post
Jakub Olkiewicz

Opublikowane 27.05.2020 08:59 przez

Jakub Olkiewicz

Odmrażanie sportu oficjalnie rozpoczęło się dopiero po majówce, jako pierwsze wystartowały kluby z dwóch najwyższych szczebli, które w specjalnym reżimie i niewielkich grupach zajęciowych ruszyły do przygotowań ligowych. Przedwczoraj minęły równe 3 tygodnie od wznowienia jakichkolwiek treningów, bo oczywiście zakładamy, że przed 4 maja nikt żadnych potajemnych zajęć nie prowadził, tylko Arka wpadła na delikatnym rozruchu. Jak to wygląda na ten moment? Trzy zerwane więzadła na dwóch najwyższych poziomach rozgrywkowych plus liczne kontuzje mięśniowe. 

Legia położyła na przykład na stół karetę, informując, że wypadają z gry jednocześnie Radosław Cierzniak i Radosław Majecki, a także Arvydas Novikovas i Maciej Rosołek. Pierwsze dwa przypadki to ponoć zupełnie niegroźne kolizje, ale już Novikovas i Rosołek mogą pauzować około miesiąca – portal Legia.net informuje, że pierwszy naderwał mięsień łydki, drugi ma problemy z więzadłem w stopie. Te urazy to jednak w gruncie rzeczy drobnostka, zwłaszcza na tle najpoważniejszych kontuzji, których niestety liczba rośnie z każdym tygodniem.

Już pierwszego dnia odmrożenia gigantyczny pech dopadł Michała Górala z Zagłębia Sosnowiec, który właśnie szykował się do powrotu ligowego po wyleczeniu zerwanego więzadła krzyżowego. Wydawało się, że akurat on skorzystał na lockdownie – rehabilitacja mogła przebiegać spokojnie, nie tracił meczów czy jednostek treningowych, bo zwyczajnie ich nie było. I co? Od razu po powrocie odnowienie tej traumatycznej kontuzji, kolejne 6 miesięcy przerwy przed nim. Co ważne – nie doszło do żadnego drastycznego starcia, kolano nie wytrzymało wydawać by się mogło zupełnie zwyczajnych obciążeń treningowych.

Jako drugi na pół roku wypadł Miłosz Szczepański z Rakowa Częstochowa. Tu też nie doszło do żadnego bandyckiego ataku na kolana, ot, zwykła walka o piłkę, kolano uciekło do boku, charakterystyczny dźwięk, który wywołuje zgrzytanie zębów u tych, którzy mieli go okazję poznać na własne uszy. Ten smutny hat-trick dopełnił Igor Łasicki z Pogoni Szczecin, któremu więzadło puściło na treningu, bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem. Trzech piłkarzy straci najbliższe sześć miesięcy, choć tak naprawdę nawet nie doszło do istotnego starcia z rywalem.

Bez wątpienia warunki są bardzo trudne – ocenia dla Weszło Krzysztof Kuliński, ortopeda z dyplomem FIFA w dziedzinie medycyny piłkarskiej. – Po pierwsze przerwa trwała bardzo długo, nie oszukujmy się, nawet świadomi, profesjonalni piłkarze nie zawsze są w stanie poprawnie zrealizować rozpiski treningowe od swoich szkoleniowców. Po to przecież są trenerzy czy fachowcy od przygotowania fizycznego, by na bieżąco korygować pewne błędy, dobierać obciążenia i rodzaj ćwiczeń. Teraz tej ewaluacji nie było, piłkarze byli zdani przede wszystkim na własną intuicję. 

Taras Romanczuk z Jagiellonii Białystok na antenie Weszło FM opisał to dość drastycznie – do momentu zakazu wyjścia do lasów – bieganie między drzewami. Potem, gdy już lockdown dotknął nawet terenów zielonych, został rowerek stacjonarny w domu. Nie mamy powodów, by mu nie wierzyć, zresztą nawet jeśli założymy, że niektóre kluby potajemnie trenowały, to raczej dotyczyło to drugiej połowy kwietnia – a więc i tak 4 tygodnie po zawieszeniu całej aktywności sportowej.

Trzy czy cztery tygodnie przygotowań to bardzo mało nawet przed sezonem, gdzie przecież dochodzą mecze sparingowe. Tutaj nie tylko trzeba było wypracować bazę na ten nadchodzący maraton meczowy, ale jeszcze doprowadzić piłkarzy do formy po okresie totalnego zamknięcia w czterech ścianach. Widać nawet na przykładzie Bundesligi, że kontuzje są tam właściwie co kilkanaście, kilkadziesiąt minut grania – dodaje Kuliński.

Dlaczego jako pierwsze mogą puszczać więzadła krzyżowe? Kiedyś w Weszło FM omawialiśmy to wyjątkowo dokładnie z doktorem Jakubem Jabłońskim z kliniki Return To Play – generalnie zawodzić może zwłaszcza profilaktyka, która na profesjonalnym poziomie nawet w Polsce zaczyna pełnić bardzo istotną rolę.

 Podczas mojej pracy w Espanyolu Barcelona miałem okazję obserwować to z bliska: zawodnika się bardzo gruntownie sprawdza przed sezonem. Tam zobaczyłem w pełni, co oznaczają rzetelnie wykonane testy przedsezonowe, piłkarze są wrzucani na Biodexa, czyli maszynę mierzącą siłę mięśni, mają testy FMS, inne tego typu. Klub dysponuje badaniami porównawczymi i sprawdza, jaką pracę powinien wykonać trener przygotowania motorycznego, na jakie aspekty kłaść nacisk, gdzie uzupełniać braki, gdzie docisnąć – przekonuje Jabłoński. Jak się domyślamy – podczas kwarantanny piłkarze prędzej niż Biodex zobaczyli Pokedex na konsolach swoich dzieciaków. Pracowali na czuja, znając możliwości swoich organizmów, ale to właściwie tyle.

Przy tak ścisłej kontroli jak wtedy w Barcelonie – nie ma możliwości, by powstał dysbalans siły, czyli jedna z przyczyn wpędzania się w takie problemy jak zerwanie ACL. Zbyt słaba czwóra, zmieniamy kierunek ruchu, ciało w jedną stronę, noga w drugą i mamy trzask. Dlatego takie ważne jest kontrolowanie, czy obie grupy mięśni rozwijają się równomiernie, czy obie nogi są jednakowo mocne. Do tego treningi propioceptywne, budowanie czucia głębokiego, czyli praca na niestabilnym podłożu. Ćwiczenia na piasku, dużo stabilizacji w treningu… To się kojarzy z rehabilitacją, a powinno być używane w treningu piłkarskim. TRXy, gumy, niestabilne podłoże, balansery, piłki, półpiłki, jest cała masa rzeczy, które można użyć, by te kontuzje zdarzały się rzadziej. Moim zdaniem każdy klub sportowy powinien mieć wielką skrzynię z takim sprzętem i uczyć od dziecka: róbcie te ćwiczenia, nawet w domu – przekonywał Jabłoński. Dziś nawet jeśli takie skrzynie w klubach były, to w okresie kwarantanny głównie zbierały kurz.

A przecież nawet jeśli zrobisz wszystko dobrze, nawet jeśli doskonale obudowałeś kolano mięśniami, a przy okazji zadbałeś również o profilaktykę, może się zdarzyć tak jak w przypadku Zlatana. Doktor Jabłoński opowiadał nam, że jego przypadek był omawiany na konferencjach medycznych – czysto teoretycznie to było kolano idealne, doskonale przygotowane do największych obciążeń. A i tak wystarczyła chwila, by więzadło krzyżowe się zerwało.

Jak to będzie wyglądało teraz, gdy piłkarze nie zawsze świadomi roli profilaktyki zostają wrzuceni na taką karuzelę jak 11 meczów w dwa miesiące po iście karkołomnym okresie przygotowawczym? Zresztą, więzadła to jedna sprawa, ale ogólnie wielkim wyzwaniem będzie zachowanie organizmów piłkarzy w stanie względnej gotowości do grania:

przygotowujesz drużynę w najgorszej możliwej formie, prawdopodobnie drużynę o wiele bardziej “zardzewiałą”, niż w przerwie między sezonami, gdy piłkarze mają możliwość realizować rozpiski w dowolnych warunkach
– przygotowujesz drużynę do największego z możliwych wyzwań, bo do maratonu meczowego z graniem co trzy dni i króciutką przerwą przed kolejnym sezonem
– przygotowujesz drużynę w ekstremalnie krótkim okresie, więc nie możesz sobie pozwolić na stopniowe zwiększanie obciążeń

W lockdownie na pewno trudniej było zachować profilaktykę, rolować mięśnie, odpowiednio przeprowadzać rozgrzewkę. Teraz nagle wchodzisz na najwyższy poziom obciążeń – zaznacza doktor Kuliński. – Wystarczy przypomnieć sobie rozmowy zimą, gdy niektóre kluby przechodzą ze sztucznej murawy na naturalną. Już wtedy słychać głosy, że ta zmiana bywa trudna, zwłaszcza dla więzadeł. A co dopiero teraz, gdy przeskakujesz z płytek podłogowych i rowerka na trawę w warunkach niemalże meczowych, bo zaraz przecież start sezonu? Wiadomo, mogłeś w okresie kwarantanny umacniać pewne partie mięśniowe, ale tego całościowego ruchu, zwrotności, przyspieszeń, które przecież angażują czasem zupełnie inne partie, w warunkach domowych wykonać się właściwie nie dało. Niektóre partie nieużywane przez cały lockdown, teraz są eksploatowane nie na sto, ale na sto dwadzieścia procent, bo przecież trenerzy nie będą teraz sobie pozwalali na jakieś spokojniejsze wejście w trening, skoro przed nimi taśma meczów, pomiędzy którymi praktycznie nie będzie czasu na regenerację. 

No właśnie. To kolejny ważny aspekt – długa przerwa, krótkie i intensywne przygotowania, a potem właściwie jedna wielka nawałnica spotkań. Zanim zregenerujesz się po sobocie, przyjdzie grać we środę – i tak nie przez trzy tygodnie, ale prawie dwa miesiące.

Na pewno te najbliższe tygodnie będą najtrudniejsze i nie chodzi już wyłącznie o więzadła, ale też kontuzje mięśniowe, naciągnięcia czy zerwania – przyznaje doktor Kuliński. – Najgorsza jest świadomość, że to czeka nie tylko nas, ale też całą Europę i świat.

Na ten moment mamy 3 tygodnie treningów, 3 zerwane więzadła i liczne kontuzje mięśniowe. A przecież maraton dopiero się rozpoczyna. Piłkarze mówią: damy radę. Trenerzy mówią: ogarniemy. Oby organizmy też nie zgłaszały już więcej obiekcji.

Fot.FotoPyK

Jakub Olkiewicz

Łodzianin, bałuciorz, kibic Łódzkiego Klubu Sportowego. Od mundialu w Brazylii bloger zapełniający środową stałą rubrykę, jeden z założycieli KTS-u Weszło. Z wykształcenia dumny nauczyciel WF-u, popierający całym sercem akcję "Stop zwolnieniom z WF-u".

Opublikowane 27.05.2020 08:59 przez

Jakub Olkiewicz

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Felietony i blogi
17.06.2021

Zasiać i zebrać, czyli czego moglibyśmy się poduczyć od Włochów (7)

Mnie też to nęciło. Zobaczcie, Włosi w środku kryzysu swojej reprezentacji, gdy niemiłosiernie męczyli się z Polakami u siebie, stawiają twardo na Roberto Manciniego, na jego pomysł na grę, na jego wybory personalne. Rozwijają się, udoskonalają schematy, wypracowują zgranie, szlifują niedoskonałości. Tymczasem Polskę przejmuje Jerzy Brzęczek, debiutujący zresztą właśnie meczem z Włochami. Marnujemy czas, zwlekamy […]
17.06.2021
Felietony i blogi
16.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (6)

“Wreszcie normalność” – wzdychamy raz za razem przy najróżniejszych okazjach. Rok temu – gdy piłkarze wybiegli na pierwsze treningi. W lutym, gdy skończył się lockdown dla amatorskiej piłki nożnej i można było pełną piersią oddychać na trawiastych boiskach. Parę tygodni temu, gdy wróciliśmy na stadiony. Później, gdy wróciliśmy do knajp. Natomiast to nadal były trochę […]
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

Kiedy jesteś na Euro, a potem już nie | Dwaj zgryźliwi tetrycy #21

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, spotkali się wczoraj w pubie, obejrzeli mecz, po czym przez bitą godzinę narzekali na ceny ropy, bezrobocie, powrót rosyjskich dążeń imperialistycznych, te szmelcowate nowe telewizory, które się psują od razu po upływie gwarancji, i oczywiście na Roberta Lewandowskiego. Co łączy mecz ze Słowacją i elastico Marchwińskiego […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

A może tak po prostu musi być? (5)

Ćwierć wieku kibicowania ŁKS-owi Łódź nauczyło mnie kibicowskiego pragmatyzmu. Najlepiej, najbardziej rozsądnie, a często też – po prostu najbardziej trafnie jest założyć, że będzie fatalnie, tragicznie, bez jakiegokolwiek promyczka nadziei. Jedziesz sobie na wyjazd do ostatniej drużyny tabeli i przyjmujesz, że prawdopodobnie przegramy przynajmniej trzema golami. A tu cyk, ledwo-ledwo 0:1, można właściwie taki wynik […]
15.06.2021
Felietony i blogi
14.06.2021

Niech to będzie coś innego (4)

Polska Jerzego Brzęczka przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Ukraina Andrija Szewczenki przegrała na wyjeździe z Holandią jedną bramką. Właściwie całą specyfikę futbolu da się zamknąć w tych dwóch zdaniach, ukazują w pełnej krasie całe piękno dyskusji o tej dyscyplinie sportu. Bo te dwie suche informacje nam niczego nie mówią. Polska przegrała wtedy 0:1 […]
14.06.2021
Liczba komentarzy: 11
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trawa
trawa
1 rok temu

Zwalanie wszystkiego na szybki powrot co stara sie udowodnic artykul jest troche bledne.

‘Po to przecież są trenerzy czy fachowcy od przygotowania fizycznego, by na bieżąco korygować pewne błędy, dobierać obciążenia i rodzaj ćwiczeń. Teraz tej ewaluacji nie było, piłkarze byli zdani przede wszystkim na własną intuicję. ‘

Trzy zerwane ACLe, w takim razie mam pytaine jak od powrotu sa przygotowani trenerzy ktoryzy uwielbiaja mowic o mikrocyklach, jednostkach treningowych czy innych elementach treningu ?
Nie popadajmy w paranoje, ze to wina przerwy od pilki, gdyby ktos, kto nad tym sprawuje piecze bardziej i sumienniej sie przylozyl to moze mozna by tego uniknac.

fronda
fronda (@fronda)
1 rok temu

Jak widzę te pieprzenia o kontuzjach to głowa mała. Przed pandemią żyliśmy bez kontuzji? Jeszcze nie zaczęli grać i łapią tak jak zawsze lapali. Sztuczny temat o tyle.

gsw
gsw
1 rok temu

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego od poniedziałku będę mógł iść na wesele, gdzie w gromadzie 100/200 osób będe mógł przez 8/10 godzin tańczyć, obściskiwać się jeść, pić i robić tysiące innych miłych i nie miłych rzeczy i nikt nie będzie wymagał np. mierzenia temperatury. Nie będę zać mógł pójść na stadion by zobaczycz meczu trwający z wejściem i pobytem ze dwie 2,5 godziny. Przecież mogę byc w rekawiczkach w maseczce, mogą mi zmierzyć temperaturę nie musze się z nikim macac obściskiwac nie musze spozywac i wypijać . Bede na świerzym powietrzu na przestrzeniach nieporównywalnych do każdej sali weselnej czy balowej. To jakiś debilizm i przejaw umysłowego chaosu w głowach władzy tego kraju. Można przecięz założyć ograniczenie frekwencji do np. 30% wypełnienia, by zachowac te 4 merty kwadratowe na widza. Polska obecnie rządzi banda debili. To albo mamy tego wirusa lub nad nim panujemy lub go nie mamy. Kurcze do zamkniętego teatru czy kina będzie można pójśc a nie na mecz. To chore.

rob
rob
1 rok temu
Reply to  gsw

Wesele na 200 osob jest nielegalne, obowiazuje 50.

kkok
kkok
1 rok temu
Reply to  rob

150 panie rob.

WieslawWojnar
WieslawWojnar
1 rok temu
Reply to  gsw

Pamiętaj, że na weselu spożywasz najlepszy syrop na świecie w niemałych ilościach 🙂

Mario
Mario
1 rok temu
Reply to  gsw

Na stadionie tyle nie wypijesz co na weselu 😉

Panicz
Panicz (@panicz)
1 rok temu

noosz kurła, bez kibiców – źle, z podkładem dźwiękowym kibiców – źle, że nie przestrzegają reżimu higienicznego – źle, że jeżdżą dwoma autobusami – źle, że kontuzje to źle … całe szczęście środowisko “nie płacze”, a gamoń jak nie umie napisać o czymś ciekawym to niech się zajmie wypasaniem owiec, a nie ludzi podpuszcza …

gsaggasdsaasdsaggsa
gsaggasdsaasdsaggsa
1 rok temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili ! kupon z kursem 325 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny!

semp99
semp99 (@semp99)
1 rok temu

Text dla gimbazy. Co ma wspólnego 1 kontuzja z rozpoczęciem sezonu i długą przerwą. Gość albo ża szybko zaczął albo źle się rehabilitował. I takim sposobem liczba kontuzji spadła o 33%, co juź nie wygląda tak żle…

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 rok temu

Selekcja naturalna, najsłabsi odpadają, proste jak jebanie.

Suche Info
18.06.2021

Spezia chętna na Linettego

Karol Linetty w nowym sezonie najpewniej nadal będzie występował w Serie A, ale niekoniecznie w Torino. Kilka tygodni temu łączono go z Cagliari, a teraz chętna na jego zatrudnienie jest Spezia. Polaka chciałby sprowadzić Riccardo Pecini, który zaczyna pracę jako dyrektor sportowy Spezii, a dotychczas był szefem skautów w Sampdorii, w której Linetty z powodzeniem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Sobota z Weszło FM: 10 godzin z Euro, mecz z Hiszpanią z Kowalem i Kanią

Kończymy drugą kolejkę zmagań na mistrzostwach Europy, a to oznacza aż 10 godzin z turniejem na naszej antenie. Od 14:00 Mistrzowskie studio do wszystkich trzech meczów, a wieczorem także Hejt Parki prosto z Kanału Sportowego. Przy okazji meczu Polska – Hiszpania towarzyszyć wam będą Kamil Kania i Wojciech Kowalczyk. Szczegóły znajdziecie poniżej: 09:00 – 11:00 […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Janusz Niedźwiedź trenerem Widzewa Łódź

Janusz Niedźwiedź został nowym trenerem Widzewa Łódź. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. 39-letni szkoleniowiec ostatnio prowadził Górnika Polkowice, z którym wywalczył awans do I ligi. Niedźwiedź zastąpił na stanowisku Marcina Broniszewskiego, któremu dziś podziękowano za współpracę. Fot. Newspix
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Dariusz Marzec zostaje w Arce Gdynia

Mimo przegranego barażu z ŁKS-em przed własną publicznością, Dariusz Marzec nadal będzie trenerem Arki Gdynia. On i jego asystent Janusz Świerad podpisali kontrakty na nowy sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.  Marzec prowadzi Arkę od grudnia. Dotarł z tym zespołem do finału Pucharu Polski, w którym jednak lepszy okazał się Raków. Ogółem gdynianie w […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bośniacki bramkarz w Rakowie Częstochowa

Raków Częstochowa pożegnał latem i Dominika Holca, i Branislava Pindrocha, więc sprowadzenie nowego bramkarza było koniecznością. Został nim Vladan Kovacević z FK Sarajewo. 23-letni Bośniak podpisał kontrakt do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. – Obserwowaliśmy Vladana od dłuższego czasu i bardzo cieszymy się, że udało się go pozyskać. To bramkarz wpisujący […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Marcin Broniszewski nie jest już trenerem Widzewa

Marcin Broniszewski przestał być trenerem Widzewa Łódź i odchodzi z klubu.  Broniszewski pracował w Widzewie od sierpnia ubiegłego roku – najpierw jako asystent Enkeleida Dobiego, a po jego zwolnieniu w kwietniu przejął stery w pierwszej drużynie. W dziesięciu meczach wywalczył 11 punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 3 porażki). Przypomnijmy, że od kilku dni nowym właścicielem […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Victor Garcia Marin wzmacnia Śląsk Wrocław

Potwierdziły się nasze wczorajsze informacje: szeregi Śląska Wrocław zasilił Hiszpan Victor Garcia Marin. 27-letni lewy obrońca podpisał kontrakt do 2024 roku.  – Jesteśmy zadowoleni, że trafia do nas zawodnik, który grał regularnie na zapleczu jednej z najlepszych lig świata. Victor to piłkarz dysponujący bardzo dobrym dośrodkowaniem, ma świetnie ułożoną lewą nogę. Jest szybki i potrafi […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Chudy i Masouras odchodzą z Górnika Zabrze

Martin Chudy po wygaśnięciu kontraktu odejdzie z Górnika Zabrze. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, a w piątek zostało oficjalnie potwierdzone. Słowacki bramkarz przyszedł do Górnika zimą 2019 roku, od razu wskoczył do składu i od tej pory nie opuścił ani minuty w Ekstraklasie! Łącznie w barwach zabrzan rozegrał 87 meczów. 26 razy zachował […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Drągowski na celowniku Interu

Bartłomiej Drągowski w ostatnich tygodniach był już łączony m.in. z Atalantą czy Borussią Dortmund, a teraz “Tuttosport” donosi, że poważnie zainteresowany bramkarzem Fiorentiny jest Inter.  Polak docelowo miałby zostać następcą Samira Handanovicia, który ma już 36 lat i ostatnio miewał wahania formy. Dyrektor sportowy mediolańczyków Giuseppe Marotta podczas pracy w Juventusie na podobnej zasadzie szykował […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Nikt nie będzie tęsknił, panie Boniek

Zbigniew Boniek kończy swoją pracę w PZPN-ie. I bardzo dobrze. Jego druga kadencja to nieporozumienie. Masa głupot, błędów i straconych szans. Doszliśmy do momentu, w którym lepiej dla polskiej piłki będzie, szczególnie tej reprezentacyjnej, gdy Bońka w niej zabraknie. Ja nie zatęsknię. Wam też nie radzę, ale jeśli tak wsłuchać się w nastroje, to mało […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021