I liga dla Resovii czy Stali? Dwugłos przed derbami Rzeszowa

Opublikowane 31.07.2020 07:40 przez

Michał Kołkowski

Rozstrzygnięć nadszedł czas. Dzisiaj poznamy ostatniego z beniaminków 1. ligi w sezonie 2020/21. Wiemy, że będzie to zespół z Rzeszowa, lecz wciąż pozostaje zagadką, który z nich dołączy do Górnika Łęczna oraz Widzewa Łódź. Dzisiaj o 17:00 wszystko się wyjaśni, gdy w derbowym starciu Resovia podejmie Stal. Przed spotkaniem porozmawialiśmy z Konradem Domoniem (Resovia) i Grzegorzem Goncerzem (Stal Rzeszów).

GRZEGORZ GONCERZ

(Stal Rzeszów)

Jak nastroje w szatni przed finałem baraży? Z jednej strony – emocjonujące chwile przed wami. Z drugiej – cały sezon sprowadza się teraz do wyniku tego jednego, finałowego meczu.

Jesteśmy mocno podekscytowani nadchodzącym spotkaniem. Mieliśmy w tym sezonie swoje wzloty i upadki. Na szczęście dzięki formule rozgrywek możemy nadal walczyć o awans do 1. ligi. Jesteśmy w finale. Mamy jednak świadomość, jak trudny mecz przed nami. Jedziemy na Resovię, więc zmierzymy się z zespołem, który właściwie przez cały sezon trzymał się w tej czołowej szóstce. Spodziewamy się bardzo trudnego spotkania. Wiemy też, jaka jest specyfika boiska Resovii. Stadion położony między blokami, w środku osiedla. Kibice gospodarzy na pewno będą nam nieprzychylni. Ale ja jestem spokojny. Jestem przekonany, że stać nas, by zagrać na Resovii dobre spotkanie.

Cieszycie się, że o awansie zadecydują akurat derby Rzeszowa, czy jednak wolelibyście zmierzyć się z Bytovią?

Jak dla mnie – wymarzony scenariusz. No, może to najbardziej wymarzony byłby taki, gdybyśmy finał grali na Bukowej w Katowicach, ale gdzieś się ta kolejność ostatecznie poprzestawiała. Niemniej – dla mnie super. Bardzo się zawsze cieszę na takie spotkania. Mecz finałowy, a jednocześnie mecz derbowy. Wspomnienie tego spotkania pozostanie z nami i z kibicami przez lata. Od nas samych zależy, czy będziemy to spotkanie wspominać miło, czy wręcz przeciwnie. Fajny scenariusz dla obu klubów i dla samego miasta. Taki finał to również promocja dla Rzeszowa. O to chyba w tym wszystkim chodzi, żeby były emocje.

Sporo zawirowań przeżyliście w tym sezonie. Wczesną jesienią znajdowaliście się nawet na pozycji lidera, natomiast na początku lipca byliście przez moment na piętnastym miejscu. Wyglądało na to, że możecie nawet spaść.

Weszliśmy w ligę bardzo fajnie, potem rzeczywiście przyszedł kryzys. Ale wydaje mi się, że dzięki tym trudniejszym momentom staliśmy się mocniejszą drużyną. Nie chcemy być traktowani jak beniaminek. Swoje przeszliśmy. Na początki lipca widmo spadku zajrzało nam głęboko w oczy, a zupełnie inaczej miał ten sezon w naszym wykonaniu wyglądać. Trzeba było podjąć rękawicę, no i stanęliśmy w tym przypadku na wysokości zadania.

Z czego wynika tak mocny finisz w waszym wykonaniu? Resovia w ostatnich tygodniach dużo gorzej sobie radziła.

Gdybyśmy znali odpowiedź na to pytanie, to stosowalibyśmy ją zawsze! Na pewno momentem zwrotnym było spotkanie z Gryfem w Wejherowie. Doszliśmy wtedy do ściany. Potrzebowaliśmy kompletu punktów. Wiedzieliśmy, że Gryf już spadł z ligi, więc chłopaki nie mają nic do stracenia, a my wyszliśmy na boisko z ciężkim bagażem złych doświadczeń z poprzednich kolejek. Udało nam się wtedy wygrać i to był ten powiew optymizmu, który pozwolił nam się w lipcu rozpędzić. I obyśmy tak grali do samego końca, włącznie z finałem. W lipcu mamy na koncie sześć zwycięstw i jeden remis, więc cieszymy się, że te dzisiejsze derby też wypadają w lipcu. Oby teraz podtrzymać passę. Choć jesteśmy świadomi, że jedziemy na bardzo ciężki teren.

Uważacie Resovię za faworytów dzisiejszego meczu?

Oczywiście wszyscy na nas teraz patrzą przez pryzmat ostatniego miesiąca, ale faworytami nie jesteśmy. Czeka nas mecz wyjazdowy. My czujemy się mocni w ataku pozycyjnym, ale mamy świadomość, że okoliczności derbowe nie będą sprzyjały takiemu graniu. Zakładamy, że to Resovia na swoim boisku narzuci swoje warunki. Czeka nas zapewne dużo walki wręcz, wiele stałych fragmentów gry. Ale mamy wystarczająco doświadczony zespół, żeby dostosować się do tego i przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

O spotkanie z GKS-em Katowie chciałem jeszcze zapytać, na pewno bardzo dla ciebie ważne. Przy Bukowej pożegnano cię owacją.

Potem śmiałem się ze znajomymi w Katowicach, że trzeba było opuścić GKS, żeby takie gromkie brawa od tamtejszych kibiców otrzymać. Ale mówiąc poważnie – GieKSę wspominam bardzo miło. Mimo że doświadczyłem tam wielu niepowodzeń i ostatecznie nie zrealizowałem z klubem tego głównego celu, który przez lata był stawiany przed drużyną przez zarząd, czyli awansu do Ekstraklasy. Dzisiaj jestem piłkarzem bogatszym o ten bagaż przykrych doświadczeń. Wiem, jak niektóre spotkania rozgrywać. Jak się należy zachowywać w spotkaniach rozgrywanych pod dużą presją. Tym bardziej liczę, że jutro pomogę zespołowi właśnie swoim doświadczeniem.

Z GKS-em wygraliście oczywiście w pełni zasłużenie, ale przebieg spotkania był niesamowity. Macie takie poczucie, że ta ulewa, która przetoczyła się nad Bukową, trochę wam pomogła w skutecznej obronie wyniku?

Wydaje mi się, że tak. Jak już sobie na spokojnie przeanalizowaliśmy to spotkanie z Katowicami, no to widać, że w paru momentach mieliśmy troszkę szczęścia. W pierwszej fazie meczu GieKSa bardzo dobrze operowała piłką, mocno nas przycisnęła. My tylko odgrażaliśmy się kontrami. Potem te niesprzyjające warunki atmosferyczne trochę ich wybiły z rytmu, no bo to Katowice były stroną, która cały czas utrzymywała piłkę i próbowała nas nękać. Deszcz dał nam czas, by odetchnąć. Ale ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział kiedyś, że w życiu suma szczęścia zawsze równa się zero. Ja mam wrażenie, że my jeszcze jesteśmy z tym szczęściem na deficycie i los nam pomału wynagradza to, co kilka razy odebrał w trakcie sezonu. Liczę zatem, że w finale baraży szczęście ponownie się do nas uśmiechnie.

W dwóch poprzednich spotkaniach z Resovią nie zagrałeś. To była decyzja taktyczna? W finale baraży możemy się spodziewać twojego występu?

Być może była to kwestia taktyki, ale ja mam taki zwyczaj – i zawsze się go trzymam – że nie pytam trenerów dlaczego gram, dlatego nie pytam również dlaczego nie gram. Oczywiście jestem zawsze do dyspozycji. Jestem gotowy, jestem chętny, żeby się sprawdzić przeciwko Resovii. W każdym momencie tego spotkania. Ale trener karty odsłoni przed nami dopiero przed meczem, na odprawie. Liczę, że zadebiutuję w tych derbach miasta. Jestem już w Stali półtora roku i dało się odczuć w mieście, że dla kibiców te mecze są bardzo istotne. Lubię uczestniczyć w takich wydarzeniach.

No właśnie, jak atmosfera w mieście? Poruszając się po Rzeszowie odczułeś zainteresowanie finałem?

Wydawało mi się, że jestem na swoim osiedlu osobą anonimową. Tymczasem kilka osób uśmiechało się, gratulowało zwycięstwa i życzyło nam awansu. Nie sądziłem, że wśród ludzi, których znam tutaj tylko z widzenia, znajdzie się tylu kibiców Stali, którzy się postanowili ujawnić. Bardzo to wszystko miłe. Postaramy się podziękować za wsparcie zwycięstwem z Resovią, no i w pewnym sensie spróbujemy też wynagrodzić kibicom ten okres oczekiwania, bo gdzieś się natknąłem na statystykę, że ostatni raz Stal na drugim poziomie rozgrywek grała 26 lat temu. Szmat czasu. Wierzę, że przełamiemy tę niemoc. Dlatego słowa uznania dla prezesa Bońka i całego PZPN-u, że w dobie pandemii jednak doprowadzono sezon do końca. Sam wiem, że wiele drużyn nie chciało grać, niektórzy woleliby zaczekać na kolejny sezon. Były naciski, żeby tę ligę zamknąć. Stal Rzeszów zawsze chciała grać. Jako rodzina, jako społeczność. Chcemy grać w piłkę, doświadczać tych emocji. O to chodzi, żeby mecze rozstrzygać na boisku, a nie przy zielonym stoliku. A ci co kombinowali… Kiedyś ich to dosięgnie.

KONRAD DOMOŃ

(CWKS Resovia)

Emocje buzują przed finałem?

Podchodzimy spokojnie do tego meczu. Staramy się potraktować to spotkanie jak każdy inny mecz ligowy, nawet mając świadomość, że jego ranga jest większa. Ja sam mam już sporo sezonów na koncie, większość chłopaków w zespole to również są doświadczeni zawodnicy. Nie tracimy głowy, czekamy spokojnie. Wierzymy w swoje umiejętności. Nie ma wielkiego stresu, choć wiadomo, że przed nami bardzo ważny mecz dla Resovii i w ogóle dla całego miasta. Myślę, że dla piłkarskiego Rzeszowa to najważniejsze wydarzenie od wielu lat.

Cieszysz się, że tak się to wszystko poukładało, że w finale akurat zagracie derby ze Stalą?

Szczerze mówiąc – przede wszystkim cieszy mnie to, że ostatni mecz rozegramy u siebie. Sporo mieliśmy tych wyjazdów w ostatnim czasie. Za nami ciężki sezon, a te podróże na finiszu rozgrywek dodatkowo nas wyczerpywały.  Dlatego jesteśmy zadowoleni, że finał rozegramy u siebie. A że przy okazji będą to derby? Świetnie, fajna otoczka i promocja dla Rzeszowa.

Z Resovią jesteś związany od lat. Awans do pierwszej ligi byłby w pewnym sensie ukoronowaniem twojej kariery.

To jest moje wielkie marzenie, żeby wywalczyć ten awans. Pierwsza liga w Rzeszowie ostatni raz była – o ile dobrze pamiętam – 25 alb 26 lat temu. Ja już swoje lata mam, 34 na ramieniu. Jestem coraz bliżej końca kopania tej piłki. Dlatego awans do pierwszej ligi na takim etapie to byłaby wspaniała sprawa. Rzeczywiście ukoronowanie tej piłkarskiej przygody, no bo nie mogę mówić o karierze. Od początku jestem związany z Resovią. Zacząłem w klubie treningi w wieku sześciu lat, przeszedłem w Resovii wszystkie szczeble juniorskie, aż załapałem się do pierwszego zespołu. Nie występowałem w żadnym innym klubie.

Odczuwasz jakieś szczególne poruszenie wśród kibiców przed finałem? Miasto żyje meczem?

Pewnie. Jestem wychowany w środowisku resoviackim, więc sporo wiadomości i SMS-ów do mnie spływa. Ale wewnątrz klubu działacze i trenerzy starają się nas odcinać od tej otoczki. Wiemy na pewno, że nasi kibice mocno się mobilizują przed jutrzejszym spotkaniem. Na pewno będzie to duży atut po naszej stronie w finałowym spotkaniu.

Co się z wami stało po przerwie spowodowanej pandemią? Jesienią wyglądaliście na zespół, który powalczy o bezpośredni awans do pierwszej ligi, ale czerwiec i lipiec to seria meczów bez zwycięstwa w waszym wykonaniu. Prawie wypadliście z czołowej szóstki.

Sami do tej pory nie potrafimy sobie odpowiedzieć, co było główną przyczyną tej gorszej passy. Przede wszystkim problem był taki, że nie punktowaliśmy, choć nasza gra nie wyglądała najgorzej. W niektórych meczach przeważaliśmy, ale brakowało skuteczności. Nie obwiniam jednak wyłącznie napastników. Cały zespół nie spisywał się odpowiednio na etapie kończenia akcji w ofensywie. W pierwszej rundzie strzelaliśmy mnóstwo bramek z niczego. Komuś piłka spadła pod nogi w polu karnym i wpakował ją do bramki. W ostatnich tygodniach było odwrotnie – nawet w stuprocentowych sytuacjach nie potrafiliśmy zdobyć gola. Ale mamy to, o czym marzyliśmy. Wciąż możemy wywalczyć awans. Jeśli nam się uda, to nie będzie już miało żadnego znaczenia, że awansowaliśmy poprzez baraże a nie z drugiego czy pierwszego miejsca w tabeli.

Na początku lipca graliście mecz z Garbarnią. Przegraliście, a ty obejrzałeś czerwoną kartkę. Pojawiły się gdzieś w twojej głowie czarne myśli, że przez taki błąd szansa na awans może się wymknąć Resovii z rąk?

Ten mecz z Garbarnią wpisuje się w to, co mówiłem wcześniej. Zagraliśmy dobrze. W pierwszej połowie mieliśmy ze dwie-trzy doskonałe sytuacje, Garbarnia ani jednej. Ale nie zdobyliśmy gola. Jak już wyszliśmy na prowadzenie, to straciliśmy głupią bramkę na 1:1. Potem ja zrobiłem rzut karny dla Garbarni… Przegraliśmy mecz, w którym trzy punkty były na wyciągnięcie ręki. W następnej kolejce przegraliśmy z Lechem, gdzie zagrało wielu zawodników często występujących w pierwszym zespole i rzeczywiście zrobiło się gorąco. Ale nerwowych ruchów w drużynie nie było. Jesteśmy świadomi swoich umiejętności. Wiedzieliśmy, że w końcu szczęście musi nam dopisać i znowu zaczniemy regularnie punktować.

Pierwsze spotkanie barażowe z Bytovią to też był niezły rollercoaster.

Bardzo ciężki mecz. Trzeba brać pod uwagę, że mieliśmy za sobą dziesięć godzin podróży do Bytowa. Wyjechaliśmy dzień wcześniej, ale dziesięć godzin spędzonych w autokarze jednak dało nam się we znaki. A jeśli chodzi o sam mecz – rzeczywiście rollercoaster. Pierwsze dwadzieścia minut jeszcze w miarę wyglądało, ale potem Bytovia zaczęła grać. Na dodatek sami sobie sprokurowaliśmy rzut karny. Na szczęście mamy między słupkami Marcela, który wybronił tę jedenastkę.

No właśnie, Marcel Zapytowski, wasz 19-letni bramkarz. Uratował wam skórę w tych karnych. Zwłaszcza gdy zachował zimą krew przy powtórzonej jedenastce.

Jeżeli chodzi o Marcela, to ten mecz był tylko jednym z jego świetnych występów w tym sezonie. Od dłuższego czasu trzyma bardzo wysoki poziom, często nas ratuje i pokazuje duży kunszt jak na tak młodego chłopaka. Oby tylko dzisiaj to potwierdził i jeszcze raz pokazał klasę.

Grzegorz Goncerz ze Stali twierdzi, że jesteście faworytami finału. Też tak to czujesz?

Ja bym się faworytów w tym meczu nie doszukiwał. Derby mają swoje prawa. Na pewno jakąś przewagą będzie dla nas fakt, że gramy u siebie, przed własną publiką, ale na boisko tak czy owak wyjdą dwie drużyny, które będą chciały zwyciężyć za wszelką cenę. Walka, zaangażowanie – to będzie klucz do zwycięstwa w starciu ze Stalą.

fot. NewsPix.pl

Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Piłka nożna
14.01.2022

Wielkie doświadczenie i trudny charakter. Dokąd Vahid Halilhodzić zaprowadzi Maroko?

Trenerem jest od trzech dekad, a lista wywalczonych przez niego trofeów niespecjalnie imponuje. Triumf w Afrykańskiej Lidze Mistrzów, mistrzostwo Chorwacji, Puchar Francji… Niewiele, jak na tak potężny staż pracy. Mimo to Vahid Halilhodzić wciąż nie może narzekać na nudę, a na jego usługi nadal jest zapotrzebowanie. Na tegoroczny Puchar Narodów Afryki niespełna 70-letni szkoleniowiec przyjechał […]
14.01.2022
Premier League
05.01.2022

Kolejny zakręt w karierze Lukaku

Jeśli zsumować wszystkie pieniądze, jakie dotychczas na niego wydano, Romelu Lukaku jest najdroższym zawodnikiem w historii futbolu. Trudno podważać jego klasę, to prawdziwa bestia. A mimo to można się zastanawiać, czy kariera Belga jest prowadzono odpowiednio. Napastnik zbliża się już bowiem pomału do trzydziestych urodzin, a udało mu się jak dotąd wywalczyć zaledwie dwa trofea […]
05.01.2022
Piłka nożna
31.12.2021

Czas na TOP10! Ranking najlepszych trenerów w historii futbolu (część 3.)

Czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Przedstawiliśmy wam już pierwszą (50. – 26.) i drugą (25. – 11.) część naszego rankingu 50 najwybitniejszych trenerów w historii futbolu. Dzisiaj serwujemy zatem ostatni odcinek – TOP10. Zapraszamy. Jakie kryteria braliśmy pod uwagę przy tworzeniu rankingu? Wyróżniliśmy w naszych wewnętrznych rozważaniach aż osiem kategorii, pod kątem których analizowaliśmy kariery trenerów. […]
31.12.2021
Piłka nożna
29.12.2021

Ancelotti, Klopp, del Bosque… Ranking najlepszych trenerów w historii (część 2.)

W pierwszej odsłonie (miejsca 50. – 26.) naszego rankingu 50 najwybitniejszych trenerów wszech czasów poznaliście pozycje, na jakich umieściliśmy między innymi Diego Simeone, Zinedine’a Zidane’a czy Arsene’a Wengera. Nadszedł zatem czas na drugą, a zarazem przedostatnią część zestawienia, w której pojawią się tacy giganci jak Fabio Capello czy Otto Rehhagel. Przygotowaliśmy kilka – jak nam […]
29.12.2021
Piłka nożna
26.12.2021

Zidane, Heynckes, Scolari… Ranking najlepszych trenerów w historii (część 1.)

Jose Mourinho czy Pep Guardiola? Rinus Michels czy Ernst Happel? Alex Ferguson czy Bill Shankly? Louis van Gaal czy Johan Cruyff? Przygotowaliśmy dla was naprawdę pokaźnych rozmiarów lekturę na czas świątecznej sielanki – wielki ranking 50 najwybitniejszych trenerów w historii futbolu. Jak to zwykle w przypadku naszych rankingów bywa, nie ograniczyliśmy się wyłącznie do wyliczenia […]
26.12.2021
Serie A
22.12.2021

Nie taka kadencja Mourinho w Romie straszna, jak ją malują?

Kiedy w październiku Roma przerżnęła 1:6 z Bodo/Glimt w fazie grupowej Ligi Konferencji, a niedługo potem dorzuciła też zawstydzającą porażkę w lidze z walczącą o utrzymanie Venezią, wydawało się, że rzymski projekt Jose Mourinho legnie w gruzach, zanim zdąży się na dobre rozpocząć. Ale mijają kolejne tygodnie i coraz więcej wskazuje na to, że najgorsze […]
22.12.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
20.01.2022

Kolejny obrońca opuszcza Arsenal. Kierunek? Włochy

Kolejny zawodnik opuszcza szeregi Arsenalu. Niedawno Sead Kolasinac przeniósł się na stałe do Marsylii, a teraz w jego ślady idzie Pablo Mari. Hiszpan trafił do Udinese Calcio.  Na razie na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Wcześniej na podobnych warunkach inny zawodnik Kanonierów, Ainsley Maitland-Niles, wzmocnił AS Romę. 28-letni Mari do Arsenalu trafił w lipcu 2020 […]
20.01.2022
Ekstraklasa
20.01.2022

„W Czechach pisali o mnie: Michal Doleżal. Nie wiedziałem, o co chodzi!”

Zagłębie Lubin zdecydowało, że ich celem transferowym na zimę będzie sprowadzenie napastnika. I tak na Dolny Śląsk trafił Martin Doleżal, jeden z najlepszych strzelców w historii czeskiej ekstraklasy. 31-latek opowiada nam o swoim pierwszym zagranicznym wyjeździe, o reprezentacji kraju, FK Jablonec czy o myleniu go z Michalem Doleżalem, trenerem polskiej kadry skoczków. Jak to jest, […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Koniec Dembele w Barcelonie? „Liczymy, że do transferu dojdzie przed końcem stycznia”

Ousmane Dembele nie znalazł się w kadrze FC Barcelony na dzisiejszy mecz Pucharu Króla, w którym rywalem Dumy Katalonii będzie Athletic Bilbao. Wiele wskazuje na to, że Francuza w barwach tego klubu już nie zobaczymy.  To kolejny odcinek sagi, która wiąże się z rozmowami kontraktowymi w sprawie przedłużenia umowy 24-letniego piłkarza. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Wisła wypożyczyła obrońcę do Izraela

Pisaliśmy wczoraj o tym, że w zasadzie przesądzony jest los Aschrafa El Mahdiouiego, który odejdzie za dobre pieniądze do Al-Taawon, ale na tym nie koniec zmian personalnych w drużynie Wisły. Kraków opuszcza również Adi Mehremić.  To ogólem już piąty piłkarz, którego wiosną nie zobaczymy przy Reymonta (pozostali to Yeboah, Buchalik i Wachowiak), ale za Bośniakiem […]
20.01.2022
Brama dnia
20.01.2022

Jermain Defoe kontra Dejan Stanković | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną odsłonę „Bramy dnia”. Dzisiaj cofniemy się do 2002 roku i odwiedzimy angielskie oraz włoskie boiska. JERMAIN DEFOE VS CHELSEA (20.01.2002) Dokładnie dwadzieścia lat temu Chelsea zmiażdżyła 5:1 West Ham w derbach Londynu. Gola na otarcie łez dla „Młotów” zdobył Jermain Defoe i trzeba angielskiemu snajperowi oddać, że efektownie zabawił się z defensorem […]
20.01.2022
Inne sporty
20.01.2022

Świątek w trzeciej rundzie Australian Open. Pozostali Polacy odpadli

Hubert Hurkacz sprawił wczoraj – nam i sobie – niemiłą niespodziankę, ale Iga Świątek nie poszła w jego ślady. Jedno trzeba Polce przyznać – od momentu, gdy wygrała French Open w 2020 roku, trzyma solidny poziom w turniejach wielkoszlemowych. Dzisiaj nie dała szans Rebecce Peterson (6:2, 6:2) i awansowała do 3. rundy Australian Open. Inna […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Bartoszek: – Zmiana stylu gry Wisły Płock jest diametralna

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek zdradził ile tak naprawdę razy w tym sezonie czuł, że może zostać zwolniony. Porozmawialiśmy też o postawie większości jego zawodników jesienią. Szkoleniowiec wyjawił również, kto może odejść z klubu. Wyjaśni się także kilka innych kwestii. Czy klub prowadzi rozmowy z Jakubem Rzeźniczakiem na temat nowej umowy? Czy 16-letni Tomasz Walczak […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Leśnodorski: – Ta liga jest za słaba, by Legia z niej spadła

Bogusław Leśnodorski udzielił „Sportowym Faktom” wywiadu, w którym podsumował jesień w wykonaniu Legii Warszawa. Były prezes stołecznego klubu nie szczędził cierpkich słów, ale przyznał też, że nie wyobraża sobie, by mistrz Polski, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, w przyszłym sezonie grał w pierwszej lidze: – Nie, nawet przez chwilę się o to nie martwiłem. Ta […]
20.01.2022
Prasówka
20.01.2022

PRASA. Teraz to Szewczenko jest faworytem Kuleszy

Przedłużający się wybór nowego selekcjonera to główny temat czwartkowej prasy.  PRZEGLĄD SPORTOWY Adam Nawałka odesłany na ławkę rezerwowych. Prezes PZPN walczy o gwiazdę ukraińskiej piłki. We wtorek, z każdą kolejną godziną stawało się coraz bardziej pewne, że 19 stycznia nie przyniesie rozwiązania zagadki, na którą odpowiedź kibice chcą poznać od 29 grudnia. Kiedy Paulo Sousa […]
20.01.2022
Suche Info
20.01.2022

Henry wróci na ławkę trenerską w Ligue 1?

Szykuje się kolejna zmiana trenerska w topowych ligach. Według francuskich mediów policzone są dni Vladimira Petkovicia, który trenuje Girondins Bordeaux, a zastąpić może go Thierry Henry. Mający wewnętrzne problemy Żyrondyści w ostatniej kolejce przegrali z Rennes aż 0-6 i był to trzeci ligowy mecz z rzędu, po którym schodzili z boiska pokonani. W tabeli Ligue […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Kluczowy wybór dla reprezentacyjnej kariery Lewandowskiego

Robert Lewandowski rozgaszcza i rozpycha się w złotym wieku swojej kariery. Nigdy nie był bliższy perfekcji, nigdy nie leciał bliżej słońca. Od dwóch lat próżno szukać lepszego od niego. W wielkim futbolu zaznał już wszystkiego, widział już wszystko, ale wciąż na horyzoncie majaczą się nowe cele do zrealizowania, nęcące rekordy do pobicia, trofea do odebrania. […]
20.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Sensacja! Atletico odpadło z Pucharu Króla

Za nami pierwsza duża sensacja w Pucharze Króla. Z rozgrywek na etapie 1/8 wypisało się Atletico Madryt. Drużyna Diego Simeone mierzyła się w środę z Realem Sociedad. Przegrała 2:0. Pierwszego gola głową zdobył Januzaj. Drugi był dziełem Alexandra Sorlotha. To nie jest sezon Atletico. Niedawno madrytczycy odpadli w półfinale Superpucharu z Athletic Bilbao. W lidze też […]
19.01.2022
Weszło
19.01.2022

Aschraf odchodzi. Duża kwota odstępnego

Najlepszy piłkarz Wisły w tym sezonie? Prawdopodobnie Aschraf El Mahdioui. Ale „piłkarz Wisły” to już sformułowanie nieaktualne. Holender przenosi się za grube pieniądze do Arabii Saudyjskiej. I pisząc o „grubych pieniądzach”, wcale nie przesadzamy. Wczoraj ujęliśmy to jako „ofertę nie do odrzucenia” i ta faktycznie taka jest. Według naszych informacji Al-Taawon płaci za piłkarza „Białej Gwiazdy” […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Co za końcówka! Tottenham wyszarpuje zwycięstwo w doliczonym czasie!

Ależ zadziało się w meczu Leicester City – Tottenham Hotspur. Gospodarze aż do 94. minuty prowadzili 2:1. A potem do akcji wkroczył Steven Bergwijn. Bohater spotkania wszedł na boisko dopiero w 79. minucie. Doliczony czas gry należał do niego. Holender pierwszy cios wyprowadził w 95. minucie, gdy wykończył akcje Matta Doherty’ego, czyli innego rezerwowego. Drugi – klasa, […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Genoa kupiła trenera KV Oostende

Genoa aktywowała klauzulę wykupu Alexandra Blessina. Niemiec trenował od lipca 2020 roku belgijskie KV Oostende. To szokujący ruch, bo ta kandydatura ani razu nie padła jeszcze w mediach. KV Oostende zajmuje dopiero piętnaste miejsce w lidze belgijskiej, a więc nowy szkoleniowiec klubu z Serie A nie wyróżnił się wynikami. Włochów przekonała wizja niemieckiego szkoleniowca, który […]
19.01.2022
Ekstraklasa
19.01.2022

Radomiak testuje nowego zawodnika. Przyjechał na obóz do Turcji

Ekstraklasowy Radomiak Radom zapowiadał, że na obóz do Turcji może przylecieć nowy zawodnik. Ekipa Dariusza Banasika zostawiła miejsce w hotelu dla piłkarza, który miałby sprawdzić się w treningach i sparingach albo dołączyć do „Zielonych” na zasadzie definitywnego transferu. Właśnie rozgrywa się pierwszy scenariusz. W środę wieczorem do hotelu w Larze, gdzie stacjonuje Radomiak Radom, przybył […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Łukasz Skorupski okradziony. Straty to 70 tysięcy euro

Kolejny polski piłkarz okradziony we Włoszech. Kiedyś Arkadiuszowi Milikowi ukradziono zegarek marki „Rolex”, tym razem padło na Łukasza Skorupskiego. Według informacji „Przeglądu Sportowego” jego dom został przetrzepany z najcenniejszych przedmiotów w momencie, gdy… był na boisku. Do grabieży doszło w momencie Bologna – Napoli, w którym ekipa Piotra Zielińskiego wygrała 2:0. Na meczu była rodzina […]
19.01.2022
Suche Info
19.01.2022

Świderski w MLS? 5 milionów euro na stole

Karol Świderski może grać w MLS. Napastnik reprezentacji Polski dostał konkretną ofertę. Informuje o niej portal meczyki.pl. Klubem, który wyraził zainteresowanie Świderskim, jest Charlotte FC. W beniaminku MLS zagra od przyszłego sezonu także Jan Sobociński. Amerykanie wykładają na stół 5 milionów euro. Wygląda na to, że wszystko jest już przesądzone. Świderski, według informacji Tomasza Włodarczyka, […]
19.01.2022