na imprezach bawią się do piątej nad ranem.

– To co działo się na ostatnim zgrupowaniu jest dobrym materiałem na to, żeby pojechać na mistrzostwa Europy i pobawić się w fajną piłkę. Takie turnieje jak EURO czy mundiale często porównuje się do dyskoteki. Wszyscy wchodzą na imprezę razem, ale tylko najlepsi bawią się do piątej nad ranem. Ci, którzy odpadają po fazie grupowej, […]
09.04.2021
Prasówka
08.04.2021

PRASA. Były menadżer Lewandowskiego z kolejnymi zarzutami

– Cezary K. usłyszał w środę w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie uzupełnione zarzuty w śledztwie dotyczącym szantażowania Roberta Lewandowskiego i jego żony. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że od sierpnia 2020 r. do drugiej połowy września 2020 r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Sąd stwierdził – Przesmyckiego można krytykować. Początek kruszenia betonu?

Zbigniew Przesmycki przegrał w sądzie z Jarosławem Rynkiewiczem. Mogliście o tym nie słyszeć, bo sprawa nie była jakoś nośna w mediach. Natomiast uważamy, że warto o tym napisać. Bo sąd niejako przyznał, że Przesmyckiego można krytykować. I słowa Rynkiewicza „pan przewodniczący Przesmycki podejmuje decyzje jednoosobowo i uważa, że jest nieomylny” nie są nieprawdą. Kim jest […]
07.04.2021
Ekstraklasa
07.04.2021

Co dalej z Żurawiem – szybki powrót do Ekstraklasy czy odbudowa w I lidze?

Dariusz Żuraw rozstał się z Lechem Poznań. W ostatnich tygodniach nie miał najlepszej prasy. Kibice też kręcili nosem na to, jak zarządzał kadrą Kolejorza. Teraz pewnie – jak to często po zwolnieniach z dużych polskich klubów bywa – trochę sobie odpocznie, odejdzie do rytmu życia ustawionego przez mikrocykle treningowe. A co dalej? Czy Żuraw to […]
07.04.2021
Liczba komentarzy: 144
Subscribe
Powiadom o
guest
144 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
john
john
6 miesięcy temu

Mam tak samo jak ty,
pusty portfel w nim:
40- letniego grubasa na bramce,
kolonie leniwych jugoli,
polakow z muchami w nosie , dzielacych szatnie;
zawodnikow z innych klubow do odbudowania,
mlodziezy brak,
za to wybitnego trenera z 711 pomyslami taktycznymi.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
6 miesięcy temu
Reply to  john

Lubię taką konstruktywną i rzeczową humorystyczna krytykę:D

KrucaBomba
KrucaBomba
6 miesięcy temu
Reply to  john

smutne, ale prawdziwe.

Cena za Karbo to efekt pracy naszego skautingu, naszych trenerów i naszego prezesa.
Karbownik to wielki talent na polskie warunki (podobnie, jak Moder), ale co z tego, jak jest otoczony dorosłymi, którzy są zagubieni jak Tarzan w Londynie… niby stawiają na młodzież: mamy talenty, inwestycja a Akademię, liczne wywiady, w których się chwali Rosołka, Karbownika, etc., a przeciwko Karabachowi średnia wieku naszego składu to prawie 31 lat.

Zima zaskoczyła drogowców.

Fbrd
Fbrd
6 miesięcy temu
Reply to  john

„Tu nie ma co trenować,tu trzeba „….wyp…. Pana Prezesa

john
john
6 miesięcy temu
Reply to  Fbrd

Cala Polska ( poza Warszawa) trzyma kciuki, by Pan Darek nie zniechecal sie krytyka i jak najdluzej prowadzil klub z L3.

Jarek Mergner
Jarek Mergner
6 miesięcy temu
Reply to  john

john, Legia ma kibiców na całym świecie. Kujawsko-pomorskie – tylko Legia!

poznaniak
poznaniak
6 miesięcy temu
Reply to  john

Zycze mu 100 lat prezesury w CWKS Legia Warszawa

karol
karol
6 miesięcy temu
Reply to  poznaniak

Za jego prezydentury Legia wygrała 3 mistrzostwa w 4 lata. Puchary to obraz nędzy i rozpaczy ale ligę jak dominowali tak dominują.

Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
6 miesięcy temu
Reply to  john

Za rok o Moderze nikt nie będzie pamiętał, a Karbownik będzie podbijał ligę angielską.
Kownaśia też kupili za rekordowe pieniądze, gdzie on jest ?

diego
diego
6 miesięcy temu

Karbownik nie ma żadnych atutów, poza dobrym prowadzeniem piłki. To majstersztyk menedżera, że za tyle idzie.

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
6 miesięcy temu

Niby czym miałby podbijać? Tym że jest zwinny, jak każdy, zwł. śniady młokos na Zachodzie?
Może odbiorami piłek, fantastycznymi bramkami, podaniami na 50 metrów na centymetry?
To zejście na prawą nogę szybko zostało rozpracowane i tak po prawdzie, na tym sie kończył jego repertuar.
Innymi słowy: takich jak on jest w Europie tysiące, takich jak Moder… naprawdę niewielu.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

To jest najśmieszniejsza rzecz napisana tutaj. Za rok Karbownik wróci do… Wisły Płock.

Greg
Greg
6 miesięcy temu
Reply to  john

Trzeba tez uczciwie dodac ze 40 letni grubas na bramce uratowal mecz z Karabachem bo z przebiegu to tam leeko moglo byc z 0-7…

Karem Benzyna
Karem Benzyna
6 miesięcy temu
Reply to  Greg

Uratował? Znaczy są w fazie grupowej LE?

john
john
6 miesięcy temu

Ciezkie czasy nadchodza w tej Warszawie, jednak warto pamietac, ze mimo biegu bez jednej konczyny( bez dobrze grajacej druzyny ) mozna wyscig ukonczyc biegnac tylko na jednej nodze
( Kolegium Sedziow nadal pozstaje w Warszawie).

KrucaBomba
KrucaBomba
6 miesięcy temu
Reply to  john

Można go ukończyć biegnąc na jednej nodze, bo reszta ekip na wózku od dekady posuwa.

Koman Rołtoń
Koman Rołtoń
6 miesięcy temu

Znaczy ja powiem tak.
Krabownik…A dlazczego nie Barcelona?

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
6 miesięcy temu
Reply to  Koman Rołtoń

Zesłanie go do rezerw Lecha to dla mnie kryminał!
Aż tak źle nie gra.

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
6 miesięcy temu

Dlaczego? Bo Karbownikowi zjebali karierę chujowi trenerzy, chujowy prezes klubu i chujowy menago. Mówiłem że Karbownik osiągnie więcej niż Puchacz, bo ten drugi jest kolejnym tytanem intelektu pokroju Grosickiego, ale muszę odszczekać te słowa. Karbownik odbije się od PL i wróci do Wisły Płock.

tolep
tolep (@tolep)
6 miesięcy temu

Niekoniecznie się odbije. Taki Bereszyński u nas w Poznaniu grał na skrzydle i w ataku i dupy nie urywał, a ktoś mądry w Legii znalazł mu właściwe miejsce na boisku i patrzcie Państwo, jak zażarło. Karbownikowi życzę tego samego.

Filip
Filip
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

Beteszynski dalej dupy nie urywa,bo gra Kędziora lepszy 5 klas.

KrucaBomba
KrucaBomba
6 miesięcy temu
Reply to  Filip

Może nie urywa, ale lepszego w Sampdorii nie ma, bo Bereś wciąż zazwyczaj w pierwszym składzie.

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
6 miesięcy temu
Reply to  KrucaBomba

To nie dowodzi zajebistości Bereszyńskiego, tylko chujowości Sampy.

Paku
Paku
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

Bereszyńskiego na prawej obronie zaczął wystawiać już Rumak. W Warszawie tylko go tam umieścili na stałe. Nie wiem czemu nikt o tym nie pamięta i zawsze w jego kontekście twierdzi się, że wymyślono mu tą pozycję w Legii.

Przem37
Przem37
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

Tolep masz wiele racji, tylko, że wtedy w Poznaniu był Tomek Kędziora (moim zdaniem 2x lepszy od Bersia i wtedy i dzisiaj), w kolejce czekał Gumny.
A moim zdaniem gra w tamtej Legii, maskowała wszystkie wady Bartka, który bronić nauczył się tak naprawdę we Włoszech.

poznaniak
poznaniak
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

Bereszynski gral jako napastnik i byl bardzo dobry Kariere w Lechu zniszczyl mu niejaki Rumak pozal sie Boze „trener” byle jaki

Quellehir
Quellehir (@quellehir)
6 miesięcy temu
Reply to  poznaniak

I ile zdobył goli ten bardzo dobry napastnik?

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
6 miesięcy temu

To że Karbownikowi zażarło na LO to jest chyba największy fart w ESA w ostatnim dziesięcioleciu. Porównanie do Beresia nietrafione, bo mimo dobrego startu na zachodzie i przyzwoitej gry przez jakiś czas zaczął teraz konkretnie dołować.

tolep
tolep (@tolep)
6 miesięcy temu

Pograł w topowej lidze już ładnych parę lat i ma stałe miejsce w reprezentacji Polski.

W porównaniu z takim Żyrą czy Wolskim to jest gigantyczny sukces.

I nie mówię że LO to jest właściwa pozycja dla Karbownika. Tylko że być może przydaloby się, by ktoś mu właściwą pozycję znalazł.

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

Żyrę Pani Mundry to skasował sk… boiskowy bandyta.
Wolski zaś był palcem robiony, jak Kapustka.
Bereś zagrał już ponad 100 meczów w Serie A to fakt, ale ostatni sezon było źle, a i końcówka 18/19 też najlepiej nie wyglądała.

Acemont
Acemont
6 miesięcy temu

Nie zgodzę się w porównaniu Tymka do Grosickiego, a nawet powiem, że jest ono bardzo krzywdzące i ktoś kto tak twierdzi nie zna Puchacza choćby zza kulis czy jego wypowiedzi w wywiadach, a tam sprawia wrażenie inteligentnego i rozsądnego chłopaka. Jasne, jest dość specyficzny i potrafi czasem lekko przydzbanić w wywiadzie np. w przypadku tego karnego w meczu ze Śląskiem, ale to i tak nie umywa się do turbodzbaństwa i zidiocenia Grosickiego, który ma problem z formułowaniem prostych zdań. Więc proszę mi tu Puchacza nie szkalować, bo niczym nie zasłużył na aż taką obelgę.

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
6 miesięcy temu
Reply to  Acemont

Dlatego odszczekałem, ale kolega widzę nie potrafi czytać ze zrozumieniem 🙂

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu
Reply to  Acemont

Poza tym Puchacz nigdy nie zareklamuje Manty, jestem tego pewien.

skttr
skttr (@skttr)
6 miesięcy temu

Krzywdząca opinia dla Puchacza i nie piszę tego tylko dlatego, że jestem z Poznania.
Puszka jest specyficzny, czasem coś palnie, ale generalnie jest ogarnięty, ma znakomitą etykę pracy, niebiesko-białe serce, twardo stąpa po ziemi i jest pozytywnym, młodym człowiekiem. Turbodzban w jego wieku był już hazardzistą, nie pamiętasz?

toomek
toomek
6 miesięcy temu

Puchacz to właśnie wydaje mi się sportowcem z krwi i kości, który może osiągnąć więcej niż by sie mogło nam teraz wydawać. Ogromna etyka pracy, zaangażowanie, mentalność zwycięzcy (czyli wszystko to czego brakuje Grosickiemu). Wiecie kogo mi Puchacz przypomina na boisku? Carlesa Puyola.

Lincoln
Lincoln
6 miesięcy temu
Reply to  toomek

Dokładnie bardzo płytka ocena, Puchacz ma luz i taką pozytywną lekkość bycia, ale porównywać go do łosia pokroju Grosika to serio obelga.

tolep
tolep (@tolep)
6 miesięcy temu

Jeśli ktoś jest ciekaw i bedzie miał wolny czas, to polecam to co powiedział aktor Fabijański na temat tajemniczej postaci Mioduskiego, u Hadaja w WeszloFm w czwartek i w sobotę. Zwłaszcza w sobotę, w kilku długich wypowiedziach. Interesujace są zarówno fakty, jak i opinie na temat jego charakteru.

Normalnie pusciłbym to drugim uchem, ale totalnie mi się to skleja z tym co wiedziałem o panu Dariuszu dotąd. Fabijański twierdzi że to jest w gruncie rzeczy słaby biznesmen, za to zakompleksiony i narcyz, zafiksowany na punkcie własnego wizerunku.

Dość powiedzieć, że na pierwszych trzech stronach wyszukiwania w Google haseł typu „dariusz mioduski majątek” nie znalazłem żadnych informacji na temat jego działalności biznesowej ani żadnej krytyki, natomiast wszędzie te same kilka faktów składających się na landrynkowe CV menedżera z Linkedina. PR i granie z mediami bezbłędne, bez żadnej skazy. Teraz zaczyna to z trzaskiem pękać.

I teraz już nie uważam że spekulacje w Stanie Futbolu z Wandzelem na temat nowego inwestora są kompletną fantastyką.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

Takie mamy czasy że czasem sami spece od PRu wykonują cuda. Zwłaszcza jak motłoch niezbyt ogarnięty i łyka wszystko o pewnych ludziach.

qdlaty81
qdlaty81
6 miesięcy temu

nie ‚…zwłaszcza jak motłoch…’ tylko ‚…zwłaszcza, że…’

Piciu
Piciu
6 miesięcy temu
Reply to  tolep

W pełni się zgadzamy kolego. Dla mnie to też zastawiające że nikt nic nie wie na temat majątku pana Dariusza, a przecież skoro stać go na zasypywanie dziury budżetowej w Legii to jakiś szejk musi być.

Chemik
Chemik
6 miesięcy temu

Karbownika ostatecznie dobiło wrzucenie na PO gdzie kompletnie się nie odnajdywał, teraz pójdzie za frytki bo łatanie budżetu i tyle. Młody jest to karierę jeszcze zrobi, ale pokpili sprawę strasznie

jarek
jarek
6 miesięcy temu

jeden argument totalnie z czapy. Gdyby o Karbownika bily sie kluby z Europy cene negocjowano by w gore a nie w dol – to ze Legii nie spina sie budzet moglyby podnosic dwa trzy kluby, pozostali w walce przescigali sie w podbijaniu ceny za pilkarza.

serti
serti
6 miesięcy temu
Reply to  jarek

Dokładnie – jaki by nie był deficyt, gdyby było co najmniej 2 zainteresowanych to przebijaliby siebie nawzajem. Wniosek – był tylko jeden chętny, a dlaczego to już niech każdy sobie odpowie.

Filip
Filip
6 miesięcy temu

Jest droższy dwukrotnie!Po prostu jego drużyna gra atrakcyjny futbol i odprawiala z kwitkiem kolejne znane ekipy.Warszafka na siłę wypycha Karbownika,bo jest biedna.Nie rozumiem czemu jest do tego zmuszany,a nie oddadza któregoś z obcokrajowców.I kim zastapia Michała,kolejnymi odpadami?!

Michał
Michał
6 miesięcy temu

Odpowiedź, że jest po prostu dwa razy lepszy jest niesatysfakcjonująca, bo w praktyce w środku pola Moder jest lepszy od Karbownika więcej niż dwa razy. Prawdopodobnie Lech nie zastosował też wspaniałej taktyki wystawiania swojego zawodnika na boku obrony, jednocześnie cały czas podkreślając, że talent to on pokaże dopiero na środku pomocy. Karbownik, cóż, nie pokazał.
Nie chcę jednak tutaj ostatecznie stwierdzać, że nie przeszedł weryfikacji, że za 3 lata będzie grał w ligowym średniaku, i w ogóle jest beznadzieja, bo mam nadzieję, że może jednak się odnajdzie i coś z niego będzie, ale na ten moment samo wspomnienie, że Napoli miało dać przecież za niego 7 mln jest naprawdę zabawne.

KrucaBomba
KrucaBomba
6 miesięcy temu
Reply to  Michał

Niech Legia kontynuuje kupowanie środkowych pomocników, to na 100% wypromują playmakerów z Akademii.

Karbownik w meczach, które zagrał w środku, zagrał nieźle. Zatem pokazał, że może grać. Ale co z tego, jak po jednym meczu w środku odsyłano go na lewą obronę. Nikt na zachodzie nie widzi go na pozycji środkowego pomocnika, bo nikt go tam nie widział. Co czytałem o zainteresowaniu Karbo w prasie hiszpańskiej, angielskiej, czy włoskiej, to wszędzie podawano lewą obronę jako jego pozycję (nikt nawet nie wspomniał środka pomocy).

Narrenturm
Narrenturm
6 miesięcy temu
Reply to  KrucaBomba

Właśnie oddają do Zagłebia kolejnego obiecującego środkowego pomocnika z Akademii.
No cóż, Oni się znają na tym lepiej.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
6 miesięcy temu

Występy na tle rywali w Europie a nie tylko błyszczenie (wątpliwe) w polskiej lidze.
Rzetelna ocena umiejętności a nie marzenia działaczy, dziennikarzy i pijarowcow. To się składa na tą różnicę między nimi.
Po tym co Legia w obecnych eliminacjach pokazała piłkarsko w Europie to nawet pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresuje. Chyba że jacyś nowobogaccy z parciem na wyniki typu Kazachstan, Azerbejdżan.

Papaj
Papaj
6 miesięcy temu

„O Karbownika pytało pół Europy, on sam spisywał się świetnie.” – najlepiej spisywał się w artykułach sponsorowanych przez swojego opalonego menago.

Artykuł idealnie pokazuje mentalność ludzi rządzących w obu klubach.

A teraz pytanie: czy już można powiedzieć że…

…Legia upadła i sobie głupi ryj rozwaliła?

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
6 miesięcy temu
Reply to  Papaj

Na chwilę obecną to się potknęła o kabel pod sklepem jak w Pieniądze to nie wszystko. 😉

KKKKK
KKKKK
6 miesięcy temu
Reply to  Papaj

Dokładnie.
Wcześniej podobna historia z Wolskim, Borysiukiem x2, Furmanem, jeszcze dawniej Janczykiem.
Średniacy ekstraklasowi wyhajpowani i napompowani medialnie jako wielkie talenty, dość szybko zweryfikowani zgodnie ze swoją rzeczywistą wartością.
Lech po prostu działa w myśl zasady ’tisze jediesz, dalsze budiesz’.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
6 miesięcy temu

Pamiętacie scenę z Piłkarskiego Pokera, gdy prezes Czarnych usiłuje przekupić sędziego Lagunę i proponuję mu konkretną stawkę.Laguna odpowiada, że propozycja jest na poziomie krajowym, a on jest sędzią międzynarodowym, a sędzia międzynarodowy jest dziesięć razy lepszy od krajowego.
Macie odpowiedź.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
6 miesięcy temu

Ogólnie kiedy dołował Lech i się kompromitował, był słaby, był średniakiem – przyjmowałem tą szydere z Lecha na klatę bo takie były fakty.

Ale ogólny ból dupy warszawskich dziennikarzy, nie sprawia mi żadnej radości – on niemiłosiernie wkurwia. Ileż kurwa można gadać o tym, że Legia nie awansowała do fazy grupwej LE „bo przecież to Mistrz Polski!” no i chuj, że to mistrz polski? A poprzedni mistrzowie się nie kompromitowali w europie? Mistrz Polski nie jest żadnym gwarantem jakości – potwierdziła to Legia i postawiła nad tym kropkę.

Legia na dzień dzisiejszy to Lech z 2015 roku, łapanka piłkarzy, wydana kasa na transfery i jedynym światełkiem w tunelu jest wybudowane centrum szkoleniowe. Po prostu trzeba zamknąć ryj i Legia musi wziąć się do roboty. A ta cała śmietanka dziennikarska z Kanału Sportowego przestańcie pierdolić w kółko o tym samym bo cały czas się powtarzacie, a nic nowego nie wnosicie.

Kibice Legii też już mają tego dosyć, a dalej pierdolenie o porażkach Legii to pożywka dla frustratów.

Michał
Michał
6 miesięcy temu

Ile tak naprawdę netto dostanie Lech? Minus prowizję, teoretyczne podatki itp?

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu
Reply to  Michał

5 zł w sumie będzie.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

A o Liverpoolu nic? 🙂

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
6 miesięcy temu

Głucho też coś od 2 tygodni w temacie: STACJA POZNAN…
Pewnie ich na Weszło.FM zbanowali, by Żyleta nie wyszła na ulice 🙁

Makaveli
Makaveli
6 miesięcy temu

Też zadaje sobie to pytanie. Dlaczego tylko dwa razy

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

Miesiąc promocyjny w Legiuni.
Wszyscy zawodnicy w cenie 60-70% niższej niż przed kampanią europejską.
A miał iść za miliard 🙂

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

Miesiąc promocji w Legiuni.
Wszyscy zawodnicy w cenie 60-70% niższej niż przed kampanią europejską.
A miał iść za miliard 🙂

Yan
Yan
6 miesięcy temu

Sprawa, jak już szanowny pan redaktor zauważył jest złożona i trudno jednoznacznie coś wykazać. Cały transfer kopaczy to złożony proceder, bo pytania się nasuwa samo – dlaczego Jóźwiak, piłkarz lepszy od obydwu tytułowych razem wziętych „poszedł” za tak małą kasę?

Amber Mozart
Amber Mozart
6 miesięcy temu
Reply to  Yan

Jóźwiak poszedł by załatać budżet. Nikt się nie spodziewał, że Lech, bez rozstawienia, przebrnie rliminacje.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu
Reply to  Amber Mozart

Poza tym odejścia Jóźwiaka w Poznaniu nie zauważono .

Yan
Yan
6 miesięcy temu

To się dopiero zobaczy, bo jak dotychczas Kamil to był taki motor napędowy Kolejorza. To on i Puchacz ciągnęli wszystko do przodu.

skttr
skttr (@skttr)
6 miesięcy temu
Reply to  Yan

Odszedł, bo mu obiecano że będzie puszczony i cena nie będzie wygórowana. Poza tym coivd, debet w budżecie, Jóźwiak go załatał. Układ win-win.

Filip
Filip
6 miesięcy temu

Liczy się udział w Europie oraz sukcesy,miazdzenie rywali z polotem a nie zadne mistrzostwo czy dobra reklama.Legia jeat nikim i nijaka.Przy Lechu to ligowy średniak

Lewy
Lewy
6 miesięcy temu

Ale ze w „sakses story amiki” nie zajakneli sie o Lewym…

Fjardabyggd
Fjardabyggd
6 miesięcy temu

Pamiętam jak 2 lata temu Legia odpadła z Dudelange i zatrudniła Ricardo Sa Pinto (który wylatuje z klubów co pół roku). Pomyślałem sobie wtedy: „Drugi rok bez pucharów i w dodatku zatrudniają trenera, którego zaraz trzeba będzie wywalić i płacić mu odszkodowanie – w Legii już chyba nie może być gorzej”. No ale wtedy przyszedł Mioduski i powiedział: „Potrzymaj mi piwo”

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

A miała być Barcelona 🙁
Przeklęty Messi zablokował 🙁

Sok z Kiszczaka
Sok z Kiszczaka (@sok-z-kiszczaka)
6 miesięcy temu

Bo jest 4x lepszy, czyli: wszechstronniejszy, zdobywa bramki (NIE BOI SIE STRZELAC!),
kapitalnie podaje i przerzuca na kilkadziosiat metry, swietnie potrafi wykonywac SFG,
i w ogóle, jego klasy nie muszą sztucznie kreaować samoadoracyjne i gadatliqw dupki z Legii+Extra.

You
You
6 miesięcy temu

Z tego co słychać to Moder jest 3 razy droższy. Bo pewnie pójdzie w styczniu i uzbiera się tego ponad 12 baniek, a Karbownik ma iść za 4 miliony. Z drugiej strony to Legia również robi super biznes, nawet nie wiem czy nie lepszy od Lecha. Sprzedaż za taka kasę zawodnika bez formy, a nawet nie wiadomo czy ma jakikolwiek talent do gry w piłkę, to szacun. Nie bez podstaw mówi się, że reklama dźwignią handlu. Spore sianko za Karbownika powinno przytulić Weszło. Gratulacje dla redakcji.

adam
adam
6 miesięcy temu

a czy transfer Jozwiaka mozna bylo rozegrac lepiej?

Amber Mozart
Amber Mozart
6 miesięcy temu
Reply to  adam

Mogli gdyby wiedzielu, że wpadnie kasa z Europy. Niestety Jóźwiak miał załatać budżet. Dopiero po fakcie wyszło, że nie musiał. Czyli Jóźwiak był dla Lecha tym czym trraz Karbownik dlaLegi

Król Jankowiak rucha Krawczyka
Król Jankowiak rucha Krawczyka
6 miesięcy temu
Reply to  Amber Mozart

z tym, ze Jóźwiak to dobry piłkarz, czołowy gracz ligi po udanym debiucie w reprezentacji.
A Karbownik? Engel powiedział kiedyś, tłumacząc powołanie Pawła Kaczorowskiego do reprezentacji, że jest to zawodnik „dobrze biegający”. No więc Karbownik też jest nieźle biegający i to chyba koniec jego atutów. Czekam z niecierpliwością, aż strzeli bramkę (ponoć strzelił jedną w U-17, ale nie wiem, czy to prawda)

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu
Reply to  adam

Moim zdaniem nie powinno się sprzedawać takich piłkarzy poniżej 8-10 mln euro.

Pietrucha
Pietrucha
6 miesięcy temu

Nie wiem z czego cieszyć się w tej sytuacji. Co z tego, że Rutki/Lech będą mieli kasę, jak kolejny młody talent odleci z drużyny. Jak drużyna zaczęła grać coś w Europie, to od razu trzeba ją rozsprzedać i co dalej – kupią jakiś dziadów i znowu 2 lata będą się zgrywać. Nawet jeśli Lech zdobyłby mistrza, to latem jeszcze sprzedadzą Puchacza i Kamińskiego, i znowu marzenia o LM prysną, za to Excel na zielono. Nowe talenty będą albo nie, a kupowanie szrotu już przerabiali. I znowu kibole będą mieli k..wa dość, a Lech walka o środek tabeli, i liczenie, że przeciętniacy pociągną zespół – otóż nie pociągną. Przecież jakieś 2-3 lata temu, też finansowo byli na plusie, no i co z tego zostało – nic.
W Legii to w ogóle jakieś jaja, bo pierwsza 11 ma chyba razem blisko 400 lat, a każdy kto ma jakąś wartość to na sprzedaż.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu
Reply to  Pietrucha

Ale zrozumialeś, że Moder zostaje na wypożyczeniu?

tolep
tolep (@tolep)
6 miesięcy temu
Reply to  Pietrucha

– Moder nie jest niezastapiony, na bardzo dobrym poziomie rozegrał w sumie jedną rundę i to niecałą. Niedawno grał w Odrze Opole i nie był gwiazdą.
– 11 milionów jest nie do odrzucenia
– jeżeli nie puścisz 22-latka który ma ofertę z Premier League to ci się szatnia skwasi, a żaden nastepny Kamiński już nie podpisze kontraktu z Lechem w wieku 18 lat.

Puchatek
Puchatek (@puchatek)
6 miesięcy temu
Reply to  Pietrucha

Tak to działa, że nasze zespoły najlepszych młodych piłkarzy sprzedawać muszą. Nasza ekstraklasa nie jest potęgą.

1) Wiele więcej talent jak Moder się u nas już nie nauczy,
2) sam bedzie zabiegał o nowe wyzwania.

Kwestia w tym by klub wyciągnął z tego jak najwięcej pieniędzy i by potem je tak zainwestować, by drużyna zaliczyła progres. Jeśli to się uda, może kiedyś Lech będzie tak dobry, że dla młodych nie będzie już przystankiem. Do tego bardzo daleka droga, ale innej nie ma (poza znalezieniem miliardera).

Jak na razie Lech jest finansowo ustawiony, a równocześnie ma wielki kapitał w szatni w postaci Kamińskiego, Puchacza i Marchwińskiego – których i za rok nie będzie raczej musiał sprzedać z powodów finansowych.

Teraz wszystko w rękach skautingu, Rząsy i akademii.

Galat
Galat
6 miesięcy temu
Reply to  Pietrucha

Spokojna Twoja rozczochrana 🙂 Lech jeszcze dziś zakontraktuje kogoś od dziś lub od zimy na miejsce Modera 🙂 Już jest na testach w Poznaniu.

Alex Bielany
Alex Bielany
6 miesięcy temu

Kopanie leżącej Legii….
Ale Panowie i tak Legia Mistrzem, podniesiemy sie bo, juz nie raz tak bywało, i choćby w tej lidze grało 20 wronek, to bez Legii nie macie sie do czego targać

Filip
Filip
6 miesięcy temu
Reply to  Alex Bielany

I co ten mistrz wam dał.Z drugiego rzedu kluby podbijają Europę i zarabiają miliony na mlodziezy i to się liczy,a wy na oldboyach nic nie osiagniecie ani nie zarobicie…

Aleksndar Wymówkovic - genialny strateg
Aleksndar Wymówkovic - genialny strateg
6 miesięcy temu
Reply to  Filip

filip dal im trofeum, cos czego u was od lat nie bylo – przypominam ze gra sie o trofea…

Fred
Fred
6 miesięcy temu

Te wasze TROFEA zweryfikowaly Asiory z Luksemburga ,Gibraltaru.Moldawii ,Azerbejdzanu, Slowacji ,Cypru. Dokladnie sa tyle warte co wy sami

Filantrop
Filantrop
6 miesięcy temu
Reply to  Fred

Trofea pokazały ile jesteście warci…Dundelange,Sparta,Sheriff,Omonia,Europa,Karabach puscily mistrza z torbami.I wasze puchary mozecie sobie w d…wlozyc jak nic nie znaczycie w pucharach!

Michał
Michał
6 miesięcy temu
Reply to  Alex Bielany

Gil, Stefański, Varciniak, et consorses, zwarci, silni, gotowi
Legia miszcz !!!!!!!!

Podszyszkownik
Podszyszkownik
6 miesięcy temu
Reply to  Alex Bielany

Jako poznaniakowi,jest mi zwyczajnie wstyd,że naszego mistrza wdeptuje w boisko byle kto….

Kałespe
Kałespe
6 miesięcy temu
Reply to  Podszyszkownik

Ty chuju oglądałaś Legijna dupe tyle lat, więc zamilcz, bo jeszcze to potrwa, chyba dzbany nie myślicie ze śmiech będzie rzondzil i dziondzil

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura
6 miesięcy temu

Otóż hajp na Karbownika to był głównie prasowy. O ile faktycznie sporo było zapytań to nikt oferty powyżej 5 mln euro za Karbo nie złożył (jeszcze latem 2019)
Za Modera pierwsze oferty były w okolicach 5 mln euro.
Karbownik to przeciętny zawodnik, coś jak Szymański czy Bereszyński. Nie znaczy, że nie zrobi przyzwoitej kariery, ale to nie jest potencjał Kuby.

Pamiętam te spuszczanie się nad zwyczajnie przeciętnym Bielikiem. Minęły 4 lata. No jest dobry, ale póki co tylko w Championship. I mam spore problemy zdrowotne.

Dziennikarze we współpracy z menago i klubami hajpują zawodników. Tyle w tym rzetelnej oceny co w TVPiS czy TVN.

Amber Mozart
Amber Mozart
6 miesięcy temu

Ale jak Brighton? Przecież jeszcze w sierpniu tylko dni dzieliły od transferu do Napoli. Sami rak pisaliście. A na poważnie: Lech załatał budżet awansem do grupy a Legia nie więc mógł stawiać twarde warunki, kiedy Legia brała pierwszą ofertę z brzegu

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny (@czcibor-czcigodny)
6 miesięcy temu
Reply to  Amber Mozart

Barcelona też na B, więc to chyba autokorekta zadziałała. Wczoraj pisali o Moderze, więc wszystko się zgadza.

Fjardabyggd
Fjardabyggd
6 miesięcy temu

Z tą autokorektą się zaraz okaże, że Brighton przez pomyłkę dał 11 baniek za Muhara. Też na M 🙂

Amber Mozart
Amber Mozart
6 miesięcy temu

Jakby Weszło nie miało w autokorekcie zmiany każdego słowa na B na Barcelona 😉

Aleksndar Wymówkovic - genialny strateg
Aleksndar Wymówkovic - genialny strateg
6 miesięcy temu

postawienie karbownika w obronie to zarowno porazka jak i wygrana – wygrana (darusia) bo zagral dobry sezon i pan darus moze go wypchnac z klubu by zalatac potezna dziure budzetowa ktora sam stworzyl przez swoje katastrofalne zarzadzanie przez ostatnie 5 lat. A przegrana bo zostal zapchaj dziura w obronie, zostal lata w dziurawych spodniach vukovicia i mimo tego ze jest ofensywnym pomocnikiem nie dano mu grac na tej pozycji nadal do dzis. Nie zaufano mu. Rzuca sie go po boosku jak szmate po podlodze. Powinien zagrac na dziesiatce jako jedyny przez conajmnie 10 meczow.

WhiteStarPower
WhiteStarPower
6 miesięcy temu

BUM!! Słyszeliście to? Ale gdzieś jebło….

Piotrek
Piotrek
6 miesięcy temu

To jest chyba duzo prostsze. Karbownik na tle druzyn z Cypru, Azerbejdżanu nie pokazał nic. Za to Moder radzil sobie bardzo dobrze z drużynami ze Szwecji czy Belgii. Polska liga to jedno ale kiedy przyszlo „sprawdzam” w Europie umiejętności Karbownika zostały boleśnie zweryfikowane. 5 mln to i tak sukces za niego.

Alojz
Alojz
6 miesięcy temu

Bo waży dwa razy tyle?

Piotr
Piotr
6 miesięcy temu

Dlatego, że dalej nic nie napisaliście o potędze LIVERPULKU co dostał taki łomot , że hoho

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
6 miesięcy temu

A co na to wszystko gabloty w Amice Poznań? Dalej pełne kurzu 😀

Enikace
Enikace (@enikace)
6 miesięcy temu

I plików euro…

Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
6 miesięcy temu
Reply to  Enikace

I te ploki zostaną spalone, jak te wcześniejsze, a w gablocie nadal będzie kurz.

Kałespe
Kałespe
6 miesięcy temu
Reply to  Enikace

I ma chuj ci to euro baranie haha ile masz mistrzostw hej kurwo ile masz mistrzostw

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

A u was jakieś puchary za wygranie gównoligi, jesteście potęgą… gównoligi 🙂

Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
6 miesięcy temu

Wy nawet gównoligi nie potraficie wygrać.
To boli kibiców najbardziej.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

My? Ja nie gram w gównolidze 😀
Czujesz to? To ból twojej warsiawskiej dupy.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

My? Ja nie gram w gównolidze 😀
Czujesz to? To ból twojej warsiawskiej dupy.

Papaj
Papaj
6 miesięcy temu

To teraz czekamy na obszerny artykuł o Brighton dla tych którzy nie są fanatykami Premier League – co to za klub, jak tam jest, czego się spodziewać. Weszlaki, nie zawiedźcie!

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Legię spotkało to co Wisłę przy okazji transferu Carlitosa. Może w nieco innym wymiarze, bo nowy klub Karbo nie naciskał na niego, aby ten zastrajkował… Tak czy siak, Legia skorzystała z trudnej sytuacji Wisły, teraz Brighton skorzystał na pustce w kasie Legii.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
6 miesięcy temu

Dwa razy droższy ? A to ciekawe.
Ja tu widzę 2 mln różnicy.
Ale weszło może ma inna matematykę.

„Graham Potter’s side will pay a fee around €6m plus an additional €3m in bonuses to the Polish club. He is set to undergo his medical in Germany.

It’s claimed the English club will allow the left-back to return to Legia Warsaw on loan until January 2021.

Karbownik’s compatriot Jakub Moder is also wanted by Brighton.

According to TMW, the Premier League side have ‘closed’ the deal for the Lech Poznań midfielder and they will pay €9m plus €2m in bonuses for his services. „

skttr
skttr (@skttr)
6 miesięcy temu

Lech nie sprzedał go za kwotę poniżej 10 mln, sprzedał go za 11 + bonusy. 5 mln płatne od razy, 6 mln jako undisclosed fee w momencie przyjścia do klubu. Do tego 1-1,5 mln (różne źródła) za wcześniejsze dołączenie do klubu i procent z kolejnego transferu.

Sandały Gmocha
Sandały Gmocha
6 miesięcy temu
Reply to  skttr

Tak tak, wierzysz Rutkowi ?

Kałespe
Kałespe
6 miesięcy temu

Ups ale jeblo

BlueMoon
BlueMoon
6 miesięcy temu

Czemu nie ma żadnego artykułu o wpierdolu jaki zaliczył Liverpool?

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu
Reply to  BlueMoon

Może Wojciech się załamał?
Wojtku nie martw się, Barcelona dostała więcej 😀

futrugdshdhsddgdasgfsgdggfdssdssaggdasaassagfdg
futrugdshdhsddgdasgfsgdggfdssdssaggdasaassagfdg
6 miesięcy temu

https://obszernebety.blogspot.com/ – Trafili kurs 1019 wczoraj i zdjęcie kuponu mają na blogu! mają już kolejny kupon dostępny kurs ok 600 !!!

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

Handlujesz ubraniami w rozmiarze XXXXXXXXXXXXXXXXXL?
Wymyślcie jeszcze głupszą nazwę waszej strony, na razie ta prowadzi.
OBSZERNE BETY!!!! 😀

Niebo
Niebo
6 miesięcy temu

A dlaczego nikt go nie wystawił na lewym skrzydle? Skoro wiadomo już, że z lewej strony czuje się dobrze a żal sadzać na ławę Mladenovica, więc… Zdjęcie z niego zadań defensywnych poskutkowało by …no sami powiedźcie..

Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
Bramki są dwie a piłka chuuj wie gdzie
6 miesięcy temu

Matematyka Weszło
Moderowi liczą kwotę łącznie z bonusami
Karbownikowi bez bonusów.
Nawet tak licząc nie jest to o połowę.

Greg
Greg
6 miesięcy temu

Moder ma kopyto z dystansu, to bardzo cenna umiejetnosc i gwarancja kilku bramek w sezonie plus ciaglego zagrozenia dla obrony – tego Karbownik nigdy mial nie bedzie

Bart
Bart
6 miesięcy temu

Z tego co ja ogladam e-klase i sobie wnioskuje, to Moder jest dla mnie gosciem z glowa na karku i to jest podstawowa roznica poza wzrostem i pozycjami. Moder ma strzal, potrafi myslec i zachowac zimna krew. A Karbownik sprawia dobre wrazenie z pilka przy nodze, niezle sie porusza jednak kiedy dotrze w poblize pola karnego, to brak mu dobrej decyzji, ze o strzale nie wspomne. Dlatego jestem w stanie uwierzyc ze Moder poradzi sobie nawet z marszu w swoim pierwszym sezonie po przeprowadzce, podczas gdy Karbownik moze nie wyrobic zderzenia z powazna pilka skoro nawet w PL nie ma odpowiedniego wykonczenia.

poznaniak
poznaniak
6 miesięcy temu

Dlaczego Moder jest drozszy id Karbownika? Karbownik jest wytworem propagandy sukcesu polskich za przeproszeniem dziennikarzy sportowych Inaczej mowiac wiernopoddanczej pracy Ci panowie siejacy propagande nie zdaja sobie sprawy ze czasy ograniczonej komunikacji w Polsce nie maja miejsca a liczba osob ktorym mozna robic wode z mozgu wyraznie sie obnizyla Moder jest towarem z najwyzszej polki i kazdy zachodni fachowiec zanim wyda jakakolwiek kase zasiega opinii wybitnych ekspertow Zostalo to potwierdzone wielokrotnie Karbownik natomiast to lalus wykreowany keazcze raz podkreslam przez tube propagandowa CWKS Legia Warszawa Jezeli frajerzy daja za niego piec baniek to nalezy calowac ich w dupe i brac albowiem taka okazja nie bedzie miala juz miejsca

LewTurysta
LewTurysta (@lewturysta)
6 miesięcy temu

Bo jest dwa razy lepszy. Ukłony

Kurczak w galarecie
Kurczak w galarecie
6 miesięcy temu
Reply to  LewTurysta

Spierdalaj czarnuchu.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
6 miesięcy temu

Tęczowa Warwsiawa się odezwała.

realista
realista
6 miesięcy temu

Wszystko pięknie, fajnie tylko, że kasa ze sprzedaży młodych wychowanków zawsze idzie do kieszeni właściciela klubu, nie ma to żadnego przełożenia na finanse klubu (no chyba że jak w przypadku Karbownika teraz, że trzeba dopiąć budżet). Ile to już razy Lech sprzedał kogoś drogo za 4 miliony i potem nie wpompował nawet miliona euro w zespół. Legia sprzedawała Majeckiego i Szymańskiego i też nic, Zagłębie Białka i nic, Jaga Klimalę i też nic. Jak będzie tak, że sprzedamy kogoś za 10 baniek a właściciel wyjmie 5 baniek i powie to my teraz idziemy na zakupy to może uda się zbudować jakiś silny zespół. Bez tego sprzedamy każdego kogo się sprzedać da a potem Lech będzie przez kolejne 5 sezonów odpadał w eliminacjach do pucharów.

Pasta
Pasta
6 miesięcy temu
Reply to  realista

bo wpompowal a akademie i ma dobrobyt nowych pilkarzy. A ty bys wolal starego slowaka, wiem

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
6 miesięcy temu

Ustalicie jaka to będzie kwota za obu? Angielscy dziennikarze podają zupełnie inne sumy… za Modera ~7 lub 9 mln euro, za Karbownika 6 mln euro + bonusy.

Król Jankowiak rucha Krawczyka
Król Jankowiak rucha Krawczyka
6 miesięcy temu

ktos puscil fejka, ze za Modera 6mln funtów, w rzeczywistosci to pierwsza rata, a reszte doplaca w zimie. to samo zrodlo pisze, ze za karbownika 3,5 mln, ale juz nie jest tak chętnie cytowane przez płaczków od cwe7ki

Gluś
Gluś
6 miesięcy temu

Bo legja to tylko cipeczka

Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Były piłkarz Pogoni trafia w Australii

Lubimy od czasu do czasu sprawdzać, jak radzą sobie piłkarze, którzy jeszcze do niedawna biegali po ekstraklasowych boiskach. Iker Guarrotxena, który w barwach Pogoni Szczecin miał jedynie przebłyski dobrej gry, przypomniał o sobie, strzelając gola w lidze australijskiej.  Hiszpan obecnie występuje w Western United i to już jego drugi pracodawca po opuszczeniu szeregów Portowców w […]
11.04.2021