post
Damian Smyk

Opublikowane 09.06.2020 13:01 przez

Damian Smyk

Za wiele rzeczy można się Lecha czepiać. Właściwie nie “czepiać”, a krytykować poznaniaków – argumentami, przykładami, analizami. Bo przecież faktem jest, że od kilku lat Kolejorz prowadzi nieudolną politykę transferową. Nie można też polemizować z tym, że w kluczowychmomentach lechici nie trzymają presji. Że właściwie dziś poznaniacy nie są nawet drugą siłą w Polsce. Ale do tej długiej listy zarzutów dołożono ostatnio jeszcze jeden – że Lech przestał stawiać na wychowanków i że ma tylko dwóch Polaków w składzie. Sprawdziliśmy – czy takie zarzuty są sensowne?

Na początek – trochę tła. I może wyjaśnienie – skąd te zarzuty wobec Lecha się wzięły? Przede wszystkim z wyjściowym składów na mecze po odmrożeniu rozgrywek. No bo było tak:

  • vs. Stal Mielec – dwóch Polaków w pierwszym składzie (Jóźwiak i Kamiński)
  • vs. Legia Warszawa – dwóch Polaków w pierwszym składzie (Jóźwiak i Puchacz)
  • vs. Zagłębie Lubin – dwóch Polaków w pierwszym składzie (Puchacz i Kamiński)

I już na Lecha spłynęła krytyka. Może nie jakaś zmasowana, ale zaobserwowaliśmy nagłówki o tym, że Kolejorz robi krok wstecz względem polityki i nawet na tle Legii wyglądał jak klub wydrążony z Polaków. Sęk w tym, że w szerszym ujęciu trudno zarzucać Lechowi zwrot akurat w tej kwestii. Jeśli strzelać do Kolejorza, to najlepiej celnymi pociskami, a ten jest po prostu chybiony.

Sprawdź analizy poświęcone Lechowi Poznań:

Jeśli Polacy, to młodzieżowcy

Oczywiście trudno nie zgodzić się z tym, że Polaków w istocie w Lechu nie jest jakoś strasznie wielu. Natomiast jeśli są, to są już młodzieżowcami. W kadrze poznaniaków właściwie tylko Karol Szymański (drugi/trzeci bramkarz), Tomasz Dejewski (czwarty stoper) i Tomasz Cywka (sami nie wiemy który do grania) nie łapią się do limitu wiekowego U22, a mają polski paszport. Poza tym mamy cały zastęp Polaków-młodzieżowców, którzy mniej lub bardziej regularnie łapią swoje minuty.

Trzeba zatem zadać sobie pytanie – czy naprawdę robi różnicę to, że na lewej obronie gra 27-letni Ukrainiec, a nie 27-letni Polak? Czy komukolwiek dzieje się krzywda, a sam Lech traci na tym, że w środku pola hasa 31-letni Portugalczyk, a nie 31-letni Polak? Bo mamy wrażenie, że to kompletnie nieistotne dla siły drużyny. Trochę w myśl zasady – nieistotne jest to, czy kot jest biały, czy czarny. Ważne, żeby łapał myszy.

Bo przecież jeśli Lech chciałby obronić się przez zarzutami, że jest za mało Polski, to za Kostewycza mógłby ściągnąć – damy na to – Huberta Matynię. Albo zostawić Piotra Tomasika. A za Pedro Tibę grać mógłby Krzysztof Mączyński. Tylko czy Lech skorzystałby na tym sportowo?

Cóż, nie mamy przekonania.

Piłkarski akrobata z Lecha Poznań | JAKUB KAMIŃSKI 

Najwięcej młodzieży w lidze

Bardziej istotne wydaje się zatem to, czy Lech inwestuje w młodzież. Daje im szanse czy jednak dusi na ławce, jak pokazują wyjściowe składy z ostatnich trzech spotkań? No to znów przyjrzyjmy się faktom. W trzech ostatnich meczach w pierwszej jedenastce znalazło się po dwóch młodzieżowców-wychowanków, z ławki wchodzili:

  • – vs. Stal Mielec – zmiany 3/3 – Puchacz, Moder, Skrzypczak (trzech młodzieżowców)
  • – vs. Legia Warszawa – zmiany 2/3 – Gytkjaer, Moder, Marchwiński (dwóch młodzieżowców)
  • – vs. Zagłębie Lubin – zmiany 2/3 – Żamaletdinow, Moder, Marchwiński (dwóch młodzieżowców)

Czyli na dziewięć zmian aż siedem było poświęconych na wejście absolwentów z akademii. Ponadto w 27. kolejce lechici zajęli drugie miejsce spośród szesnastu drużyn pod względem minut rozegranych przez zawodników z roczników 1998 i młodszych (227 minut, więcej tylko Wisła Płock – 250), a w ostatniej kolejce wygrali tę klasyfikacji (225 minut, druga Pogoń 203).

Nie jest zatem tak, że w Lechu młodzi grają niewiele i są piątym kołem u wozu. Właściwie trudno znaleźć klub, który na polskich juniorów (jakkolwiek dziwnie to brzmi w kontekście Jóźwiaka, który ma około setkę meczów w I drużynie) stawia równie ochoczo. Regularnie czepiamy się Lecha, ale ten strzał wymierzony w Kolejorza jest akurat chybiony.

Akurat za młodzieżowców do Lecha nie ma co strzelać

Zwłaszcza, że odmłodzenie kadry Lecha jest widoczne nawet po raportach europejskich. Generalnie mamy starą ligę -polskie kluby dają młodzieżowcom 14,5% całkowitego czasu gry. Czyli średnio na boisku jest około trzech młodzieżowców na dwudziestu dwóch zawodników. Jak wypadamy na tle innych europejskich lig? Według raportu CIES wyprzedzają nas: Słowacy, Irlandczycy, Estończycy, Łotysze, Słoweńcy, Mołdawianie, Czarnogórcy, Farerowie, Gruzini, Finowie, Szwajcarzy, Szwedzi, Duńczycy, Macedończycy, Chorwacji, Islandczycy, Ukraińcy, Rumuni, Belgowie, Ormianie, Francuzi, Serbie, Austriacy i Walijczycy.

Wynik i tak ten wyraźnie zawyża Ekstraklasie Lech Poznań, który jest jedyną polską drużyną, która kręci się tuż za pierwszą setką klubów najchętniej stawiających na młodzież. W Kolejorzu zawodnicy U21 rozegrali w tym sezonie 28,9% możliwego czasu gry (prawie dwa razy tyle, ile średnia ekstraklasowa) i lokuje to lechitów na 109. miejscu na świecie. Oczywiście na liście badanych klubów są ekstrema jak Young Lions z Singapuru (81,1% czasu gry młodzieżowców), duńskie FC Nordsjælland (58,5%) czy University College Dublin z Irlandii (78%).

Zatem ponówmy pytanie – czy za brak młodych Polaków w wyjściowym składzie Lecha należy krytykować? Cóż, znów powtórzymy – jeśli ktoś patrzy wąsko, to argumenty na swoją tezę znajdzie.

Oczywiście kibice Lecha zapewne woleliby za van der Harta lepszego piłkarza. Na przykład Polaka. I żeby za Muhara grał lepszy piłkarz – na przykład Polak. I żeby zamiast Crnomarkovicia hasał lepszy stoper – może być Polak. Natomiast w ostatecznym rozrachunku trzeba zadać sobie pytanie – czy lepszym zawodnikiem musi być gość urodzony w Gnieźnie, Wałbrzychu albo Olsztynie? Czy po prostu wystarczy to, że gra dobrze w piłkę od gościa z Zagrzebia, Bukaresztu czy Ołomuńca?

fot. FotoPyk

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupuntkowiec.

Opublikowane 09.06.2020 13:01 przez

Damian Smyk

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Prasówka
14.04.2021

PRASA. Skorża nie poprowadził Lecha z Legią, bo przeciągały się rozmowy

– To nie tak, że nie chciałem poprowadzić drużyny w meczu z Legią. Rozmowy rozpoczęliśmy po odejściu Darka Żurawia i one długo trwały. Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo […]
14.04.2021
Weszło
13.04.2021

Najmniej kontrowersyjna kolejka w tym sezonie – aż trudno było się pomylić

Bywają takie kolejki, gdy wrzucamy sobie w folder ze stop-klatkami dziesięć sytuacji i orientujemy się, że nawet nie jesteśmy w połowie przeanalizowanych meczów. Ale 24. seria gier była bodaj najspokojniejsza pod tym względem w całym sezonie. Być może nawet w kilku ostatnich latach. Gdybyśmy się uparli, to nie przyglądalibyśmy się szerzej żadnej sytuacji. Niemniej coś […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Skorża: Miałem trudną rozmowę z Puchaczem. To nie powinno mieć miejsca

– Z ogromną radością wracam do polskiej piłki, do wielkiego klubu. Lech to klub klasy premium. To duże wyróżnienie. Ponadto wracam w znane mi rejony, wiele wspólnie tu przeżyliśmy. Cieszę się na myśl współpracy z wieloma osobami, które tu zastałem. Dzisiaj pierwszy raz mogłem spotkać się z drużyną. I pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Widzę […]
13.04.2021
Weszło
13.04.2021

Teraz Wisłę Płock przejmie Bartoszek, a po sezonie Brzęczek

– Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, o ekstraklasowy byt powalczy z Wisłą Bartoszek, ostatnio pracujący w I-ligowej Koronie. Gdyby Nafciarzom udałoby się zostać w elicie na kolejny sezon, drużynę ma przejąć Brzęczek. (…)Według naszych informacji obie strony są już po pierwszych rozmowach i były selekcjoner podejmie się wyzwania pod dwoma warunkami – Nafciarze muszą […]
13.04.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Master
Master
10 miesięcy temu

Dziś amica zbierze ostry oklep

Antypogon
Antypogon
10 miesięcy temu
Reply to  Master

Wracaj do puszki śledziu xd

egzekutor_77
egzekutor_77
10 miesięcy temu
Reply to  Antypogon

xD ….jestem ze Szczecina, ale fakt – riposta była śmieszna 😀

Co nie zmienia faktu, że amica oklep zbierze ;)) – 0-2 spokojne się szykuje … Gianfranco Obsranco to wszak pyrowy idol od zamierzchłych czasów i po wsze czasy 😀

Master
Master
10 miesięcy temu
Reply to  Antypogon

Śledzie to są w Białymstoku, pyro

Murphy
Murphy (@murphy)
10 miesięcy temu
Reply to  Master

Wstawaj.Zesrales się.

Sziler
Sziler
10 miesięcy temu
Reply to  Master

Miał być wpierdol, a wyszedł wpierdol w drugą stronę.

~Stanislav Levy
~Stanislav Levy
10 miesięcy temu

Takie pytanko, bo z artykułu nie wynika – Lech jakąś wewnętrzną gierkę ma i będzie sam na boisku, czy będzie też może jakaś druga, niewymieniona z nazwy drużyna?

Chwdp
Chwdp
10 miesięcy temu

Grają młodzieżowcy na starych cudzoziemców – napisali przecież.

B.G.
B.G. (@b-g)
10 miesięcy temu

Stawiają na młodych – dobrze, oprócz nich grają zagranicznych – źle. Polakowi nie dogodzisz. Ale w sumie zastanówmy się czy w zasięgu Lecha są jacyś przyzwoici Polscy piłkarze w wieku 25-27 lat (mówię tutaj np. o piłkarzach typu Wszołek – w Anglii i Włoszech pograł, kadrę powąchał – ma potencjał by wymiatać w Polsce), którzy mogą pójść do Kolejorza, który mistrza wygrał 5 lat temu,a tak wyrwał maks 3 miejsce i przegrywał w finale PP? No wiadomo. Więc Lechowi zostaje stawianie na takiego Muhara czy szukanie super bramkarza, który grał w Holandii.

~ewq
~ewq
10 miesięcy temu

Rozumiem że to przedmeczowy artykuł.
To z ciekawości – kto gra? W artykule nie jest napisane.

Goleadorr
Goleadorr
10 miesięcy temu

I tak Muhar znowu zagra w pierwszym składzie. Kibice rozkręcili w necie akcję wypędzenia go do Chorwacji więc Żuraw nie może pokazać że się ugiął żądaniom motłochu. Dziś Muhar strzeli dwa samobóje i dostanie bezpośrednie czerwo w 20. minucie a Żuraw po meczu powie, że kibice dostrzegają tylko minusy w jego grze i uwzięli się na niego.

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021