post
Avatar

Opublikowane 18.11.2019 10:19 przez

redakcja

– W domu się nie przelewało. Charakter ukształtowało wychowanie na ulicy. Od zawsze moją motywacją było to, żeby rodzina nie musiała się martwić o swoje życie. Wysyłam do domu około 80% moich zarobków. Zostawiam sobie tylko na mieszkanie i jakąś sumę, żeby komfortowo żyć. Większą przyjemność niż noszenie Gucci sprawia mi pomoc najbliższym – mówi o swojej niecodziennej postawie Srdjan Spiridonović z Pogoni Szczecin. 

Wiele w życiu przeżył. Dorastał w biedzie, według ulicznych zasad. W Austrii Wiedeń pozostawił po sobie łatkę bad boya, przez którą do dziś wielu nie chce mu zaufać. Czy słusznie? Przekonajcie się sami. 

Skąd wzięła się ta łatka? Jak zareagował Nenad Bjelica, gdy Spiridonović pobił kolegę? Dlaczego w Austrii uważano go za cyrkowca? Skąd miłość do MMA i znajomość z Majrbiekiem Tajsumowem z UFC? Czy łatwiej o motywację, gdy wywodzisz się z biedy? Czemu nie można dać sobie wejść na głowę? Jak wytrzymać żyjąc na stadionie, bez ogrzewania i ciepłej wody? Dlaczego polscy piłkarze tak rzadko dryblują? Poznajcie jednego z ciekawszych piłkarzy, jacy trafili w tym sezonie do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zapraszamy. 

***

Jeśli mielibyśmy się sugerować tym, jaką opinię pozostawiłeś po sobie w Austrii, moglibyśmy wyczekiwać na kolejne afery z tobą w roli głównej.

Opinia powstała w czasach, gdy przebijałem się w Austrii Wiedeń. Byłem młody, niesforny, szalony i sprawiałem duże problemy. Przykleiła się do mnie wtedy łatka i towarzyszy mi do dziś. Ale to nie oznacza, że nadal taki jestem. Od tamtego czasu minęło sześć lat i nie doszło do żadnego skandalu z moim udziałem. Nie rozumiem więc, dlaczego ciągle w moim kontekście przewija się ten temat. Nie uważam, że to słuszne. Od tamtego czasu jestem skupiony tylko na piłce. Staram się mieć pozytywny wizerunek, trenuję, chcę odnosić sukcesy, a mimo to mam kulę u nogi w postaci opinii.

Musiałem w końcu odejść z austriackiej ligi, bo nie pasowała mi austriacka mentalność. Austriacy uwielbiają mówić o kimś źle. Spiridonović? Zły. Łatka przypisana, a nikt nie patrzył na piłkę. Od ludzi słyszałem nieustannie, że jestem bad boyem. Gdy przychodzi do okna transferowego, czuję, że nawet niektóre kluby obawiają się opinii, mimo że doceniają moje statystyki i grę. Robię wszystko, by osiągnąć to, co chcę i już nie mam wpływu na to, co było sześć lat temu. Teraz postępuje dobrze.

W którym momencie zmieniłeś się i skupiłeś tylko na piłce?

Od kiedy po raz pierwszy wyjechałem z Austrii. Miałem 20 lat, pierwszy raz sam zagranicą, to był dla mnie ciężki czas. We Włoszech mierzyłem się z innym językiem, inną kulturą, brakiem rodziny, przyjaciół. Byłem kompletnie sam. Dało mi to dużo do myślenia. Żałowałem wtedy wielu rzeczy z przeszłości, po których wpadałem w problemy. Drzwi w austriackiej lidze były dla mnie zamknięte. Stwierdziłem w końcu, że muszę patrzeć do przodu i robić wszystko najlepiej jak można, bo przecież nadal jestem profesjonalnym piłkarzem i mam przed sobą jeszcze wiele szans.

Co masz na myśli, gdy mówisz, że byłeś niesforny, szalony?

W Austrii wielu nie pasował mój sposób bycia. Moje fryzury, mój charakter, styl. Często dawano mi odczuć, że niekoniecznie jestem mile widziany. Jestem dumnym człowiekiem i nie dam sobie wchodzić na głowę. Jeśli ktoś mnie nie szanuje, także nie będę go szanował. W młodzieńczych latach byłem w takich sytuacjach bardzo bezczelny. Nie dawałem się zmienić. Do dziś uważam, że jeśli komuś nie pasuje mój sposób bycia – to jego problem.

Znacznie więcej w tobie Serba niż Austriaka.

Na pewno.

Jeśli kiedyś miałbyś możliwość wyboru pomiędzy reprezentacjami, którą byś wybrał?

Oczywiście, że serbską.

Twoje zachowanie nie spodobało się między innymi Nenadowi Bjelicy, który w Austrii Wiedeń odstawił cię do drugiego zespołu. Jak patrzysz na to dziś – miał rację?

Co tu dużo mówić, był duży problem. Pokłóciłem się z jednym z piłkarzy. Nie wiem, czy jest sens to rozwijać…

Wspomnijmy tylko, że pobiłeś kolegę z drużyny.

No tak. Nenad Bjelica wysłał mnie do drugiego zespołu. Byłem trochę zły, ale nie mogłem winić za to trenera. Wiem, że miał duże naciski ze strony władz klubu, żeby to zrobić. Z drugiej strony wiem doskonale, że gdy opuszczał Austrię Wiedeń, żałował, że pozwolił sobie na tyle rzeczy ze strony rządzących, że od początku nie robił po swojemu, a dopasowywał się do tego, co chce klub. Byłem zły, oczywiście, głównie z tego powodu, że w konflikcie wzięło udział dwóch piłkarzy, a tylko ja zostałem wyrzucony. Spotkaliśmy się z Bjelicą we Włoszech, gdy trenował Spezię Calcio, ale od tamtego czasu nie mamy żadnego kontaktu.

To prawda, że w tamtym czasie spaliłeś sobie mosty w Austrii tak bardzo, że zaczynałeś myśleć o podjęciu normalnej pracy?

Aż tak to nie, w końcu pięć miesięcy wcześniej jako 20-latek grałem w Lidze Mistrzów przeciwko Atletico Madryt, z Zenitem siedziałem na ławce. Miałem też występy w austriackiej Bundeslidze i nawet mając świadomość, że nie zatrudni mnie żaden austriacki klub, nie myślałem o normalnej pracy. OK, idzie źle, ale dalej muszę walczyć. Czekałem i w końcu przyszła oferta z Włoch.

GLIWICE 04.08.2019 MECZ 3. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2019/20 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN GLIWICE: PIAST GLIWICE - POGON SZCZECIN SRDAN SPIRIDONOVIC MARTIN KONCZKOWSKI FOT. MICHAL CHWIEDUK / 400mm.pl

Jak świętowałeś, gdy jako piłkarz Admiry Wacker Mödling strzeliłeś gola Austrii Wiedeń?    

Zdjąłem koszulkę i mocno się cieszyłem, zwłaszcza, że gol padł w doliczonym czasie gry. Wszyscy w Austrii Wiedeń mnie znali i może było w tym trochę prowokacji, ale miałem prawo.

Uważasz, że gdy piłkarz nie cieszy się z bramki dla swojego byłego klubu, jest hipokrytą?

Zależy od okoliczności, w jakich rozstawałeś się z klubem. Jeśli rozstałbym się z Austrią w super okolicznościach i wszystko byłoby dobrze, naturalnie nie cieszyłbym się tak z tej bramki i zareagował spokojnie. Jeśli jednak wiedziałem, co się wydarzyło, zareagowałem jak zareagowałem.

Co wykuło twój charakter? Trudne dzieciństwo? Dorastanie w biedzie?

Moje dzieciństwo nie było łatwe. W rodzinie się nie przelewało. Charakter ukształtowało wychowanie na ulicy. W domu nie było nic, więc ciągle się wychodziło. Grałem w piłkę, spędzałem czas z przyjaciółmi. Dla naszej grupy ważne były takie rzeczy jak respekt, duma. Jeśli ktoś miał z kimś problem, miałem go też ja. Nie było tak, że ktoś powiedział o czymś i nagle stawałeś z boku. Kiedy dorosłem i wyszedłem z tego środowiska, charakter i zasady we mnie zostały. W pewnym wieku problemy nie lepią się już do ciebie tak samo, jak wcześniej. Jesteś mądrzejszy, bardziej doświadczony. Gdy byłem mały, kłopoty przychodziły jak na pstryknięcie palcami.

Ale w szkole szło ci bardzo dobrze.

Musiałem się dobrze uczyć, bo takie były naciski mojego taty. Zawsze miałem dobre oceny.

Kiedyś powiedziałeś o sobie: “w szkole najlepszy, po szkole najgorszy”.

Po przekroczeniu murów szkoły byłem grzeczny. Nauczyciele wiedzieli, że jestem ten dobry, który nie sprawia problemów i się dobrze uczy. Jak tylko kończyłem szkołę i spotykałem się z kumplami, w głowie zaczynały się głupoty. Wielokrotnie wpadaliśmy na ulicy w tarapaty, ale… chyba nie musimy tego opowiadać ze szczegółami!

Łatwiej znaleźć motywację do piłki, gdy pochodzisz z biednej rodziny?

Z pewnością. Od zawsze moją motywacją było to, żeby rodzina nie musiała się martwić o swoje życie. Do dziś kieruje mną myślenie, że osiągam wszystko po to, by zatroszczyć się o nią. To cel numer jeden, główna motywacja do piłki. Rewanżuję się swojej rodzinie za wszystko od pierwszego momentu, w którym zarobiłem pierwsze pieniądze na praktykach w banku. Wysyłam do domu około 80% moich zarobków. Zostawiam sobie tylko na mieszkanie i jakąś sumę, żeby komfortowo żyć. Całej pensji nigdy w życiu nie wziąłem dla siebie.

To rzadkie w świecie, w którym wielu piłkarzy lubi tracić pieniądze na głupoty.

Dla mnie najważniejsza jest rodzina. Większą przyjemność niż noszenie Gucci sprawia mi pomoc najbliższym. W domu oszczędzamy te pieniądze, kupujemy mieszkania, chcemy zapewnić przyszłość dla nas wszystkich. Obecnie mogę mieć obie rzeczy – i wysyłać pieniądze do domu, i chodzić w fajnych ubraniach, jeździć dobrym samochodem. 

Co robiłbyś, gdybyś nie grał w piłkę?

Dobre pytanie. Myślę, że uprawiałbym sporty walki.

Wyczytałem, że jesteś fanem MMA.

Tak.

Trenowałeś?

Tak, dosyć długo, teraz trochę mniej. To dobry sposób na poprawę też umiejętności piłkarskich, kondycji. Mam wśród znajomych wielu fighterów – bokserów, zawodników MMA.

Będę jako laik kogoś kojarzył?

Na przykład Majrbieka Tajsumowa z UFC. Pochodzi z Wiednia, mój dobry przyjaciel. Inni moi kumple nie są aż tak znani, do poziomu UFC nie doszli, ale trenują i walczą regularnie.

Co cię w tym pociąga najbardziej? Adrenalina?

To poczucie, że – ubierając to w ładne słowa – zawsze możesz się obronić, gdy przyjdą kłopoty. Wiesz, jak uderzyć i nie musisz się o siebie martwić, gdy pójdziesz na przykład na miasto z przyjaciółmi. Masz poczucie władzy.

SZCZECIN 20.09.2019 EKSTRA TALENT POGON SZCZECIN --- POGON SZCZECIN EXTRA TALENT DZIECI SRDAN SPIRIDONOVIC FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Na której pozycji czujesz się tak właściwie najlepiej? Mam wrażenie, że wyglądasz optymalnie, gdy jesteś wolnym elektronem, mogącym często zmieniać miejsce na boisku.

Czuję się najlepiej jako napastnik albo gdy jestem podwieszony pod dziewiątkę. Gdy zaczynałem grać w piłkę, zawsze byłem wystawiany na ataku. Z pewnością czuję się tam najlepiej. Później przestawiono mnie na skrzydło i także mam za sobą już sporo doświadczenia na tej pozycji. Teraz wreszcie mam możliwość ponownie występować bliżej formacji ataku i… (duży oddech ulgi). No, bardzo mi się to podoba. Ale oczywiście mogę grać wszędzie, na każdej pozycji w ofensywie, a nawet jeśli trener wystawi mnie na prawej obronie, to tam także zagram. Obojętnie od pozycji, dam z siebie co najlepsze.

O ofensywie Pogoni stanowią w dużej mierze indywidualności. Kosta Runjaić daje wam pełną dowolność z przodu? Możesz dryblować i uderzać z dystansu do woli?

W ofensywie mamy konsekwentnie budować nasze ataki, ale na ostatnich trzydziestu metrach daje nam totalną swobodę, dzięki której mamy korzystać z naszych indywidualnych umiejętności. Jak wykorzystamy je skutecznie, światła idą na nas.

Którą swoją cechę uważasz za najlepszą?

Pojedynki jeden na jeden, ale też przyspieszenie na kilku metrach, grę z klepki. Uwielbiam oglądać Barcelonę i tiki-takę. Wymieniłbym wszystkie umiejętności, które sprowadzają się do gry piłką.

Zdążyłeś już zauważyć, że w naszej lidze nie ma zbyt wielu dryblerów?

Zauważyłem. Powiedziałem to już zresztą w którymś z wywiadów, że jak tutaj jesteś dobry indywidualnie, wiele możesz ugrać. Gdy potrafisz dryblować, często stwarzasz sytuację z niczego i możesz się wyróżnić.

Dlaczego polscy piłkarze tak rzadko dryblują?

Nie wiem. Może skoro liga ma opinię fizycznej, to niektórzy piłkarze mający jakość zamiast wykorzystywać ją, robią to, co jest wymagane? Jestem piłkarzem, któremu obojętnie jest, w jakiej lidze gra, na jakim stadionie. Znam swoją indywidualną klasę, swoje mocne strony i nigdy nie dam tego nikomu kwestionować. Kiedy ktoś mówi “graj na dwa kontakty, nie powinieneś dryblować”, to w ogóle nie wchodzi u mnie w grę. Piłkarze, którzy mają swoją indywidualną klasę, muszą ją pokazywać. Nie możesz powiedzieć do Ronaldo “nie kiwaj, graj na dwa kontakty”. Podobny problem był w Austrii, gdzie wielu osobom nie podobało się, że drybluję. Uważali, że tego nadużywam. Mówili: “hej, graj normalnie, nie jesteś w cyrku”. Taką mieli mentalność. Ale ja nie chciałem się zmieniać, bo miałem świadomość tego, co potrafię i jeśli nie poszło tam, wiedziałem, że będzie to docenione gdzieś indziej. Trzeba wykorzystywać standardowe atrybuty dla ligi, na przykład w Polsce dużo biegać, ale nie można zapominać o tym, co potrafi się robić najlepiej. Robię co muszę, a przy okazji staram się dać coś ekstra z przodu.

Notujesz gola albo asystę co 110 minut. Zapowiada się, że pod względem liczb wykręcisz najlepszy sezon w karierze.

Może być najlepszy, bo zaczął się całkiem dobrze. Ale za wcześnie, by mówić, wszystko się może zdarzyć. Szczerze mówiąc, nie narzucam sobie żadnej presji, nie postawiłem sobie przychodząc tutaj konkretnego celu, ile bramek by mnie satysfakcjonowało. Dla mnie ważne jest, żeby pomóc drużynie moją jakością i to sukces zespołu stoi zawsze na pierwszym miejscu. Świetnie, że idzie, ale nie myślę o tym, czy w następnym meczu strzelę, czy nie.

Większość pewnie chwali cię za gola z Lechem, a mi się bardziej podobała się asysta z Zagłębiem, gdy przedryblowałeś kilku piłkarzy i wyłożyłeś piłkę do Buksy. Z której akcji ty jesteś najbardziej zadowolony?

Mówimy o tych z Ekstraklasy? Najwięcej radości dał mi gol z Lechem. Jedna z najładniejszych bramek w mojej karierze. Ale asystę z Lubinem stawiam na drugim miejscu spośród rzeczy, które zrobiłem na polskich boiskach.

W wywiadzie dla “Kronen Zeitung” powiedziałeś, że w Grecji wiele drużyn chciało grać efektownie i ofensywnie. Jesteś rozczarowany tym, z jakim stylem gry spotkałeś się w Polsce?

Jest różnica pomiędzy tym, czy chcesz grać ofensywnie, a czy potrafisz do robić. W Grecji większość drużyn chciała to robić i kwestią sporną jest, czy komuś spoza pierwszej czwórki się to udawało. Zresztą poza największą czwórką – Olympiakosem, Panathinaikosem, PAOK-iem i AEK-iem – reszta nie miałaby raczej szans, by utrzymać się w Ekstraklasie. Polskie kluby rozmontowały je samą fizycznością, tempem, które stoi tu na wyższym poziomie.

Czyli uważasz, że ogólnie poziom polskiej ligi jest wyższy niż greckiej?

Tak, jeśli bierzemy pod uwagę całą ligę. 

A więc uważasz, że pierwsze cztery drużyny są może poza naszym zasięgiem, ale liga jest rozwarstwiona, reszta klubów prezentuje się znacznie gorzej.

Nie chcę, by to ludzie źle odebrali, bo Olympiakos gra na przykład w Lidze Mistrzów. A kto z polskich drużyn gra w Lidze Mistrzów?

(śmiech)

Nie chcę mówić źle o polskiej lidze, ale to byłoby niezbyt fair, gdybym porównywał cztery greckie kluby z wielkimi budżetami do polskiej ligi. W Polsce nikt nie dysponuje takimi środkami, więc byłoby to nie do końca uczciwe. Stadiony, profesjonalizm, warunki – to wszystko jest w Polsce o wiele lepsze.

Jakie miałeś wyobrażenie o polskiej lidze przed przyjściem do Pogoni?

Wiedziałem o niej trochę. Kumpluję się z Emirem Dilaverem, z którym grałem w Austrii i z Darko Jevticiem. Gdy tu przyjechałem, zaskoczyły mnie stadiony, warunki do trenowania, to jak się dba o zawodników. Wszystko jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie. To pozytywne zaskoczenie.

Skąd znasz się z Darko Jevticiem?

Gdy jeszcze w wieku 11-12 lat grałem w Rapidzie, a Darko w Basel, poznaliśmy się na turnieju juniorskim w Aarau. Od tego momentu się kumplujemy, śledzimy swoje kariery, kiedyś graliśmy też przeciwko sobie. A więc znamy się dość długo. Daleko do Poznania nie ma, pojechaliśmy kiedyś do Berlina spędzić razem czas i jeśli będzie taka możliwość, na pewno się jeszcze wybierzemy.

WARSZAWA 06.07.2013 MECZ GENERALI DEYNA CUP: AUSTRIA WIEDEN - FLUMINENSE FC 0:1 --- GENERALI DEYNA CUP FOOTBALL MATCH IN WARSAW: AUSTRIA VIENNA - FLUMINENSE FC 0:1 PETERSON SILVINO DA CRUZ SRDAN SPIRIDONOVIC FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Znalazłem też twoją wypowiedź, że w Grecji wszyscy żyją piłką, z kolei w Austrii nikogo nie obchodzi, czy gra Rapid, czy Austria. Polskę umiejscowisz bliżej Grecji czy Austrii?

Oczywiście, że bliżej Grecji. Szczerze mówiąc piłka nożna i Austria nie pasują do siebie. Ludzie interesują się sportem głównie wtedy, gdy jadą narciarze. Nawet gdy grasz w Austrii albo Rapidzie – jednym z dwóch największych klubów z Wiednia – nikt cię specjalnie nie zna. Gdy grałem w Austrii, nikt mnie nie poznawał na ulicy. Zero zainteresowania piłką. W Polsce i Grecji jest inaczej, o wiele lepiej. Piłka jest pasją, kibice są wspaniali, gra się świetnie.

Odnajdywałeś się w tym greckim fanatyzmie, przy kibicach potrafiących przerwać mecz albo właścicielach klubów zamykanych do więzienia?

Albo przy takich, którzy wbiegają z bronią na boisko! Szczerze mówiąc – tak, pokochałem ten klimat. Nie czułem strachu przed niczym, lubiłem tę atmosferę. Doping był naprawdę gorący, dla mnie osobiście była to dodatkowa motywacja. Może niektórzy tego nie lubią, ale ja uważam, że to dobra atmosfera.

Przeżyłeś takie szalone sytuacje jak prezydent klubu z bronią na boisku?

Widziałem oczywiście ten mecz w telewizji, ale takie rzeczy wydarzały się tylko wtedy, gdy grały ze sobą duże kluby. Jeśli grały inne, było spokojnie.

Panionios do dużych klubów nie należał – borykał się z problemami finansowymi.

Wiadomo, że dla piłkarza lepiej, gdy otrzymuje swoją pensję punktualnie, może coś zaplanować, nie musi się martwić o wiele spraw. Na koniec otrzymałem pieniądze, więc skończyło się profesjonalnie. OK, niektóre kluby mają tego typu problemy, ale nie wpływało to na moją postawę na boisku Dawałem z siebie gaz każdego dnia, bo wiedziałem, że prędzej czy później dostanę te pieniądze.

Wypożyczenie do Messiny w Serie C uważasz za najcięższy czas w twojej karierze. Dlaczego?

Byłem pół roku w Vicenzie, zmienił się trener i u nowego nie odgrywałem żadnej roli. Zimą pojawiło się myślenie: co dalej? Zadzwonił do mnie wtedy trener Admiry, ale nie chciałem wracać, żeby ludzie nie mówili “pół roku we Włoszech i już wraca, nie poradził sobie”. Zaproponowano mi wypożyczenie do Messiny do lata. Myślałem: okej, zostanę we Włoszech, będę walczył. Gdy zobaczyłem na miejscu, jak to wygląda… w najgorszych snach nie sądziłem, że tak może wyglądać klub piłkarski. Jakiś skandal. Po pierwsze – nie dostawałem żadnych pieniędzy. Po drugie – warunki do treningu były dramatyczne. Ciężko to opisać komuś, kto tego nie widział. Boisko, na którym trenowaliśmy, to jedno wielkie bagno.

To prawda, że mieszkałeś na stadionie?

Tak. Byle jaki pokój na stadionie, bez ciepłej wody, telewizji, internetu. Zamiast ogrzewania – trzy położone na łóżku kołdry. Nie miałem żadnego auta, a żeby coś zjeść, trzeba było iść trzydzieści minut piechotą do miasta. Sam na całym stadionie. Można oszaleć. Po dwóch i pół miesiąca nie wytrzymałem. Byłem psychicznie kompletnie rozbity. W końcu stamtąd odszedłem.

Szczęście w nieszczęściu, że akurat wtedy dostałeś kolejną szansę w austriackiej lidze. Przygarnęła cię Admira Wacker Mödling.

Jestem wierzący i dziękuję Bogu za tę szansę. Gdy otrzymałem ponownie telefon od Admiry, byłem najszczęśliwszym człowiekiem na tej planecie. Pierwsza Bundesliga, trener z luźną mentalnością, zupełnie inny niż austriaccy trenerzy i do tego blisko domu. W końcu zagrałem dobry sezon i zdobyłem kilka bramek.

Zarówno Admirze jak i Panioniosie w pierwszym sezonie strzelałeś dużo, drugi był słabszy. Przypadek?

To nie zależało tylko ode mnie. Gdy przyszedłem do Admiry, wyglądaliśmy super – skończyliśmy na czwartym miejscu, strzeliłem sześć bramek, miałem cztery asysty. Strzeliłem wszystkim największym – Red Bullowi Salzburg, Austrii Wiedeń i Rapidowi. Zakwalifikowaliśmy się do eliminacji do Ligi Europy, ale wyeliminował nas Slovan Liberec. Ja znalazłem się w jedenastce sezonu z Nabym Keitą, który gra dziś w Liverpoolu, Valonem Berishą grającym dziś w Lazio czy Jonathanem Soriano. Byłem w jednej drużynie z piłkarzami, którzy dziś grają na światowym poziomie.

Przyszło letnie okno transferowe i nic się nie wydarzyło. Nie rozumiałem tego. Byłem trochę wykończony – wszyscy odeszli, został tylko Spiridonović. I w drugim sezonie cała drużyna, nie tylko ja, nie grała dobrze. Wszyscy wskazywali palcem głównie na mnie, że mi idzie gorzej. Ale ja nie grałem sam. Trzeba patrzeć obiektywnie i pokazać szerszy kontekst, bo to nie tak, że Spiridonović nagle obniżył loty w drugim sezonie. Grał w drużynie, która była kompletnie inna. Czego można było oczekiwać?

Podobnie było w Grecji. Gdy przyszedłem, mieliśmy świetną paczkę z dwoma irańskimi reprezentantami. W pierwszym sezonie byliśmy silni, strzelałem gole w lidze Olympiakosowi i PAOK-owi. Znowu pierwszy sezon super i znowu latem nie ma ofert dla Spiridonovicia. Dlaczego? Nie wiem. Nie rozumiałem tego. Serce mnie bolało, bo widziałem piłkarzy, którzy nie są tak dobrzy, a odchodzą do innych drużyn. Po sezonie odeszła dwójka z Iranu, kolejni piłkarze, a Spiridonović został. Znów kompletnie inna drużyna, młodsza i znów dlatego graliśmy o wiele gorzej. Ponownie pojawiały się głosy, że Spiridonović gra gorzej, ale wszyscy graliśmy słabiej. Co mogłem zrobić?

Z jakich powodów piłkarz z ligi greckiej wybiera siódmą drużynę Ekstraklasy? Co chcesz tu osiągnąć?

Przyszedłem tu, bo jak powiedziałem, biorąc pod uwagę wszystkie względy, polska liga jest lepsza niż grecka. Przede wszystkim ma swoją renomę, jest popularna. Duży wpływ miało też to, że kontaktował się ze mną trener Runjaić. Czułem, że bardzo mnie chce w swojej drużynie i czułem, że się o to stara. Dostałem tutaj świetne warunki, wszystko jest bardzo dobre i mogę skupić się tylko na piłce. Myślę, że jeśli będę dobrze grał, zrobię kolejny krok do przodu, od którym od dawna marzę. To jest mój cel, dla którego tutaj przyszedłem. Chcę pomóc jak najlepiej drużynie, rozwijać się jako piłkarz i zobaczymy, co się wydarzy. Mam nadzieję i życzę sobie, że tak szybko jak to możliwe trafię do jednej z czterech najlepszych lig – angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej albo włoskiej. To mój cel od zawsze. Mam już 26, więc czas leci. Trochę go straciłem. Nigdy nie otrzymałem takiej szansy, nawet mimo dobrych sezonów. O wiele gorsi piłkarze trafiali do lepszych klubów, ale co mogę zrobić? Ciągle mam nadzieję i pracuję na to, by marzenia się spełniły. Daję z siebie sto procent.

Miało dla ciebie znaczenie to, że Pogoń uchodzi za klub, który nie robi piłkarzowi problemów z odejściem?

W ogóle się o to nie boję, bo ludzie w Pogoni są bardzo szczerzy i uczciwi. Nie mam w głowie żadnych myśli, że mogą przyjść z czymkolwiek problemy. Jestem zadowolony, że wszystko jest dobrze. I jestem wdzięczny za tę szansę.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

Fot. FotoPyK / newspix.pl / 400mm.pl 

redakcja

Opublikowane 18.11.2019 10:19 przez

redakcja

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Weszło
08.05.2021

“Nie znam zapachu skarpet w szatni, ale nie czuję się przez to mniej kompetentny”

Jest skautem Arsenalu. Pracował w West Bromwich czy Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej. Jako jeden z nielicznych Polaków ukończył studia FIFA Master. Tomasz Pasieczny opowiada o tym, dlaczego Arsenal go nie zwolnił przy masowych cięciach. Ale głównie rozmawiamy o tym, jak wyglądałby pion sportowy zarządzany przez niego. Bo Pasieczny nie ukrywa, że chciałby zostać dyrektorem sportowym w […]
08.05.2021
Weszło Extra
25.04.2021

Chcemy pozbyć się przypadkowości, błędów i transferów last minute

Jagiellonia Białystok utworzyła dział skautingu i analiz. To ważna chwila dla podlaskiego klubu, który do tej pory opierał transfery na „kuleszingu”. Na czele nowego działu stanie Gerard Juszczak – do tej pory asystent Bogdana Zająca i Rafała Grzyba, wcześniej reprezentacyjny analityk w sztabie Adama Nawałki, gdzie odpowiadał za monitoring piłkarzy i rozpracowanie rywali, pracujący później […]
25.04.2021
Weszło Extra
24.04.2021

“Kino sportowe nigdy nie mówi tylko o sporcie. Musi być coś jeszcze”

– W sporcie mamy do czynienia z ludźmi, którzy przekraczają własne limity, łamią ograniczenia ciała i umysłu w dążeniu do doskonałości. Nie bez powodu pewien kult sportu jest w naszej cywilizacji obecny od tysięcy lat. I twórcy filmowi wykorzystują tę mitologię, by pokazać nam miejsca, w których sportowa doskonałość styka się z jakąś ludzką niedoskonałością. […]
24.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Frontu się nie wybiera. Jestem bardziej selekcjonerem niż trenerem

Dlaczego nazywa się wiernym żołnierzem PZPN i dlaczego najważniejsza jest dla niego lojalność pracodawcy? Czy miał w ostatnich latach propozycje pracy w Ekstraklasie? Jak odrzucił ofertę pracy jako asystent Czesława Michniewicza w Pogoni? Dlaczego przyrównuje się do doktora Judyma? Jak ocenia swoją pracę w żeńskiej reprezentacji Polski i dlaczego musiał uczyć się czujności? Czy z […]
22.04.2021
Weszło Extra
22.04.2021

Damian Szymański: Najpierw pełny sezon w AEK Ateny, potem reprezentacja

Damian Szymański, już jako czterokrotny reprezentant Polski, zimą 2019 roku zamienił Wisłę Płock na Achmat Grozny. Pobyt za wschodnią granicą okazał się jednak dla niego niezbyt udany – i sportowo, i życiowo. Polski pomocnik odżył po przenosinach do AEK-u Ateny. Na początku tego roku był wręcz w wybornej formie. Szymański w pełni odbudował się po […]
22.04.2021
Cały na biało
14.05.2021

“Górnik to szansa życia”. Droga Krawczyka z III ligi do Ekstraklasy

Nigdy za dużo nie strzelał, aż nagle zdobył 30 bramek w jednym sezonie. Jak tego dokonał? Jak trzecioligowiec wkomponował się w szatnię Górnika? Czy lepiej mieć sytuacje, ale je marnować, czy jednak ich nie mieć? Czy 20-kilkuletni piłkarz zjeżdżając do III ligi może jeszcze marzyć o Ekstraklasie? Na ostatnie z pytań odpowiemy sami – otóż […]
14.05.2021
Weszło Extra
19.03.2021

Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki […]
19.03.2021
Weszło Extra
05.03.2021

„Bałem się o życie przyjaciół z klubu”. Młodzież Pogoni w wywiadzie

Adrian Benedyczak (2000), Kacper Smoliński (2001), Marcel Wędrychowski (2002), Kacper Kozłowski (2003). Pierwszy to wartościowy zmiennik, ma na koncie choćby gola z Rakowem i nie zdziwimy się, jeśli wkrótce zluzuje Zahovicia. Drugi rozegrał w tym sezonie w Pogoni najwięcej minut spośród młodzieżowców i daje radę, czego dowód widzieliśmy choćby w meczu z Cracovią, gdy strzelił […]
05.03.2021
Weszło Extra
01.03.2021

Grzesik: Pracowałem na zmywaku, żeby nie pożyczać od rodziny

Jan Grzesik w wywiadzie z nami mówi zarówno o pozytywnych momentach swojej kariery, jak i tych gorszych chwilach. Np. o grze w Nadwiślanie Góra, gdy łączył piłkę z pracą na zmywaku. – Pierwsza wypłata wyszła na czas, ale później zaczęły się kłopoty. A człowiek musi z czegoś żyć. Żona zapracowywała się – tak trzeba to […]
01.03.2021
Weszło Extra
19.02.2021

Mogłem grać jeszcze dwa lata. I zniszczyć sobie życie…

Mateusz Szczepaniak rozegrał cztery sezony w PKO Bank Polski Ekstraklasie, kilka w pierwszej lidze, wyjechał na Cypr, szkolił się w Auxerre. Jesienią stanął przed dylematem – czy warto ryzykować zdrowie, by pograć jeszcze sezon-dwa? – Ból w poprzednim roku był bardzo duży. Gdybym grał dalej, za dwa lata mógłbym być pół inwalidą i kompletnie popsuć […]
19.02.2021
Weszło Extra
15.02.2021

Gol sezonu? Strzeliłem, żeby nie było kontry

Miroslav Stoch to największe nazwisko, które trafiło tej zimy do PKO Bank Polski Ekstraklasy. – Ćwiczyliśmy, to był jeden z wariantów, ale na treningu nigdy mi się nie udało strzelić w ten sposób. Gdy już spróbowaliśmy na meczu, musiałem uderzać. Trzech piłkarzy biegło w moim kierunku – gdybym próbował przyjmować, mógłbym stracić piłkę i spowodować […]
15.02.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Hiszpania
16.05.2021

Luis Suarez bohaterem Atletico! LaLiga coraz bardziej szalona

Atletico wciąż jest liderem. Wciąż, bo jeszcze kilkanaście minut przed końcem meczu Los Rojiblancos wydawało się, że nim nie pozostanie. Gdy Ante Budimir wpakował piłkę do bramki Jana Oblaka położenie podopiecznych Diego Simeone było beznadziejne. Wyszli jednak z tego i na kolejkę przed końcem nadal mają wszystko w swoich rękach. A za rywala już jedynie Real […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Weszło Extra
26.12.2020

100 najlepszych piłkarzy dekady – cały ranking w jednym miejscu!

W ostatnich dniach na Weszło pojawił się przygotowany przez nas ranking najlepszych piłkarzy dekady 2011 – 2020. Jak to z rankingami bywa, wzbudził spore dyskusje. I kontrowersje. Cieszymy się, bo taki był właściwie nasz zamiar. W przypadku tego rodzaju zestawień nikt nie ma monopolu na rację. Poszczególne dylematy są zbyt zniuansowane. Gdybyście mieli ochotę rzucić […]
26.12.2020
Weszło Extra
24.12.2020

Kruszewski: – Gdybym został w Wiśle, to całego zamieszania w klubie by nie było

– Czuję bardzo, bardzo duży żal, że to się stało w tym momencie. Jestem jak kierowca dużego Fiata, który został wystawiony do rajdu Paryż-Dakar i radził sobie w nim dobrze, natomiast po kilku latach stwierdzono, że ten samochód powinien walczyć o najwyższe cele. I w momencie, gdy zaczął się remont tej zdezelowanej fury – mówię […]
24.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Covidovi beniaminkowie II ligi w większości przetrwali jesień bez negatywnych objawów

W maju bieżącego roku u trzecioligowych liderów wystrzeliły korki od szampanów. Definitywny koniec sezonu oznaczał dla nich awans. Niekiedy awans przy zielonym stoliku. Niektórzy ze względu na niejasności w wykładni regulaminu rozgrywek w stan radości wprawili się dopiero po ostatecznej decyzji PZPN-u. Pamiętamy wszyscy gorący spór na linii Motor Lublin – Hutnik Kraków, dotyczący tego, […]
20.12.2020
Weszło Extra
20.12.2020

Uwaga, ranking! 100 największych kozaków w mijającej dekadzie

Za kilkanaście dni kończy się nam druga dekada XXI wieku. Jasne, nie będzie to czas zupełnie wolny od piłki na wysokim poziomie – oczywiście abstrahując od tego, że w zimowy sen zapada przecież Ekstraklasa – ale uznaliśmy, że to już najwyższa pora, by zacząć podsumowania, bo zmieni się pewnie niewiele. Łapcie pierwsze z nich. A […]
20.12.2020
Weszło Extra
21.11.2020

“To jak wy żyjecie w tym klubie z tak małym budżetem?”. Trzecioligowe kontrasty

Reformy. Działacze co chwilę majstrują przy formułach rozgrywek. Grupy mistrzowskie, grupy spadkowe. Zmiany nazewnictwa lig. Podziały II ligi na wschód, zachód. Następnie połączenie dwóch osobnych bytów i tak w koło. III liga również w ostatnich latach zmieniała swój kształt. W 2008 roku stała się de facto czwartym poziomem rozgrywkowym. Kilka lat przetrwała koncepcja III ligi […]
21.11.2020
Weszło Extra
19.11.2020

Za młodu Ekstraklasa, dziś najwyżej III liga. “Może po prostu byłem za słaby?”

„Jesteś idolem. Wielbi cię tłum. Gdzie się pojawisz słychać. Zdumionych głosów szum. W porannej prasie widzisz codziennie swoją twarz. Z możnymi tego świata o wielkie stawki grasz.” Wielu  piłkarzy już w bardzo młodym wieku mogło poczuć się jak gwiazdy. Szybki debiut w Ekstraklasie, pensje wielokrotnie przewyższające kieszonkowe kolegów ze szkolnej ławki. Występy przed kilkutysięczną publiką, […]
19.11.2020
Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Evertonu. Przegrali ze spadkowiczem

To była prawdziwa żenada. Everton mógł dzisiaj – przy baaaardzo pomyślnych wiatrach – przeskoczyć West Ham united w ligowej tabeli. Kibice liczyli jednak na to, że The Toffees po prostu zniwelują stratę do londyńczyków. Rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię.  Podopieczni Carlo Ancelottiego walczą o europejskie puchary. A przynajmniej tak mogło wydawać się do meczu z […]
16.05.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Niebywałe – ŁKS wygrał mecz!

Niby ostatnie zwycięstwo ŁKS nie miało miejsca aż tak dawno temu, a można było odnieść wrażenie, że minęło sto lat. Od czasu wygranej nad Koroną Kielce zdołali zgubić punkty z Chrobrym Głogów, Radomiakiem Radom i GKS-em Jastrzębie. Teraz jednak nadeszło przełamanie.  Łatwo nie było, mimo tego, że Puszcza Niepołomice właściwie nie musi się niczym przejmować. […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Michał Brański opuszcza Stomil Olsztyn

Od kilku dni trwały rozmowy zarządu Stomilu Olsztyn z olsztyńskim Ratuszem na temat finansowania klubu. Nie udało się jednak osiągnąć konsensusu, co przekonało Michała Brańskiego do opuszczenia Dumy Warmii. W przygotowanym przez niego oświadczeniu możemy przeczytać: “Niestety, rozmowy z olsztyńskim Ratuszem, mimo wystosowanej oferty, zakończyły się niepowodzeniem. Brak na tym etapie gwarancji wsparcia koniecznego dla […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Arkadiusz Milik z kolejnym golem. Marsylia coraz bliżej Ligi Europy

W obliczu kontuzji Krzysztofa Piątka dobrze mieć świadomość, że przynajmniej Arkadiusz Milik jest zdrowy i skuteczny. Jego Marsylia gra obecnie z Angers, stawką może być awans do Ligi Europy, a Polak ma już na koncie jedno trafienie.  Klub z Lazurowego Wybrzeża objął prowadzenie już w dziewiątej minucie. Akcja bramkowa była efektem działania Liroli, Milika oraz […]
16.05.2021
Hiszpania
16.05.2021

Luis Suarez bohaterem Atletico! LaLiga coraz bardziej szalona

Atletico wciąż jest liderem. Wciąż, bo jeszcze kilkanaście minut przed końcem meczu Los Rojiblancos wydawało się, że nim nie pozostanie. Gdy Ante Budimir wpakował piłkę do bramki Jana Oblaka położenie podopiecznych Diego Simeone było beznadziejne. Wyszli jednak z tego i na kolejkę przed końcem nadal mają wszystko w swoich rękach. A za rywala już jedynie Real […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Błaszczykowski: To ja zadecyduję kiedy skończę grać, nie Boniek

Wiele ostatnio powiedziano o Jakubie Błaszczykowskim. Jeden z właścicieli i piłkarzy Białej Gwiazdy wszedł w konflikt z Peterem Hyballą. Wszystko zakończyło się zwolnieniem Niemca i małą medialną burzą. Wziął w niej udział nawet Zbigniew Boniek. W minionej kolejce Ekstraklasy, Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1:2. Poznaniacy prowadzili już dwoma bramkami, co jednak nie przeszkodziło […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Sandecja zatrzymana! Radomiak przerywa passę Dudka, kuriozalne błędy bramkarza

Nic nie może wiecznie trwać, wszyscy znamy te słowa i pewnie czytając je, automatycznie nucimy pod nosem. Ale na pewno nie zanuci ich dziś Dariusz Dudek, którego passa 17 meczów bez porażki została brutalnie przerwana w Radomiu. 3:0 w papę, wynik dość bolesny. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, że prezenty Radomiakowi rozdawał dziś bramkarz […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Mecz słabiutki, ale Baku i Trałka TOP

To był chyba najsłabszy mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy. Nawet w starciu Legii Warszawa z Podbeskidziem działo się więcej, nie mówiąc już o pozostałych spotkaniach. A tutaj? Tutaj nas prawie sen zmiótł z planszy i tylko coś mocnego mogło nas wyrwać z otępienia.  Jako, że rywalem Warty Poznań była dzisiaj Cracovia, liczyliśmy przede wszystkim na gości. […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Zagłębia Lubin. Przyjąć cztery bramki od Wisły Płock? Osiągnięcie

Przed meczem z Zagłębiem Lubin Maciej Bartoszek mówił, że w Płocku czuje się znakomicie. Jednocześnie nie rozwiał wątpliwości, co do jego dalszej pracy w Wiśle. Dzisiejszym starciem pokazał, że ewentualne pozostanie nie musi być głupim pomysłem.  Zagłębie istniało tylko teoretycznie. To samo Zagłębie, które przecież miało nielichą szansę na puchary i powinno bić się o […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Nieprawdopodobna historia! Alisson zapewnia Liverpoolowi wygraną! [WIDEO]

Takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły. Doliczone minuty drugiej połowy. Rzut rożny, wynik remisowy. Niektórzy bramkarze decydują się wówczas na wejście w pole karne, rzadko jednak kończy się to dobrze. Tutaj jednak było zupełnie inaczej. Byliśmy na The Hawthorns świadkami czegoś nieprawdopodobnego.  Liverpool męczył się z WBA okrutnie. Przegrywał z beniaminkiem, który jest już […]
16.05.2021