post Avatar

Opublikowane 29.09.2020 08:19 przez

Szymon Janczyk

– Należymy do kultury zachodniej, a nie białoruskiej, gdzie takie sprawy załatwia się przez układy i układziki. Bo komuś coś przyszło do głowy, zadzwonił do drugiej osoby, a ta osoba nie pytając nikogo, podejmuje taką decyzję. Jako klubowi jest mi przykro, że prezes Ekstraklasy nie znalazł czasu, żeby zadzwonić i przekazać, że chce podjąć taką decyzję. To mało eleganckie – tak decyzję o przełożeniu meczu z Lechem Poznań w „Weszłopolskich” skomentował Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin. Co jeszcze w tej sprawie mu się nie podobało? Jak wygląda sprawa koronawirusa w zespole „Portowców”?  Łapcie zapis rozmowy ze sternikiem Pogoni.

Dobry wieczór panie prezesie, jak zdrówko?

Super, ze mną nie ma żadnych problemów. Może złego licho nie bierze!

Doceniamy dobry humor! A co pan sobie pomyślał, gdy pan usłyszał, że w Pogoni Szczecin jest 30 zarażonych osób? Gdyby to się działo parę miesięcy temu, to w ogólnopolskich mediach by mówiono, że to ognisko wirusa.

To była oczywiście szokująca wiadomość, ale patrzę na to spokojniej, bo wiem, że takie rzeczy mogą się zdarzać. Rozmawiałem z moimi lekarzami, powiedzieli mi, że część tych wyników może być fałszywie pozytywna. Zresztą tak to wygląda, bo z całej tej 30-stki nie wszyscy mają objawy. Nie musi to oznaczać, że wszyscy są zakażeni. Nie chcieliśmy jednak przesuwać, robić powtórnych badań, bo to by tylko bardziej wydłużyło okres kwarantanny, więc od razu do niej przystąpiliśmy zgodnie z zaleceniami sanepidu.

RAKÓW – WISŁA PŁOCK: RAKÓW WYGRA, HANDICAP 0:1 – KURS 2.62 W TOTOLOTKU!

Macie sobie coś do zarzucenia jako klub, czy jest to przypadek? Zdaję sobie sprawę, że piłkarze są dorosłymi ludźmi, nie da się ich pilnować, każdy musi patrzeć na siebie, ale pojawiły się zarzuty, że coś może być nie tak, skoro wcześniej nie wykryto w Ekstraklasie zakażeń na tę skalę.

Strasznie jestem ciekaw, co za tymi słowami się kryje, bo nie wiem, co mogło być nie tak. Jako klub przestrzegaliśmy wszystkich zasad i jesteśmy w stanie to udowodnić. Mówię o raportach do Komisji Medycznej, wieczorem ankiety były zbierane przez naszych fizjoterapeutów i codziennie wysyłane. Mamy więc całą dokumentację medyczną i mogę śmiało powiedzieć, że jako klub nie mamy sobie nic do zarzucenia. Nie rozstrzygam i nie chciałbym sugerować, skąd wirus do nas trafił. Nie ma to żadnego znaczenia, teraz po prostu trzeba jak najszybciej z tego wyjść.

Jak było z testami, które zrobiliście? Wykonaliście je sami z siebie?

Tak, bo to logiczne działanie. W środę, gdy jeden z zawodników zaczynał odczuwać grypę, nie było jeszcze alarmu. Na drugi dzień tych osób było już łącznie pięć, więc lekarze podjęli decyzję, żeby wykonać testy. Testy wykonano w piątek, wyniki całej piątki były pozytywne.

Pech was nie opuszcza, wcześniej seria kontuzji, teraz to. Jak sztab szkoleniowy podchodzi do kwestii tak długiej przerwy? To zaburza pracę z zespołem.

Oczywiście, ale nie chciałbym tego tłumaczyć pechem. Musimy sobie z tym dać radę, na szczęście dziś mamy taką technikę, że możemy ze sobą rozmawiać, będąc w różnych miejscach. Zawodnicy dostali dzisiaj – a przynajmniej mam nadzieję, bo jeszcze tego nie sprawdzałem – sprzęt sportowy do treningu w domu.

Finalnie dobrze się złożyło, że mecz z Lechem został przełożony na inny termin, bo i tak by się nie odbił. Przekaz był jednak taki, że Pogoń nie patrzy na dobro polskiej piłki, tylko na siebie. Natomiast Pogoń też miała argumenty, żeby nie zgadzać się na propozycję Lecha. Jakie argumenty Pogoń wystosowała?

Najpierw odniosę się do tych zarzutów, bo spotkałem się z nimi zarówno w opinii publicznej, jak i usłyszałem to od prezesa jednego z tych klubów. Dla mnie to jest śmieszny zarzut. Mówienie któremukolwiek z szefów polskich klubów, że nie ma dla niego znaczenia, czy nasz klub będzie grał w fazie grupowej pucharów, jest niepoważne. Cieszymy się z tego, niezależnie czy będzie to Legia, Lech czy każda inna drużyna. Natomiast czym innym jest sposób załatwienia tego i na tym rzecz polegała. Nie jestem w stanie pojąć, dlaczego nie można tego zorganizować w sposób rozumny, sprawny. Przewidzieć takiej sytuacji miesiąc wcześniej, umówić się, że w takiej sytuacji decyzja będzie wynikała z definicji. Wtedy sztab mógłby sobie zaplanować dwutorową drogę działania. Nie obrażamy się, bo ktoś o coś takiego poprosił. Podeszliśmy do tego w ten sposób, że skoro nie było dyskusji na ten temat, to te drużyny są gotowe rozegrać te mecze. Potem nagle jakiś działacz wyskoczył, że może potrzeba jednak dodatkowego, wolnego czasu. Nasi trenerzy mówili, że z punktu widzenia drużyny, regeneracji, czasu było wystarczająco dużo. Jeszcze raz to powtórzę: Ekstraklasa organizacyjnie mogła to wcześniej załatwić.

ŚLĄSK – CRACOVIA: REMIS – KURS 3.40 W TOTALBET!

Byłby pan za tym, żeby taki zapis znalazł się w regulaminie? Że jeśli polski klub gra w decydującej fazie pucharów, to ma z górki w terminarzu?

Jeżeli taki klub o to wystąpi to tak, oczywiście.

Zarzuty o to, że komuś nie leży na sercu dobro polskiej piłki, są śmieszne. Przecież pozostałe kluby dokładają mistrzowi Polski 12 milionów po to, żeby zbudował sobie silną kadrę na puchary.

Tak jest. Nie możemy operować tutaj śmiesznymi, patriotycznymi argumentami. Nie żałuję Lechowi i Legii tych pieniędzy. Będę się cieszył, że oprócz punktów do rankingu dostaną po 20 milionów i ich kondycja finansowa będzie lepsza. Każdemu klubowi tego życzę, ale to można robić inaczej. Należymy do kultury zachodniej, a nie białoruskiej, gdzie takie sprawy załatwia się przez układy i układziki. Bo komuś coś przyszło do głowy, zadzwonił do drugiej osoby, a ta osoba nie pytając nikogo, podejmuje taką decyzję. Jako klubowi jest mi przykro, że prezes Ekstraklasy nie znalazł czasu, żeby zadzwonić i przekazać, że chce podjąć taką decyzję. To mało eleganckie.

Prezes Marcin Animucki mówił, że nie było czasu i trzeba było podjąć twardą, męską decyzję.

Zawsze znalazłbym czas na to, żeby zadzwonić do prezesa klubu, który jest akcjonariuszem i dzięki któremu prezes Animucki jest prezesem Ekstraklasy.

Pojawiają się pogłoski, że cała najbliższa kolejka mogłaby się nieodbyć. Byłby pan zaskoczony, gdyby tak się stało?

Gdyby to była decyzja niepoparta rzeczywistymi powodami, to byłbym zaskoczony. To nie byłoby dobre. Natomiast znowu są czynione nerwowe ruchy pod wpływem wzrostu zachorowań, co przecież można było przewidzieć. Nagle podejmuje się decyzję, że teraz kluby Ekstraklasy muszą koniecznie przeprowadzić testy. Dzisiaj dostałem maila na ten temat i już są w nim dziwne decyzje Komisji Medycznej. Wyznacza się terminy, w których nasi zawodnicy będą na kwarantannie i nie będziemy mogli zrobić im testu. Pewne rzeczy trzeba przemyśleć. Namawiam do tego, żeby pewne decyzje podejmować w odpowiednim czasie. Po lipcu, gdy skończył się sezon, było trochę czasu, żeby ustalić reguły na nadchodzący sezon, a nic takiego się nie stało. Do dzisiaj nie ma formalnego dokumentu, który określałby zasady funkcjonowania w okresie COVID-u. Jest projekt takiego dokumentu, przygotowany przez Komisję Medyczną, ale nie został on zatwierdzony przez Ekstraklasę. Trochę mi brakuje organizacyjnej części, za późno jest to robione.

POGOŃ W TOP 3 NA FINISZU LIGI – KURS 6.50 W EWINNER!

Czyli uważa pan, że Ekstraklasa nie jest gotowa na tę sytuację? Odpukać, ale zaraz zarażenia mogą się pojawić w innym klubie.

Niestety te decyzje zapadające ad hoc rozumiem jako nieprzygotowanie. Kiedy rozmawiam z moim lekarzem, ciągle podaje mi przykłady, że nie ma dobrego obiegu informacji. Jednoznacznych zaleceń, które mówiłyby nam, jak w danej sytuacji trzeba się zachować. Abstrahuje już od sytuacji wcześniejszej, gdzie w jednym klubie zachowywano się tak, w innym inaczej.

Co pan sądzi o tym, że Wisła Kraków nie wysyłała raportów medycznych do Ekstraklasy? Nie było to wymagane, ale większość klubów to robiła.

Właściwie sam pan sobie odpowiedział. Nie jestem po to, żeby oceniać, myśmy wysyłali. Wisła Kraków podjęła taką decyzję i się obroni, bo nie było dokumenty, który zmuszałby ją, żeby to robić. My uważaliśmy, że przyzwoitość nakazuje to robić. Niech słuchacze ocenią, która postawa jest lepsza.

Na koniec pytanie sportowe. Czy temat Luki Zahovicia, albo jakiegokolwiek innego napastnika w Pogoni, istnieje?

Pomidor!

To byłby świetny ruch, bo dużo strzela, ale chyba nie jest najtańszy.

Pomidor!

ROZMAWIALI WESZŁOPOLSCY

Fot. Newspix

Opublikowane 29.09.2020 08:19 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 63
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
egzekutor_77
egzekutor_77

No jeżeli brzydal tu się wypowiada szczerze i faktycznie nie chodziło o „piesoogrodnikowanie”, a o formę przekazania informacji, to faktycznie jestem w stanie uwierzyć, że – jak to w większości przypadków w naszym pięknym kraju – wszędzie jest burdel, najlepsi jesteśmy w ustawianiu tematów ad hoc (zero jakiejkolwiek predykcji i myślenia do przodu) i grubego rozgrzeszam :))))

tadeusz
tadeusz

jasne, bo przecież Pogoń i Śląsk istnieją w lidze tylko po to, żeby robić dobrze i spełniać marzenia Legii i Amiki

Darek
Darek

I Lecha chciałeś napisac

tadeusz
tadeusz

z tego co wiem to w pucharach gra Amica, a nie Lech Czaplinek czy Lech Rypin, więc o co ci chodzi?

Estragon
Estragon

zjedz paprykarz 🙂

Enikace
Enikace

Po co miał do niego dzwonić? A co on jest? Odmówił Rutkowi więc ktoś miał mu się prosić? Znalazł się bonzo na landach ekstraklasy

porażka
porażka

Kto komu odmówił? Powiedział że musi porozmawiać z trenerem i da znać następnego dnia. Jeśli się wypowiadasz to spójrz na obie strony medalu

Greghor
Greghor

Szymon Jadczak @SzJadczak
„W piątek sztab Wisły Kraków wystawił w meczu z Górnikiem Zabrze piłkarza Zhukowa z objawami koronawirusa. Zawodnik nie był w stanie wyjść na drugą połowę. Kompletny brak profesjonalizmu, który może wysadzić w powietrze całe rozgrywki.”
Pogoń z Wisłą grała 13 września. Ta sytuacja mówi wszystko jak przynajmniej jeden klub ekstraklasy (Wisła) podchodzi do tematu koronawirusa. W Górniku, na własny koszt, regularne testy odbywają się od czasu wznowienia rozgrywek w maju, również po przerwie. Co z tego, skoro inne kluby są kompletnie nieodpowiedziale.

Wislak93
Wislak93

Jak można wierzyć w cokolwiek, co pisze ten cwel, ta gnida i menda Jadczak? Przecież on jest obłąkanym wariatem z obsesją na punkcie Wisły

Misiek to chuj
Misiek to chuj

Spadaj Misiek, konfidencie

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Czy większość u was posługuje się tą więzienną gadką?

floro flores
floro flores

kto to jest Zhukow?

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu

A dorzucić odpowiedź rzeczniki Wisły to już zbyt trudne?

„G. Żukow nie wykazywał żadnych objawów przed meczem, wynik testu był negatywny. Zawodnik przy wejściu na obiekt miał kontrolę temperatury, która była w normie, więc nie było podstaw do tego, aby miał nie zagrać. Zgłosił gorszą dyspozycję w przerwie i dlatego został zmieniony.”

Greghor
Greghor

To jest wersja Wisły, więc z zasady nie jest ona wiarygodna. Zresztą teraz Wisła nabrała wody w usta i ogłasza, że ktoś jest w Wiśle zarażony, ale nie chce zdradzić kto. Czy tak działa poważny klub?

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

A Jakub wydawał się taki święty, tak się martwił o zdrowie zawodników w marcu. A teraz? Smutne to.

fiut w marmoladzie
fiut w marmoladzie

co za mazgaj, nie od dzisiaj wiadomo, że to prezesowi trzeba w dupę wchodzić i do niego dzwonić,
a nie na odwrót

Rubens
Rubens

Ty faktycznie jesteś tym fiu……w marmoladzie.

Marekkk
Marekkk

Facet od razu się nie zgadza na przełożenie meczu bo po uzgodnieniu z sztabem szkoleniowym nie wyrazili takiej zgody z jakiego powodu(odwołuje się do oświadczenia, które przeczytałem w przeglądzie)? Co spowodowało, że piłkarze mieliby tydzień wolnego i trener mógł w spokoju poprawiać mankamenty zespołu? Teraz zasłania się Animuckim bo sam odwalił Januszerstwo… Te jego tłumaczenie to jakbym słuchał Filipa Bednarka o rzucie karnym, którego nie powinno być…

Panie Mroczek jest pan cebula i tyle. Nie chciał pan przełożenia meczu „bo nie”, w dupie pan masz ekstraklasę bo patrzysz tylko na czubek swojego nosa. Nie kupuje tego tłumaczenia.

Fakt jest taki, że nikt nie był przygotowany na taką sytuację ponieważ jesteśmy chujową ligą z chujowymi piłkarzami, którzy nie radzą sobie nawet w 1 rundzie LE. Rozumiem jeszcze gdyby Klimczak od razu zadzwonił do Animuckiego bez telefonu do prezesa Pogoni – to by było chamskie po prostu i faktycznie jak to powiedział pan Mroczek, decydowałyby o tym tzw. „układziki”. Ale sytuacja jak widać była inna.

Dzbanem kolejki powinien być pan prezes Mroczek.

Rubens
Rubens

Pajac jesteś i tyle. Przeczytaj dobrze wypowiedz Pana Mroczka i posłuchaj jego wypowiedzi na Weszlopolscy, to może zrozumiesz jak to wyglądało. Co za tepak z ciebie.

Ziemek
Ziemek

Co ten prezes bredzi. Na odwołanie meczu ligowego w kilka godzin po meczu na Cyprze się nie zgodził, a teraz bełkocze, że mogło być wcześniej ustalone, że w razie czego mecz odwołujemy. No i poskutkowałoby to tym, że o odwołaniu meczu dowiedziałby się dokłądnie w tym samym momencie, czyli w środę po meczu na Cyprze. Co by to zmieniło? Pogoń by trenowała na pół gwizdka, nie wiedząc, czy mecz będzie czy go nie będzie?

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!

Nie zgodził się, bo nie musiał.
Żadnego interesu w tym nie miał, aby mecz przekładać.
Dobrze też odpowiedział, Lech dostał z puli 20 mln więcej, bo pucharowiczów trzeba bardziej wspierać i nagradzać, to chyba wystarczy.
Myślicie, że gdyby była odwrotna sytuacja to w Lechu zgodziliby się na przekładanie meczu ?
Raczej nie.

Marekkk
Marekkk

Ale kto zabraniał Pogoni nie załapać się na podium? Przecież Pogoń mogła być w identycznej teraz sytuacji. To nie działa tak, że pierwsze 3 miejsca są tylko zarezerwowane dla określonych klubów – co udowadniał poprzedni sezon.
Taaa… „gdyby babcia miała wąsy…”

Bye
Bye

Raczej tak.
Lech w zeszłym sezonie zgodził się na przełożenie meczu z Piastem. Do przełożenia nie doszło, bo Piast odpadł z pucharów.

Wieksza karma
Wieksza karma

Pogoń trż dostała więcej niż np: Górnik czy Arka. Jak chce równego podziału to niech się podzieli

Enikace
Enikace

Czyli nie zgodził się bo też nie dostał 20 mln. no brawo. Czyli zwykły ból starej pomarszczonej dupyyyyy

Marek
Marek

Bzdura, jakby przed sezonem było ustalone, że w przypadku awansu przekładamy mecze, dziś nie byłoby tematu i o to mu chodziło.

Koentrao
Koentrao

A ci dalej to samo..Zrozumcie że tu nie chodzi o to że Pogoń chciała komuś robić pod górkę tylko o sposób w jaki ten mecz przełożono.Pokazecie mi jakąś inną ligę gdzie mecz się przekłada 4-5 dni przed?

Porucznik Qabura
Porucznik Qabura

Bundesliga (niemiecka)
Z tego co pamiętam też Eredevisie i Ligue One

Feyenoord Polska
Feyenoord Polska

Tylko dodam od siebie. Tak, w Holandii przełożono, ale ewentualne awanse przewidziano wraz z prezentacją terminarza. Miesiące temu już ustalono, że w przypadku awansów w eliminacjach, dane mecze będę przekładane. Także nie było to kilka dni, a już kupe czasu wcześniej w terminarzu były zaznaczone te terminy i w Eredivisie 0 spiny, kłopotów i klarowne. Pozdrawiam.

Rubens
Rubens

Dobrze prawisz.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!

Jako kibic Legii napiszę: pełne poparcie dla prezesa Pogoni, ma rację w każdym punkcie.
Ciekawy jestem jak ekstraklasa odniesie się do Wisły Kraków, która z premedytacją wystawiła zawodnika z wirusem w meczu z Górnikiem.
Weszło też milczy w tej sprawie !
Gdyby to była Legia, byłoby już z 10 artykułów !
Ale, że koledzy z Wisły i Kubuś, to cisza…

Estragon
Estragon

eee tam, lepiej napisz ile Legia wpierdoli Karabachowi w czwartek 🙂

dyneck
dyneck

Gorączka to nie covid od razu

Wislak93
Wislak93

Wierzysz temu popierdoleńcowi Jadczakowi?

Pewne info
Pewne info

GŁOS WIELKOPOLSKI

„Członek bojówki Lecha Poznań brał udział w zgwałceniu mężczyzny przy użyciu wibratora?Prokurator domaga się dla niego 15tu lata więzienia.
Bartosz N to człowiek związany z bojówką Lecha Poznań „Young Freaks” Nawet po oskarżeniu go o gwałt pojawił się w „kotle” wśród najbardziej zagorzałych kibiców Kolejarza”

Hahahahaha leżę od i zachodnio tęczowe upodobania.:)))

DEde
DEde

Może link do artykułu?

DEde
DEde

Okej, sam znalazłem.

Ale obciach
Ale obciach

Jednak nie fejk

952011ED-3C74-41C4-9A76-154D685A3064.jpeg
Szambo zawsze wypłynie
Szambo zawsze wypłynie

Co jakiś czas dochodzi do podobnych zdarzeń z udziałem kiboli Lecha.
Pobicia, gwałty, molestowania nieletnich.
Z innych śmiać się potrafią, a swojego podwórka nie widzą.
Niby takie wspaniałe miasto, kulturalni mieszkańcy, a patologia gorsza niż na zapomnianych polskich wioskach.

Tanie Piwka
Tanie Piwka

Znowu Szeliga robisz gnoj w komentarzach azbestowy frustrato?

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!

To nie jest moje, więc spierdalaj 😉

Stefan Batory
Stefan Batory

Poznan i kulturalnej miasto? Hahaha od kiedy? Pieniadze maja bo sa centusie poza tym to hamstwo i patologia taki to Poznan byl jest i bedzie Gorsza warszawka mentalnie.

Amber Mozart
Amber Mozart

Ja tak tylko zapytam w którym to miejscu kluby dokładają te miliony mistrzowi Polski? Przegapiłem ten moment, w którym ktoś wydarł im pieniądze z kiedzeni?

Mały
Mały

Zlot kibiców sprzętu AGD za 3…2…1..

floro flores
floro flores

panie Szymonie, w j. polskim nie ma czegoś takiego jak 30-stka, w j. polskim nie daje się końcówek fleksyjnych przy liczebnikach. jedyna sytuacja kiedy można tak zrobić, to przy końcówkach odrzeczownikowych, np. 30-letni, 5-krotny

Olo
Olo

Jaga nie powinna się zgodzić na odwołanie ligowego meczu. Niech grają juniorami. Co za pomroczność wielka, niezły debil z tego kolesia

tad
tad

ale zasada wg której mecz został odwołany (min liczba zarażonych i na kwarantannie) została ustalona jeszcze przed sezonem, a zasada, że odwołujemy mecze z powodu pucharów została ustalona na kolanie w biegu, a powinna też byc przed sezonem

Bilal Hadfi
Bilal Hadfi

Awansuj sobie ze swoją Pogonią do ostatniej rundy el. europejskich pucharów, to wtedy będziesz miał tak jak Lech i Legia. A tak to jesteście tylko lokalnym klubem bez ambicji na coś więcej niż „spokojne utrzymanie” i gra o środek tabeli

Nie ładnie
Nie ładnie

Redaktor też z tęczowych chłopców z Poznania? Kurwa ile komentarzy skasujecie? Coś o wolności słowa? Może stano o uczciwości coś napisze? Jak kolacja z darczyńcą? Odbyła się czy jeszcze nie?

tom_st
tom_st

Prezes Mroczkowski powiedział, że w środę u kilku piłkarzy Pogoni stwierdzili Covid. Jak by był poważny, to uczciwie należało Klimczakowi o tym powiedzieć i zgodzić się na przełożenie meczu. A tak co, chcieli jechać na mecz w niedzielę i zarazić piłkarzy Lecha? Hipokryta z tego Mroczkowskiego.

LPoz
LPoz

Paprykarze, chuj wam w twarze…

Mały
Mały

Oj jak piecze oj jak boli was dupsko co? pewnie od tych wibratorów 😀

Kb2
Kb2

Co za bzdury, został poproszony i się nie zgodził. Teraz wymyśla że od razu pogoń potraktowali z buta. Ta historia się nie spina, do tego teraz wymyśla, że zależy mu na polskiej piłce.
Poprosili i olał, nakazali to rozżalony że można bylo ladniej załatwić. Żart

Jan
Jan

Mały klubik, wyżej sra niż dupe ma. Zero sukcesów, zero osiągnięć. Prezesik kłamczuszek ma taki bałagan w zespole, że połowa zespołu ma covida. Jakoś w Lechu czy Legii nie ma takiego bałaganu, no ale skoro Mroczek skupia się na utrudnianiu lepszym od siebie gry w Europie, to zrozumiałe, że nie ma czasu na zajmowanie się swoim klubikiem.
I na koniec, 18 zespołów przed 3 rundą przełożyło swoje mecze, to dla tych którzy bredzą że tego nikt w Europie nie praktykuje.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Brawo Weszlo! Komentarze nadal „działają”.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Brawo Weszlo! Komentarze nadal „działają”.

Jesion Klarstein
Jesion Klarstein

Dwa słowa: zatrudnijcie korektora.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Oni już mają korektor, kupili w papierniczym.

Weszło
21.10.2020

Hansi Flick znów odpalił bawarski walec. Atletico bez szans z Bayernem

To, że Atletico specjalizuje się w zakładaniu rywalom kagańca, wie nawet wuja, który na Wigilii mówi, że Nawałka jak był taki był, ale wyniki miał. W tym sezonie Rojiblancos też stracili tylko jedną bramkę. Ale przyjeżdżają na Bayern i wyglądają jak chłopaki z 3A, którym 7B łaskawie pozwoliła ze sobą zagrać, bo młodsi przynieśli piłkę.  […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Mecz, który zdarzył się półtora roku za późno

To nie nie jest stetryczałe, zdziadziałe, zgorzkniałe gadanie, że kiedyś to były czasy, a teraz to nie ma czasów. No ale weźmy to na zdrowy rozum. Ten mecz powinien zdarzyć się półtora roku wcześniej. Mieliśmy sezon 2018/19. Ekscytujący, pełen młodocianej fantazji Ajax, jeszcze z De Jongiem, De Ligtem, Zieychem, van de Beekiem, pokonywał kolejne przeszkody […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Czwartek w Weszło.FM!

W czwartek o poranku w „Dwójce bez sternika” przywitają Was Wojciech Piela i Dariusz Urbanowicz. Głównym tematem audycji będzie oczywiście Liga Mistrzów i Liga Europy, a gościem będzie Adam Drygalski, który opowie o poznańskich skarbach miasta. Ponadto usłyszycie rozmowy z Żelisławem Żyżyńskim i Maciejem Szmigielskim. O 10 w audycji „Kierunek Tokio” wywiad ze świeżo upieczonym […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Dzieciarnia z Szachtara już ma miejsce w historii

Jeśli coś z epoki koronawirusowej ma piłce pozostać poza bliznami i wciąż otwartymi ranami, to właśnie wspomnienia z takich spotkań. W „normalnych” okolicznościach Szachtar nigdy by sobie na to nie pozwolił, nigdy nie wyszedłby na terenach Realu Madryt rezerwowym składem, nigdy nie dałby szansy od razu siedmiu młodocianym zawodnikom. Dziś zrobił to z konieczności, w […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Śląsku, jak nie chce ci się grać na wyjazdach, to powiedz

Znacie takich ludzi, którzy generalnie są spoko, można się z nimi spotkać, pogadać, ale zawsze nalegają, żeby spotkać się u nich w domu? A jak już mają gdzieś wyjść, ruszyć dupę, to niby się zgadzają, a tak naprawdę są naburmuszeni cały wieczór jakby robili wielką łaskę? Otóż tak jest ze Śląskiem Wrocław. Śląsku, jak ci […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: gdzie jest dobra forma Arki?

Arkadiusz Kasperkiewicz ma sporo miejsca w środku pola, może zagrać w lewo, w prawo, do tyłu, do przodu, no pełen zestaw, jeśli jesteś poważnym piłkarzem. Kasperkiewicz podaje w aut. Ale nawet nie będziemy go specjalnie cisnąć, bo ta sytuacja jest bardzo przydatna. Pokazuje bowiem, w jakiej dyspozycji była w Arka w tym meczu i w […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

„Jeśli Benfica zagra najsilniejszym składem, to strzeli trzy-cztery gole i wróci do siebie”

– Na miejscu Lecha szukałbym swoich szans przy stałych fragmentach gry. Portugalczycy mają problem z bronieniem się przy rzutach rożnych. W poprzednim sezonie stracili tak bodajże dwanaście bramek. Często słabsze zespoły w lidze nastawiały się właśnie na stałe fragmenty gry i zdarzało się, że Benfica gubiła tak punkty. Były nawet pomysły, by zespół bronił się […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Permanentna rewolucja trwa, a wyników brak. Fatalny początek Zagłębia Sosnowiec

Słowo „stabilizacja” przestało mieć jakikolwiek związek z Zagłębiem Sosnowiec, kiedy klub próbując ratować Ekstraklasę w sezonie 2018/2019, postanowił przejść przez zimowe okienko transferowe w awanturniczy sposób. Zaczęła się wtedy przy Ludowej permanentna rewolucja, której nie powstydziłby się Lew Trocki. Efekty: mizerne. I cóż, Zagłębie również źle weszło w ten sezon. ZNÓW REWOLUCJA Postanowiono na niesprawdzany […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Udany wtorek w bukmacherce – 75% trafionych typów!

Są takie dni, że wszyscy mówią mi, że jestem gościem – rapował kiedyś Eis i my chętnie „Najlepsze dni” sobie dziś odpalimy, bo mamy się czym chwalić. Nasze wtorkowe typy na Ligę Mistrzów co prawda nie sprawiły, że pakujemy manatki na Wyspy Zielonego Przylądka, ale agroturystyka na Mazurach też brzmi nieźle. Mówiąc krótko: 6/8 trafionych […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

MELODROMA: Niebezpieczne związki Jorge Mendesa (część II)

W poniedziałek opublikowaliśmy pierwszą część opowieści, w której główną rolę odgrywa Jorge Mendes, menedżer Cristiano Ronaldo i agent, który trzęsie piłkarskim światem. Pora na jej drugą część, więc jeśli przegapiliście poprzedni odcinek, nadrabiajcie zaległości, a jeśli czekacie na kontynuację, to zapraszamy. Naprawdę warto.  *** Gestao de Carreiras de Profissionais Desportivos, S.A. czyli Gestifute narodziło się […]
21.10.2020
Francja
21.10.2020

Wojna o pieniądze z praw telewizyjnych we Francji. Szykuje się kryzys w Ligue 1?

Trwa naprawdę potężna awantura na szczytach francuskiego futbolu. Chińsko-hiszpańska platforma Mediapro, która wykupiła prawa do transmitowania większości meczów Ligue 1, wstrzymała zapłatę i postawiła kluby pod ścianą, żądając renegocjowania umowy. Na razie liga ratuje się kredytami, lecz długo w taki sposób nie pociągnie, bo i tak ledwie przetrwała przedwczesne zakończenie sezonu 2019/20. Jednak końca sporu […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Trzy osoby, od których może zależeć jesień Legii Warszawa

Czy ta jesień jest jeszcze do uratowania w wykonaniu Legii Warszawa? I tak, i nie. Pewnych rzeczy już naprawić się nie da, zostały utracone bezpowrotnie. To pieniądze z fazy grupowej europejskich pucharów. To jakaś część kwoty za Michała Karbownika, bo nie ma wątpliwości, że można było targować się ostrzej ze świadomością nadchodzących meczów na międzynarodowej […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Kto wskrzesi w sobie większy entuzjazm, czyli Liga Mistrzów dla głodnych sukcesu

Liga Mistrzów to nienażarta bestia. Grzeje zawsze. Niezależnie od okoliczności i codzienności.  Jeszcze w sierpniu kończyła się poprzednia edycja, wczoraj zaczęła się nowa, a teraz już rusza galopem na dobre. I dalej jara tak samo, bo to futbol na elitarnym poziomie, w którym ciągle coś się dzieje. Możemy tylko stawiać pytania: czy Real stać na […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Antonio Conte i Liga Mistrzów – czas na kolejne podejście

Plotki głoszą, że przed pierwszym meczem Ligi Mistrzów Antonio Conte przez tydzień pił tylko melisę. Wiadomo, że włoski trener ma ogromny problem z tymi rozgrywkami, a ich start będzie dla niego wymagający. Pierwszym rywalem „Nerazzurrich” będzie bowiem Borussia Moenchengladbach. Biorąc pod uwagę, że w grupie B grają także Real oraz Szachtar, każda wpadka może być […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Ajax skorzysta na problemach Liverpoolu?

Ajax Amsterdam kontra Liverpool. Mecz, który po samym przeczytaniu nazw drużyn robi wrażenie. Dziś jednak nie musi to być starcie gigantów. „The Reds” bez Virgila van Dijka, Ajax natomiast nie jest już tak mocny, jak wtedy, gdy dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Mimo wszystko jednak spojrzymy na to spotkanie przychylnym okiem i obstawimy go w […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

„Człowieku, teraz się z koła środkowego nie wychodzi”. Paweł Kryszałowicz wrócił na boisko

Byli piłkarze kopiący amatorsko w niższych ligach nie są niczym zaskakującym, zdarza się to przecież i reprezentantom Polski. Powrotu na boisko 33-krotnego reprezentanta Polski Pawła Kryszałowicza spodziewać się było jednak trudniej. Były napastnik Amiki Wronki ma 46 lat, w piłkę skończył grać przed dekadą, a niedawno zmagał się przecież z ciężką chorobą. Ale wrócił na […]
21.10.2020
Blogi i felietony
21.10.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Nie chcę zapeszać, ale wszystko wskazuje na to, że właśnie dołączyłem do grona ozdrowieńców. Jutro kończy się moja kwarantanna związana z koronawirusem, po kaszlu, gorączce, utracie smaku i węchu, pozytywnym teście i znowu kaszlu nie ma już właściwie śladu. Jednocześnie kończy się kwarantanna mojej żony i obu synów, którzy również przeszli przez zakażenie – między […]
21.10.2020
Weszło
21.10.2020

Raków uzgodnił z piłkarzami premie za mistrzostwo Polski

– Kilka dni temu rozmawialiśmy z prezesem Rakowa Wojciechem Cyganem i zapytaliśmy go, czy w regulaminie premii zawodników i trenerów jego klubu jest bonus za zdobycie mistrzostwa Polski. Okazuje się, że taki zapis istnieje.– Mamy coś takiego, ale uspokoję wszystkich – my nie zwariowaliśmy, po prostu przed każdym sezonem określamy regulamin premii tak, żeby być […]
21.10.2020