post Szymon Podstufka

Opublikowane 18.06.2020 14:09 przez

Szymon Podstufka

– Jeśli sportowo wszystko pójdzie dobrze, wygramy ciężką grupę, będziemy gospodarzem Final Four. Gościlibyśmy cztery najlepsze zespoły na stadionie Legii i na PGE Narodowym we wrześniu lub październiku 2021 roku. Taki turniej byłby jak mini Euro, zainteresowanie byłoby ogromne – mówił w poranku Weszło FM Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej. Skomentował też między innymi wczorajsze decyzje UEFA w kwestii piłki klubowej i reprezentacyjnej.

Jakie są najważniejsze punkty wczorajszych decyzji UEFA z polskiego punktu widzenia?

Najbardziej istotnym jest, że finał Ligi Europy w Gdańsku, który miał się odbyć w lipcu lub sierpniu, dzięki wysiłkom naszym, naszego prezesa, został przeniesiony na przyszły rok. Najprawdopodobniej będziemy go gościć z publicznością. O taki finał nam chodziło. Przy okazji którego kibice przyjadą do Gdańska, zobaczą nasze piękne miasto, tradycję. To świetna okazja promocji nas wszystkich, piłki nożnej w naszym kraju. Cieszę się, że takie decyzje zapadły. Było też kilka innych, bardzo istotnych. Przede wszystkim ta, w jaki sposób zamierzamy dograć tę edycję europejskich pucharów. Jak również potwierdzenie kalendarza reprezentacyjnego jesienią oraz tego, że dwunastu gospodarzy mistrzostw Europy pozostaje bez zmian za rok.

Trudno było wszystkie te koncepcje wypracować?

Wczorajszy dzień był kulminacją wykonanej przez wiele tygodni, miesięcy pracy. Przygotowywaliśmy się bardzo skrupulatnie do finału w Gdańsku. Współpracowaliśmy z miastem, z operatorem stadionu. Mamy specjalną komórkę w PZPN-ie, która się tym zajmuje. Ta praca nie pójdzie na marne. Wielkie święto piłki będzie za rok. Aby ono mogło się odbyć, trzeba było odbyć wiele konsultacji, przekonać kilku ludzi. Chyba udowodniliśmy już, że w tym jesteśmy dobrzy.

Odnośnie do planów związanych z europejskimi pucharami – mają się one odbyć w sierpniu, w formule Final Eight. UEFA ma zapewnienia od władz poszczególnych krajów, że obostrzenia dotyczące kwarantanny – wciąż gdzieniegdzie obowiązujące – zostaną zniesione?

Żyjemy w takich czasach, że każdego dnia dochodzą do nas nowe informacje. Pozytywne, mniej pozytywne. Nie da się przewidzieć tego, co będzie przed nami tak, jak nie mogliśmy przewidzieć przyjścia tej pandemii. Chyba nie jesteśmy w stanie również przewidzieć, kiedy ona odejdzie. Miejmy nadzieję, że szybko i na zawsze. Natomiast UEFA zdecydowała o jednej rzeczy. Pierwsze decyzje zostały podjęte już kilka miesięcy temu. Konkret – przesuwamy mistrzostwa Europy, dajemy czerwiec i lipiec, by każdy z krajów mógł dokończyć swoje rozgrywki. Jak wiemy, 69% federacji w Europie wznowiło swoje rozgrywki, 24% kompletnie je zakończyło. Takimi krajami jest Holandia czy Francja. Polska była jednym z pierwszych krajów, który na poziomie centralnym zaczął grać. Będziemy też jednym z pierwszych krajów, który w sposób uporządkowany, zorganizowany wprowadzi 25% widowni na stadiony.

UEFA powiedziała, że w sierpniu chce kończyć europejskie puchary. Biorąc pod uwagę, że sezon w Europie trzeba szybko kończyć, bo za chwilę zaczyna się kolejny – 2020/21 – trzeba było znaleźć optymalny kalendarz. By rozpocząć jedną edycję, zacząć kolejną, by to się za bardzo nie pokrywało. Decyzje są takie, że oba te puchary – LM i LE – zostaną dokończone w formule Final Eight. Liga Europy w Niemczech, z finałem w Kolonii, Liga Mistrzów w Portugalii, z finałem w Lizbonie. Dużą zmianą jest też to, że ćwierćfinały i półfinały będą rozegrane na zasadzie jednego meczu. Formuła jest prosta, konkretna.

Patrzę na mecze reprezentacji wyznaczone na wrzesień. Gdyby nie udało się w jakimś kraju rozegrać takiego spotkania, wtedy w grę wchodzi teren neutralny?

Tak, mogę sobie to wyobrazić. Jeśli jeden, dwa, kilka krajów będą mieć problem epidemiologiczny, nie będą się mogły odbywać loty międzynarodowe, to myślę, że mogą się takie spotkania odbyć na terenie neutralnym. Ale wszystko wskazuje na to, że powinna wrócić normalność, powinni wrócić kibice. Na ten moment rozegranie jesienią Ligi Narodów nie jest zagrożone. Kalendarz będzie mocno wypełniony – dwa mecze we wrześniu, trzy w październiku, trzy w listopadzie. W sumie zagramy osiem spotkań reprezentacyjnych, sześć w ramach Ligi Narodów, dwa towarzyskie. Bardzo duża pigułka piłki reprezentacyjnej, ale to nas chyba wszystkich bardzo cieszy. Zdążyliśmy się stęsknić.

Nie zmienia się lokalizacja, jeśli chodzi o Euro 2020 przeniesione na kolejny rok. Polska gra w tych samych miejscach. Tutaj były jakieś wątpliwości, czy od początku było czuć, że tych dwanaście miast da radę?

Dwa czy trzy miasta miały problemy. Ale nie natury takiej, że nie chcą organizować mistrzostw, tylko wcześniej miały poumawiane duże eventy o sporym zasięgu. W związku z tym trwały prace nad tym, by wszystko poprzekładać. Tak, by dwanaście miast, które miały być gospodarzami Euro w tym roku, było nimi także za rok. Tak też się stało i myślę, że to wielkie wyzwanie, ale i wielki prestiż dla tych miast. Jeśli chodzi o naszą logistykę, organizację – nic się tu nie zmienia. Euro zacznie się o dzień wcześniej, więc nasze mecze będą też o dzień wcześniej względem tego roku. Powtórzymy ten schemat, który wypracowaliśmy przed Euro w tym roku. Zgrupowanie w Opalenicy, baza w Dublinie. Stamtąd będziemy podróżować na mecz do Bilbao, wracać do Dublina. To, że dwa mecze rozgrywamy w stolicy Irlandii zdecydowało, gdzie będziemy przebywać w trakcie Euro.

To, co istotne dla kibiców, to że bilety pozostają ważne. A ci, którzy chcą je zwrócić, mają na to szansę między 18 a 25 czerwca.

Jak najbardziej, to też jest – tak myślę – bardzo w porządku. Ci, którzy będą chcieli pojechać i mają już bilety, to nie muszą się martwić. A ci, którzy będą woleli bilety zwrócić, mają taką możliwość.

Mecze towarzyskie z Ukrainą, z Finlandią także zostają, tylko w terminach późniejszych, tak?

Tak. To będą spotkania, które rozegramy odpowiednio: w październiku i w listopadzie. Pierwsze z trzech spotkań na tych dwóch zgrupowaniach, to zawsze będzie mecz towarzyski. Po nim nastąpią dwa starcia w Lidze Narodów. Dostaniemy w przeciągu 10 dni 3 mecze kadry. Czegoś takiego w okienku reprezentacyjnym nie było. Ale wyjątkowe sytuacje wymagają wyjątkowych decyzji. Tak samo będzie w marcu, kiedy po przerwie zimowej będą trzy arcyważne mecze, w ramach eliminacji mundialu. A ukształtują one sytuację w grupie, w jakiej będziemy i rozjaśnią kwestię naszego ewentualnego awansu na MŚ w Katarze.

Na mecze z Ukrainą i Finlandią bilety były już sprzedawane. One zostają, nie zostają?

Zaczęliśmy sprzedaż biletów, natomiast już je dawno rozliczyliśmy. Każdy kibic miał prawo je zwrócić. Dołożyliśmy wszelkich starań, by mogło się to stać bezproblemowo. Natomiast jeśli chodzi o jesień, to jeszcze nie wiadomo, gdzie w kraju zagramy te spotkania.

Mogą one być bez kibiców lub z ograniczonym wstępem…

Dlatego też potrzebujemy więcej czasu. By mieć dość informacji, by móc się do tego przygotowywać. Gdyby była sytuacja, że trzeba będzie grać bez publiczności, z jej ograniczoną liczebnością – będzie to determinowało wybór stadionu.

Jeśli chodzi o turniej finałowy Ligi Narodów – kiedy on się odbędzie? Warto powiedzieć, że w Lidze Narodów jest o co grać. Gdyby Polska wygrała swoją grupę z Włochami, Holandią i Bośnią, Warszawa miałaby szansę go zorganizować.

Będzie go organizować. Tak naprawdę też nad tym pracowaliśmy. Jeśli sportowo wszystko pójdzie dobrze, wygramy ciężką grupę, będziemy gospodarzem Final Four. Gościlibyśmy cztery najlepsze zespoły na stadionie Legii i na PGE Narodowym we wrześniu lub październiku 2021 roku. Taki turniej byłby jak mini Euro, zainteresowanie byłoby ogromne.

Wróćmy na krajowe poletko. Jak to w najbliższej kolejce będzie wyglądało, jeśli chodzi o kibiców na stadionach? Ujrzymy na każdym obiekcie 25%, włącznie z Górnikiem Zabrze i Piastem Gliwice?

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jesteśmy non stop w kontakcie ze wszystkimi klubami poziomu centralnego. Każdy z nich uzgadnia z nami plan rozmieszczenia kibiców na stadionie. Plan wejścia kibiców na obiekt. Kiedy jest „okej” z naszej strony, kluby mogą się ubiegać o imprezę masową. Decyzje będą wydawane lada chwila. W niektórych rejonach Polski – jest to napisane w rozporządzeniu – wojewoda może nie zezwolić na imprezę masową, gdy widzi, że zagrożenie epidemiologiczne ma miejsce. W najbliższym czasie możemy się spodziewać wielu decyzji w kwestii konkretnych stadionów.

Prezes Górnika Zabrze już przekazywał, że kibiców będzie nieco mniej. Nie 6 000, a 4 600. Ale pisze też o tym, że nie wie, czy kibice w ogóle nie będą mogli wejść na stadion, ponieważ krzyżują się drogi między strefami.

Nikt nie mógł przewidzieć, że będziemy w takiej sytuacji. Stadiony są zbudowane jak są, gdzieniegdzie mogą być problemy, o których słyszymy. Są to problemy dotyczące konkretnej lokalizacji, konkretnego obiektu. Trzeba się z tym zmierzyć, nie ma innego wyjścia. Należy pamiętać jedno: jeśli my, kibice, chcemy pomóc klubom, to należy się stosować do wszystkich zasad. Zaakceptować pewne niedogodności. Wchodzenie i wychodzenie ze stadionu w maseczkach…

Żeby tę ligę dograć, na tym powinno każdemu zależeć.

No i na tym, by wspierać swój klub. Będziemy musieli być rozsadzeni na trybunach, gdzie trzeba będzie zachować około dwóch metrów odległości. Co czwarte krzesełko, co drugi rząd. Jest to jakaś niedogodność, ale żyjemy w otoczeniu, w jakim żyjemy. Trzeba sobie pomału z tym radzić i stawić temu czoła.

Głowicie się mocno nad sprawą Sokoła Ostróda i Legii II Warszawa? Czy to już musztarda po obiedzie i nic już się w tym temacie nie zmieni?

Trudno mi coś w tym temacie powiedzieć. Organem decyzyjnym jest lokalny związek, który wydał taką, a nie inną decyzję. Mowa o Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej. To on prowadzi rozgrywki, jest jednostką autonomiczną. Ciężko ingerować w decyzję, jaka została podjęta.

Według pana wiedzy, ile stadionów wypełni się już w najbliższej kolejce? 80%? 90%?

Mam nadzieję, że tak będzie, ale nie wiem, czy już w ten weekend. Tam, gdzie będzie to powyżej tysiąca osób, w ramach imprezy masowej, uzgodnienia mogą trwać nieco dłużej. Spodziewam się, że będą kluby, które jeszcze w ten weekend nie będą w stanie wszystkiego zorganizować.

Na koniec zapytamy o aspekt finansowy. Jak związek odczuł pandemię i jak wygląda w tym momencie pomoc dla klubów? Nie tak dawno ogłaszano pakiet pomocowy. Mówiono o dużych sumach, jeden z największych tego typu pakietów w Europie. Skąd znalazły się na to pieniądze, jak to wygląda?

Gdy pojawiła się pandemia w Polsce, PZPN szybko wyszedł z inicjatywą. Przygotował kompleksowy plan pomocowy dla całego środowiska piłkarskiego. 116 milionów złotych w formie jakiejkolwiek pomocy. Dotacji, przeznaczenia pieniędzy na konkretne rzeczy, a nie w formie pożyczek. Nasz plan jest największym planem pomocowym w Europie, odbił się szerokim echem. Wiele federacji do nas dzwoniło, kontaktowało się, by spróbować coś zaimplementować u siebie. Pieniądze do poszczególnych grup już popłynęły, ale największa pula zostanie rozdysponowana na początku kolejnego sezonu. Gdzieś w połowie sierpnia przekażemy ją klubom.

Rozmawiali WOJCIECH PIELA i MAJA STRZELCZYK

fot. FotoPyK

Opublikowane 18.06.2020 14:09 przez

Szymon Podstufka

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 16
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jarek Mergner
Jarek Mergner

Wojciech Piela jest to weszlacki kaznodzieja!

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Oczyma wyobraźni już widzę, jak pół Polski żyje finałami tego hiperarcymegaturnieju o prestiżu Trofeo Colombino, którego zasad nie rozumie chyba 2/3 potencjalnych zainteresowanych, a pod względem sportowym cieszą się z niego chyba tylko absolutni słabeusze Europy, którym rzucono ochłap w postaci miejsc na EURO.

Povilas Paczulis
Povilas Paczulis

No dla takiego Kosowa to prawdziwy ochłap, chyba jak redaktor kopyto mylisz odwagę z odważnikiem.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

To jest ochłap rzucony maluczkim, którzy w zamian muszą przyjąć do wiadomości postępujące rzucanie kłód pod nogi ogromnej większości Europy w piłce klubowej, gdzie są prawdziwe pieniądze.
W zamian za łatwiejszą drogą reprezentacji na EURO dostają jeszcze bardziej w trąbę w pucharach.

Tak widzę to ja, nie każdy musi się z tym zgadzać.

J****PZPN
J****PZPN

Powodzenia wygrać grupę z silną Holandią i świetnymi Włochami. Bośnia też może dla nas za silna (Dżeko, Pjanić). Beznadziejny trener z ekstraklapy, który nawet tej śmiesznej ligi nie wygrał, daje nadzieje na sukces, że hoho…

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Argument o mistrzostwie E-klapy taki średni, powiedziałbym. Górski, Gmoch czy Piechniczek też jako trenerzy mistrzami Polski wcześniej nie byli (dwaj pierwsi nawet i później).

Pedro
Pedro

A przykład p. Fornalika pokazuje, że p. Brzęczek tytuł w kraju jeszcze ma szansę zdobyć w przyszłości 😉

Jarek Mergner
Jarek Mergner

Po prostu jednym słowem – PMŚ.
Jedynym dobrym trenerem obecnym w zawodzie na ten moment z polskim obywatelstwem jest… tak tak, dobrze myślicie – Vuko.

Jolo
Jolo

Jebac stanowskiego

floro flores
floro flores

marcin uspokój sie, zjedz pizzę, popij kolą, mandarynka na deser

Pedro
Pedro

Co kto lubi… 😉

bczbsdxzxzxzxz
bczbsdxzxzxzxz

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – Trafiają kupony z kursami nawet 300 i skany mają tych kuponów na blogu. Realne zrodlo, ktore trafia
Na Dzis maja juz kolejny kupon dostepny!

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski

Jak skoczę w dal 9m to będę rekordzistą świata w skoku w dal.

Lysy
Lysy

A jak przegramy to się zesramy. Co przy wuju jest pewne „panowie”.

Pazdzioch
Pazdzioch

25% widowni to i tak wiecej niz na te gowniane mecze chodzilo

MarioG
MarioG

Odleciał

Weszło
07.08.2020

Ronaldo nie zbawił Juve. Lyon wyrzuca „Starą Damę” z Ligi Mistrzów!

Nie było tak, że Juventus nie próbował skonsumować tego Lyonu. Więcej – robił to całkiem uroczo. Spocony Sarri nerwowo przygryzał coś przypominającego peta. Bentancur przeplatał przebłyski talentu ze skrajnym piłkarskim debilizmem. Bernardeschiemu zdarzyło się przechytrzyć nie tylko rywali, ale i samego siebie. Ronaldo walnął dwie bramki i choć nie grał wielkiego spektaklu, to miał takie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

To jest Varane? To jest jakaś popierdółka, a nie Varane!

Czy Real Madryt miał szanse ograć dziś Manchester City? Oczywiście. Problem „Królewskich” polegał jednak na tym, że do Manchesteru przywiózł dwóch piłkarzy zdolnych do walki o awans. Jeden nazywa się Thibaut Courtois, a drugi Karim Benzema. Ponadto przywiózł atrapę Piotra Polczaka i sobowtóra Jana Sobocińskiego, bo nie damy sobie wmówić, że na środku obrony ekipy […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Alarm COVID-owy w Legii: zakażony ma być masażysta

Sami widzicie, co się ostatnio dzieje w kraju – bijemy kolejne rekordy zakażeń koronawirusem, niebezpiecznie zbliżamy się do granicy tysiąca przypadków dziennie. A ludzie futbolu, choć z szeregiem przywilejów, to wciąż ludzie i choroba magicznie ich nie omija. Niestety, z tego co słyszymy, doczekaliśmy się kolejnego przypadku w Ekstraklasie. Tym razem w Legii. Nie chodzi […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

HEJT PARK. Andrzej Grajewski gościem Krzysztofa Stanowskiego

Andrzeja Grajewskiego nie każdy lubi, ale jedno trzeba mu oddać – nudy z nim nie ma. Dzisiaj były właściciel Widzewa Łódź przejmuje antenę Kanału Sportowego. Dzwońcie i pytajcie „Grajka” o co tylko chcecie. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Stanowski. Start o 19:00, więc nie ma strachu, zdążycie na Ligę Mistrzów. 
07.08.2020
Blogi i felietony
07.08.2020

Działacze nie potrafią zrobić głupich testów na wirusa, więc jak mają robić transfery?

Wyobrażam sobie, że prezes polskiego klubu ekstraklasowego przychodzi do roboty, siada do biurka, wytęża umysł i stwierdza: „kurwa, moglibyśmy jednak zrobić testy na koronawirusa”. Potem patrzy przez okno, widzi, że chłopaki już biegają, wcześniej się witali i siedzieli w jednej szatni, ale stwierdza: „oj tam, oj tam”. Robi te testy, wychodzi zakażenie, on jest zaskoczony. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Każda medialna wojenka z Błaszczykowskim jest z góry skazana na porażkę

Współwłaściciel Wisły Kraków wytacza poważne działa przeciwko byłemu prezesowi Wisły Kraków. Były prezes Wisły Kraków odpowiada na Twitterze i rzuca nowe światło na sprawę. W większości tego typu przypadków powiedzielibyśmy – słowo przeciwko słowu, poszukajmy luk w stanowiskach obu stron, może prawda leży gdzieś pośrodku? Natomiast w tej sytuacji Piotr Obidziński stoi na z góry […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Puchar już nie jest nasz”. Rozliczenia Pucharu Polski z 2005 roku

Sąd Okręgowy we Wrocławiu prawomocnie skazał dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Zadzwoniliśmy do bohaterów tamtego finału, a także do osób obecnie związanych z oboma klubami, żeby spytać, jak zapamiętali mecz sprzed piętnastu lat i jak by zareagowali, […]
07.08.2020
Bukmacherka
07.08.2020

Sianokosy w BETFAN! Zgarnij ekstra bonus od depozytu

Legalny polski bukmacher BETFAN przygotował dla swoich graczy ofertę specjalną z okazji powrotu Ligi Mistrzów! Wszyscy, którzy zaznaczyli na swoim koncie zgody marketingowe, mogą otrzymać ekstra bonus. Zasady są proste, ale dla jasności wszystko raz jeszcze wytłumaczymy. W promocji bierze udział każdy, kto – jak wspomnieliśmy – zaznaczył zgody marketingowe. To pierwsza odsłona tego typu […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

„Francuzi w tym formacie Ligi Mistrzów widzą szansę, a nie problem”

Paris Saint-Germain już zdążyło awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Olympique Lyon jest blisko sensacji, jak byłoby bez wątpienia wyeliminowanie Juventusu. Czyżby zatem francuskie kluby miał rozegrać najlepszy sezon od dawna w Lidze Mistrzów? Przedwcześnie zakończone rozgrywki ligowe przeszkodzą im w tym czy może pomogą? O tym opowiadał w rozmowie z nami Eryk Delinger, ekspert w […]
07.08.2020
Kanał Sportowy
07.08.2020

STANOWISKO #20 – Ekstraklasa jak polskie wesele

Dlaczego Ekstraklasa przypomina polskie wesele? Dowiecie się po obejrzeniu najnowszego „Stanowiska”. Tym razem Krzysztof Stanowski wziął na warsztat popisy działaczy ekstraklasowych klubów, którzy dopuścili do zakażeń koronawirusem wśród zawodników, bo nie zaczekali na wyniki testów. 
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Finał Pucharu Polski z 2005 roku ustawiony. Dyskobolia musi stracić tytuł!

Tu nie ma sensu bawić się w przydługie wstępy. Sąd Okręgowy we Wrocławiu uprawomocnił wyroki wobec dwóch z trzech oskarżonych osób w sprawie ustawienia finału Pucharu Polski z 2005 roku, w którym zmierzyła się Dyskobolia Grodzisk Wielopolski i Zagłębie Lubin. Wniosek jest jasny – ekipa z wielkopolski nieuczciwie sięgnęła po to trofeum. To czarna historia, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Piaskownica w Wiśle. Publiczne pranie brudów

Wisła Kraków ogłosiła wczoraj pozyskanie niezłego piłkarza. Stefana Savicia, który robił grę wicemistrzowi Słowenii. Było się czym w obozie Białej Gwiazdy pocieszyć. Ale sukces sprowadzenia ciekawego zawodnika udało się skutecznie przykryć publicznym praniem brudów. BŁASZCZYKOWSKI ODPALA ARMATY Co się dokładnie stało? Otóż Kuba Błaszczykowski pojawił się w Foot Trucku, czyli kanale Łukasza Wiśniowskiego i Kuby […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

15 pytań przed powrotem Ligi Mistrzów

11 marca 2020 roku. Tego dnia odbyły się ostatnie spotkania Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20, które udało się rozegrać zanim świat, nie tylko ten futbolowy, gwałtownie wyhamował i przystanął na pewien czas. Tak wiele wydarzyło się od tamtego dnia, że mamy poczucie, jakbyśmy mówili o naprawdę mocno zamierzchłej przeszłości. No ale nadszedł wreszcie właściwy moment, […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Quiz piłkarski. Czy pamiętasz finalistów Champions League?

Wraca Liga Mistrzów, uznaliśmy więc, że po krótkiej nieobecności na stronie wrócić mogą też nasze quizy. Na dzień dobry zadanie, które dla zajaranych piłką wymagające raczej nie będzie, ale nie zdziwimy się też, jeśli komuś pamięć spłata figla. Chodzi o wskazanie wszystkich drużyn, które choć raz zagrały w finale najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Olympiakos z pretensjami do Marciniaka. Czy słusznie?

Miękki karny, anulowany gol, kontrowersje przy innych sytuacjach w szesnastce. Dość gorący wieczór zaliczył Szymon Marciniak, który sędziował mecz Wolverhampton z Olympiakosem. I raczej Pireus może sobie odpuścić w kontekście wyjazdów wczasowych, bo za klasykiem tamtejsi kibice dziś mają na ustach: „Marciniak, przestań mi Olympiakos prześladować”. Pytanie: czy słusznie? OFSAJD NIEZGODY Najpierw kwestia anulowanej bramki. […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

KONKURS! Wygraj bilety na Ligę Mistrzów w Multikinie

Wraca Liga Mistrzów. I to w momencie, kiedy zazwyczaj emocje w piłce sponsorują sparingi i nowy zawodnik na testach w Wiśle Płock. Czeka nas piłkarski maraton z najlepszymi zwieńczony turniejem w Portugalii. Czy Polacy odegrają w nim główne role? Czy Barca uratuje sezon, czy PSG wreszcie zagra o pełną stawkę? A może zakasują faworytów czarne […]
07.08.2020
Weszło
07.08.2020

Legia chce „lepszego Luquinhasa”, Lech daje milion euro za Sykorę

– Richard poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w portugalskiej Tondeli. Zagrał bardzo dobrze, był pozytywną niespodzianką, bo wcześniej w Portugalii nikt o nim nie słyszał. Pomógł drużynie utrzymać się w lidze i wrócił do Internacionalu Porto Alegre, brazylijskiego klubu, z którym ma kontrakt do grudnia 2021 r. Internacional nie wiąże z nim przyszłości i stąd […]
07.08.2020
Weszło Extra
07.08.2020

Nie ma co strugać piłkarza. Ostatnio byłem ligowym dżemikiem 

Spadek z Koroną Kielce i zjazd formy do – jak sam przyznaje – poziomu ligowego dżemiku. To nie był udany sezon dla Jakuba Żubrowskiego. Piłkarza, który – mamy takie wrażenie – jak mało kto potrzebował zmiany otoczenia.  Dziś przygotowuje się do sezonu jako zawodnik Zagłębia. Ale z Kubą porozmawialiśmy raczej o minionych latach, zwłaszcza, że było […]
07.08.2020