post
Avatar

Opublikowane 29.04.2020 14:12 przez

redakcja

Nie sztuką jest zadłużyć klub, sięgnąć po trofea, a potem zbankrutować czy martwić się, co z tym fantem zrobić. Sztuką jest grać według zasad, bo jeśli wtedy zbudujesz coś ciekawego, później masz szanse pójść za ciosem i utrzymać się choćby blisko szczytu, nawet jeśli finansowo brakuje ci do najlepszych sporo. Nie ma wątpliwości: Arka taką szansę miała, ale została ona absolutnie zaprzepaszczona. Nie ma też wątpliwości, kto jest w największym stopniu winny: Włodzimierz i Dominik Midakowie.

Jeden z najniższych budżetów w lidze, a jednak. Puchar Polski w 2017 roku, Superpuchar w 2017 i 2018, dwumecz w europejskich pucharach – jeden, skromny, ale bez żadnego wstydu, żółto-niebiescy polecieli przecież dopiero w ostatnich sekundach starcia z Midtjylland. Do tego spokojne utrzymanie w rozgrywkach 17/18 – Arka miała siedem punktów przewagi nad kreską, kończyła sezon na lepszej pozycji niż rywale z Gdańska, ba, wcześniej istniała realna szansa, by co najmniej wyrównać swój rekord, czyli siódme miejsce z 1978 roku. To się nie udało, również przez problemy z bazą, co zimą utrudniało przygotowania (o czym później).

Czy Arka była więc przed przyjściem Midaków klubem idealnym? Absolutnie nie, bo w idealnym świecie dla piłkarza nigdy nie brakuje posiłku, piłkarz ma zawsze odpowiednią koszulkę na mecz, ale błędy to rzecz ludzka. Natomiast błądzić ciągle z tą samą niezmąconą niczym pewnością siebie to już głupota, za którą Arka teraz płaci.

W krótki czas zaprowadzono rodzinny, mały, ale porządnie zarządzany i wypłacalny klub na skraj bankructwa – takie zdania dzisiaj słychać w Gdyni.

Lipiec, 2017 roku. Wtedy to się wszystko zaczęło, bo to właśnie wówczas ogłoszono, że Dominik Midak przejmuje stery w Arce. Z jednej strony dziwiono się, że tak młody chłopak może prowadzić klub w Ekstraklasie, ale i on zapewniał, że sobie poradzi, a i też głupio było patrzeć w PESEL, skoro dużo starsi od niego odstawiali różne cyrki. Młody, ale zdolny. Zakładano.

Rozmawiałem już z prezesem Wojciechem Pertkiewiczem i najważniejsze jest dobro klubu i spokój zawodników. Nie będzie żadnej rewolucji. Nie pcham się na afisz. Nie będzie więc pustych obietnic w wywiadach. Zmiany są nieuniknione, ale przed nami początek sezonu i teraz najważniejszy jest spokój drużyny – zapowiedział na początku swojej przygody z klubem Midak.

I… rzeczywiście tak było. Owszem, Midak udzielił paru wywiadów, ale nie padały tam kontrowersyjne tezy i faktycznie w Gdyni wspominają, że Midak początkowo stał nieco z boku i uczył się klubu. Zespół grał raz lepiej, raz gorzej, ale jak zostało wspomniane, po 20. kolejce był szósty w tabeli, więc wystarczy spojrzeć, gdzie jest teraz po 26.. Walczy o życie, być może gdybyśmy wciąż grali, tego życia by już nie było (bo i gdzie szukać optymizmu).

Natomiast po pierwsze w Gdyni nie do końca podobało się to, jak gra Arka. Nie był to futbol piękny, ale skuteczny.

4:1 z Jagiellonią.

5:0 z Sandecją.

4:0 z Bruk-Betem.

1:0 z Legią.

Jak grać pięknie z Siemaszką, Piesiem i Jankowskim? Tego nie wiemy, ale w Gdyni tego chciano. Ponadto przyszła zima, a zimy w Gdyni były wówczas o tyle trudne, że nie było gdzie trenować. Ktoś powie, że przesada, ale jeśli piłkarze przed jednym z meczów muszą zagrać w koszykówkę na hali, bo inaczej nie będzie zajęć, to mówimy o pewnej patologii. Co więcej, trener Ojrzyński nie pudrował trupa i mówił otwarcie, że jest źle.

My bazujemy na pracy, rzetelności. Myślę, że to jest następny ruch dla PZPN-u, by wymagania zwiększyć o pełnowymiarowe podgrzewane boisko trawiaste. Wy dziennikarze nas oceniacie, porównujecie do najlepszych, a my nie mamy podstawowych narzędzi pracy. Piłki mamy, ale boisk nie mamy. Wiem, że kilka takich klubów jest w Ekstraklasie, a te zespoły z lepszą bazą mają ułatwione zadanie. Niektórzy mają też trochę szczęścia i lepszy klimat – opowiadał Ojrzyński, co się w klubie nie podobało.

Trener wiedział już po przegranej w Kielcach w Pucharze Polski, że może być po nim. Właścicielom bardzo był nie w smak fakt tej porażki, tym bardziej że udział na Narodowym kalkulowano jako w miarę pełny wpływ. Wówczas, jak wspominał Ojrzyński, wywiązał się taki dialog:

– Będziemy musieli poważnie porozmawiać.

– Czekam. Jeszcze nigdy poważnie nie rozmawialiśmy.

Do rozmowy nie doszło, ale Ojrzyński dostawał sygnały, że w klubie dzwoni się po trenerach i mimo ogrania Korony w rewanżu, awansu na Narodowy, utrzymania, umowa ze szkoleniowcem nie została przedłużona.

I wjechał na białym koniu on. Zbigniew Smółka. Mędrzec, gawędziarz. Gdyby jego drużyna grała tak dobrze, jak pan Zbigniew o tym opowiadał, dzisiaj Arka zastanawiałaby się, czy Liga Mistrzów wznowi granie, bo trzeba jednak ten Juventus pyknąć.

Otwarcie mówiono: mamy grać ładnie. Mamy grać ofensywnie. Mamy wygrywać. – Zależy mi na tym, żeby Arka w przyszłości prezentowała futbol bardziej atrakcyjny. Dziś gramy piłkę opartą o walkę, i to jest OK, natomiast jeśli chcemy pójść dalej, rozwijać się, przede wszystkim budować zawodników, musimy być bardziej kreatywni na boisku – mówił Midak w „Piłce Nożnej”.

I pomysł Smółki kupiono. Pertkiewicz wspominał: – Propozycja, by porozmawiać ze Smółką, wyszła chyba od Dominika i przed podpisaniem kontraktu spotkaliśmy się z trenerem kilkukrotnie. Powiem tak: dobrze to w tych rozmowach wyglądało. Później czyny i słowa nieco się rozjechały na kilku poziomach. Były inne opcje, jedna zagraniczna, spotykaliśmy się wspólnie z Dominikiem Midakiem i Piotrkiem Włodarczykiem z kandydatami i wspólnie podjęliśmy decyzję, że to, co trener Smółka nam rozrysowuje, to się trzyma kupy i fajnie wygląda. Kiwaliśmy do siebie głowami, że jest dobrze, ale okazało się, że się pomyliliśmy.

No bo ile tych dobrych meczów za Smółki było? Początek z Legią w Superpucharze, pamiętne są starcia z Wisłą Kraków i Miedzią, 4:1 i 4:0, a tak to jesienią raczej nic ponadto, co zrobił Ojrzyński. Tyle że ciągle wisiało to widmo ładnego grania, które raczej rzadziej było widać, niż częściej.

Trudno powiedzieć, że wówczas w szatni istniała jakaś większa wspólnota. Jankowski strzelił siedem goli jesienią, więc chciał podwyżkę, a jak mu odmawiano – pojawił się element tak zwanych much w nosie. Janota też grał nieźle, więc chciał z kolei wyjechać, ale musiał zostać na jeszcze jedną rundę. Jak można usłyszeć, zarysowywała się coraz większa granica między obcokrajowcami a Polakami, nici porozumienia raczej nie było, z nowych twarzy starał się te dwie grupy łączyć tylko Maghoma.

Nie pomagał Smółka. Umiał piłkarzowi powiedzieć, że jest kozakiem i idziemy podbijać świat, by następnie o tym samym zawodniku wypowiadać się już najgorzej, gdy rozmawiał z kimś innym.

No i Smółka wszystko wiedział najlepiej.

O ofensywnym stylu gry:

– Co to znaczy, że ten trener chce grać w piłkę, a ten nie chce? Nie, każdy trener chce dominować i posiadać piłkę, bo jak masz piłkę, to nic ci się nie stanie. Oczywiście, są fazy przejść, defensywa, ofensywa – wszystko jest ważne. Ale każdy chciałby dominować, naprawdę. To żadna filozofia, o której mówi się i pisze tak wiele.

Po przegranej z Piastem:

Piast, nawet grając w przewadze, miał trudności ze zdobyciem gola. Znakomitą dyspozycję zaprezentował dzisiaj Pawel Steinbors. Uważam, że bramka, którą strzelił Piast, padła po dosyć przypadkowej akcji. My natomiast przeprowadziliśmy kilka ciekawych kontrataków.

Po przegranej z Jagiellonią:

– Uważam, że zagraliśmy najlepszy mecz w sezonie.

Po przegranej z Koroną:

Nie graliśmy w piłkę i Korona nie chciała w nią z nami grać.

Po 0:0 z Cracovią:

– Nie zagraliśmy słabego spotkania.

Po tym, jak Arka przegrywała mecz za meczem wiosną:

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest Arka z listopada czy grudnia. Bronię swoich piłkarzy, z którymi jedziecie jak z furą gnoju. Po mnie możecie, ja biorę odpowiedzialność. Powiem tak: w ocenie mojej i mojego sztabu Adam Deja był najlepszym piłkarzem Arki w rundzie jesiennej. Ile razy go doceniliście? Ja zawsze będę bronił swoich piłkarzy, odpowiedzialność bierze trener. Natomiast uważam, że mieliśmy naprawdę dobre momenty na Lechu, widziałem, że drużyna daje z siebie wszystko, walczy, chce wrócić na dawne tory. Daliśmy w tym sezonie wiele spotkań, w których Arkę oglądało się z przyjemnością. Ja się nie będę chował, rozmawiam z wami po męsku, ale dzisiaj gościem powinien być trener Fornalik.

No ale właśnie… nosa do piłkarzy też czasem brakowało. Owszem, transfery Janoty i Deji były fajne, natomiast błędów potrafimy wskazać o wiele więcej. Transfer Banaszewskiego ze Stali Mielec. Fatalne potraktowanie Da Silvy, który miał być szóstym czy siódmym skrzydłowym z kolei do grania, a konkurencja naprawdę nie była mocna (poza tym Marcus to ikona klubu i iść z nim na wojnę, to głupota).

A kto wyrzucił Klimczaka? Smółka. Potem Klimczak nieźle odnalazł się w ŁKS-ie, a Arka została z Olczykiem jako alternatywą. O Olczyku Janusz Kupcewicz mówił, że nie można go nazywać piłkarzem i my jakoś Kupcewiczowi ufamy w tej sprawie.

Trener Smółka absolutnie nie przyjmował do wiadomości tego, co mówili mu inni. Był przekonany, że zawsze ma rację, bo sam wszystko robi najlepiej. Oczywiście pewność siebie jest ważna, ale jest cienka granica między pewnością siebie a megalomanią – mówił Michał Nalepa na portalu arkowcy.pl.

Efekt był taki, że Arka pod wodzą Smółki nie wygrała meczu od listopada do kwietnia i dopiero wtedy, przed derbami z Lechią, postanowiono go pożegnać. Gdyby to zależało od Pertkiewicza, zwolnienie nastąpiłoby dużo szybciej, ale Midak Smółce ufał momentami i bezgranicznie. Smółka mógł więcej, on przecież też narzekał na bazę zimą, więc gdyby Ojrzyński robił takie wyniki i dołożył do tego krytykę klubu, miałby wypowiedzenie na biurku w okolicach lutego.

Smółka nie. Ba, Smółka jeszcze długo po zwolnieniu pozostawał w kontakcie z właścicielem, który radził się go jak postępować. Jak można pytać o to gościa, który popełnił tyle błędów… Znów nie wiemy.

Ostatecznie Smółka skończył swoją przygodę – przynajmniej trenerską – w klubie w sposób dziwaczny, tak trzeba nazwać moment, w którym piłkarze na kartkach typują skład na mecz z Lechią.

I tak naprawdę wydaje się, że postać Smółki na dobre zachwiała gdyńską konstrukcją. Oczywiście to nie jest tak, że Smółka jest wszystkiemu winien, ale fakty są proste:

to pod wodzą tego trenera Arka zaliczyła ogromny sportowy dołek,

to Smółka podzielił Pertkiewicza i Midaka.

Ten pierwszy po wyczekiwanym zwolnieniu trenera jeszcze jakoś funkcjonował w klubie, ale już czuł, co się święci.

– W lutym-marcu były pierwsze sygnały przy okazji rozstania z trenerem Smółką. Pomiędzy właścicielem a zarządem rozchodziły się drogi co do momentu zakończenia współpracy z trenerem. Ja byłem zwolennikiem dużo wcześniejszego pożegnania z różnych względów, nie tylko sportowych. Dominik miał inny pomysł i skończyło się tak, jak się skończyło. Współpraca wróciła na dobre tory, ale to nie była już ta sama relacja. Coś wisiało w powietrzu – mówił Pertkiewicz.

W końcu zastąpiono go Grzegorzem Stańczukiem i nie było to żadne zaskoczenie dla odchodzącego prezesa.

Zanim natomiast o Stańczuku, warto przywołać Jacka Zielińskiego, który został potraktowany w klubie bardzo źle. Zwrócono się do niego w momencie, gdy Arka była nad przepaścią i on ją z tej drogi zawrócił. Ale znów: to nie był trener z tej wymarzonej bajki, z tej gdyńskiej tiki-taki, która miała zawojować polski futbol. Dlatego, gdy na początku kolejnego sezonu było słabiej (ale znów nie najgorzej), trenera bez żalu pożegnano.

W ścisłym kierownictwie klubu można było usłyszeć zarzuty, że Zieliński ma przestarzałe metody treningowe, a Arka jest przecież nowoczesna i kto to widział.

Nie zwrócono niestety uwagi, że do klubu ściągnięto komediantów. Że klub ma wciąż właściwie jednego skauta, Janusza Kupcewicza (sporą część zimowego okienka spędził w USA, bez związku z transferami). Że pomagać miał ktoś wyciągnięty z YouTube’a. Winny był Zieliński, tak to sprzedawano kibicom.

Nie pasował do koncepcji nowej Arki, którą ogłoszono z przytupem, wtedy, gdy odszedł Pertkiewicz, wtedy, gdy zatrudniono Grzegorza Stańczuka i ściągnięto Marko Vejinovicia. Z tym drugim klub zaszalał, dając mu kosmiczną pensję. Odchodzący prezes w wywiadach jeszcze wierzył, że są na to środki, że Midakowie wreszcie w Arką zainwestują i dlatego postanowiono pójść tak szeroko z Holendrem, przebijając ofertę Zagłębia Lubin.

Stańczuk nie zaczął swojej prezesury od udzielenia szeregu wywiadów, tylko zabrał się za przygotowanie planu, jak w kilka lat Arka ma stać się solidnym klubem, który nie zaatakuje mistrzostwa, ale będzie umiał ładować się regularnie do górnej ósemki. Ten plan zakładał na przykład budowy boiska pod balonem – bańkę mieliby dać Midakowie, a bańka pochodziłaby z funduszy rządowych, tak można to dziś robić i inne podmioty z tego korzystały.

Ogólnie Midakowie mieli pompować w klub około dwóch milionów złotych rocznie. Z perspektywy szarego człowieka bardzo dużo, z perspektywy właściciela klubu bardzo mało (tym bardziej, jeśli dajesz ponad sto tysięcy miesięcznie Vejinoviciowi).

Plan wreszcie został przedstawiony, natomiast nie doszło do jego akceptacji. Chcąc nie chcąc, Rafał Żurowski wysypał się dlaczego:

Pokazaliśmy i zaprezentowaliśmy im ten plan dopiero na przełomie listopada i grudnia. Niestety, w międzyczasie, odkąd przyszedł prezes, do zaprezentowania tego planu dużo zaczęło się dziać – bardzo złe wyniki, co z kolei sprawiło, że nienawiść w stosunku do właściciela wróciła, bo wybrzmiewała ona już w poprzednim sezonie. Transparenty, krzyki, nawoływania wobec Dominika i Włodzimierza Midaków wróciły na stadion i przetoczyły się przez całe środowisko Arki Gdynia. Natomiast nie było to nic nowego. Problem w tym, że doszły do tego te wyniki i sytuacje związane z sędziami.

Żurowski nie chciał w tamtej rozmowie wprost przyznać, że Midakowie rzeczywiście obrazili się na sędziów i stąd ta niechęć do inwestycji, ale tak w istocie było. Stańczuk przekonywał ich, że sędziowie mogą wpłynąć niechcący na jeden, drugi, trzeci mecz, ale na długofalowy plan nie mają żadnego wpływu i głupotą jest obrażać się na rzeczywistość. Midakowie niestety nie chcieli słuchać, a dowodem ich wściekłości na arbitrów dostarczali sami, choćby za sprawą Twittera:

Stańczuk zrezygnował, bo tak już jest, że poważny facet nie chce współpracować z niepoważnymi.

Z tego samego powodu finansowanie wstrzymało miasto i właściwie stało się jasne, że w Arkę zainwestowali ludzie nieodpowiedzialni. A właściwie może „zainwestowali” to złe słowo, bo od początku bycia w Arce Midakowie nie wyłożyli z własnej kieszeni ani złotówki. Klub funkcjonował, bo był zbilansowany, ale w momencie, gdy zaczęto bić rekordy pensji, dawać takim ogryzkom jak Busuladzić po kilkadziesiąt tysięcy złotych, wszystko runęło jak domek z kart.

Postawiono na PR, nie na rozsądną pracę. Od początku trzyletni kontrakt dla Vejinovicia budził wątpliwości, bo o ile na półrocznym wypożyczeniu piłkarz chciał się wypromować, o tyle teraz nie ma ku temu powodów. Czy gra źle? Nie. Czy gra gorzej niż wtedy? Tak. Czesław Boguszewicz, zdobywca z Arką Pucharu Polski w 1979 roku zarzuca mu brak zaangażowania.

Zresztą w Arkę, a właściwie we władze Arki, biją dzisiaj wszyscy. Wspomniany Boguszewicz dla Przeglądu Sportowego:

Panowie Midakowie już nawet boją pokazywać się w Gdyni i wcale się nie dziwię. Nagrabione mają tutaj niesamowicie. Konflikty właściciela z kibicami zdarzają się w różnych klubach, ale akurat oni nie mają żadnego argumentu, który by ich bronił.

Pertkiewicz dla Polsatu Sport:

Nie ma mnie w klubie ponad pół roku, ale plik Excel działa i porobiłem pewne symulacje. Wygląda to… słabo. W Arce problemy się kumulowały i w końcu eksplodowały. Chciałem wierzyć i po rozstaniu z klubem w wywiadach podkreślałem, że cieszę się, że plan jest ambitniejszy, przychodzą teoretycznie lepsi zawodnicy, drogie transfery i tak dalej. Podkreślałem podwójną linią, że mam nadzieję, że powstał plan na finansowanie tych ruchów, bo wcześniej przyjęty budżet był zbilansowany, ale nie obejmował tych kosztów. Rezygnacje w zarządzie i radzie nadzorczej, wycofanie się kilku wieloletnich partnerów w tym największego – Miasta Gdynia, pokazują, że kłopoty są potężne. Powiem tak – naiwna dusza chciałaby wierzyć, że jest plan na uratowanie. Później odpalam plik finansowy, analizuję sytuację okołosportową i rozum zaczyna przeważać nad duszą.

Kibice Midaków nienawidzą. Nie można się oczywiście godzić na ich różnego rodzaju przedsięwzięcia, natomiast faktem jest, że Midakowie nie zrobili nic, by zasłużyć na szacunek. Skoro olewasz nawet walne zgromadzenie, tak istotne z punktu widzenia funkcjonowania klubu, to co trzeba o tobie myśleć?

Nie ma już trenera Rogicia. On odejść chciał już zimą, kiedy widział, co się święci, bo apelował o wzmocnienia, a wydaje się, że dostał tylko jedno poważne: Mihajlovicia. O pozostanie wówczas Rogicia prosili piłkarze, którym trener wydawał się dobrym fachowcem. No ale tak czy siak, już go nie ma.

Są za to długi i znaki zapytania. Siedem milionów dziury w budżecie, sam wspomniany Vejinović wykreował dwie bańki zadłużenia. Brak pensji, bo z czego płacić, skoro wycofują się sponsorzy, a miasto wciąż nie wróciło? Przydałby się nowy właściciel, ale…

a) Włodzimierz Midak jeszcze niedawno chciał za klub dwie bańki, więc
b) kupiec musiałby wyłożyć coś z własnej kieszeni i jeszcze zasypać dziurę, a przecież
c) jesteśmy w czasie pandemii koronawirusa i ludzie mają lepsze wydatki niż zadłużony klub sportowy.

To wszystko przerosło choćby grupę związaną z Romanem Walderem, która sondowała zakup klubu, ale musiała się wycofać.

Teraz piłkarze oficjalnie przyznają w wywiadach, że nie wiedzą, co ich czeka, a jeśli liga miałaby wrócić, to granie o utrzymanie w takiej atmosferze byłoby karkołomne.

Cóż, Midakowie popełnili właściwie wszystkie możliwe błędy.

Nie chcieli inwestować, ale udawali, że chcą.

Poddawali się absurdalnym czynnikom zewnętrznym, takim jak sędziowie.

Mieli wrażenie, że wszystko wiedzą najlepiej, a na pewno, że wiedzą więcej od ludzi siedzących w piłce dużo dłużej niż oni.

W tani sposób chcieli się przypodobać kibicom.

Jednocześnie ich lekceważyli.

Stawiali na nieodpowiednich ludzi.

Gdyby stworzyć ranking najgorszych właścicieli polski klubów w XXI nie ma wątpliwości, że zajęliby miejsce w pierwszej dziesiątce. Kto wie, może zahaczyliby o pierwszą piątkę. Dużo wyjaśni w tej sprawie przyszłość: jeśli Arka miałaby zacząć kolejny sezon w czwartej lidze, nieporadność Midaków będzie pamiętana do końca świata.

PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix/FotoPyk

redakcja

Opublikowane 29.04.2020 14:12 przez

redakcja

Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Prasówka
19.04.2021

PRASA. Do końca kwietnia decyzja w sprawie Świerczoka. Piast pobije rekord?

– Do końca kwietnia Piast Gliwice musi zdecydować, czy wykupi Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Jeżeli chce to zrobić, musi zapłacić milion euro, czyli ustanowić efektowny transferowy rekord w historii klubu. Świerczok – najlepszy napastnik Piasta i jeden z najlepszych w całej ekstraklasie – w tym sezonie gra tylko na zasadzie wypożyczenia, co i tak […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga i superhajs. Jak ma wyglądać podział pieniędzy w Superlidze?

3,5 miliarda euro mają mieć do podziału kluby założycielskie Superligi. Za sam udział w fazie grupowej przykładowa Barcelona ma zgarnąć 180 milionów euro. Czyli o około 50 milionów euro więcej niż Bayern Monachium za triumf w zeszłorocznej Lidze Mistrzów. O jakich pieniądzach mówimy w kontekście Superligi? Oczywiście na dziś to dopiero plany Superligi i przecieki, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 33
Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Powazny
Powazny
11 miesięcy temu

Biedny trener Zieliński. Jak można było pozbyć się młodego fachowca z wizją?

KoloKolo
KoloKolo
11 miesięcy temu
Reply to  Powazny

A Tobie co Zieliński zrobił złego? Bo Arce uratował ligę i dużą kasę – i to ze składem bardzo słabym.

Powazny
Powazny
11 miesięcy temu
Reply to  KoloKolo

Nic mi złego nie zrobił. Jednak uważam, że jego kadencja była spod znaku “nowej miotły”. Doskonale pamiętam styl, w jakim Zieliński prowadził Arkę, a jego utrzymanie to nic innego jak powygrywanie z drużynami, które o nic już nie grały. Początek kolejnego sezonu idealnie to potwierdził. Pojedyncze przebłyski to dla mnie bardziej zasługa Schirtladze. Dziwi mnie też, że w erze wylewania pomyj na polską piłkę ligową, wciąż trzymamy się tych samych nazwisk, a najbardziej denerwują mnie nazwiska zamieszane w afery korupcyjne przed latami. Czytając artykuły weszło nt Arki, która jest mi klubem bliskim, zgadzam się z większością krytyki w nią wymierzonej, ale niektóre wnioski wołają o pomstę do nieba. Pozdrawiam!

TAG
TAG
11 miesięcy temu
Reply to  Powazny

Teraz mamy poważniejszego .

Zakolak usuwa komentarze
Zakolak usuwa komentarze
11 miesięcy temu

Leśny = Midak

AKS Zły rządzi w Stolicy
AKS Zły rządzi w Stolicy
11 miesięcy temu

Midak aż takiego hajsu nie wyprowadzi

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
11 miesięcy temu

Bo nie ma i nie będzie tyle w kasie.

Adriann
Adriann
11 miesięcy temu

Litości poważnie. Nie żebym bronił Zielińskiego czy Ojrzynskiego .Trenerzy obaj to jednak realisci. Teraz Arka która ani nie ziebi ani grzeje będzie grać w 4lidze pięknie .Kibice będą tą grą zachęceni i super.A właściwie karma wraca. Puchar na “Narodowym” i wcale się nie cieszę.

jop10
jop10 (@jop10)
11 miesięcy temu

.

Opera Zrzut ekranu_2020-04-29_162645_www.wykop.pl.png
KoloKolo
KoloKolo
11 miesięcy temu
Reply to  jop10

Dobre! Szczególnie to trzecie od lewej – Lechii!

Jan
Jan
11 miesięcy temu
Reply to  jop10

Po co fotkę żony tu dajesz, nie kumam

jop10
jop10
11 miesięcy temu
Reply to  Jan

Chciałem wrzucić zdjęcie twojej, ale odrzuciło, że materiał wywołujący odrazę, czy coś takiego.

Marian
Marian
11 miesięcy temu

Vejinović kontrakt marzenie! Reszta pieniędzy na koncie za 10 lat po wygraniu 19 spraw przed Trybunałem Arbitrażowym UEFA

Tytus_Sz
Tytus_Sz (@tytus_sz)
11 miesięcy temu

Dei, a nie Deji

Przecinek
Przecinek
11 miesięcy temu

Ciężko się to czyta ze względu na interpunkcję ( “suwerenny przecinek” ) i marny styl.

Przecinek
Przecinek
11 miesięcy temu

Ciężko się to czyta ze względu na interpunkcję ( “suwerenny przecinek”, stawiany byle gdzie ) i marny styl.

Wujek Dobra Rada
Wujek Dobra Rada
11 miesięcy temu

Do pełnego obrazu sytuacji w Arce przydałby się głos drugiej strony. Polecam przeprowadzenie wywiadu o Arce ze Z. Smułką, z Vejinoviciem, z Busuladziciem, z Serrarensem, z młodymi piłkarzami Arki, którzy nie mogą się przebić do pierwszej drużyny. No i oczywiście z Midakami.

Rocky
Rocky
11 miesięcy temu

Niestety Pertkiewicz nie był lepszym prezesem niż Midak. Owszem nie wypomował z klubu 7 milionów ale kilka popłynęło na Cypr. Gdzie? Do kogo? Czy dotych samych osób, które “sprzedały” go Midakom? Nie wykorzystał w żaden sposób sukcesów klubu PP i 2 razy SP. Nie pozyskał żadnego partnera przez duże P do klubu, minimalizm i brak znajomości futbolu, zły dobór pracowników, fijcyjny marketing, zarządzanie dobre dla klubu z III poziomu rozgrywek, parcie na szkło itd. Gdyby był taki rewelacyjny to by nie robił a Twitterze konkursów z nagrodami /pamiątkami klubowymi /, które za darmo zabrał z klubu tylko by przebierał w ofertach z innych klubów. A jest na bezrobociu i niech tak zostanie.

Miau
Miau
11 miesięcy temu
Reply to  Rocky

Przecież Pertkiewicz to stary lechista z Karwin, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie?

TAG
TAG
11 miesięcy temu
Reply to  Rocky

Pertkiewicz przez te 7 czy 8 lat, z gówna zrobił śmietanę. Spłacając długi po poprzednikach całkiem nieźle zarządzał klubem – gdyby nie to obciążenie, pewnie nie musiałby tak szukać oszczędności na każdym kroku.. A jak doszedł do etapu, że wszytko zaczynało fajnie wyglądać – to stało się, to co się stało …

daw
daw
11 miesięcy temu
Reply to  TAG

on splacil? mi sie wydaje ze miasto splacilo. Pert był mierny, nic nie zrobił bo niczego nie umial. Wszystkie sukcesy sportowe Arki to zasługa piłkarzy oraz Nitka, Ojrzyńskiego, Kleindinsta. Pert podpisal te wysokie kontrakty amatorow hiszpanskich wiec niech teraz idzie siedziec

Agata
Agata
11 miesięcy temu

Polać mu. Dobrze pisze

Krzys
Krzys
11 miesięcy temu

Z jednej strony nieporadność a z drugiej bawić się klubem ekstraklasy nie wkładając w to własnej złotówki to jednak sztuka

Waldi
Waldi
11 miesięcy temu
Reply to  Krzys

Chwilę mógł się pobawić, bo miał człowieka, który jakoś to spinał. Jak wyrzucił Pertkiewicza to zaczęła się jazda w dół. Wariackie ambicje bez pieniędzy ale z kosztami

TAG
TAG
11 miesięcy temu

Super rzeczowy artykuł obrazujący sytuację w Klubie. Zabrakło mi tylko komentarza na temat działań Żurawskiego i Łukasiewicza – którzy pościągali wspaniałych zawodników.. dzieląc się prowizjami menadżerskimi z kolegami od których ich wzięli. To oni doradzali transfery i postawili kropkę nad i ..

TAG
TAG
11 miesięcy temu

“Nie sztuką jest zadłużyć klub, sięgnąć po trofea, a potem zbankrutować czy martwić się, co z tym fantem zrobić.” – nie taka była kolejność panie redaktorze..

RUGO
RUGO
11 miesięcy temu

Co ???? SIEMASZKO ARKO !!!

RUGO
RUGO
11 miesięcy temu

CO ??? SIEMASZKO ARKO !!!

Bartosz
Bartosz
11 miesięcy temu

Smółka kolejny polski złotousty Mourinho. W poważnej lidze miałby problem załapać się na noszowego, bo i do tego trzeba mieć kwalifikacje

Mariusz TAG
Mariusz TAG
11 miesięcy temu

Ostatnio Arka nie miała prezesa – Nowak i Perkiewicz to marionetki Rysia K, nigdy nie powinni tej funkcji pełnić a pełnili ze względu na układziki i znajomości. O słupie Midaku nie będę pisał bo wystarczy teks powyżej i tak bardzo łaskawy w stosunku do tej osoby. Pertkiewicz sam wpadł w swoje sidła przekazując “wiedzę” Midakowi jak zarabiać na klubie / dziwna tutaj była rola Tomasza Banela przedstawiciela Miasta w radzie nadzorczej, który na wszystko przymykał oczy /, gdy Midak postanowił nie dzielić się z nim po prostu wykopał go z Klubu. Nazywanie Pertkiewicza ojcem opatrznościowym Arki to nadużycie na wysoką skalę, on otrzymując pieniądze od Miasta i TV przelewał je na cypryjskie konta tylko jemu znanym osobom i tylko tyle. Pewnie takich przelewów na różne konta przez ostatnie lata było mnóstwo. Co do znajomości zarządzania klubem – odpowiedź jest prosta bardzo słaby to co on zrobił zrobiłaby jego sekretarka za 10-krotnie niższą pensję. Gdyby nie było w Klubie dyrektora sportowego Klejdinsta, trenera Ojrzyńskiego oraz piłkarzy z charakterem Arka byłaby w II lidze z długami porównywalnymi do dzisiejszych. Zniweczenie sukcesów w Pucharze Polski i Super Pucharze było wystarczającym powodem do natychmiastowej dymisji.
Cyt. Pertkiewicza ” Nie ma mnie w klubie ponad pół roku, ale plik Excel działa i porobiłem pewne symulacje. Wygląda to… słabo.” Co zrobił Pertkiewicz?!!! Symulacje! A dlaczego nie robił tych symulacji jak pracował w Arce? Jak podpisywał zwolnienie Ojrzyńskiego, zatrudnianie Smółki, bezsensowne transfery. Gdyby zależało mu Arce to by się podał do dymisji a nie czekał na dostanie kopa w dupę. Gdyby Midak by go nie wywalił to do dzisiaj siedziałby cicho na stołku prezesa z otwartym excelem wchodząc mu w dupę.

Karol
Karol
11 miesięcy temu
Reply to  Mariusz TAG

Obrażasz ludzi, dzięki którym klub się uratował. Jakieś historie o przelewach? Z czego skoro klub był w kolosalnych długach. Miasto kontrolowało klub cały czas. Pan Banel był zaangażowanym w Arkę i razem z Pertkiewiczem byli gwarantami, że pieniądze z klubu nie wypływają i nie podpszą czegoś na co Arki nie stać. Akurat taki wąż w kieszeni to było zbawienie dla Arki. Zresztą Midak tez nie wyciągał tylko podpisywał kontrakty i wymuszał decyzje bez dokładania pieniędzy. To jest przyczyna obecnej sytuacji. Arka niedawno była na skraju bankructwa. Udało sie uratować, awansować do ekstraklasy, wyciągnąć z długów. Teraz znowu jest na skraju bankructwa. Szanuj ludzi, którzy odbudowali klub po korupcji i długach po Krauze. Teraz Twój czas. Arka tonie. Zrobisz coś czy będziesz opowiadał historie jak to źle było w ostatnich, najlepszych latach w historii klubu. Szanuj Arkowców

waffek
waffek
11 miesięcy temu

Ten Tweet to Midakowi akurat się udał. Kto widział mecz ten wie.

Darek AG
Darek AG
11 miesięcy temu

Pertkiewicz z plikiem Excela dopuki go Midak nie kopnął w dupę legitymizował jego działania i jest w pełni odpowiedzialny za ten burdel

Suche Info
19.04.2021

Orban przeciwny Superlidze. “Najbogatsi nie mogą monopolizować piłki nożnej”

Viktor Orban to nie tylko prominentny polityk, ale też wielki fan futbolu. Dlatego nie dziwi, że i on zabrał głos w temacie powstającej Superligi.  Viktor Orban to o tyle istotny przykład, że dla niego węgierska piłka miała być jednym z kół zamachowych promocji Węgier. To odgórny plan, by poprzez piłkę nożną budować część dumy węgierskiej, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Oficjalne stanowisko La Liga w temacie Superligi

La Liga wydała swoje stanowisko w temacie Superligi. Można się spodziewać krytyki pomysłu, pytanie: czy padają jakieś konkretne groźby wobec tych klubów? W oświadczeniu czytamy: “La Liga mocno sprzeciwia się propozycji europejskich rozgrywek dla elity, która atakuje pryncypia otwartej rywalizacji piłkarskiej, która sięga najgłębszych części europejskiego ekosystemu piłkarskiego”. Innymi słowy La Liga pokazuje: no tak, […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

List do UEFA i FIFA. Superliga chce paktować

Według informacji, do jakich dotarła angielska prasa, Superliga jednak nie chce iść na zderzenie czołowe z FIFA i UEFA. Chciałby znaleźć sobie miejsce w ramach istniejących rozgrywek. Według informacji The Mirror, SuperLiga chce znaleźć płaszczyznę porozumienia z FIFA i UEFA. Czytamy o: – Koopoeracji i wsparciu dla nowych rozgrywek – Zmieszczeniu go w futbolowym ekosystemie […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Kronika zapowiedzianej śmierci. Zwolnienie Mourinho zaskakuje połowicznie

Jak ma się walić, to niech się wali cały świat. Nie będziemy się bawić w żadne rozmowy, będziemy się napieprzać. Najpierw Legia remisuje z Cracovią, później ogłaszają powstanie Superligi, a teraz Tottenham zwalnia Jose Mourinho. 11 godzin po tym, jak oficjalnie został jednym z klubów założycielskich nowych rozgrywek.  Pożegnanie się z Portugalczykiem szokuje jednak połowicznie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów od 2024 roku

Dzień ogłaszania gruntownych zmian. Obok powstania Superligi, Liga Mistrzów ma w środę ogłosić szczegóły tych rozgrywek po reformie. Do informacji dotarł portal Meczyki.pl i ich dziennikarz: Tomasz Włodarczyk. Najważniejsze zmiany: – Liga Mistrzów będzie liczyć sobie 36 zespołów – WSZYSTKIE RYWALIZUJĄ W JEDNEJ GRUPIE – Grają dziesięć meczów w fazie ligowej – Drużyny dzielone na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Groźby UEFA wobec klubów Superligi bezprawne?

Jedną z armat, jakie UEFA wytoczyły w kierunku Superligi, był zakaz gry piłkarzy tych klubów w rozgrywkach UEFA i FIFA (na razie te podmioty mówią jednym głosem). To o tyle istotne, że mówimy przecież o reprezentacjach. Możemy sobie wyobrazić głosy w niektórych krajach, gdy piłkarze z Superligi nie przyjeżdżają na kadrę. To byłaby już konkretna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Borussia Dortmund nie dołączy do Superligi

Hans-Joachim Watzke potwierdził dzisiaj oficjalnie, że Borussia Dortmund dostała zaproszenie do Superligi, ale je odrzuciła. Tak czy siak, pokazuje to konkretne, intensywne rozmowy zakulisowe, które toczą się w tym momencie. Sytuacja jest dynamiczna, bo bardzo różne pogłoski słyszało się już choćby o RB Lipsk. Wcześniej mieli dołączyć, według najnowszych doniesień – niekoniecznie. Borussia natomiast uargumentowała […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Mourinho zwolniony z Tottenhamu!

Jose Mourinho został zwolniony z Tottenhamu. To już kolejna trenerska porażka The Special One. Chyba w tym momencie wypada na dobre z grona trenerów, którzy mogą obejmować kluby marzące o ścisłym europejskim topie. Gdzieś teraz Jose będzie szukał miejsca, gdzie może się odbić. Albo, kto wie, reprezentacja? Mourinho pracował w klubie od 20 listopada 2019 […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Giełda przemówiła. Od ogłoszenia Superligi akcje Juve idą w górę

Nie miejmy złudzeń: w całym zamieszaniu wokół Superligi chodzi tylko o to, by wycisnąć z futbolu jak najwięcej pieniędzy. To pieniądze ostatecznie przeważą szalę w jedną lub drugą stronę. Czego by nie ciskano w ucieczkowiczów, to jeśli oni na tym dobrze zarobią, będą w stanie to znieść. Będą w stanie zapłacić piłkarzom więcej, będą w […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Ed Woodward opuścił UEFA i ECA

Długo myśleliśmy, że to będzie machanie szabelką, przeciąganie liny i tym podobne. Ale kolejne ruchy wokół Superligi pokazują, że jest w tym konsekwencja. Dzisiaj pokazał ją Ed Woodward. Ed Woodward jest wiceprezesem Manchesteru United, a do wczoraj miał też funkcję w UEFA i w ECA. Teraz zrezygnował z tamtych funkcji, ewidentnie chcąc skupić się na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Superliga już z poważnym wsparciem finansowym?

Wiadomo o co chodzi w Superlidze: o finanse. Zarówno jednym, jak i drugim, tak UEFA, jak i klubom. Kto chce, niech wierzy. To jest ostateczny, najważniejszy czynnik, który może przeważyć szalę, od tego się zaczęło, na tym się skończy. W tym kontekście pojawiła się ważna, a trochę przeoczana informacja. Otóż Reuters, źródło, którego nie wypada […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern też w Superlidze?! Kolejne kluby dołączają

Superliga ma sobie liczyć dwadzieścia zespołów, wśród założycieli mamy dwanaście drużyn. Nie było wśród nich drużyn francuskich i niemieckich, ale dziś, według pogłosek, to się zmienia. Pierwszy informację podał dziennikarz Nicolo Shira. Swój akces do rozgrywek zgłosiły Bayern, RB Lipsk oraz Porto. Meanwhile another three european clubs as #BayernMunich, #Leipzig and #Porto could enter into […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Byli piłkarze krytykują Superligę

Komentarze po otwarciu Superligi są bardzo różne. Wiele osób jest ciekawych, ale też jednak wśród byłych piłkarzy przede wszystkim napotykamy słowa krytyki. Do tego dołączył Bacary Sagna. Sagna, były piłkarz Arsenalu i Manchesteru City, znający doskonale futbol na szczytach, napisał na Twitterze: – OK. Myślę, że jeśli to wejdzie w życie, przestanę go oglądać. Wtedy […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA: “Piłkarze Superligi nie zagrają w rozgrywkach międzynarodowych”

UEFA nie przebiera w środkach wchodząc na wojenną ścieżkę z klubami. Wyciąga wszystkie armaty, które posiada, co tylko pokazuje skalę zagrożenia dla federacji. Według zakulisowych informacji – dość prawdopodobnych – chce zakazać piłkarzom z Superligi udziału w jakichkolwiek innych rozgrywkach. To już zmuszałoby niejednego piłkarza do refleksji. Przepadałyby im bowiem turnieje finałowe, bowiem UEFA twierdzi, […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Shameless six”. Brytyjska prasa o Superlidze

“Otwarta wojna”. Wszystkie dzienniki sportowe w Wielkiej Brytanii na czołówkach dały informacje o powstaniu Superligi. Jak komentują fakt, że wśród założycieli znajdują się angielskie zespoły? Przypomnijmy – do Superligi zapisały się Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal i Tottenham Hotspur. “Guardian” wspomina o szczegółach, czyli o 20-zespołowej lidze, która będzie grać w środku tygodnia. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Premier Wielkiej Brytanii i prezydent Francji przeciwko Superlidze

Sprawa SuperLigi jest na tyle gorąca, że wypowiadają się o niej nawet kluczowe postacie europejskiej polityki. Głos na temat SuperLigi zabrali Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii, a także prezydent Francji, Emmanuel Macron. Marcon powiedział wymownie: – Francja wesprze wszelkie kroki, które zostaną podjęte przez UEFA, by bronić obecnych rozgrywek pucharowych. Obecny ruch jest ryzykiem dla […]
19.04.2021