post

Opublikowane 07.05.2020 18:27 przez

Szymon Janczyk

Trzecie ligi nadal żyją w niepewności, ale przedstawiciele niższych klas rozgrywkowych są już pewni, że na boisko nie wrócą. Jak zapatrują się na decyzje „baronów”? Czy uważają, że brak spadków i awanse to sprawiedliwe rozwiązanie? Jak chcieliby rozstrzygnąć sporne sytuacje? Co myślą o tym, żeby wcześniej rozpocząć nowy sezon? Z jakimi problemami muszą się mierzyć? Wysłuchaliśmy opinii klubów, które tworzą dół piłkarskiej piramidy w Polsce i przekazujemy wam ich głos.

Sebastian Urban, Piasek Potworów (B Klasa)

Patrząc na bezpieczeństwo zawodników, żeby choroba się nie rozprzestrzeniała, to lepiej sobie odpuścić wiosnę. Przeczekamy trudny czas i wystartujemy jesienią. Wielu chłopaków było przestraszonych. Kiedy to się zaczynało, podjąłem decyzję, żeby przestać trenować, sparować itd. Na początku może nie wyglądało to poważnie, ale potem tak było. Chłopakom brakuje piłki, chcieliby się spotkać, potrenować. Nie doceniali na co dzień tego co mieli, dopiero teraz, kiedy był zakaz, dosięgnął ich tzw. głód piłki.

Nie było żadnego głosowania, podjęto odgórną decyzję, że zawieszamy, a teraz kończymy rozgrywki. Decyzja o awansach i braku spadków? Chodziło o to, żeby nie pokrzywdzić tych, którzy walczyli o awans.

Wcześniejszy początek sezonu? U nas w grupie nie ma już tylu drużyn, zaczynamy w pierwszy weekend września, mamy 12 zespołów. Nie śpieszyło nam się, nie ma agresywnych zim, więc się wyrabiamy. Tam, gdzie będzie więcej drużyn w grupie, to może zaczną wcześniej. Przyjemniej grać w sierpniu, ale wie pan, to jest okres urlopowy. Nie raz było tak, że już się rozgrywki zaczynały, a zawodników nie było, bo wyjeżdżali na wczasy czy na wakacje. Skład wyglądał tak, jak wyglądał… We wrześniu każdy urlopy ma już raczej za sobą i łatwiej jest zebrać zawodników.

Jacek Krupnik, MKS Piaseczno (IV liga)

Jeśli zapadnie taka decyzja, że kończymy rozgrywki, będziemy zniesmaczeni. Są zespoły takie jak nasz, gdzie mamy taką samą liczbę punktów jak Błonianka i Radomiak II. W takich sytuacjach kwestia awansu powinna się rozstrzygać na boisku. My, zresztą pewnie nie tylko my, ponieśliśmy nakłady finansowe, bo nie oszukujmy się: to jest liga pół-zawodowa i bylibyśmy zdegustowani. Chcemy grać, postawiliśmy sobie cel sportowy, jakim był awans. Utożsamiamy się z sytuacją w III lidze, gdzie Legia II nie rozegrała meczu z Sokołem Ostróda czy ze sprawą Motoru Lublin i Hutnika Kraków. Tam, gdzie sprawy są rozstrzygnięte można znaleźć rozwiązane, które nikogo nie skrzywdzi. Natomiast tam, gdzie jest tak jak u nas, byłoby to krzywdzące.

Prezes MKS-u Piaseczno chciałby rozegrać baraże dwustopniowe. Województwo mazowieckie ma bowiem dwie grupy IV ligi, z której awans na wyższy poziom wywalczy tylko jeden zespół. źródło: 90 minut.

Według newsów z ostatnich godzin wiem, że mamy grać baraże. Uważam, że powinno być tak, że gramy baraże dwustopniowe. Najpierw wyłonimy zwycięzcę grupy południowej, potem zagramy o awans ze zwycięzcą grupy północnej. Po pierwsze to byłoby sprawiedliwe, po drugie ucinamy w ten sposób dywagacje o zielonym stoliku. Niech zdecyduje czynnik sportowy, to jest priorytetem, niech awansują najlepsi. Jeżeli w takiej konfrontacji okażemy się słabsi, uszanujemy to i pogratulujemy. Nie będzie żadnych niedomówień, insynuacji i podtekstów.

Co do wcześniejszego rozpoczęcia sezonu, należy myśleć zdroworozsądkowo. Nie nakręcajmy się, zadecydujmy o tym wtedy, kiedy wszystko będzie ułożone. Każdy dzień, miesiąc przynosi naszemu środowisku wiele nowych informacji. Jeśli będzie tak, że sytuacja na to pozwoli, możemy o tym pomyśleć. Myślę, że nasze środowisko podejdzie do tego w sposób przemyślany, żeby nie spowodować problemów. Jeszcze nie czas na podejmowanie takich decyzji.

Krzysztof Gil, Lublinianka Lublin (IV liga)

Biorąc pod uwagę, że mamy 7 maja, zawodnicy nie wznowili jeszcze treningów… Nie ma sensu dogrywać czwartej ligi. Kiedy ta liga ma grać, kiedy ma piłkarzy amatorów, pracujących? Co dwa dni? Nie wznawialiśmy rozgrywek na wiosnę, więc możemy zakończyć to w takim stanie, w jakim jest. Już dwa tygodnie temu informowałem LZPN, że nawet jeśli rozgrywki zostaną wznowione, to do nich nie przystąpimy. Głosowania nie było, ale prezes związku zbierał opinie, pytał czy naszym zdaniem warto ryzykować.

Mamy bardzo młodą drużynę, zawodnicy, którzy chcą się ruszać, robia to. Treningów drużyny seniorów jednak nie mamy. Część zawodników, która trenuje drużyny młodzieżowe, organizuje zajęcia w sześcioosobowych grupach.

Moja opinia jest taka, że pandemia do czerwca się nie skończy, więc szkoda ryzykować zdrowiem amatorów. Nie ma czasu na dojście do formy, żeby zacząć grać 10 czerwca. Wszyscy grają na deklaracjach gry amatora, one się kończą 30 czerwca, więc to bez sensu. Co do rozwiązania rozgrywek, moim zdaniem jedynym uczciwym rozwiązaniem jest anulowanie sezonu. Jesteśmy na takim miejscu, że nikt nas o nic nie posądza, bo nie grozi nam ani awans, ani spadek. Według mnie bez sensu po połowie meczów rozstrzygać, kto ma awans, a kto spadek. W trzeciej lidze mają większy zgryz, ale uważam, że tam też powinni tak postąpić.

Trzeba brać uwagę jedno – jesienią wiele zespołów nie przystąpi do rozgrywek. Nie ma co się oszukiwać, wszyscy sobie mówią, że nic się nie stało, ale sytuacja nie wróci do normy. Sponsorzy się wycofują, choć akurat u nas tylko zawiesili finansowanie do bliżej nieokreślonego czasu. Budżety miast i gmin tak dostaną w kość, że boję się, że jesienią subwencje będą drastycznie zmniejszone, a przy mniejszych ligach może ich nie być w ogóle. Bez sponsorów i subwencji nie będzie za co grać. Nie ma co się oszukiwać, prezes Boniek mówi, że dla niego czwarta liga to są amatorzy. Albo nie zna realiów, albo udaje, że nie zna. Moim zdaniem dobrze wie, że nikt tu za darmo nie gra.

Wcześniejszy start rozgrywek? Teoretycznie można to zrobić, ale wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej. Inna rzecz, że każdy sport jest dla kibiców. Jeśli ich nie ma, to granie sparingowe między sobą, na sztukę, jest bez sensu. W tej chwili trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale na koniec maja kluby będą miały jasność na czym stoją. Wszyscy będą czekali, jak zachowają się miasta i gminy. Jeśli będą straty, to będą cięcia w sporcie i kulturze. Ja informacji z wydziału sportu jeszcze nie mam, a też chciałbym to wiedzieć. My akurat jesteśmy w takiej sytuacji, że mamy 30 chłopców z rocznika 2001 i młodszych, więc mamy kim grać. Ale wiadomo, że poziom sportowy taki sam pewnie nie będzie.

ROZMAWIAŁ SZYMON JANCZYK

Fot. Pixabay

Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

PRASA. Białorusin głównym kandydatem do zastąpienia Papszuna w Rakowie

– Najważniejsze osoby w Rakowie nie czekają na rozwój sytuacji z założonymi rękami, tylko działają i to już od dawna. Przy Limanowskiego spodziewali się, że rozstanie z dotychczasowym trenerem, kiedyś może nastąpić i gruntownie się do tego przygotowywali. Częstochowianie bacznie obserwują rynek trenerski przynajmniej od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

PRASA. Białorusin głównym kandydatem do zastąpienia Papszuna w Rakowie

– Najważniejsze osoby w Rakowie nie czekają na rozwój sytuacji z założonymi rękami, tylko działają i to już od dawna. Przy Limanowskiego spodziewali się, że rozstanie z dotychczasowym trenerem, kiedyś może nastąpić i gruntownie się do tego przygotowywali. Częstochowianie bacznie obserwują rynek trenerski przynajmniej od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Ekstraklasa
05.12.2021

Który stoper Zagłębia Lubin jest najgorszy? Wybieramy „Miedzianego Kasztana”!

Zagłębie Lubin i poszukiwanie stopera to już historia, która powoli aspiruje do kolejnego sezonu „All or nothing”. Szkoda tylko, że póki co stanęło na „nothing”. Oczywiście jest to dość zabawne, że dramat „Miedziowych” rozpoczął się od tego, że Lubomir Guldan poszedł w dyrektory i musiał znaleźć zastępcę dla samego siebie. Choć z drugiej strony śmieją […]
05.12.2021
Niezły numer
01.12.2021

Siedem Złotych Piłek Messiego. Sam wygrał więcej niż kilka krajów

Czy Leo Messi w 2021 roku sięgnął po ostatnią „Złotą Piłkę” w karierze? Być może, w końcu Cristiano Ronaldo też w końcu przestał ją wygrywać. Ale nawet jeśli to fakt, że była to już siódma nagroda dla Argentyńczyka, sprawia, że jest on nie tylko najbardziej utytułowanym piłkarzem w historii plebiscytu. Jego wynik jest także lepszy […]
01.12.2021
Na zapleczu
30.11.2021

Dominik Nowak zwolniony z Korony Kielce. Co poszło nie tak?

– Nie mam doświadczenia w piłce, ale na pewno mam doświadczenie w zatrudnianiu ludzi. Uważam, że trener Nowak nie jest na takim etapie, że szuka ciepłej przystani. To ambitny człowiek, za którym stoi doświadczenie – mówił nam we wrześniu Łukasz Jabłoński, prezes Korony Kielce. Nieco dalej przyznawał, że chodzi o to, żeby po prostu znać […]
30.11.2021
Weszło
29.11.2021

Asysta Frankowskiego, Szymański MVP w Rosji | STRANIERI

Rosja. Ten kraj, tamtejsza liga to miejsce, w którym polskim piłkarzom ewidentnie idzie najlepiej. W miniony weekend udowodnili to Sebastian Szymański i Rafał Augustyn. Jak szło biało-czerwonym w ligach zagranicznych? Mamy kilka bramek, trafiły się też asysty, ale niestety także sporo błędów. Jest jeden lider ostatnich tygodni, jeśli chodzi o Polaków w ligach zagranicznych. Sebastian Szymański jest […]
29.11.2021
Weszło
28.11.2021

Bułgaria, Czechy, Dania, Ukraina. Nieoczywiste kraje, które doczekały się Złotej Piłki

Jacy zawodnicy z miejsca kojarzą nam się z hasłem „Złota Piłka”? Leo Messi, Cristiano Ronaldo – wiadomo. Brazylijski Ronaldo, Zinedine Zidane czy Roberto Baggio pewnie też. Ale ten plebiscyt to nie tylko zwycięstwa gości, którzy reprezentują typowo piłkarskie nacje. Nacje, które zawsze były i są w światowej czołówce, które sięgały po mistrzostwo świata. Jeśli Robert […]
28.11.2021
Piłka nożna
27.11.2021

Mundial bez mistrzów Europy czy Ronaldo? O potknięciu Włochów i Portugalczyków

– Pojedziemy do Kataru – zapewniał Fernando Santos po wpadce z Serbią, która oznaczała, że reprezentacja Portugalii wylądowała w barażach. – Wygramy baraże i pojedziemy do Kataru po złoty medal – mówił Roberto Mancini, gdy Włosi zremisowali z Irlandią Północną i pewne było, że to Szwajcarzy awansowali na mundial. Losowanie baraży mistrzostw świata sprawiło, że już teraz wiemy, że […]
27.11.2021
Liczba komentarzy: 29
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzesiek
Grzesiek
1 rok temu

W grupie południowej IV ligi mazowieckiej, są trzy drużyny z tą samą liczbą punktów, Radomiak II Radom, MKS Piaseczno i Błonianka Błonie, więc zgodnie z komunikatem, należałoby rozegrać minimum trzy mecze, by wyłonić parę dla Drukarza. Jak widać, prezes Piaseczna ma podobne zdanie jak w Błoniance, grajmy o baraż. Stanowiska Radomiaka nie znam, ale podejrzewam, że też będą za grą. Jeśli ktoś twierdzi, że w IV lidze gra się za darmo, to muszę go zmartwić, otóż nie, w IV lidze też piłkarze grają za pieniądze i to niekiedy nie małe. Co zrobi MZPN? Zobaczymy.

Staszek Anioł
Staszek Anioł(@staszekaniol)
1 rok temu
Reply to  Grzesiek

Zgodnie z którym komunikatem?

Grzesiek
Grzesiek
1 rok temu
Reply to  Staszek Anioł

Cytuję za Przeglądem Sportowym „Tam gdzie lider i wicelider danej klasy rozgrywkowej (od IV ligi w dół) mieli tyle samo punktów (czyli biorąc pod uwagę moment, w którym przerwano sezon – zagrali ze sobą tylko raz), ostateczne decyzje i interpretacje własnych regulaminów mają pozostać w gestii poszczególnych wojewódzkich związków. Tam, gdzie regulamin nie daje jednoznacznej odpowiedzi jak w obecnej niezwykłej sytuacji wyłonić najlepszego przy remisie punktowym, idealnym wyjściem byłby baraż, ale trudno przewidywać rozwój epidemii. Powinny odbywać się baraże o awans tam, gdzie przewidywano je od początku. Czyli na przykład w tych związkach, które miały u siebie dwie równoległe grupy IV ligi. Znowu jednak z zastrzeżeniem – epidemia nikogo o zdanie nie pyta i wojewódzkie zarządy zapewne będą musiały w tym zakresie podejmować decyzje ad hoc”.

Staszek Anioł
Staszek Anioł(@staszekaniol)
1 rok temu
Reply to  Grzesiek

A, chyba że tak. Ale poczekałbym jednak na jakąś oficjalną wiadomość, bo pismaki różne rzeczy wymyślają, a w tym dzisiejszym komunikacie PZPN nic o tym nie ma.

Ekstraklasa
Ekstraklasa
1 rok temu
Reply to  Grzesiek

Tych rezerw Radomiak, że zagrają w barażach to nie byłbym taki pewien.
Jednak w 3 lidze są potrzebne większe pieniądze, a tych, jak wiadomo w Radomiu nie ma w ogóle.

Grzesiek
Grzesiek
1 rok temu
Reply to  Ekstraklasa

W takim razie jeśli Radomiak zrezygnuje, wystarczy mecz pomiędzy Piasecznem i Błonianką, to proste.

Majk
Majk
1 rok temu
Reply to  Grzesiek

A jeśli nie zrezygnuje to dołączyć Sulejowek i zagrać półfinały i finał a zwycięzca grupy z Radomiakiem. Nie śledzę grupy na bieżąco, ale top4 jest w 1ptk wiec mysle ze lepsze to niż mini turniej 3 druzyn

Ricardo
Ricardo
1 rok temu
Reply to  Grzesiek

Jezeli ktos komus placi za kopanie pilki w 4 lidze czy nizej to coz…… Kto bogatemu zabroni. Korzysc tego koronawirusa jest taka ze moze takie patologie sie skoncza. Chcesz pokopac dla pasji? Prosze bardzo. Chcesz za to pieniadze? Jebnij sie czlowieku w łeb i zajmij uczciwą pracą

Stefan
Stefan
1 rok temu
Reply to  Ricardo

A myślisz że ktoś w 4 lidze będzie grał za free ,gdzie treningi są 3-4 razy w tyg i wyjazdy do prawie 300 km niektóre ) patrz 4 Liga Wlkp) jedna Chyba z najmocniejszej 4 ligi w kraju po połączeniu południowej i północnej , taka unia Swarzędz gdzie płacą duże pieniądze i są faworytami ligi mają pkt straty do lidera ale liga nie ruszy i pierwszy zespół najprawdopodobniej nie skorzysta z awansu a drugi nie dostanie takiej propozycji

Stefan
Stefan
1 rok temu
Reply to  Ricardo

Jesteś idiotą , kto w 4 lidze za darmo będzie trenował niemal codziennie , nie licząc weekendu gdzie przy wyjeździe jeden dzień z życia zabrany, skoro 3 ,4 i niżej mają grać za free to poziom dramatycznie będzie jeszcze słabszy bo nikt swojego czasu nie będzie poświęcal , najwięcej do gadania mają ci co nie mają pojęcia jak to wygląda i nigdy nawet na tym poziomie nie grali

Isness
Isness
1 rok temu

Nie ma męczy,motłoch nie ogląda,spadają dochody z reklam.wiemy o co w tym chodzi,chcecie kasy!

Kam
Kam
1 rok temu

I bardzo dobrze niech piłka amatorska będzie amatorska niech skończy się wreście chore płacenie po 1000 ,1500 a nawet 2000 za granie w 5 czy 6 klasie rozgrywkowej czas najwyższy zejść na ziemie

zorientowany
zorientowany
1 rok temu
Reply to  Kam

Wypowiedzieć sie tak moze tylko laik. Na poziomie amatorskim tj. 3-4 liga obecnie trenuje się po 3-5 razy w tyg plus mecz poswiecajac na trening 2-2.5h mecz wyjazdowy to dzień z życia wyjety. Mając przy tym prace zawodową i rodziny na ile bys wycenił swoją amatorkę ? to nie jest isc pograc na orliku z kolegami tylko jest to przy pracy zawodowej spory wysiłek dodatkowy o konsekwencji kontuzji nie wspomnę. Na koniec zadam pytanie na jakim poziomie bedzie i tak mizerny poziom rodzimych lig gdy od 3 ligi w dół beda grali młodzi chłopcy nieopłacani bo Ci którzy beda mieli prace i rodziny nie beda poswięcali swojego czasu na drugi etat ? Trzeba bedzie zlikwidować rozgrywki juniorskie bo po co miałyby istniec skoro do 3 ligi bedzie to piłka juniorska.

anton
anton
1 rok temu
Reply to  zorientowany

Ty „zorientowany” a jaką kasą dysponują te „zawodowe” klubiki od 2 ligi po okręgówkę? W kilku klubikach na poziomie powiatu jeszcze się napinają bo mają lokalnego dobrodzieja, ale w większości klubików, w kasie klubowej nawet wiatr nie hula , ale zwykła bida z nędzą piszczy. Ty naprawdę należysz do tej ( coraz bardziej zmniejszającej się grupy wiarusów którzy uważają że wirus odleci i kasa na nowo do klubów wleci) grupy optymistów? Biadolicie że nie można dokończyć sezonu 2019/20 , wy lepiej się módlcie aby było w miarę normalnie w sezonie 2020/21 🙂 Oj, oj, oj wielu , bardzo wielu „piłkarzy” „działaczy” i „prezesów” żyje w dalszym ciągu czasach „dobrobytu” niestety tylko niewielu dostrzega nadciągające zmiany bardzo duuuuuuże zmiany. Zmiany którzy wszyscy odczujemy już wkrótce!

zorientowany
zorientowany
1 rok temu
Reply to  anton

Uważasz że placa na poziomie 400-1000 zł to dobrobyt ?? Niestety należę do grupy osób które nie uzależniają dobrobytu od takich pieniędzy. Do wiarusów też należę ale takich ktorzy grali na poziomie centralnym za 600 zł więc nigdy nie było czasów twojego dobrobytu o jakim mówisz to jedno. A drugie jeżeli prywatny inwestor pakuje w klub na poziomie 4 ligi czy okręgówki pieniądze i korzystają na tym zawodnicy niczyj to biznes. Dla mnie mogą grać młodzi rozpieszczeni chłopcy za frytki i hamburgera zobaczymy jaki będzie tego efekt. Ja swoje wybiegałem i uwierz mi domu za to nie kupiłem.

JWxxx
JWxxx
1 rok temu
Reply to  zorientowany

Trening 3-5 razy w tygodniu plus kilkanaście razy w roku zawody to standard dla ambitniejszych amatorów w wielu dyscyplinach (MTB, bieganie, triathlon itd.) którzy nie tylko nie biorą za to ani grosza, ale jeszcze płacą za sprzęt, wyjazdy i inne. Czym się od nich różnią ci piłkarze z IV ligi?

Janusz Stankiewicz
Janusz Stankiewicz
1 rok temu
Reply to  JWxxx

Porownanie triathlonu mtb amatorskiego do pilki amatorskiej tj od 4 ligi w dol to jak porownanie zawodowcow tych dyscyplin do zawodowcow pilki noznej, do zawodnikow topowych klubów europejskich czy nawet polskich. Nie moja wina ze pilka nozna jest sportem bardziej komercyjnym zarowno na szczeblu zawodowym jak i amatorskim. Messi zarabia 140 mln euro rocznie, nie kojarzę aby jakis sportowiec tych dyscyplin zarabial tyle, ba Messiego kojarze nie tylko z pilki noznej ale rowniez z reklam, sorry ale nie kojarze zadnego mistrza swiata mtb itp ktory występuje gdzies poza zawodami sportowymi. Nie kojarze tez aby tego typu sporty przyciagaly taka liczbe publiczności jak pilka nozna, a uwierz ogladam kazdy sport. Co do porownania dyscyplin, osiagnac sukces w pilce noznej czy innej dyscyplinie druzynowej jest duzo trudniej niz w sporcie indywidualnym. Nie neguje ze sporty indywidualne sa nie wazne bo każdy sport jest wazny ale zwczyjnie w
pilce jest wiecej kasy niz w triathlonie. Zmien sport jak chcesz zarobic te 1000 zl. Pozdro

Piotr
Piotr
1 rok temu

Janusz Stankiewicz piłka nożna dla kibiców, 100 %. Tylko zobacz sobie jak wygląda frekwencja na tych 3 i 4 ligach. Po za kilkoma wyjątkami kibiców taki poziom nie interesuje i mecze ogląda garstka ludzi

Adam
Adam
1 rok temu
Reply to  zorientowany

No to jak nie będą dostawać pieniędzy a będą chcieć grać to będą trenować dwa razy w tygodniu albo w ogóle i tyle, gdy nigdzie nie będzie pieniędzy to ludzie będą to robić za darmo – dlaczego? Bo po prostu to lubią – nikt tam za karę nie jest – a jeszcze dostaje pieniądze. Jak nie będzie perspektywy że na wsi obok jest kasa to nikt ze swojego klubu nie odejdzie. Może czas wrócić do czasów gdy w klubie grali ludzie z danej miejscowości a nie armia zaciężna.

Wenger
Wenger
1 rok temu

Mówienie o sprawiedliwości i czynniku sportowym gdy jest się na miejscu niepremiowanym awansem zgodnie z obowiązującym regulaminem jest co najmniej śmieszne. A co ma powiedzieć taka Wilga Garwolin, która w rundzie jesiennej wszystkie mecze z drużynami z „górnej” 8 zagrała na wyjeździe? Gdzie tu sprawiedliwość? Może ich też włączyć do barażu?

Cassilika
Cassilika(@cassilika)
1 rok temu

Witamy w najlepszym klubie erotycznym — https://tinyurl.com/y9mh59ld

kacu
kacu
1 rok temu

do tego z piaska jeszcze nie dotarlo ze w sierpniu to raczej sobie dalej nigdzie na urlop nie pojedzie

rimmtom
rimmtom
1 rok temu

Ale ze Pietaszek Stanowskiego prowadził samochód bez maseczki w kwarantannie i bez uprawnien to nikogo tak?

miechu
miechu(@miechu)
1 rok temu

W B-Klasie Podokręg Sosnowiec jest zaległy mecz z pierwszej kolejki. To w związku z tym uznajemy że wszystkie drużyny zgromadziły 0 punktów?

Staszek Anioł
Staszek Anioł(@staszekaniol)
1 rok temu
Reply to  miechu

Taka jest właśnie klarowność tych różnych komunikatów, oświadczeń, stanowisk…

gasxzsaxzxzxzxzxzxzxbxzxzxzxzzxzxzvxzxvxzbxzzxzxz
gasxzsaxzxzxzxzxzxzxbxzxzxzxzzxzxzvxzxvxzbxzzxzxz
1 rok temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili ! wczoraj kupon z kursem 181 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Oszust , pokazuje kupony na bet at home ( z logowania jako gość ) gdzie komputer sam pokazuje takie wygrane kupony po fakcie i gdzie masz kilka mln wirtualnej gotówki

vxz
vxz
1 rok temu

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili ! wczoraj kupon z kursem 181 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny.

Julia
Julia
1 rok temu

Rozgrywki wstrzymane bo jest zagrożenie a, idąc do sklepu Tesco Kaufland teraz galerie handlowe to tam. Już nie ma zagrożenia. Kiedy podczas kolejki za miast 2 m odległość ja mam. Kolejnego na swoich plecach. Co z dziećmi trenujacymi zabrać im wszystko co to kochają a mówią że ruch to zdrowie. A może strajk ustawimy wszystkich grających przez związkiem może to pomoże

Suche Info
07.12.2021

Stomil Olsztyn znów zmienia prezesa

Pierwszoligowy Stomil Olsztyn po wielu zawirowaniach w poprzednim sezonie, teraz miał być spokojną wodą. Być może cele nie były już tak ambitne, bo chodziło tylko o grę o utrzymanie, ale jednak. Tymczasem po rundzie jesiennej, którą olsztynianie zakończyli w strefie spadkowej, znów mamy do czynienia z burzą w klubie. Łukasz Puciłowski nie będzie już prezesem […]
07.12.2021
Brama dnia
07.12.2021

Emre odpowiada Lazio, Beto pogrąża United | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Dzisiaj wspominamy dwa efektowne trafienia z dalszej odległości, jakimi popisali się przed laty Emre oraz Beto. EMRE VS LAZIO (07.12.2002) Cóż to było za meczycho. Po niespełna 40 minutach Lazio prowadziło z Interem 3:0, a hat-tricka na swoim koncie miał Claudio Lopez, który po kolejnych trafieniach wykonywał wraz z Bernardo […]
07.12.2021
Suche Info
07.12.2021

Bild: Bayern nie odpuści Barcelonie

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów najciekawiej będzie w meczach Bayernu Monachium, FC Barcelony, Benfiki Lizbona oraz Dynama Kijów. Kataloński klub powalczy z Bawarczykami o awans do fazy pucharowej rozgrywek. O sukces nie będzie jednak łatwo, bo mimo pewnej promocji Julian Nagelsmann nie zamierza wyciągać pomocnej ręki do Barcy. Niemiecki „Bild” prognozuje składy na […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

Kulą u nogi Korony są długi. Spłaciliśmy już 11 milionów

– Wiele osób rzuca takie hasło, że postawiliśmy wszystko na jedną kartę. W programie wspominaliście „Ekstraklasa albo śmierć”. Nic z tych rzeczy. Kulą u nogi Korony są niestety długi. Przez ostatnie dwanaście miesięcy spłaciliśmy blisko jedenaście milionów długów. W tej chwili Korona ma nieco ponad osiem milionów złotych zobowiązań. Spłacamy je regularnie i żadne nie […]
07.12.2021
Weszło
07.12.2021

PRASA. Białorusin głównym kandydatem do zastąpienia Papszuna w Rakowie

– Najważniejsze osoby w Rakowie nie czekają na rozwój sytuacji z założonymi rękami, tylko działają i to już od dawna. Przy Limanowskiego spodziewali się, że rozstanie z dotychczasowym trenerem, kiedyś może nastąpić i gruntownie się do tego przygotowywali. Częstochowianie bacznie obserwują rynek trenerski przynajmniej od kilku jak nie kilkunastu miesięcy. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu […]
07.12.2021
Weszło
06.12.2021

Richarlison przegrywał ze spalonymi, ale Everton wygrał z Arsenalem

Poniedziałkowe mecze Premier League przyzwyczaiły widzów do pewnego poziomu dramaturgii. Nie wiadomo, czy ze względu na transmitowanie tych spotkań w ogólnokrajowej telewizji, czy na porę rodem z Ligi Mistrzów, ale piłkarze po prostu wtedy nie zawodzą. Przez długi czas można było podejrzewać, że dzisiaj nastąpi wyjątek od reguły, ale wtedy fajerwerki odpalił Demarai Gray. 500 […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Dominik Nowak rozmawia z klubem 1. ligi, który już trenował

29 listopada 2021 roku Dominik Nowak przestał pełnić funkcję trenera Korony Kielce. Poprowadził ten zespół tylko w 32 meczach, bo władze klubu nie były zadowolone z jego pracy. Od zwolnienia nie minęło wiele czasu, a bardzo prawdopodobne, że 49-latek za chwilę może objąć innego pierwszoligowca. To Górnik Polkowice, którego trener Nowak już w przeszłości prowadził. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Trener Wisły Kraków: – Cieszy nas punkt

Marian Zimen, asystent Adriana Guli, który prowadził Wisłę Kraków w meczu z Wartą Poznań, stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej, że jeden zdobyty punkt powinien cieszyć Białą Gwiazdę. Zimen zastępował na ławce trenerskiej krakowskiego klubu Adriana Gulę, ponieważ tego Komisja Ligi zawiesiła na dwa spotkania po czerwonej kartce, którą Słowak zobaczył w meczu z Radomiakiem. – […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Szulczek: – Remis nie jest dramatem

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, na konferencję prasową po zremisowanym meczu z Wisłą Kraków przyszedł w koszulce „Wojtek, trzymaj się!” i nadrukowanym linkiem do zbiórki na rzecz walczącego z nowotworem Wojciecha Onsoroge. Mówił: – Pierwsze słowa, jakie usłyszałem po meczu brzmiały: „to jest dramat”. Myślę, że to nie jest dramat, dramatem są te rzeczy, które przeżywa […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Ibra: – Calhanoglu skorzystał na tragedii Eriksena

Zlatan Ibrahimović wydał nową książkę. „Adrenalina” wypełniona jest przemyśleniami Szweda na temat świata futbolu i swojej pozycji w piłkarskim środowisku. Co jasne – nie brakuje też w niej pikantnych, kontrowersyjnych kawałków i spostrzeżeń, które powoli przebijają się poza strony książki.  Co więc tym razem naopowiadał Ibra? Ano gwiazdor Milanu wziął na tapet postać Hakana Calhanoglu, […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Petrescu może zostać selekcjonerem Rumunii

Dan Petrescu dostał propozycję poprowadzenia reprezentacji Rumunii. W połowie listopada, po nieudanych eliminacjach do mistrzostw świata, z posadą selekcjonera kadry Rumunii pożegnał się Mirel Radoi. Propozycję pracy w rumuńskiej federacji otrzymali Gheorghe Hagi i Razvan Lucescu, ale ani jeden, ale drugi nie byli zainteresowani przyjęciem tej oferty. Teraz Rumunia zwróciła się w stronę Dana Petrescu, […]
06.12.2021
Weszło
06.12.2021

A jeśli Warta Poznań już nigdy nie wygra meczu u siebie?

Warta Poznań ostatni raz na swoim stadionie wygrała w kwietniu tego roku. Wisłę Kraków prowadził wówczas jeszcze Peter Hyballa, słońce zachodziło nieco później niż o 15:00, paliwo nie kosztowało jeszcze 6 złotych za litr, a Donald Tusk mógł prowadzić samochód. Wydawało się, że dzisiaj nastąpi przełamanie. Ale nie. W doliczonym czasie gry „Zieloni” wypuścili z […]
06.12.2021
Kanał Sportowy
06.12.2021

Weszłopolscy – Łukasz Jabłoński, Andrzej Dadełło

Czas na kolejne wydanie waszych ulubionych Weszłopolskich! Dziś gośćmi programu będą Łukasz Jabłoński (prezes Korony Kielce) i Andrzej Dadełło (właściciel Miedzi Legnica). W części ekstraklasowej rozmawiać będą Jakub Białek, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jan Mazurek. W części pierwszoligowej  dołączy Samuel Szczygielski. Zapraszamy od 20:00!
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

W Lechu wraca temat sprowadzenia Jimeneza?

Lech Poznań – według informacji Tomasza Włodarczyka – znów sonduje możliwość sprowadzenia Jesusa Jimeneza z Górnika Zabrze.  Kolejorz przymierzał się już do sprowadzenia hiszpańskiego lidera Górnika Zabrze w letnim okienku transferowym, ale wtedy na przeszkodzie stały wygórowane żądania finansowe ekipy z ulicy Roosevelta – jeden milion euro okazał się zaporowy dla Lecha, który wówczas miał […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Danch odchodzi z Arki

Pierwszoligowe kluby powoli zapadają w zimowy sen, coraz mniej dzieje się na boiskach, więc wrzeć zaczyna w gabinetach, gdzie już zaczynają się przemeblowania w zespołach przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Ot, przykładowo Arka Gdynia pożegnała się z Adamem Danchem.  Adam Danch był związany z Arką od 2017 roku. W jej barwach wystąpił w 110 meczach i zdobył pięć bramek. […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Węgierski stoper dogadany z Chelsea?

Marco Rossi, selekcjoner reprezentacji Węgier, zdradził, że Attila Szalai najprawdopodobniej trafi do Chelsea.  Calciomercato poprosiło Marco Rossiego o wybranie reprezentanta Węgier, który poradziłby sobie w Serie A. Trener węgierskiej kadry wskazał Attilę Szalaia, ale zaraz dodał, że jego ewentualny transfer z Fenerbahce do Włoch jest aktualnie raczej niemożliwy. – Trudno wymienić tylko jednego zawodnika, ale […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Roger Schmidt odrzucił ofertę prowadzenia Lipska

RB Lipsk gorączkowo szuka następcy dla zwolnionego Jessego Marscha. Jak się jednak okazuje – znalezienie słusznego fachowca na objęcie trenerskiej władzy w klubie ze stajni Red Bulla wcale nie będzie takie proste.  Jednym z głównych kandydatów na zastąpienie Marscha był Roger Schmidt. 54-letni niemiecki szkoleniowiec bardzo dobrze radzi sobie w holenderskim PSV, gdzie osiąga średnią […]
06.12.2021
Suche Info
06.12.2021

Słowik zostanie w J-League?

Jakub Słowik spadł z ligi japońskiej, reprezentując barwy Vegalty Sendaia, ale najprawdopodobniej utrzyma się na poziomie J-League i będzie grał dla FC Tokyo.  Jakub Slowik to FC Tokyo. It has been confirmed that they have signed up. — Marco Molla (@MarcoMolla) December 6, 2021 FC Tokyo to dziewiąty zespół minionego sezonu J-League. W minionej kampanii […]
06.12.2021