post Avatar

Opublikowane 30.04.2020 16:26 przez

redakcja

Cztery kilometry i dwieście metrów od miejsca, w którym spędzam koronawirusa, mieści się Dom Pomocy Społecznej, od którego jakiś tydzień temu zaczynały się programy informacyjne w Polsce. Abstrahuję od tego, że jak mieszkasz w maleńkiej miejscowości, a widzisz w telewizorze miejsce, które wczoraj mijałeś jadąc do Biedry czy innego Lewiatana, to rzadko z dobrej przyczyny.

Wioska, w której spędzam koronawirusa, zasłynęła medialnie raz – gdy w lodówce pewnej kobiety na zasiłku znaleziono gnijące psie mięso. Był też jeszcze odnoszący sukcesy zespół ludowy. Ale jednak głównie tamto. Nie mnie rozstrzygać dlaczego medialniejsze jest pierwsze od drugiego. Na pewno kryje się za tym jakaś mądra przyczyna, ale na mądrego nie trafiło.

O wspomnianym DPS-ie wiedziałem siłą rzeczy wiele. Nie musiałem googlać. Informacje dochodziły pocztą pantoflową. Choćby i plotki przez płot. Ale też przez osoby, które w tym DPS-ie pracowały, a wcześniej u nas bywały.

Widzicie, z wszelkimi historiami jest tak, że potrzebują ludzkiej twarzy, żeby człowiek się nimi przejął. Nie mnie rozstrzygać dlaczego tak jest. Ale każda tragedia jest w stanie rozpuścić się w tłumie. Dopiero wyjmując stamtąd postać, ukazując wszystko jej oczami, jesteśmy w stanie pojąć co się naprawdę zdarzyło.

Do tego DPS-u zostały oddelegowane pielęgniarki. Ale w niewystarczającym wymiarze osobowym. I pracowały w trybie – na oko – siedmiozmianowym. Sen odbywany w innym wymiarze. Może tym ze „Stranger Things”. Choć wydaje mi się, że i tamtejszy demigorgon, jakby miał wysiadkę w zawirusowanym do cna DPS-ie, zostawionym samemu sobie, to by się dwa razy zastanowił, czy w ogóle z tamtego świata przełazić.

W sieci czytałem listy mężów tych pielęgniarek. I potrafiłem się utożsamić, wczuć, i bardzo to było uczucie z gatunku tych, jakby ci ktoś wyciągał spod nóg dywan, a potem lecisz twarzą nie powiem w co. Myślałem co by było, gdybym ja się znalazł w takiej sytuacji – najdroższa mi osoba tam, pracująca dwieście siedemnaście godzin na dobę, oczywiście nawet bez najbardziej podstawowego zabezpieczenia. Bezsilność. Skrajna. I to nawet najgorsza, bo nie wiem, czy my faceci tak mamy, czy to ogólne, ale jakoś człowiek bardziej się przejmuje, gdy krzywda dotyczy jego bliskich – tych, za których czuje się odpowiedzialny? – niż jego samego.

Mniej więcej pięćdziesiąt kilometrów stąd znajduje się szpital, który przez jakiś czas uznawany był polską stolicą koronawirusa. Prawie jak zimową Zakopane. Ale chyba pamiątek z tej okazji nie sprzedawali. O tym szpitalu mówiło się, że jest tak sobie. Ale zasadniczo nie wnikano w szczegóły. Ale jak pokątnie wnikano w szczegóły, to się okazywało, że cała ochrona przed wirusem jest fikcją, a jak ktoś się załapie na – wybaczcie kwiat polski – popierdalanie w kombinezonie malarskim, to i tak był szczęściarzem. Czemu nie było o takich kwiatkach ciut głośniej – nie wiem. Może ktoś pojechał, sprawdził, i okazało się, że ci lekarze tylko żartowali. To możliwe. Choć możliwe są różne przyczyny.

Tak naprawdę jesteśmy na początku kryzysu koronawirusa. To znaczy, OK – przyszło jakieś przyzwyczajenie do tej rzeczywistości. Bo człowiek się do wszystkiego przyzwyczai. Wygłosił o tym totalnie niemoralny wykład Walter White w Breaking Bad tuż po eksplozji samolotu, której był pośrednią przyczyną. Co nie zmienia faktu, że w wielu fragmentach miał rację. Przyzwyczajamy się.

Dziś wypatrujemy już meczów Ekstraklasy. Dziś zastanawiamy się: fala zachorowań załamie się za tydzień, czy za dwa. A może to już się cofa? A może jeszcze co innego, kojącego. Natomiast prawda jest taka, że ekonomiczne konsekwencje ledwo się zaczynają. Nikt do końca nie jest pewien jak to będzie wyglądać. Ale to może być zupełnie inna rzeczywistość. Mająca konsekwencje dłużej, niż będzie z nami pandemia.

Ja jestem pewien, że nawet, jeśli sprawdzą się pomyślniejsze scenariusze – które raczej sprawdzać się nie lubią – to wyborcy samorządowi raczej nie zagłosują na polityka, który w najbliższym czasie postanowi, że lekarze jeszcze dadzą radę na tych kombinezonach malarskich, bo on musi zapłacić piętnaście tysięcy zawodnikowi sprowadzonemu z Partizana Bardejov. Choć ten zawodnik w sumie się nie sprawdza. I na mecze w sumie chodzi garstka ludzi. I nikt by go nie poznał nawet, jakby się z nim zatrzasnął w windzie. A miasto, które wydaje w ten sposób budżet na promocję, w sumie i tak jest znane. Na przykład wypromowało się ostatnio jako polska stolica koronawirusa. I nawet jeśli będzie chciało odpruć tę łatkę, to wątpię, by najbardziej logiczną ścieżką były bramki z przewrotki. Choć kto tam wie, może jest jakaś mądra przyczyna, która każe sądzić, że tak. Ale z drugiej strony, tam nikt nie umie zrobić przewrotki.

Myślę, że każdy klub, który liczy, że kryzys przetrwa dzięki pieniądzom z miasta, powinien przestać na to liczyć. To się wydaje oczywiste, ale my ogółem lubimy się łudzić. Zamiast przygotowywać się na nadejście złych wiadomości, by podjąć je godnie, chlebem i solą, to łudzić się, że jednak nie przyjdą. Nie mówię, żeby wykonywać paniczne ruchy. Ale szykować plan B. I C. I Z, na najbardziej różnorakie scenariusze, łącznie ze zorganizowaniem otwartego castingu, bo może chłopaki na osiedlu będą chcieli kopać za honor kopania w ulubionym klubie.

Nie wiem. Ale pewne rzeczy po prostu już nie przejdą. Może kiedyś znowu. Jak się uspokoi. Jak kurz opadnie. Sprężynka się znów nakręci. Ale nie w najbliższym czasie.

***

Swoją drogą, najczęściej przy tym wiszeniu na miejskim portfelu mówiło się o klubach z – powiedzmy – czwartej ligi. I rozumiem. Pewnie to poziom, na którym mogłyby kopać chłopaki z osiedla, a kopać za honor kopania w ulubionym klubie. Ale to też nie do końca ich ina. Gdzieś realia, idące od samej góry futbolu, poprowadziły piłkę tak, że i w czwartej lidze było tak a nie inaczej. To wszystko naczynia połączone. Żaden klub nie jest samotną wyspą, żadna liga.

Mnie jednak dlatego bardziej dziwi, gdy klub ekstraklasowy, mając przychody tak z lukratywnych transferów zagranicznych, jak i praw telewizyjnych, i tak dostawał bardzo poważne pieniądze z miejskiej kasy. Nie zawsze jest tak, że szarpał się o te pieniądze – to warto dodać. One się bywało, że pchały. Ktoś chciał się ogrzać w świetle głośnych sukcesów drużyny. Znacznie głośniejszych niż zakup respiratorów na oddział zakaźny w momencie, gdy ten oddział zakaźny obchodził tylko leczonych i odwiedzających, a którzy to łącznie tworzyli grupę mniejszą, niż kibiców czwartoligowego klubu z akapitu powyżej. I tak to się układało.

Ale jednak w tej czwartej lidze klub czasem psa z kulawą nogą nie obchodzi i to jest jedyny sposób, by to się jakkolwiek kręciło i jestem w stanie przyjąć scenariusz, w którym złe były proporcje. Postawienie sprawy: dajemy wam na szkolenie, wychowanków, tu będzie rzetelnie, i tyle. Ale w ESA są inne źródła. Poważne. To nie jest kwestia być albo nie być. Przynajmniej nie powinna. Jak ktoś prowadzi klub w taki sposób, jakby grał w maszyny w klubie „NEVADA 24H ALL IN”, to już inna sprawa.

Leszek Milewski

Fot. NewsPix

Opublikowane 30.04.2020 16:26 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 18
Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
joao_cancelo
joao_cancelo
8 miesięcy temu

o czym jest ten tekst?

Jacek Gmoch
Jacek Gmoch
8 miesięcy temu
Reply to  joao_cancelo

Może jak go przeczytasz to się dowiesz?

Kysewałd
Kysewałd
8 miesięcy temu
Reply to  joao_cancelo

Dobre pytanie…

diogo_jota
diogo_jota
8 miesięcy temu

o czym jest ten tekst?

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
8 miesięcy temu

!

tenor.gif
Bonzo
Bonzo
8 miesięcy temu

Broniłem Leszka, bo kiedyś można było fajnie się zasiedziec przy jego felietonach. Teraz przypomina mi takiego Patryka Rachwała i innych ananasków, którzy na potencjale bujali się w ekstraklasie po kilkanaście lat. Od jakiegoś czasu staram się wejść i przeczytać artykuł Leszka z myślą że może tym razem będzie stary dobry Milewski, ale niestety raz po raz jest chujnia wtórna…

Koniu
Koniu
8 miesięcy temu

Nigdy nie kumałem, dlaczego pan Leszek był tu zawsze uważany za wschodzącą gwiazdę polskiego dziennikarstwa, a na takim choćby Pawle Paczulu w dobrym tonie jest psy wieszać. Niby jest tu jakiś pomysł na felieton, ale to jest tak nierówne i średnie językowo, że aż ludzie się zastanawiają o czym jest. „Spędzanie koronawirusa”? Masakra. Tyle lat w towarzystwie takiego Olkiewicza, który pisze nie bezbłędnie, ale jednak solidnie i Stanowskiego, który lepiej lub gorzej, ale poziom trzyma ponadprzeciętny (bywają też wpadki) i żeby nic się nie nauczyć i nie rozwinąć? Ech…

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
8 miesięcy temu
Reply to  Koniu

O Paczulu to nawet nie wspominaj…Leszkowi w najsłabszej formie, taki Paczul może papier do drukarki nosić, nie wiem czy jest ktoś słabszy od niego w tym weszło.

Blaz
Blaz
8 miesięcy temu

Chryste, co to w ogóle jest? O czym? Co za grafomańskie lanie wody…

Markrak
Markrak
8 miesięcy temu

Co to jest tryb pracy siedmiozmianowy?

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
8 miesięcy temu

Jest mi – z opowieści – znane pewne miasto, którego władze przekażą w tym sezonie ok. 20 milionów zł na zespół piłkarski. Taką kwotę przekazują co roku by pewna grupa mogła się „bawić” w piłeczkę.
Ale ponieważ 20 milionów zł rocznie to za mało, więc w najbliższym czasie miasto zacznie budowę ogromnego kompleksu sportowego dla tej drużyny – szacowany koszt takiego rozwiązania to od 300 do 500 milionów zł.

Wiecie o jakie miasto chodzi? Wiecie o jaki klub chodzi? Wiecie w której lidze gra ten klub?

Miasto to Katowice, drużyna to GKS Katowice – dodajmy „grająca” w… 2 lidze – takie rzeczy tylko w naszym dziwnie śmiesznym kraju.

Kysewałd
Kysewałd
8 miesięcy temu

Kiedyś na końcu bywał dopisek w stylu „napisz autorowi na fejsbuku, że nie umie pisać”, teraz zniknął, bo pewnie fejs został zalany lawiną komentarzy…

Jaj
Jaj
8 miesięcy temu

Jeden z lepszych tekstów jakie czytałem na weszło. W zasadzie napisano już na ten temat wiele, ale LM pięknie to ujął. Czapki z głów.

janek
janek
8 miesięcy temu

kurde to jest tak zle napisane, ze to jakas podszywka musi byc

AmberMozart
AmberMozart
8 miesięcy temu

naiwność. ludzie zybko zapomną i będą chcieli igrzysk. u mnie w robocie już ludzie chodzą wkurzeni, że piłkarzyki nie grają i to najlepiej z widownią. nie obchodzą ich chorzy na jakiejś wssi, skoro to nie ich krewni

Wojciech_Esborodo
Wojciech_Esborodo
8 miesięcy temu

Ale gniot, oddajcie mi czas który straciłem na czytanie tego czegoś

klamot
klamot
8 miesięcy temu

W porównaniu z Pana wcześniejszymi tekstami, trudno się to czyta, konstrukcja tekstu wymusza rytm czytania, jakby ktoś z karabinu strzelał, albo bardzo głośno na maszynie do pisania się wyżywał. Krótkie zdanie – przesunięcie wałka, krótkie zdanie – przesunięcie wałka. Może to tylko mój mózg tak reaguje, ale niezbyt przyjemnie przyswaja się ten tekst.

Słowa typu „googlać” rozumiem, że pojawiły się w SJP jako mowa potoczna, rozumiem również, że grupa docelowa portalu może być nieco młodsza niż ja, ale mimo wszystko razi w oczy.

Tekst trochę o tym, trochę o tamtym, ale do końca nie jestem pewien o czym.

Nie myślał Pan może o wzięciu urlopu od pisania, albo może odświeżeniu swojego warsztatu przez zmianę formy, może jakaś książka do szuflady na ponowne przetarcie szlaku, może dogadać się z kimś kto dobrze rysuje i chwilowo jakieś formy obrazkowe okraszone krótkim tekstem? Zasadniczo cokolwiek, tylko nie felietony na weszło, bo ten format chwilowo rani zarówno odbiorcę, jak i Pana jako twórcę. Wierzę, że wróci Pan silniejszy i w dawnej formie, albo lepszej.

Ps. przepraszam za krytykę, choć z drugiej strony dla żadnego innego dziennikarza na Weszło nie poświęciłbym czasu na napisanie choćby linijki tekstu. Bardzo chciałbym w przyszłości móc znowu napisać pod Pana tekstem „Leszku chapeau bas!”

stag
stag
8 miesięcy temu

Gdy zabrakło piłki to okazało się, że król LM jest nagi i nie ma kompletnie nic do powiedzenia.

Włochy
24.01.2021

Hołd dla polskiej szkoły bramkarzy na włoskiej ziemi

Wojciech Szczęsny plasuje się w ścisłej czołówce bramkarzy świata. Może w trójce, może w piątce, trudno to zmierzyć. Na pewno to top topów i jest to jasne jak słońce na niebie podczas bezchmurnego dnia. I w sumie za rzadko to doceniamy. A wpływ jaki ma na Juventus jest serio olbrzymi. Kilka interwencji w meczu z […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Piątek będzie miał nowego trenera. Dziesiątego od czasu wyjazdu za granicę

Gdy Krzysztof Piątek wyjeżdżał z polskiej ligi, pewnie miał świadomość, że pozna wiele nowych osób. To normalne przy zmianie środowiska, a dla niektórych ludzi pewnie i ekscytujące. Natomiast Piątek chyba wolałby te nowe znajomości… ograniczyć. Niedługo bowiem będzie problem, by jego wszystkich zagranicznych trenerów zmieścić do jednego autobusu. Piszemy o tym, bo Hertha Berlin poinformowała, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nowy selekcjoner kotem w worku? To nie nowość

Dobrzy selekcjonerzy nie zawsze rodzą się z wielkich sukcesów trenerskich. To teza, z którą polecamy oswoić się kibicom z marszu strzelającym do Paulo Sousy. Jasne, kariera Portugalczyka do rewelacyjnych nie należy, ot, mamy do czynienia ze szkoleniowcem, który jednym butem potrafił namalować sukces, by za chwilę drugim zostawić ślad porażki. Mówimy również o człowieku bez […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Harvey Elliott – dzieciak, który może zbawić Liverpool

Od czasów Raheema Sterlinga Liverpool nie wychował piłkarsko żadnego elektryzującego publikę zawodnika. Dojrzewali obrońcy, dojrzewali pomocnicy, ale gracze stricte ofensywni zawsze byli owocami czyjeś pracy. Wydaje się jednak, że niedługo nadejdzie kres tej pięcioletniej posuchy. W 2019 roku na boiskach Premier League zadebiutował Harvey Elliott. Wszedł na dwie minuty w starciu Fulham z Wolverhampton Wanderers, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Lewandowski po rekord, United po awans

Niedziela dla fanów piłki nożnej zapowiada się kapitalnie. Przed nami dwa szlagierowe pojedynki – Schalke kontra Bayern oraz Liverpool kontra Manchester United. Jedni walczą o ligowe punkty, drudzy o awans w Pucharze Anglii. Sprawdziliśmy więc ofertę naszych kumpli, żeby wiedzieć, co warto dziś obstawić i mamy dla was kilka podpowiedzi. Schalke 04 Gelsenkirchen – Bayern […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nigdy nie trenowałem tak ciężko jak u Hyballi. To zaprocentuje w meczach

– Każdy trener ma swoją taktykę i pomysł na grę. Trener Hyballa ma swój. I w tej taktyce, niestety, trzeba bardzo dużo biegać. Możemy sobie pomóc tym, że będziemy zasuwać na treningach, robić na nich dużo kilometrów i będzie wysoka intensywność. To wszystko, czego trener wymaga od nas, ma swoją przekładnię. Jeśli robimy na treningu […]
24.01.2021
Niemcy
24.01.2021

Pogromy, zwroty akcji, dramaty. 10 najbardziej szalonych starć Schalke z Bayernem

Kiedy na początku bieżącego sezonu ligowego Bayern Monachium powiózł Schalke 04 aż 8:0, pewne wydawały się dwie rzeczy. Po pierwsze, że ekipa z Gelsenkirchen będzie miała duże problemy z utrzymaniem się w Bundeslidze. Po drugie, że monachijczycy nie będą mieli żadnych problemów z obroną mistrzowskiego tytułu. No i jak na razie wszystko przebiega zgodnie z […]
24.01.2021
Anglia
24.01.2021

Derby Anglii dowodem na to, że nic w futbolu nie jest wieczne

Zaledwie tydzień po ostatnim meczu Manchesteru United z Liverpoolem, czeka nas powtórka. Podopieczni Jurgena Kloppa przyjadą na Old Trafford w ramach kolejnej rundy Pucharu Anglii. Nie będzie to jednak zwyczajny mecz, bo pierwszy raz od dawien dawna to nie oni będą faworytami.  Gdy w minioną niedzielę oba kluby wybiegały na murawę podczas meczu Premier League, […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Freebet 25 PLN na wszystkie ligi z TOP 5 w TOTALbet!

W TOTALbet czeka nas kolejny weekend z promocjami w tle! Tym razem ten legalny polski bukmacher ma dla nas darmowe zakłady. Freebety 25 PLN czekają na każdego, kto obstawi mecze czołowych lig w Europie – Premier League, Ligue 1, La Ligi, Bundesligi oraz Serie A. Jak odebrać nagrodę? Sprawdźcie! ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO LINKU I […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Futbol Totalny – 60 PLN bonusu na Serie A!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na włoską Serie A. W weekend czeka więc na nas 60 PLN bonusu za typowanie […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Coraz więcej Polaków w Turcji – obstaw Super Ligę bez ryzyka w Totolotku!

Damian Kądzior i Jakub Szumski powiększyli ostatnio naszą kolonię w lidze tureckiej. Na dziś liczba Polaków grających w Super Lig oraz na jej zapleczu jest już dwucyfrowa. Legalny bukmacher Totolotek postanowił to uczcić, dlatego w weekend spotkania tureckiej ekstraklasy zagramy bez ryzyka! W ramach promocji „Lucky Loser” za nietrafiony kupon zgarniemy bonus. ZGARNIJ BONUS DLA […]
24.01.2021
Włochy
24.01.2021

Fiorentina 1998/99. Eksplozja, kontuzja, karnawał i niespełnione marzenie o scudetto

7 lutego 1999 roku. Fiorentina, prowadząca w Serie A po dziewiętnastu ligowych kolejkach, podejmuje przed własną publicznością Milan. Drugi w tabeli włoskiej ekstraklasy. Spotkanie kończy się bezbramkowym remisem. Czyli  w miarę przyzwoitym rezultatem, patrząc z perspektywy ekipy z Florencji. Mimo to, gospodarze z murawy zeszli z minami tak nachmurzonymi, jak gdyby dopiero co przerżnęli 0:5. […]
24.01.2021
Weszło
24.01.2021

Nie będę mamił opowieściami o pięknym i cudownym futbolu

Jak to się stało, że do szatni Podbeskidzia wrócił uśmiech? Dlaczego wolał nie konsultować się z Krzysztofem Brede? Skąd decyzja o odstrzeleniu kilku zawodników w zimowym oknie transferowym? Na ile jego poprzednia kadencja w Bielsku-Białej miała wpływ na to, że ponownie dostał pracę w klubie? Jaki jest jego pomysł na poprawę wyników Podbeskidzia i dlaczego […]
24.01.2021
Inne sporty
24.01.2021

Rok temu król wrócił. Dziś król upadł. McGregor pokonany!

Conor McGregor był zdecydowanym faworytem starcia z Dustinem Poirierem. Conor McGregor miał dziś zapewnić sobie miejsce w walce o pas kategorii lekkiej. Conor McGregor miał znów przynieść UFC miliony w pojedynku o mistrzostwo. Nic z tego nie wyszło – Poirier wziął rewanż za porażkę sprzed ponad sześciu lat i w drugiej rundzie mocnymi ciosami rzucił […]
24.01.2021
Weszło
23.01.2021

Milik przypomniał sobie, że gra w piłkę. Szkoda, że reszta Marsylii o tym zapomniała

Pamiętacie jeszcze, jak Krzysztof Piątek trafiał do Milanu, Rossoneri bili rekordy oglądalności w telewizji, a wszyscy nagle zaczęli się fascynować Serie A? Debiut Arkadiusza Milika w Marsylii sprawił, że mamy małe deja vu. Tyle że sam zainteresowany raczej nie będzie go wspominał dobrze. Nieco ponad 30 minut, które dostał od Andre Villasa-Boasa, okazało się zbyt wysoko […]
23.01.2021
Hiszpania
23.01.2021

Real rozsierdzony, kibic zadowolony

Jeśli można w jakikolwiek sposób próbować zmyć plamę na śnieżnobiałej królewskiej koszulce – to w taki sposób jak dzisiaj. Real Madryt świeżo po pucharowej wtopie pojechał do Kraju Basków i przynajmniej częściowo zrehabilitował się w oczach kibiców. Rozwścieczony i rozdrażniony Real rzucił się na to biedne Alaves z taką zaciekłością, że w przerwie było już […]
23.01.2021
Weszło
23.01.2021

Kiedyś ten moment musiał nadejść: porażka Milanu po bardzo słabej grze

Zero argumentów. AC Milan dzisiaj ugościł u siebie Atalantę Bergamo po królewsku, z tradycyjnym hasłem „nie zdejmujcie butów” oraz oprowadzeniem przyjezdnych po wszystkich pokojach. Tak słabego meczu lider Serie A w tym sezonie jeszcze nie zagrał, a z drugiej strony – Atalanta potwierdziła, że niepowodzenia z pierwszej części ligi były wypadkiem przy pracy, a może […]
23.01.2021
Inne sporty
23.01.2021

Dzień drugich miejsc. Skoczkowie w Lahti, Maliszewska na gdańskim lodzie

Za każdym razem czegoś brakuje. W Zakopanem zadecydował jeden skok Andrzeja Stękały. Dziś Stękała latał znakomicie, ale w swojej pierwszej próbie gorzej zaprezentował się Dawid Kubacki. I ostatecznie nasi skoczkowie przegrali w konkursie drużynowym z Norwegami. Również druga była Natalia Maliszewska w mistrzostwach Europy w rywalizacji na 500 metrów  – swoim koronnym dystansie.  Znów jeden […]
23.01.2021