post Jan Mazurek

Opublikowane 18.05.2020 12:28 przez

Jan Mazurek

Środowisko polskiej piłki zawrzało po decyzji Lubelskiego Związki Piłki Nożnej, zgodnie z którą Motor Lublin awansował do II ligi kosztem Hutnika Kraków. Była to decyzja tak zdecydowana, jak kontrowersyjna. I to bardzo kontrowersyjna. Przez weekend telefon prezesa LZPN, Zbigniewa Bartnika milczał, aż w poranku WeszłoFM udzielił obszernej rozmowy.

– Zabrakło rozstrzygnięcia sportowego. Ludzie są w szoku, że w LZPN funkcjonuje taki beton, że nie dopuszczacie do sportu, tylko wszystko chcecie rozwiązać w gabinetach. 

– Proszę pana, na pewno nie jest tak, że mówimy, iż wszystko zrobiliśmy okej – w kwestii jednego meczu czy meczu i barażu musi być obopólna zgoda obu klubów. Ja takiej nie widzę.

– Czyli Motor nie chce grać?

– Proszę pytać Motor. 

Ostrzegamy prezes Bartnik długimi momentami zaprzecza sam sobie. Ta rozmowa to długimi momentami doskonały przykład tego, czego nie chcielibyśmy widzieć w polskiej piłce, a niestety to jest i tacy ludzie decydują o kształtach naszej piłki. Zapraszamy do zapisu tekstowego.

***

Dlaczego w przyszłym sezonie w II lidze ujrzymy Motor Lublin, a nie Hutnik Kraków?

Dlatego, że regulamin Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, budowany na podstawie 16 paragrafu uchwały PZPN z 3 i 7 lipca 2008 roku z późniejszymi zmianami, daje wykładnię, że w rozgrywkach ligowych musi odbyć się dwumecz – mecz i rewanż. Spośród punktów i podpunktów zawartych w tej uchwale, wpisanych również w regulamin LZPN, i absolutnie nie zmienianym nawet żadnym wyrazem, mieliśmy jako LZPN prawo do takiej, a nie innej interpretacji. Czyli interpretując regulamin nie mogliśmy wziąć punktów mówiących o bezpośrednich meczach, bo regulamin mówi o dwumeczu. Jednym z kolejnych podpunktów jest zapis o tzw. bilansie bramkowym, który Motor ma zdecydowanie lepszy niż Hutnik. Według nas nie doszło więc do żadnego złamania czy przekroczenia przepisów, tylko decydowaliśmy w takiej interpretacji, jaką mogliśmy zaproponować.

Przepis z uchwały PZPN z 12 marca mówi, że jeśli decyzją władz administracyjnych nie będzie można rozgrywać meczów na terytorium Polski, to jako kolejność drużyn w końcowej tabeli przyjmuje się usytuowanie drużyn w tabeli po ostatniej rozegranej kolejce ligowej. I co się dzieje? Wchodzimy na stronę LZPN, a tam na czele tabeli III ligi grupy IV na czele jest Hutnik wedle wykładni meczów bezpośrednich.

Proszę pana, wchodzą panowie na Ekstranet i Ekstranet pokazuje w takiej kolejności drużyny, jaka jest na rundę rewanżową. I w sytuacji, jaka się teraz zrobiła, my tabeli nie ukrywamy, tylko pokazujemy wykładnię, że awans należy się akurat Motorowi – a że Ekstranet tego nie pokazuje, to tego nie zmienimy. Proszę zapytać fachowców zajmujących się tamtą tabelą. W wielu przypadkach, w wojewódzkich związkach, jest tak, że kopiuje się tabelę Ekstranetu, a potem w sytuacji równej liczby punktów i tego typu podobnych sytuacji dokonuje się zmian wedle zasad regulaminu. W niektórych sytuacjach tabele się nie pokrywają – ułomność techniki.

Ale tę tabelę podpisywał też Konrad Krzyszkowski z Wydziału Gier LZPN, więc można było uznać, że to tabela na moment zakończenia rozgrywek. Skoro tak, to pierwszy jest Hutnik i Hutnik awansuje.

Ale nikt nie mógł przewidzieć, że trzeba będzie kończyć rozgrywki.

Nie jest to pewna ułomność systemu, że tabela na ten moment pokazuje Hutnik, a nie Motor?

Tłumaczę, że pewna ułomność jest.

Uważa pan, że jeżeli na stronie LZPN jest taka, a nie inna tabela, to nie jest to złamanie uchwały PZPN, że przyjmuje się kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce?

Mhm, mhm.

Nie jest to złamanie?

Nie jest to złamanie, bo ta tabela nie przewidywała takiej sytuacji, gdzie kolejne mecze rewanżowe nie będą rozgrywane.

Mam przed sobą uchwałę, którą podjęliście w sobotę z punktem, że w przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn w wyniku rozegrania pomiędzy nimi tylko jednego meczu, czyli tak jak sytuacja zaistniała, o zajętym miejscu decydują następujące zapisy, gdzie rzeczywiście jako pierwsza podana jest korzystniejsza różnica bramek. Natomiast wydaje mi się to sprzeczne z punktem w artykule 21. Przepis ten nie zakłada, że muszą odbyć się dwa spotkania, bo gdyby tak było to powinniście zawrzeć w regulaminie taką liczbę spotkań.

Nie, to jest zawarte w paragrafie 13. Proszę sprawdzić, w każdym regulaminie, jaki jest zapisywany, znajduje się paragraf mówiący, jak rozgrywki się odbywają, czyli na zasadzie meczu i rewanżu.

Przy dalszej równości, to podpunkt d, liczy się korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach z całego cyklu rozgrywek. Spokojnie możemy uznać, ze cały cykl rozgrywek się nie odbył. Albo inaczej, że skoro uznajemy, że cały cykl rozgrywek się odbył, a nie chcemy uznać prymatu zasady o bezpośrednich meczach, to zastanawiam się, czy to nie jest pewien absurd.

Nie, po prostu jest to interpretacja, jaką podjęliśmy i mieliśmy do niej prawo. Nie łamiemy żadnych regulaminów. Poza tym druga strona ma prawo się odwoływać i nic się nie dzieje. Znaczy, dzieje się, dziać się dzieje.

Ale dlaczego uznaliście, że odbył się cały cykl rozgrywek, skoro na przykład w pierwszej kolejce rundy wiosennej Motor rozgrywał mecz z ostatnią w tabeli ekipą z Podlasia, a jesienią drużyną Hutnika zagrała z Koroną II Kielce, gdzie Korona wystawiła piłkarzy z ekstraklasowej drużyny i nie mieli okazji tego bilansu bramkowego poprawić w pełnym cyklu rozgrywek.

Pan sugeruje, że w tym konkretnym meczu tak wyszło, a inne mecze, które oba drużyny grały, też możemy przeanalizować. Stawianie, że w ostatnim mecz, ktoś miał szanse nastrzelać więcej czy mniej bramek, to każdy inny mecz moglibyśmy do tego przyłożyć i zacząć go porównywać. Czu uważa pan, że to było planowane, że zakończy się cykl rozgrywek, musicie nastrzelać najwięcej bramek? No, dajmy spokój!

Uważam, że tak samo, jak nie odbył się cały cykl rozgrywek, tak samo można nie uznać zasady o bezpośrednich meczach, bo nie było dwumeczu, ale tak samo nie były rozegrane wszystkie spotkania i drużyny nie były w stanie zagrać każdy z każdym. Dlatego różnica bramek też może być wypaczona. Zresztą zastanawia mnie, dlaczego wasza interpretacja przepisu nie pojawiła się w regulaminie wcześniej.

Ale jak się mogło pojawić? Czy ktoś w ogóle mój przewidzieć taką sytuację?

Pandemię nie, ale przerwanie rozgrywek? Jak najbardziej.

Dobrze, ale kiedy miałby się ten przepis czy punkt pojawić? Nie można w trakcie rozgrywek zmieniać regulaminu i wprowadzać nowych przepisów za wyjątkiem sytuacji, kiedy wnosi o to PZPN.

Ale przed sezonem takie zmiany mogły się pojawić.

Regulamin powstał przy wiedzy wojewódzkich związków piłki nożnej – każdy związek proponował swoje zmiany. Regulamin następnie został wysłany do ZPN-ów, przez LZPN zatwierdzony, odbyło się spotkanie przed sezonem, w którym uczestniczyli prezesi związków i wszystkie kluby ligowe – mieli go jako wysłany i nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń.

Być może nie składali, bo nie było tego zapisu, który pojawił się w waszej sobotniej uchwale.

Ale co się pojawiło? Jaki zapis? Interpretacja! Przecież my nic nie zmieniamy, tylko interpretujemy.

Ale ta interpretacja jest kluczowa dla losów tabeli.

Proszę posłuchać drugą stronę, która uważa, że awansować powinien Hutnik. A jak posłuchamy kancelarii prawniczych, to jedna będzie wskazywała tę stronę, a drugą tę stronę. Interpretację regulaminu może podjąć właściwy związek prowadzący rozgrywki.

To się zgadzam, to jest zapisane, ale zdaje sobie pan sprawę z tego, że gdyby ta interpretacja, ten zapis pojawił się przed sezonem, to tabela wyglądałaby inaczej i na Ekstranecie, i na stronie LZPN.

Nie, w Ekstranecie nie wyglądałaby inaczej.

Dlaczego?

Tabele w Ekstranecie nie my ustawiamy, tylko sam Ekstranet.

Ale mając to na stronie, wy się pod tym podpisujecie.

Tak!

Podpisujecie się pod czymś, czego nie ustalacie?

Jak to? Ta tabela była właściwa, dopóki istniało prawdopodobieństwo rozgrywania meczu i rewanżu.

Nie uważa pan, że tabela, która jest po ostatniej kolejce, powinna być uznana za ostateczną, skoro tak jest w uchwale PZPN?

Nie powinna być uznana, dlatego, że Ekstranet pokazuje sytuacje, gdy są rozgrywane mecze i rewanże.

Absolutnie nie jesteśmy kibicami ani Hutnika, ani Motoru, ale mam wrażenie, że chcemy być ludźmi sportu i w sytuacji, kiedy w końcu polska piłka jest czysta, chcemy, żeby wygrywał ligę ten, kto na to zasługuje. A wy, jako ludzie z gabinetów, nie brzmi, jakby chciał, żeby sportowe rozwiązanie tutaj weszło w grę.

Ale dlaczego?

Rząd zezwolił na grę. Mamy zniesione obostrzenia. Nie rozumiem, dlaczego mecz barażowy nie zostanie rozegrany. Nie mówię, że awansowałby Hutnik, ale sytuacja decydowałaby się na murawie.

Mógłby być, gdyby dopuszczał to regulamin. Proszę pana, nie mówię, że najbardziej miarodajnym rozstrzygnięciem nie jest rozstrzygnięcie sportowe, ale zdecydowaliśmy tak, jak mówi regulamin. Dlaczego pan mi zarzuca, że nie mówię, jak człowiek sportu?

Dlatego, że prezes sam powiedział, że ta decyzja była nie do przewidzenia i regulamin pewnych rzeczy nie uwzględniał. Sam pan mówi, że mieliście prawo do takiej interpretacji. Ja tego prawa nie odbieram. Zbigniew Boniek powiedział, że według krakowskich prawników istnieje wariant A, a według prawników lubelskich wariant B. Powiedział pan, że mieliście prawo do interpretacji, a od waszej decyzji można się odwołać u prezydenta Lublina.

Nie wiem, dlaczego tylko u prezydenta Lublina – nie znam na tyle pomysłu na to, jaki ma Hutnik.

Ryszard Niemiec wczoraj na Weszło powiedział, że baraż byłby konsensusem i z tym podobno rozeszliście się po zebraniu ZPN-ów w Warszawie. Ponadto prezes Boniek miał zrobić wszystko, żeby rozwiązanie przyniosło boisko, a gdyby nie było takiej możliwości, to żeby awansowały dwie drużyny.

Uczestniczyłem w tym spotkaniu, ale nie było żadnych ostatecznych ustaleń między mną a prezesem Niemcem, co do rozgrywania barażu.

Ale potwierdza pan takie słowa, że od prezesa Bońka płynął przekaz, że sprawę trzeba rozegrać na boisku? Że baraż byłby najrozsądniejszy?

Były dyskusje.

Motor ma prawo do swojej interpretacji, ale Hutnik też ma do niej prawo. I nikomu nie można odbierać słuszności. Mieliście prawo zdecydować tak, jak zdecydowaliście – możecie właściwie zrobić, co tylko chcecie z tą ligą – ale czy w takim razie bardziej sportową interpretacją nie byłoby założenie, że skoro regulamin tego nie przewidział, to lepiej rozegrać baraż na neutralnym terenie. Zwłaszcza, że rząd na to pozwala.

Po pierwsze, rząd na razie na coś takiego nie pozwala.

Pozwala. Rozporządzenie rządowe mówi, że od dzisiaj na boisku mogę przebywać 22 osoby, a też dąży do tego, że niedługo będą mogły być dozwolone imprezy do 50 osób.

Na dzisiaj decyzji nie ma. Jest taka informacja na stronach wielu wojewódzkich związków, a może wszystkich, że jest zalecenie Komisji Medycznej PZPN, że sparingi nie mogą się odbywać. Jak możemy więc mówić o meczu mistrzowskim rozgrywek.

Mamy połowę maja. To jeszcze nie jest koniec sezonu.

Wiem. Nie jest.

A czy pan jakkolwiek dążył do tego, żeby była możliwość dokończenia rozgrywek? Czy dla pana najlepiej było ten sezon zamknąć i mieć go z głowy?

Nie, w początkowym okresie byłem zdecydowany, że należy rozgrywki zakończyć, potem, przy zainteresowaniu części klubów, mówiłem o możliwości rozpoznania w administracji rządowej, czy nie mogłaby zapaść decyzja, co do dokończenia rozgrywek niższych klas rozgrywkowych. Być może, tak tylko podejrzewam, łatwiej byłoby o pewne rozwiązania, gdyby nie sytuacja na Śląsku. Tak mi się wydaje. Natomiast w rozmowach z prezesami, gdzie dwa kolejne związki zakończyły rozgrywki, nie mogliśmy podjąć innej decyzji, nie mając decyzji rządowych. W sytuacji, jeżeli przyjęliśmy założenie, że są awanse, a nie ma spadków, to nie byłoby to właściwie, gdyby jedna grupa rozgrywek ta grupa grała przy zastosowaniu innych zasad z awansami i spadkami.

Skoro prezes Boniek był zwolennikiem rozgrywania tego wszystkiego na boisku, to myśli pan, że gdyby nie zabrakło panu determinacji, to dałoby się uzyskać nadzwyczajną zgodę, żeby ten galimatias prawny rozwiązać w sposób sportowy?

Dobrze pan mówi, to galimatias prawny. Potrzeba by dobrej woli obu drużyn. Regulamin takiej sytuacji nie przewidywał, a wiadomo, że boisko sportowe najlepiej oddaje poziom drużyn.

Chce pan powiedzieć, że Motor nie chciał grać barażu, a Hutnik chciał?

Nie wiem, czy Hutnik chciał rozegrać baraż.

Chciał. Mówili o tym tam wszyscy.

Nie umiem powiedzieć.

Inne związki stosowały prymat bezpośrednich meczów. U was nie – zrobiono to odwrotnie.

W innych regulaminach pewnie była zapisana sytuacja mówiąca o bezpośrednich meczach.

Zapisy były podobne. Konrad Krzyszkowski z wydziału gier LZPN mówił, że przepis jest zaimplementowany wprost z uchwały PZPN.

Jedni prawnicy powiedzą A, drudzy powiedzą B.

Dopuszcza pan do wojny prawników z dwóch stron, a nie dopuszcza do meczów.

Nie.

Tak to brzmi. Nie rozumiem, dlaczego nie dodaliście adnotacji o możliwości barażu, jakiegokolwiek meczu między tymi dwoma drużynami – mógłby chociaż odbyć się mecz rewanżowy, do którego nie zdążyliśmy kalendarzowo dojść.

Mecz rewanżowy też nie. Takie starcie niesie za sobą pewne kwestie, gdzie dopuszczamy do niego drużyny, które mają równą liczbę punktów, a na trzecim miejscu jest Wólka, która gdyby grała, to mogłaby swój mecz wygrać i być być o dwa punkty wyżej niż te dwie drużyny, gdyby między Motorem a Hutnikiem padł remis. Dopuszczając tylko do rewanżu dopuszczamy do jeszcze gorszej sytuacji, bo nie dopuszczamy do meczu trzeciej drużyny z tabeli, co już klub chciałby wykorzystać, gdyby pojawiła się możliwość na taki mecz, jaką panowie proponują.

Czy LZPN szykuje już pieniądze na odszkodowanie dla Hutnika?

Cóż, każdy ma prawo działać w ramach swoich możliwości i przepisów.

Natomiast pan jest przekonany o słuszności swojej interpretacji i nie ma sobie w tym temacie nic do zarzucenia. 

Trudno, żebym nie powstrzymywał decyzji i nie uznawał swojego rozstrzygnięcia za zgodne z regulaminem.

Zabrakło rozstrzygnięcia sportowego. Ludzie są w szoku, że w LZPN funkcjonuje taki beton, że nie dopuszczacie do sportu, tylko wszystko chcecie rozwiązać w gabinetach.

Proszę pana, na pewno nie jest tak, że mówimy, iż wszystko zrobiliśmy okej – w kwestii jednego meczu czy meczu i barażu musi być obopólna zgoda obu klubów. Ja takiej nie widzę.

Czyli Motor nie chce grać.

Proszę pytać Motor.

ROZMAWIALI: SAMUEL SZCZYGIELSKI I WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

Opublikowane 18.05.2020 12:28 przez

Jan Mazurek

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 60
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Michał

Zdaję sobie sprawę, że przypierd…nie się do wyglądu mocne nie jest, ale zdjęcie Bartnika mogło by być w encyklopedii przy haśle „leśny dziadek”.

bolt
bolt

Nadałby się na wzorzec w Głównym Urzędzie Miar

Murphy
Murphy

Raczej w Sevres pod Paryżem 😀

Wojtek
Wojtek

Panie Bartnik czas ze sceny zejść i nie czekać na taczkę 🙂

twt
twt

Leśny dziad pierdolony

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Od kiedy to kluby decydują… ktoś komuś coś obiecał ( pewnie kasiorka) więc ten obiecujący nie chce grać, bo wie, że załatwione. Ci z pierwszego nie chcą grać, bo są na pierwszym… raczej byli…

KUBA97
KUBA97

Akurat do Motoru ma wchodzić bogaty sponsor a tu decyzja o awansie… 😉

Bartosz S
Bartosz S

c.wel jeba.y…oszust i złodziej…Przecież ten facet nie potrafi normlnie odpowiadać na pytania. Jak taki rolnik może być prezesem związku sportowego?

War(L)Saw
War(L)Saw

Na wschodzie widać może

Mike
Mike

Straszny wał, i jeśli PZPN tego nie wyprostuje to będzie potężna kompromitacja dla nich. Dziady z LZPN oczywiście do utylizacji..

Kamillo
Kamillo

A nie byłoby wałka gdyby Hutnik awansował po zwycięstwie u siebie w Krakowie?

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Takiego po prostu miał Hutnik farta, że grał u siebie. Tak samo jak ktoś tam inny miał farta lub pecha, że z inną drużyną grał u siebie lub na wyjeździe. Wszyscy są pokrzywdzeni tym, że nie rozegrano wszystkich meczów (oprócz potencjalnych spadkowiczów).

ktoś
ktoś

Czyli mam rozumieć że pechem Hutnika jest to że LZPN prowadzi rozgrywki według twojego toku myślenia.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

@ktoś
Jeśli wywołujesz mnie, to… tak, jednocześnie pechem Hutnika jest to, że LZPN prowadzi rozgrywki. Nawet nie dlatego, że to związek z Lublina, tylko dlatego, że już np. w rozgrywkach opolskich, wielkopolskich czy pomorskich zająłby 1. miejsce i na nim został. Hutnik trafił akurat na taką interpretację identycznie brzmiących regulacji.

petr
petr

Nie wiem czy miał farta, że akurat z Motorem grał u siebie. Faktem jednak jest, że Hutnik u siebie zagrał tylko 9 meczów, a na wyjeździe 10, a Motor 10 u siebie, a tylko 9 na wyjeździe. I tu braklo jeszcze pytania do Pana Bartnika: czy to było sprawiedliwe i w duchu sportu?

Taiczo
Taiczo

PZPN NIC z tym nie zrobi bo to nie jego rozgrywki i tyle w temacie.

fryzjer
fryzjer

straszny wał, tak na bezczela tabeli to nawet Rysiu F. nie trymował

Darek
Darek

Tłumaczenia tego osobnika, że tabelę podaje mu Ekstranet i oni za to nie odpowiadają są po prostu żałosne.

Zdzisław Niekręcina
Zdzisław Niekręcina

Drodzy Państwo, zacznijmy od poziomu pisarstwa w/w artykułu, który w skrócie pisząc jest słaby…Błędy w pisowni, czcionka różna w różnych miejscach itp. – można by się postarać o sprawdzenie tekstu przed jego publikacją (taka sugestia na przyszłość). Odnośnie wypowiedzi Prezesa Bartnika – nie widzę tutaj wielkiej niezgodności w wypowiedzi, cały czas opiera się (p. Bartnik) na dokonanej przez LZPN interpretacji Regulaminu rozgrywek, co powtarza po kilkakroć. Fakt, zapis o liczbie strzelonych bramek oraz o meczach bezpośrednich istnieje. Nie da się zaprzeczyć, że nie jest to wyjście idealne, a najlepszym wyjściem byłby kolejny mecz tzw. baraż o awans, lecz nie ma co do niego umocowania prawnego – co wg. mnie nie powinno stanowić przeszkody, jeżeli rząd może tworzyć dodatkowe przepisy odnośnie walki z COViD – 19 to również PZPN czy okręgowe związki piłki nożnej mogłyby się o takowe pokusić. Na rozwiązanie tego problemu było dość czasu – od początku ogłoszenia pandemii temat awansu Motoru/Hutnika przewijał się w lokalnych mediach i nie tylko…Całą sytuację można puentować krótko – „mądry Polak po szkodzie”. Teraz pozostają kwestie interpretacji przepisów przez kancelarie prawne i inne Instytucje związane z piłkarstwem. A może przyznać awans obydwu klubom – tylko czyim kosztem? powiększenie II ligi czy dodatkowy spadkowicz, a co za tym, idzie kolejny poszkodowany w całej tej grze?

sag
sag

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili ! wczoraj kupon z kursem 330 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny!

qdlaty81
qdlaty81

Poker poker piłkarski poker

Damiano
Damiano

Artykuł i wywiad kompletnie stronniczy. Na chłopski rozum rozstrzygnięcie na podstawie jednego meczu na terenie jednej z drużyn jest kompletnie niesprawiedliwe i niedopuszczalne, podczas gdy rozstrzygnięcie na podstawie półtora sezonu już w dużym stopniu miarodajne jest. A koniec końców każda strona ma swoje racje i żadne rozstrzygnięcie nie będzie w 100% sprawiedliwe.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Być może, ale tu dyskusja zasadniczo nie dotyczy się raczej wokół „sprawiedliwości” czy „niesprawiedliwości”, tylko stosowania prawa. Jeden może uważać, że bardziej sprawiedliwy jest bilans ogólny bramek, inny że starcia bezpośrednie, jeszcze inny że liczba zwycięstw, a jeszcze inny, że liczba meczów bez porażki. Po to właśnie tworzy się zasady gry, żeby ustalić, które z tych założeń uznajemy za najważniejsze.

„Niesprawiedliwości” w systemie ligowym można szukać bez końca.

crocc
crocc

Ale tutaj nie było starć bezpośrednich : mecz-rewanż.Moim zdaniem postąpili dobrze.
Tabela się zmienia na koniec sezonu,ponieważ dopiero wtedy bierze się pod uwagę bilans meczów bezpośrednich-dwóch meczy bezpośrednich.Tutaj takich nie było,więc liczą się bramki-proste.Jestem neutralny i nie trzymam żadnej ze stron.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

„Tabela się zmienia na koniec sezonu,ponieważ dopiero wtedy bierze się pod uwagę bilans meczów bezpośrednich-dwóch meczy bezpośrednich”.
Nie ma takich przepisów, że coś się zmienia na koniec sezonu.

Damiano
Damiano

Istota argumentacji LZPN polega na tym, że bilans meczów bezpośrednich dla tych dwóch drużyn nie ma prawa bytu, bo w swej istocie zakłada mecz i rewanż, a nie na tym, że bilans bramkowy nagle jest ważniejszy.

Ekstraklasa
Ekstraklasa

„na podstawie PÓŁTORA sezonu”
Drużyny zagrały raptem po 19 z 34 spotkań w sezonie, czyli 55.8% meczów z całego sezonu, a ty piszesz, że PÓŁTORA 😀

Damiano
Damiano

Masz, rację, miałem na myśli 2/3. I zgoda, to tylko 55.8%. Niemniej to wciąż 38 meczów (po 19 każda z drużyn), a nie jeden.

Damiano
Damiano

Poprawka – 37, bo jeden to mecz pomiędzy zainteresowanymi.

Pepe
Pepe

Człowieku… Czy Ty rozumiesz, że tak mówi regulamin? Zatwierdzony przez wszystkich! LZPN może sobie przyjąć, że o pozycji w tabeli decyduje wyższe zwycięstwo z Koroną II. Ale niech to zrobi przed sezonem przy zgodzie wszystkich.

Damiano
Damiano

Rozumiem. A czy ty rozumiesz, że można podważyć pojęcie bilansu meczów bezpośrednich, jeśli nie było meczu i rewanżu? Właśnie to zrobił LZPN – stwierdził, że skoro nie odbył się mecz rewanżowy pomiędzy zainteresowanymi, to nie można dokonać bilansu meczów bezpośrednich, gdyż ten w swej istocie zakłada mecz i rewanż.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Można – i jak nawet widać, tak się stało. Zażenowanie budzi to, że wcześniej ten sam LZPN interpretował to inaczej, albo (jak chyba chciał przekazać p. Bartnik) tak interpretował to… Ekstranet, a za nim bezrefleksyjnie podpisujący się pod tym p. Krzyszkowski.

jam
jam

Tu chodzi o respektowanie regulaminu, który się zatwierdziło. A regulamin mówi, ze podstawą ustalania kolejności jest bezpośredni mecz.

Pankracy
Pankracy

Pan Bartnik to były członek zarządu Motoru Lublin, więc dlaczego miałby być stronniczy?

szabloc
szabloc

Od przy najmniej półtorej miesiąca piszę, że Uchwała Zarządu PZPN nr. III/42 z dnia 12 marca 2020 r.
była napisana ,, na kolanie ” bez przemyślenia jej skutków a jej postanowienia zostały wprowadzone pochopnie. Nikt z PZPN nie pofatygował się , aby sprawdzić jak będzie skutkowała nawet w najniższym poziomie centralnym, czyli im bliskim. Obawa przed podejmowaniem decyzji ze strony PZPN jest zatrważająca.
Gdy w centrali zorientowano się , że w III/4 lidze sytuacja jest patowa, ,,umyto ręce ” i problem posłano do Lublina. Wcześniej woj. zpn dano ,, wolną rękę ” co do awansów i spadków. Ci rozwiązali problem powołując się na nieszczęsną uchwałę z marca. Jej skutki będą skutkowały w nowym sezonie a prawdopodobnie nie tylko w najbliższym.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

„Ta tabela była właściwa, dopóki istniało prawdopodobieństwo rozgrywania meczu i rewanżu” – to jest hit. Póki jest prawdopodobieństwo, to mecze bezpośrednie są ważniejsze, póki nie, to jednak nie. To wina Ekstranetu.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Swoją drogą jestem ciekawy, gdzie p. Bartnik w kryteriach klasyfikowania drużyn znalazł zapis „dopóki istnieje prawdopodobieństwo rozgrywania meczu i rewanżu”. Może jakiś tajny protokół do regulaminu?

Kamillo
Kamillo

A z jakiej to racji Hutnik ma być pierwszy??? Ma gorszy bilans. Decydujące ma być to że wygrał u siebie??? Toż to kretynizm. Jeśli już to baraż.

Paweł
Paweł

A z racji regulaminu który obowiązywał kiedy przystępowano do rozgrywek sezonu 2019/2020

Bokke
Bokke

To są jakieś jaja? Czy na serio? Halo PZPN

Lukasz
Lukasz

Jeśli motor nie chciał grać, to sprawa prosta – awans hutnika. Sprawa dla motoru powinna być postawiona jasno – szanse na awans macie jedynie poprzez baraż. Krótko.

Ra_F
Ra_F

Wiadomo, że zarządcą rozgrywek co sezon na tym poziomie są wojewódzkie ZPN i one podejmują decyzje… Ale tutaj sytuacja jest tak nadzwyczajna (lubelski ZPN decyduje czy awansuje Lublin czy Kraków…), że PZPN powinien przejąć pałeczkę na podstawie roporządzenia i ogarnąć ten bajzel. Ale łatwiej umyć ręce jak ZB:)

crocc
crocc

Jestem neutralny i napiszę,że po części gościu ma rację z tym awansem..właściwie to ma rację.
Liczy się tabela,a nie bilans meczów bezpośrednich,ponieważ nie było rewanżu.Przecież to normalne,że tabela się zmienia na koniec sezonu,gdy wszystkie mecze zostaną rozegrane-wtedy liczy się inaczej.
Dużo z Was kibicuje jednym,bądź drugim-ja jestem neutralny i wg mnie zrobili dobrze.

Łukasz
Łukasz

ok. ale co jest zastanawiające w pozostałych województwach interpretują prawo na korzyść Hutnika,
więc to nie jest tak, że Hutnik chce zrobić jakiś wyjątek dla siebie.

Motor awans kosztem Hutnika roztrzygnięty przez nieobiektywny (!!!) związek z Lublina.

Peppino
Peppino

I tu sie mylisz . Regulamin jest regulaminem i zmieniac go nie mozna wg swojego widzimisie( czyt. Interpretacji) stronniczej jaknajbardziej bo to bhlo do przewidzenia ze Lublin zawsze bedzie bronil swoich. Tyle w temacie . Dlaczego w innych okregach moze byc wg regulaminu a tylko tu odwrotnie?

Krystian
Krystian

Taki beton Bartnik nie może decydować kto awansuje dalej. Nie został dokończony sezon wiec ktoś ładnie napisał, ze właściwie wszystkie punkty tracą ważność. Z duchem sportu najlepiej rozegrać baraż. Teraz piłeczki jest po stronie Bonka, albo pokaże, ze coś zmieniło się w polskiej piłce, albo nie. A Bartnik to jest gość z tamtej epoki, tacy ludzie nie mogą zarządzać nasza pilke, obi nawet można powiedzieć, ze cofają nas:)

Paweł
Paweł

I to cały PZPN. W Warszawie Boniek, Sawicki, Koźmiński. Elegancko i światowo. A w wzpn-ach beton najwyższej próby. Ja rozumiem że w Lublinie jest wypasiony stadion, Jakubas chce inwestować w Motor. Ale czy przez takie działania paradoksalnie nie zniechęci się go do tego? Niestety mimo ładnego opakowania polski futbol to nadal bagno. Może trzeba zorganizować jeszcze raz letni turnus do Wrocławia?

Hyh
Hyh

On nie inwestuje dlatego, że lubi Motor 😉

Paweł
Paweł

No to ładny początek inwestycji mu szykują. Co za pozytywny pr.

KibicWisly
KibicWisly

Kiedy zostanie zadanie pytanie czy walczyli by tak gdyby Motor był na 1szym ..oczywiście pytanie retoryczne . To nie pozostanie bez Echa cała Polska się dowiedziała .JESZCE im się to odbije czkawką

Andy
Andy

Kibicu Wisły czy Wiśle odbija się czkawką ciągnięcie za uszy i naciąganie przepisów tylko tak żeby Wisła nie została zdegradowana ? Ile razy Wisła przekroczyła wszelkie proceduralne terminy bez konsekwencji ? Ktoś powie bo przecież tak wszyscy robią i pewnie będzie miał rację , tych mniej znaczących spuszczają niżej a ,,historycznie znaczącym” trzeba przecież pomóc i jest ok. Łatwo jest obrzucać innych błotem a wybielać się jeśli chodzi o własne podwórko. Przecież u mnie jest ok, taki wynik , przecież to nie nasza wina że sędzia był stronniczy, przecież my gramy w ekstraklasie tyle lat to nam się należy itp. Prezes Hutnika krzyczy oszukano nas chcemy rozegrać mecz na boisku ale sam przyznał że jakby udało się podważyć decyzje LZPN to już nie będzie zainteresowany rozegraniem barażu. Co ma się odbijać Motorowi czkawką to że zostali oszukani w Krakowie w pierwszym meczu? To jest sportowe ? Obejrzyjcie i dopiero komentujcie , wtedy przekonacie się sami kto jest hipokrytą . Nikt nie mówi że wszystko jest super tylko dlaczego jeśli dotyczy to klubów , którym kibicujemy to wtedy mówimy że cacy a innym kręcimy afery. Dlaczego po rozegraniu pierwszego meczu w Krakowie prezes Hutnika nie powiedział, że w tym meczu został Motor skrzywdzony i mecz powinien zostać powtórzony ? Bo nie było prawnych zapisów , bo było wszystko po jego myśli? Teraz krzyczy na całą Polskę jak krzywda stała się Hutnikowi, a wcześniej siedział cicho jak oszukano Motor w meczu w Krakowie? Nie wiadomo jakim wynikiem zakończyłby się mecz jeśli uznano by prawidłowo strzeloną bramkę przez Motor, to tylko przypuszczenia w jedną lub drugą stronę, smród pozostał i pomijając całe te przepisy i hałas jaki nagłośnił Hutnik i prezes Niemiec uważasz że po takim meczu powinien awansować Hutnik? Każdy przychyla się swoim taka jest prawda i tak samo
było gdy rozgrywki prowadził MZPN tylko teraz się o tym nie pamięta i mówi że nie ma to nic do rzeczy. Motor jak został przekręcony w meczy w Krakowie nie płakał, przyjął na klatę a co robi Hutnik? To jest ta różnica za którą Motor ma się wstydzić ? To ma się Motorowi odbijać???!!!!!

Sławek
Sławek

A czy to sprawiedliwe że Motor rozegrał u siebie 10 meczów a Hutnik rozegrał tylko 9 ?

Matthaus
Matthaus

Sprawa jest jasna jeden z najbogatszych Polaków chce przejąć motor wiec logiczne ze on tez wolałby kupić klub na poziomie centralnym niż bujac się parę lat w 3 lidze

Gość
Gość

Wszystko ok. Tylko dlaczego włodarze Hutnika a konkretnie ich związek nie był tak skrupulatny gdy chodziło o granie zawodnika , który nie był uprawniony do gry? I wtedy nie oddali meczów walkowerem tylko uznali wszystko na swoja korzyść.
Uderzcie się w piersi że jesteście ok. Ale wiadomo jak chodzi o swój folwark to nie widzę że robię przekręty.

Jaro
Jaro

Dlaczego LZPN decyduje o tym kto wchodzi do II ligi, a nie np MZPN którego drużyny też grają w grupie IV trzeciej ligi?

Staszek Anioł
Staszek Anioł

LZPN uważa, że to nie on zdecydował, tylko regulamin. 😉
Ale już tak na poważnie, po prostu tak to działa – związki z Lublina, Kielc, Krakowa i Rzeszowa co rok zmieniają się w prowadzeniu tej grupy.

Krzysztof
Krzysztof


Ci co piszą o uczciwości z Hutnika. I załatwiania spraw przy zielonym stoliku.
A jedynym „uczciwym” rozwiązaniem jest dokończenie całej rundy.
CO do tabeli to tabela pokazuje sytuację po rozegranych kolejkach, a tabela końcowa jest inna.
A że działacze się nie nadają to inna sprawa.

Krzysztof
Krzysztof

Wasz ekspert Wojciech K powiedział że awansować powinien Motor

Zbycho bartnik
Zbycho bartnik

Jestem z Lublina kibicuje Motorowi ale powinien być baraż było by sprawiedliwie a Bartnik to jest jeden wielki beton który h u ja robi na Lubelszczyźnie złapał się tego związku jak rzep psiego ogona. POTRZEBA ZMIAN. Zapomniał oświadczenia o SB dosłać niby jest czysty ale dziwne przezes związku i zapomniał

Destylator
Destylator

hahaha, ekstranet to żadne skynet(ten z terminatora), to program obliczeniowy, który pokazuje wyniki na podstawie wprowadzanych danych. Zadane reguły na podstawie których pokazuje te wyniki to nic innego a regulamin/zasady ogólnie obowiązuję w piłce polskiej zatwierdzone przez PZPN. Więc nie można mówić , że jakaś sztuczna inteligencja zakłamuje tabelę w momencie gdy pewne osoby zaczynają interpretować regulamin i naginać pod swoje widzi mi się.

Weszło
17.01.2021

Lukaku kontra Ronaldo, Klopp kontra Solskjaer. Niedziela pełna hitów!

Dzieje się w Anglii, dzieje się we Włoszech, dzieje się właściwie wszędzie. Czekają nas hitowe spotkania, w tym przede wszystkim starcia na szczycie Serie A i Premier League. Nie można również zapominać o finale Superpucharu Hiszpanii czy meczach Polaków: Glik kontra Reca, Zieliński kontra Drągowski. Sami przyznacie, że niedziela jest niezwykle okazała. My postanowiliśmy skupić się […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

„David May to supergwiazda! Ma więcej medali niż Shearer!”

26 października 2016 roku, derbowe starcie Manchesteru United z Manchesterem City w ramach 4. rundy Pucharu Ligi Angielskiej. Na trybunach prawie komplet. Grubo ponad 70 tysięcy kibiców przybyło, by na żywo obejrzeć kolejną konfrontację Jose Mourinho z Pepem Guardiolą. Stewardzi odpowiadający za porządek na widowni musieli zatem stale mieć się na baczności. Nigdy przecież nie […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

I wtedy wchodzi Sivasspor, cały na biało

Trochę śniegu popadało w krajach, w których zwykle śnieg nie pada, i warunki szybko oddzielają chłopców od mężczyzn. Zwykłe drużyny od tych, które potrafią się adaptować do nowych warunkach. Jak w modelowym podręczniku coachingowym: problemy widzą jako szansę na to, by coś ugrać. Przykładem Sivasspor, który w śniegu zagrał cały na biało, stając się dzięki […]
17.01.2021
Anglia
17.01.2021

Dźwignięci z dna. Southampton jest gotowe, by walczyć o swoje

W miniony wieczór Southampton przegrało z Leicester City 0:2. Była to porażka zasłużona, wszak to Lisy przedstawiły więcej argumentów, łącznie ze strzałami z ostrego kąta, które lądowały pod poprzeczką bramki rywala. Mimo tego nie można powiedzieć, że Święci zagrali zły mecz. Wręcz przeciwnie, starali się objąć prowadzenie, a później odrobić straty, ale tego dnia zbyt […]
17.01.2021
Weszło
17.01.2021

Co za otwarcie roku w UFC. Max Holloway w spektakularnej formie

Warto było czekać na powrót UFC. Na otwarcie 2021 roku dostaliśmy trzy mocne nokauty, pasjonujące starcie weteranów i Maxa Hollowaya, który brutalnie rozbił Calvina Kattara. Były mistrz zdominował rywala kompletnie – trafił niemal 300 ciosów, bawił się z publiką, w trakcie walki rozmawiał z komentatorami. Gala UFC on ABC 1 miała też dodatkowy smaczek – […]
17.01.2021
Weszło
16.01.2021

Niedziela w Weszło FM: kolejny mecz Polaków na MŚ szczypiornistów, Piela nadaje z Zakopanego

Na niedzielę w radiu przygotowaliśmy wiele atrakcji, ale szczególnie polecamy relacje Wojciecha Pieli z Wielkiej Krokwi oraz komentarz Kamila Gapińskiego do meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata, który możecie sobie łatwo zsynchronizować z transmisją z YouTube’a. Szczegóły poniżej: 09:00 – 10:00 – „W Ciemno” – gościem audycji Marcina Ryszki będzie Alicja Giedryś, niepełnosprawna pływaczka, […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Dyrektor Guldan sprowadził swojego następcę. Daleko nie szukał

Lubomir Guldan w ubiegłym tygodniu dość niespodziewanie ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery i rozpoczął w Zagłębiu Lubin nowy rozdział – jako dyrektor sportowy. Momentalnie stało się jasne, że jednym z jego pierwszych zadań będzie znalezienie następcy dla samego siebie. I ten następca już się znalazł, całkiem niedaleko. Jest nim Djordje Crnomarković z Lecha Poznań. Serb został […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Drużynówka rządzi się własnymi prawami. Polacy drudzy w Zakopanem

Już witaliśmy się z gąską, a tu klapa. Polacy prowadzili w sobotnim konkursie drużynowym w Zakopanem ze sporą przewagą, ale w przedostatniej serii Andrzej Stękała… został poniekąd puszczony na stracenie. W niezwykle trudnych warunkach nie mógł polecieć daleko i osiągnął zaledwie 115,5 metrów. To sprawiło, że polski zespół wyprzedziła Austria, która ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo […]
16.01.2021
Niemcy
16.01.2021

Piątek potwierdził regułę. Podstawowy skład oznacza dla niego dyskretny występ

W sobotnie popołudnie jest dużo ciekawszych zajęć niż oglądanie rywalizacji FC Koeln z Herthą Berlin. Meczu pomiędzy szesnastą a dwunastą ekipa w tabeli Bundesligi. Natomiast obecność w pierwszym składzie Krzysztofa Piątka sprawiła, że podjęliśmy to wyzwanie. Zmierzyliśmy się z tym spotkaniem. Czy rozczarowało nas? Skądże. Wiedzieliśmy, że nie zobaczymy żadnych fajerwerków. Choć zupełnie szczerze – […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

32% czasu gry, duże pudła, ale i ładne bramki, hattrick w LM. Jaki był Milik w Napoli?

Coraz więcej wskazuje na to, że serial z Arkadiuszem Milikiem dobiegnie końca i Polak wreszcie zmieni klub, a jego nowym pracodawcą będzie Olympique Marsylia. Ulga. Z jednej strony, bo nie tracimy piłkarza przed Euro, z drugiej, ponieważ Milika łączono już chyba z każdym klubem świata i brakowało tam tylko Islandii. Natomiast zanim napastnik  ostatecznie zmieni […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Leeds przegrywa z Brighton – mecz tak brzydki jak dworzec w Kutnie nocą

Leeds United nie bez powodu jest uznawane za jedną z najciekawszych ekip tego sezonu Premier League. Zawsze agresywni, głodni gry, stwarzający sobie masę sytuacji, no i przeciętnie broniący. Tylko, że dzisiaj przeciwko Brighton nie pokazali nic ze swoich znaków szczególnych. No może poza tym ostatnim elementem.  Drużyna Grahama Pottera zupełnie zdominowała pierwszą część spotkania. Mewy […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Dziewiątka potrzebna od zaraz. Co może czekać Milika w Marsylii?

Francuscy i włoscy dziennikarze z coraz większą pewnością powielają doniesienia o przenosinach Arkadiusza Milika do Olympique’u Marsylia. Sami z niecierpliwością czekamy na zakończenie tej transferowej telenoweli, lecz bierzemy też poprawkę na to, ile było już w niej zwrotów akcji. Wiele się tu pewnie jeszcze może pozmieniać, dopóki nie zostaną złożone podpisy pod umowami. Tak czy […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

Janusz Majer: – Fakt, że Nepalczycy używali tlenu, obniża styl tego wejścia

– Bez wątpienia tlen niesamowicie pomaga. Szczególnie że Nepalczycy używali go już na niższych wysokościach i w związku z tym bardzo sprawnie poręczowali drogę i zakładali obozy. Na pewno znajdą się ludzie, którzy spróbują poprawić ich osiągnięcie oraz styl i wejść na K2 bez tlenu – mówi nam Janusz Majer, były szef Polskiego Himalaizmu Zimowego. […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Grosicki dostał szansę w pierwszym składzie WBA i plamy nie dał

Tego się nie spodziewaliśmy! Byliśmy już nastawieni, że trzeba poczekać do ostatniego dnia zimowego okna transferowego, aby dowiedzieć się, jaka będzie najbliższa przyszłość Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy w siedemnastu dotychczasowych kolejkach Premier League rozegrał dla West Bromwich Albion raptem 10 minut i raczej nic nie zapowiadało nagłego odwrócenia karty. A tu niespodzianka: „Grosik” wyszedł w […]
16.01.2021
Francja
16.01.2021

Jeleń i galeria porażek. Polscy napastnicy w Ligue 1 w XXI wieku

Liga francuska nie jest w XXI wieku ziemią obiecaną dla polskich piłkarzy, a już na pewno nie jest marzeniem polskich napastników. Ireneusz Jeleń zapisał w Auxerre taką kartę, że będą tam o nim pamiętać i za kilkadziesiąt lat, ale poza tym? W gablotach spadki oraz kompletne fiaska. Miejmy nadzieję, że jeśli Arek Milik rzeczywiście trafi […]
16.01.2021
Inne sporty
16.01.2021

K2 uległo! Nepalczycy zdobyli szczyt zimą!

Kojarzycie tę sytuację, gdy przeszliście już niemal całą grę, ale został wam finałowy boss, który okazuje się nie do pokonania? Mniej więcej tak to wyglądało w światowym himalaizmie. Najpierw udało się zaliczyć wszystkie ośmiotysięczniki na „łatwym” poziomie – latem. Potem przyszedł poziom trudny – zima. Bywało, że niektóre szły opornie, ale ostatecznie się udawało. Zostało […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Jak Raków wykorzystał słabość Korony

Wyciągnięcie za darmo Marcina Cebuli, który okazał się ligową gwiazdą. Pozyskanie za 250 tysięcy euro Daniela Szelągowskiego, który potrafi przedryblować pół Lecha Poznań. I transfer Iwo Kaczmarskiego, topowego talentu w skali kraju z rocznika 2004, który ma zostać przyklepany w przyszłym tygodniu. A do tego umowa partnerska ze szkółką DAP Kielce, której przez lata nie […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Problemy Furmana w Turcji. Wróci do Polski?

W dzisiejszym Stanie Futbolu Krzysztof Stanowski stwierdził, że Dominik Furman myśli o powrocie do Polski. Powód? Można powiedzieć, że typowo turecki, otóż jego klub nie najlepiej stoi z kasą i zalega z płatnościami. Nie jest to dla tamtej ligi rzecz nowa, nie tak dawno kontrakt z Denizlisporem rozwiązał Adam Stachowiak, któremu też płacono w czekach. […]
16.01.2021