post

Opublikowane 30.01.2020 18:19 przez

Jan Mazurek

Dlaczego Krzysztof Piątek nie powinien wstydzić się przegranej rywalizacji ze Zlatanem Ibrahimoviciem? Czy transfer do Herthy Berlin aby na pewno poprawi jego sytuację w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich? Czego spodziewać się po jego przenosinach do Berlina? Jakim klubem jest Hertha? Dlaczego Piątkowi łatwo będzie poprawić jego zdobycze strzeleckie z czasów gry dla Herthy, a jako sukces powinniśmy traktować podjęcie próby pobicia jego rekordów strzeleckich z czasów gry dla Arminii Bielefeld? Na te i na inne pytania odpowiada w rozmowie z nami Artur Wichniarek. Zapraszamy.

***

Powinniśmy stygmatyzować Krzysztofa Piątka po tym, jak w Milanie przegrał rywalizację z 38-letnim piłkarskim weteranem, który swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą?

Oglądasz Australian Open?

Sporadycznie rzucę okiem.

To pewnie widziałeś, że 38-letni Roger Federer doszedł do półfinału tego wielkoszlemowego turnieju. W dzisiejszych czasach nie powinno nas dziwić, że coraz starsi zawodnicy są w stanie grać na wysokim poziomie. Rozumiem, że trochę prowokowałeś, ale takie myślenie niczemu nie służy, bo przecież Zlatan Ibrahimović w swoim drugim meczu po przyjściu do Milanu zdobył bramkę i nie można powiedzieć, że nie jest już w stanie nikomu tutaj nic dać. Powiem więcej: Krzysiek mógł bardzo dużo się od niego jeszcze nauczyć, ale wybrał inną drogę, wybrał Herthę. Zobaczymy, jak mu pójdzie w Berlinie, bo nie oszukujmy się, że Hertha, podobnie do Milanu, nie gra piłki przyjemnej dla oka. Sytuacja dla napastnika stwarza niewiele, a na to przecież Piątek narzekał w Milanie. Brakowało mu okazji, kreatywnych zawodników w drugiej linii, którzy byliby w stanie zapewnić mu szanse na strzelanie gola. No, to w Berlinie wcale nie musi być pod tym względem lepiej.

Do Herthy przyszedł nowy inwestor, wpompował w projekt ponad 200 milionów euro, zespół jest budowany na kolejne lata, ale na dzień dzisiejszy Piątkowi nie będzie łatwo się tutaj grało. Naprawdę. Nie może spodziewać się, że w każdym meczu dostanie kilka takich podań, że będzie miał okazje wychodzić sam na sam z bramkarzem. Byłoby super, gdyby okazało się, że do tej pory brakowało im właśnie takiej wartościowej ”9”, i po przyjściu Polaka nagle okaże się, że Jurgen Klinsmann zaproponuje jakąś ofensywniejszą taktykę. Na razie Hertha głównie się broni, jest nastawiona na defensywę i nie tracenie bramek, a nie ich strzelanie.

Czy na pewno największym problem Krzysztofa Piątka było to, że jego poprzednie drużyny nie stwarzały mu sytuacji bramkowych? Nie mam wątpliwości, że brak kreatywnych skrzydłowych i pomocników przyczyniał się do jego gorszej dyspozycji, ale przecież w minionym sezonie, kiedy seryjnie trafiał dla Genui i potem dla Milanu wcale nie był otoczony grupą świetnych asystentów. Może to więc napastnik jednego sezonu w dużej lidze?

Widziałem trochę spotkań Milanu i za każdym razem po dziesięciu minutach orientowałem się, że tam nie ma żadnego pomysłu na ofensywę. Dominował chaos i brak jakiejkolwiek organizacji. Co gorsza, widziałem też trochę spotkań Herthy i odnosiłem podobne wrażenie. Nie będę przy tym wspierał teorii, że Krzysztof Piątek to napastnik jednego sezonu, bo absolutnie tak nie uważam. Moim zdaniem zrobiono mu krzywdę, kiedy chwalono go na wszystkie strony, pompowano go, robiono z niego drugiego Lewandowskiego. To było szaleństwo. Niektórzy nawet pisali, że Lewy powinien iść na emeryturę albo siadać na ławce w kadrze, bo pojawiła się nowa gwiazda w polskim gwiazdozbiorze i to ona nam teraz zagwarantuje wszystkie radości. Wszystko kręciło się wokół niego i był to niezrozumiały szał. Klasowy napastnik musi udowodnić swoją klasę w kilku sezonach. Jeden sezon jest dobrym prognostykiem, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Nieprzypadkowo wielu trenerów woli napastników, którzy przez kilka lat strzelają po 10-15 goli niż takich, którzy w jednym sezonie strzelą 40 bramek, a w następne kilka lat dołożą do tego pięć. Historię Piątka można analizować na różne strony, ale to, że w Milanie nie miał sytuacji to niepodważalny fakt. A to, że z małej liczby sytuacji w Genui czy w Milanie wcześniej potrafił zrobić świetny wynik, strzelają z dwóch sytuacji dwie bramki, to zawsze mówiłem, że to się kiedyś skończy. Takie rzeczy nie trwają wiecznie i taka jest kolej losu.

No właśnie.

I niestety, tak się stało też w jego przypadku. Krzysiek Piątek jest zawodnikiem, który potrafi wykorzystać sytuacje, które ma, ale żaden napastnik nie będzie w stanie przez całą karierę wykorzystywać 100% swoich sytuacji. To niemożliwe.

Wróćmy do Herthy.

Pod tym względem właśnie to jest dla mnie zagadkowy transfery. Jesienią napastnicy Herthy cierpieli na chroniczny brak okazji do strzelania bramek. Liczę tylko na Jurgena Klinsmanna, który jeśli będzie miał świadomość, że dysponuje w składzie zawodnikiem, który jest urodzonym snajperem, postawi na odważniejszą postawę skrzydeł, co teoretycznie mogłoby zwiększyć szansę, że Piątek wypali. Powstaje tu zasadnicze pytanie: czy defensywna taktyka Herthy zmieni się po przyjściu Piątka? Jeśli nie, jeśli dalej będzie murowanie i gra brzydka dla oka, to Piątkowi naturalnie będzie trudniej.

Jesienią w Hercie na szpicy zazwyczaj występował ktoś z dwójki Selke-Ibisević. Piątek to raczej wyższa klasa od tych panów.

Jurgen Klinsmann, po swoim przyjściu, numerem jeden ogłosił Selke, wcześniej grał Ibisević, długimi momentami Kalou albo Lukebakio, różni zawodnicy, ale im wszystkim czegoś brakowało. Hertha głównie skupiała się na obronie i w akcjach ofensywnych brakowało rozmachu. Byli za bardzo cofnięci na własną połowę, za bardzo zachowawczy, będący za daleko od bramki przeciwnika. Nie sprzyja to napastnikom.

Ilu sytuacji potrzebuje napastnik dobrej klasy, żeby można było powiedzieć, że drużyna stwarza mu wystarczającą liczbę okazji do strzelania bramek?

Nie ma takiej reguły. To jest bezsensowne pytanie. Nie ma takich kategorii. Strzeliłem 82 bramki w Arminii Bielefeld i cztery bramki w Hecie Berlin. I co to o mnie świadczy: że tu byłem dobrym napastnikiem, a tu złym?

POLAND ONLY !!! PILKA NOZNA, Fussball, 16.12.2009, International, UEFA Europa League LIGA EUROPEJSKA EUROPY PUCHAR PUCHARY, Saison 2009/2010 Hertha BSC Berlin - Sporting Lizbona, 1:0 Artur Wichniarek, Berlin FOT. FIRO SPORTPHOTO/NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Axel Springer Poland

W takim razie masz pewne porównanie. 

Decydowało przygotowanie fizyczne, które ma bardzo duży wpływ na formę strzelecką napastnika i strategie podejmowane przez zespół. Te wszystkie ustawienia, taktyki, formacje naprawdę mają znaczenie. Jeden napastnik lepiej czuje się w systemie 1-4-4-2, drugi w systemie 1-4-2-3-1, trzeci w systemie 1-4-3-3. Każdy chciałby mieć napastnika, który niezależenie od wszystkiego strzeli zawsze taką samą liczbę bramek, ale to po prostu niemożliwe. Nie da się wszystkiego, przez cały czas, wykorzystywać. Nawet Lewandowski, który strzela po 40-50 bramek w sezonie, ma 100 sytuacji w całym sezonie na strzelenie bramki i czasami zdarza mu się spudłować. Także nie jest tak, że ktoś, kto strzela mnóstwo bramek jest nieomylny i bezbłędny. Nie jestem w stanie powiedzieć, ilu sytuacji potrzebować będzie Piątek, żeby znów strzelać tak dużo, jak rok temu.

Omawiamy na razie same negatywy i obawy tego transferu. Spójrzmy na jaśniejszy rewers.

Pozytywem jest to, że Piątek będzie miał dużo większą szansę na grę w Hercie niż miał w Milanie. W kontekście reprezentacyjnym jest to kluczowa informacja. Przed Euro potrzebujemy grających piłkarzy w klubowym rytmie meczowym. I to jest duży plus. Z drugiej strony zobaczymy, jak Krzysiek wkomponuje się w ten zespół. Klinsmann musi mieć na niego pomysł. Widziałem ich dwa ostatnie mecze: z Bayernem na stadionie i potem z Wolfsburgiem w telewizji – gra pozostawia wiele do życzenia.

Wyobrażasz sobie scenariusz, w którym Piątek strzela w tej rundzie 10 bramek czy spodziewasz się raczej wolniejszego wejścia do drużyny?

Cieszyłbym się, gdyby Piątek pobił rekord Haalanda i strzelił sześć bramek w pierwszych dwóch meczach.

To się nie zdarzy!

Wtedy byłby na niego szał, ale spokojnie, raczej żartuję. Przychodzi do Berlina z nadziejami, chce odbudować swoją pozycję i status, który trochę stracił po rundzie jesiennej w Milanie. Jeśli pomoże Hercie utrzymać się w Bundeslidze, balansować gdzieś w środku tabeli, to będzie bardzo ciekawie, bo ta drużyna jest budowana z myślą o kolejnych sezonach. Ich celem jest granie w przyszłości w Lidze Mistrzów i taka perspektywa byłaby dla Piątka bardzo korzystna. Na pewno przychodzi tutaj naładowany pozytywną energią, nowa liga, nowy klub, nowa rzeczywistość, nowe możliwości.

Zresztą nie obrazilibyśmy się chyba, jeśli po rundzie wiosennej Piątek miałby w Berlinie więcej bramek niż ty miałeś po trzech i pół roku w stolicy Niemiec. 

To będzie naprawdę nietrudne zadanie.

Musiałby strzelić pięć bramek.

Niech pobije moje rekordy z Bielefeldu, to na pewno będzie szczęśliwszy.

Poruszmy jeszcze temat medialności Herthy. To ewenement, że klub ze stolicy jest w drugim-trzecim szeregu klubów ze swojego kraju. To jest problem?

Hertha medialnie zawsze była w cieniu Bayernu i BVB, bo nie miała takich sukcesów, jak inne bundesligowe zespoły. Jest to zespół ze stolicy Niemiec, który boryka się z problemem, że większość siedzib wielkich firm usytuowanych było w innych niemieckich miastach. Dopiero od niedawna zjeżdżają one do Berlina. Finansowo Hertha nigdy nie była bardzo mocnym klubem, ale teraz to się będzie zmieniać, bo przyszedł inwestor, który chce z tym klubem zrobić duży sukces. W Niemczech Hertha sobie radzi, jest rozpoznawalna, nie stoi na totalnym uboczu, tylko nie jest tak znana na arenie międzynarodowej przez brak jakichkolwiek sukcesów w europejskich pucharach. Takie są fakty.

Piątek nie będzie się tutaj spotykał z taką presją, z jaką stykał się na co dzień w Mediolanie, gdzie od pewnego momentu wygwizdywano go po praktycznie każdym gorszym występie.

Jeśli przychodzisz do Berlina za 30 milionów, to na pewno spotkasz się z presją otoczenia. Nie ma innej opcji. Dla Herthy to 30 milionów, to jak 70 milionów dla Bayernu. Dlatego Piątek, jako najdroższy transfer, jako nadzieja na lepsze czasy, jako gość z fajną i niedaleką strzelcką przeszłością, będzie od samego początku poddany presji.

JEROZOLIMA 16.11.2019 MECZ ELIMINACJE DO MISTRZOSTW EUROPY 2020 GRUPA G: IZRAEL - POLSKA 1:2 --- QUALIFICATION FOR UEFA <a href=EURO 2020 MATCH GROUP G IN JERUSALEM: ISRAEL - POLAND 1:2 KRZYSZTOF PIATEK FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl" width="1920" height="1280" srcset="https://weszlo.com/wp-content/uploads/2020/01/191116PYK0065-1.jpg 1920w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2020/01/191116PYK0065-1-300x200.jpg 300w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2020/01/191116PYK0065-1-1024x683.jpg 1024w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2020/01/191116PYK0065-1-768x512.jpg 768w, https://weszlo.com/wp-content/uploads/2020/01/191116PYK0065-1-1536x1024.jpg 1536w" sizes="(max-width: 1920px) 100vw, 1920px" />

Powinniśmy ten transfer Piątka traktować jako krok w tył, żeby potem móc zrobić dwa kroki w przód?

Grając dobrze na boiskach 1. Bundesligi jest w stanie pokazać się szerszej publiczności, ale pamiętajmy, że ta publiczność już go zna po jego brawurowym wejściu do Serie A. On nie jest tu anonimowy. Każdy patrzy na niego przez pryzmat tego, czy jego ostatnie gorsze występy byłby wypadkiem przy pracy, czy dowodem na to, że nie należy spodziewać się po nim niczego innego na dłuższą metę i normą dla niego wcale nie są sezony z kilkudziesięcioma bramkami na koncie. Będzie ciążyła na Piątku presja wyniku, ale uważam, że jest na tyle dobrym napastnikiem, że powinien sobie poradzić.

Ile bramek w rundzie jesiennej byłoby dla niego przyzwoitym wynikiem?

Nie ważne ile, ważne w jakich okolicznościach. Najważniejsze, żeby to nie były bramki strzelane w przegranych meczach. Jego ściągnięto do Berlina, żeby strzelał przy zwycięstwach.

ROZMAWIAŁ: JAN MAZUREK

Fot. Fotopyk/Newspix

Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
25.11.2021

Legia strzeli, ale przegra. Ile można zarobić na takim scenariuszu?

Entuzjazm związany z grą Legii Warszawa w Lidze Europy z wiadomych względów trochę uleciał, choć ciągle warto go jeszcze wykrzesać. Wyniki w grupie, do której trafił polski zespół, układają się w ten sposób, że wciąż zdarzyć może się naprawdę wiele, o ile oczywiście mistrz Polski postanowi zrobić sobie jakiś urlop od przegrywania. Dziś rywalem ekipy […]
25.11.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
23.11.2021

Postaw stówę na faworytów, zgarnij trzy i pół. Albo odzyskaj połowę

Faza grupowa Ligi Mistrzów wchodzi w kluczowy okres – niebawem dowiemy się, kto będzie grał w Champions League również na wiosnę. A gdy margines na ewentualne błędy jest coraz mniejszy, warto spojrzeć na mecze również pod kątem potencjalnego zarobku. Dzisiaj wraz z Fuksiarzem przygotowaliśmy, przynajmniej tak nam się wydaje, dość bezpieczną propozycję. A 341 złotych […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Cashback na otarcie łez. Fuksiarz zwiększa zwroty na wasze konta!

Pewnie niejednokrotnie po wtopionym kuponie myśleliście „eeee, cholerne Napoli, mogliby oddać chociaż część stawki”. W Fuksiarzu niekoniecznie Napoli oddaje wam część postawionych pieniędzy. Ale kasa w ramach Cashbacku wraca na wasze konto. Od teraz tej kasy jest więcej – od 7 do 12% postawionych pieniędzy! Co to oznacza? W Fuksiarzu macie teraz jeszcze miększe lądowanie. […]
22.11.2021
Tokio
21.11.2021

Chwalmy Early Payout, bo jest dobry. A na co stawiać w meczu Górnika z Legią?

Znacie takie fajne rozwiązanie jak Early Payout? Pewnie już znacie, ale jeśli nie, to wytłumaczymy – jeśli któraś drużyna w meczu prowadzi już 2:0, to Fuksiarz.pl uznaje kupon za rozliczony. Później drużyna przegrywająca może odrobić straty i np. zremisować, wówczas kupon wchodzi i tym, którzy obstawili zwycięstwo zespołu wygrywającego i tym, którzy obstawili remis. Dokładnie […]
21.11.2021
Weszło
19.11.2021

Ekstraklasa, Milan i Szkocja. Czy ze stówki zrobimy pięć tysięcy?

A dajcie spokój z tymi przerwami reprezentacyjnymi. Więcej nerwów z tego niż faktycznej frajdy. Wraca Ekstraklasa, wraca typowanie lig zagranicznych. Dzisiaj zebraliśmy pięć zdarzeń, które są całkiem realne z uwagi na ostatnią formę wybranych zespołów. Przy odrobinie fartu w Fuksiarzu ze stówki można zrobić ponad pięć tysięcy – o ile proponowane przez nas zdarzenia wejdą. […]
19.11.2021
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Weszło
26.11.2021

Żadnych plusów, parę dramatów. Noty dla piłkarzy Legii po Leicester

Pozorujący grę Mahir Emreli. Fatalni Cezary Miszta, Mattias Johansson i Artur Jędrzejczyk. Przyzwoity Filip Mladenović. Niemrawa, bezbarwna, snująca się reszta. Legia przegrała 1:3 z Leicester. Oto nasze noty dla piłkarzy stołecznego klubu.  Oceny dla piłkarzy Legii po meczu z Leicester (skala 1-10) Cezary Miszta – 2 Zawalił trzecią bramkę. Wilfred Ndidi nie miał prawa przeskoczyć […]
26.11.2021
Weszło
25.11.2021

Najlepszy doradca świata

Ralf Rangnick nie musi przekonywać świata do swojej wizji futbolu. Kluby i reprezentacje modyfikujące jego pomysły taktyczne na własną modłę wygrywają najważniejsze trofea. Jego piłkarscy wychowankowie zaludniają topowe drużyny w najsilniejszych ligach. Jego trenerscy uczniowie nie dość, że są rozchwytywani pod każdą szerokością geograficzną, to jeszcze modernizują piłkę nożną. Rangnick jest mózgiem mocarstwowego sukcesu własnej […]
25.11.2021
Weszło
25.11.2021

Europa jeszcze nie jest stracona…

Kiedy Marek Gołębiewski obejmował pierwszą drużynę Legii i jeszcze nie wiedział o nadchodzącym mrocznym okresie serii niepowodzeń, starał się prowadzić narrację, według której największy problem mistrza Polski  leżał w mentalności zawodników. Teraz już wiemy, że nie była to najtrafniejsza diagnoza choroby toczącej stołeczny klub. Albo inaczej: była to diagnoza niepełna. Legia leży i kwiczy na […]
25.11.2021
Weszło Extra
23.11.2021

Michał Kołodziejczyk: – Widz nie jest idiotą

Czy reporterowi wypada siedzieć w biurze? Dlaczego rozmowę z Mohamedem Salahem przed Bitwą o Anglię oglądało tylko sześć tysięcy osób? Czy polski widz jest idiotą? Dlaczego dziennikarze podający newsy mają giętkie kręgosłupy? Jak Franciszek Smuda opowiadał mu o hotelowych ekscesach w kadrze i dlaczego nigdy nie napisze już, że „piłkarz powinien zmienić zawód”? Czy podoba mu […]
23.11.2021
Weszło
22.11.2021

Związek Charatina z peleryną niewidką

Nasuwa nam się pytanie wagi państwowej: czy Igor Charatin jest zadeklarowanym fanem książek o przygodach Harry’ego Pottera? Albo chociaż filmowej sagi o czarodzieju z blizną na czole? Bo mamy podejrzenie, że ukraiński piłkarz zbyt poważnie wziął sobie do serca ideę peleryny niewidki. Ba, co więcej, obawiamy się, że od dobrych kilku tygodni oglądamy jedną wielką […]
22.11.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
02.12.2021

Ukochany, to był nasz ostatni wieczór

Przyznam, że czasami nie rozumiem zachowania kibiców. Fani Evertonu przybyli dziś na Goodison Park, by obserwować mecz swojej drużyny z Liverpoolem. Część z nich wyszła ze stadionu… w 20 minucie. To absurdalne, ale z drugiej strony najlepiej pokazuje, jak niewiele cierpliwości zostało w niebieskiej części Liverpoolu. Gdy Rafa Benitez przejmował zespół na początku sezonu było […]
02.12.2021
Weszło
01.12.2021

Real ogrywa Athletic, ale męczył się okrutnie

Dzisiejsze spotkanie Realu Madryt z Athletikiem Bilbao obnażyło braki obu zespołów. Piłkarze Carlo Ancelottiego wyszli z tego starcia zwycięsko, ale sami prosili się o kłopoty. Liczne straty i oddanie inicjatywy nie przełożyły się jednak na zdobycz bramkową ich rywali, którzy byli rażąco nieskuteczni. Zresztą nie po raz pierwszy.  Real Madryt – Athletic Bilbao. Indolencja Williamsa […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gołębiewski: – W drugiej połowie nasza dominacja nie podlegała dyskusji

Marek Gołębiewski, trener Legii, podobnie jak Szymon Włodarczyk (strzelec zwycięskiego gola), zabrał głos po meczu z Motorem Lublin w Pucharze Polski. Powiedział (cytaty za Legia.Net): – Spotkanie było trudne, bo wiadomo, że puchary zawsze rządzą się swoimi prawami. Motor postawił nam trudne warunki. Myślę, że w drugiej połowie, gdy na boisko weszli Emreli i Mladenović, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Drużyna Matty’ego Casha nie sprostała mistrzowi Anglii

Manchester City pokonał na wyjeździe Aston Ville 2:1 w meczu 14. kolejki Premier League. Tym samym Obywatele tracą tylko jedno oczko do prowadzącej w tabeli Chelsea. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał reprezentant Polski Matty Cash. Polak nie miał dzisiejszego wieczora łatwego zadania, bo jego zdolności defensywne raz za razem sprawdzał Raheem Sterling. W pierwszej […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Taka Legia nie zwojuje ani Polski, ani Europy

Gdyby wziąć na poważnie słowa Marka Gołębiewskiego, określającego rozgrywki Pucharu Polski jako „taką krótszą drogę do Europy”, można byłoby pomyśleć, że Legia poczyniła właśnie pierwszy poważniejszy krok w stronę zagwarantowania sobie miejsca w przyszłorocznych europejskich pucharach. Ale dajcie spokój, mistrz Polski pozwolił Motorowi na stworzenie zaskakująco sporej liczby niezłych sytuacji, okrutnie męczył się w Lublinie i […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Włodarczyk: – Czułem się gotowy, by pomóc drużynie

Szymon Włodarczyk zapewnił Legii zwycięstwo z Motorem, a po meczu udzielił wywiadu Polsatowi Sport. Jak powiedział: – Strzelić swojego pierwszego gola – to było niesamowite przeżycie. Czułem się gotowy, aby pomóc drużynie. Cieszę się, że wygraliśmy na ciężkim terenie. Goniliśmy wynik i naprawdę trudno opisać to, co teraz dzieję się we mnie i w drużynie. […]
01.12.2021
Inne sporty
01.12.2021

ZAKSA ruszyła po obronę tytułu w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Sezon 2020/2021 w klubowej siatkówce przyniósł nam wielkie emocje oraz historyczny sukces. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle sięgnęła w maju po zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dzisiaj natomiast rozpoczęła misję pod tytułem „obrona tytułu”. Kędzierzynianie mają nowego trenera, przemeblowany skład, ale – co już zdążyli udowodnić – wciąż są bardzo mocni. Tym razem przekonał się o […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Zieliński z asystami [VIDEO]

Piotr Zieliński zaliczył już dwie asysty w meczu z Sassuolo. Napoli prowadzi obecnie 2:0. Polski pomocnik po odbiorze jednego z kolegów wpadł w pole karne i nie ładował na pałę, tylko jak to on, przytomnie podniósł głowę i odegrał do Ruiza. Ten ułożył sobie piłkę na lewej nodze i nie dał szans bramkarzowi. Zobaczcie: Kolejna […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Mecz Chelsea przerwany, atak serca na trybunach

Mecz Chelsea z Watfordem został w pewnym momencie przerwany. Powód dramatyczny – jeden z kibiców doznał ataku serca. Na początku nie było jasne, co się dzieje na trybunach, ale piłkarze szybko zwrócili na to uwagę. Cleverley pokazywał Azpilicuecie gest uciskania klatki piersiowej, z kolei Marcos Alonso wezwał sztab medyczny Chelsea, by wskazać miejsce, w którym […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Gol Bednarka w Premier League! [VIDEO]

Jan Bednarek otworzył wynik spotkania z Leicester. Polak strzelił bramkę już w trzeciej minucie spotkania. To czwarty gol Bednarka na poziomie Premier League. Święci mierzą się dziś z Lisami, a polski obrońca po ładnym, kombinacyjnym rozegraniu (plus trochę szczęścia), skierował piłkę do siatki. Spójrzcie sami: Jan Bednarek GOAL Southampton 1-0 Leicester#SOULEI pic.twitter.com/5AXg9wUtsF — football highlights […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Skorupski z czystym kontem przeciwko Romie

Łukasz Skorupski zaliczył czyste konto przeciwko Romie. Co więcej – jego Bologna wygrała 1:0. To na pewno satysfakcjonujące dla polskiego golkipera, bo przecież był piłkarzem Romy, a nie dostawał tam zbyt wielu szans. Polak miał w tym spotkaniu nieco roboty, bo pięciokrotnie zatrzymał zawodników przeciwnika. To jego szóste czyste konto w 15 spotkaniach, więc naprawdę […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Debiut Kiwiora w Serie A

Jakub Kiwior nie dostał łatwego rywala na debiut w Serie A, bo jego Spezia z nim w składzie zmierzyła się z Interem. Przegrała 0:2. Polak miał pecha, bo nie popełnił jakiegoś skandalicznego błędu, tylko dość przypadkowo dotknął piłkę ręką, a że jednocześnie powiększył obrys ciała, to sędzia wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Martinez i Inter […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Panie Żuraw, to już chyba czas na wylot do ciepłych krajów

Arka Gdynia uprawiała grę w piłkę nożną jedynie do 45. minuty. Potem oddała pole Zagłębiu Lubin, w ofensywie stworzyła sobie bardzo niewiele. To jednak wystarczyło, żeby sprawić niespodziankę. Taką jest mimo wszystko awans pierwszoligowca kosztem drużyny ze środka tabeli Ekstraklasy i to drużyną, która miała dzisiaj okazje, żeby odwrócić losy meczu. Zepsuł rzut karny Starzyński, […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Walczak w stajni Zahaviego

Pini Zahavi, światowej sławy agent piłkarski, podpisał kontrakt z kolejnym polskim zawodnikiem. Ale nie takim z pierwszych stron gazet, tylko z talentem, który ma tam się znaleźć w przyszłości. Chodzi o Tomasza Walczaka z Wisły Płock, a tę informację podał Mateusz Borek. Walczak ma 16 lat i zdążył już zadebiutować w Ekstraklasie – ma na […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Papszun z rekordowym kontraktem w Legii?

250 tysięcy złotych miesięcznie. Tyle – zdaniem Sport.pl – miałby zarabiać Marek Papszun w Legii. Nawet jeśli będą to mniejsze pieniądze, bo drugie źródło dziennikarzy mówi o 220 tysiącach za miesiąc, to i tak będą to stawki – jak na polskie warunki – kosmiczne. Dość powiedzieć, że Artur Jędrzejczyk może liczyć na 200 tysięcy, a […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Rangnick chce dużego transferu do United

Ralf Rangnick spróbuje przeprowadzić co najmniej jeden duży transfer do Manchesteru United. O szczegółach informuje Christian Falk. Listę otwiera, a jakże, Erling Haaland. Pomocny miałby być fakt, że Rangnick przed laty pomagał w transferze Norwega do Salzburga i ma bardzo dobre relacje z ojcem zawodnika oraz agentem. Dalej? Timo Werner. Tutaj wszędobylski Rangnick kupił piłkarza […]
01.12.2021
Suche Info
01.12.2021

Davies wściekły na wyniki Złotej Piłki

Wybór zwycięzcy Złotej Piłki wciąż budzi wiele kontrowersji. Kolejni ludzie sportu go komentują i zazwyczaj diagnoza jest podobna: to żart, że nie wygrał Lewandowski. Dokładnie w te same tony uderzył Alphonso Davies. Najpierw mówił, że nie bardzo chce to komentować, ale nie wytrzymał: – Nie chcę o tym rozmawiać. Dla mnie to nie ma sensu. […]
01.12.2021
Weszło
01.12.2021

Puchar Polski. Raków wypunktował Bruk-Bet

Wygrali piłkarze sprytniejsi, konkretniejsi i bardziej wyrachowani. To najlepsza puenta spotkania Bruk-Betu z Rakowem Częstochowa w 1/8 finału Pucharu Polski. Rok temu oba zespoły także mierzyły się w ramach rozgrywek o Puchar Polski i również Raków okazał się lepszy. Bruk-Bet Termalica – Raków Częstochowa. Błyskawiczne ataki Rakowa Gospodarze szybko zostali sprowadzenie na ziemię. W dodatku […]
01.12.2021