post Avatar

Opublikowane 28.05.2020 22:29 przez

Szymon Janczyk

Utrzymanie Korony Kielce? Cóż, widzieliśmy kilka łatwiejszych zadań do wykonania. Maciej Bartoszek zapewne też, a jednak jeszcze przed pandemią podjął się tej wyjątkowo trudnej misji. Po przymusowej przerwie w rozgrywkach wygląda ona na… jeszcze trudniejszą. Stan kadrowy Korony jest taki, że na stoperze testowany jest Michal Papadopoulos. Co słychać w Kielcach? Jaki jest plan na uratowanie ligi i co, jeśli nie uda się go wypełnić? O tym szkoleniowiec Korony mówił w „Kanale Sportowym”.

Co tam słychać na placu budowy w Koronie Kielce? Jesteście chyba najbardziej zagrożonym klubem jeśli chodzi o to, że wielu piłkarzom kończą się kontrakty. Jak z zaangażowaniem graczy, są tacy, którzy chcą bronić Ekstraklasy czy już wiszą na telefonie i szukają nowego zespołu?

Nie mogę narzekać na brak zaangażowania. Grupa, która chce trenować, trenuje. Nie wyobrażam sobie, żeby były takie sytuacje, żeby ktoś podczas treningu był niezainteresowany i myślał o innych rzeczach. Oczywiście mamy swoje problemy, ale radzimy sobie z tym wszystkim. Mamy duże wsparcie ze strony zarządu klubu i to jest ważne. Wystartujemy w lidze odpowiednio zmotywowani.

To co się stanie 30 czerwca? Gracie dalej tą samą kadrą?

Mam taką nadzieję.

Bilans bramkowy Korony – 15 goli zdobytych w kolejkach, które są za nami. Czujesz się trochę jak Olaf Lubaszenko: nie masz broni. Żeby zdobywać punkty, przydałyby się jakieś bramki.

Słusznie zauważone. Ale ważne jest też to, że zespół mało bramek traci. Jestem pełen optymizmu i liczę, że strzelby się niektórym odblokują, że zaczniemy trafiać do bramki i wygrywać mecze.

A strzelbą wciąż jest Papadopoulos czy to już środkowy obrońca?

(śmiech) Jest przede wszystkim bardzo dobrym zawodnikiem. A to, że musimy szukać różnych rozwiązań… To już inna kwestia.

Okres, który spędziłeś w klubie bardziej wykorzystałeś na przygotowanie motoryczne czy psychiczne, żeby drużyna się nie rozpadła?

Wiadomo, że bez przygotowania motorycznego, taktycznego, nie mamy o czym mówić i psychika w niczym nie pomoże. Ani premie, ani to, czy się płaci, czy nie. Jeśli nie będzie przygotowania, to nie ma co oczekiwać, że ktoś pokaże 100% na boisku.

Siadasz do stołu pokerowego i masz 11 partii all-in, które trzeba dobrze rozegrać.

Czy 11 all-in to dyskusyjna rzecz. W każdym razie to jednak ogromne wyzwanie, łatwo nie będzie. Wierzymy jednak w to, że jesteśmy w stanie mocno powalczyć i utrzymać Ekstraklasę w Kielcach.

Powiedziałeś przed chwilą, że otrzymujecie wsparcie od zarządu. To mnie trochę zaskoczyło, bo z zewnątrz tego nie widać. Straciliście trzech obrońców, Marqueza, który wyjechał do Hiszpanii, Dziwniela, który nie uważa się za piłkarza Korony. Na koniec testujesz Papadopoulosa na środku obrony. Gdzie to wsparcie? Sytuacja w defensywie wygląda katastrofalnie.

Na temat Marqueza już się wypowiadałem. Jego wypowiedzi w kontekście tego, jaka panowała sytuacja, były nie na miejscu. Jeśli okazałby takie zaangażowanie na boisku, o jakim opowiada, były w klubie. Był wzywany do klubu, ale się w nim nie stawiał. Nie stawił się też na badania, więc na siłę go nie będziemy ściągać. Dlatego też pewne rozwiązania ćwiczymy, także z Papadopoulosem. Obawiam się wielu kwestii, urazów mięśniowych, obciążeniowych po tej długie przerwie, ale jestem zadowolony z tego krótkiego okresu. Na wiele pytań udało mi się uzyskać odpowiedzi. Sprawdzaliśmy różne możliwości, warianty i pewne rozwiązania już mamy. Wiem oczywiście, jak to wygląda z boku – może to powodować dziwny obraz. Ale nie jest też tak, że ci, którzy opuścili klub, to byli ci zawodnicy, których mogłem być w 100% pewny. Oni sami odłożyli rękawicę.

Dla mnie to trochę wyprawa z szablami na czołgi. Szalenie doceniam podjęcie rękawicy, ale przy tym składzie personalnym utrzymanie Korony byłoby wyczynem na miarę awansu do europejskich pucharów. Natomiast Amerykanie mają takie powiedzenie: long term goals. Często jest tak, że drużyna spada ligi i jest gotowa do powrotu, a często jest tak, że klub leci dalej i upada. Rozmawiacie o tym, jesteście przygotowani do rywalizacji do powrotu do Ekstraklasy?

Oczywiście, że jest to brane pod uwagę. Musimy się liczyć z tym, że plan A może wyjść, albo i nie. Trzeba mieć plan B, którym będzie walka o powrót do Ekstraklasy. Wiem, że zarząd prowadzi rozmowy ze sponsorami strategicznymi, więc działania są podejmowane. Jeżeli nie udałoby nam się zrealizować celu, to Korona będzie walczyła o szybki powrót.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 28.05.2020 22:29 przez

Szymon Janczyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 2
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Skid
Skid

Papadopulosa to już w Arsenalu powinni na obronę przestawić. Jak Piszczka.

Gino luka na Bartoszka
Gino luka na Bartoszka

Widzę, że kolega się cosik morduje…

Weszło
15.07.2020

Bruk-Bet nie dawał rady z Radomiakiem, więc pomógł mu sędzia

Zarówno Termalica jak i Radomiak to zespoły znajdujące się w strefie barażowej. A że jedni muszą się jeszcze postarać, żeby z niej nie wypaść, a drudzy wciąż mają szansę na zakończenie sezonu zasadniczego na podium, mogliśmy liczyć na emocje. Ale niestety – srogo się zawiedliśmy. Bo jedynym osobnikiem, który zapewnił nam wrażenia był sędzia Sebastian […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Zamiast ściągać Santinich, inwestujcie w Dziekońskich

Przez dłuższy czas drugiej połowy wydawało nam się, że Jagiellonia ze Śląskiem testują nową reformę. „Jaką?”, zapytacie, bo tyle ich mamy w polskim futbolu, że można się pogubić i nic dziwnego, warto być ciekawym. No więc, gdyby tak te mecze o pietruszkę skrócić, grać 45 minut, nie robić sobie pod górkę? To byłoby interesujące, tym […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech poszedł na spacer w Krakowie i przy okazji zbliżył się do wicemistrzostwa

Byliśmy przekonani, że Cracovia w końcówce sezonu nie będzie umierać na boiskach Ekstraklasy. Oczywiście z uwagi na zbliżający się finał Pucharu Polski. Ale „Pasy” przeszły same siebie i w starciu z Lechem nawet nie podjęły rękawicy. O emocje zadbał dopiero Djorde Crnomarković podając w deszczu kozłowaną piłkę do bramkarza. Poza tym jednym odpałem lechici mieli […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ogrywanie juniorów kosztem widzów

Kto oglądał mecz Lechii z Legią, ten stracił czas. Wiemy, jest już po sezonie. Tak, wprowadzanie młodzieży. Jasne, Legia mogła odczuwać trudy świętowania. Oczywiście, Lechia ma w głowie głównie Puchar Polski. Ale niestety, musimy napisać prawdę o tym meczu – nie dało się tego oglądać. W pierwszej połowie najgroźniejszym i jedyny celnym strzałem było uderzenie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Nie było Felixa – będzie brąz

Waldemar Fornalik miał dwa problemy przed meczem z Pogonią Szczecin. Po pierwsze – czerwoną kartkę Sebastiana Milewskiego, czyli żelaznego młodzieżowca. Po drugie – uraz pleców Jorge Felixa, czyli najlepszego strzelca zespołu. Były selekcjoner postanowił rozwiązać je w zasadzie jednym posunięciem, gdyż partnerem Piotra Parzyszka został 21-letni Dominik Steczyk (prócz niego do składu wskoczyl Rymaniak). A […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Sensacja – Widzew zagrał dobry mecz. Problemy Górnika Łęczna

Kibice Widzewa byli w ostatnim czasie przyzwyczajeni do trzech stylów gry swoich piłkarzy. męczenia buły zakończonego wstydliwą porażką. Dla odmiany męczenia buły zakończonego mniej lub bardziej frustrującym remisem. Po trzecie, krótkich zrywów przyzwoitej gry, które jednak z rzadka dawały zwycięstwa. Dziś w Łodzi jednak zdarzyła się sensacja – Widzew nie tylko wygrał po czterech kolejkach […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Cztery długie lata i koniec czekania. Podbeskidzie wraca do Ekstraklasy!

Idzie, idzie Podbeskidzie i wreszcie doszło! Długa to była droga, trwała aż cztery lata, ale dziś w Bielsku w końcu mogą triumfować: „Górale” wracają do Ekstraklasy i nie ma żadnych wątpliwości, że na to zasłużyli. Awans przypieczętowali wygraną po szalonym meczu z Odrą Opole.  Wszyscy pamiętamy, w jakich okolicznościach Podbeskidzie Roberta Podolińskiego spadało w 2016 […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Pięć zmian dozwolone także w sezonie 20/21. Jak będzie w Ekstraklasie?

IFAB po raz kolejny wypacza rozgrywki i wymyśla niepotrzebne przepisy, nie zważając na to, że w 1982 były dwie zmiany i było dobrze. Pewnie takie myśli kłębią się właśnie w głowie Zbigniewa Bońka po przeczytaniu komunikatu, jaki wydała Międzynarodowa Rada Piłkarska. Otóż tak – możliwość pięciu zmian będzie kontynuowana przez CAŁY sezon 2020/2021. Zasady są […]
15.07.2020
Blogi i felietony
15.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Niemalże definicyjny opis najgorszej możliwej władzy idealnie pasuje do organizacji UEFA, która po raz kolejny została skompromitowana – tym razem poprzez wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City. Samo zmniejszenie wyroku nie bulwersuje, w końcu to niezależna organizacja. Ale już uzasadnienie, w którym czytamy m.in. o przedawnieniu […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Mikael Ishak. „Mógł zostać i strzelać w 2. Bundeslidze”, „rozważano go na mundialu”

O tym kogo ściąga Lech w zastępstwie za Christiana Gytkjaera – mogliście poczytać u nas już wczoraj. Mikael Ishak na papierze wydaje się rzetelnym transferem. Natomiast postanowiliśmy też podpytać o Szweda tych, którzy mogą wiedzieć o nim nieco więcej. Co usłyszeliśmy? „Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial”. „Mógł zostać na […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ile zabrały Parzyszkowi zmiany w końcówkach?

W polskiej piłce są rzeczy pewne – zaległości w Lechii, żółta kartka za dyskusje dla Mladenovicia, dobra piłka z wolnego od Furmana, pot na czole Jana Tomaszewskiego i zmiana Piotra Parzyszka w drugiej połowie. Napastnik Piasta Gliwice rozegrał w Ekstraklasie już 68 meczów. Ile razy spędził na boisku pełne 90 minut? Raz. W meczu z […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Kto wypełni w Śląsku młodzieżową lukę po Płachecie?

Śląsk Wrocław ma jeszcze teoretyczne szanse na europejskie puchary, ale w praktyce sezon prawdopodobnie już się dla niego skończył. W klubie muszą intensywnie myśleć o nowych rozgrywkach i widać, że już to robią. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu po spodziewanym odejściu Przemysława Płachety, do czego zresztą działacze byliby zmuszeni nawet w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020