Dariusz Sztylka: Namawiam Waldka Sobotę na powrót do Śląska

Opublikowane 07.07.2020 13:04 przez

Jakub Białek

Prawdopodobne odejście Przemysława Płachety, transfery Mateusza Praszelika i Rafała Makowskiego, zainteresowanie Waldemarem Sobotą, ocena Erika Exposito, trener Lavicka, budowanie zespołu, a nie zbioru indywidualności. Mniej więcej te tematy poruszyliśmy w rozmowie z Dariuszem Sztylką, dyrektorem sportowym Śląska Wrocław we wczorajszych Weszłopolskich. Zachęcamy do wysłuchania całej audycji i przeczytania zapisu rozmowy z człowiekiem, który odpowiada za ruchy kadrowe wrocławskiej ekipy. 

Czy jest pan już pogodzony z tym, że Przemysław Płacheta zmieni latem otoczenie?

Nie jestem z tym pogodzony. Jest duże zainteresowanie klubów, ale na ten moment jeszcze nie przyszła oferta, z której bylibyśmy zadowoleni.

Piłkarz ma wpisaną stosunkowo niewielką klauzulę w kontrakt.

A jaką?

300 tysięcy euro.

To nie jest takie proste. I zawodnik, i klub muszą być zadowoleni z oferty, która przyjdzie.

To jaka to musi być oferta?

Czekamy na ofertę w kwocie około trzech milionów euro.

To kłóci się to, co mówiło się, z jakich powodów Płacheta trafił do Śląska Wrocław. Chciała go lekko licząc połowa klubów Ekstraklasy, Śląsk zgodził się na ten zapis, który jest bardzo korzystny z perspektywy piłkarza – i trudno się dziwić, w perspektywie tego sezonu dał wam dużo, a jeszcze możecie zarobić.

Jest klauzula, ale na pewno nie jest ona tak niska. Tak naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni, że trafiliśmy, jeśli chodzi o formę Przemka. Znaliśmy jego wszystkie mocne i słabe strony, wiedzieliśmy, że ten chłopak jest nam w stanie pomóc w Ekstraklasie i będzie budził zainteresowanie innych klubów.

To ile wynosi ta klauzula?

Nie możemy rozmawiać o takich rzeczach.

A jakbyśmy chcieli kupić?

Jeśli macie trzy miliony euro, zapraszam.

A pana zdaniem odejście Płachety już teraz byłoby dobrym wyjściem? Ostatnio szybko i regularnie zmienia kluby.

Przemek zaprezentował się przez ten rok bardzo dobrze w Ekstraklasie i uważam, że jest gotowy na wyjazd zagraniczny. Oczywiście zdobycie jeszcze większego doświadczenia na pewno by zaprocentowało, ale nie będziemy namawiali Przemka, żeby został. Otwiera się przed nim szansa wyjazdu do bardzo dobrej ligi.

Wychodzi na to, że linia pomocy może się po tym sezonie bardzo zmienić – nieznana jest przyszłość Roberta Picha, który ma dobre liczby i Michała Chrapka, podstawowego zawodnika.

I Michał, i Robert są dla nas naprawdę bardzo ważnymi zawodnikami. Jak panowie słusznie zauważyli – mają znaczący wpływ na naszą drugą linię. Na pewno zrobimy wszystko, żeby nie stracić całkowicie tej linii pomocy i jakości, którą ona w tym sezonie prezentuje. Jesteśmy w trakcie rozmów. Mam nadzieję, że uda je się doprowadzić do końca.

Pytanie z Twittera – czy jest temat powrotu Waldemara Soboty?

Czy jest temat? Bardzo byśmy chcieli, żeby Waldek wrócił do Śląska, ale muszą tego chcieć dwie strony. Waldek to dobry zawodnik, jest we Wrocławiu pozytywnie odbierany. Przez okres, w którym grał w Śląsku, pokazał się z bardzo dobrej strony. Moim zdaniem jest przygotowany mentalnie na to, by zostać jednym z liderów tej drużyny. Dla nas byłby to ciekawy ruch.

Czyli pan monitoruje cały czas, czy jest możliwość, by wyjąć tego piłkarza, jeśli będzie, byłby pan za.

Oczywiście. Ale są różne składowe takich transferów. Musi wiele rzeczy się zadziać, żeby Waldek trafił do nas.

Jego umowa z St. Pauli się kończy właśnie teraz.

Tak.

Jak procentowo ocenia pan szanse, że się uda?

Ciężko oceniać. Z Waldkiem znamy się bardzo długo, jesteśmy cały czas w kontakcie. Od dłuższego czasu namawiam Waldka na powrót do Śląska, mam nadzieję, że mi się uda.

Czy jest temat Michała Janoty?

Bardzo dużo ostatnio się pojawiło na Twitterze czy w innych mediach zawodników, którymi się Śląsk interesuje. Bardziej bym to potraktował jako plotkę transferową.

Czy jest pan już zadowolony z tego jak jest już obsadzona pozycja młodzieżowca na przyszły sezon? Na jakim etapie jest transfer Mateusza Praszelika?

Dziś [w poniedziałek] Mateusz przechodzi drugą część testów medycznych, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będzie naszym zawodnikiem. Ale nie traktuję go jako zawodnika, który ma grać w Śląsku, bo jest młodzieżowcem, a jako młodego zawodnika, który ma sobie wywalczyć miejsce w składzie. Oprócz Mateusza mamy jeszcze co najmniej czterech-pięciu zawodników, którzy też chcą rywalizować o tę pozycję. Zapowiada nam się ciekawa rywalizacja. Cieszę się, że Mateusz wybrał Śląsk Wrocław.

Rafał Makowski jako pierwszy podpisał z wami kontrakt. Jest ściągany do was jako dziesiątka czy piłkarz, który będzie grał trochę głębiej?

To na pewno duża zaleta Rafała. Większą część swojej kariery spędził jako zawodnik grający na pozycji sześć, w Radomiu zaczął bardzo dobrze wyglądać na pozycji dziesięć. Bardzo się cieszę z jego elastyczności, możliwości zagrania co najmniej na dwóch pozycjach – osiem i dziesięć. Sądzę, że to zawodnik, który bardzo będzie chciał udowodnić, że miejsce w Ekstraklasie mu się należy i zrobi wszystko, by się jak najlepiej zaprezentować.

Ma pan wrażenie, że w tym sezonie Śląsk zrobił trochę wynik ponad stan? Patrząc na kadrę zespołu, nie mamy przekonania, że jest lepsza niż choćby Zagłębia Lubin.

Mieliśmy jasny cel przed sezonem. Zrobiliśmy dość dużo zmian w kadrze pierwszego zespołu, budując drużynę z jasnym celem – awans do górnej ósemki. Jestem zadowolony, że ten cel został osiągnięty. Nasza postawa w grupie mistrzowskiej pokazuje, że ten zespół jest w stanie walczyć o coś więcej. To na pewno duża zasługa sztabu szkoleniowego, ale też kadry pierwszego zespołu. Tworzą naprawdę dobry zespół. Choć może nie ma w nim za dużo indywidualności, sztuką jest przede wszystkim właśnie budowanie zespołu.

Nie było obawy, że ktoś może od was podkupić trenera Lavickę? Przedłużyliście kontrakt, więc sytuacja jest spokojniejsza, natomiast taki fachowiec pewnie budził zainteresowanie.

Tak, zatrudniając trenera Lavickę do Śląska Wrocław wiedzieliśmy, że jest fachowcem, że kieruje się jakimiś ideami w swojej pracy. Były to bardzo zbieżne idee z tym, jak chcemy pracować i budować zespół. Nie dziwi mnie zainteresowanie poszczególnych federacji trenerem Lavicką, ale na ten moment trener ma jeszcze dwa lata kontraktu w Śląsku i mam nadzieję, że zostanie jeszcze dłużej.

Na ile dużo do powiedzenia ma przy transferach trener Lavicka? Jeśli się nie mylimy, to on optował za Diego Żivuliciem i Filipem Markoviciem, którzy tak średnio się sprawdzili.

U nas nie ma jednoosobowych decyzji, jeśli chodzi o transfery. Decyzje są podejmowane w większej grupie. Zawodnik musi zostać pozytywnie zaopiniowany przez większe grono osób. Co do Żivulicia i Markovicia – tych dwóch zawodników trzeba trochę inaczej rozpatrywać. Markovic przychodził do nas po dość długim okresie niegrania, potrzebował czasu, by się odbudować. Później czerwona kartka w Cracovii wykluczyła go z okresu przygotowawczego pod kątem układania składu. Filip w ostatnich meczach pokazuje, że bardzo chce zostać w Śląsku, prezentuje w końcu odpowiedni poziom przygotowania motorycznego, a jeśli Filip jest odpowiednio przygotowany fizycznie, proszę mi wierzyć, że to bardzo ciekawy zawodnik.

Czyli zapowiada pan przedłużenie kontraktu z Markoviciem.

Wszystko zależy jeszcze od Filipa. Przez przerwę związaną z koronawirusem nie był w stanie pokazać pełni swoich dobrych umiejętności. Musi udowadniać, że zasługuje na to, by zostać w Śląsku.

Gdzie byłby dziś Śląsk, gdyby miał napastnika, który potrafi strzelić piętnaście goli w sezonie?

Mieliśmy w tamtym sezonie napastnika, który potrafił strzelić 18 goli w sezonie.

Czyli to wszystko przez Robaka!

Broń Boże!

Żartujemy oczywiście.

Nie chodzi o indywidualności, chodzi o zespół. Staraliśmy się tak zbudować zespół i trochę odwrócić rolę Marcina, która w tamtym momencie była nie do przecenienia. Dwa sezony z rzędu potrafił zdobyć 17-18 bramek. Zespół był w jakimś stopniu uzależniony od jego postawy. W tym momencie strzelanie bramek rozłożyło się na więcej osób. Patrząc w przekroju całego sezonu – Erik bardzo dobrze wkomponował się w zespół. Oczywiście początek miał trudny, bo taka jest specyfika naszej ligi. Gramy na jednego napastnika, który często jest osamotniony w walce. Erik na pewno coraz lepiej to rozumie, wykonuje trudną i niewdzięczną pracę.

Chce pan powiedzieć, że może Robak strzelał więcej bramek, ale drużyna jako zespół funkcjonuje lepiej z Exposito.

Takie jest moje zdanie.

Ciekawa opinia, ale jednak wydaje się, że ta drużyna jest tak dobrze poukładana, że dodanie do niej lepszego napastnika mogłoby skutkować czymś jeszcze lepszym.

Oczywiście, ja nie uważam, że to wszystko, na co nas stać, możemy zawsze szukać takich porównań, że gdyby był inny napastnik, może byłoby lepiej. Erik jest dla nas bardzo ważną częścią zespołu, bo jak powiedziałem – Śląsk to teraz zespół. Chcemy tak to dalej budować, by na boisku było widać dobrze zorganizowany zespół, który ma dobry mental. Drużyna się dociera i jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

Dochodzą do nas głosy, że Jakub Łabojko budzi zainteresowanie na włoskim rynku. Czy do klubu wpłynęły już jakieś oferty?

Nie, z całą odpowiedzialnością mówię, że na ten moment nie przyszła żadna oferta ani zapytanie na temat Kuby. Kuba jest dla nas również ważnym zawodnikiem, sądzę, że ten sezon może zaliczyć do udanych. Jeśli podtrzyma swoją dobrą dyspozycję – na pewno oferty zaczną do nas spływać.

Czy transfer Michała Szromnika oznacza, że Daniel Kajzer odejdzie ze Śląska?

Tak. Mogę to potwierdzić. Daniel Kajzer w tym okienku na pewno zmieni klub.

To rozczarowanie? Wydawało nam się, że to może być niezły transfer, a na końcu nic z tego nie było.

Nie nazwałbym tego rozczarowaniem. Pozycja bramkarza jest specyficzna. Matus wszedł do bramki i został od pierwszej do ostatniej kolejki. Broni pewnie, dobrze, trener nie ma za bardzo powodów, by szukać zmiany. Moim zdaniem przegrywając rywalizację musi pogodzić się z pozycją numer dwa.

Na jakich pozycjach możemy się spodziewać jeszcze transferów w Śląsku?

Na pewno zawodnik grający na pozycji numer dziewięć i skrzydło.

Długo pracował pan z rezerwami czy drużynami z niższych grup wiekowych – w przyszłym sezonie doczekamy się piłkarzy wychowanych w Śląsku, którzy odegrają większą rolę w pierwszym zespole?

Też bardzo byśmy chcieli. To jest oczywiście nasz plan, żeby zawodnicy z Wrocławia i regionu grali w większym wymiarze czasu. Ostatnio regularnie wchodzą – czy to Samiec-Talar czy Bergier. Mamy Łyszczarza, który wraca po kontuzji, jest Szpakowski, który się bardzo dobrze rozwija. Na pewno będzie to dla nich pod względem minutowym lepszy sezon niż do tej pory.

Mówi się o tym w kuluarach, że w Ekstraklasie mogłyby zostać Korona i Arka, by reforma ESA34 została przeprowadzona wcześniej, bo mało jest terminów i mogą być większe emocje. Pana zdanie?

Na szczęście ja nie muszę podejmować tej decyzji, ale moje zdanie jest takie – jeśli regulamin rozgrywek został ustalony na początku sezonu i wszystkie kluby go zaakceptowały, zmienianie tej formuły na miesiąc przed startem nowego sezonu byłoby dość niesprawiedliwe. Nieetyczne już nawet w stosunku do ŁKS-u, który spadł. Ten pomysł nie obroniłby się patrząc na zwykłą sportową rywalizację. To nie czas na to, by zmieniać regulamin rozgrywek i system spadków.

Rozmawiali WESZŁOPOLSCY

Słuchaj całego programu na WeszłoFM:

Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Polacy wychowani w lepszych ligach. Jak sobie radzą w Ekstraklasie?

Potomkowie polskich rodzin żyjących na emigracji, czy po prostu Polacy wychowujący się w innych krajach, to temat, który będzie przewijał się coraz częściej nie tylko w kontekście reprezentacji, ale i transferów do Ekstraklasy. Przez ostatnie 2,5 sezonu naszą ligę zasiliło aż 20 piłkarzy polskiego pochodzenia, którzy albo wychowywali się w zagranicznych klubach albo bardzo wcześnie […]
22.01.2022
Weszło
20.01.2022

Roginić w rezerwach. Podbeskidzie oczekuje za niego 300 tysięcy złotych

Podbeskidzie Bielsko-Biała przesunęło Marko Roginicia do rezerw i jeśli nie znajdzie się na niego żaden chętny, prawdopodobnie spędzi w nich całą wiosnę aż do końca kontraktu. Jak udało nam się ustalić, pierwszoligowiec oczekuje za napastnika około 300 tysięcy złotych. Saga z Marko Roginiciem trwa od spadku Podbeskidzia z Ekstraklasy. Piłkarz chciał wtedy pozostać na najwyższym […]
20.01.2022
Weszło
20.01.2022

Wisła w świecie ofert, które spadają z nieba

Przyszedł pół roku temu, niczego spektakularnego nie zdziałał, nie był szalenie perspektywiczny (25 lat), a odchodzi za lepsze pieniądze niż Joel Valencia (wybrany najlepszym piłkarzem ligi), Karol Świderski (dziś reprezentant), Robert Gumny (jedna z perełek renomowanej akademii Lecha) czy Bartosz Bereszyński (ograny na polskich boiskach). Aschraf el Mahdioui, który przenosi się do Al-Taawon za około […]
20.01.2022
Weszło
14.01.2022

Dyrektor sportowy Wolfsburga dla Weszło. „Niewielu jest tak uzdolnionych piłkarzy jak Kamiński”

– Chcemy, żeby Kamiński od lata grał u nas maksymalnie dużo i wszedł na poziom Bundesligi tak szybko, jak to możliwe – mówi w rozmowie z Weszło Marcel Schäfer, dyrektor sportowy VfL Wolfsburg. Na jakiej pozycji widzi Polaka jego nowy klub? Czy będzie wprowadzany powoli, a może od razu ma walczyć o wyjściowy skład? Jakim […]
14.01.2022
Weszło
13.01.2022

Co zrobić z ambicją Fabiana Piaseckiego?

Śląsk Wrocław skrócił wypożyczenie Fabiana Piaseckiego, co oznacza, że problematyczna sytuacja sprzed pół roku wraca do punktu wyjścia. Napastnik nie będzie czarował już w Stali Mielec, która nie znalazła środków na to, by go wykupić. A jednocześnie znów czeka go walka o miejsce w składzie z Erikiem Exposito, która nie musi zakończyć się powodzeniem. Pat […]
13.01.2022
Weszło
12.01.2022

Rasistowska Legia jest za Armenią, więc pozwoliła na pobicie Emreliego. Tak było! Naprawdę!

Pobicie Mahira Emreliego to sprawa, której nie należy bagatelizować. Zwłaszcza w świetle faktów, jakich dostarcza nam prawnik azerskiego piłkarza. Wydawało się, że to kwestia, którą powinni rozstrzygnąć policjanci, kierownictwo Legii i prawnicy zawodnika? Nic bardziej mylnego. To o wiele grubsza historia. Polityczna. Nie możemy wykluczyć, że mówimy o akcie potężnej rasowej niechęci i międzynarodowym skandalu. […]
12.01.2022
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki(@zawisza-czarnecki)
1 rok temu

Dobry pomysł.

Suche Info
23.01.2022

Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław poinformował, że Fabian Piasecki opuścił zgrupowanie w Turcji. Napastnik wrócił do Polski ze względu na sprawy rodzinne.  Fabian Piasecki został ściągnięty z wypożyczenia do Stali Mielec. Piłkarz dołączył do Śląska Wrocław jeszcze przed wyjazdem do Turcji, a następnie udał się na zgrupowanie z resztą zespołu. Niespodziewanie musiał jednak zdecydować się na szybki powrót […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ostatni wysoki lot Jagiellonii

Ireneusz Mamrot pożegnany w nieprawdopodobnych okolicznościach, mimo że kilka godzin wcześniej prezes klubu oficjalnie deklarowała, że może spać spokojnie. Roszady na stanowiskach działaczowskich. Pozycja w tabeli odległa, gra nudnawa, potencjał poszczególnych piłkarzy zgromadzonych w klubie – średni. Dziś trudno w to uwierzyć, ale niemal ta sama ekipa była o pół kroku od tytułu mistrzowskiego. Jak […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Christian Eriksen blisko powrotu do gry. Trafi do Premier League

Christian Eriksen jest coraz bliżej powrotu na boisko. „Daily Mail” donosi, że Duńczyk porozumiał się już z Brenford i podpisze kontrakt w ciągu 72 godzin. Od czasu dramatycznego spotkania podczas mistrzostw Europy, Eriksen nie zaliczył ani jednej minuty. Najpierw sporo czasu poświęcił na rekonwalescencję, później zaś musiał pogodzić się z ograniczeniami prawnymi, które uniemożliwiły mu […]
23.01.2022
Ekstraklasa
23.01.2022

„Spotkałem topowych graczy. Żałuję, że nie byłem lepiej przygotowany mentalnie”

Mało który ligowiec miał tak barwną karierę jak Bojan Nastić z Jagiellonii Białystok. Obrońca najpierw kształcił się w topowej serbskiej akademii z największymi talentami tamtejszego futbolu, jak Sergej Milinković-Savić. Potem z kolei trafił do Belgii, gdzie dzielił szatnię z obecnymi gwiazdami Premier League i Serie A. W wywiadzie opowiada nam o swoich sukcesach i zakrętach, […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Milik o odejściu z Marsylii: – To fajnie. Ja nic nie wiem

Według francuskich mediów Arkadiusz Milik znajduje się na wylocie z Marsylii. Polak miałby trafić do Hiszpanii lub Włoch. W wywiadzie po meczu z Lens osobiście odniósł się do tych rewelacji. Zdaniem wielu przygoda Milika we Francji powoli dobiega końca. Napastnik rzekomo znajduje się na liście transferowej i Marsylia chętnie wysłucha ofert za reprezentanta Polski. W […]
23.01.2022
Weszło Extra
23.01.2022

Sędzia-kelner, trzy żółte kartki, bankiet za wygraną. O specyfice „polskich” sparingów

Przerwa zimowa oznacza, że uwaga kibiców skupia się na sprawach transferowych i sparingach, których każda drużyna w tym czasie sobie nie szczędzi. Rozwój technologii sprawia, że ci najbardziej zainteresowani coraz częściej mogą śledzić sprawdzian swojego zespołu w transmisji na żywo. A skoro tak, dyskusji na temat gry, wyniku i postawy poszczególnych piłkarzy jest jeszcze więcej […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Kevin De Bruyne wśród najlepszych. Dogonił Davida Beckhama

Kevin De Bruyne dołączył do grona najskuteczniejszych asystentów w historii Premier League. Belg zanotował już 80 ostatnich podań. We wczorajszym meczu przeciwko Southampton (1:1), Kevin De Bruyne zanotował kolejną asystę na poziomie Premier League. Było to jego 80 ostatnie podanie w historii występów w angielskiej ekstraklasie. Tym samym Belg dołączył do grona najlepszych w dziejach. […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Watford zwolni kolejnego trenera? Od czterech lat pracowało tam ośmiu

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Watfordu są bliscy zwolnienia Claudio Ranierego. Włoch miałby stracić pracę po trzech miesiącach.  Właściciele Watfordu od lat znani są ze swojej impulsywności w kwestii doboru szkoleniowców. Od 2018 roku w ich klubie pracowało aż ośmiu trenerów. Tylko jeden z nich – Javi Gracia – poprowadził drużynę w więcej niż 50 […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Z kim Cezary Kulesza spotka się w Turcji?

Prezes PZPN Cezary Kulesza przyleciał do tureckiego Belek, gdzie 17 zespołów Ekstraklasy przygotowuje się do startu rundy wiosennej. Gdy tylko pojawiła się informacja o wycieczce szefa polskiej federacji do Turcji, zaczęły się spekulacje o celu jego wizyty. Czy prezes PZPN wybierze nowego selekcjonera podczas zgrupowania? Według naszych informacji Cezary Kulesza w Belek ma kilka zaplanowanych […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Papszun o pracy w Legii: – Jeśli na coś się umawiamy, a to się zmienia, nie ma tematu

Marek Papszun porozmawiał z Adamem Sławińskim podczas zgrupowania Rakowa Częstochowa. Trener zabrał głos w sprawie swoich przenosin do Legii Warszawa. Marek Papszun wypowiedział się na temat swoich negocjacji z Wojskowymi. Szkoleniowiec nie krył rozczarowania nagłą zmianą na stanowisku dyrektora sportowego. Jacek Zieliński niespodziewanie zmienił Radosława Kucharskiego. – Jeśli na coś się wcześniej umawiamy, a to […]
23.01.2022
Suche Info
23.01.2022

Aleksander Paluszek na kolejnym wypożyczeniu

Górnik Zabrze podjął decyzję o skróceniu wypożyczenia Aleksandra Paluszka. Stoper został ściągnięty z FK Pohronie, ale nie wrócił do Górnika. Wypożyczono go do Skry Częstochowa. Na początku bieżącego sezonu Aleksander Paluszek udał się na Słowację, by bronić barw FK Pohronie. Zdołał zaliczyć 11 występów i zanotować jedną asystę. Ostatnio nie grał jednak regularnie i Górnik […]
23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Aston Villa chce kolejnego transferu. Piłkarz Juventusu na celowniku

Aston Villa w bieżącym okienku transferowym dokonała już trzech ruchów. Na tym jednak nie koniec, bowiem ekipa z Birmingham przymierza się do kolejnego transferu. Na ten moment włodarze z Villa Park sprowadzili już Coutinho z Barcelony oraz Lucasa Digne’a z Evertonu. Udało się również zakontraktować Robina Olsena z AS Romy. „Daily Mail” podaje jednak, że […]
22.01.2022
Ligue 1
22.01.2022

Milik na ławce, jego rywal w debiucie strzela gola. Polak może się pakować?

Jeszcze niedawno ostrzylibyśmy sobie zęby na mecz RC Lens z Olympique Marsylia, bo po jednej stronie byłby rozpędzony Przemysław Frankowski, a po drugiej mające świetne wejście do Ligue 1 Arkadiusz Milik. Dziś jednak polski akcent był daleko, daleko w tle. Frankowski już mocno wyhamował, z kolei pozycja Milika osłabła do tego stopnia, że nawet nie […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

PZPN rozbije bank na Szewczenkę?!

Nowego selekcjonera reprezentacji Polski poznamy 31 stycznia. Jak donosi „Sport.pl”, Cezary Kulesza może zrobić wiele, by za sterami kadry stanął Andrij Szewczenko.  Jednym z powodów, dla których kandydatura Ukraińca była początkowo eliminowana, są jego zarobki. Teraz okazuje się, że PZPN może zrobić ukłon w stronę szkoleniowca i zaproponować mu naprawdę gigantyczny kontrakt. Szewczenko chce dostawać […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Legia Warszawa w poszukiwaniu bramkarza. Złożyli kolejną ofertę

Legia Warszawa nie ustaje w poszukiwaniach nowego bramkarza. Mistrzom Polski zależy, by tę pozycję wzmocnić jeszcze w styczniowym okienku transferowym. Złożyli kolejną ofertę. Legia Warszawa chce, by przed końcem tego sezonu między słupkami stanął nowy bramkarz. Wojskowi uważają, że mimo obsady w postaci Cezarego Miszty, Kacpra Tobiasza oraz Artura Boruca, pozycję tę należy wzmocnić. W […]
22.01.2022
Suche Info
22.01.2022

Piotr Starzyński przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków poinformowała, iż Piotr Starzyński przedłużył kontrakt, który wiązał go z „Białą Gwiazdą”.  Lewoskrzydłowy związany jest z krakowskim klubem od 2020 roku. Początkowo trafił do akademii, lecz już kilka miesięcy później otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole. Od tamtej pory uzbierał 32 występy, w których zdobył jedną bramkę. Trafił do siatki w meczu z […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022