Czy polską kadrę stać na to, by odpuścić Karola Linettego?

Opublikowane 03.09.2020 14:29 przez

Paweł Paczul

Może nie kilka, ale kilkanaście lat temu na pewno, środkowy pomocnik z ligi włoskiej miałby pewne miejsce w pierwszym składzie reprezentacji. Ba, jeśli grałby w Serie A regularnie, a Linetty gra, gdyby płacono za niego przeszło siedem baniek, a za Linettego zapłacono, byłby gwiazdą tej kadry, główną nadzieją na dobry wynik na przykład przy okazji Euro 2008. Dzisiaj… cóż. Nie byliśmy pewni, czy Linnety w ogóle pojedzie na Euro 2020, a gdy przełożono je o rok – nadal nie jesteśmy. Co blokuje Karola Linettego, gdy zakłada koszulkę z orłem na piersi i czy powinniśmy się jeszcze nad tym zastanawiać, czy może temat trzeba po prostu odpuścić?

Przede wszystkim trzeba zauważyć to, o czym już wspomnieliśmy – konkurencja na środku pomocy się zwiększyła, bo jest Krychowiak, facet z Sevillą, PSG i pucharami w Rosji w CV, Klich (w końcu przedstawiciel Premier League) czy Bielik, duży talent. Natomiast przypominamy sobie mundial, na którym Linetty nie zagrał ani minuty i widzimy, że dwa pełne mecze dostał tam Jacek Góralski. W ogóle Góralski ma trzynaście spotkań w kadrze, Linetty tylko dziesięć więcej, a patrząc na same przynależności klubowe – ta różnica powinna być trzy razy większa. Z jednej strony Łudogorec i Kairat Ałmaty, z drugiej Sampdoria i Torino.

Ktoś powie, że Góralski gra w kompletnie innym stylu i prawda. Natomiast nie wyobrażamy sobie tego, by w „normalnych” okolicznościach, jakikolwiek selekcjoner wolał zawodnika tylko i wyłącznie od walki, kosztem gościa, który w piłkę jednak grać potrafi i futbolówkę odebrać zresztą też. Pamiętajmy przecież, że rok przed mistrzostwami świata Linetty miał najwięcej odbiorów w Serie A.

WIECZNA PRZECIĘTNOŚĆ

Okoliczności jednak nie były i nie są „normalne”, bo Linetty zagrał te wspomniane 23 spotkania w reprezentacji, ale tak z ręką na sercu – wielu dobrych nie kojarzymy. Najlepszy był chyba z Irlandią na koniec eliminacji do Euro 2016, ale poza tym: raczej bezbarwne występy w roli statysty. Na pewno nigdy nie było starcia, po którym powiedzieliśmy – wow, to jest to, teraz trzeba na niego stawiać, bo w końcu się obudził.

Dość powiedzieć, że jedyny konkret w postaci gola czy asysty Linetty zaliczył w spotkaniu hotel na hotel z Norwegią. Oczywiście w kolejnych meczach to nie była jego główna rola, ale w Serie A to przy takiej liczbie meczów co sezon to robi, a przecież w kadrze o punkty trafił już nawet Góralski. Natomiast tak czy tak – z reprezentacji kojarzymy Linettego jako piłkarza zahukanego, który nie chce brać na siebie odpowiedzialności, tylko przetrwać kolejny mecz.

Nie jesteśmy złośliwi, sam zawodnik to wie.

Mówił nam w maju 2018: – Nie pokazałem pełni możliwości w kadrze, trochę prawdy w tym jest. Nie gram tego, co potrafię zagrać w Sampdorii. Muszę to zmienić. Mój najlepszy mecz wciąż jest przede mną. Natomiast nie było tak, że grałem nie wiadomo jak źle. Trzymałem poziom, choć oczywiście wiem, że bez fajerwerków.

Biorąc pod uwagę, że od tego czasu zagrał w reprezentacji ledwie cztery mecze, żadnego na mundialu, żadnego w eliminacjach do Euro, nic się nie zmieniło. Chyba inaczej niż w Sampdorii, gdzie w ostatnim swoim sezonie dostał opaskę kapitana, chociażby na Juventus, czyli opowieści o przestraszonym „Karolku” jednak nie muszą być prawdziwe.

Michał Borkowski mówi: – Trudno jednoznacznie stwierdzić, że wykonał bardzo duży postęp. Pod względem hajpu na niego we Włoszech zdecydowanie najmocniejszy był pierwszy sezon – wtedy chwalono go w mediach za niesamowitą wydolność, nieustanne bieganie, nazywano maratończykiem i skuterem, był w top3 piłkarzy Serie A pod względem udanych odbiorów, a gazety donosiły o zainteresowaniu ze strony Romy czy Juventusu. Można było się wtedy spodziewać, że wejście na poziom czołowych drużyn to kwestia czasu, ale niestety nic takiego nie nastąpiło.

– Na pewno za to Linetty dojrzał boiskowo – ograniczył głupie żółte kartki, zaczął pełnić ważniejszą funkcję w drużynie. Nie był już jednym z kilku młodych, tylko jednym z najdłużej występujących piłkarzy w Sampdorii. Trzy razy dostawał opaskę kapitańską i było widać, że stara się na boisku brać większą odpowiedzialność. Do tego na pewno stał się piłkarzem bardziej wszechstronnym – o ile wcześniej występował głównie na ósemce, o tyle w ostatnim sezonie regularnie występował też na lewej i na prawej pomocy.

PROBLEMEM BRAK ZAUFANIA?

Z jednej strony nie mówimy więc o zdecydowanym postępie sportowym, ale to chyba nigdy nie był wyjątkowy problem u Linettego, skoro od czterech sezonów zbiera ponad 2000 minut w jednej z najlepszych lig świata. Ważne właśnie, że Linetty rozwinął się charakterologicznie, tego mu wcześniej brakowało. Sam przecież mówił o współpracy z psychologiem, nieśmiertelna anegdotka z Maciejem Skorżą też była symptomatyczna.

Tak jak głosy z jego otoczenia.

Jego mama mówiła: – Mentalnie za bardzo chce pokazać, że potrafi, a jak człowiek za bardzo chce, to nie do końca wychodzi. Jego potencjał w kadrze jeszcze nie został odkryty. Nie może się denerwować, jeśli coś mu nie wyjdzie, musi grać swoje, wtedy wszystko się ułoży. Musi zagrać kiedyś taki mecz, kiedy zejdzie z boiska i powie: „no, to było to”. Wtedy będzie okej. Jeśli trener mu ufa, on zrobi dla niego wszystko.

Tomasz Magdziarz z prowadzącej piłkarza Fabryki Futbolu: – Na razie nie czuje się w kadrze tak pewnie, jak w Sampdorii. Może dlatego, że nie miał jeszcze takiego fenomenalnego meczu.

Sam Linetty: – Rzeczywiście, nie czuję się jeszcze stuprocentowo pewny siebie w reprezentacji.

Być może, a raczej na pewno, Linetty jest piłkarzem, który potrzebuje czuć zaufanie od selekcjonera. Natomiast kadra to jednak złożony konstrukt, tam nie ma czasu aż w takim stopniu budować zawodnika, bo to jest przecież parę treningów, mecz lub dwa i do domu. Czasem trzeba wyjść, pokazać się z bardzo dobrej strony i na tym opierać swoją pozycję. Linetty, jako się rzekło, wciąż na taki mecz czeka.

W Serie A ufał mu Giampaolo, zresztą stąd transfer do Torino. Borkowski mówi: – Względem Sampdorii z sezonu 2019/20 – to awans sportowy, klub z Genui się chybocze, już rok temu Ferrero chciał go sprzedać. Natomiast jeśli porównamy obecne Torino z Sampdorią z pierwszych trzech sezonów Linettego, to tak naprawdę nie ma żadnej różnicy, ani na plus ani na minus – po prostu krok w bok. Drużyna środka tabeli, która co roku teoretycznie celuje w puchary, od święta jej się to uda, ale z reguły kręci się koło 10. miejsca. Nawet trenera będzie miał tego samego co w Sampdorii i słychać, że Marco Giampaolo chciałby do Turynu sprowadzić oprócz Linettego jeszcze kilku piłkarzy, których wcześniej prowadził w Sampie, między innymi Bartosza Bereszyńskiego.

– Właściciel klubu co prawda rok w rok mówi o ambitnych celach, budowie wielkiego Torino, świetnej młodzieży i akademii, a wtóruje mu w tym La Gazzetta (której jest pośrednio właścicielem), ale niewiele z tego wynika. A takie plany jak Torino to ma co roku kilka innych drużyn typu Bologna, Cagliari czy Fiorentina.

A MOŻE POZYCJA?

Natomiast naturalnie nie ma co zwalać na samo zaufanie, bez przesady. Kłopotem Linettego może być też ustawienie w kadrze. Oczywiście tutaj już zapala się czerwona lampka, bo ileż można o tym słuchać w kontekście Zielińskiego, trzy metry w jedną stronę, trzy metry w drugą, ale Linetty inne ma zadania w lidze, inne w kadrze.

Znów, opowiadał o tym sam: – W kadrze jestem w środku pola, nie wychodzę do boku, trzymam się tego centrum, pomagam w obronie i ataku. W Sampdorii gram pół skrzydłowego, pół środkowego. Gdy bronimy, muszę zejść do centrum boiska, gdy pressujemy, atakuje obrońca i muszę podwoić jego pozycję.

Michał Borkowski dodaje: – W Sampdorii przez lata grał głównie na boku w trójce środkowych pomocników, jako mezz’ala, czyli półskrzydłowy (tak jak Zieliński, ale z trochę innymi zadaniami). Nie grał w dwójce, nie grał jako defensywny pomocnik. Moim zdaniem to jest w ogóle szerszy temat, bo nie wydaje mi się, żeby przez przypadek w kadrze nie potrafił pokazać swoje poziomu Linetty, nie potrafił Klich, nie potrafił Zieliński. Może po prostu brakuje pomysłu na to jak ich wykorzystać, zrozumienia tego jak przełożyć to, co robią w klubie na kadrę.

Zbierając to wszystko do kupy: na pewno Linetty nie jest piłkarzem, który dał kadrze, tyle ile mógł, ale też kadra nie wzięła od niego tyle, ile mogła. To fakt bezsprzeczny. Można się zastanawiać, czy Linetty mógłby być liderem linii pomocy, zapewne nie, ale czy moglibyśmy oczekiwać choćby ciekawego zmiennika czy gościa, który będzie pewniakiem do dobrej gry w przypadku kontuzji czy kartek któregoś z piłkarzy? Oczywiście, że tak, a tego nie dostajemy.

LINETTY NIE JEST PIERWSZY

Naturalnie jednak Linetty nie jest pierwszym piłkarzem, który w klubie gra dobrze, a w reprezentacji niezbyt. Radosław Gilewicz regularnie strzelał w Austrii, a w kadrze nie trafił ani razu. Krzysztof Warzycha? Naczelny przykład. Dziewięć goli dla faceta, który sieknął blisko 300 bramek dla Panathinaikosu… Rozczarowanie. Tam też poniekąd problem dotyczył pozycji. – Szkoda tylko, że bardziej nie walczyłem o to, by w kadrze wystawiano mnie w ataku, nie na pomocy. W Panathiniakosie świetnie szło mi na szpicy, strzelałem gole, przyjeżdżałem na reprezentację i nic. Wracałem do klubu i znowu trafienia… Gdybym uderzył pięścią w stół, może odniosłoby to efekt, lecz ja cieszyłem się z każdego powołania, meczu w drużynie narodowej. Traktowałem to jako wyróżnienie i zaszczyt, nie było mowy o obrażaniu się – mówił Warzycha dla Łączy Nas Piłka.

W reprezentacji nie odnalazł się też Artur Wichniarek, z którym porozmawialiśmy w tym kontekście o Linettym.

Być powoływanym, a grać, to dwie różne sprawy. Wydaje mi się, że gdyby Karol dostał trzy-cztery mecze z rzędu, obojętnie jak zagrał w poprzednim, to byłby w stanie udowodnić swoją przydatność. Nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom, tym bardziej, gdy nie wiadomo jakie one są, bo trudno powiedzieć, czego od niego oczekują selekcjonerzy w kolejnych spotkaniach. On ma ciśnienie: jak źle zagra, to w kolejnym meczu nie wystąpi i pojawi się fala krytyki. Większa szansa dla niego to moja recepta na ten problem. Okazja w pół meczu czy nawet w jednym całym, a później cztery spotkania odpoczynku, to jest taka „Szansa na sukces” – mówi Wichniarek.

– Ale miał już taki okres Linetty w eliminacjach do mistrzostw świata, kiedy zagrał trzy razy w pierwszym składzie, potem raz ławka, a potem znów pierwszy skład. Nie przekonywał nas.

Jest wielu zawodników w reprezentacji, którzy nie przekonują, a są powoływani i grają. Jak się zakończyły te trzy mecze z Linettym w składzie?

– Dwie wygrane i 0:4 z Danią.

Czyli tylko on został wyeliminowany z tego składu, czy kilku piłkarzy?

– Rybus i Błaszczykowski.

Jak wygrywa reprezentacja, to wygrywa cała, a jak przegrała, to przegrał Linetty i ewentualnie ktoś, ale Rybus i Kuba potem grali. Nie o to chodzi. Tak samo ze Słowenią przegrała kadra, a nie przegrał Pazdan. To są rzeczy, z którymi nie każdy zawodnik jest sobie w stanie poradzić i potem nie może dać zespołowi tego, co mógłby dać. Istnieją piłkarze, którzy potrzebują zaufania trenera, a chyba takim jest Karol. W Sampdorii dostał zaufanie, teraz idzie do tego trenera do Torino. To nie jest przypadek, jeśli ktoś zmienia klub w Serie A na poziomie siedmiu milionów euro. W piłkę grać potrafi. Szkoda, że nie potrafimy tego wykorzystać na poziomie reprezentacji.

– Może na poziomie kadry nie ma czasu na takie „budowanie”?

Oczywiście, ja nie mówię, że mamy mecze przegrywać i dawać nieskończone szanse. Ale jednak przykłady, o których wspominam, że wygrywa zespół, a przegrywa jednostka, nie są budujące dla tej jednostki. Na przykład ja nie dostałem nigdy szansy w postaci trzech występów z rzędu.

– Nie stać chyba polskiej piłki, by takiego zawodnika odpuszczać.

Prawdą jest, że na tej pozycji mamy zawodników. Jest Krychowiak, Bielik, nawet Góralski, który miał ciekawe momenty w reprezentacji, nie wiadomo co się wydarzy po tym, jak przeszedł do jakiejś śmiesznej ligi. To nie jest do końca aż tak zależne mimo wszystko od Karola.

– Tyle że Góralski to wślizg i wślizg, Linetty mógłby dawać więcej.

Ostatnio bramkę Góralski strzelił, nie przesadzajmy! Konkurencja nie jest mała, ci zawodnicy w pewnych momentach potrafili się pokazać. Karol czeka na szansę i mam nadzieję, że ona przyjdzie. Jak mówię: jeśli płacą za ciebie siedem milionów, musisz umieć grać w piłkę. To też jest sztuka być szkoleniowcem, który potrafi wyciągnąć maksa z zawodników.

– Patrząc z pana perspektywy: to jest bardzo frustrujące, że w klubie jest dobrze, a w kadrze nie ma dla niego miejsca?

Każdy zawodnik chce zagrać jak najlepiej w każdym spotkaniu, reprezentacyjnym i klubowym, nie ma meczów mniej ważnych i bardziej. Przynajmniej ja tak podchodziłem do swojego zawodu. Ale są niuanse, które nie pozwalają na pokazanie swoich umiejętności. Gdy ja przyjeżdżałem na kadrę, to cała krytyka spadała w większości na mnie. Albo w ogóle nie przyjeżdżałem, bo nie byłem powoływany. W każdym razie: potem jest trudno, niektórzy wówczas grają na alibi, gdyż wiedzą, że każde złe zagranie odbija się większym echem.

– Bardziej pytam, czy ta koszulka reprezentacyjna więcej waży czy to się tylko tak mówi?

Każdy z nas gra po to, by prędzej czy później trafić do reprezentacji. Zagrać z orłem, posłuchać hymnu na boisku, zrobić karierę w kadrze. No ale czasem pewnych rzeczy się nie przeskoczy i trzeba podjąć pewne decyzję, jak ja, gdy skończyłem grę w reprezentacji. Byłem persona non grata w układance Beenhakkera, który nie wiadomo czemu, wraz z asystentami nie widział mnie w kadrze, mimo że strzeliłem przez dwa lata z 30 bramek w Bundeslidze. Nie dostałem szansy i cóż, takie jest życie.

*

Z pewnością chcielibyśmy, żeby Linetty znaczył więcej w kadrze, bo po latach kuriozalne okazałoby się, gdyby zawodnik z Serie A nie wystąpił na żadnym meczu dużego turnieju, podczas gdy kadra tam była. Natomiast można mówić o zaufaniu, innej pozycji, szansach, to wszystko prawda, ale na końcu to Linetty musi stanąć przed lustrem i powiedzieć, że zrobił wszystko, by w kadrze zaistnieć. Dzisiaj chyba jeszcze nie mógłby tak stwierdzić.

PAWEŁ PACZUL

Fot. FotoPyk

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
19.01.2022

Karol Linetty w uniwersum Torino

Kiedy przychodził do Sampdorii, był tylko Karolkiem. Odchodził już jako Karol i zostawił za sobą kawał historii. Opuścił zespół, w którym zbudował sobie pozycję w poważnej lidze. Chwalono go za ogładę taktyczną w lidze, w której mają fioła właśnie na punkcie taktyki. Był przecież jedną z najważniejszych postaci Sampdorii. Zdarzały się spotkania, w których pełnił […]
19.01.2022
Serie A
17.01.2022

Fiorentina masakruje Genoę, ale z Polaków zagrał tylko Buksa

Mocno rozczarowani kończyliśmy mecz Fiorentiny z Genoą. Nie chodzi o to, że postawiliśmy na gości, a ci zebrali tęgie baty, nic z tych rzeczy. Włączyliśmy to spotkanie w jednym konkretnym celu: aby zobaczyć ligowy debiut Krzysztofa Piątka w barwach Violi. No i nie doczekaliśmy się, mimo że już na początku drugiej połowy było absolutnie pewne, […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Spezia ogrywa nieskuteczny Milan. Pomógł sędzia…

Mecz Milanu ze Spezią był świetną okazją do weryfikacji polskich piłkarzy. Arkadiusz Reca i Jakuba Kiwior mogli pokazać się z dobrej strony na tle mocnego rywala. Mieli mnóstwo pracy. Ale w sumie tego należało się spodziewać. Milan dominował od samego początku i kwestią czasu były bramki gospodarzy. Sytuacjami mogli obstawić minimum trzy spotkania. A mimo […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Żurkowski z coraz mocniejszą pozycją w Serie A. Czy to moment na kadrę?

Przez pierwsze pół roku we Włoszech zwiedzał ławki rezerwowych i trybuny Serie A. Przez następne półtora roku ustabilizował swoją pozycję w czołowej drużynie Serie B. Awansował do włoskiej ekstraklasy. A jesienią Szymon Żurkowski stał się pierwszoplanową postacią średniaka Serie A. Być może spodziewaliśmy się, że 24-latek szybciej przyzwyczai się do włoskiej futbolu, ale wygląda na […]
17.01.2022
Włochy
16.01.2022

Mecz bramkarzy. Bez bramek w hicie Serie A

Klasyczne spotkanie, po którym trenerzy powiedzą, że był to szalenie intensywny taktycznie spektakl, a kibice będą zawiedzeni brakiem goli i jakiejkolwiek dramaturgii. Hity w Serie A w tym sezonie w większości zachwycały, ale jeśli akurat w dzisiejszy wieczór nie mogliście go oglądać, to zbyt wiele was nie ominęło.  Atalanta – Inter 0:0. Emocje jak na […]
16.01.2022
Serie A
13.01.2022

Nokaut ostatnim ciosem. Superpuchar Włoch dla Interu Mediolan

Gol w ostatniej minucie dogrywki… Z perspektywy neutralnego kibica zawsze trochę szkoda, że nie doszło do rzutów karnych. Ale jak tak patrzyliśmy na reakcję zawodników Interu Mediolan po zdobyciu bramki na wagę triumfu w Superpucharze Włoch, to nie mieliśmy serca się na nich złościć. Nerazzurri po prostu zasłużyli dzisiaj na pokonanie Juventusu. Juventusu, który długo […]
13.01.2022
Weszło
22.01.2022

Selekcjoner na baraże, do końca roku czy na eliminacje Euro? Który wariant najlepszy?

Wciąż nie mamy selekcjonera reprezentacji Polski. Ba, wciąż nie wiemy, czy Cezary Kulesza jest w ogóle zdecydowany na konkretny wariant umowy dla danego szkoleniowca. Wiadomo, najlepiej byłoby gdyby przyszedł trener z topu pracować jako wolontariusz, ale ten zamysł już przy frazie „trener z topu” się wysypuje. Ci najlepsi nie patrzą w kierunku Polski, ci gorsi […]
22.01.2022
Weszło
21.01.2022

Nowy selekcjoner powinien być jak najszybciej? A dlaczego?

Sporo osób nagle krzyczy, że selekcjoner potrzebny jest tu i teraz, że jak zostanie wybrany za parę dni, to nie tylko przegramy z Rosją, ale wręcz polska piłka się skończy i nic już nie będzie. Nie zostanie kamień na kamieniu. No nie wiem, moim zdaniem nie ma wielkiego znaczenia, czy nowego selekcjonera poznamy 22 stycznia, […]
21.01.2022
Weszło
20.01.2022

Klimek: – Jeszcze nie musi pan kupować stroju Borata!

– Sytuacja finansowa klubu jest wciąż trudna. Udał nam się cud i znaleźliśmy pieniądze, aby dograć do czerwca, ale przed nami dalsze trudne decyzje restrukturyzacyjne, aby zbilansować budżet. Cały czas musimy szukać dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać w kolejnych sezonach Ekstraklasę w Mielcu. Żeby zbilansować kolejny sezon, mamy dwa rozwiązania: albo znajdziemy sponsora, który przyniesie odpowiednią […]
20.01.2022
Weszło
17.01.2022

FIFA The Best, czyli plebiscyt dość… głupi

Lubimy plebiscyty, bo zawsze to ciekawie podsumować sobie miniony okres, wybrać najlepszych i w pewien sposób ich docenić. Piłkarze też je lubią, oczywiście jest to sport drużynowy, natomiast nie bez powodu niektórzy z nich mają obsesję – czasem zdrową, czasem nie – by na końcu triumfować. Ale! Haczyk w tych plebiscytach jest taki, że dobrze […]
17.01.2022
Weszło
17.01.2022

Przybyłko: – Mam ofertę z Chicago Fire i chciałbym ją przyjąć

– Zgłosiło się Chicago Fire, oferta jest na stole w Philadelphii. Dyrektorzy sportowi będą ze sobą rozmawiać i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Ja chciałbym tę ofertę przyjąć. Mam tam gwarantowany kontrakt na dłuższy czas – mówił otwarcie Kacper Przybyłko w Kanale Sportowym. Zapraszamy na zapis rozmowy! Jak długo będziesz jeszcze piłkarzem Philadelphii Union? Dobre […]
17.01.2022
Weszło
16.01.2022

Dziś tęsknotę za Salahem i Mane udało się ugasić

Juergen Klopp jakiś czas temu nazwał Puchar Narodów Afryki „małym turniejem”, potem z tym słów się tłumaczył, wskazując na ironię. Nie ma co go za to biczować, raz, że długo po czasie, dwa, że może rzeczywiście został źle zrozumiany, ale zaczynamy od tego, bo czempionat w Afryce dla Liverpoolu faktycznie jest pewnym problemem. The Reds […]
16.01.2022
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
SmyQ
SmyQ
1 rok temu

Kiedyś, choćby za Engela, w pomocy reprezentacji był charakter, ale nie było profesjonalizmu (przynajmniej w porównaniu z czasami dzisiejszymi), teraz chłopaki prowadzą sportowy tryb życia, są poukładani, ale jak już zakładają koszulkę z orzełkiem to grają taki piach, że pozbawiony nieumiejętny selekcjoner może tylko wzruszyć ramionami i czekać, aż coś przestawi się im w głowie.

SmyQ
SmyQ
1 rok temu
Reply to  SmyQ

pozbawiony charyzmy* ech, brakuje czasem tej możliwości edycji.

demagog
demagog
1 rok temu
Reply to  SmyQ

Już widzę jak Bielsa, Gattuso czy Giampaolo budują drużyny wokół zawodników bez charakteru.

Wszyscy szukają kwadratowych jak zamiast wskazać problem- trenera którego największym osiągnięciem było zajęcie 5 miejsca w Eklapie.

SmyQ
SmyQ
1 rok temu
Reply to  demagog

To samo było u Nawałki, to samo u Fornalika. Są zawodnicy, którzy gdy grają w reprezentacji pokazują pełnię swych atutów, są tacy, którzy jak przyjdzie im grać w systemie, którego dzień w dzień nie wałkują, mają kupę w majtach.

demagog
demagog
1 rok temu
Reply to  SmyQ

Są też tacy trenerzy którzy nie potrafią wydobyć 100% ze swoich zawodników. Dziwnym trafem jedynym trenerem w ostatnich latach który potrafił z gówna ukręcić bat był trener zagraniczny.

Nie daje ci to do myślenia?

Z całym szacunkiem, bardziej ufam w osąd Bielsy, Gattuso czy Giampaolo niż Smudy, Majewskiego czy Brzeczka, bo to są wuje nie trenerzy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu
Reply to  demagog

Dał „szansę” Linettemu w linii pomocy z Szymańskim i Góralskim przeciw Włochom!!! Z kim miał grać? Pierwszy raz ze sobą grali, no i klepa raczej odpadała. Mieli przeszkadzać.
Przecież Wuja to sabotażysta!

demagog
demagog
1 rok temu

Problemem nie jest Linetty, tylko prostacka gra wszystkich reprezentacji po erze sympatycznego Holendra. U nas środek pomocy jest od destrukcji i podania do tyłu skąd stoperzy lagują z pominięciem drugiej linii, albo oddają piłkę na skrzydło.

Dlatego w kadrze nie sprawdza się ani Linetty, ani Zieliński, ani Klich. Bo nikt ich nie potrafi ustawić, a grają ze sobą na tyle rzadko, że sami nie wypracują automatyzmów.

Mając taki potencjał w środku pola i praktycznie zerowy na skrzydłach, kolejni selekcjonerzy uparcie stosują 4231 zamiast zagrać 433 albo 352. Nawet w takich gównianych meczach w Lidze Narodów możnaby poeksperymentować, ale nie, polska myśl szkoleniowa uznała, że Polacy 4231 mają w genach i basta!

I nie mówcie mi, że Polacy piłkarze są idiotami i nie potrafią się przestawić na inną taktykę, bo skoro potrafią robić to w średnich i czołowych klubach lig top5 to w kadrze też powinni. Tylko złogi polskiej myśli szkoleniowej nie umieją, to jest problem.

cotusie
cotusie
1 rok temu
Reply to  demagog

w punkt, pisałem też o tym pod niedawnym tekstem o Linettym.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin(@fc-bazuka-bolencin)
1 rok temu
Reply to  demagog

Ale i tak nie będzie jakiegokolwiek zagranicznego trenera na stanowisku bo tak zarządził i postanowił głównodowodzący tego bajzlu i basta! A on, co każdy nawet najmłodszy osesek wie – po prostu się nie myli w swoich ocenach i poglądach.

Denaturatowy Midas
Denaturatowy Midas
1 rok temu
Reply to  demagog

Już widzę 3-5-2 i obrażonego Grosickiego że musi zapierdalać w defensywie na wahadle XD

Misquamacus
Misquamacus
1 rok temu

Chuj z tym Grosickim, który się powoli zawija. Nie byłby potrzebny, bo to skrzydłowy, nie wahadłowy.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

Czas Grosickiego minął. Są pracowici i sprawdzani na obronie Karbownik, Puchacz, Kamiński.
Płacheta też może dać radę na tej pozycji. Nie do końca wiem jak broni.

atlassian
atlassian
1 rok temu
Reply to  demagog

I idąc dalej za tym wnioskowaniem nie jest zbiegiem okoliczności, że jedynymi zawodnikami środka pola którzy w reprezentacji grają na miarę potencjału są Krychowiak i Góralski – bo im po prostu gra oparta o bieganie za piłką, walkę, fizyczność odpowiada.
Oczywiście można krytykować Linettego, Klicha i Zielińskiego, twierdząc że „dobry piłkarz wszędzie zagra dobrze”, ale od tego nic się nie zmieni, więc lepiej pomyśleć jak to się dzieje, że klubowi trenerzy są w stanie wyciągnąć z tych chimerycznych piłkarzy dużo więcej niż Brzęczek.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Co blokuje Karola? Karola blokuje granie z drugim garniturem. Dostaje szanse w meczach testujących ludzi z łapanki. Ile razy zagrał z pierwszym, prawdziwym składem repry?

Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano
Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano(@tohp)
1 rok temu

Jeżeli ktokolwiek chociażby pomyśli o odpuszczeniu Linettego, to taka osoba jest debilem, idiotą i nigdy w poważnej piłce nie powinna się w ogóle znaleźć!

Misquamacus
Misquamacus
1 rok temu

Czyli w skrócie – wuja, wypierdalaj!

gościu
gościu
1 rok temu

Akurat teraz szansa na budowanie jest – 8 meczów w przeciągu 3 miesięcy.

Jaca
Jaca
1 rok temu

Być może to zawodnik, który potrzebuje dużego zaufania. Nigdy nie dostał prawdziwej szansy. Zielu jak zagrał jeden, dwa, trzy słabsze mecze to i tak wiedział że w czwartym wybiegnie. U Linettego słaba 1 połowa i zjazd do bazy a potem grali inni. Największą krzywdę to mu wyrządzał Nawałka. Powoływał chłopa i ciągle ławka. Na Euro 2016 był jedynym zawodnikiem z pola, który nie powąchał murawy, na MS 2018 też nie wszedł. A różne ananasy za Nawalki grały. To jak chłop ma być pewny swoich umiejętności? Mógł Nawałka podjąć męską decyzję, powiedzieć mu że go nie widzi, że jest za słaby i podziękować a nie zabierać na wycieczki krajoznawcze. Brzęczek robi dokładnie to samo. Mamy ligę narodów, kiedy jak nie teraz sprawdzić chłopa w boju. Tylko się cieszyć, że Lewy nie zaczynał u Nawałka bo pewnie po paru słabszych meczach też by go odstawił 🙂

LUIL
LUIL
1 rok temu

Polscy trenerzy jesli o gre środkowych pomocników to zatrzymali sie 20 lat temu nie jest przypadek ze ani zielinski ani klich ani linetty nic nie grają na kadrze gdy trener woli grac lage do przodu a nie rozgrywać piłke ( dlatego tez tak zle wyglądają Polskie kluby w europie) po za jednem czyli Trenerem Lecha ( ktos sie zastanawiał dlaczego sie lecha tak dobrze ogląda? moze i nic nie wygrają ale akurat żuraw to wie jak ma grac nowoczesny środkowy pomocnik )

gags
gags
1 rok temu
Reply to  LUIL

dlatego w kazde na srodku najlepiej wygladaja walczaki jak góralski a nie zawodnicy kreatywni

Boniek Out
Boniek Out
1 rok temu

Krótko: nie.

łukasz
łukasz
1 rok temu

nie rozumiem dorośli faceci a zachowuja jak p.. w rurkach .Trener ma głaskać nie krzyczeć na piłkarza a po kazdym nawet złym zagraniu chwalić co to jest domowe przedszkole z pandą w roli trenera czy piłka noźna w którą gra 22 facetów .

łukasz
łukasz
1 rok temu

który srodkowy pomocnik nie boi sie ryzykownych zagran i potrafi rozegrać Bielik .Zielinski dużo fajnej techniki porównajmy go do Modrica tamtem zasuwał i brał gre na siebie .Linetty przestraszony niestety .Klich przebłyski ,ale gry nie poprowadzi .Moim zdaniem stawiac na Bielika bo on czuje sie pewny i sie nie boi

Pedro
Pedro(@pedro)
1 rok temu

„Natomiast kadra to jednak złożony konstrukt, tam nie ma czasu aż w takim stopniu budować zawodnika”
A Nawałka Zielińskiego to budował, budował i nadal mu się nic w głowie nie przestawiło. Po ponad 40-tu meczach. Nie pitol, że nie ma czasu 😉

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

Linetty Linettym, ale niedługo Rybus zostanie wybitnym reprezentantem z 60 bezbarwnymi występami.
—-
Kluczowe zdania: „Moim zdaniem to jest w ogóle szerszy temat, bo nie wydaje mi się, żeby przez przypadek w kadrze nie potrafił pokazać swoje poziomu Linetty, nie potrafił Klich, nie potrafił Zieliński. Może po prostu brakuje pomysłu na to jak ich wykorzystać, zrozumienia tego jak przełożyć to, co robią w klubie na kadrę.”

Wuja Nowygórski ma ich ogarnąć? Przypuszczam, że wątpię.

Krzysztof Warzycha był często wystawiany w kadrze na prawej pomocy.

miberi7302
miberi7302(@miberi7302)
1 rok temu

Zacznij zarabiać 90 $ / godzinę, aby pracować online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu … Przeczytaj więcej tutaj. ..

http://www.netprofit10.com

Suche Info
23.01.2022

Dusan Vlahović miał podjąć decyzję. 60 milionów euro na stole

Dusan Vlahović jest jednym z najgorętszych nazwisk zimowego okienka transferowego. Serba kusił Arsenal oraz Juventus, ale zdaniem „Tuttosport” piłkarz podjął już decyzję. O transferze Vlahovicia mówi się od dłuższego czasu. Napastnik Fiorentiny znalazł się na celowniku Arsenalu, a klub z Premier League był w stanie przeznaczyć na niego kilkadziesiąt milionów funtów. Okazuje się jednak, że […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Sandecja Nowy Sącz zainteresowana piłkarzem Cracovii

Do Turcji kolejny raz docierają wieści od pierwszoligowców. Jak udało nam się ustalić, grająca na zapleczu Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz chce wzmocnić skrzydła. „Sączersi” interesują się zawodnikiem Cracovii, Danielem Pikiem. 21-letni Daniel Pik jest zawodnikiem Cracovii od 2018 roku. Jego ostatnie miesiące w Krakowie to jednak gra w rezerwach klubu i brak szans w Ekstraklasie. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022