post
Jakub Białek

Opublikowane 18.09.2020 11:22 przez

Jakub Białek

Powołanie do reprezentacji Polski, wyjazd na zachód, gol w debiucie w Heerenveen. W ostatnich tygodniach Pawłowi Bochniewiczowi wiedzie się bardzo dobrze. Rok temu odrzucił oferty Arminii i Wigan, dzięki którym zarabiałby w tydzień tyle, co w Górniku w miesiąc, by dalej się rozwijać. Heerenveen obserwowało go pół roku, a do Zabrza przekonywać Bochniewicza przyleciał nawet trener holenderskiej ekipy. Miał zapytania z 1. Bundesligi, ale wolał iść do klubu, dla którego będzie ważnym zawodnikiem. – Wybrałem klub, który musi sprzedawać zawodników, żeby przeżyć. Klub, który jeśli wydaje mniej więcej 1,5 miliona euro na zawodnika, musi go zbudować jeszcze bardziej i postarać się go sprzedać za większe pieniądze. Plan jest taki, żeby zagrać dobry sezon, dwa, pomóc klubowi. I jeśli będe dobrze grał, nie będzie problemu, by zrobić krok dalej. Zależało mi na takim projekcie – mówi Paweł Bochniewicz. Rozmawiamy o plusach i minusach transferu do Heerenveen i reprezentacji Polski. Zapraszamy.

Wybrałeś już meble, które wynajmiesz?

Śmieszna sprawa – w Holandii wynajmuje się puste domy, bez mebli, a meble albo bierze się na wynajem, tak jak ja, albo samemu się urządza. Słyszałem, że niekiedy poprzedni najemca zrywa nawet parkiet. Jest to dziwne, ale trzeba się dostosować do kultury, w której się żyje. Wynajęliśmy firmę, która wszystko aranżuje pod określony styl. Możesz sobie wybrać np. styl industrialny i oni meblują ci w tym stylu mieszkanie. Będę płacił za to 200 euro miesięcznie. Tak to tutaj wygląda. Gdy się kończy umowa wynajmu, wszystko, co było ich, biorą ze sobą. Następny, który wynajmuje mieszkanie, urządza sobie po swojemu.

W międzyczasie wynajęli nam dom na Airbnb. Wchodzimy, a tu leży MacBook, iPhone, dokumenty. Właściciel zostawił w tym domu wszystko. Inna kultura. Gdyby u nas ktoś wynajął mieszkanie z MacBookiem, różnie by się to mogło skończyć.

MacBook mógłby wyparować.

Tak (śmiech).

Generalnie w pierwszych dniach odczułeś, że wszyscy są dla ciebie bardzo mili.

Cały czas pytają, czy mogą mi pomóc. Chcą, bym czuł się jak najbardziej komfortowo. Wiedzą, że jestem zawodnikiem spoza ich kraju i coś może być dla mnie dziwne. Nawet przed chwilą był pan z klubu, który zajmuje się organizacją i ja miałem tylko podpisywać, a on wszystkim się zajmował. Kurde, aż dziwne! Niby spotkałem się z tym w Udinese, ale później nie miałem tego nawyku, będąc w Górniku. Ktoś za mnie załatwia ubezpieczenie zdrowotne, wszystkie rzeczy związane z leasingiem, mieszkaniem, czyli wszystko, co sobie sam ogarniałem w Polsce. Trochę dziwne uczucie.

Zastanawiam się, czy ten transfer do Heerenveen nie jest zbyt nieśmiały. Trafiasz do średniaka Eredivisie od lat, a teraz nawet holenderscy dziennikarze typują was do spadku. Spokojnie mogłeś liczyć na coś więcej. Nie masz poczucia, że to bardzo ostrożny krok?

Nie, nie mam takiego wrażenia. Czy jesteśmy jednym z kandydatem do spadku? Nie zgodziłbym się z tym. Przygotowania do sezonu były faktycznie nie za dobre, drużyna przegrała wszystkie mecze, ale ja też wiedziałem, że zespół jeszcze nie jest gotowy. Widać to teraz – są ściągani nowi, dobrzy zawodnicy. Mamy drużynę, która może nie jest Ajaksem, PSV czy Feyenoordem, ale spokojnie może o coś zawalczyć. Nie ma tutaj większej presji na to, żeby bić się o najwyższe cele, każdy jest realistą. Czy to mały krok? Chciałem wyjechać za granicę, ale do klubu, który mnie bardzo chce i będzie bardzo o mnie walczył. To się udało.

W jaki sposób odczułeś, że Heerenveen bardzo cię chce?

Choćby poprzez kwoty, jakie wykładali w swojej historii na piłkarzy. Dyrektor sportowy dzwonił do mnie praktycznie codziennie. Pytał, co i jak, czy dalej chcę przyjść. Wiedział, że jeszcze inne kluby mogą być zainteresowane, szczególnie po tym powołaniu do reprezentacji. Przyjeżdżali do mnie. W Zabrzu był trener, dyrektor sportowy, szef skautów. Byliśmy na kolacji. Przedstawiali mi, jak to wszystko ma wyglądać. Nie zapytali o mnie, jak dostałem powołanie czy jak strzeliłem jakąś bramkę, wszystko trwało dłuższy czas. Wiedziałem, że to nie jest robione na ostatnią chwilę. Nie było tak, że komuś tydzień temu wyśniło się, że chce mieć Bochniewicza i sobie go ściąga. Wszystko było przygotowywane od dłuższego czasu. Te wszystkie rzeczy składały się na to, że mogłem stwierdzić, że mnie chcą i to przemyślany ruch.

Od kiedy byłeś w kontakcie z Heerenveen?

Pierwszy raz przyjechali na mój mecz 8 lutego. Graliśmy z Koroną Kielce. Nie wiedziałem wtedy, że przyjeżdża Heerenveen, ale dyrektor później opowiadał mi, że to był pierwszy mecz, który oglądali na żywo. Od tamtej pory byli jeszcze pięć razy, oglądali oczywiście też InStaty czy WyScouty. O tym, że idą po mnie na sto procent, dowiedziałem się jakoś pod koniec tamtego sezonu.

Dlaczego było dla ciebie ważne poczucie, że klub naprawdę cię chce?

Bo wiem, jak byłem traktowany poprzednio za granicą. Nie chciałem do tego dopuścić. Nie chciałem być na zasadzie “mamy takiego zawodnika, niech sobie będzie, może coś z tego wyjdzie”. Chciałem być dla klubu ważnym projektem. Zawodnikiem, na którego będą stawiać, nawet jak jeden czy drugi mecz średnio wyjdzie. W piłce zdarza się podejście na zasadzie “przyszedł za darmo, to w sumie mało ważny zawodnik”. Od razu chciałem być dobrze traktowany. To też mi daje pewność siebie.

Byłeś od razu przekonany czy trochę czasu musiało minąć, by się utwierdzić, że to dobra decyzja?

Kluczowy był moment, gdy przyjechali do mnie trener i szef skautów. Przekonali mnie, że jestem ich numerem jeden i mam być ważną postacią. Rozmawiałem z trenerem Broszem na temat Kurziego czy Damiana. Powtarzał mi, że jeśli chcę iść zagranicę, to najlepiej do klubu, gdzie trener mnie będzie chciał i będzie wiedział, kim jestem. Żeby nie było tak, że dostanie zawodnika i będzie mnie poznawał na pierwszym treningu. Wydaje mi się, że powiedział to ze swojego doświadczenia, bo jest dobrym fachowcem i wie, jak to działa.

Miałeś oferty z lepszych lig?

Konkretnych na stole nie było, ale było kilka na zasadzie “Paweł, poczekaj do stycznia albo czerwca i wtedy weźmiemy cię za darmo”. No i wtedy może słabsze drużyny z Bundesligi by się znalazły. Na pewno Turcja i Rosja – to pewniaki. Jeśli uważasz te ligi za lepsze, to mogłem tam trafić na sto procent.

Te dwie ostatnie lepsze na pewno finansowo, ale nie wiem, czy dla rozwoju.

Mogłem tam iść za dużo lepsze pieniądze. Wybrałem taki klub, który musi sprzedawać zawodników, żeby przeżyć. Musi ich kształtować, musi o nich dbać. Klub, który wydaje mniej więcej 1,5 miliona euro, musi takiego zawodnika zbudować jeszcze bardziej i postarać się go sprzedać za większe pieniądze. Zależało mi na takim projekcie, nie będę ukrywał.

Taki plan ma na ciebie Heerenveen? Zbudować cię i umożliwić krok do przodu?

Tak. Oczywiście, w piłce nigdy nic nie wiadomo, może się okazać, że skończę karierę w Heerenveen. Plan jest taki, żeby zagrać dobry sezon, dwa, pomóc klubowi. I jeśli będzie dobrze grał, nie będzie problemu, by zrobić krok dalej. Wiemy, że Eredivisie to najbardziej skautowana liga świata ze względu na liczbę talentów. Zawsze będą cię postrzegać przez pryzmat tego, że grasz w lidze, w której są największe talenty na świecie.

Musiałeś dużo popracować z Górnikiem, żeby cię puścił?

Na tyle szanowałem i szanuję klub, że nie wchodziłem w negocjacje na zasadzie “nie puścicie mnie, to nie będę grał i trenował” czy coś takiego. Wiem, ile klub mi dał. Powiedziałem wprost, że moim zdaniem to dobra oferta i będzie ciężko znaleźć drugą taką. Jak mówiłem – miałem dużo telefonów w stylu “czekaj, weźmiemy cię za darmo”. Ale z drugiej strony powiedziałem, że jeśli zdecydują, że mam zostać, to zostanę i będę grał jak do tej pory, starał się, był kapitanem, robił wszystko, żeby z Górnikiem osiągać sukcesy. Stwierdziłem też, że nie będę podpisywał nowego kontraktu, bo chcę iść na zachód. Wszystko leżało po stronie Górnika. Nie wywierałem jakiejś mega presji na klubie. Chciałem, żeby to było zrobione z wzajemnym szacunkiem.

Klasa po obu stronach.

Tak. Rozumiałem też klub, który przeciągał to dosyć długo. Chcieli zarobić jak najwięcej, ja to rozumiem. Klub zadeklarował, że mnie sprzeda, ale poprosił, żeby dać jeszcze czas, bo chcą spróbować jeszcze coś ugrać. I chyba ugrali. Szanuję na tyle klub, że mogłem się na to zgodzić.

Ty ze swojej perspektywy byłeś nastawiony na odejście już latem zeszłego roku?

Miałem wtedy na stole trzy oferty. Wybrałem Górnik, więc raczej nie byłem na to nastawiony. Plan mój i dyrektora był taki – dostać się do reprezentacji i później zaliczyć transfer. Wszystko się zrealizowało, choć sporo pozmieniała pandemia, bo nie było Euro, więc plan został zrealizowany tylko częściowo.

Nie skorzystałeś z tych ofert, bo je odrzuciłeś czy kluby się nie dogadały?

Była oferta z Arminii, która jest teraz w 1. Bundeslidze, Wigan i Górnika. Plus jeszcze z różnych innych klubów, ale to nie były konkretne tematy, po prostu prowadziliśmy rozmowy. Udinese do mnie zadzwoniło i powiedziało, że mogę iść, gdzie chcę. Z każdym się dogadali, mogłem wybierać. Wybrałem Górnik. Wydaje mi się, że Górnik bardzo dobrze się zachował wobec mnie też ze względu na to, bo nie ukrywajmy – mogłem wtedy podpisać kontrakt, który gwarantowałby mi większą tygodniówkę niż miesięczną pensję w Górniku. Chyba przez to też Górnik mnie lepiej potraktował i nie trzymał mnie, że tak powiem, na chama.

Czemu wtedy nie chciałeś skorzystać z tych ofert? Taka Arminia Bielefeld to też nie byłby dla ciebie Bóg wie jaki przeskok.

Wtedy myślałem, że jak mam iść do 2. Bundesligi, to do klubu walczącego o awans. Wiem, że to teraz – gdy Arminia wygrała ligę i awansowała – śmiesznie brzmi. Ale wtedy nikt tego się nie spodziewał. Wigan? Średnio się widzę w Championship. Wolałem bardziej techniczną ligę i też z tego powodu Holandia mi bardzo pasuje.

No właśnie, czujesz się dobrze z piłką przy nodze? Raczej nie czeka cię to, co w Ekstraklasie, czyli pałowanie nad linią obrony.

Najbardziej zdziwiło mnie w meczu z Willem II, że wygrywam pojedynek główkowy i piłka do mnie nie wraca, tylko od razu idzie na ziemię. Piłka jest w górze znacznie rzadziej niż w naszej lidze. Każdy się stara grać po ziemi. Jestem po pierwszym meczu, więc to tylko takie pierwsze odczucie. Wydaje mi się, że wszystkie drużyny tak grają. Teraz gramy z Fortuną Sittard i widać na analizach, że też próbują grać od tyłu, przeciwnik Fortuny z poprzedniego meczu także próbował grać od tyłu. U nas w lidze wygląda to troszkę inaczej. Wydaje mi się, że w tym sezonie będę miał o połowę mniej pojedynków główkowych niż w Ekstraklasie. A czy czuję się dobrze z piłką przy nodze? Nie jestem pewnie Sebą Walukiewiczem, ale też nie jestem jego skrajnością. Myślę, że ten aspekt jest u mnie na wysokim poziomie. Dobrze się czuję.

Sam poziom po pierwszym meczu jak oceniasz? Pelle van Amersfoort mówił, że Cracovia walczyłaby w Holandii o dokładnie takie same miejsce, co Heerenveen. Ale nie wiem, ile w tych słowach dyplomacji.

Musiałbym ci powiedzieć po większej liczbie meczów, ciężko oceniać ligę po jednym spotkaniu. Od razu mogę po tym meczu powiedzieć, że jest więcej jakości, takich “piłkarskich piłkarzy”. Takich, co mają łatwość z piłką przy nodze. Rzadko kiedy idzie wysoka piłka od obrońców. Bardziej to są wrzutki z boku. Jest więcej gry 1 na 1, 2 na 1, gry skrzydłami. Willem II akurat skrzydłowych miało bardzo dobrych.

A propos “piłkarskich piłkarzy” zastanawia mnie jedna rzecz. Czy grając w Granadzie – a więc na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii – faktycznie widziałeś, że można wziąć z tej ligi losowego piłkarza, a on i tak będzie robił różnicę w Ekstraklasie?

Ta liga jest w ogóle dziwna. Jedziesz na mecz do Murcii czy Cadiz i masz stadion z trzydziestoma tysiącami kibiców, a w następnej kolejce czujesz się, jakbyś grał na boisku przed szkołą podstawową. Śmiałem się, że – nie obrażając – takich Jesusów Jimenezów można znaleźć wielu. Nie jest powiedziane, że każdy Hiszpan przyjedzie do Polski i będzie najlepszy w lidze, ale ostatnimi czasy… tendencja rośnie (śmiech). U nas najlepszymi zawodnikami byli Igor i Jesus, który w tej Segunda B grał mało, raczej grał w Tercera Division, czyli jeszcze niżej. W rezerwach Betisu czy Sevilli grali piłkarze już na dobrych kontraktach, u nas grali piłkarze, którzy byli w reprezentacjach młodzieżowych, więc to było normalne, że są całkiem nieźli. Jechaliśmy na jakieś kluby, które nie były akademiami dużych klubów i tam też byli naprawdę dobrzy zawodnicy. Znalazłbyś wielu, którzy by się wyróżniali w Ekstraklasie. Wiadomo, dużo rzeczy wpływa na to, czy komuś się uda. Niektórzy Hiszpanie nie wyobrażają sobie grania w Polsce ze względu na pogodę czy kulturę i to ich blokuje.

Czyli jak jesteś skautem – jechać do Hiszpanii i można brać na pęczki.

Nie odkryję Ameryki, bo teraz każdy polski klub jeździ po trzecich ligach hiszpańskich i szuka kolejnych Angulo, Jimeneza, Felixa, Carlitosa czy innych. Odpaliło ich kilku i nie na zasadzie, że sobie grają, ale Angulo – król strzelców, Carlitos – król strzelców, Felix – najlepszy zawodnik sezonu. Jimenez teraz dla mnie jest jednym z najlepszych zawodników ogólnie w Ekstraklasie. Wszyscy się wyróżniają. To nic odkrywczego, że powiem, że można stamtąd ściągać zawodników.

Znalazłem twoją ciekawą wypowiedź, gdy odchodziłeś z Udinese i miałeś oferty z Serie B. Stwierdziłeś wtedy, że wolisz Ekstraklasę. To dziwne o tyle, że większość piłkarzy obiera odwrotną drogę – najpierw przebija się w Ekstraklasie, żeby dostać się do Serie B.

Z perspektywy czasu nie wiem, czy Serie B byłaby złym wyborem. Chyba nie. Po prostu innym. Idąc do Ekstraklasy, chciałem pokazać się na inne rynki. Wydaje mi się, że w Serie B masz dwie drogi – albo do Serie A, albo do Serie C. Może trochę też ciągnęło mnie do Polski. Wyjechałem jako młody chłopak i chciałem wrócić na chwilę do kraju. Wiedziałem, że na Ekstraklasę przyjeżdżają kluby z Bundesligi, Anglii, Holandii czy innych kierunków. Rynek włoski jest trochę zamknięty. Miałem wtedy opcję przejścia do Salernitany czy Ascoli. Ale czy to byłyby złe ruchy? Równie dobrze mogłem zagrać tam dobry sezon i wrócić do Serie A. Można gdybać.

Zaskoczyłeś się tak po ludzku, gdy odebrałeś telefon od Jerzego Brzęczka?

Zaskoczyło mnie to, nie ma co ukrywać. Gdy pierwszy raz dostajesz powołanie, zawsze jest pozytywne zaskoczenie, mimo że wiedziałem, że sztab przyjeżdża na moje mecze. Ale wydaje mi się, że takich Bochniewiczów – piłkarzy, których się ogląda pod miejsca 20-25 w kadrze – pewnie jest kilku. Z jednej strony byłem zaskoczony, z drugiej bardzo chciałem trafić do reprezentacji. Jak odebrałem ten telefon, to wszystko ze mnie zeszło i nawet jakieś łzy uroniłem. Tyle lat na to pracowałem i tak bardzo o tym marzyłem, nie ma co gadać, wszyscy o tym marzą, grając w piłkę. Teraz gdy jestem po tym wszystkim, wiem, że to jest tak naprawdę początek. Teraz mam swoje kolejne cele.

Z jakim poczuciem wyjechałeś ze zgrupowania? Nie zagrałeś, ale poczułeś, że możesz być częścią tej drużyny?

Nie było dużo szans, żeby się pokazać na treningach. Ale w tych, które były, nie wydawało mi się, żebym był gorszym piłkarzem od innych. W sensie takim, że nie wydaje mi się, by piłkarze mówili “ten Bochniewicz to się nie nadaje, odstaje od reprezentacji”. Spokojnie trenowałem na tym poziomie, na którym trenuje pierwsza reprezentacja. To też mi dało takie poczucie, że jeśli będę grał dobrze i regularnie w klubie, to w tej reprezentacji mogę być.

Powołanie było dla nas o tyle nieoczywiste, że w naszym rankingu najlepszych stoperów zeszłego sezonu wylądowałeś na dwunastej pozycji. Niby dobrze, ale mogło być dużo lepiej. Zgodzisz się z naszym wyborem?

Może powiem nieskromnie, ale ja widziałem w zeszłym sezonie tylko dwóch lepszych stoperów. Patrzy się przez pryzmat drużyny i miejsca, które zajmuje. Normalne, że jako stoper Legii będziesz wyżej oceniany, bo jesteś mistrzem kraju. Nie mówię, że jestem lepszy od innych zawodników, ale taką myśl podczas meczu “naprawdę dobry zawodnik” miałem tylko przy Jędzy i Czerwińskim. Dwaj stoperzy, którzy zrobili na mnie naprawdę duże wrażenie i w tamtym sezonie byli lepsi ode mnie. Nie pamiętam, kto był w tym rankingu. Pewnie Satka, Lewczuk. Bardzo dobrzy zawodnicy. Ale czy gdybym był w ich klubach, tobym nie grał? Tego bym nie powiedział. Nie chcę wyjść też na jakiegoś gbura…

Masz po prostu świadomość, że zagrałeś dobry sezon.

Było OK. Dałbym siebie troszkę wyżej, na trzecim lub czwartym miejscu. Może mnie ktoś teraz zje, ale takie mam poczucie.

Generalnie mam wrażenie, że dość świadomie podchodzisz do swojej kariery. Ciekawym tematem jest to, że korzystasz z prywatnego analityka. Jak wygląda ta współpraca?

Miałem gorszy moment i chciałem przeanalizować, skąd to się bierze, co mogę poprawić. Jestem w bardzo dużej agencji menedżerskiej i mogę korzystać prawie ze wszystkiego – dietetyków, analityków po nawet grafików na Instagrama. Skorzystałem z takiej analizy, spodobała mi się i raz na jakiś czas spotykamy się na Zoomie i rozmawiamy. Próbujemy wywnioskować rzeczy, które będą jak najlepsze dla mnie.

Mógłbyś podać przykład, czego one dotyczą?

Mamy cztery fragmenty, które analizujemy. Zachowanie w czwórce w defensywie, zachowanie indywidualne w obronie jeden na jeden, w ofensywie z piłką przy nodze i stałe fragmenty. Wszystkie moje słabsze momenty analityk stara mi się pokazać, jakby to mogło lepiej wyglądać. Na pewno poprawiłem doskok do przeciwnika, mam znacznie więcej odbiorów niż miałem dwa sezony temu i znacznie więcej pojedynków. Jestem w tych pojedynkach bardziej konkretny, niż byłem.

Analizy dotyczą też przeciwników, z którymi będziesz się mierzył? Albo czy analizowaliście, czy pasujesz do stylu Heerenveen?

Była taka analiza transferu. A jeśli chodzi o przygotowanie do meczu, mogę wysłać nazwisko byle jakiego zawodnika i mi przygotują analizę jego lepszych i gorszych stron. 2-3 minutowy filmik, po którym wszystko o tym zawodniku wiem.

Będziesz korzystał? W Holandii siłą rzeczy nie znasz jeszcze większości zawodników.

Tak, teraz korzystałem z analizy Pavlidisa z Willem II i już wysłałem prośbę o analizę Poltera z Fortuny.

Puentując – różne rzeczy ludzie robią, kiedy wrócą ze zgrupowania i podpiszą kontrakt z zachodnim klubem. Ty pojechałeś do juniorów Wisłoki Dębica i spędziłeś z nimi pół dnia.

Zrobili mnie ambasadorem szkółki w Wisłoce. Bardzo się z tego cieszę, bo jestem sam z tej szkółki. Może nie miałem za dużo wolnego czasu, ale jakieś godziny były, bo teraz dostałem wolne, żeby dokończyć swoje sprawy w Polsce. Wpadłem na treningi akademii, dzieciaki ze mną porozmawiały, pytały o różne rzeczy. Jeśli mogę, to chciałbym być dla nich inspiracją. Nie trzeba być z akademii Legii, Lecha czy Zagłębia, można być też z Dębicy czy spod Dębicy i spokojnie można grać w Ekstraklasie, czy za granicą. Trzeba mieć tylko cel i do niego dążyć.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 18.09.2020 11:22 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło Extra
13.06.2021

Pracowity leniuch. Tajniki sukcesu Kamila Piątkowskiego

Autokar Rakowa Częstochowa wyrusza z hotelowego parkingu w stronę boiska treningowego. Droga potrwa dziesięć minut, atmosfera luźna, drużyna w rozbawieniu. Jarosław Jach zwołuje grupę pokerową i zarządza grę w karty. Kilku chłopaków siada tyłem do kierunku jazdy, Kamil Piątkowski jako jedyny przodem. Padnie ofiarą misternie przygotowanego żartu. Rozdanie. Piona patrzy, patrzy, a karty układają się […]
13.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Weszło
08.05.2021

“Nie znam zapachu skarpet w szatni, ale nie czuję się przez to mniej kompetentny”

Jest skautem Arsenalu. Pracował w West Bromwich czy Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Jako jeden z nielicznych Polaków ukończył studia FIFA Master. Tomasz Pasieczny opowiada o tym, dlaczego Arsenal go nie zwolnił przy masowych cięciach. Ale głównie rozmawiamy o tym, jak wyglądałby pion sportowy zarządzany przez niego. Bo Pasieczny nie ukrywa, że chciałby zostać dyrektorem sportowym w […]
08.05.2021
Cały na biało
14.05.2021

“Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Weszło Extra
19.02.2021

Mogłem grać jeszcze dwa lata. I zniszczyć sobie życie…

Mateusz Szczepaniak rozegrał cztery sezony w PKO Bank Polski Ekstraklasie, kilka w pierwszej lidze, wyjechał na Cypr, szkolił się w Auxerre. Jesienią stanął przed dylematem – czy warto ryzykować zdrowie, by pograć jeszcze sezon-dwa? – Ból w poprzednim roku był bardzo duży. Gdybym grał dalej, za dwa lata mógłbym być pół inwalidą i kompletnie popsuć […]
19.02.2021
Weszło Extra
15.02.2021

Gol sezonu? Strzeliłem, żeby nie było kontry

Miroslav Stoch to największe nazwisko, które trafiło tej zimy do PKO Bank Polski Ekstraklasy. – Ćwiczyliśmy, to był jeden z wariantów, ale na treningu nigdy mi się nie udało strzelić w ten sposób. Gdy już spróbowaliśmy na meczu, musiałem uderzać. Trzech piłkarzy biegło w moim kierunku – gdybym próbował przyjmować, mógłbym stracić piłkę i spowodować […]
15.02.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło Extra
25.04.2021

Chcemy pozbyć się przypadkowości, błędów i transferów last minute

Jagiellonia Białystok utworzyła dział skautingu i analiz. To ważna chwila dla podlaskiego klubu, który do tej pory opierał transfery na „kuleszingu”. Na czele nowego działu stanie Gerard Juszczak – do tej pory asystent Bogdana Zająca i Rafała Grzyba, wcześniej reprezentacyjny analityk w sztabie Adama Nawałki, gdzie odpowiadał za monitoring piłkarzy i rozpracowanie rywali, pracujący później […]
25.04.2021
Weszło Extra
27.03.2021

Chcę tylko, by Hania nie była więźniem swojego ciała…

– Marzę, żeby Hania była samodzielna i mogła korzystać z życia. To tyle. Chcemy doprowadzić do tego, by nie była więźniem swojego ciała. O to walczymy, o tym marzymy – opowiada Adrian Błąd. Jego córka, Hania, wskutek komplikacji przy porodzie, ma poważne problemy neurologiczne. Zaburzenia ruchu, zaburzenia wzroku, zaburzenia mimiki twarzy. W rozmowie z nami […]
27.03.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81
9 miesięcy temu

Mogą być z niego ludzie, rozsądny chłopak się wydaje i w miarę ambitny

Tojaziomek
Tojaziomek
9 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Nawet bardzo. Uwielbiam piłkarzy, którzy mają w głowie poukładane. Paweł jest mega inteligentnym facetem, który mądrze i spokojnie prowadzi swoją karierę. Jeszcze dużo dobrego o nim usłyszymy, w kontekście dużo lepszych lig niż Eredivisie 😉

hfdshdfsdsahfdsgdsagds
hfdshdfsdsahfdsgdsagds
9 miesięcy temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili 104 kurs i skan tego kuponu maja na blogu. Zarobilem z nimi juz 20 tys. Polecam bo kupon na dzis juz tez dostepny

Jony
Jony
9 miesięcy temu

Powodzenia Paweł dasz radę. Dzięki za grę w Zabrzu i mówię do zobaczenia a nie do widzenia. Górnik i Wisłoka od 1988 zawsze razem, pozdrowienia dla braci z Dębicy.

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021