post
Michał Kołkowski

Opublikowane 31.07.2020 07:40 przez

Michał Kołkowski

Rozstrzygnięć nadszedł czas. Dzisiaj poznamy ostatniego z beniaminków 1. ligi w sezonie 2020/21. Wiemy, że będzie to zespół z Rzeszowa, lecz wciąż pozostaje zagadką, który z nich dołączy do Górnika Łęczna oraz Widzewa Łódź. Dzisiaj o 17:00 wszystko się wyjaśni, gdy w derbowym starciu Resovia podejmie Stal. Przed spotkaniem porozmawialiśmy z Konradem Domoniem (Resovia) i Grzegorzem Goncerzem (Stal Rzeszów).

GRZEGORZ GONCERZ

(Stal Rzeszów)

Jak nastroje w szatni przed finałem baraży? Z jednej strony – emocjonujące chwile przed wami. Z drugiej – cały sezon sprowadza się teraz do wyniku tego jednego, finałowego meczu.

Jesteśmy mocno podekscytowani nadchodzącym spotkaniem. Mieliśmy w tym sezonie swoje wzloty i upadki. Na szczęście dzięki formule rozgrywek możemy nadal walczyć o awans do 1. ligi. Jesteśmy w finale. Mamy jednak świadomość, jak trudny mecz przed nami. Jedziemy na Resovię, więc zmierzymy się z zespołem, który właściwie przez cały sezon trzymał się w tej czołowej szóstce. Spodziewamy się bardzo trudnego spotkania. Wiemy też, jaka jest specyfika boiska Resovii. Stadion położony między blokami, w środku osiedla. Kibice gospodarzy na pewno będą nam nieprzychylni. Ale ja jestem spokojny. Jestem przekonany, że stać nas, by zagrać na Resovii dobre spotkanie.

Cieszycie się, że o awansie zadecydują akurat derby Rzeszowa, czy jednak wolelibyście zmierzyć się z Bytovią?

Jak dla mnie – wymarzony scenariusz. No, może to najbardziej wymarzony byłby taki, gdybyśmy finał grali na Bukowej w Katowicach, ale gdzieś się ta kolejność ostatecznie poprzestawiała. Niemniej – dla mnie super. Bardzo się zawsze cieszę na takie spotkania. Mecz finałowy, a jednocześnie mecz derbowy. Wspomnienie tego spotkania pozostanie z nami i z kibicami przez lata. Od nas samych zależy, czy będziemy to spotkanie wspominać miło, czy wręcz przeciwnie. Fajny scenariusz dla obu klubów i dla samego miasta. Taki finał to również promocja dla Rzeszowa. O to chyba w tym wszystkim chodzi, żeby były emocje.

Sporo zawirowań przeżyliście w tym sezonie. Wczesną jesienią znajdowaliście się nawet na pozycji lidera, natomiast na początku lipca byliście przez moment na piętnastym miejscu. Wyglądało na to, że możecie nawet spaść.

Weszliśmy w ligę bardzo fajnie, potem rzeczywiście przyszedł kryzys. Ale wydaje mi się, że dzięki tym trudniejszym momentom staliśmy się mocniejszą drużyną. Nie chcemy być traktowani jak beniaminek. Swoje przeszliśmy. Na początki lipca widmo spadku zajrzało nam głęboko w oczy, a zupełnie inaczej miał ten sezon w naszym wykonaniu wyglądać. Trzeba było podjąć rękawicę, no i stanęliśmy w tym przypadku na wysokości zadania.

Z czego wynika tak mocny finisz w waszym wykonaniu? Resovia w ostatnich tygodniach dużo gorzej sobie radziła.

Gdybyśmy znali odpowiedź na to pytanie, to stosowalibyśmy ją zawsze! Na pewno momentem zwrotnym było spotkanie z Gryfem w Wejherowie. Doszliśmy wtedy do ściany. Potrzebowaliśmy kompletu punktów. Wiedzieliśmy, że Gryf już spadł z ligi, więc chłopaki nie mają nic do stracenia, a my wyszliśmy na boisko z ciężkim bagażem złych doświadczeń z poprzednich kolejek. Udało nam się wtedy wygrać i to był ten powiew optymizmu, który pozwolił nam się w lipcu rozpędzić. I obyśmy tak grali do samego końca, włącznie z finałem. W lipcu mamy na koncie sześć zwycięstw i jeden remis, więc cieszymy się, że te dzisiejsze derby też wypadają w lipcu. Oby teraz podtrzymać passę. Choć jesteśmy świadomi, że jedziemy na bardzo ciężki teren.

Uważacie Resovię za faworytów dzisiejszego meczu?

Oczywiście wszyscy na nas teraz patrzą przez pryzmat ostatniego miesiąca, ale faworytami nie jesteśmy. Czeka nas mecz wyjazdowy. My czujemy się mocni w ataku pozycyjnym, ale mamy świadomość, że okoliczności derbowe nie będą sprzyjały takiemu graniu. Zakładamy, że to Resovia na swoim boisku narzuci swoje warunki. Czeka nas zapewne dużo walki wręcz, wiele stałych fragmentów gry. Ale mamy wystarczająco doświadczony zespół, żeby dostosować się do tego i przychylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

O spotkanie z GKS-em Katowie chciałem jeszcze zapytać, na pewno bardzo dla ciebie ważne. Przy Bukowej pożegnano cię owacją.

Potem śmiałem się ze znajomymi w Katowicach, że trzeba było opuścić GKS, żeby takie gromkie brawa od tamtejszych kibiców otrzymać. Ale mówiąc poważnie – GieKSę wspominam bardzo miło. Mimo że doświadczyłem tam wielu niepowodzeń i ostatecznie nie zrealizowałem z klubem tego głównego celu, który przez lata był stawiany przed drużyną przez zarząd, czyli awansu do Ekstraklasy. Dzisiaj jestem piłkarzem bogatszym o ten bagaż przykrych doświadczeń. Wiem, jak niektóre spotkania rozgrywać. Jak się należy zachowywać w spotkaniach rozgrywanych pod dużą presją. Tym bardziej liczę, że jutro pomogę zespołowi właśnie swoim doświadczeniem.

Z GKS-em wygraliście oczywiście w pełni zasłużenie, ale przebieg spotkania był niesamowity. Macie takie poczucie, że ta ulewa, która przetoczyła się nad Bukową, trochę wam pomogła w skutecznej obronie wyniku?

Wydaje mi się, że tak. Jak już sobie na spokojnie przeanalizowaliśmy to spotkanie z Katowicami, no to widać, że w paru momentach mieliśmy troszkę szczęścia. W pierwszej fazie meczu GieKSa bardzo dobrze operowała piłką, mocno nas przycisnęła. My tylko odgrażaliśmy się kontrami. Potem te niesprzyjające warunki atmosferyczne trochę ich wybiły z rytmu, no bo to Katowice były stroną, która cały czas utrzymywała piłkę i próbowała nas nękać. Deszcz dał nam czas, by odetchnąć. Ale ktoś mądrzejszy ode mnie powiedział kiedyś, że w życiu suma szczęścia zawsze równa się zero. Ja mam wrażenie, że my jeszcze jesteśmy z tym szczęściem na deficycie i los nam pomału wynagradza to, co kilka razy odebrał w trakcie sezonu. Liczę zatem, że w finale baraży szczęście ponownie się do nas uśmiechnie.

W dwóch poprzednich spotkaniach z Resovią nie zagrałeś. To była decyzja taktyczna? W finale baraży możemy się spodziewać twojego występu?

Być może była to kwestia taktyki, ale ja mam taki zwyczaj – i zawsze się go trzymam – że nie pytam trenerów dlaczego gram, dlatego nie pytam również dlaczego nie gram. Oczywiście jestem zawsze do dyspozycji. Jestem gotowy, jestem chętny, żeby się sprawdzić przeciwko Resovii. W każdym momencie tego spotkania. Ale trener karty odsłoni przed nami dopiero przed meczem, na odprawie. Liczę, że zadebiutuję w tych derbach miasta. Jestem już w Stali półtora roku i dało się odczuć w mieście, że dla kibiców te mecze są bardzo istotne. Lubię uczestniczyć w takich wydarzeniach.

No właśnie, jak atmosfera w mieście? Poruszając się po Rzeszowie odczułeś zainteresowanie finałem?

Wydawało mi się, że jestem na swoim osiedlu osobą anonimową. Tymczasem kilka osób uśmiechało się, gratulowało zwycięstwa i życzyło nam awansu. Nie sądziłem, że wśród ludzi, których znam tutaj tylko z widzenia, znajdzie się tylu kibiców Stali, którzy się postanowili ujawnić. Bardzo to wszystko miłe. Postaramy się podziękować za wsparcie zwycięstwem z Resovią, no i w pewnym sensie spróbujemy też wynagrodzić kibicom ten okres oczekiwania, bo gdzieś się natknąłem na statystykę, że ostatni raz Stal na drugim poziomie rozgrywek grała 26 lat temu. Szmat czasu. Wierzę, że przełamiemy tę niemoc. Dlatego słowa uznania dla prezesa Bońka i całego PZPN-u, że w dobie pandemii jednak doprowadzono sezon do końca. Sam wiem, że wiele drużyn nie chciało grać, niektórzy woleliby zaczekać na kolejny sezon. Były naciski, żeby tę ligę zamknąć. Stal Rzeszów zawsze chciała grać. Jako rodzina, jako społeczność. Chcemy grać w piłkę, doświadczać tych emocji. O to chodzi, żeby mecze rozstrzygać na boisku, a nie przy zielonym stoliku. A ci co kombinowali… Kiedyś ich to dosięgnie.

KONRAD DOMOŃ

(CWKS Resovia)

Emocje buzują przed finałem?

Podchodzimy spokojnie do tego meczu. Staramy się potraktować to spotkanie jak każdy inny mecz ligowy, nawet mając świadomość, że jego ranga jest większa. Ja sam mam już sporo sezonów na koncie, większość chłopaków w zespole to również są doświadczeni zawodnicy. Nie tracimy głowy, czekamy spokojnie. Wierzymy w swoje umiejętności. Nie ma wielkiego stresu, choć wiadomo, że przed nami bardzo ważny mecz dla Resovii i w ogóle dla całego miasta. Myślę, że dla piłkarskiego Rzeszowa to najważniejsze wydarzenie od wielu lat.

Cieszysz się, że tak się to wszystko poukładało, że w finale akurat zagracie derby ze Stalą?

Szczerze mówiąc – przede wszystkim cieszy mnie to, że ostatni mecz rozegramy u siebie. Sporo mieliśmy tych wyjazdów w ostatnim czasie. Za nami ciężki sezon, a te podróże na finiszu rozgrywek dodatkowo nas wyczerpywały.  Dlatego jesteśmy zadowoleni, że finał rozegramy u siebie. A że przy okazji będą to derby? Świetnie, fajna otoczka i promocja dla Rzeszowa.

Z Resovią jesteś związany od lat. Awans do pierwszej ligi byłby w pewnym sensie ukoronowaniem twojej kariery.

To jest moje wielkie marzenie, żeby wywalczyć ten awans. Pierwsza liga w Rzeszowie ostatni raz była – o ile dobrze pamiętam – 25 alb 26 lat temu. Ja już swoje lata mam, 34 na ramieniu. Jestem coraz bliżej końca kopania tej piłki. Dlatego awans do pierwszej ligi na takim etapie to byłaby wspaniała sprawa. Rzeczywiście ukoronowanie tej piłkarskiej przygody, no bo nie mogę mówić o karierze. Od początku jestem związany z Resovią. Zacząłem w klubie treningi w wieku sześciu lat, przeszedłem w Resovii wszystkie szczeble juniorskie, aż załapałem się do pierwszego zespołu. Nie występowałem w żadnym innym klubie.

Odczuwasz jakieś szczególne poruszenie wśród kibiców przed finałem? Miasto żyje meczem?

Pewnie. Jestem wychowany w środowisku resoviackim, więc sporo wiadomości i SMS-ów do mnie spływa. Ale wewnątrz klubu działacze i trenerzy starają się nas odcinać od tej otoczki. Wiemy na pewno, że nasi kibice mocno się mobilizują przed jutrzejszym spotkaniem. Na pewno będzie to duży atut po naszej stronie w finałowym spotkaniu.

Co się z wami stało po przerwie spowodowanej pandemią? Jesienią wyglądaliście na zespół, który powalczy o bezpośredni awans do pierwszej ligi, ale czerwiec i lipiec to seria meczów bez zwycięstwa w waszym wykonaniu. Prawie wypadliście z czołowej szóstki.

Sami do tej pory nie potrafimy sobie odpowiedzieć, co było główną przyczyną tej gorszej passy. Przede wszystkim problem był taki, że nie punktowaliśmy, choć nasza gra nie wyglądała najgorzej. W niektórych meczach przeważaliśmy, ale brakowało skuteczności. Nie obwiniam jednak wyłącznie napastników. Cały zespół nie spisywał się odpowiednio na etapie kończenia akcji w ofensywie. W pierwszej rundzie strzelaliśmy mnóstwo bramek z niczego. Komuś piłka spadła pod nogi w polu karnym i wpakował ją do bramki. W ostatnich tygodniach było odwrotnie – nawet w stuprocentowych sytuacjach nie potrafiliśmy zdobyć gola. Ale mamy to, o czym marzyliśmy. Wciąż możemy wywalczyć awans. Jeśli nam się uda, to nie będzie już miało żadnego znaczenia, że awansowaliśmy poprzez baraże a nie z drugiego czy pierwszego miejsca w tabeli.

Na początku lipca graliście mecz z Garbarnią. Przegraliście, a ty obejrzałeś czerwoną kartkę. Pojawiły się gdzieś w twojej głowie czarne myśli, że przez taki błąd szansa na awans może się wymknąć Resovii z rąk?

Ten mecz z Garbarnią wpisuje się w to, co mówiłem wcześniej. Zagraliśmy dobrze. W pierwszej połowie mieliśmy ze dwie-trzy doskonałe sytuacje, Garbarnia ani jednej. Ale nie zdobyliśmy gola. Jak już wyszliśmy na prowadzenie, to straciliśmy głupią bramkę na 1:1. Potem ja zrobiłem rzut karny dla Garbarni… Przegraliśmy mecz, w którym trzy punkty były na wyciągnięcie ręki. W następnej kolejce przegraliśmy z Lechem, gdzie zagrało wielu zawodników często występujących w pierwszym zespole i rzeczywiście zrobiło się gorąco. Ale nerwowych ruchów w drużynie nie było. Jesteśmy świadomi swoich umiejętności. Wiedzieliśmy, że w końcu szczęście musi nam dopisać i znowu zaczniemy regularnie punktować.

Pierwsze spotkanie barażowe z Bytovią to też był niezły rollercoaster.

Bardzo ciężki mecz. Trzeba brać pod uwagę, że mieliśmy za sobą dziesięć godzin podróży do Bytowa. Wyjechaliśmy dzień wcześniej, ale dziesięć godzin spędzonych w autokarze jednak dało nam się we znaki. A jeśli chodzi o sam mecz – rzeczywiście rollercoaster. Pierwsze dwadzieścia minut jeszcze w miarę wyglądało, ale potem Bytovia zaczęła grać. Na dodatek sami sobie sprokurowaliśmy rzut karny. Na szczęście mamy między słupkami Marcela, który wybronił tę jedenastkę.

No właśnie, Marcel Zapytowski, wasz 19-letni bramkarz. Uratował wam skórę w tych karnych. Zwłaszcza gdy zachował zimą krew przy powtórzonej jedenastce.

Jeżeli chodzi o Marcela, to ten mecz był tylko jednym z jego świetnych występów w tym sezonie. Od dłuższego czasu trzyma bardzo wysoki poziom, często nas ratuje i pokazuje duży kunszt jak na tak młodego chłopaka. Oby tylko dzisiaj to potwierdził i jeszcze raz pokazał klasę.

Grzegorz Goncerz ze Stali twierdzi, że jesteście faworytami finału. Też tak to czujesz?

Ja bym się faworytów w tym meczu nie doszukiwał. Derby mają swoje prawa. Na pewno jakąś przewagą będzie dla nas fakt, że gramy u siebie, przed własną publiką, ale na boisko tak czy owak wyjdą dwie drużyny, które będą chciały zwyciężyć za wszelką cenę. Walka, zaangażowanie – to będzie klucz do zwycięstwa w starciu ze Stalą.

fot. NewsPix.pl

Michał Kołkowski

Za cel obrał sobie sportretowanie wszystkich kultowych zawodników przełomu XX i XXI wieku i z każdym tygodniem jest coraz bliżej wykonania tej misji. Jego twórczość przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy preferują obszerniejsze lektury. Wiele materiałów poświęconych angielskiemu i włoskiemu futbolowi, kilka gigantycznych rankingów, a okazjonalnie także opowieści ze świata NBA. Poza tym – sporo tekstów, wywiadów i reportaży o pomorskiej piłce. Na antenie Weszło FM regularnie słychać go w audycji #KiedyśToByło.

Opublikowane 31.07.2020 07:40 przez

Michał Kołkowski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło Extra
12.04.2021

“Cyberpunk 2077 jest wyłomem w wizerunku CD Projektu”

– W Polsce generalnie lubimy zamieniać pracę w grę. Lubimy realizm. Wielkie kosmiczne sagi, historie o super-żołnierzach – to jest domena takich krajów jak USA czy Australia. Nie mówię, że nie ma u nas miłośników science-fiction czy fantasty, ale polski gracz docenia gry z tych gatunków, o ile jest w nich choć odrobina brudu i […]
12.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło Extra
09.04.2021

“Rywalizacja USA i Chin to mecz drużyn, które różnią się pod każdym względem”

– Kiedy dochodzimy do momentu – na przykład w związku z mistrzostwami świata w Katarze albo klękaniem przed meczami – gdy od sportowców zaczyna się oczekiwać politycznych deklaracji, to znaczy, że doszło do pomieszania pojęć. Wydaje mi się, że musimy coś z tym zrobić, inaczej sport jaki znamy po prostu ulegnie w tak wielkim stopniu […]
09.04.2021
Weszło
08.04.2021

Sobolewski odchodzi. Jak zapamiętamy jego Wisłę Płock?

Radosław Sobolewski podczas konferencji prasowej przed meczem z Pogonią poinformował nieoczekiwanie, że wraz z końcem sezonu odejdzie ze stanowiska szkoleniowca Wisły Płock. Z czego tę kadencję zapamiętamy? Stawiamy tak fundamentalne i banalne w gruncie rzeczy pytanie, a jednak odpowiedź wcale nie jest oczywista. Nie chcemy się tutaj wyzłośliwiać i twierdzić, że Sobolewski w Płocku nie […]
08.04.2021
Weszło
07.04.2021

Furiat, terrorysta, cudotwórca. Historia Olivera Kahna

Wydzierał się tak, że napastnicy bali się zbliżać do jego bramki, by przypadkiem nie ogłuchnąć. Obrońców swojego zespołu nie tylko w sposób obelżywy rugał za popełniane błędy, ale niekiedy szedł o krok dalej i sprzedawał im kopniaki w cztery litery albo ostrzegawcze ciosy w potylicę. Nie miał taryfy ulgowej dla rywali, nawet jeśli byli to […]
07.04.2021
Kopalnie talentów
06.04.2021

Rafał Augustyniak – reprezentant Polski za 800 złotych | KOPALNIA TALENTÓW

Kiedy był nastolatkiem, prezes Pogoni Zduńska Wola mocno się wahał, czy warto w niego inwestować 800 złotych. Kiedy przechodził do Widzewa Łódź, to w pakiecie z Mariuszem Stępińskim, jako ten mniej utalentowany. Wreszcie – kiedy w wieku 25 lat występował na poziomie pierwszoligowym, niewielu przypuszczało, że uda mu się jeszcze zrobić dużą karierę. Tymczasem Rafał […]
06.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021