post Avatar

Opublikowane 25.02.2020 18:39 przez

redakcja

Jak ograć buka – to pytanie zadają sobie dziennie tysiące graczy, jednak jak wiadomo, nie wszystkim się udaje. Ale spokojnie, bukmacher to nie Liverpool i da się go przechytrzyć. Jak? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad, które sukcesu może nie zagwarantują, ale na pewno do niego przybliżą. Jeśli chcecie zostać lepszymi graczami, koniecznie sprawdźcie nasz dekalog.

 

1. Graj TYLKO u legalnych bukmacherów

W zasadzie nie trzeba nawet tłumaczyć, dlaczego trzeba grać u legalnego bukmachera, ale w 2020 roku dalej natkniemy się na ludzi, którzy mówią: a po co dawać się okradać. Rzekome „okradanie” to oczywiście podatek od wygranej, który pobierany jest od każdego wygranego kuponu. Darujemy sobie wytykanie, jak głupie to myślenie, powiemy wprost – lepiej zapłacić podatek niż wpaść w poważne kłopoty. Według ustawy nie tylko organizator nielegalnych gier hazardowych, ale również ich uczestnik, musi liczyć się z konsekwencjami. W najlepszym przypadku będzie to dotkliwa kara finansowa, więc łatwo stwierdzić, że teoretyczna oszczędność szybko wyjdzie nam bokiem.

Czy warto robić sobie problemy? Nie. Tym bardziej że legalne zakłady bukmacherskie często same oferują nam okazjonalne promocje, dzięki którym możemy obstawiać bez podatku. Jasne, są one czasowe, ale jeśli wykorzystamy moment, świetnie na tym wyjdziemy. Zresztą, istnieją też sposoby na „obejście” podatku. Gracze, którzy liczą na duże wygrane, zwykle duplikują kupony w prostym celu – im mniejsza wygrana, tym mniejszy podatek. O tym jak sprawdzić, czy dany bukmacher jest legalny, pisaliśmy tutaj.

2. U bukmachera kieruj się planem, a nie emocjami

Tak, wiemy, cierpliwość ma swoje granice, zwłaszcza, jeśli chodzi o nasze portfele. Gdyby każdy gracz posklejał wszystkie pogniecione w nerwach kupony, skleiłby piłkę lepszą niż ta, którą graliśmy na przerwach w podstawówce. Emocje to jedna z najczęstszych pułapek, w jakie wpadają klienci zakładów bukmacherskich. Można mieć z góry narzucony plan, można narzucać sobie limity, ale przychodzi ten krytyczny moment, kiedy jeden, jedyny mecz przestaje wchodzić i wszystko się sypie, bo chcemy się odegrać. Ale zamiast szybkiego odzyskania wtopionych pieniędzy, wpadamy tylko w spiralę popsutych kuponów. Znany schemat.

Co więc zrobić, żeby tego uniknąć? Przed każdym zagranym kuponem trzeba dokonać analizy. Sprawdzić, czy faktycznie opłaca nam się grać na to zdarzenie, jakie są szanse, że sprawy potoczą się po naszej myśli. Jasne, to tylko sport i nawet najlepsze analizy mogą okazać się kompletną klapą, ale to znacznie minimalizuje ryzyko. To trochę jak ze skautingiem w Ekstraklasie: lepiej posiedzieć dłużej nad tematem i zobaczyć gościa w paru meczach niż wstukać „piłkarze bez klubu Bałkany” w Google i liczyć, że trafimy na nowego Modricia.

  • sprawdź statystyki
  • ułóż plan
  • trzymaj się go, a szybciej wygrasz lub odrobisz straty! Każdy sport ma w sobie przecież sporo z logiki.

Chłopak notujący w notatniku

3. Jak ograć buka? Wybierz single zamiast „tasiemców”

Im więcej meczów na kuponie, tym wyższa wygrana? Tak, ale też im więcej zdarzeń, tym większa szansa, że wszystko pójdzie w diabły. A wtedy będziemy mogli jedynie pochwalić się na popularnych fanpage’ach na Fejsie, że właśnie sprzed nosa uciekły nam półroczne wczasy na Malediwach. „Tasiemce” są bardzo popularne i… bardzo nieskuteczne. Jasne, co jakiś czas komuś trafi się złoty strzał, ktoś wygra fortunę i zrobi furorę w sieci. Tyle że na takiej samej zasadzie funkcjonuje słynne „potrafi uderzyć” w Ekstraklasie. Ktoś raz trafił, a potem oddał sto strzałów w trybuny, a i tak będzie słyszał, że można.

Dlaczego lepiej grać single lub puszczać kupony zbiorowe, ale z rozsądną ilością zdarzeń? To proste – są skuteczniejsze. Co prawda oczu nie zamydli nam okrągła sumka nazywana „potencjalną wygraną”, jednak już nasi dziadkowie wiedzieli, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, więc wyciągnijmy wnioski z ludowych mądrości i nie porywajmy się z motyką na słońce.

Okej, chcę odebrać bonus od eWinner i puścić parę singli!

4. Nie wiesz? Nie graj u bukmachera

Kusi cię atrakcyjny kurs na szóstą ligę hokeja w Katarze? Pewniaczkiem ma być starcie czołowej ekipy trzeciej ligi piłkarskiej w Malezji z outsiderem? Oczami wyobraźni widzisz już wygraną gospodyń w meczu koszykarskiej ligi akademickiej kobiet w USA? Gratulacje, właśnie wpadłeś w kolejną pułapkę na świeżaków. Jak zminimalizować ryzyko porażki? Obstawiaj ligi i mecze, o których masz jakiekolwiek pojęcie. Nie tyczy się to jedynie tak skrajnych przypadków, można to ograniczyć do poszczególnych dyscyplin. Jeśli w życiu nie widziałeś meczu tenisa, czy hokeja, to nie wiesz, jakimi prawami rządzą się te sporty.

Typując zdarzenia w ligach i sportach, które znasz, zwiększasz szansę na wygraną. Myślisz, że nie dorobisz się na Ekstraklasie czy Serie A? Jeśli pokombinujesz i wykorzystasz swoją wiedzę, to zyskasz na tym szybciej, niż w przypadku losowego obstawiania z pozoru atrakcyjnych wydarzeń spoza swojego kręgu zainteresowań.

 

5. Nie sugeruj się przesadnie kursami bukmacherów

Grając u bukmachera trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy – gracz to dla niego klient. Musimy liczyć się z tym, że buk chce na nas zarobić, tak jak i my chcemy zarobić na nim. Dlatego nie możemy patrzeć tylko i wyłącznie na to, że jakiś kurs wydaje nam się atrakcyjny. Bez dokładnej analizy sytuacji nie mamy pewności, czy nie wpadniemy w kolejną popularną pułapkę. Bo jaki jest najprostszy sposób wygenerowania zysku? Tak zwane „pewniaczki”. Klub A wygrał pięć kolejnych gier, a kurs na szóste wydaje się bardzo atrakcyjny? Sprawdź, czy przypadkiem lokalna prasa nie informuje, że połowa zespołu wypadła z gry z powodu biegunki. Niepokonany bokser wraca do ringu i można nieźle zarobić na jego kolejnym zwycięstwie? Sprawdź, czy przez ostatnie pół roku nie wrzucał na swojego Instagrama zdjęć z kubełkiem z KFC.

Łapiecie, prawda? Zawsze upewnijcie się, dlaczego kurs na dane zdarzenie jest taki, a nie inny. Nie zawsze widać to na pierwszy rzut oka i nie zawsze intuicja podpowie nam, że coś tu nie gra, dlatego najlepiej po prostu dokonać pełnego rozeznania się w sytuacji przed postawieniem zakładu. Zawsze jest jakiś powód tego, że kurs jest taki, a nie inny.

 

Kartki z kursami bukmacherskimi6. Jak wygrać u bukmachera? Sprawdzaj kursy konkurencji

Jak jeszcze możemy się upewnić, że kurs na dane zdarzenie jest dla nas korzystny? Zerkając na to, co jak prezentują się stawki u konkurencyjnego buka. Nie ma co ukrywać, klienci zakładów bukmacherskich w Polsce to nie jest grupa, która lojalnie trzyma się jednej firmy. Nie, gracze idą tam, gdzie dostają lepsze warunki, co jest zresztą zrozumiałe. Wielu graczy ma konta u różnych bukmacherów, aby maksymalnie wykorzystywać ofertę oraz bonusy. Dlatego zanim puścimy kupon, sprawdźmy, czy w innej firmie nie wyciągniemy z niego więcej. Różnice między poszczególnymi firmami potrafią być na tyle znaczące, że jeśli tego nie zrobimy, koło nosa może nam przejść spora kasa.

Sprawdziłem kursy i wygrywa Superbet! Chcę odebrać super bonus!

7. Ograj bukmachera dzięki bonusom i promocjom

A skoro już o tym, dlaczego warto porównywać kursy poszczególnych zakładów – warto również zwracać uwagę na promocje bukmacherskie. Każdy buk stara się jak najbardziej zadowolić swojego klienta. Może nie zaoferuje nam owocowych czwartków, ale za to atrakcyjne bonusy już tak. Każdy bukmacher ma swojego konika, w którym się specjalizuje. Niekiedy oznacza to atrakcyjne promocje na daną dyscyplinę czy ligę. Może się okazać, że podczas gdy u „swojego” buka na danym zdarzeniu zarobimy „normalnie”, konkurent oferuje nam większy zysk dzięki specjalnemu bonusowi.

Stajemy przed wyborem – lepiej być stałym w uczuciach, czy lepiej zarobić? Bukmacherka to nie małżeństwo, tu bigamia jest mile widziana.

 

8. Rzuć okiem na kartki, kontuzje i osłabienia

Pamiętacie, jak wspominaliśmy o nieprzewidzianych wypadkach, takich jak nagła choroba połowy składu? To ekstremalny przypadek, ale stan kadrowy drużyn, których mecze obstawiamy warto sprawdzać nawet dla wyłapania mniejszych problemów. Zdarza się przecież, że z gry wypada najlepszy strzelec danego zespołu, czołowy asystent czy ostoja defensywy. Bukmacherzy zwracają na to uwagę i uwzględniają to w kursach na dane zdarzenie. Wiadomo, że im większe problemy zespołu, tym mniejsze szanse, że na boisku okażą się lepsi od rywala.

Ale to działa też w drugą stronę. Czasami nasz buk może przeszacować ubytki w drużynie rywala i zaoferować nam bardziej atrakcyjny kurs. My natomiast, po analizie sytuacji uznamy, że warto podjąć ryzyko, bo wygrana wcale nie wisi na włosku. To pomocne zwłaszcza wtedy, gdy znamy daną drużynę lub ligę na wylot i nasze przypuszczenia pomogą nam w ograniu buka.

Sędzia pokazuje żółtą kartkę

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

9. Bądź sprytniejszy od buka – sprawdzaj formę w domu i na wyjeździe

Jasne, są zespoły, które idą jak walec zarówno przed własną publicznością, jak i poza domem. Są też takie, które niezależnie od miejsca dają plamę. Bardzo często jednak spotykamy się z tym, że drużyna X świetnie gra u siebie, a z wyjazdów wraca na tarczy. To jeden z łatwiejszych i skuteczniejszych sposobów ograniczania ryzyka wpadki, ale też wyłapania ciekawych, atrakcyjnych kursów. Oczywiste jest, że skoro Puszcza wygrała w domu jeden mecz, a przegrała osiem, to raczej nagle nie pokona w Niepołomicach ligowego rywala. W drugą stronę – skoro Chrobry Głogów na osiem wyjazdów tylko dwa razy wracał do domu z punktami, to pewnie i tym razem zaliczy pusty przebieg.

Warto jednak dodać, żeby nie kierować się suchymi wynikami. Zbadaj, czy przypadkiem po serii czterech wyjazdowych wpadek, dana drużyna nie notuje passy trzech meczów bez porażki poza domem. Sprawdź, czy nie istnieje zależność, np. straconych i strzelonych bramek. Może zespoły, które mają za sobą długą drogę, później wchodzą w mecz i w tym warto poszukać klucza do wykiwania buka?

Sprawdziłem formę i gram z z Milenium!

10. Zakłady all-in u bukmachera? To zły pomysł

Last but not least, jak mawiają na wyspach – nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę. Jeśli zainwestujesz cały depozyt w jeden kupon, szybciej stracisz pieniądze. Mądry gracz rozbija środki na kilka gier, dzięki czemu w razie wpadki nie zostaje z pustymi kieszeniami. To zasada podobna do tej związanej z puszczaniem „tasiemców”. Nawet jeśli masz przeczucie, że nie ma szans na wpadkę, zachowaj margines błędu. Warto się tego trzymać zwłaszcza w przypadku porażek. Nie staraj się odrabiać strat jednym strzałem – zbuduj plan, który pozwoli ci wygrywać i „odkuć się” na bukmacherze.

Opublikowane 25.02.2020 18:39 przez

redakcja

Suche Info
04.03.2021

Liga Mistrzów nadal w Polsacie, Liga Europy na nowej platformie

Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl poinformował, kto będzie transmitował europejskie puchary w ciągu trzech najbliższych lat. Prawa nabyli… Liga Mistrzów – Polsat Liga Europy – firma NENT „NENT” to szwedzka firma, która posiada platformę Viaplay, czyli coś w rodzaju „Playera” czy „Netflixa”. Wcześniej nabyła ona prawa do pokazywania Bundesligi – zaczną one obowiązywać wraz z […]
04.03.2021
Blogi i felietony
04.03.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Jeśli zastanawiacie się, co właśnie robi Lucas Lima Linhares „Luquinhas”, to tylko pozornie jest to pytanie trudne. Otóż zachodzi zauważalne prawdopodobieństwo, że Lucas Lima Linhares „Luquinhas” albo aktualnie drybluje, albo jest faulowany. Zarówno jedno, jak i drugie przydarza mu się tak często, że pokusiłbym się o strzał w jedną z tych dwóch czynności. Należy zacząć […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Sousa zainteresowany Kozłowskim. Sensacyjne powołanie?

Według doniesień Piotra Koźmińskiego z „WP Sportowych Faktów”, na celowniku Paulo Sousy znalazł się Kacper Kozłowski. Selekcjoner ma obejrzeć w niedzielę 17-latka z trybun. Po meczu Pogoni z Lechem podejmie decyzję, czy zaprosi młodzieżowca na zgrupowanie. Byłoby to sensacyjne powołanie – mowa przecież o piłkarzu z rocznika 2003, który ma na swoim koncie tylko 15 […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

„Nie ma tematu zwolnienia Bartoszka”

Maciej Bartoszek odniósł się na konferencji prasowej do pogłosek o tym, jakoby miałby stracić pracę. – Trener musi się liczyć z tym, że będzie zwolniony. To wpisane w naszą pracę. Mogę powiedzieć tylko tyle – spotkałem się z przewodniczącym rady nadzorczej, prezesem klubu i dyrektorem sportowym. Nie ma tematu zwolnienia trenera Bartoszka. Przypomnijmy – tę informację […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Odnowiony uraz Pique. Wypada na trzy tygodnie

Wczorajsze zwycięstwo Barcelony nad Sevillą w Pucharze Króla zostało okupione kontuzją Gerarda Pique. Hiszpan wypadnie z powodu urazu kolana na jakiś czas. Wstępna diagnoza mówi o trzech tygodniach pauzy. Obrońca Barcelony może mówić o ogromnym pechu. Przecież dopiero co wrócił do grania kontuzji, która ciągnęła się za nim od listopada. Został wczoraj bohaterem, doprowadzając w […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Rafał Leszczyński podpisał kontrakt z Chrobrym

Rafał Leszczyński rozwiązał wczoraj kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a dziś związał się z Chrobrym Głogów. Jego umowa będzie obowiązywać do końca sezonu. W bramce Chrobrego pojawił się wakat po kontuzjach Kacpra Bieszczada i Adama Makuchowskiego. Leszczyński ma więc załatać tę dziurę. To doświadczony fachowiec na poziomie pierwszej ligi, gdzie rozegrał prawie 200 spotkań. Najbardziej znany […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Polski skaut Wolfsburga miał zawał w drodze na mecz z Lipskiem

Wolfsburg walczył wczoraj w Lipsku o awans do 1/2 Pucharu Niemiec. Równolegle w szpitalu nieopodal walkę o życie toczył polski skaut Wolfsburga, Rudolf Wojtowicz. Skaut jechał do Lipska na obserwację drużyny Nagelsmanna. Podczas jazdy doznał zawału. Jak informuje „Bild”, karetka reanimowała go przez pół godziny, a później został wprowadzony w śpiączkę kliniczną. Stan jego życia jest zagrożony. […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Chelsea i Wisła Płock – to może być wieczór gości

Czy Stal Mielec – Wisła Płock to mecz godny środy i „ligomistrzowej” godziny – 20.30? Jak najbardziej, jeszcze jak. Dlatego to na rodzynek z polskiej Ekstraklasy stawiamy obok spotkania Liverpoolu z Chelsea w ramach naszego przeglądu typów. Mamy dla was kilka propozycji na wieczór – dla ryzykantów oraz dla tych, którzy wolą „pewniaczki”. Czyli każdy […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Defensywa Legii nie działa. Winny system czy indywidualne błędy?

Legia Warszawa ma problem. I nie jest to, o dziwo, problem z ofensywą, a tego się właśnie najmocniej obawiano, gdy Czesław Michniewicz lądował przy Łazienkowskiej. Największą bolączką mistrzów Polski jest tymczasem obecnie gra obronna. Pytanie brzmi – czy to kwestia kiepskiej organizacji całego zespołu, czy raczej absurdalnych wpadek poszczególnych piłkarzy? W ostatnich dziesięciu meczach – […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Imaz nie zagra z Zagłębiem

Koronawirus „zagościł” w szatni Jagiellonii. Już w zeszłej kolejce pauzowali między innymi Jesus Imaz i Jakov Puljić, brakowało na ławce także szkoleniowca Bogdana Zająca. Rafał Grzyb poinformował na konferencji prasowej, że Hiszpan na pewno nie wystąpi także z Zagłębiem. Grzyb mówił: – Piłkarze, którzy przechodzili ostatnio chorobę, wracają już do zespołu. Wyjątkiem jest Jesus Imaz, […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Kazimierz Górski? Był dobrym trenerem i miał szczęście. „Hadaj… nic nie gadaj”

Zapraszamy na kolejny odcinek z serii „HADAJ… NIC NIE GADAJ!”. Dzisiaj w programie m.in. o trenerze Kazimierzu Górskim, bramkarzu Jagi Xavierze Dziekońskim i Kacprze Kostorzu. Jedziemy. 
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Albo kreują i nie strzelają, albo nie kreują wcale. Ofensywa, największy problem Stali

30 strzałów i zero bramek. Tak, jeśli ktoś oglądał mecz Stali Mielec z Lechią Gdańsk, może stwierdzić, że skuteczność ekipy Leszka Ojrzyńskiego była powodem do niepokoju. Zwłaszcza że nie był to pojedynczy wyskok, odstępstwo od normy. Ekipa z Podkarpacia jest na ostatnim miejscu w lidze nie tylko dlatego, że ma jedno spotkanie mniej na koncie. […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Klopp zabroni piłkarzom wyjazdu na reprezentację

Jurgen Klopp zapowiedział, że nie pozwoli niektórym graczom na wyjazd na zgrupowanie reprezentacji. – To czas, kiedy nie da się wszystkich uszczęśliwić. Zawodnikom płacą kluby. Musimy mieć najwyższy priorytet – mówi niemiecki szkoleniowiec. W Anglii zostaną więc zapewne Brazylijczycy (Alisson, Fabinho i Roberto Firmino) oraz Portugalczyk (Diogo Jota). Powrót z tych krajów do Wielkiej Brytanii […]
04.03.2021
Weszło
04.03.2021

Losowanie Pucharu Polski. Probierz kontra Papszun, Piast jedzie do Gdyni

No to polosowane. W obecności i z udziałem selekcjonera Paulo Sousy los przydzielił się do siebie półfinalistów Pucharu Polski, którzy powalczą o awans dalej. Do kogo uśmiechnęło się szczęście? Cracovia podejmie u siebie Raków Częstochowa, a do Gdyni na mecz z Arką wybierze się Piast Gliwice.  Co o tym sądzić? Spójrzmy może najpierw na drogi, […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Mecz Liverpool – Lipsk znów w Budapeszcie

UEFA poinformowała oficjalnie, że mecz 1/8 Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a RB Lipsk znów odbędzie się na neutralnym terenie. A konkretnie – na Puskas Arenie w Budapeszcie. Czyli dokładnie tam, gdzie doszło do pierwszego starcia pomiędzy oboma drużynami. Powodem takiego pomysłu jest oczywiście koronawirus, który mocno ogranicza możliwości przemieszczania się. Pierwszy mecz został storpedowany przez […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kwiatkowski na derby Łodzi. Obsada sędziowska na Ekstraklasę i I ligę

PZPN opublikował obsadę sędziowską na weekend. Cieszą się kibice Legii – ich meczu nie będzie sędziował tym razem Bartosz Frankowski. W obsadzie znalazł się Damian Kos – arbiter na ogół pierwszoligowy, który ma posędziowany jeden mecz na poziomie Ekstraklasy. Derby Łodzi, mecz o dużym ciężarze gatunkowym, weźmie na swoje barki doświadczony Tomasz Kwiatkowski. Ekstraklasa: Wisła […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Laporta zamierza ściągnąć do Barcelony Augero

W Barcelonie zrobił się kosmiczny burdel organizacyjny. Powstały ogromne długi, klub stracił tożsamość i pozycję na arenie międzynarodowej, a Josep Maria Bartomeu, były prezydent klubu, został zatrzymany. Wkrótce odbędą się wybory nowego prezydenta. Faworytem jest Joan Laporta, który zamierza ściągnąć na Camp Nou Sergio Aguero. To jedna z obietnic, którą chce kupić sobie zaufanie socios […]
04.03.2021
Suche Info
04.03.2021

Kolejny konkurent Majeckiego? Nübel na celowniku AS Monaco

Szok i niedowierzanie – Alexander Nübel jest niezadowolony z liczby minut, które dostał w Bayernie Monachium. Jak informuje „Kicker”, możliwe jest jego wypożyczenie do AS Monaco w następnym oknie transferowym. A to oznaczałoby jeszcze większe kłopoty Radosława Majeckiego. Transfer Nübela od samego początku wydawał się naiwny, by nie użyć mocniejszych słów. Wyróżniający się bramkarz Schalke […]
04.03.2021