post
leszek.milewski

Opublikowane 02.09.2020 14:45 przez

leszek.milewski

Pisaliśmy kilka tygodni temu, że Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Teraz już oficjalnie zgodnie z decyzją Zarządu PZPN ten “sukces” został wytarty z historii polskiej piłki, o czym pierwszy poinformował Radosław Nawrot z “Gazety Wyborczej”.

O sprawie od lat pisze Dominik Panek z blogu Piłkarska Mafia. I to on pierwszy nagłośnił temat. Przypomnijmy i zacytujmy wspomniany blog:

Sędzią tego spotkania był międzynarodowy arbiter Jacek G. Właściciel Groclinu, znany wówczas biznesmen, jeden z najbogatszych Polaków –  Zbigniew D. miał zlecić Władysławowi K. – menadżerowi drużyny złożenie propozycji korupcyjnej sędziemu. Działacz zaproponował arbitrowi co najmniej 10 tys. zł za zwycięstwo swojej drużyny. Sędzia propozycje przyjął, ale po meczu pieniędzy nie dostał. Otrzymał je dopiero po miesiącu – dwóch, kiedy Władysław K. pojechał do siedziby PZPN do Warszawy. Działacz skontaktował się z Jackiem G., a kiedy sędzia odwoził Władysława K. na Dworzec Centralny PKP w samochodzie doszło do przekazania pieniędzy.

Długo wszyscy byli bezkarni, aż do 2015 roku, kiedy trzem wymienionym wyżej osobom zarzuty postawiła wrocławska prokuratura. Minęło pięć lat i w końcu mamy prawomocny wyrok – skazani zostali Jacek G. i Władysław K.

Warto podkreślić, że dla Groclinu było to pierwsze trofeum w polskiej piłce, nie licząc wygrywania niższych szczebli ligowych. Zagłębie, przegrany finału, nie dostanie Pucharu w spadku – po prostu to edycja bez zwycięzcy.

Na gorąco porozmawialiśmy z obecnym prezesem grodziszczan – reakcja obecnych władz była błyskawiczna, z miejsca zdjęli Puchar 04/05 z listy osiągnięć klubu, na Twitterze też zachowali się z klasą.

Filip Groszczyk, prezes Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski: – Powiem szczerze, ciężko mi się wypowiadać za całą społeczność, ale gdybym mógł sobie dać do tego prawo, to powiedziałbym, że jest nam po pierwsze bardzo przykro, a po drugie jest nam bardzo głupio. Wszyscy przez lata żyliśmy w Grodzisku sukcesami, które, jak się okazało, były wielką ściemą. Takie jest moje prywatne stanowisko, ale raczej odzwierciedlające opinie większości.

Pamięta pan tamte finałowe mecze?

Jeszcze kilka dni temu powiedziałbym, że miałem przyjemność być na tym meczu, okazuje się teraz, że to nie było takie przyjemne. Miałem niecałe piętnaście lat, jedyne co wtedy czułem to super emocje, szczególnie że było to dwa lata po wicemistrzostwie. Dla młodego chłopaka super sprawa. Jak po latach pojawiały się przesłanki, starałem się przed własnym sumieniem to wykluczać, ale wyroki sądu są bezwzględne.

Dyskobolia próbuje radzić sobie w niższych ligach, od nowa, w innych realiach. Ta sprawa będzie wam kulą u nogi, czy jednak wprost odcinając się,  możecie sobie pomóc?

Z jednej strony zaszkodzi, bo na pewno jeszcze parę lat, za przeproszeniem, będzie smród i wyśmiewanie się z nas. To plama na naszej historii. Może zabrzmi to trochę brzydko, ale upatruję szansy w tym, że oczy zwrócone będą na nas, a ludzie, którzy mają na miejscu mózg i serce będą widzieć, że dzieją się tutaj rzeczy coraz lepsze. Może nawet dziś ktoś wejdzie na naszą stronę, spojrzy, że działamy, funkcjonujemy.

Nie idziecie w narrację zaprzeczania, często wykorzystywaną w takich sytuacjach, czyli “bo wszyscy tak robili”.

Nie ma to kompletnie sensu, zwłaszcza że główni zamieszani, może poza panem Drzymałą, bo nie wiem, jak tu się potoczyły sprawy, przyznali się do zarzucanej im winy. Dlaczego my, ludzie, którzy nie dołożyli do tego ręki, a jedynie chwaliliśmy się tymi sukcesami, mielibyśmy iść na jakąś wojnę. Wydaje mi się, że jest to w miarę logiczne.

Obawia się pan, że jakieś inne sukcesy Groclinu z tamtych lat też mogą zostać zweryfikowane?

Powiem może trochę na wyrost, górnolotnie, ale dla mnie na ten moment największym sukcesem jest to, co dzieje się teraz. A jeśli rzeczywiście tak się stało, że jakieś zasługi w historii będą nam odebrane na podstawie prawomocnych wyroków, to trzeba będzie to przyjąć na klatę.

Skoro już rozmawiamy, to jaka jest obecna sytuacja w Dyskobolii?

Opieramy się w zasadzie w stu procentach na Grodzisku jeśli chodzi o zawodników, trenerów, sponsorów. Nie dalej niż z terenu naszej gminy, wszystko lokalnie. Tak naprawdę jedynym naszym problemem na ten moment jest kwestia stadionu, który jest w rękach osoby prywatnej, gdzie my, jako klub, na ten moment jeszcze z klasy okręgowej, nie jesteśmy w stanie zaproponować takich warunków finansowych, żeby mieć pewność, że w perspektywie pięciu lat będziemy z tego obiektu korzystać. Bardzo nam pomógł fakt, że Warta gra w Ekstraklasie – tak długo jak Warta jest w ESA, mamy pewność, że mamy gdzie trenować, grać. Gdyby było inaczej, bardzo możliwe, że gdzieś byśmy grali na boiskach w okolicznych wsiach.

W jaki konkretnie sposób pomaga wam obecność Warty?

W taki, że jest oficjalnym dzierżawcą długoterminowym, siłą rzeczy stadion jest otwarty. Inna zasady przyjęta – płacisz, wchodzisz, możemy użytkować, pomaga nam też gmina, sponsorzy. I udało się, gramy na głównej płycie, a trenujemy na bocznych boiskach, cały czas blisko stadionu się kręcimy.

Z PIŁKARZAMI, KTÓRZY GRALI WTEDY W DYSKOBOLII, ROZMAWIALIŚMY W REPORTAŻU “PUCHAR JUŻ NIE JEST NASZ”.

Co jest istotne, to że to wcale nie musi być koniec weryfikacji wyników. Na stronie PZPN w oficjalnym komunikacie czytamy:

§ 2

Stosownie do postanowień Art. 9 Statutu PZPN, w związku z Art. 12 § 1 pkt 3) Statutu PZPN, pozbawienie klubu Groclin-Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005 stanowi realizację uprawnienia statutowego PZPN do podejmowania działań zmierzających do zapewnienia realizacji reguł fair play oraz uczciwej rywalizacji sportowej

w sytuacji, gdy fakt zjawiska oszustwa sportowego, związanego ze zdobyciem tytułu zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2004/2005 wynika z prawomocnego orzeczenia sądu powszechnego wydanego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

§ 3

Niniejsza Uchwała obowiązuje od dnia uchwalenia i stanowi podstawę do dokonania stosownych zmian w annałach historii polskiej piłki nożnej.

Innymi słowy, stworzono narzędzia pod kolejne weryfikacje. Gablota Amiki Wronki może się uszczuplić, choćby o Puchar Polski z 1998, kiedy rywalizowali Aluminium – również w obliczu tego, co dziś się wie, bez przekazywania trofeum nikomu innemu, a zostawieniu białej plamy w annałach. W kuluarach mówi się, że również kolejna edycja i finał Pucharu Polski z Bełchatowem do najnormalniejszych nie należał, zresztą, zachodzi smutne podejrzenie, że cała historia polskiego futbolu, gdyby próbować zweryfikować wszystkie kanty, przewały, układziki, musiałaby zostać napisana w dużym procencie na nowo.

Fot. NewsPix

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 02.09.2020 14:45 przez

leszek.milewski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Ekstraklasa
08.05.2021

Nadzieja pomału gaśnie – Podbeskidzie coraz bliżej spadku

Starcie Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wisłą Płock w 29. kolejce Ekstraklasy zapowiadało się ciekawie ze względu na położenie obu ekip w ligowej tabeli. Bielszczanie to w tej chwili główni kandydaci do spadku. “Nafciarze” przed pierwszym gwizdkiem sędziego również nie mogli być w stu procentach pewni utrzymania. Spodziewaliśmy się zatem, że – biorąc pod uwagę ciężar gatunkowy […]
08.05.2021
Weszło
07.05.2021

Lech torturuje kibiców, co na to Trybunał w Strasburgu? | Dwaj Zgryźliwi Tetrycy

W dzisiejszym odcinku “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz sprawdzi, czy zawodnicy Lecha Poznań oszukali władze tegoż klubu metodą na “zagraniczne sibi”. Ale sprawdzimy również, czy pokrzywdzony nie jest przypadkiem krzywdzicielem, bo z drugiej strony władze Lecha Poznań już od dawna łamią zapisy konwencji genewskiej i torturują własnych kibiców. A tak naprawdę to nie, tak naprawdę […]
07.05.2021
Felietony i blogi
06.05.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Moim zdaniem Piast Gliwice powinien znaleźć milion euro na Jakub Świerczoka nawet, jeśli w tym celu trzeba będzie zaciągnąć chwilówkę, względnie oddać Kristophera Vidę do lombardu. Tak uważam, bowiem Jakub Świerczok jest rzadkim przypadkiem w tej lidze – otóż jest bowiem piłkarzem. Piłkarzem w pełnym tego określenia znaczeniu. Piłkarzem, czyli kimś, kto zarabia na grze […]
06.05.2021
Weszło
05.05.2021

Wzlot i upadek na polskim Olimpie. Maciej Skorża i Wisła Kraków

Sezon 2006/07 przyniósł ogromne przetasowania na polskiej scenie piłkarskiej. Mistrzowski wyścig stoczyły ze sobą Zagłębie Lubin Czesława Michniewicza i GKS Bełchatów Oresta Lenczyka. Pozostałe dwa trofea – Puchar Polski i Puchar Ligi włożył do gabloty prowincjonalny Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski prowadzony przez wciąż młodziutkiego trenera, Macieja Skorżę. Wisła Kraków? Niedawne mocarstwo kończyło sezon kompromitacją – […]
05.05.2021
Weszło
30.04.2021

Legia złapała ligę za szyję | Dwaj zgryźliwi tetrycy od 10

Legia Warszawa została mistrzem Polski. Arka Gdynia występuje w I lidze, a Raków Częstochowa w Ekstraklasie, stąd też w finale Pucharu Polski odrobinę większe szanse zdaje się mieć zespół spod Jasnej Góry. Tego typu newsy, ciekawostki, interesujące informacje oraz opinie usłyszycie od Leszka Milewskiego oraz Jakuba Olkiewicza w czternastym odcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków”. Ale to […]
30.04.2021
Weszło
29.04.2021

Jak co czwartek…. LESZEK MILEWSKI

Legia Warszawa została mistrzem Polski, choć miała z kim to mistrzostwo przegrać. Legia Warszawa została mistrzem Polski, ponieważ była najlepszą drużyną w kraju, a nie najmniej słabą. Owszem, interesuję się polską ligą dostatecznie długo, by widzieć takich mistrzów, którzy najmniej razy wyłożyli się na prostej. Albo wyłożyli się tyle samo razy co inni, tylko czołgali […]
29.04.2021
Weszło
23.04.2021

SUPERLIGA JAK POSTANOWIENIE NOWOROCZNE | Tetrycy od 10!

Stało się. Dwaj zgryźliwi tetrycy, a więc Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz zdradzili polskie piłkarstwo i zamiast omówić bezprecedensowy rajd Sandecji Nowy Sącz – zaczęli debatować o Superlidze i UEFA. Jako że to program Dwaj zgryźliwi tetrycy, nie zabrakło oryginalnych pomysłów jak np. powierzenie losów europejskiego futbolu Arturowi Orzechowi, który mógłby przyznawać samodzielnie punkty jak […]
23.04.2021
Liczba komentarzy: 36
Subscribe
Powiadom o
guest
36 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
8 miesięcy temu

no cóż jedni tracą puchar a inni płacą groszowe kary za kupczenie meczami.

Zielony stolik
Zielony stolik
8 miesięcy temu
Reply to  Robert

Proponuję przyznać puchar Lechowi Poznań.

SEBOL
SEBOL
8 miesięcy temu
Reply to  Zielony stolik

A po co? Przecież jest napisane, że mogą stracić to trofeum za mecz z Aluminium…

SmyQ
SmyQ
8 miesięcy temu

Żeby tylko dało się tak awanse do Ekstraklasy odbierać… a tak to łatwiej dopieprzyć karę klubowi, który już praktycznie nic nie znaczy.

PhoenixLk
PhoenixLk
8 miesięcy temu
Reply to  SmyQ

Chciałeś chyba powiedzieć – nie istnieje… Kontynuator tradycji tego zespołu gra w 3 lidze I grupie…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu
Reply to  SmyQ

I stąd ta kara. PZPNiaki grajo szeryfów!

pyryrypyp
pyryrypyp
8 miesięcy temu

Skrajna niesprawiedliwość. Dlaczego tradycji nie stało się zadość i trofeum nie zostało przyznane Lechowi Poznań?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu
Reply to  pyryrypyp

Tradycja, ćwierćinteligencie, to przyznanie następnemu w kolejności – w tym przypadku Koronie Kielce, bo to oni grali w finale.

pyryrypyp
pyryrypyp
8 miesięcy temu

no juz juz, po co ta agresja. Na osłodę można cieszyć się, bez cienia żenady, mistrzostwem 1993

PhoenixLk
PhoenixLk
8 miesięcy temu

następny w kolejności był wtedy ŁKS… którego mecz sędziował Michał Listkiewicz…

Vb84
Vb84
8 miesięcy temu

Nie oni jedni pewnie zdobywali trofea w taki sposób. Ale najłatwiej ukarać klub, który funkcjonuje na obrzeżach polskiej piłki. Z Cracovią jakoś bardziej lajtowo postapili

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu
Reply to  Vb84

Gdyby Cracovia grała jak Groclin w V czy coś koło tego lidze, to zapewniam cię, że niezwykle odważny Zibi Boniek, nie wahałby się odebrać im awansu! :-]

pyryrypyp
pyryrypyp
8 miesięcy temu

no to skoro tak łatwo odbiera się drużynom nieistniejącym to jest szansa, ze odbiorą Lechowi mistrzostwo za 93.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin (@fc-bazuka-bolencin)
8 miesięcy temu

Miało być fajnie i pod publiczkę a wyszedł śmierdzący bąk.
Tym bardziej że po trofeum muszą odwiedzić gablote Drzymały a nie obecnego KS Dyskobolia.
Ile jeszcze takich starych dziurawych gaci wlożonych do szafy naście lat temu jeszcze wyciągną?!

gdsahdadafdfdcassgxb
gdsahdadafdfdcassgxb
8 miesięcy temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafili 458 kurs i skan tego kuponu maja na blogu. Zarobilem z nimi juz 20 tys. Maja ostatnie dni naboru dla nowych. Polecam bo kupon na dzis juz tez dostepny

psitas
psitas
8 miesięcy temu

Elegancko. W przypadku Cracovii 17 lat to było dużo i “dajcie spokój bo to już inni ludzie”, a w przypadku Groclinu 17 lat to niedawno i piłkarze ci sami co smarowali sędziemu.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu
Reply to  psitas

Nie ma już Groclinu smyku i nie ma pucharu w ich gablocie. Puchar ma Drzymała w kredensie. Właśnie dlatego dzielny PZPN ich ukarał, bo nie istnieją. Serio tak trudno to ogarnąć?

Amber mozart
Amber mozart
8 miesięcy temu

Gościu, wszyscy dobrze to ogarniają. I to właśnie jest problem

Jakiś Taki
Jakiś Taki
8 miesięcy temu

Niech przyznają Lechowi!
Oni chętnie przygarną (mają praktykę)
Będzie wreszcie co świętować i do gabloty wsadzić…

Przecwelona Barcelona
Przecwelona Barcelona
8 miesięcy temu
Reply to  Jakiś Taki

Lecha już nie ma, jest Amika

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu

Któż to cię przecwelił w Barcelonie oszołomku?

sprzęgło
sprzęgło
8 miesięcy temu

Jak zwykle w tym kraju prawo silne wobec słabych i na obrzeżach branży.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu
Reply to  sprzęgło

Całkiem jak nasze marksistowskie para sądy opanowane przez Kastę.

He(J)ter
He(J)ter
8 miesięcy temu

to teraz czas na Lecha i jego puchar z 1998 roku (pamiętny finał z Aluminium)

Pedro
Pedro (@pedro)
8 miesięcy temu

To kiedy zdegradowana zostanie Dośrodkovia?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu
Reply to  Pedro

Tak jak Groclin – gdy przestanie istnieć.

Tadeusz
Tadeusz
8 miesięcy temu

Chłopcy z ferajny z Bitwy Warszawskiej nie osmieszajcie się do reszty

tasibo3642
tasibo3642 (@tasibo3642)
8 miesięcy temu

Google ahora paga entre 19544 y 27485 dólares al mes por trabajar en línea desde casa. Me incorporé a este trabajo hace 2 meses y he ganado $ 23870 en mi primer mes de este trabajo. Puedo decir que mi vida ha cambiado, ¡completamente para mejor! Mira lo que hago

http://www.Comercio22.com

ocotutajchodzi
ocotutajchodzi
8 miesięcy temu
Reply to  tasibo3642

Te, mafiozo, coś ci się ze skryptem spierdoliło xD

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki (@zawisza-czarnecki)
8 miesięcy temu

Jest precedens. Co dalej? Przeanalizują też czyste inaczej rozgrywki PRL-u?

PhoenixLk
PhoenixLk
8 miesięcy temu

dopiero w momencie, jak Śląski ZPN straci jakiekolwiek znaczenie…

Jak wszyscy to wszyscy
Jak wszyscy to wszyscy
8 miesięcy temu

No to mistrzostwa polski legii wytrzeć należy!

Paweł
Paweł
8 miesięcy temu

Jeżeli udowodniono kupno pierwszego meczu przez Groclin to powinien być walkower i zwycięstwo Zagłębia a co za tym idzie przyznanie im pucharu. Dlaczego drużyna która dociera do finału i jest oszukana nie miała by dostać tego trofeum?

Amber mozart
Amber mozart
8 miesięcy temu

W następnej audycji zaproszą Bońka a odważny i bezkompromisowy Kowalczyk zapyta dlaczego Cracovię i Groclin potraktowano tak różnie. Albo schowa się pod stół i nawet się nie zająknie. Jedno z dwóch

biviba2169
biviba2169 (@biviba2169)
8 miesięcy temu

Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się – całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.

http://www.netprofit10.com

Wiślak93
Wiślak93
8 miesięcy temu

Kurcze, byleby Wisełce nie odebrali mistrzostwa za sezon 2000/2001 kiedy to nasi piłkarze chcieli przekupić piłkarzy Amiki.

Suche Info
08.05.2021

Liverpool pokonał Southampton, 90 minut Jana Bednarka

Liverpool jeszcze nie rezygnuje z walki o czwarte miejsce w tabeli. Po wygranej 2:0 z Southampton “The Reds” tracą do niego sześć punktów, a mają mecz mniej niż zajmujące obecnie tę lokatę Leicester. W zespole gości pełny występ zaliczył Jan Bednarek. Przy straconych golach nie zawinił, natomiast statystyki miał bardzo przeciętne. 1/5 w pojedynkach na […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Hyballa: Moją misją było utrzymanie. Skorża: Dziś nie było słabego ogniwa

Po meczu przy Reymonta wreszcie większe powody do zadowolenia miał prowadzący Lecha Poznań Maciej Skorża. Trener Wisły Kraków, Peter Hyballa znów musiał się tłumaczyć z niepowodzenia.  – Gratulacje dla Lecha Poznań, zwycięstwo tej drużyny było zasłużone. Wyszliśmy w ustawieniu 3-4-3, założeniem było stosowanie pressingu, natomiast nie wychodziło nam to, byliśmy spóźnieni, zawsze krok za przeciwnikiem. […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Stokowiec: Graliśmy, jakbyśmy pchali autobus pod górę

Lechia Gdańsk tylko zremisowała u siebie z Cracovią, przez co oddaliła się od niej perspektywa gry w pucharowych eliminacjach poprzez zajęcie czwartego miejsca w lidze. Trener biało-zielonych Piotr Stokowiec odczuwał duży niedosyt.  – Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, ale nie zawsze chcieć znaczy móc. Na pewno pierwsza połowa była bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rafał Boguski odejdzie z Wisły Kraków

Wiceprezes Wisły Kraków, Maciej Bałaziński poinformował przed kamerami Canal+, że Rafał Boguski wraz z końcem tego sezonu odejdzie z klubu. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony. 36-letni Boguski piłkarzem Wisły jest od lata 2005 roku, gdy sprowadzono go z ŁKS-u Łomża. Początki miał trudne, więc na rok powędrował do GKS-u Bełchatów i po powrocie był już […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Wymowna radość Błaszczykowskiego po golu. Podbiegł do Kazimierza Kmiecika

Coraz głośniej mówi się o tym, że relacje Petera Hyballi z Jakubem Błaszczykowskim – de facto mocno przyczyniającym się do jego zatrudnienia – stały się napięte. Mimo że były kapitan reprezentacji Polski w ostatnim czasie jest zdrowy, nadal nie gra w pierwszym składzie. Radość Kuby po dzisiejszym golu z Lechem Poznań zdaje się potwierdzać, że […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Rekordowy sezon Piotra Zielińskiego

Piotr Zieliński w sobotnim meczu ze Spezią zdobył i zaliczył asystę, co oznacza, że pod względem indywidualnych liczb jest to rekordowy sezon dla pomocnika Napoli. Polak w tej edycji Serie A strzelił już 7 goli i zaliczył 9 asyst. W dotychczas najlepszym strzelecko sezonie włoskiej ekstraklasy (2018/19) miał na koncie sześć trafień, podobnie jeśli chodzi […]
08.05.2021
Anglia
08.05.2021

I oby finał Ligi Mistrzów był taki sam

Jeśli ktoś chciał wyciągnąć daleko idące wnioski na podstawie hitu tej kolejki Premier League, musiał się rozczarować. Kubeł zimnej głowy wylali już sami szkoleniowcy, którzy najpierw przestrzegli przed takimi praktykami, a chwilę później sami zamienili słowo w ciało. Po obu stronach brakowało bowiem kilku kluczowych piłkarzy. Przede wszystkim zaszalał Pep Guardiola, który w porównaniu do […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Wielki Lewandowski, wielki Bayern

ROBERT LEWANDOWSKI JEST PIŁKARZEM WIELKIM.  Nic nie zepsuło się nam na klawiaturze. Caps Lock działa normalnie. Po prostu musieliśmy to pogrubić. Zależało nam na tym, żeby to zdanie wybrzmiało, choć to przecież banał, bo w przypadku Polaka wszystkie epitety i określenia dawno wyblakły. Robert Lewandowski rozniósł Borussię Monchengladbach. Przed meczem dziennikarze Bilda informowali, że w […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Lechia oddala się od pucharów. Może to i lepiej

Lechia Gdańsk dość zaskakująco, obiektywnie patrząc na jej potencjał, miała przed spotkaniem z Cracovią duże szanse, żeby na dobre włączyć się do walki o czwarte miejsce i puchary. Terminarz jej sprzyjał, bo potrafimy sobie wyobrazić trudniejszą ścieżkę niż ta, która wiedzie do Europy przez starcia z ekipami Probierza i Grzyba. No, ale wygląda na to, […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Dwa gole Kurminowskiego, jeden Kiwiora. Żylina wygrywa 5:3

MSK Żylina pokonała dziś AS Trenczyn 5:3, a Polacy mieli w tym duży udział. Dwie bramki zdobył Dawid Kurminowski, a jedną Jakub Kiwior. Kurminowski łącznie w tym sezonie słowackiej ekstraklasy ma już na koncie 14 goli. Kiwior, który jest środkowym obrońcą, zanotował drugie trafienie. Żylina zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej i raczej […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Cudowny gol Lewandowskiego w meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern do przerwy prowadzi 4:0 z Borussią M’gladbach, a Robert Lewandowski po golu w 2. minucie dołożył kolejne trafienie. Polak po dośrodkowaniu Thomasa Muellera fenomenalnie uderzył z powietrza w ekwilibrystyczny sposób i zaskoczył Yanna Sommera. To jego 38. bramka w tym sezonie Bundesligi. Do wyrównania rekordu Gerda Muellera brakuje mu dwóch goli. ROBERT LEWANDOWSKI. WOWWWWW […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Konrad Poprawa raczej nie dla Legii

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, Konrad Poprawa po namyśle prawdopodobnie odrzuci ofertę Legii Warszawa. Obrońca Śląska Wrocław na tym etapie kariery woli przedłużyć kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Dotychczasowy wygasa mu w czerwcu. Poprawa zaczął wreszcie regularnie grać w Ekstraklasie po przyjściu trenera Jacka Magiery i wpadł w oko Legii. Jego dodatkowym atutem był […]
08.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

Tylko Real może cieszyć się z takiego wyniku. Barca remisuje z Atltetico

Ten mecz szumnie zapowiadano jako starcie o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona wreszcie mogła wskoczyć na fotel lidera, a Atletico stanęło przed szansą wyeliminowania jednego z konkurentów do tytułu. I co? Ano to, że po wszystkim cieszyć mogli się tylko sympatycy Realu. Dwóch rannych, żadnego zabitego, żadnego wygranego. Wprawdzie dla żadnej z ekip nie jest to jeszcze […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Lewandowski strzela już w 2. minucie meczu Bayern – Borussia M’gladbach [WIDEO]

Bayern dzięki porażce RB Lipsk z Borussią Dortmund już przed pierwszym gwizdkiem meczu z Borussią M’gladbach miał zapewnione mistrzostwo Niemiec. Pół żartem, pół serio można więc stwierdzić, że teraz pozostaje skupić się rekordzie Roberta Lewandowskiego. I to spotkanie zaczęło się dla Polaka idealnie. Już w 2. minucie pozostał bez krycia w polu karnym i po […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

Kasperczyk: Do postawy zawodników absolutnie nie mam zastrzeżeń

Podbeskidzie Bielsko-Biała tylko zremisowało u siebie z Wisłą Płock i ma już niewielkie szanse na utrzymanie. Trener Robert Kasperczyk był mocno rozgoryczony po tym spotkaniu.  – Bardzo żal tego meczu. Wiedzieliśmy, że gramy z drużyną doświadczoną, wyrafinowaną, opartą na ligowcach. Gdyby zsumować ich występy w Ekstraklasie, wyszłaby naprawdę duża liczba. Mimo to uważam, że spokojnie […]
08.05.2021
Weszło
08.05.2021

Szalony mecz w Dortmundzie. Sancho kluczowy w walce o Ligę Mistrzów

Lubimy te niemieckie hiciory. Może nie zawsze, ale przeważnie dużo się dzieje w meczach na szczycie Bundesligi. I – tak jak Kowal powtarza – w Ekstraklasie nie ma hitów, tak starcie BVB z RB Lipsk śmiało można nazwać hitem. Od 2:0 do 2:2 i piękny gol na 3:2. Borussia przybliżyła się do zagwarantowania sobie miejsca […]
08.05.2021
Suche Info
08.05.2021

“Hyballa upokarza Błaszczykowskiego. Chyba nie wie, z kim ma do czynienia”

Marek Motyka bardzo krytycznie podchodzi do ostatnich poczynań Petera Hyballi w Wiśle Kraków. Były zawodnik “Białej Gwiazdy” uważa między innymi, że niemiecki szkoleniowiec nie zachowuje się w porządku wobec Jakuba Błaszczykowskiego.  – Ostatnie wypowiedzi nt. Błaszczykowskiego i wpuszczanie go na kilka minut to była kompromitacja trenera. On nie wie chyba z kim ma do czynienia. […]
08.05.2021