post
Avatar

Opublikowane 20.11.2019 19:03 przez

redakcja

Byli ofensywni pomocnicy (KLIK), to teraz najlepsi skrzydłowi w XXI wieku. Nie dzieliliśmy ich na prawą-lewą stronę, bo potrafią się zmienić i po sto razy w jednym meczu, nie ma co mieszać. Jak ktoś był dobry, to po prostu się tu znalazł. Odpowiedzmy więc na pytanie: kto robił największy wiatr?

imageedit_84_5616696495

Abdou Razack Traore

O matko, cóż to był za wariat! Raz, że świetny technicznie, co pozwalało mu wprawiać w osłupienie kolejnych obrońców czy oddawać takie strzały…

… ale też piłkarz pozytywnie zakręcony, bo kto nie pamięta jego próby bloku autu poprzez stanie na rękach? Jak to w ogóle brzmi!

Kluczowa postać Lechii, którą tak miło się wtedy za czasów Kafarskiego oglądało. W środku Nowak, Bajić, Surma, na skrzydłach Lukjanovs i Razack właśnie, no, tylko snajpera brakowało. Może wówczas byłyby te puchary w sezonie 10/11? Razack starał się ciągnąć Lechię, 12 bramek, ale wystarczającego wsparcia jednak nie dostał.

Po przygodzie w Gdańsku wyjechał do Turcji i tam nie przepadł, co też pozytywnie świadczy o jego klasie.

imageedit_86_5471334021

Prejuce Nakoulma

Silny, a przy tym szybki i zgrabny technicznie piłkarz. Górnik wyciągając go z Łęcznej trafił może i w dziesiątkę, bo Prejuce strzelił dla zabrzan 24 bramki, dorzucił 12 bramki i jeśli kogoś bano się szczególnie w tej drużynie, to właśnie jego. Szkoda, że nie sprawdziła go jakaś mocniejsza drużyna w naszych warunkach. Najpierw wyjechał, całkiem nieźle sobie radził w Turcji i we Francji, ale ostatnio jest na hamulcu ręcznym, wciąż nie ma klubu. Jego temat powrotu do Ekstraklasy wracał jak bumerang, niestety nic z tego nie wychodziło.

Cóż, pozostaje nam tylko wspominać ten folklor:

imageedit_82_4125910532

Szymon Pawłowski

Ostatnie lata trochę ciągną Szymona w dół, bo spadł z ligi i z Bruk-Betem, i z Zagłębiem Sosnowiec. Owszem, w obu tych ekipach był pewnie najlepszym piłkarzem, ale patrzysz w jego CV i widzisz spadki, a to zawsze nie jest najprzyjemniejszy widok.

Natomiast niech to nie przesłoni nam całości.

Bo też Pawłowski to dwukrotny mistrz Polski. Z Zagłębiem – jasne, rola epizodyczna, ale z Lechem? Nie ma to tamto, gdyby Pawłowskiego zabrakło, Kolejorz nie zrobiłby majstra. Dziewięć goli, dziesięć asyst i FENOMENALNA runda finałowa.

3:0 ze Śląskiem? Pawłowski trafia dwa razy i dorzuca ostatnie podanie.

2:1 na Lechii? Pawłowski trafia.

1:0 z Pogonią? Asysta.

6:1 z Górnikiem? Hattrick asyst i bramka.

Po tym poznaje się liderów, że właśnie w takich momentach potrafią wziąć odpowiedzialność na swoje barki i Pawłowski w tamtej chwili liderem Lecha z pewnością był. Jego balans ciałem, zejście do środka i uderzenie po długim to była wówczas klasyka gatunku.

Ciekawy piłkarz, nieco niespełniony, w wieku 33 lat gra już na zapleczu, w kadrze nie błysnął, ale wart docenienia.

ekstraklasa-2019-11-20-20-11-20

imageedit_80_7568847783

Flavio Paixao

W tym sezonie raczej zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego obcokrajowca w historii Ekstraklasy i długo nikt mu tego tytułu nie odbierze, bo grająca konkurencja ma daleko (a taki Angulo wyhamował), natomiast jak przyjeżdża młody zagraniczniak i dobrze wypada, to zaraz wyjeżdża. Flavio trafił do Polski na koniec kariery, po tym, jak super reklamę zrobił mu Marco i nie będzie specjalnie ryzykownym twierdzenie, że Flavio przegonił brata pod względem marki na polskiej ziemi.

Na pewno w historii Lechii będzie miał swoje miejsce na stałe, bo upodobał sobie strzelanie goli w derbach Trójmiasta. Strzelił ostatnio, ale potrafił też dawać zwycięskie bramki w Gdyni (sezon 17/18) czy Gdańsku (rozgrywki 18/19). Sobieraj, rywal zza między, nazywał go siostrą i do dzisiaj powinno być mu głupio z tego powodu.

35 lat. To już sporo na liczniku, nic dziwnego, że Piotr Stokowiec powoli zjeżdża z Portugalczykiem do bazy, ale swoje Flavio w Ekstraklasie zrobił. Wystarczająco, by znaleźć się w dziesiątce.

imageedit_78_2463600831

Jakub Błaszczykowski

Nie grał w Wiśle długo z wiadomych przyczyn – jego ogromny talent nie pozwolił mu zagrzać miejsca w polskiej lidze na więcej niż dwa i pół sezonu. Natomiast i tak pokazał przez ten czas, jak wybitnym może być piłkarzem (i później rzeczywiście się nim stał).

Rajd z Feyenoordem i patelnia do Brożka.

Rajd z Legią zakończony golem Paulisty.

Gra z kontuzją przeciwko Panathinaikosowi i wygrana 3:1, również dzięki świetnej postawie Kuby.

Musiał odejść do dużego klubu i zrobić w nim karierę. Zrobił. Musiał wrócić. Wrócił. Ale też pewnie nie spodziewał się, że wróci w takich okolicznościach, gdy będzie trzeba Białą Gwiazdę ratować i to nie przed brakiem mistrzostwa czy czegoś w tym rodzaju, ale przed upadkiem.

  To dla mnie wielki dzień, cieszę się, że mogłem tutaj wrócić, że znowu będę miał przyjemność i zaszczyt zakładać koszulkę Wisły. Mam nadzieję, że dostarczę sobie i kibicom dużo satysfakcji i będziemy razem na tym stadionie przeżywać wiele wspaniałych chwil, że po tych wszystkich zawirowaniach, jakie przeżywał ten klub, znowu dla niego zaświeci słońce, tak jak dzisiaj.

Sportowo wciąż daje radę, jeśli tylko zdrowie pozwala, jest jednym z lepszych piłkarzy tej ligi.

imageedit_76_3942911232

Sławomir Peszko

Wiadomo: sporo historii niekoniecznie związanych ze sportem można Sławkowi przyklepać. Głupie czerwone kartki, memiczna wręcz sympatia do alkoholu, incydent z lalką ubraną w barwy Arki. No, sami wiecie, moglibyśmy wymieniać i wymieniać, ale to nie czas i miejsce.

Bo też lista zasług Peszki związanych z futbolem na ekstraklasowym podwórku jest spora. Mistrzostwo z Lechem okraszone kapitalnymi liczbami: osiem goli i czternaście asyst. Następnie śliczna historia z Kolejorzem w pucharach, bo przecież Peszko, nikt inny, wrzucał piłkę w pole karne, kiedy Murawski strzelił na 4:2 z Austrią. Później gole z Nancy i Salzburgiem.

Powrót do kraju po zagranicznych wojażach był słodko gorzki, ale hej, gdy Lechia biła się w sezonie 2016/17 o mistrzostwo, to Peszko potrafił grać momentami znakomicie, wrzucając do wora 10 bramek albo na karuzelę piłkarzy Piasta, kiedy gdańszczanie wyszarpali u siebie 3:2.

Banicja w Wiśle i znów niezła gra, potem powrót do Lechii i przebłyski, bez których sytuacja ekipy Stokowca byłaby w lidze jeszcze gorsza.

Na warunki ligowe to naprawdę dobry piłkarz. Ograniczenia techniczne, szum w głowie – to przeszkodziło mu zrobić karierę za granicą. Ale u nas? Czołówka.

imageedit_74_8753765703

Michał Kucharczyk

Wiadomo jak było i będzie z Michałem Kucharczykiem, jeśli kiedyś wróci do polskiej ligi. Co do jego umiejętności technicznych wszyscy będziemy mieć uzasadnione wątpliwości, bo Michał nigdy nie był z piłką na „ty”, raczej na „pan” i to taki, który przechodzi na drugą stronę ulicy, widząc nadchodzące spotkanie.

Tylko… co z tego?

Pewnie z każdego mistrzowskiego sezonu Legii można wybrać gracza istotniejszego dla tytułu Wojskowych, bo i Vadis, i Malarz, i Kosecki, natomiast Kucharczyk umiał strzelać ważne bramki.

Nie można mu zapominać trafienia z Dundalk, które ostatecznie wprowadziło Legię do Ligi Mistrzów czy choćby dwóch trafień na Lechii w Gdańsku, kiedy goście wygrali 2:1, co było cholernie istotne. A Kucharczyk wszedł na boisko rezerwowy i to przy stanie 0:1.

Kiedyś zastanawialiśmy się, czy Kucharczyk to piłkarz, który osiągnął więcej niż tak właściwie pozwalał mu na to talent? Jacek Magiera odpowiedział:

– Inni byli zdolniejsi od Michała, on doszedł do tego ciężką pracą, nie mając tyle talentu, który inni dostali za darmo. Wiele ludzi ma talent, ale nie ma cech, by go rozwijać. Kuchy miał 25% talentu, inny miał 50%. Ten drugi włożył 10% pracy, a Kuchy włożył 75% pracy. To ta różnica.

imageedit_72_6085132557

Marek Zieńczuk

Najpiękniejsze chwile w jego karierze to oczywiście te w barwach Wisły, z którą robił mistrzostwa i z którą starał się nawiązywać walkę z Realem i Barceloną, co nie miało prawa się udać. Parę ładnych melodii w tych starciach jednak było, przecież Biała Gwiazda z Zieńczukiem w składzie ograła Blaugranę u siebie.

Zieńczuk może nie był szczególnie efektowny, ale efektywny? Jak najbardziej. W sezonie 2007/08 sieknął 16 bramek i dorzucił 11 asyst, w 2004/05 miał 13 ostatnich podań, można było na niego liczyć, w przeciwnym razie nie utrzymałby się w pierwszym składzie Wisły przez pięć lat.

Potem przerwa na Grecję, powrót do Polski i cuda, bo Ruch z Zieńczukiem w składzie otarł się o mistrzostwo Polski, kończąc na drugim miejscu, raz wykręcając brąz. I na przykład w wicemistrzowskim roku pomocnik wbiegał na linię mety z 14 oczkami w klasyfikacji kanadyjskiej. Świetny piłkarz.

Czego może być mu żal? Zmarnowanych okazji w Atenach, lichej kariery reprezentacyjnej, bo tylko dziewięć spotkań, zero bramek. No i Lechii, której jest wychowankiem. To przecież tam, a nie na Cichą trafił po powrocie z krótkiego wojażu. Został jednak potraktowany skandalicznie i Lechia potem mogła sobie pluć w brodę, widząc co ten gość wyprawia z Ruchem.

 Trzy tysiące złotych miesięcznie – to była oferta Lechii. Patrzyłem na takiego gracza, nie wiem czy pan pamięta – Sazankow się nazywał – i miał pokiereszowane kolana 20 razy bardziej niż moje, a dla niego było 10 tysięcy euro miesięcznie. Nie zaglądałem w kontrakt, ale dziennikarze o tym pisali. Sazankowa pół roku później już nie było i działacze, których już dziś nie ma, jak życie pokazało, podjęli złą decyzję, bo ja zdobyłem dwa medale z Ruchem – mówił Zieńczuk.

imageedit_70_6864374859

Kalu Uche

Liczby? Niezłe, 32 punkty w ekstraklasowej kanadyjce za 65 spotkań.

Ale chyba nie o liczby w przypadku Nigeryjczyka chodziło. W jego grze było coś więcej, miał ten luz, błysk, magię, która odróżniała go od większości ligi. Czas pokazał, że nie mylono się w tych zachwytach, bo Uche przez cztery lata dość regularnie grał w La Liga, co, umówmy się, nie jest normą dla piłkarzy odchodzących z tego grajdołka. Potem zdążył nastukać 19 sztuk w Turcji, zarobić swoje w Katarze, dobić do 35 meczach w reprezentacji, tak więc swoją karierę może uważać za udaną.

Wiadomo, nie był aniołkiem, lubił się obrazić, bo Wisła nie chciała go puścić za granicę, ale na boisku… Cudo.


imageedit_67_5496648448

Kamil Kosowski

Jak kiedyś liczyliśmy, jeden z czterech skrzydłowych w XXI wieku, który zasłużył na miano reprezentacyjnego. Kosa miał gaz, miał technikę i całkiem niezłe liczby, bo jak się widzi siedem bramek i 15 asyst w lidze za sezon 2002/03, to ręce same składają się do oklasków.

No i ten Puchar UEFA. To od niego zaczęła się pogoń za Parmą, choć oczywiście przy pomocy kreta i bramkarza. Szczęście sprzyja lepszym. Potem Kamil rzucił jeszcze asystę do Żurawskiego, z Schalke strzelił bramkę, zaliczył dwa ostatnie podania, z Lazio konkretów nie było, ale co się boczni obrońcy za nim nabiegali, to pewnie czują w nogach do dziś.

Kariera zagraniczna? Już taka sobie, ale wrócił do Wisły na rundę i w 13 meczach dał 10 asyst. Niewiarygodne. Przecież grał wręcz za darmo. Znów wyjazd, znów powrót, dobijanie do brzegu w Bełchatowie (cztery asysty z Podbeskidziem…) i finisz w Wiśle.

Takich skrzydłowych chcielibyśmy w tej lidze mieć więcej. Żyłoby się nam lepiej.

PAWEŁ PACZUL
SZYMON PODSTUFKA

redakcja

Opublikowane 20.11.2019 19:03 przez

redakcja

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Ajax odrobi straty, Slavia znów zadziwi? Przed nami Liga Europy

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów zdecydowanie nie zawiodły – emocji nie brakowało, będzie co wspominać. Mamy zatem nadzieję, że ćwierćfinaliści Ligi Europy także staną na wysokości zadania. Tym bardziej że chyba tylko jeden dwumecz może w tym momencie uchodzić za rozstrzygnięty. W trzech pozostałych parach sporo się może jeszcze pozmieniać. Co nas zatem dziś w Lidze Europy […]
15.04.2021
Prasówka
15.04.2021

PRASA. Kosowski: “W Stali jest ‘makao’, a za chwilę może być ‘po makale'”

Dzisiejsza prasa nie porywa, ale parę ciekawych rzeczy w niej znajdziemy. Sporo jest dziś o piłce kobiecej czy futsalu. Dowiemy się, jak Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu czy przeczytamy relację z meczu futsalistów, którzy awansowali na EURO. A ligowa młócka? W Piaście planują przedłużenia kontraktów, a zwolnienia trenerów komentuje Kamil Kosowski. – Nie ma takiej historii, […]
15.04.2021
Weszło
14.04.2021

Przyszłość dostała nauczkę od teraźniejszości. City w półfinale!

Słuchajcie, Emre Can to jest gość, który w pierwszym meczu z City dostał żółtą kartkę za dyskusję z sędzia przy rzucie karnym. Który następnie został anulowany przez VAR. Karnego sędzia cofnął, żółtej kartki za dyskusje już nie mógł, naszym zdaniem to najpełniej opisuje postać Cana. Dzisiaj Borussia Dortmund naprawdę mocno pracowała na odrobienie straty z […]
14.04.2021
Kanał Sportowy
14.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #19 – SMOLEŃSK, 365 DNI I LEWICA

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskie Zero! Tematem 19. odcinka vloga jest m.in. film #365dni​, który wyreżyserowała Blanka #Lipińska​. 
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

Piela recenzuje książkę “Klopp. Mój romans z Liverpoolem”

Historia Liverpoolu ostatnich lat jest kakofonią wielu uczuć z domieszką jednak tych mniej słodkich. Gorycz, udręka – z niewielkimi przerwami na radość, a czasem niedowierzanie (patrz Stambuł 2005) – tak było przez trzydzieści długich wiosen. Premier League pozostawała niedoścignionym Świętym Graalem, a kolejni menedżerowie przegrywali w walce o wymarzone dla fanów trofeum. Gdy w 2015 […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021