post Avatar

Opublikowane 02.06.2020 13:10 przez

redakcja

Gdy po raz pierwszy poruszyliśmy ten temat na naszych łamach, część komentujących była przekonana, że skończy się na naszym szczerym oburzeniu. Dziś już wiemy, że wręcz przeciwnie. Korupcja, której dopuściła się Cracovia w sezonie 2003/04, była bezkarna naprawdę długo, ale zdaje się, że PZPN ma zamiar wkrótce skorygować ten błąd. Związek poinformował, że jego rzecznik dyscyplinarny, Adam Gilarski, przedstawił krakowskiemu klubowi zarzut korupcji. 

Co to w praktyce oznacza? Cóż, Gilarski zrobił po prostu to, co do tej pory działo się w przypadku udowodnienia przed sądem, że klub uczestniczył w procederze korupcyjnym. W oświadczeniu PZPN-u czytamy:

Zebrany w toku postępowania wyjaśniającego materiał dowodowy, uzupełniony otrzymanym w dniu 14 maja 2020r. z Sądu Rejonowego dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie, pisemnym uzasadnieniem wyroku karnego z dnia 30 stycznia 2020r., zapadłego wobec Rafała R. (byłego członka Rady Nadzorczej klubu piłkarskiego Cracovia) oraz Jacka P. (byłego sędziego piłkarskiego i kibica Cracovii) wskazują – w opinii Rzecznika Dyscyplinarnego – na odpowiedzialność Klubu za czyny korupcyjne sprzed ponad 15 lat. Klubowi Cracovia grozi kara w postaci ujemnych punktów oraz kara finansowa.

Jest dokładnie tak, jak to opisaliśmy w naszych tekstach dotyczących korupcji w Cracovii.

PZPN do momentu zapadnięcia wyroków mógł przymykać oko, choć wina wydawała się w pełni oczywista. Dziś jednak jest po prostu zmuszony do działania. Dysponuje dowodami na korupcję. Dysponuje wyrokami dla osób związanych z Cracovią. A przede wszystkim jak na dłoni wykazuje, że to nie „grupa kibiców niezwiązanych z klubem”, czy „przypadkowi spacerowicze, którzy wrzucili sędziom pieniądze do bagażnika”. Chodzi o byłego członka Rady Nadzorczej, a więc po prostu gościa umocowanego bardzo wysoko w Cracovii z początków XXI wieku.

Co dalej? Cracovia zapewne przyjmie jakąś linię obrony, by jak najmocniej zbić karę. Ale naszym zdaniem najbardziej słuszną strategią byłoby pokorne zgłoszenie gotowości do jej przyjęcia. I tak za duże ustępstwo ze strony związku należy traktować wykluczenie tej najpoważniejszej kary – degradacji o jedną klasę rozgrywkową, która dotknęła większości klubów zamieszanych w korupcyjny proceder. Nie ma jednak złudzeń, że skończy się na jednym ujemnym punkcie i kilku tysiącach złotych grzywny. Mówimy tutaj o widełkach, które mogą dociągnąć nawet do trzydziestu „oczek” na minusie. Walutą w tym wypadku będzie ligowy dorobek, a nie euro.

Kara zostanie zapewne wymierzona na sezon 2020/21. Niewykluczone, że Michał Probierz będzie musiał powtórzyć misję, którą już raz wykonywał w Białymstoku. Wówczas zaczynał ligę z 10 punktami na minusie i choć na zero wyszedł dopiero w piątej kolejce, bez większych problemów utrzymał Jagę w elicie. Jak informuje PZPN – rzecznik czeka teraz na stanowisko klubu. Do 15 czerwca 2020 roku złoży wniosek dyscyplinarny do dedykowanej temu komisji. Wtedy zapewne poznamy jeśli nie ostateczny kształt kary, to chociaż widełki, w których będzie poruszać się organ dyscyplinarny PZPN-u.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 02.06.2020 13:10 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 59
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
floro flores
floro flores

dopiero w 5 kolejce? Chyba już… Pamiętam, że przed tamtym sezonwm na spadek Jagi był kurs 1,7

BLODWYN PIG
BLODWYN PIG

Już w 4 kolejce, 2:1 z Odrą (d), 1:1 z GKS B. (w), 2:0 z Koroną (d) i 2:0 ze Śląskiem (d). Ponieważ Arka i Zagłębie L. przegrały wtedy wszystko, Jaga już wtedy była w tabeli „nad kreską”.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Jeśli Cracovia zostanie ukarana za korupcję, to zapewne profesor Filipiak kozłem ofiarnym uczyni wiceprezesa klubu. Ponieważ będzie się z nim solidaryzował trener pierwszej drużyny, wiele wskazuje na to, że obaj odejdą z klubu.

JesusChristPose
JesusChristPose

zwalniają, znaczy będą przyjmować…

przewalek0122
przewalek0122

Szanownego sarkazm jest… hmmm… ekstaordynaryjnie ekstraklasowy… chyba tak 🙂

fachowiec
fachowiec

A walcie się na łeb z tymi znikającymi komentarzami.
Napisałem merytoryczny na temat, to zniknął, ten też pewnie zniknie, więc sobie pozwoliłem na szczerość.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Tu nie znika jedynie spam tego skurwysyna od kuponów. Może Stanowski współpracuje z nim.

farciarz_2
farciarz_2

-30 i wybaczam

Gniotek
Gniotek

Bez kozery powiem minus trzydzieści pińć!

gsw
gsw

1 milion złotych kary, w tym sezonie. W następnym zabrac tyle punktów ile kupili. Zakaz gry w pucharach europejskich na 5 lat.

Gienek
Gienek

Uczciwa propozycja, jestem za.

Kikkhull
Kikkhull

a gdzie kara? Jak złodziej ukradnie samochód, to cała kara to odda go z powrotem?

Tu666
Tu666

Zakaz gry w pucharach? Ale to ma być przecież kara.

MarioG
MarioG

O panie banja to za mało. W chuj zarobili od momentu awansu do spadku. A karta maxymalna to – 30 ja bym dał – 40 wtedy spadna napewno

aRTUR
aRTUR

JA JAKO PREZES STOWARZYSZENIA KIBICÓW CRACOVII „ANTY WISŁA” ŻĄDAM UNIEWINNIENIA. CRACOVIA JEST POSZKODOWANA I POWINNIŚCIE NAM DODAĆ PUNKTY A NIE ODEJMOWAĆ, ŻĄDAMY RÓWNIEŻ 5MLN ZŁ ZADOŚĆUCZYNIENIA OD PZPN I 30MLN O GTS ZA TO ŻE NAS ZNISZCZYLI I OGRYWALI NIEUCZCIWIE LATAMI

Mroczny Mariusz
Mroczny Mariusz

Jeśli można to dla mnie jeszcze duża margarita z podwójnym serem i czteropaczek Żubra z żabki.

Matty123
Matty123

Na zero wyszedl po 4 kolejce. Jaga w I kolejce pokonala Odre Wodzislaw, w II zremisowala z Belchatowem, w III wygrala Korona Kielce a w IV ze Slaskiem.

pawko
pawko

Za korupcję trzeba płacić – szkoda tylko, że sprawy ciągną się na tyle długo, żę de facto karane są osoby nie mające już nic wspólnego z procederem, który miał miejsce. Cóż jest winny Rakoczy, Pestka czy Van Ammersfort (czy jak to się tam pisze), że Iksiński kupił/Sprzedał mecz w 2004 roku.

Żeby było jasne – karę popieram i myślę, że będzie ona w przedziale 10-20 pkt. Pytanie czy nie lepsza dla samej Cracovii byłaby degradacja w obecnym sezonie bo tak czy inaczej przyszły sezon jest spisany na straty (max utrzymanie).

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Co do samego faktu to też się dziwię że przez tyle lat nikt nie raczył nic z tym zrobić. I faktycznie- teraz w większości mogą dostać po dupach nie Ci co faktycznie zawinili.
A Profesor jakoś przeżyje. Została mu dobrze prosperująca spółka…. no i hokej 🙂

Kazek
Kazek

mecze kupowała cracovia i to cracovia dostanie -30ptk, jak dla mnie wszystko uczciwe. Zawodnicy których wymieniłeś może nie być w kolejnym sezonie tak więc dziwny argument.

Amber Mozart
Amber Mozart

w jaki sposób degradacja byłaby dla nich lepsza? Lepiej walczyć o utrzymanie niż o awans. i kasy więcej

Stefan
Stefan

Gdyby kara została nałożona na klub choćby 5 minut po czynie korupcyjnym, to i tak można byłoby mówić, że „de facto karane są osoby nie mające nic wspólnego z procederem”. A w takim razie w ogóle można sobie odpuścić karanie klubów.

MarioG
MarioG

Pójdą grać gdzie indziej

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin

Cracovia- Szczakowianka z końcówki tamtego sezonu to była niezła parodia futbolu. Chyba tylko najzagorzalsi fani Pasów ludzili się że tam nie było wału.
Swoją drogą ciekawy był też wyścig z Koroną rok wcześniej w III lidze. Obaj faworyci nie próznowali, zwłaszcza w meczach nie ukladajacych się z początku po ich myśli.

ssgggggg
ssgggggg

a dla KTS kiedy , Stano,co, cFaniaczku internetowy?

Zocha
Zocha

Uczciwie patrząc to za kupiony awans powinna być degradacja. Skoro przepisy mówią, że jej nie może być to powinna być maksymalna kara tak aby spadli w kolejnym sezonie czyli -30ptk.

Kazek
Kazek

JUVE ZDEGRADOWALI WIĘC NIE ROZUMIEM CZEMU PARCHÓW NIE MOGĄ. WIELKI KLUB PONIÓSŁ KARĘ A MALUTKIE GÓWIENKO NIE MOŻE??

Marcin
Marcin

A co z korupcją w innych klubach które do tej pory nie zostały ukarane? Przykład Łks Łódź – skazani za korupcję – właściel klubu Goszczyński, kierownik drużyny Żałoba ( najśmieszniejsze że w dalszym ciągu jest kierownikiem ) i dwójka piłkarzy Skrzypiec i Białek ( kapitan zespołu w tamtych latach ) Co z nimi? Czemu Gilarski nie zajął się do tej pory tym tematem?

Skid
Skid

Bo ŁKS jest de facto nowym tworem. Chyba z 2011. Przypisuje sobie jedynie barwy o dokonania nie istniejącego dawno klubu. Ciekawszy jest przypadek AmicoLecha. Grają na licencji Amici. Więc powinni niby odpowiadac za korupcje czerwonych. Jednak Amica rownoczesnke nie została zlikwidowana – jedynie jej rezerwy przerobiono na pierwszy zespół. I dopiero sezon później wycofano. Natomiast stary Lech został zlikwidowany w momencie połączenia.
Ciekawszy jest przypadek Legii. W swoich najlepszych czasach została ukarana za to ze uzyskała wysoki wynik. Pewnie gdyby musiała wygrać i 10 golami to było by 12:2. Przecież już w zupełnie nowożytnych czasach ograła Wisłę 0:7.
I co ciekawsze nazwa Legia nie pojawiła się jakoś na blogu Piłkarska Mafia.
PZPN to umie cisnąć tylko PR i bajerę.

pep
pep

Przecież ŁKS dostał swoje. Zaczynaliśmy od n-tej ligi i naszym kosztem weszłą cracovia ku uciesze jej „honorowych” kibiców.

Skid
Skid

A kiedy karma dotknie Kuchenkowy Klub Sportowy?

Jak im tak łącznie policzyć to powinni startować od C-klasy

Wujek Samo Dobro
Wujek Samo Dobro

Mnie ciekawi kiedy śledczy podejmá temat niejakiego Leszka S. z Pzpn-u który pracując w Wydziale Sędziowskim przez przypadek pracował jednocześnie w firmie ówczesnego głównego sponsora Wisły. Na pewno to był niefortunny zbieg okoliczności.

Leszek S.
Leszek S.

nic takiego nie miało miejsca.

LechPoznań
LechPoznań

Następny wymysł kibiców cracovii, macie bujną fantazję, ale każdy wie że jesteście ubekami

LechPoznań
LechPoznań

Powinni ich zdegradować

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Probierz jest karą dla Cracovii, odbywają ją od 3 lat.

Jarek Mergner
Jarek Mergner

O to to!

Miszcz Joda
Miszcz Joda

A kiedy PZPN zacznie bulić klubom poszkodowanym przez sędziowską mafię?
Niektóre kluby mogłyby budżety na parę lat pozyskać.

Tomek
Tomek

Za rok spada jedna drużyna więc kara żadna,nawet 10 pkt

Ultimate
Ultimate

Żebyś się nie zdziwił. Skoro spada jedna, to kandydaci do spadku powalczą o punkty za wszelką cenę, bo Cracovia na minusie. 🙂

farciarz2
farciarz2

Najbardziej jednak obrzydliwe jest, że najmniej ukarania Pasów domagają się kibole i środowiska związane z parchami , który wiadomo jak skandalicznie nieuczciwie przy pomocy jakiej instytucji, jakimi metodami i przy pomocy jakich szwindli skorumpował sport krakowski. To było psucie sportu (giga korupcja) i niszczenie uczciwej rywalizacji do potęgi setnej. Najgorsze jednak jest, że oni nie ponieśli za to żadnej najmniejszej odpowiedzialności.
To szczyt szczytów hipokryzji! Oni by przynajmniej siedzieli cicho bo nie mają najmniejszego moralnego prawa kogokolwiek potępiać

Wisełka rezerwy wielkiej Cracovii
Wisełka rezerwy wielkiej Cracovii

Parch to Cię zrobił gamoniu:)
Zapomniałaś już jak wystawiliscie kakaowe oko w stronę Legii? Za to nikt nie beknął bo resortowych szmat nikt wtedy nie ruszał.

MarioG
MarioG

Morda GARABATY, iż loda robić

JesusChristPose
JesusChristPose

jaki jest okres przedawnienia w tego typu sprawach?

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Kara musi być dotkliwa, pouczająca i odstraszająca. Proponuję jednak nie przesadzać – wystarczy jedynie:
30 punktów na minusie na starcie kolejnego sezonu
0 zł z praw telewizyjnych przez 2 nadchodzące sezony.

Johb
Johb

Z dupy taka kara. Co zostało po tamtej Cracovi? Logo? Pociągnąć do grubej odpowiedzialności tych co wtedy rządzili klubem. Jechać z nimi a nie przez luki prawne odpowiadają inni, niewiedzac za co. A bandyci dalej swoje, raz tu wałek, raz tam, patologie się nie skończą w tym państwie, bo ryba psuje się od głowy

heh
heh

No przecież właścicielem jest nadal ta sama osoba, co wtedy, więc jak nic nie zostało? Cała teraźniejszość Cracovii jest zbudowana na tym kupionym awansie.

MarioG
MarioG

Co zostało no Filipiak, deklu

Licheń
Licheń

Gdzie są podszywki !? Gdzie fioletowa ambrozja !?

zapraszampanów
zapraszampanów
Grendel
Grendel

Jeśli tu po tylu latach można było ukarać klub, to dlaczego karze się reksia za korupcje, a ten jego klub kuchenkorz jest bezkarny??

PhoenixLk
PhoenixLk

… mam nadzieję, że zdążysz przeczytać, zanim komentarz zostanie usunięty…

Tłumaczenie jest mniej więcej takie:
Lecha nie można ukarać za ustawianie spotkań, bo gra na licencji Amici
Nie można go ukarać za ustawki w wykonaniu Amici, ponieważ to jest Lech, a nie Amica…

Fortur Artuna
Fortur Artuna

Uważam, że to wszystko jest spiskiem Wisły, tfu, Gwardii.

Wojtek
Wojtek

Czy za Recydywe , nie powinno sie surowiej karac ?

Włochy
13.07.2020

Nieustępliwy Milan wydarł punkt Napoli

Mogą żałować piłkarze Napoli, że nie udało im się dzisiaj zwyciężyć nad Milanem. Byłaby to bardzo cenna wygrana w kontekście rywalizacji o grę w europejskich pucharach. Przede wszystkim jednak, neapolitańczycy na trzy punkty dzisiaj po prostu zasłużyli. Dominowali nad rywalami, wykreowali sobie więcej bramkowych okazji i rzadko dopuszczali piłkarzy z Mediolanu w okolice własnej bramki. […]
13.07.2020
Weszło
12.07.2020

Mecz jak z orlika. Bramkarze jak z pośredniaka

Lech Poznań wytrzymał mecz grany pod presją uciekającego Piasta i ograł Lechię Gdańsk 3:2. Natomiast sam mecz… Cóż, momentami czuliśmy się jak na orliku. Otwarte granie, wysoki pressing, akcja za akcją, jazda to w jedną, to w drugą stronę. No i bramkarze, którzy wyglądali tak, jakby piłkarze obu ekip umówili się, że kto najbliżej bramki, […]
12.07.2020
WeszłoTV
12.07.2020

LIGA MINUS. Paczul, Rokuszewski, Białek, Kowalczyk

Niedzielny wieczór, zatem czas na Ligę Minus. Tematów do dyskusji jak zwykle sporo. Będzie grillowanie Wojciecha Mycia i Dusana Kuciaka, będzie rozmowa o mistrzostwie Polski dla Legii Warszawa. No i oczywiście omówienie wszystkich spotkań kolejki. W studio Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Jakub Białek i Wojciech Kowalczyk. Odpalajcie tuż po meczu Lech Poznań – Lechia Gdańsk! […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Piątka z plusem dla Karbownika, trója dla Novikovasa. Oceniamy mistrzowską ekipę Legii

Był taki moment sezonu 2019/20, gdy wydawało się, że Legia po prostu pozamiata ligową konkurencję i zdobędzie mistrzowski tytuł w naprawdę spektakularnym stylu. Demolując kolejnych rywali. Ostatecznie nie do końca się to udało, dyspozycja „Wojskowych” po lockdownie pozostawiała sporo do życzenia. Jeśli sobie jednak przypomnimy sytuację, w jakiej znajdował się klub jeszcze na początku rozgrywek, […]
12.07.2020
Inne sporty
12.07.2020

F1. Sezon 2020. Odcinek drugi: Hamilton wraca na tron

Jeśli chcieliście dziś poczuć emocje, nie mogliście skupiać się na walce o zwycięstwo w Grand Prix Styrii. Głównie dlatego, że tej walki… po prostu nie było. Lewis Hamilton wystartował z pole position i od początku aż do końca wyścigu jechał niezagrożony. Sporo działo się za to w środku stawki. I to temu naprawdę warto było […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Jaga nie pomogła Lechowi. Piast coraz bliżej srebra

Jeśli Lech Poznań myśli o wicemistrzostwie ligi, a po porażce w Pucharze Polski myśli zapewne intensywniej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebuje „sojuszników”. Kolejorzowi nie wystarczy wygranie wszystkiego do końca sezonu, bo jeszcze mający przed tą kolejką tyle samo oczek Piast musi coś stracić. A na to na razie się nie zanosi. Jeśli w stolicy Wielkopolski w […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Status quo w II lidze zachowany. GKS na remis z Widzewem

Remis w przypadku takich meczów określa się zazwyczaj mianem: dwóch rannych zamiast jednego zabitego. To jest po części prawda, bo ani katowiczanie, ani łodzianie, płakać nad jednym punktem raczej nie będą. Zarazem jedni i drudzy mogą sobie pluć w brodę, bo trzy punkty i o wiele mocniejsza sytuacja w tabeli była na wyciągnięcie ręki. Mecz […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Śląsk remisuje z Pogonią i najpewniej kończy sezon

O ile co chwile dostajemy jakiś mecz o złote kalesony, o tyle starcie Śląska z Pogonią rzeczywiście miało stawkę inną niż symboliczną. Śląsk, gdyby dzisiaj wygrał, miałby 56 punktów i doskoczyłby do podium, wywarł pewną presję na Piaście i Lechu. A pamiętajmy: w finale Pucharu Polski zmierzą się Lechia z Cracovią, więc czwarte miejsce ze […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Beniaminek w barażach – Radomiak pokazuje, że warto było zreformować I ligę

31. kolejka pierwszej ligi to czas, w którym większość drużyn w ostatnich latach grała już o nic. Najpilniejsze kwestie były już rozstrzygnięte, albo zmierzały do rozstrzygnięcia bardzo pewnym krokiem. A tymczasem dziś, dzięki reformie rozgrywek, taki Radomiak nadal ma o co grać. Nie musi liczyć na cud, kilka potknięć rywali. Beniaminek na zapleczu Ekstraklasy ograł […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Legia najbardziej utytułowanym klubem w historii ligi

Nie dojdziesz z kibicem Legii do porozumienia – czy ma czternaście mistrzostw czy piętnaście. Ale po przyklepanym wczoraj tytule tak naprawdę nie ma to aż tak wielkiego znaczenia z punktu widzenia historii Ekstraklasy. Legia Warszawa, bez względu na interpretację sezonu 1992/93, została oficjalnie najbardziej utytułowanym klubem w historii ligi. Zerknijmy na czołówkę klasyfikacji medalowej (za […]
12.07.2020
Live
12.07.2020

LIVE: Lech odegrał się na Lechii

Przed nami ostatni niedzielny maraton w tym sezonie! Za tydzień czeka nas już Multiliga i szalenie emocjonująca końcówka (oczywiście żartujemy), a więc celebrujmy ten moment. Na start Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin. Jakie to będzie meczycho!!! Potem Piast z Jagą. Już nie możemy się doczekać!!! O 17:30 Lech z Lechią. Zacieramy ręce!!! A na deser […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Dla Piasta znów brawa, ale raczej nie za skuteczność transferową

Cokolwiek się stanie na mecie sezonu, Piastowi Gliwice znów należą się brawa. Po sensacyjnym mistrzostwie wielu zakładało, że nastąpi szybki powrót do miejsca w szeregu, tymczasem podopieczni Waldemara Fornalika najdłużej starali się deptać Legii po piętach i od pewnego momentu byli jedynym zespołem, który ewentualnie mógłby jej pomieszać szyki. Nie udało się, ale sezon prawdopodobnie […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Lech Poznań jako klub zasłużył na joby. Drużyna Lecha jeszcze nie

Jako dziennikarze bardzo często pojęcia „klub” i „drużyna” stosujemy zamiennie. Ale między tymi słowami jest istotna różnica. Na przykładzie Lecha Poznań widać to wyraźnie. Lech – jako klub – zasłużył na to, by przez ostatnie lata stać się obiektem drwin. Ale Lech Poznań – jako obecna drużyna – póki co nie nagrzeszył tak, by wrzucać […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed GKS Katowice – Widzew Łódź

Widzew Łódź i GKS Katowice między siebie mogą podzielić dwadzieścia dwa medale mistrzostw Polski. Dzisiaj jednak zmierzą się w II lidze, przy Bukowej grając kluczowe spotkanie w kontekście awansu na zaplecze Ekstraklasy. Przed tym starciem rozmawiamy z ekspertami, a przy tym kibicami tych klubów. Dlaczego kibice GKS-u z natury są czarnowidzami? Dlaczego sytuacja trenera Góraka […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

Śląsk walczy o przedłużenie emocji – dla siebie i dla nas

Lech Poznań był rzecz jasna największym przegranym swojego półfinału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Zaraz potem jednak na tę listę trzeba wpisać… Śląsk Wrocław. Finał Cracovia – Lechia sprawia, że niemal na pewno czwarte miejsce w Ekstraklasie nie da przepustek do eliminacji Ligi Europy, a to najbardziej uderza właśnie w drużynę Vitezslava Lavicki. Jeżeli myśli […]
12.07.2020
Weszło
12.07.2020

UFC 251. W półśredniej bez zmian – Usman zdominował ulicznika

Jorge Masvidal chciał oszukać wszelkie możliwe systemy przygotowywania się do starcia w MMA. Do zestawienia walki wieczoru wskoczył tydzień przed terminem. Musiał błyskawicznie przygotować wagę, zejść o 20 funtów w ciągu sześciu dni. Czekał go lot ze Stanów Zjednoczonych do Abu Dhabi, seria testów na koronawirusa, błyskawiczna seria treningów na otrzaskanie się ze stylem walki […]
12.07.2020
Inne sporty
12.07.2020

Co za gala! KSW pokazało, jak powinno wyglądać MMA

Reborn. Odrodzone. Pod takim hasłem organizowana była dzisiejsza – już 53 – gala KSW. Po przerwie spowodowanej pandemią MMA w najlepszym europejskim wydaniu wróciło. I to jak! Jeszcze dziś w nocy odbędzie się mocno obsadzona gala UFC, ale największa na świecie federacja może mieć spory problem w przebiciu poziomu, jaki zaprezentowano nam dziś w Polsce. […]
12.07.2020
Włochy
12.07.2020

Juventus wymęczył punkcik i wskoczył na autostradę do mistrzostwa

Atalanta ponownie zachwycała, Atalanta prowadziła, Atalanta dominowała. Wszystko wskazywało na to, że rewelacyjna ekipa z Lombardii zatriumfuje dziś na wyjeździe z Juventusem i na finiszu sezonu włączy się jeszcze do walki o mistrzowski tytuł we Włoszech. Goście mieli wszelkie argumenty, by pokonać ospałą, grającą bez polotu „Starą Damę”. Ale kończą z zaledwie jednym punktem i […]
12.07.2020