post
Avatar

Opublikowane 24.11.2019 15:44 przez

Dominik Klekowski

18 listopada 2018 roku. KTS Weszło po świetnym turnieju wraca do bazy przy ulicy Potockiej z pierwszym w historii pucharem. Wówczas pod względem umiejętności i gry wyglądaliśmy jak prawdziwi potomkowie Tsubasy. Gdy stało się jasne, że znów zostaniemy zaproszeni na turniej „Gramy dla Hani”, wiedzieliśmy, że jednym z celów będzie obrona trofeum.

Jednak to nie o to w tym wszystkim chodzi. Zwyciężyć może tylko jedna osoba i jest to oczywiście Hania Wróbel, dla której zbierane były pieniądze. Jesteśmy niezwykle wdzięczni, że mogliśmy w jakiś sposób pomóc całej inicjatywie, bo ludzkie zdrowie to zdecydowanie najważniejsza wartość. Jeśli chodzi o wynik na turnieju – odpadliśmy w ćwierćfinale, a Daniel Ciechański został królem strzelców całej imprezy.

Sporo się zmieniło od 2018 roku. W turnieju wzięły udział 24 zespoły, system eliminacji identyczny jak na euro. Sześć grup po cztery ekipy, wychodzą dwa z pierwszych miejsc i cztery najlepsze z trzecich. Później 1/8, ćwierćfinał, półfinał i finał lub mecz o trzecie miejsce. Rozgrywki grupowe zaczęły się chwilę po ósmej, jednak KTS pierwsze starcie miał zaplanowane na godzinę 10 z Niskim Pressem.

Po wejściu do hali, od razu w oczy rzucało się stoisko z różnymi piłkarskimi fantami do wylicytowania. Największą gratką była oficjalna koszulka z AS Romy Daniele De Rossiego, z Napoli Piotra Zielińskiego, z Bournemouth Artura Boruca czy Karabachu z nazwiskiem Jakuba Rzeźniczaka. Oprócz tego trykoty Legii (było ich grubo ponad dychę), proporczyki, książki z autografami, zdjęcia z podpisami i wiele, wiele więcej. Dla każdego coś by się znalazło.

76713998_1667764733358614_4296290910431346688_n

Turniej zaczął się dla nas kapitalnie. Niski Press bez zaskoczenia cofnął się na własną połowę i czekał na ataki z naszej strony. Dwukrotnie trafił Ciechański, a poza tym jednego gola dorzucił Dominik Grzesiak. Kwadrans później spotkanie numer dwa z ekipą NDZ, czyli „Nie Do Zera”. Faktycznie, udało im się wpisać na listę strzelców trzykrotnie, jednak my odpowiedzieliśmy dyszką. „Ciechanowi” wchodziło wszystko bez krzty przesady. Trafił do siatki siedem razy, raz trafił Madej, Boji i Kondracki. W ostatnim grupowym starciu trochę męczyliśmy bułę, niemniej zdobyliśmy trzy oczka. Z Wydziałem Sędziowskim Warszawa wygraliśmy 3:1, a do notesu sędziowie wpisali Ciechańskiego, Madeja i Zaleskiego.

– Głód gry jest ogromny, nie mogę usiedzieć na miejscu w domu. Planujemy z chłopakami, żeby gdzieś jeszcze pograć. Na tym turnieju jest świetna frekwencja, być może jest nas za dużo, ale przecież zdarzało się, nie mieliśmy ludzi. Trzeba powiedzieć, że w na takich turniejach gdzie jest 20-30 zespołów, większość to drużyny amatorskie. Nie ma co się podniecać, bo dziwne, gdybyśmy przegrali z takimi ekipami, zwłaszcza, że umiemy grać w piłkę. Wszystko zaczyna się w fazie pucharowej. Na boisku o takich rozmiarach, widać, kto miał styczność z tą „małą” piłką. Szybka noga, trzeba błyskawicznie podejmować decyzje. To na pewno nam pomoże w lidze. Rok temu Wojtek Kowalczyk zabiegał o treningi na hali. Mamy tylu drewnianych zawodników, wszyscy by mogli na tym skorzystać. Pierwsza poważniejsza akcja charytatywna to wpłata naszej premii za mistrzostwo na siepomaga.pl, teraz Daniel Ciechański ogarnia jeszcze „Szlachetną Paczkę”. Jak możemy, to pomagamy. Nie mamy żadnych opłat w klubie, więc tę stówkę czy pięć dych przeznaczamy na różne szczytne cele – tak opowiadał kapitan KTS-u, Michał Madej.

76710797_2425397551110873_2487675668075118592_n

Ze zgrupowania kadry U-21 Czesława Michniewicza wrócił Oskar Śliwowski, którego podpytaliśmy m.in. o wyższość Ciechańskiego nad Klimalą.

– Najważniejsza jest przede wszystkim Hania, a nie boisko. Nie oszukujmy się, chcemy wygrać, bo w zeszłym roku zdobyliśmy to trofeum. Drużyna podeszła do tego na sto procent – trzy mecze grupowe, trzy zwycięstwa. Wyglądamy naprawdę fajnie, próbujemy kreować od tyłu. Nie patrzymy na małą gierkę, najważniejsze będą zimowe przygotowania. Dla nas najważniejszy jest awans, a chłopaki są do tego przygotowani.

Daniel Ciechański w trzech meczach zdobył dziesięć bramek, był trener ostatnio na stażu u selekcjonera Czesława Michniewicza, więc pytanie: kogo wolałby trener mieć u siebie, Daniela czy Patryka Klimalę?

– Gdyby Patryk strzelałby tak jak „Ciechan”, to młodzieżówka nie przegrałaby starcia z Bułgarią. A już na serio, Klimala to bardzo ciekawy zawodnik, bardzo ambitny. Daniel jest troszeczkę starszy, ale to napastnicy o podobnej charakterystyce.

Kto z KTS-u wyróżnia się w tej małej grze?

– Ciekawie po boisku porusza się Michał Madej, widać, że mu piłka nie przeszkadza. Daniel Ciechański w jednym meczu zdobył siedem bramek, idzie na króla strzelców.

Do losowania fazy pucharowej zostało kilkadziesiąt minut, więc mieliśmy chwilę na odpoczynek. W tym czasie na warszawskiej Białołęce pojawiła się reprezentacja dziennikarzy z Andrzejem Twarowskim na czele. Z komentatorem Canal Plus zamieniliśmy kilka słów:

– Przyjechaliśmy tutaj z nastawieniem, żeby wziąć udział, bo to wspaniała idea. Uczestniczę w tej imprezie po raz trzeci. Jednak oczywiście mamy plany sportowe, bo jesteśmy sportowcami-amatorami. Zawsze mnie to śmieszy, gdy ktoś mówi: „A, przyjechaliśmy się pobawić”. Jak się wychodzi na boisko, to człowiek odkłada klocki, grabki i daje z siebie wszystko. Po cichu liczę na wyjście z grupy.

Pierwszy mecz wygrany, czyli rozumiemy, że gracie trochę bardziej ofensywnie, niż Tottenham będzie pod wodzami Jose Mourinho?

– Będąc na boisku i patrząc na nasze ustawienie, to muszę powiedzieć, że był to raczej Jose Mourinho, niż epoka rozkwitu Tottenhamu pod rządami Mauricio Pochettino.

Na jakiej pozycji pan gra?

– Na tym turnieju to wszędzie, ale wolę atak.

Bardziej Harry Kane czy Heung-Min Son?

– O, chyba raczej Son.

Po oficjalnym zakończeniu fazy grupowej, nadszedł czas na losowanie drużyn z trzeciego miejsca. My dostaliśmy zespół FC Gocław i szczerze mówiąc, to chyba było nasze najlepsze spotkanie podczas tego turnieju. Taktycznie – perfekcja i pod względem skuteczności to był popis. Cztery gole strzelił Krzysiek Kondracki, w tym genialną z rzutu wolnego. Bez rozbiegu w samo okno. Dwie dorzucił Kacper Rałowiec i po jednej Ciechański, Madej oraz, tak tak, Wojciech Piela. Nie ma błędu w imieniu i nazwisku tego ostatniego.

78138824_585498062255291_8326133092179771392_n

Szliśmy jak burza, choć i Oskar Śliwowski mówił, że jesteśmy dalecy od naszej optymalnej formy i to wyszło w meczu ćwierćfinałowym, ostatnim dla nas na całym turnieju. Przyszło nam się zmierzyć z Drużyną Rotmistrza, który załatwiła nas na szaro. Szybki gong w pierwszych kilka minutach, później drugi na koniec i pozamiatane. My byliśmy nieskuteczni. Strzały, które w poprzednich spotkaniach wchodziły na luzie, teraz szły obok, nad czy daleko od bramki. Trudno, obiektywnie patrząc byliśmy słabsi i zasłużenie odpadliśmy.

Po turnieju złapaliśmy na chwilę Jakuba Rzeźniczaka, zawodnika Wisły Płock, który, jak już wspominaliśmy, na licytację dał swoją koszulkę z meczu ze Sportingiem w barwach Karabachu.

– Lubię pomagać. Każdy zawodowy sportowiec może jakoś tę swoją popularność wykorzystać właśnie na takich turniejach. Cieszę się, że ktoś chciał tyle zapłacić za moją koszulkę i mam nadzieję, że te pieniądze pomogą Hani.

Kiedy wracasz do treningu i do gry?

– Do treningu wracam jutro (dzisiaj, rozmawialiśmy w sobotę – przyp. red.). Miałem miesiąc przerwy, do końca rundy zostało niespełna cztery tygodnie i zrobię wszystko, żeby wrócić na ligowe boiska. Może być to ciężkie. Żeby po takiej przerwie nadrobić zaległości i wrócić do pełni sprawności to ciężka sprawa. Zobaczymy, jak będzie na to patrzył trener i czy będę potrzebny w tym roku kalendarzowym.

W co celujecie w tym sezonie?

– Na początku był cel, żeby się utrzymać. Wiemy, jak ta liga jest dynamiczna i wszystko się w niej zmienia, wygraliśmy sześć meczów z rzędu i byliśmy liderem Ekstraklasy. W wewnątrz klubu cały czas mówi się o utrzymaniu, ze względu na skład czy budżet. Moim prywatnym celem jest pierwsza ósemka i do tego będę dążył.

Całą imprezę wygrała drużyna Szefów Przeciągu, a królem strzelców został nasz człowiek, Daniel Ciechański z jedenastoma trafieniami na koncie. Kadra KTS-u tego dnia prezentowała się następująco:

Dominik Byszewski, Paweł Wysocki, Kacper Rałowiec, Daniel Kokosiński, Daniel Boji, Grzegorz Zaleski, Norbert Bormański, Dominik Grzesiak, Wojciech Piela, Krzysztof Kondracki, Michał Madej oraz Daniel Ciechański

77199570_978122355897065_1860162018208645120_n

Dziękujemy za zaproszenie, Hani i jej rodzicom życzymy zdrowia, cierpliwości i wszystkiego najlepszego. Wspaniała impreza i miejmy nadzieję, że za rok znów się na niej pojawimy.

76643666_584007719010569_6665980996501897216_n

fot. własne

Dominik Klekowski

Opublikowane 24.11.2019 15:44 przez

Dominik Klekowski

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
25.11.2020

Mecz o rachunek. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło

To nie będzie zwykły mecz, jak mawiał klasyk. To będzie meczycho. MKS Arłamów Ustrzyki Dolne kontra KTS Weszło. Stadion w Arłamowie, nowoczesna murawa, piękny kompleks, pierwsza klasa. Transmisja w WeszłoTV. Zaczynamy o 17.40 przedmeczowym studio pełnym analiz i genialnych wymian zdań. Potem już tylko mecz. Komentują, od 18:00, elitarni komentatorzy: Kamil Gapiński i Wojciech Kowalczyk. […]
25.11.2020
KTS
18.11.2020

Kuchnia Mariana i sześć do jaja. Ostatni mecz KTS-u od kulis!

Ostatni mecz rundy jesiennej, ale pierwszy z komentarzem Tomasza Smokowskiego i Wojciecha Kowalczyka! Transmisje meczu KTS-u Weszło z Madziarem Nieporęt w szczytowym momencie oglądało ponad 17 tysięcy osób. Niektóre mecze na szczeblu centralnym nie powstydziłyby się takiej publiczności, a to przecież nasza kochana Serie A. Prawdopodobnie, a raczej na pewno spotkania A-klasy nie wzbudzały nigdy […]
18.11.2020
KTS
06.10.2020

Wróżbita Gerard, taktyka z FIFY, rząśnicka kapryczoza [KULISY RZĄŚNIK 1:1 KTS]

KTS po raz pierwszy w tym sezonie stracił punkty. Ale czy to znaczy, że na naszym wyjeździe do Rząśnika nie było wesoło? Absolutnie nie! Łapcie kulisy z meczu KTS-u, który zakończył się wynikiem 1:1. Mimo remisu, nasi piłkarze pokazali serducho do walki w trudnych warunkach.
06.10.2020
Weszło
29.09.2020

Chcieli przekupić prezesa Stanowskiego!!! | KTS 7:0 RZĄDZA ZAŁUBICE

Wysoka wygrana w meczu, piwko na trybunach, poczęstunek po zwycięstwie. Czego chcieć więcej? KTS się bawi w lidze, a wy możecie tę zabawę obejrzeć od kulis. Zapraszamy! 
29.09.2020
KTS
22.09.2020

Podryw na zerwane więzadło i kolejny rekord! KS Bednarska 1:15 KTS Weszło

Idziemy jak burza. W rywalizacji z ostatnią w tabeli Bednarską wydatnie poprawiliśmy bilans strzelecki. Drużyna nie zawiodła i zaaplikowała rywalom aż 15 bramek. Łapcie obszerne kulisy ostatniego spotkania KTS-u Weszło.  fot. FotoPyk
22.09.2020
Weszło
01.09.2020

Trójka do zera! KTS bawi się na Polu Mokotowskim | KULISY

Gdy Małyszowi nie poszło w sobotę, kibice śpiewali, że “niedziela będzie dla nas”. I cóż, ta niedziela była dla nas przyjemna. Najpierw trójka do zera z Koroną, potem miłe spotkanie w Pubie Lolek. Zresztą sprawdźcie sami! Kulisy meczu już gotowe. 
01.09.2020
Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Weszło
16.04.2020

Mały Marcus stawia duże kroki w drodze na szczyt

– Moją największą siłą jest to, że kocham futbol. Nie chodzi o moją technikę czy coś innego. Cieszę się z gry w piłkę i z bycia na boisku. Świetnie, że tyle osób przychodzi na stadion, żeby oglądać moją grę. Świadomość tego, jak wielką szansą jest bycie profesjonalnym zawodnikiem, to wielka siła. Nie ma znaczenia, czy […]
16.04.2020
Weszło
18.02.2020

Ofertę z Korei analizowałem przez 6 minut – nie miałbym z tego korzyści

Sebastian Musiolik dał prowadzenie Rakowowi Częstochowa w sobotnim meczu z Legią Warszawa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, gospodarze więc byli autorami  sporej niespodzianki. Wczoraj Musiolika w ankiecie “Weszło z butami” przepytała ekipa Weszłopolskich. Pojawił się wątek koreańskiej oferty dla napastnika, a sam zainteresowany zdradził, gdzie warto pójść w Bełchatowie i Częstochowie na randkę z dziewczyną.  […]
18.02.2020
Weszło
08.01.2020

Felieton: Ligowcy, wyjeżdżajcie

Kilka dni temu przeczytałem, że Adam Buksa zamiast wyjeżdżać za granicę w zimie, powinien chwilę poczekać i ruszyć po zakończeniu sezonu 19/20. Kompletnie się z tym nie zgadzam. Skoro zawodnik gra w tej lidze od roku 2015, nie ma na co czekać. Już więcej Ekstraklasa nie zdoła go nauczyć. Dlatego apeluję: drogi ligowcu, jeżeli masz […]
08.01.2020
Włochy
14.12.2019

Poślizgnięcie Napoli

W ostatnich dniach przez Neapol przeszła wichura. Dosłownie i w przenośni. W końcu władze ligi miały odwołać mecz przez to zjawisko przyrodnicze, które poważnie naruszyło starszy od Mojżesza stadion Świętego Pawła. Drugą wichurę wcześniej zainicjował Aurelio De Laurentiis. Zwolnienie Ancelottiego, szybkie dogadanie się z Gattuso. Jeśli chodzi o samą grę, to wielkiej różnicy nie dostrzegliśmy. […]
14.12.2019
KTS
24.11.2019

Wracamy bez pucharu, ale nie czujemy się przegrani

18 listopada 2018 roku. KTS Weszło po świetnym turnieju wraca do bazy przy ulicy Potockiej z pierwszym w historii pucharem. Wówczas pod względem umiejętności i gry wyglądaliśmy jak prawdziwi potomkowie Tsubasy. Gdy stało się jasne, że znów zostaniemy zaproszeni na turniej „Gramy dla Hani”, wiedzieliśmy, że jednym z celów będzie obrona trofeum. Jednak to nie […]
24.11.2019
Weszło
07.11.2019

Góralski z czerwoną, Munir z hat-trickiem, podwójna kompromitacja rzymian

Nie ukrywamy, że Liga Europy często obchodzi nas tak samo jak promocja na słomki w Ikei. Nie jarają nas starcia Kazachów z Azerami, drugiego lub czasami nawet trzeciego garnituru Lazio z mistrzem Luksemburga. W tym czasie wolimy psychicznie przygotować się na kolejny odcinek polskiej rąbanki w Ekstraklasie. Jednak akurat dzisiaj w tej Lidze Europy sporo […]
07.11.2019
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
21.06.2021

Wtorek z Weszło FM: ostatnia kolejka w grupie D na EURO, popołudniowa audycja z Wojtkiem i Moniką

Kończymy powoli zmagania grupowe na mistrzostwach Europy. We wtorek finałowe rozstrzygnięcia w grupie D, ale to nie jedyne radiowe atrakcje, które przygotowaliśmy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o poranku usłyszycie duet Wojtka Pieli i Daniela Żórawskiego, którzy zadbają o przegląd prasy (ze szczególnym uwzględnieniem horoskopów). Będą też rozmowy o […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Bereszyński: – Byłem wkurzony za pretensje o bramkę Skriniara

Na pewno kojarzycie słynną, niestety, scenkę z meczu przeciwko Słowacji. Bereszyński tłumaczy coś Lewandowskiemu, ten się obraca z miną – “weź mi już nie pierdziel, zawaliłeś”. Teraz obrońca odniósł się do całej sytuacji w rozmowie z FootTruckiem. Bereszyński stwierdził: – Bramka Skriniara… Ja go miałem kryć indywidualnie cały mecz. Nie kryłem go na jeden stały […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wzruszające pożegnanie Pandewa

Goran Pandew skończył reprezentacyjną karierę i został godnie pożegnany. Tak przed meczem, kiedy dostał pamiątkową koszulkę od Holendrów, jak i po meczu, kiedy bili mu brawo wszyscy. Zobaczcie: Goran Pandew kończy ostatni w karierze mecz w barwach Macedonii #MKD, żegnany nie tylko przed kolegów z drużyny, ale i rywali, a nawet legendy holenderskiej piłki #NED […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

W Widzewie jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem klub ma nowego prezesa – został nim Mateusz Dróżdż. To postać znana w świecie futbolu. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej w Górniku Polkowice, a wcześniej też był prezesem, tyle że w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Oficjalnie stanowisko prezesa Dróżdż obejmie jutro. Strona Widzewa charakteryzuje: Współpracował z wieloma […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Szczepański na testach w Lechii

Lechia nie ma za dużo pieniędzy, więc musi kombinować, jak się wzmocnić i jednocześnie dużo nie wydać. Dlatego bierze na testy Miłosza Szczepańskiego. Nie tylko te medyczne, ale i sportowe. Najwyraźniej Piotr Stokowiec chce sprawdzić, czy Szczepański może mu się przydać, bo gdańszczan po prostu nie stać na pudło. Szczepański niewątpliwie ma talent, natomiast jego […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Tottenham odrzuca ofertę City za Kane’a. Na stole było 100 milionów!

Harry Kane to jeden z bardziej łakomych kąsków transferowych tego okienka. Napastnik chce zdobywać tytuły, a w Tottenhamie jak wiadomo będzie o to trudno. Fabrizio Romano podaje, że Manchester City chce snajpera u siebie i złożył oficjalną ofertę. Ta jednak została odrzucona. A Obywatele naprawdę zagrali grubo, bo wrzucili – według informacji dziennikarza – 100 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Chrobry Głogów pozyskał napastnika z Holandii

Działacze Chrobrego Głogów zaczynają letnie okienko transferowe. Jak udało nam się ustalić, na Dolny Śląsk trafi 24-letni napastnik rodem z Holandii. To Dennis van der Heijden, który w młodości grał w akademii Feyenoordu Rotterdam czy ADO Den Haag. Ostatnio natomiast występował w 2. lidze holenderskiej. 24-latek ma dziś podpisać dwuletni kontrakt z Chrobrym. Przechodzi do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zrelak na dłużej w Warcie Poznań

Adam Zrelak nie zaimponował wiosną w barwach Warty Poznań, ale “Zieloni” nadal wiążą z nim poważne plany. Zawodnik podpisał nowy kontrakt, ważny do czerwca 2023 roku.  Zrelak zimą przyszedł do Warty z FC Nuernberg, gdzie męczyły go poważne kontuzje. Motywacji mu nie brakowało, bo walczył o miejsce w reprezentacji Słowacji na Euro 2020. Zdążył wystąpić […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wstęp na mecze mundialu w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani poinformował, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata mecze z wysokości trybun będą mogli oglądać wyłącznie kibice zaszczepieni na koronawirusa.  Tłumaczy to rzecz jasna względami bezpieczeństwa. Al Thani dodał, że jego państwo zakupi na czas mundialu milion szczepionek, aby w razie czego na miejscu mogły się zaszczepić […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Sensacyjny transfer Calhanoglu: przejdzie z Milanu do Interu

Hakan Calhanoglu liże rany po nieudanym EURO z reprezentacją Turcji, ale osłodzi to sobie zmianą barw klubowych. Miasta nie zmieni, ponieważ wydaje się przesądzone, że przejdzie z Milanu do Interu! Informacje o praktycznie dopiętym transferze podają już wszyscy czołowi włoscy dziennikarze specjalizujący się w newsach – na czele z Fabrizio Romano i Gianluką Di Marzio. […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Maciej Kędziorek asystentem Skorży w Lechu Poznań

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Będzie pełnił funkcję asystenta Macieja Skorży. – Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Rafał Boguski piłkarzem Puszczy Niepołomice

Rafał Boguski po wielu, wielu latach pożegnał się z Wisłą Kraków, ale kariery kończyć nie zamierza. Doświadczony pomocnik będzie teraz walczył ku chwale Puszczy Niepołomice. 37-letni piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Przejście do Puszczy zapewne byłoby podyktowane względami rodzinnymi. Boguski nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie i nie musi wywracać swojego życia do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Trzech zawodników odchodzi z GKS-u Tychy

Szymon Lewicki, Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski nie będą już piłkarzami GKS-u Tychy. Dwaj pierwsi odchodzą po wygaśnięciu kontraktów, a Norkowski wraca do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony. Lewicki w ostatnim sezonie I ligi rozegrał 27 meczów i strzelił siedem goli. Moneta w 32 spotkaniach zdobył jedną bramkę. Norkowski pojawił się na boisku 21 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zmiany w ŁKS-ie: Kibu Vicuna nowym trenerem, Arkadiusz Malarz odchodzi

Kibu Vicuna został nowym trenerem ŁKS-u. Hiszpan podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. – Szukaliśmy trenera, który będzie kontynuował naszą filozofię, obecną już w Akademii ŁKS i pierwszym zespole. Ważne było również to, że po tych wszystkich ostatnich doświadczeniach nie zamierzamy zrezygnować z obecnego sztabu i dlatego potrzebowaliśmy szkoleniowca z doświadczeniem […]
21.06.2021