post Jan Mazurek

Opublikowane 22.09.2020 14:58 przez

Jan Mazurek

„Spoczywa na tobie wielka odpowiedzialność. Jeśli go oblejesz i gość nie dostanie obywatelstwa, to dopiero się zacznie. Rozpoczną atak terrorystyczny” – mówi na nagraniu rozmówca Stefanii Spiny. Czy to fragment filmu akcji? Nie. To konspiracyjna konwersacja uniwersytecka w sprawie językowego egzaminu Luisa Suareza, koniecznego do uzyskania włoskiego paszportu. Egzaminu, który Urugwajczyk podobno zdał z łatwością. I już witał się z gąską, kiedy okazało się, że nie tak szybko, nie tak prędko, bo śledztwo służb porządkowych z Półwyspu Apenińskiego wykazuje, iż test był sfałszowany. A to poważne przestępstwo. Co to oznacza? Ano kłopoty, kłopoty wielkiego snajpera. 

17 września.

Cały piłkarski świat spekuluje, że Luis Suarez już niedługo zmieni pracodawcę. Ronald Koeman zapowiada, że Urugwajczyk ma u niego miejsce w składzie, ale zarazem klub daje mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, z czego gwiazdor chętnie korzysta. Najbliżej sprowadzenia go jest Juventus. Z tym, że jest jeden kłopot. Stara Dama musi wyrobić się w limicie zawodników spoza Unii Europejskiej, a ten jest już tam przekroczony. Pada pomysł – Luis Suarez może ubiegać się przecież o włoski paszport. Co jest do tego niezbędne?

Poziom językowy B1 to – według dekretu z 2018 roku – minimum wymagane, by dostać włoski paszport. Jest na to zdecydowany. O 13:00 wsiada w samolot do Perugii, gdzie na tamtejszym Uniwersytecie dla Cudzoziemców ma odbyć się egzamin. Czuje się przygotowany. Niby nieważna informacja, ale okaże się kluczowa na dalszym etapie historii. Lot prywatnym samolotem trwa dwie godziny. Tuż po 15:00 ląduje. Na lotnisku czekają na niego fani. Skandują, krzyczą, chcą autografów.

Dziennikarze La Gazetta dello Sport relacjonują przywitanie Suareza. Robią zdjęcia fanów, którzy na co drugim transparencie błagają wręcz napastnika Barcelony, żeby dołączył do Juve. Ktoś zauważa: „Wygląda jak typowy Włoch”. Czapeczka z daszkiem na głowie, maska ​​na twarzy, markowa koszulka z krótkimi rękawami i plecak na ramionach. Normalny gość. Wsiada do samochodu. Jedzie na egzamin.

Stefania Spina, jedna z osób prowadzących egzamin, wrzuca na Twittera zdjęcie z Suarezem i sugeruje, że egzaminowanie go było zaszczytem i przyjemnością. Jej kolega, Lorenzo Rocca, potwierdza doniesienia o zdanym teście i żartuje do dziennikarzy, że jako kibic Romy poprosił Suareza, żeby nie strzelał w przyszłym sezonie bramek jego ulubieńcom.

Wszystko pięknie.

Suarez wraca do Barcelony. Kolejne dni rozmywają sprawę. Z przenosin Suareza do Juventusu nic nie wyjdzie.

Jednocześnie włoskie służby porządkowe zaczynają interesować się sprawą testu piłkarza na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Perugii. Węszyć zaczyna policja, węszyć zaczyna prokurator. Sprawa wydaje im się coraz bardziej podejrzana. Zastanawiający jest czas egzaminu. 20-25 minut to nie norma na teście, który w normalnych warunkach potrafi trwać nawet półtorej godziny. Ale to jeszcze nic w porównaniu do nagrań, które trafiają w ręce służb.

22 września.

Zapis nagrań publikuje La Gazetta dello Sport. Nagrani są pracownicy Uniwersytetu – Giuliana Grego Bolli, Simone Olivieri, Stefania Spina, Lorenzo Rocca i Cinzia Camagna.

I sporo z tego można wyczytać.

Od początku ustalone było, jakie oceny dostanie Suarez.

– Dajcie tylko znać, jaką ocenę mam mu dać i jedziemy. 

– Wystawiamy same trójki, tak powiedziała wczoraj rektorka, taki jest pomysł, taka jest linia. 

Sam piłkarz znał też zestaw pytań i mógł sobie przygotować odpowiedzi.

– Dziś dałem mu symulację egzaminu. Ustaliliśmy, że będzie miał takie same zagadnienia też na egzaminie. Już nie będzie miał lekcji, a w ogóle nie umie odmieniać czasowników, mówi samymi bezokolicznikami.

– Sprawa jest taka, że on musi mieć ten egzamin na B1. To oddzielny przypadek człowieka, który będzie zarabiał 10 milionów euro, nie możemy 10 milionów storpedować.

Potem padają też słowa o dużej odpowiedzialności i presji, która spoczywa na egzaminujących, żeby Suarez ten test zaliczył. Oj, to na pewno nie było normalne warunki takiego egzaminu. Czego bali się egzaminatorzy? Trudno powiedzieć, może nacisku publicznego, może opinii mediów, może wielkości samego piłkarza? Jakby to w ogóle brzmiało, jakby okazało się, że gwiazdor piłki nożnej nie mógł podpisać kontraktu z największym włoskim klubem, bo paru egzaminatorów z Perugii się na niego uwzięło. Nawet jeśli mieliby rację, to ludzie i kibice nie przyjęliby takiego tłumaczenia.

Za dużo zachodu, za dużo kombinowania.

Teraz można już tylko dywagować.

Mleko się rozlało.

Policja rozpoczęła śledztwo. To poważna sprawa. Państwowa. Przesłuchiwani są wykładowcy Uniwersytetu dla Cudzoziemców w Perugii. Im też grożą konsekwencje. Jakie konkretnie zarzuty? Parę, w tym ujawnienie tajemnicy państwowej i fałszowanie państwowych dokumentów. Grubo. Luis Suarez ma więc problem. Nie opłacało się kombinować. Teraz może być za to ukarany. Jego przyszłość staje pod znakiem zapytania. I to nie tylko ta piłkarska, choć tutaj też wszystko jest jedną wielką niewiadomą – niby już dogadał się z Atletico Madryt, ale problemy robi Barcelona, która ma swoje wymagania i oczekiwania.

Kłopoty, kłopoty Luisa Suareza, jak mówił klasyk.

Jeszcze raz się potwierdziła stara prawda – nie ma dróg na skróty. No i nie warto ściemniać ze znajomością języków w CV.

Fot. Newspix

Opublikowane 22.09.2020 14:58 przez

Jan Mazurek

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 43
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nie Weszło
Nie Weszło

Od zawsze wiadomo, że Suarez nie grzeszy intelektem. Nie do go się lubić.

Radosław
Radosław

Myślicie że to tylko tam są takie wałki?…hehe…poszukajcie dobrze na ‚polskim podwórku’ naiwniaki 🙂
Czym większa kasa, tym większe wałki, tylko więcej osób dostaje dole i dlatego nie wszystko wychodzi w świat.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Klasyka gatunku: głupi na boisku i głupi poza nim.

Marcin
Marcin

fajnie że Pan poprawił tekst, ale wypada podziękować za zwrócenie uwagi, a nie kasować komentarz. To świadczy o Pana klasie (lub jej braku)

Screenshot_2020-09-22-15-22-16-441_com.android.chrome.jpg
walgierz
walgierz

Akurat z tym kasowaniem to bez sensu, bo byś bana (na konto czy tam IP) wyłapał jakby chciało się komuś w takie rzeczy bawić. Weszło ma spierdzielony system komentarzy, mnie połowę zjada, kompletnie neutralnych.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Jest różnica pomiędzy komentarzami znikającymi od razu (błąd tej jebanej strony), a komentarzami które się pojawiają i są usuwane.
A Mazurek akurat przoduje w usuwaniu komentarzy wytykających błędy. Szkoda, że nie przoduje w pisaniu tekstów dobrej jakości.

Bekaztypa
Bekaztypa

Egzaminowanych na egzaminatorów już też poprawił i skasował mój komentarz 😀 Beka z typa do kwadratu 😀

Fbrd
Fbrd

pewnie dostanie 25 lat…w zawieszeniu na 300ta…zresztą tak jak morderca Hajto

Marcin
Marcin

serio, dalej kasujecie?

Screenshot_2020-09-22-15-35-57-494_com.android.chrome.jpg
Lukasz8181
Lukasz8181

Za szybko Weszło odpowiedzialność za sfałszowany egzamin językowy przypisała Suarezowi.
Is fecit cui prodest – ten to zrobił, kto miał w tym korzyść.
Przecież to Juventus miał przede wszystkim interes w pozyskaniu zawodnika wysokiej klasy za darmo (i oszczędzeniu w przedziale 20/30 mln euro) i w mojej ocenie to działacze Juventusu albo mieli kontakty albo dotarli do kogoś odpowiedzialnego za ten egzamin, aby mu pomóc. Suarez pracę gdzieś znajdzie na pewno i nie miał, aż takiej motywacji, aby musieć przekupywać komisje egzaminacyjną. Działacze Juve nie od dziś wiadomo, że potrafili mataczyć w sprawie przekupstw sędziów, a ponadto sam prezes Juve dogadywał się z szefem z mafii kibicowskiej na trybunach, za co był zresztą zawieszony.
Suarez raczej przy swojej znajomości jeżyka włoskiego w ogóle by się nie dogadał w sprawie zapewnienia sobie pomocy ze strony komisji egzaminacyjnej.
Istotne znaczenie będzie miało na pewno z punktu prawa karnego, czy pomoc odbyła się za kasę i kto tą kasę wyłożył, działacze Juve lub osoby działające w imieniu działaczy Juve.
Jak Suarez tylko skorzystał z pomocy załatwionej przez Juve nie uczestnicząc w procedurze samego przekupstwa, to nie grozi mu raczej żadna odpowiedzialność karna. Zresztą nawet jak Suarez poniesie odpowiedzialność karną to i tak na pewno będzie to kara w zawiasach.

Kamil
Kamil

No, myślę, że egzaminatorzy na pewno nie znają innych języków niż włoski, a Suarez gdyby chciał sobie załatwić ten egzamin zrobiłby to osobiscie. A nie np. jego menedżer, który przy tego typu transferze zarobi na pewno krocie… Tym bardziej, że w tamtym momencie innym realnym kierunkiem wydawał się sententalny powrót do Ajaxu. A to już nie byłyby tak intratny interes. Zwłaszcza dla menedżera.

sharpshadeofmist
sharpshadeofmist

Biorąc pod uwagę, że już od ponad tygodnia mówi się, że Juventus odpuścił Suareza ze względu na to, że nie wyrobi się z paszportem to z pewnością mu pomogli w kupieniu egzaminu.

F91-DudeLange
F91-DudeLange

Śmierdzisz interowskim merdaczem na kilometr. Wystarczy odrobinę przeczytać ten tekst z La Repubblica żeby wiedzieć, że sprawa wypłynęła przy okazji podsłuchów innej, że nigdzie nie padają słowa o nikim powiązanym z Juventusem, a zarząd klubu zobowiązał gracza i jego managera do załatwienia tych spraw. Gdyby się udało i czas pozwolił to transfer by się udał. Czas nie pozwolił, więc z niego zrezygnowano.
Tyle. A interes ma przede wszystkim sam Suarez, który nie posiada obywatelstwa żadnego państwa UE i gdy nagle ciepły kurwidołek w Barcelonie się kurczy to jest problem. Fakt, Juventus trochę jebnął sprawę sprowadzając McKenniego, który amerykańskim paszportem zablokował miejsce, a potem się ogarnęli, że zawodowy grajek nie zrobił sobie hiszpańskiego paszportu, ale insynuowanie łapówek śmierdzi interem…

celtu
celtu

Po co dyskutujesz z rośliną? Oni do tej pory nie wpadli na to,że 9 mistrzostw można zrobić dobrym projektem,świetnym dyrektorem sportowym,stadionem,dobrym budowaniem kadry i zatrudnianiem odpowiednich trenerów. Teoretycznie góra już wpadła bo zatrudniła Marottę i Conte,ale ci na dole jeszcze nie ogarniają.

celtu
celtu

Jak nie miał motywacji widać na podstawie doniesień medialnych.8mln które zaproponowało mu Atletico to jednak troszkę mniej niż 10mln od Juve. Jeżeli w ciągu trzech lat 6mln to nie jest aż taka motywacja,to nie wiem co nią jest. Prawda jest pewnie taka że wiedzieli o tym wszyscy zainteresowani. Nie jest się topowym klubem nie potrafiąc zręcznie poruszać się w świecie,podobnie jak nie zostaje się agentem było nie było wielkiego piłkarza, jeżeli nie potrafi się ogarniać tak prostych tematów. Wszyscy taplają się w błocie,ale mało kto robi to z takim upodobaniem jak makaroniarze.

Amber Mozart
Amber Mozart

biedny, niewinny Suarez, który na pewno nie wiedział, ze egzamin jest lewy. Jasne

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Mam – może się wydawać, że głupie – pytanie. Czy Suarez nie mógł wystąpić o paszport hiszpański? Przecież to – jeśli dobrze pamiętam – również Unia Europejska 🙂

Gohji
Gohji

Ja strzelam że on paszport hiszpański już nawet ma. Pytanie czy może przepisy Federacji włoskiej nie są jakieś pokręcone i stąd potrzeba egzaminu itp

Gohji
Gohji

A jednak sprawdziłem, nigdy nie wystąpił o paszport hiszpanski, co jest w sumie dziwne

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Zastanawiające… teraz pomyślałem, że może Suarez nie zna też języka hiszpańskiego 🙁
Ale w takim razie jaki język zna? 🙂

Lorak
Lorak

xD Suarez jest z Urugwaju – tam się mówi po hiszpańsku. Nie ma obywatelstwa hiszpańskiego, w Hiszpani wystarczyło, że jego żona ma obywatelstwo i Suarez nie liczył się już jako gracz spoza UE.

jeremy
jeremy

urugwajski

lolek
lolek

” w ciwi” jakby powiedział mr Stanowski.

egzekutor_77
egzekutor_77

W nic nie gra. Przecież to debil, co niejednokrotnie udowodnił. Genialnie grający w piłkę nożną debil.. i tyle

dude
dude

Strasznie to wszystko głupie. Z każdej strony.

Wymiotowalem
Wymiotowalem

Hiszpański to pijany włoski. Nie da się oblać egzaminu B1 z włoskiego, mając ojczysty hiszpański.

Boski Diego
Boski Diego

ale Luis nie pije, on tylko zagryza

Olala
Olala

Uwielbiam te życiowe historie, gdy jakiś mundry stwierdza, że innemu mundremu bohaterowi zbiorowej świadomości TRZEBA pomóc, by zdał cokolwiek, bo podświadomie czuje, że to idiota, który posiadł perfekcyjnie jedną zdolność, ale inne – naturalnie przyrodzone ludziom – są już poza jego zasięgiem. I to się wydaje i klapa i śmiech na cały świat. To są piękne historie ukazujące to że świat stoi na głowie. Takie wampiry zarabiają na nic nie znaczącej umiejętności dziesiątki tysięcy razy więcej niż ciężko pracujący ludzie, których siła i wielkość pojawia się dopiero w chwili zagrożenia, np. COVID-em.

shemekh
shemekh

Zastanawia mnie jedno. Gość jest z z Urugwaju, kraj Hiszpansko jezyczny, była kolonia. Sprawdziłem i można się ubiegać o obywatelstwo po 2 latach stałego pobytu jeśli pochodzisz z kraju iberoamerykanskiego. No wydaje się, że obywatelstwo powinno to być łatwiejsze, niż uzyskanie obywatelstwa kraju, w którym nigdy nie grał, więc raczej też nie mieszkał.
Włosi są tacy skorzy do rozdawania obywatelstwa czy może procedura w Hiszpanii jest jakoś znacząco dłuższa.

Tak, że ten
Tak, że ten

Do autora:

„Jakby to w ogóle brzmiało, jakby okazało się” wiesz, że „jakby” i „jak by” to nie to samo?

„Teraz można już tylko dywagować” – wiesz, że „dywagować” oznacza „odbiegać od tematu”?

No wiesz prawda?

Boski Diego
Boski Diego

teraz juz wie 🙂

Fidel
Fidel

Jak widac niezbyt wiele trzeba żeby dostać obywatelstwo Włoch, no ale Cionka który ma polskie korzenie i mówi dobrze po polsku trzeba na weszło ignorować i traktować jak śmiecia.

Boski Diego
Boski Diego

wyglada na zdjeciu jakby cos go gryzlo

Weszło
27.10.2020

Cezary Kucharski zatrzymany, czyli kolejna odsłona wojny z Robertem Lewandowskim

Polskie media obiegły dziś zdjęcia Cezarego Kucharskiego z charakterystycznym czarnym paskiem na oczach. To kolejny efekt trwającej od dłuższego czasu przepychanki pomiędzy Kucharskim i Robertem Lewandowskim, jego byłym agentem. Albo raczej: wojny, bo etap przepychanek obaj panowie dawno już zakończyli. O co chodzi w całej tej sprawie? Odpowiedź na to pytanie moglibyśmy w zasadzie streścić […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Na ile Lewandowski pozwoli swoim kolegom?

Ile goli swoim kolegom pozwoli strzelić Robert Lewandowski, który jest głodny bramek w Lidze Mistrzów, po tym, jak zaliczył pusty przelot z Atletico Madryt? Czy znowu błyśnie Leroy Sane? Jak Manchester City radzić sobie będzie bez Kuna Augero? Czy ultra-ofensywne Ajax i Atalanta zrobią show i czy Real Madryt pójdzie za ciosem po zwycięstwie w […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Absurdy niższych lig. Koronawirus, Szumowski na liście, w Niemczech browarek

W niższych ligach pojawia się coraz więcej doniesień świadczących o tym, że kluby wykorzystują sytuację związaną z koronawirusem do przekładania spotkań, gdy akurat kilku zawodników wypada przez pracę czy kontuzje. Niejasne kryteria oceny, kiedy należy odwołać mecz już powodują zamieszanie, a może być jeszcze gorzej. Na dobre skończyła się początkowa sielanka. Teoretycznie nie ma kibiców […]
27.10.2020
Inne sporty
27.10.2020

Lewis 44? Raczej Lewis 92. Droga Hamiltona do rekordu wszech czasów

Lewis Hamilton wygrał 92 wyścigi w Formule 1. Zdominował niemalże wszystkie sezony od 2014 roku włącznie. Droga Hamiltona wydaje się dziś być usłana różami, albo raczej świetnymi samochodami, ale jednak wykręcenie takiej liczby zwycięstw NAPRAWDĘ nie jest najprostszą rzeczą. Przejdźmy przez jej najważniejsze stacje i przyjrzyjmy się, jak Brytyjczyk po raz kolejny przechodził do historii […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Niedźwiedź: Chcę przed czterdziestką poprowadzić klub w Ekstraklasie

Na rynku trenerskim w Polsce niewielu jest trenerów, którym z taką łatwością przychodzi dzielenie się wizją szkoleniową. Ofensywną, ambitną i skuteczną, o czym swego czasu mogli przekonać się kibice Stali Rzeszów. Tam trener Niedźwiedź dokonał rzeczy historycznej, ale ostatecznie został zwolniony. W poniższej rozmowie wracamy do tych wydarzeń, ale podejmujemy również wątki Górnika Polkowice, ambicji […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Klucz do sukcesu to skupiać się na krótkofalowych celach

Z Tomasem Petraskiem porozmawialiśmy o tym jak czuł się na zgrupowaniu reprezentacji Czech, dlaczego system 3-5-2 jest stworzony pod niego, czy odnalazłby się gdyby Papszun posłał go na stałe do ataku, na czym polega rozwój Rakowa Częstochowa, a także czy podjąłby wyzwanie MMA, które rzucił mu Maciej Żurawski z Pogoni Szczecin. Zapraszamy na zapis rozmowy, […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

„Z Rangersami może być Lechowi łatwiej niż z Cracovią”

Wtorkowa prasa to m.in. wspomnienie „Szalonego Gangu” z Wimbledonu, Kamil Kosowski uważający, że Lechowi może się łatwiej grać z Rangersami niż z Cracovią, Zagłębie Sosnowiec wracające do treningów po pladze koronawirusa i Michał Listkiewicz, uważający, że Lech zebrał za dużo pochwał po meczu z Benfiką.  PRZEGLĄD SPORTOWY Bilans Bayernu pod wodzą Hansiego Flicka jest wręcz […]
27.10.2020
Weszło
27.10.2020

Son i Kane się nie zatrzymują. Tottenham wymęczył wygraną z Burnley

Tottenham w ostatnich meczach u siebie pogubił frajersko punkty z Newcastle i West Hamem. Jednak kiedy„Koguty” wyjeżdżały poza swój stadion, układało się znacznie lepiej. W delegacjach podopieczni Jose Mourinho przejechali się po Southampton i Manchesterze United. Nic więc dziwnego, że byli wyraźnym faworytem starcia na Turf Moor. Nie tylko Tottenham gubi punkty, czołówka również się […]
27.10.2020
Weszło
26.10.2020

Tylko cud może powstrzymać Milan? Raczej kilka w jednym meczu!

Stało się. AC Milan nie wygrał meczu. Ostatnio ekipa z San Siro była w takim sztosie, że niektórzy zaczęli przypisywać Zlatanowi Ibrahimoviciowi nadludzkie moce. Odkąd ten gigantyczny Szwed wpadł do Mediolanu, jego zespół punktuje lepiej nawet od Interu i Juventusu. Dziś zresztą Zlatan znów sieknął dwie bramki, ale niestety dla fanów rossoneri – zdarzył się […]
26.10.2020
Weszło FM
26.10.2020

Wtorek z Ligą Mistrzów na WeszłoFM!

We wtorek na Weszło FM przywitają Was Kamil Gapiński i Michał Łopaciński. Tematem wiodącym audycji będzie oczywiście Liga Mistrzów. Nie zabraknie ciekawych rozmów i łączeń telefonicznych z wyjątkowymi gośćmi. O 10 miłośnicy Ekstraklasy znajdą coś dla siebie. O polskiej lidze w programie „Weszłopolscy” opowiadać między innymi będą: Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek, Szymon Janczyk i Paweł […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

Górnik bezlitosny dla beniaminków – ograł już każdego

To nie był najlepszy sposób na spędzenie poniedziałkowego popołudnia. Górnik przyjechał do Grodziska w takim stanie, że nie przypominał swoją postawą nawet samego siebie ze starć przegranych z Rakowem czy Zagłębiem. Warta z kolei zagrała po swojemu – próbowała wytrwać bez straty bramki i liczyła na jakiś stały fragment w ataku. Skończyłoby się pewnie na […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

WESZŁOPOLSCY: PACZUL, ROKI, JANCZYK I BIAŁEK

MATEUSZ ROKUSZEWSKI, JAKUB BIAŁEK, PAWEŁ PACZUL I SZYMON JANCZYK. To dzisiejszy skład Weszłopolskich w Kanale Sportowym – startujemy o 20. Najpierw pogadamy o Warta – Górnik, a potem lecimy z resztą kolejki. Gośćmi będą Tomas Petrasek z Rakowa Częstochowa, Tomasz Nowak z Podbeskidzia, a w ankiecie z „Weszło z butami” przepytamy Dawida Abramowicza. Zapraszamy.   […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

Od kozaka w Belgii po wysokie loty w ekipie “Mew”

Kozak, Belgia, liga angielska. Obrońcą się zabawi, asystę rzuci, bramką nie pogardzi. Logika podpowiada, że mowa o Kevinie De Bruyne. Drodzy państwo – otóż nie. Niedzielni kibice mogą tego jegomościa nie kojarzyć, wybaczamy, ale koneserzy Fantasy Premier League liczą na jego punkty właściwie co tydzień. Ba, to w końcu przyszły kolega z szatni Jakuba Modera, […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

Hakan odrodzony – żołnierz Calhanoglu powraca do formy

Milan śni, Milan marzy.Milan od 8 marca tego roku jest drużyną niepokonaną. Tymczasem do niegdysiejszej świetnej gry Sukura nawiązał inny Hakan – o nazwisku Calhanoglu. Słowa o większej pewności siebie i traktowaniu San Siro jak domu nie brzmią już jak czcze gadanie. Co się stało, że tak formę wywindowało? Gdyby ktoś chciał temat spłycić, powie: […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

22 zaległe mecze na poziomie centralnym – i dużo, i mało

Wisła Kraków z Lechią Gdańsk o 18.00, Radomiak Radom z GKS-em Tychy o 13.00. A wieczorem Liga Mistrzów. Okres pandemii sprawia, że terminarz w niektóre dni przypomina sen wariata, ale paradoksalnie – to bardzo, bardzo dobrze. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i w środę faktycznie zostaną rozegrane oba mecze, nadrobimy kolejne zaległości. Kolejne, bo […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

„Idioto!”, „debilu!”, „wejdę do ciebie na boisko!”. Skandal na meczu nastolatków

Od czasu do czasu mamy niestety nieprzyjemność pisać o tym, że pojęcie uchwycone pod hashtagiem #SzacunekDlaArbitra wciąż jest obce na wielu stadionach i stadionikach w naszym kraju. Dziś niestety trafił do nas kolejny pożałowania godny incydent, gdzie sędzia padł ofiarą słownej agresji. Incydent tym bardziej oburzający, że dotyczący piłki młodzieżowej. Ba, dziecięcej. W roli głównej […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

„Siłą Rakowa jest to, że każdy wie, co ma robić na boisku”

– Napastnik żyje z goli, a cztery bramki udało mi się strzelić, ale to nie jest najważniejsze. Wygrywamy mecze. Nie było tak, że nie wykorzystywałem okazji, a my przegrywaliśmy albo remisowaliśmy, więc tak, jestem zadowolony. O to mi od początku chodziło. Inna sprawa, że to jeszcze nie koniec. Wprost przeciwnie. Jestem na początku drogi. Nic […]
26.10.2020
Weszło
26.10.2020

Czwarty sezon z VAR-em, piłkarze wciąż symulują…

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że najbliższe tygodnie to dla Filipa Marchwińskiego wymarzona szansa, by w końcu odpalić na dobre. Co musi zrobić, by udowodnić swój talent? Posyłać dobre podania, strzelać gole, kiwać rywali. Czego robić nie powinien? TEGO: Symulować tez trzeba umiec 🙈 pic.twitter.com/FMyOjfLxwo — Michał Rączka (@majkel1999) October 25, 2020 Ręce nam opadły. Tak samo jak […]
26.10.2020