post leszek.milewski

Opublikowane 06.08.2020 17:43 przez

leszek.milewski

Warta Poznań nie będzie grać u siebie. A nawet jakby grała u siebie, nie wprowadziłaby do Ekstraklasy polskiej odpowiedzi na La Bombonerę. Nie ma dziesiątek tysięcy fanatycznych kibiców. Warta Poznań nie wprowadzi też w ekstraklasowy krwioobieg milionów euro. Nie stoi za nią żaden hipernowoczesny kombinat IT, żadne unikalne know-how. Ich marka nie przykuje do telewizorów całej Polski.

Czytałem już i słyszałem opinie:

Po co taka Warta Poznań w Ekstraklasie? Co wniesie? Jak wzmocni ligę?

Otóż odpowiadam, że nic mnie to nie obchodzi co wniesie. Chłopaki dobrze grali w piłkę. Wywalczyli awans zgodnie z regulaminem rozgrywek. Plucie na ten awans tylko dlatego, że nie wypełniają jakiegoś poznańskiego Estadio Monumental, nie są rozpoznawalni jak Chicago Bulls, a żaden oligarcha nie sprawił, że z kranów w klubie płynie Johny Walker, mnie osobiście żenuje.

Oczywiście, że chciałbym, aby polska liga była jak najmocniejsza. Jasne, że wyśmiewałem to, w jak wielu klubach skauting polega na kilknięciach w internecie albo poleceniach znajomego agenta. Możemy strzelać dalej: rozwój szkolenia. Akademie. Baza. Bezbłędna jak struktura kryształu struktura administracyjna.

Ale, za przeproszeniem, nie zesrajmy się też z tym rozwojem ligi.

Rozwój ligi nie może być rozwojem za wszelką cenę.

Warta jest klubem nieprzystającym pod bardzo wieloma względami od tego, co uchodzi obecnie za standard ekstraklasy. To bezsporny fakt. Ale, po pierwsze, nie została zbudowana w jakiś patologiczny sposób – na kredytach, na zadłużeniach, na kreatywnej księgowości, oszukując system i rywali, bo stawiając na jedną kartę. Nie wisi też na garnuszku miasta. Te rzeczy widzieliśmy, ale właśnie w minionym sezonie w ESA, skąd pochodzą te rzekome standardy.

Przede wszystkim jednak nie zapominajmy, że piłka nożna wciąż jest jednak sportem. Coraz bardziej „podobno sportem”, ale wciąż należy do tego zbioru. Pewien dyrektor sportowy, który kiedyś pracował w ESA, a dziś nie pracuje, powiedział: „Piłka nożna dziś to w siedemdziesięciu procentach biznes, w trzydziestu procentach sport”.

No to zostawmy chociaż te trzydzieści procent sportu w piłce nożnej.

Są wymagania licencyjne gry w ESA, są konieczne – Warta je spełniła. Jakoś tam, ale też nie przechodząc podczas spełniania przez dziurkę od klucza.

To teraz dajmy jej grać, dajmy się pokazać, nie kręćmy nosem na tysiąc widzów w Grodzisku. Sorry, tak wyszło – w drodze po ten awans pokonali kluby znacznie bogatsze, lepiej zorganizowane, mające większą frekwencję. Nikt tamtym nie zabronił grać lepiej. W piłce nożnej wciąż jednak bywa, że decyduje boisko, a nie to kto ile ma na koncie. Nie potrafię się na to obrazić.

Warta Poznań to też nie jest jakiś klub znikąd. Ja wiem, że historia nie gra, ja wiem, że historia nie każdego musi interesować. Ale mówimy o klubie, który ma WIELKIE zasługi dla polskiego futbolu. Budował jego przedwojenne fundamenty. Stawał na równi do tanga z lwowskimi i krakowskimi ekipami u zarania polskiej kopaniny. Był w pewnym momencie najlepszą polską drużyną spoza Galicji. Warta powstała już w 1912, w zaborze niemieckim będąc ostoją polskości, systemowo, bo współpracując z Polską Organizacją Wojskową. Niemcy wiedzieli co robią, gdy podczas II wojny światowej niszczyli Wartę, pierwszy wówczas klub Poznania, wielosekcyjny, wokół którego koncentrowały się środowiska niepodległościowe – Niemcy chcieli ją wypalić z tkanki miasta. Na cel trafiały nawet pamiątki klubowe. Miała zostać starta z powierzchni ziemi. To był element niszczenia polskości.

Niemcom się nie udało.

Komuniści postawili sobie ciut mniej ambitny cel – zmarginalizować Wartę Poznań.

To im się udało.

Ale ten mecz może być wciąż w grze.

Nie, nie twierdzę, że trzeba żyć mistrzostwem z 1929 i 1947. Wysłaniem Fryderyka Scherfke na mundial w 1938. Faktem istnienia pisma „Warciarz”. Meczem Warty z PSV, pierwszym transmitowanym przez radio meczem piłkarskim w Polsce, wygranym przez Wartę 5:2. Nie twierdzę, że trzeba nagle z tego tytułu Warcie kibicować, cieszyć się z jej zwycięstw.

Przymusu w piłce nie ma. Kto chce, niech nie lubi. Kto chce, niech ma ją wiadomo gdzie. Chcecie, to uważajcie, że macie przesyt cukierkowości tej Warty, że otwieracie lodówkę, a tam „Zieloni”.

Ale to wszystko nie wyklucza szacunku, a na ten zasługują. Warta to nie jest sztuczny klubik powstały znikąd. Warta znalazła się tam, gdzie się znalazła, po serii zaplanowanych, celowych, dokładnie wymierzonych w nią kataklizmów.

Nic mnie bardziej nie żenuje, niż żarty z tego, że kibice Warty w dużej mierze są starszej daty, że tych pamiętających tą wielką Wartę jest niewielu. Bo dlaczego tak jest?

Wyobraź sobie, kibicujący dużemu, współcześnie odnoszącego sukcesy klubowi, że z jakichś zupełnie niesportowych, a politycznych przyczyn, twój klub zostaje wyrwany z korzeniami i rzucony w ogień. Pali się tam całe dekady. Potem zgliszcza, a na zgliszczach gnicie. Nowe pokolenia zapominają. Wszystko przykrywa patyna czasu. Ale gdzieś, wreszcie, pojawia się sukces, wciąż mały jak na dawną wielkość, ale chociaż powrót do najlepszych. Tak się czują ci nieliczni, najstarsi Warciarze. Jestem sobie w stanie wyobrazić taką drogą – życie pisze różne scenariusze, świat jest dziwnym miejscem.

Jest się z czego śmiać?

Będą punktować jak ŁKS? Spadną z ligi? Nie podniosą konkurencyjności, nie wprowadzą zbyt wielu zawodników, którzy na poziomie ESA zabłysną?

Są większe problemy polskiej piłki.

Leszek Milewski

Fot. NewsPix

Opublikowane 06.08.2020 17:43 przez

leszek.milewski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 24
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
basior a nie pipolok
basior a nie pipolok

A ja się pytam „gdzie żeś to przeczytał autorze”? Na tweeterku gdzie szambo wylewa się z każdej strony? To jest to dziennikarskie źródło? Żaden normalny obserwator ekstraklasy nie pochyliłby się nawet za jakąkolwiek z rzeczy-zarzutów poruszonych w tekście. Ale rozumiem tematów już brakuje, a Roki na urlopie i nic nie wymyśli.

Adam
Adam

Bardzo mądrze i się z tym zgadzam. Szkoda że jak bruk bet grał, to nikt nie podnosił takich argumentów (słusznych) na waszej stronie. Pozdrawiam

Jarek Mergner
Jarek Mergner

Bruk-bet ma szansę bycia polską hybrydą Szachtara i Salzburga/Lipska, więc wara.

Lecę na piwo
Lecę na piwo

Słusznie i w punkt. Leszek w formie

Mateusz Koszarek
Mateusz Koszarek

Warta na sportowo wysokim poziomie (nawet i 1 liga) to bardzo dobra rzecz dla całego regionu. Niestety w Wielkopolsce jest kłopot z silnymi klubami jeżeli chodzi o drużyny seniorskie. Nigdy nie interesowałem się historią (tutaj bardzo dziękuję za uswiadomienie), ale miałem przyjemność grać z juniorskimi druzynami, zarówno Lecha Poznań jak i Warty Poznań. Przede wszystkim z rocznika 95. To te dwa kluby często stanowiły o sile kadry Wielkopolski z grupach juniorskich (oczywiście nie można zapomnieć o innych klubach ale to jednak te dwa kluby były dominujące). Cieszy więc bardzo, że w siłę rośnie i seniorska piłka.

Arjbest
Arjbest

Warta ani mnie ziębi, ani grzeje. Jednak po stokroć wolę w Ekstraklasie klub biedny, ale zdrowo zarządzany. Klub z tradycjami niż Termalikę. Drużynę budowaną za własne pieniądze niż finansowaną z publicznej kasy.
Warta to powiew normalności w lidze. Pierwsze od lat derby bez wzajemnych wyzwisk i totalnej demolki. Więc oby ta Warta dała radę się utrzymać i niech gra jak najdłużej.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

A mnie znowu czasem już wkurza to ciągłe gadanie o „historii i tradycji”. Jak tak będziemy do tego podchodzić, to wszystko, co nowe świeże, innowacyjne itd. będzie szło do kosza lub przynajmniej będzie wyszydzane z każdej strony.

Bo jakie „tradycje” miała taka Cracovia, Wisła czy Warta w 1920 roku? No żadne. Jakie miał Lech w 1950? Żadne. Jakie miał Widzew w 1980? Żadne. Zagłębie Lubin w 1990? Też żadne. Czy kogoś teraz to obchodzi?

Niektórzy najlepiej wszystko zabetonowaliby od razu na amen, kto nie istniał 100 lat temu, to niech się teraz cmoknie w pompkę. Bo nie i już.

Nie mówię, że Ty masz taką postawę (pewnie nie), ale czasem aż już nie mogę tego czytać.

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola

Ej, zaraz – a czy Termalica nie jest utrzymywana za własne pieniądze i nawet stadionu sobie za te własne pieniądze nie zbudowała? Jeśli chodzi o tradycje to się wszystko zgadza, ale akurat Bruk-Betu nie ma co tak glanować, nie biorą miejskiej kasy.

Kupisz
Kupisz

Termalica jest dodatkowo że wsi, a to też dokłada kolorytu polskiej piłce.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

I przy okazji wyklucza możliwość dotacji z budżetu miasta.

zenon pierdziwół
zenon pierdziwół

Ale kibiców mają w całym powiecie,nawet w Tarnowie. Sam jednego poznałem kilka lat temu,jarał się w chuj,że ma niedaleko Ekstraklasę.

zenon pierdziwół
zenon pierdziwół

Poznałem kilka lat temu na Sylwestrze kolesia z Tarnowa. Jak po kilku drinkach mu powiedziałem,że niedaleko mają Ekstraklasę to strasznie się podjarał i powiedział,że im kibicuje. Także to głupota,że Bruk-Bet nie ma kibiców.Oni po prostu dopiero budują swoją markę. Tak jak napisał Staszek Anioł. a czym był GKS Katowice kiedy powstał w 1964 roku? a przez lata zbudowali swoją markę.Podobnie jak GKS Bełchatów,Zagłębie Lubin,Górnik Łęczna czy Odra Wodzisław.

zenon pierdziwół
zenon pierdziwół

i4CfN

Dawid
Dawid

Co Ty pieprzysz?? Termalica z publicznej kasy????? Sto razy wole w Esa Termalice niz smieszny Ruch Chorzow, ktory trzymal sie przy zyciu tylko dzieki miastu i C+. A po spadku na zgrzewke wody nie bylo ich stac. Korona nie lepsza.Historia?? Bo zasluzony klub?? I w dupie z historia jak nie masz nawet za ogrzewanie szatni zaplacic. Jak nie ma się miedzi to się na dupie siedzi.

Sławko Nowaczenko
Sławko Nowaczenko

Nie jestem z WLKP. ale będę kibicował Warcie i Stali również, bo to kawał historii polskiej piłki klubowej.

Amber mozart
Amber mozart

Argument o ilości widzów to już w ogóle jest najlepszy. W końcu pozostałe grające w barażach kluby to regularnie mają po 30k ludzi na meczu, prawda?

Sławek
Sławek

Moje zdanie jest takie, że Warta właśnie tworzy nową historię! Może nie jest krezusem ale ma ochotę grać, chociażby nie na swoim stadionie, a i tak awansowała do ESA. Należy się szacunek chociażby za to, że jako jedyna drużyna ma w składzie młodych, polskich piłkarzy. Stawia zatem na młodzież i brawo. Bo pokażcie mi klub w ESA lub 1 lidze, który nie ma żadnego obcokrajowca, (bo nie liczę jednego Ukraińca w składzie, który grał „ogony”), a potrafił awansować do ekstraklasy!!! Z przyjemnością będę na nich patrzył nadchodzącym sezonie.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!

Troszkę nie rozumiem ?
Nikt Warty w Ekstraklasie nie neguje, awansowali w sportowy sposób, nie kupowali licencji od nikogo, nie mataczyli… więc o co chodzi ? Bo kilka osób powie po co ta Warta.
Niech sobie grają, to nagroda za minione sezony i zasłużony awans, a narzekacze zawsze się znajdą, po co się nimi sugerować, o pozostałych dwóch beniaminkach słyszałem podobne komentarze… i co to zmienia, byli najlepsi awansowali, niech siebie i kibiców cieszą grą.
Spada jeden zespół, nawet gdyby był to któryś z beniaminków, to dla pozostałej dwójki historia z ekstraklasa się i tak nie skończy w nadchodzącym sezonie.

nvxcnvxcfdh
nvxcnvxcfdh

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – 492 kurs wczoraj trafiony i skan kuponu na blogu! polecam ich, zarobilem 11 tys wczoraj z nimi

Frank Underwood
Frank Underwood

Gówno zarobiłeś, nikt się nie nabiera na te twoje durne posty. Za robotę się weź, a nie 2zł od matki na kupony ciągniesz

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Leszku, Ty też o Warcie? Nie mam nic do tego klubu, zawodników, kibiców, ale to już w ostatnich tygodniach można pierdolca dostać. Warta codziennie wałkowana. Zaraz się będę bał lodówkę otworzyć żeby mi Warta nie wyskoczyła.
Artykuły są nawet ciekawe, ale znacie pewne stare mądre powiedzenie – „co za dużo, to niezdrowo”.

Jacek
Jacek

Od początku lat 70-tych jestem kibicem Lecha. WIELKIE GRATULACJE DLA WARTY. Powodzenia.

Michał
Michał

Super tekst.

sprzęgło
sprzęgło

Niektórym chyba marzy się Ekstraklasa jako zamknięta liga na wzór NHL i NBA, gdzie Duże i Uznane Kluby Z Wielkich Ośrodków grają co roku w tym samym towarzystwie o puchary i profity – a potem przyjeżdża FC Koniec Świata czy jakaś półzawodowa drużyna pracowników poczty albo innych kasjerów i bez litości weryfikuje nasze napięte jak plandeka na Żuku tuzy ligi.

Weszło
21.09.2020

Wilczek strzela Brondby, Przybyłko z dubletem, szalony weekend w Championship | STRANIERI

Weekend bez bramek Polaków? Takiego od dawna już nie uznajemy. Do gry wróciły już wszystkie najsilniejsze ligi świata, włącznie z Bundesligą i Serie A, więc na boiskach mamy coraz więcej biało-czerwonych akcentów. Powody do uśmiechu są jednak zwykle takie same, bo każdy się spodziewa, kto błysnął w ten weekend w Europie i na świecie. Niemniej […]
21.09.2020
Weszło
21.09.2020

PRASA. Michniewicz bliski poprowadzenia Legii

W poniedziałkowej prasie: Czesław Michniewicz blisko Legii Warszawa, historia Mateusza Klicha prowadząca go do goli w Premier League, pochwały dla Górnika Zabrze, krytyka dla Legii, echa konfliktu Kucharski-Lewandowski. Zapraszamy na prasówkę. PRZEGLĄD SPORTOWY Po 22 latach Górnik Zabrze wygrał na Legii, którą może przejąć trener Czesław Michniewicz. Czarne chmury zbierały się nad Vukoviciem od jakiegoś […]
21.09.2020
Weszło
20.09.2020

Pewna wygrana Juventusu w debiucie Pirlo, koszmarny kiks Bereszyńskiego

Andrea Pirlo może nie wszedł do środowiska trenerskiego razem z drzwiami i futryną, ale na pewno nie zasiał ziarna wątpliwości, czy nadaje się do tego zawodu. Udanie zadebiutował jako szkoleniowiec Juventusu, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Sampdorii. Niestety, swoją cegiełkę do tej porażki dołożył Bartosz Bereszyński. Polski obrońca długo – w porównaniu do […]
20.09.2020
Hiszpania
20.09.2020

Ligowy falstart Realu Madryt

Widzieliśmy już tyle meczów tego typu… Jedna drużyna, murowany faworyt, od pierwszej minuty bawi się piłeczką. Tu jakiś drybling, tam jakaś klepka, po stracie zazwyczaj od razu pressing i odzyskanie kontroli. Ale czy piłkarze tworzą jakiekolwiek groźne sytuacje? No nie, minuty mijają, blok defensywny rywali się przesuwa, w poczynania faworyta zaczyna się wdawać pośpiech oraz […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Ręka Trałki nie była ręką Boga. Lech wyszarpał wygraną w derbach

25 lat czekania na derby Poznania i jeśli mamy być szczerzy, po dzisiejszym meczu nie poczuliśmy żalu, że ta przerwa była tak długa. Od starcia Lecha z Wartą oczekiwaliśmy znacznie więcej, oczywiście głównie ze strony gospodarzy. „Kolejorz” zaliczył najmniej jakościowy występ w tym sezonie, ale paradoksalnie właśnie w nim zgarnął pierwszy ligowy komplet punktów. Wartę […]
20.09.2020
Anglia
20.09.2020

Wydaj miliony na nowych napastników, trzymaj w bramce Kepę

Żeby wyliczyć wszystkich błyskotliwych zawodników ofensywnych Chelsea, musielibyśmy zaangażować obie dłonie, a i tak mogłoby to nie wystarczyć. Już w okresie transferowej smuty klub zdołał dostarczyć paru ciekawych piłkarzy, głównie ze swojej słynnej Loan Army. Tammy Abraham, Mason Mount czy Christian Pulisic ciągnęli wózek w ciężkich czasach, więc w nagrodę w minionym okienku otrzymali pierwszorzędne […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

LIGA MINUS: Górnik miażdży Legię, Vuko na wylocie?

Jak co kolejkę zapraszamy was na szaloną podróż wraz z szalonymi podróżnikami. Tym razem w świat Ekstraklasy zabiorą was Wojciech Kowalczyk, Leszek Milewski, Jakub Białek i Paweł Paczul. Jest o czym gadać! Legia dostała w trąbę, mówi się, że Vuković może wylecieć, Lech wygrał derby. No to wio! 
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Pożegnanie Bohara w meczu do kotleta

Jeśli chodzi o pierwszą połowę meczu Zagłębia z Cracovią, to chcemy wam powiedzieć, że to było całkiem udane lato, może nie tak ciepłe jak dwa lata temu, ale też dużo nie padało i można było korzystać z pogody. Pojeździć na rowerze, popływać, zjeść loda czy pograć w cymbergaja w nadmorskim kurorcie, zapijając kolejne punkty piwkiem […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

„Wsiadłem w karetkę i wyjechałem ze stadionu”. Patologia w Olimpii Elbląg

Dzieje się, dzieje w II lidze i nie dzieje się dobrze. W Olimpii Elbląg doszło do niezłej patologii. Zaczęło się od tego, że pseudokibice przeprowadzili rozmowę motywacyjną z piłkarzami klubu po przegranym meczu z Bytovią, którą łagodzić próbował trener Łukasz Kowalski. I niestety – za kolejny cel pseudofani obrali sobie jego. W konsekwencji kolejny mecz […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Korona grała, Górnik strzelał. Beniaminek lepszy od spadkowicza

Strzały na bramkę? 20:3 dla Korony. Bramki? 2:0 dla Górnika. Kielczanie zostali kolejną ofiarą beniaminka z Łęcznej, który do ligi wchodzi w kapitalnym stylu. Owszem, ekipa Macieja Bartoszka była najpoważniejszym rywalem Górnika, jednak nie zmienia to faktu, że bilans: trzy mecze, dziewięć punktów i zero straconych bramek, wygląda lepiej niż solidnie. Nie byłoby tego sukcesu, […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

LIVE: Derby Poznania. Na papierze pogrom. Na boisku wyrównany mecz!

Siemanko! Niedziela, popołudnie, Ekstraklasa, a więc także nasza relacja LIVE. Dziś Ekstraklasa serwuje nam dwa mecze. Na start – Zagłębie Lubin kontra Cracovia. Na papierze to spotkanie ma wszystko, by było ciekawe. Zwłaszcza, że Cracovia jest podrażniona po dwóch wpadkach z beniaminkami i chce zdobyć wreszcie jakieś punkty na plus (bo ujemne już nadrobiła). Później […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Andrea Pirlo z wymarzonym debiutem? Juventus zaczyna sezon

Sampdoria Genua. Co przeciętny polski kibic wie o tym klubie? Ach, grali kiedyś z Legią. No i to ci od Linetty’ego i Bereszyńskiego. A właściwie już jednego z tej dwójki, bo były pomocnika Lecha zameldował się już w Torino. Między innymi dlatego Juventus nie powinien mieć dzisiaj problemów ze spraniem rywala. Przed Andreą Pirlo okazja […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Czy Warta Poznań strzeli kiedyś gola w Ekstraklasie?

Warta Poznań nie tylko nie strzela goli, ona nawet nie tworzy sobie zbyt wielu okazji bramkowych. I co więcej – nie jest to stan, który nas jakoś wyjątkowo zaskoczył. O ile w pierwszym meczu z Lechią Gdańsk udawało im się jeszcze coś wykreować, o tyle w dwóch kolejnych spotkaniach Zieloni ewidentnie grali na bezbramkowy remis. […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Timo Werner poprowadzi Chelsea do zwycięstwa z Liverpoolem?

„The Blues” kontra „The Reds” czyli ligowy klasyk w Premier League. Na takie spotkania długo się czeka, choć akurat w tym sezonie niekoniecznie znalazło to swoje zastosowanie, bo przecież mamy dopiero drugą ligą kolejkę. Niemniej szykuje nam się ciekawe starcie, bo wzmocniona Chelsea potrzebuje trampoliny, żeby lepiej wejść w sezon. Zresztą przekonujące zwycięstwo przyda się […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Turysta Remy, leniuch Stolarski, czyli krótka rzecz o kompromitacji

To będzie opowieść o dwóch takich, co skompromitowali się z Górnikiem Zabrze. Pierwszy bohater maczał palce przy trzech bramkach przyjezdnych z Zabrza, prezentując całą gamę niekompetencji. Od złego ustawienia, przez krycie na radar, po pilnowanie pustej przestrzeni. Dosłownie wszystko, co tylko najgorsze może zrobić obrońca, wyłączając samobója. Drugi bohater zaś pokazał, że jest niezwykle konsekwentny […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Z Wojciechowskim do Barcelony, trałkowanie i pirania Leo. Sceny z kariery Łukasza Trałki

Ojciec zabierał go na mecze Stali Mielec, Józef Wojciechowski zabierał go prywatnym samolotem na El Clasico. Razem z Paulinho pokonywali w Pucharze Polski zawsze groźny Start Otwock. Poznał od środka szalony świat Antoniego Ptaka, zapisał się w ligowym kolorycie trałkowaniem, w Lechu poznał rozegrał więcej meczów niż Czesław Jakółcewicz czy Teodor Anioła. Łukasz Trałka od […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Lech rozbije Wartę w derbach Poznania? Atrakcyjne kursy na pewną wygraną „Kolejorza”

Derby miasta, na których kibice siedzą na trybunach obok siebie? W Poznaniu to możliwe. Ekstraklasa serwuje nam dziś pierwsze od lat spotkanie dwóch największych, wielkopolskich klubów – Lecha oraz Warty. Czy Poznaniacy, którzy będą chcieli odpocząć po boju z Hammarby, zaliczą wreszcie pierwsze w sezonie zwycięstwo? A może Warta powtórzy niespodziankę sprzed lat? Typujemy ten […]
20.09.2020
Weszło
20.09.2020

Zagłębie Lubin i napastnicy. Status związku: to skomplikowane

Napastnicy w Zagłębiu Lubin? Bolesny temat. No, chyba że jesteś obrońcą czy bramkarzem przeciwnej drużyny. Wtedy temat staje się przyjemny. Rozumiemy, że nie jest wcale łatwo zastąpić Bartosza Białka. To nie był tylko młodziak z potencjałem. Ładował sporo goli, grał świetnie, przyciągał uwagę i pochwały kibiców. Wysoko zawiesił poprzeczkę. Jednak nie w tym rzecz. Bo […]
20.09.2020